Házená - Extraliga muži - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Jičín - 26. února 2023   17:00

Královo Pole
2' Kukulovski  • 5' Burget  • 6' Bosák  • 6' Bosák  • 7' Bosák  • 8' Burget  • 12' Stein  • 18' Bosák  • 21' Sekulić  • 24' Stein  • 29' Kocich  • 36' Kukulovski  • 38' Burget  • 40' Erbes  • 46' Bosák  • 47' Kocich  • 49' Sekulić  • 51' Kocich  • 52' Sekulić  • 58' Kocich  • 60' Sekulić
26:27
(15:13)
Jičín
Jičín
1' Š. Drbohlav   • 3' Kovařík   • 5' Rychna   • 7' Kovařík   • 9' Kastner   • 12' Kovařík   • 14' M. Hájek   • 16' M. Hájek   • 20' Hlava   • 21' J. Drbohlav   • 22' Kovařík   • 27' Hlava   • 28' Rychna   • 32' Rychna   • 36' Kastner   • 41' Miľko   • 41' Pekař   • 44' Miľko   • 45' Kovařík   • 52' Kastner   • 53' Miľko   • 55' Š. Drbohlav
Fialová, Sovová
STAREZ Aréna Vodova
802 diváků
Jičín

SKKP Handball Brno – O2XYWORLD HBC Jičín 26:27 (15:13)
Nejvíce branek: Kocich 9/5, Bosák 5, Sekulić 4 – Kastner 8/5, Kovařík 5, Rychna 3. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 5:4. ČK: Kolečkář – J. Drbohlav. Diváci: 802.
Házenkáři z Králova Pole v domácí hale nepotvrdili roli favorita, v dramatickém utkání podlehli Jičínu o jediný gól 26:27.

První poločas přitom domácí měli pod kontrolou. Nedokázali se odtrhnout do většího náskoku, ovšem neustále zůstávali ve vedení a do šatny odcházeli s dvěma góly k dobru. Jičín rozhodl o svém úspěchu v polovině druhé půle, kdy pěti góly v řadě převrátil misky vah na svou stranu a konkurenta už do vedení nepustil. Párkrát sice ještě připustil srovnání, ale v samotném závěru Kastner proměnil klíčové dvě sedmičky a domácí již dokázali pouze snížit.

