Házená - MOL liga ženy - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Poruba - 16. ledna 2021   17:30

Olomouc
Olomouc
1' Kašpárková  • 8' Jansová  • 12' Kašpárková  • 15' T. Fryčáková  • 16' T. Fryčáková  • 18' Kašpárková  • 20' Kubáčková  • 24' T. Fryčáková  • 26' Sovová  • 30' Kašpárková  • 32' Kubáčková  • 33' Kašpárková  • 36' Trumpešová  • 38' T. Fryčáková  • 39' T. Fryčáková  • 39' Přikrylová  • 39' Jansová  • 40' Kubáčková  • 46' Závišková  • 50' Přikrylová  • 51' T. Fryčáková  • 55' T. Fryčáková  • 57' Kubáčková  • 57' T. Fryčáková
26:21
(10:13)
Poruba
Poruba
1' Polášková   • 2' Polášková   • 3' Tichá   • 6' Desortová   • 7' Desortová   • 8' Polášková   • 10' Maiwaelderová   • 12' Kavalová   • 16' Konečná   • 17' Tichá   • 23' Maiwaelderová   • 25' Polášková   • 26' Tichá   • 32' Polášková   • 36' Tichá   • 40' Maiwaelderová   • 45' Tichá   • 55' Tichá   • 56' Polášková
Olomouc
Polášková, Haládiková – Kubáčková, Řezníčková, Možíšová, Protivánková, Kašpárková, T. Fryčáková, Kapsová, Přikrylová, Krajčovičová, Sovová, Žůrková, Trumpešová, Jansová, Závišková.
Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil
hala DHK Zora Olomouc
Poruba
Roháčková, Hřebejková, Mučková – Farářová, Dybalová, Konečná, Kučerová, Prašivková, Polášková, Maiwaelderová, Kavalová, Novobilská, Tichá, Desortová, Mýlková, Baumbachová.