Svěřenci kouče Mašáta se díky vítězství posunuli v tabulce na desáté místo a bodově dotáhli dnešního soupeře, který okupuje devátou příčku. Na play-off oba celky ztrácí tři body.
60'
Jičínský trenér Petr Mašát si bere oddechový čas. S jeho svěřenci to vypadá dobře, do konce utkání zbývá posledních devět vteřin a oni udržují těsný náskok jednoho gólu.
60'
Domácím vyšla rychlá odpověď, přesně mířil Nikola Sekulić. Brno musí zůstat koncentrované a pokusit se rychle získat míč.
60'
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Domácí v útoku neuspěly, načež došlo k dalšímu faulu, po němž následovala sedmička pro Jičín a Jakub Kastner opět nezaváhal.
59'
Rozhodčí nařídily sedmičku pro Jičín. Jakub Kastner ustál tíhu okamžiku a míč nasměroval mimo dosah brankáře! Domácí kouč reaguje oddechovým časem.
58'
Tři minuty se čekalo na další gól, který vstřelil Martin Kocich! Do konce utkání zbývají necelé tři minuty a týmy jsou na stejné úrovni.
55'
Ale zase strhávají těsné vedení na svou stranu házenkáři Jičína. Mimo dosah brankáře hodil míč Štěpán Drbohlav.
54'
Rozhodčí nařídili sedmimetrový hod pro Královo Pole. Tradiční exekutor Martin Kocich nezaváhal ani v pátém případě.
53'
Hosté dokáží velmi dobře reagovat na střelecké úspěchy soupeře. Těsný náskok opět překlápí na jejich stranu Martin Miľko.
52'
Nikola Sekulić si ze své pozice pivota našel volné místečko ke střele a přesně mířeným hodem vstřelil svou třetí branku v zápase.
52'
Hosty v posledních minutách táhne v ofenzivě Jakub Kastner. Po úspěchu ze sedmičky přidává i gól ze hry.
51'
Hala tleská, protože síť svým zakončením rozvlnil Martin Kocich. Stav znovu ukazuje vyrovnaný stav, můžeme se těšit na pořádně dramatické závěrečné minuty.
50'
Jakub Kastner dostal možnost sedmimetrového hodu. Zhostil se jí s velkou bravurou, míč nekompromisně hodil do sítě.
49'
Vyrovnáno! Jičín v útoku neuspěl a na druhou stranu vystartovali domácí, gólovou tečkou kontr zakončil Nikola Sekulić.
47'
Oddechový čas pro tým O2XYWORLD HBC Jičín.
47'
Rozdíl ve skóre čítá jediný gól! Ze spojky vypálil tvrdou ránu Martin Kocich a jičínský brankář neudržel balón před brankovou čárou.
46'
Jenže ztrátu zaznamenali i hosté a domácí trestali. Jmenovitě Jakub Bosák, který míč hodil nechytatelně do levého dolního rohu.
46'
Ilić předvedl parádní zákrok v pádu a domácí vystartovali do brejku, který ukončil Adam Stein nahrávkou do rukou protihráče.
45'
Oddechový čas pro tým SKKP Handball Brno.
45'
Podobných chyb se ovšem musí domácí vyvarovat. Po zbytečné ztrátě si vzal míč Martin Kovařík a při powerplay soupeře jej ještě z vlastní poloviny poslal do brány.
44'
Šance pro Brno. U levé lajně nevybíravě fauloval protihráče Lukáš Rychna, logickým vyústěním je dvouminutové vyloučení.
44'
Komplikace domácího celku pokračují. Střelecké štěstí pokusil Martin Miľko, přidal do statistik svou druhou trefu a hostům vystřelil náskok o dva góly!
43'
Volný prostor se otevřel před Adamem Steinem. Jenže domácí hráč této skutečnosti nevyužil a levačkou zakončil vedle levé tyče.
43'
Jakub Kastner posílá hostující mužstvo do vedení! Počínal si suverénně, padajícímu gólmanovi hodil balón do levé šibenice.
42'
Kovaříka fauloval při zakončení Dejan Kukulovski. Kromě dvouminutového trestu zařídil pro Jičín sedmičku.
42'
Přesilovku si zahraje také Brno. Příliš ostrý faul vyprodukoval Jakub Pekař, proti rozhodnutí rozhodčího ani neprotestoval.
41'
Početní převaha využita podruhé, skóroval Jan Pekař! Hosté vyrovnávají a dávají jasně najevo, že nechtějí odjet domů s prázdnou.
41'
Jičín bojuje. Přesilovou hru přetavil v gól záhy, gólem se prezentoval Martin Miľko.
40'
Na červené karty je vyrovnáno. Matouš Kolečkář si totiž nedal pozor na skutečnost, že má na kontě dva dvouminutové tresty, přidal třetí, a to znamená jeho vyloučení.
40'
Domácí se opět mohou pyšnit dvoubrankovým náskokem. Svým premiérovým gólem v utkání jej vystřelil Šimon Erbes.
39'
Podobné ztráty by hostující celek mohlo hodně mrzet. Chyba v komunikaci vedla v nepřesný pas na pravou stranu.
38'
Volného prostoru na pravém křídle využil Daniel Burget dokonale. Skočil do brankoviště a ještě před dopadem uspěl hodem k bližší tyčce.
37'
Sedmičku Jičína si vzal na starosti Jakub Kastner. Uspěl střelou k pravé tyčce, je vyrovnáno!
36'
Pravou stranou podnikl útočný výpad Jakub Kastner. Ve finále akce sběhl na střed a padajícího Iliće suverénně prostřelil.
36'
Potlesk fanoušků si vysloužil Dejan Kukulovski. Na pivotovi dostal hodně volného místa a pravačkou poslal balón k pravé tyčce.
35'
A další nepovedený útok Jičína. Tentokráte jsme měli možnost sledovat zakončení ze středu, balón znovu proletěl vedle brány.
34'
V akci znovu Martin Kovařík. Ten vzal zodpovědnost do vlastních rukou a z pravé spojky střílel na zadní tyč, tu těsně minul.
33'
Hodně zbytečná ztráta hostujícího celku, který útočil na vyrovnání, Kovařík dostal přihrávku za záda a pravou rukou na míč nedosáhl.
32'
Poměrně dlouho se ve druhé půli čekalo na gól. Až Lukáš Rychna vystihl při powerplay soupeře rozehrávku a míč snadno hodil do prázdné brány.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:58.
První poločas zápasu mezi Brnem a Jičínem je u konce. Blíže k vítězství má mírně favorizovaný domácí celek, který disponuje dvoubrankovým vedením. Celek z Jižní Moravy udržuje těsný náskok od úvodních minut. Jeho nejvyšší vedení bylo třígólové, v tu chvíli ovšem soupeř zabral a dokázal reagovat, zůstává tedy ve hře o vítězství. V závěru došlo k potyčce, z níž vyšel hostující Jiří Drbohlav s červenou kartou, domácí Martin Kocich inkasoval dvouminutový trest.
30'
30'
Utkání předčasně končí pro Jiřího Drbohlava! Zatímco domácímu Kocichovi rozhodčí udělili jen dvouminutový trest, tak hostujícímu házenkáři vytáhli přímou červenou kartu.
30'
S koncem první půle přichází trest i na domácí straně, vysloužil si jej zatím nejlepší střelec celého utkání Martin Kocich.
29'
Jičín stráví závěr prvního poločasu v oslabení. Dvouminutovému trestu neunikl po svém faulu Štěpán Drbohlav.
29'
Martin Kocich ukázal, že umí střílet góly i ze hry. Střední spojka brněnskému týmu vrací svému týmu dvougólový náskok.
28'
Jičín střílí druhý gól v řadě a rázem je ve ztrátě jedné trefy, to vše zásluhou Lukáše Rychny, pro nějž osobně se jedná o druhý zásah.
27'
Rozehrávku soupeře vystihl Martin Hlava. V úniku zachoval chladnou hlavu, tváří v tvář brankáři zvládl balón usměrnit do sítě.
26'
Martin Kocich by mohl sedmimetrové hody vyučovat. S jistotou proměnil i čtvrtou nabídnutou příležitost.
24'
A domácí trestají. Místo srovnání stavu přichází brněnský navýšení náskoku na dva góly zásluhou Adama Steina.
23'
Jičín navíc dostal výhodu sedmimetrového hodu. Vyrovnat mohl Filip Matouš, avšak neuspěl!
23'
Komplikace pro Matouše Kolečkáře, který je vyloučen podruhé v zápase. Případný třetí trest by znamenal červenou kartu.
22'
Hosté ukazují, že dnes mírnému favoritovi rozhodně nedají nic zadarmo, kontaktní gól vsítil Martin Kovařík!
21'
Stejně jako Sekulić, tak i Jiří Drbohlav zaznamenal svůj první gól v utkání, Jičín se vrací na ztrátu dvou gólů.
21'
Poprvé hlasatel oznámil jméno domácího házenkáře Nikoly Sekuliće, který právě teď načal svůj střelecký účet zápasu.
20'
20'
První gól v utkání pro Martina Hlavu. Využil většího prostoru na hrací ploše, svou střelou nedal brankáři šanci na včasnou reakci.
19'
Početní převaha domácího mužstva je minulostí, důvodem je nedovolený zákrok Matouše Kolečkáře, jenž byl rovněž ohodnocen dvěma minutami.
18'
První vyloučení přichází až ve druhé polovině úvodního dějství, dvouminutový trest si vysloužil jičínský Ondřej Pleva.
18'
Po chvilkové odmlce o sobě dal vědět Jakub Bosák. Jako kdyby nechtěl připustit, že jej spoluhráč Kocich střelecky dohnal, tak mu odskočil čtvrtým gólem.
17'
Třetí sedmimetrový hod, třetí gól. Martin Kocich udržuje v tomto ohledu stoprocentní úspěšnost.
16'
Timeout Jičína přinesl kýžené ovoce. Znovu na sebe strhl pozornost Michal Hájek, ten vstřelil druhý gól v řadě.
16'
14'
Na šestnáctý gól se čekalo téměř tři minuty. Po sérii neúspěšných útoků na obou stranách skóroval hostující Michal Hájek.
12'
Rychlý útok brněnských házenkářů končí jejich devátým gólem. Gól zaznamenal Adam Stein.
12'
Třetí zásah pro Martina Kovaříka. Brankář nedokázal jeho pokus udržet před brankovou čárou.
10'
Také druhá brněnská sedmička končí gólem. Martin Kocich znovu potvrdil, že mu tato disciplína svědčí dokonale.
9'
Jičín si bezpochyby je vědom, že zápas se nerozhoduje v úvodní desetiminutovce. Na rozdíl dvou gólů snižuje Jakub Kastner.
8'
Domácí vedou už třígólovým rozdílem. Důvodem je přesná rána Daniela Burgeta, pro nějž se jedná o druhou branku střetnutí.
7'
Levé křídlo Brna je ve velké pohodě. Jakub Bosák si znovu vytvořil prostor pro zakončení, uspěl i napotřetí.
7'
Hosté se vrací na kontakt. Pozici nejlépe střílejícího hráče hostujícího celku přebírá Martin Kovařík.
6'
Jakub Bosák podruhé! Jičínské defenzivě jedno varování nestačilo, přichází tedy druhé.
6'
Favorit nechce nechat nic náhodě a střílí čtvrtý gól. Svůj první gól v utkání zapisuje do statistik Jakub Bosák.
5'
Hostům stačila na odpověď pouhých šestnáct vteřin. Mimo dosah gólmana hodil balón Lukáš Rychna.
5'
Poprvé se misky vah převrací na stranu domácího celku! Svým zásahem se o tuto skutečnost postaral Daniel Burget.
4'
První sedmimetrový hod házeli domácí. Jmenovitě Martin Kocich, jenž si poradil s velkým přehledem.
3'
O krok napřed jsou znovu hostující házenkáři. Martin Kovařík vystřelil a míč se o chvilku později třepetal v síti.
2'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Stav utkání vrátil do vyrovnaného stavu Dejan Kukulovski.
1'
O první gól se obstaralo hostující mužstvo. Mimo dosah gólmana nasměroval svou střelu Štěpán Drbohlav.
1'