Zora Olomouc – Sokol Poruba 26:21 (10:13)
Nejvíce branek:
Fryčáková 8, Kubáčková 6/2, Kašpárková 5 – S. Polášková 7/1, Tichá 6, Maiwaelderová 3.
Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil.
Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/2. Vyloučení: 4:3. ČK: 49. Baumbachová (Poruba).
Minulý týden obrátil Sokol Poruba čtyřbrankovou ztrátu v šestibrankové vítězství, ale v Olomouci to byl pro hosty opačný příběh. Po skvělém vstupu do utkání, usnadněném sérií chyb v domácí rozehrávce, svítilo na tabuli skóre 2:8. Do poločasu stáhla Olomouc polovinu náskoku a šest gólů ve čtyřminutovém úseku, kdy Poruba naprosto vypadla ze hry, zápas rozhodlo.
Vítězky předstihly o skóre pražskou Slavii a posunuly se na druhé místo interligové tabulky, Poruba zůstává sedmá.
59'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková).
59'
Proměněnou sedmičkou koriguje Silvie Polášková.
57'
Tři vteřiny před vypršením trestu dostává domácí náskok znovu na rekordní úroveň Tereza Fryčáková.
57'
Kubáčková zavěsila v oslabení.
56'
Silvie Polášková využívá přesilovou hru.
55'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková).
55'
Domácí Fryčáková se obloučkem z pravého křídla vzápětí znovu osamostatňuje na čele pořadí střelkyň.
55'
Petře Tiché to dnes pálí, z rychlého protiútoku přidává úplně sama z brankoviště šestý gól.
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Haládiková si dala úspěšné repete, když vyráží sedmičku Prašivkové.
51'
Přesilovku Poruby začíná proměněnou sedmičkou Markéta Prašivková.
51'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková).
51'
Hanačky o šest gólů prohrávaly, teď stejným rozdílem vedou. Porubě se přihodilo v opačném gardu to, co před týdnem připravila Zlínu.
50'
Žlutou kartu za řeči dostal trenér Sokola Poruba Ivo Vávra.
50'
Černo-červené hráčky se již zcela sesypaly, do jejich prázdné brány zavěsila Přikrylová.
49'
Kubáčková trestá ze sedmičky hrubý faul Baumbachové.
49'
Červená karta pro tým DHC Sokol Poruba (Adéla Baumbachová).
47'
Domácí Přikrylová střílí ze sólového nájezdu pouze do nohou porubské brankářky
46'
Iva Závišková se konečně poprvé trefuje do sítě a Olomouc znovu vede o tři góly.
45'
Ze sedmimetrového hodu trestá faul při dorážce po střele do tyče domácí Tereza Kubáčková.
45'
Házenkářky z Ostravy to ještě nebalí a téměř pětiminutový střelecký půst protrhla svým pátým gólem Petra Tichá.
44'
Ani třetí sedmimetrový hod v utkání nekončí v síti. Za Olomouc neuspěla Iva Závišková.
43'
Je po přesilovce, Poruba se dobře bránila a co prošlo, to zastavila brankářka.
41'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
40'
Za Porubu odpovídá ihned po rozehrání Hana Maiwaelderová.
40'
Situace se opakuje, po zákroku domácí brankářky z brejku sází další trefu Tereza Kubáčková. Skóre posledních čtyř minut je 6:0.
39'
Domácí hráčky ubránily útok Poruby a z protiakce se prosazuje Nikola Jansová.
39'
Oddechový čas pro hosty.
39'
Olomouc poprvé v zápase vede! Poruba naprosto vypadla z role, kupí chybu na chybu a na zoufalou brankářku najíždějí soupeřky jako hráči v hokejovém rozstřelu. Druhý nájezd za 16 vteřin proměňuje Martina Přikrylová.
39'
Další z řady nájezdů zakončuje Fryčáková přepychovým obloučkem a šestibrankový náskok Poruby je minulostí!
38'
Porubská brankářka Mučková chytila samostatný nájezd. Na straně hostů přibývá omylů v rozehrávce.
38'
Kontaktní branku střílí Tereza Fryčáková ze samostatného nájezdu po sérii zahozených příležitostí z obou stran.
36'
Zora Olomouc se znovu přibližuje, zásluhu na tom má Jarmila Trumpešová.
36'
Petra Tichá využívá z hranice brankoviště krásnou přihrávku obloučkem.
35'
Nepřesností a ztrát přibývá a hraje se často uprostřed hřiště, což není pro házenou úplně typické...
35'
Olomoučanky šly do kontru, ale přihrávku zachytila Silvie Polášková.
33'
Olomouci stačilo na snížení 10 vteřin. Než se stačila obrana rozestavět, z výskoku zavěsila Magdaléna Kašpárková.
32'
Za Sokol Poruba se poprvé po změně stran trefuje Silvie Polášková.
32'
Kubáčková si spravila chuť z brejku, který zakončovala úplně sama z brankoviště.
31'
Neproměněný sedmimetrový hod Zory Olomouc. Brankářku Hřebejkovou neprostřelila Tereza Kubáčková.
31'
Hráčky Poruby si výborným vstupem do utkání, který jim domácí házenkářky usnadnily spoustou nepřesných přihrávek, vypracovaly hned v úvodu šestibrankový náskok. Olomouc se postupně zlepšovala, navíc se rozchytala i domácí brankářka a v poločase je manko pouze poloviční.
Po přestávce čeká Hanačky ještě 42 vteřin přesilové hry.
30'
30'
Početní převahu využívá po období nadvlády brankářek 28 vteřin před přestávkou domácí Magda Kašpárková.
29'
Druhé vyloučení Sokola Poruba, provinila se znovu Michaela Konečná.
28'
Porubské házenkářky zablokovaly ránu Kubáčkové, z brejku si vylámala zuby na brankářce Maiwaelderová.
26'
Už v plném počtu hráčů navyšuje náskok hostů Petra Tichá.
26'
Za 11 vteřin po rozehrání však odpovídá gólovou ranou Klára Sovová.
25'
Silvie Polášková v oslabení prostřelila brankářku Olomouce.
24'
Osamocená olomoucká Tereza Fryčáková se zařadila mezi autorky hattricku.
24'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
23'
Pět vteřin před vypršením přesilové hry přece jen prostřeluje brankářku mezi nohy z levého křídla Maiwaelderová.
21'
Sedmičku zahodila Anežka Farářová a olomoucká brankářka pak fantasticky vytáhla robinzonádou i její dorážku.
21'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Iva Závišková).
21'
20'
Naopak domácí se radují po tvrdé ráně Terezy Kubáčkové.
19'
Domácí Kapsová musela položit míč po technické chybě na palubovku, z protiútoku neprostřelila gólmanku zcela volná Maiwaelderová.
18'
Svým třetím gólem snižuje z hezké kombinace na rozdíl čtyř branek Kašpárková.
17'
Rozehrávka Olomoučanek v útoku je vyloženě tristní, každá druhá vede k samostatnému nájezdu soupeřek. Nemýlila se ani Petra Tichá.
16'
4 minuty a 55 vteřin Poruba mlčela, než se prosazuje Michaela Konečná.
16'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Valentýna Kapsová).
16'
Neurovnanou pasáž, kdy na obou stranách ztroskotaly rychlé brejky na nepřesných přihrávkách, utnula až z nájezdu znovu Fryčáková.
15'
Tereza Fryčáková našla skulinku z ostrého úhlu na pravém křídle.
14'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
12'
Domácí Kašpárková rozvlnila síť utěšenou ranou z dálky.
12'
Znovu se porubská smečka řítila na osamocenou brankářku, kterou prostřelila Aneta Kavalová.
11'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
10'
Sokol Poruba zvyšuje, poprvé se do střelecké listiny zapisuje kanonýrka Hana Maiwaelderová.
9'
Dvakrát po sobě si porubské házenkářky vylámaly zuby na Haládikové, protiútok Olomouce však končí střelou do ochranné sítě.
8'
8'
Jako první dnes dosáhla na hattrick Polášková, po náběhu osou hřiště zakončuje z devítky k tyči.
8'
Zapomenutá Nikola Jansová snižuje chytrým lobem z brankoviště.
7'
Hostům vychází úvod zápasu náramně a další samostatný nájezd proměňuje Desortová, i když měla s poskakujícím míčem malinké trable.
6'
Eliška Desortová naznačila střelu, místo toho se protihráčky zbavuje chytrou kličkou doleva a zavěsila tváří v tvář brankářce.
5'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Jarmila Trumpešová).
4'
Totožná situace. Tři házenkářky v černo-červeném běžely samy na brankářku, jenže střela zblízka končí vedle brány.
3'
Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková).
3'
Domácím hráčkám utíká míč a z přečíslení čtyř na jednu zavěsila Petra Tichá.
2'
Krátce po sobě se blýskly výbornými zákroky obě brankářky, další protiútok již využívá opět Polášková.
1'
Ani Olomouc na gól nečekala dlouho, prosazuje se Magdaléna Kašpárková.
1'
Z prvního útoku skóruje Sokol Poruba. Silvie Polášková si seběhla na střed a trefuje se prudkou střelou.
1'
Olomouc hraje v modrých dresech, Poruba v černo-červených.
1'

Zora Olomouc: M. Polášková, Haládiková – Kubáčková, Řezníčková, Možíšová, Protivánková, Kašpárková, Fryčáková, Kapsová, Přikrylová, Krajčovičová, Sovová, Žůrková, Trumpešová, Jansová, Závišková.

Sokol Poruba: Roháčková, Hřebejková, Mučková – Farářová, Dybalová, Konečná, Kučerová, Prašivková, S. Polášková, Maiwaelderová, Kavalová, Novobilská, Tichá, Desortová, Mýlková, Baumbachová.

První vzájemné utkání se hrálo hned na úvod letošního ročníku a Poruba doma těsně zvítězila 22:21.
Nejlepší střelkyně Olomouce:

39 – Závišková, 35 – Kubáčková, Přikrylová, 34 – Kašpárková, 31 – Fryčáková.

Nejlepší střelkyně Poruby:

29 – Tichá, 25 – Maiwalderová, 21 – Polášková, 19 – Kavalová.
Na Hané se utkají v dalším kole házenkářské interligy žen celky, jimž se začátek Nového roku vydařil. Zora Olomouc (7-0-2, 262:225), 3. místo po vysoké výhře nad Hodonínem 38:26 ztrácí jen dva body na druhou Slavii, na kterou má dva zápasy k dobru. Sokol Poruba (3-0-4, 176:183, 6. místo) slavil v neděli doma na Sareze osmigólovou šňůrou na přelomu poločasů velký obrat proti Zlínu ze stavu 7:11 a vítězstvím 29:23 se posunul do horní poloviny tabulky.
Ta při obrovské spoustě odložených zápasů nemá příliš vypovídací hodnotu, některá družstva mají odehráno jedenáct a jiná jen šest zápasů. Olomoučanky budou v dnešním utkání v každém případě favoritkami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.