SKKP Handball Brno: Grulich, Ilić – Huska, Kocich, Václav, R. Flajsar, Sekulić, Erbes, Strack, Burget, Kukulovski, Janda, Kolečkář, Stein, Bosák, Pazourek.
Trenér: Pavel Hladík

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Rychna, Hlava, M. Hájek, Kovařík, M. Knittl, M. Ženatý, Miľko, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Fialová, Sovová.
O2XYWORLD HBC Jičín

Jičín je na tom oproti dnešnímu soupeři tabulkově hůře, ale jenom o dva body, takže také živí naděje na postup do vyřazovací fáze. V týmu v posledních dnech bezpochyby panuje dobrá nálada, protože slavil vítězství ve třech z předchozích čtyř utkání. Prohrál pouze doma s Lovosicemi, zdolal Kopřivnici, Prešov a v týdnu si poradil i se Strakonicemi.
SKKP Handball Brno

Brněnské házenkáře čeká ještě velká bitva o postup do play-off. Aktuálně se nachází na prvním nepostupovém devátém místě, přičemž ztráta na osmé Nové Veselí čítá tři body. Jihomoravané aktuálně disponují nelichotivou sérií tří porážek v řadě, když v poháru prohráli s Plzní, v rámci ligy nestačili na Kopřivnici a Lovosice.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný nedělní podvečer. Vítám vás při sledování 24. Chance Extraligy mužů, u zápasu mezi Brnem a Jičínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.