Házená - MOL liga ženy - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Písek : Hodonín - 16. ledna 2021   15:00

Písek
Písek
1' K. Kubišová  • 5' Pešková  • 8' T. Pokorná  • 11' B. Velková  • 12' T. Pokorná  • 13' Boorová  • 14' B. Velková  • 20' Benešová  • 23' Hauserová  • 25' Benešová  • 27' T. Pokorná  • 29' E. Svobodová  • 33' Merglová  • 38' T. Pokorná  • 40' Benešová  • 41' Boorová  • 44' K. Kubišová  • 46' Boorová  • 47' T. Pokorná  • 50' T. Pokorná  • 51' Boorová  • 52' Chlupová  • 54' Pešková  • 54' Boorová  • 55' Pešková  • 59' B. Velková  • 60' Olšová
29:21
(13:12)
Hodonín
Hodonín
2' Kalinová   • 11' Cyganová   • 14' Kalinová   • 16' Krejčíková   • 17' Pospíšilová   • 19' Jadamíková   • 22' Zálešáková   • 28' Jadamíková   • 29' Fleková   • 30' Cyganová   • 34' Jadamíková   • 35' Kalinová   • 37' Višňovská   • 38' Kalinová   • 40' Krejčíková   • 52' Višňovská   • 55' Kalinová   • 58' Fleková   • 59' Zálešáková
Písek
Radosla Kavulič, Dalibor Pavlát
hala Písek
Hodonín

Sokol Písek – HK Hodonín 29:21 (13:12)
Nejvíce branek: Pokorná 7/1, Boorová 5, Benešová 3 – Kalinová 7/2, Jadamíková 3, Višňovská 2. Rozhodčí: Radosla Kavulič, Dalibor Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2. Vyloučení: 4:3. ČK: Pokorná (PIS).
Tak nakonec tu máme dost velký rozíl. hráčky Písku nastřílely o osm branek více, než soupeř a připisují si další dva body. Na kontě jich budou mít už osm. Hodonín ani v tomto utkání body nezíská a i po desátém zápase tak zůstává a nule. Přitom v dnešním utkání určitě na úspěch měl šanci. Ze začátku druhé půle hrál mnohem lépe než soupeř, otočil skóre a šel i do dvoubrankového vedení. To ale neudržel, po pár chybách se složil a v posledních patnácti minutách už nemohl soupeři konkurovat.
60'
Jenže na druhé straně se trefuje ještě i Barbora Olšová, která přidává dvacátý deváty gól Písku v zápase. Po této brance bude již utkání ukončeno.
59'
Zuzana Zálešáková se ještě prosazuje a alespoň kosmeticky tak upravuje skóre zápasu.
59'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Barbora Velková).
58'
Míč se od hrudi ležící brankářky odrazil zpět k Lucii Flekové, která ho hodila do prázdné branky.
58'
Lucie Fleková trefila přímo hruď brankářky. Sedmička tak zůstává nevyužita.
57'
Tereza Pokorná předvedla velmi nešetrný zákrok a putuje předčasně do sprch. Soupeřka je v pořádku. Uvidíme sedmičku Hodonína.
57'
Jedna z domácích hráček to velmi hezky zkusila z podstřelu, ovšem soupeřova gólmanka u tyčky vytáhla hezkýzákrok.
56'
Další úspěšná sedmička v podání Jany Chlupové střelou o zem. Nyní už je rozdíl osmibrankový a čtyři minuty před koncem máme pravděpodobně rozhodnuto.
55'
Michela Pešková střelila míč, který jen tak tak doskákal do branky, ovšem dostal se tam a je to o sedm branek.
55'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Nikola Kalinová).
54'
Další úspěšný samostatný únik v podání Michaely Boorové. Ta dnes ještě neselhala.
54'
Michaela Pešková parádně nadskočila před branku a střelou do pravého dolního rohu se lehce prosadila.
53'
Petr Soušek chce ještě před útokem trochu uklidnit hru svých svěřenkyň a tak si bere oddechový čas.
52'
Jana Chlupová však z dalšího útoku opět zvyšuje na rozdíl pěti branek.
52'
Skvělý únik v oslabení nyní však v podání Hodonína, respektive Simony Višňovské, která ho zakončila úplně stejně, jako předtím její protihráčka Boorová.
51'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Lucie Fleková).
51'
Házenkářky Hodonína opět hrubě chybovaly vzadu a propadl jim míč, čehož využila Michaela Boorová, který unikla sama a zakončil do branky střelou o zem.
50'
Tereza Pokorná se prosazuje a další brankou už zvyšuje rozdíl ve skóre mezi týmy na čtyři branky. Písek opět začíná hodně unikat.
49'
První neproměněná sedmička v zápase! Tentokrát se to Nikole Kalinové nepovedlo a trefila pouze tyčku.
49'
Ale ani Hodonín se svou dalekonosnou ránou nebyl úspěšný. Brankářka Písku neměla těžký zákrok.
48'
Útok Písku skončil jen skvělým zákrokem nohou v podání brankářky hostí.
47'
Tereza Pokorná na sebe vzala tuto sedmičku a bezpečně jí odrazem o zem vedle brankářky proměnila.
47'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Hedvika Nováková).
46'
Michaela Boorová z křídla prohodila míč mezi rukama a nad hlavou brankářky Hodonína a opět dostává do dvoubrankového vedení Písek.
44'
Opět tu máme změnu vedení! Další únik, dokonce dva na nikoho. Kristýna Kubišová ale spoluhráčce nenahrála, vzala to na sebe a to bylo skvělé rozhodnutí, protože se prosadil.
44'
Hned z úvodu čtyřicáté čtvrté minuty předvedla fantastický zákrok hostující gólmanka, který vyrazila míč mířící pod víko.
41'
Michaela Boorová ale využila dalšího velkého zaváhání hostů a využila další samostatný náběh na branku.
40'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Veronika Benešová).
40'
Veronika Benešová byla postrřena před brankou k zemi. I tak ale v letu dokázala vypálit a skórovat.
40'
40'
Barbora Krejčíková využila neshody v obraně Písku a pohotovou ránou zvýšila. Dvoubrankové vedení Hodonína poprvé v zápase!
38'
Nikola Kalinová táhne svůj tým! Šestou brankou v zápase mu opět dává vedení. Hráčky Hodonína jsou hodně nakopnuté tím, že se dostaly do vedení a jejich tempo je "brutální".
38'
Na druhé straně se ale rychle prosadila i Tereza Pokorná a je opět vyrovnáno.
37'
Přesilovou hru Hodonín využívá! Simona Višňovská skóruje a hosté jsou poprvé ve vedení!
36'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Michaela Hauserová).
35'
nikola Kalinová se nyní prosadila střelou, která se štěstím proskákala do branky. Ale stal ose tak a Hodonín srovnal.
35'
Krejčíková to při dalším útoku zkoušela podobně jako Jadamíková z podstřelu, ale namířila jen do domácí gólmanky.
34'
Petra Jadamíková je parádní i ve druhém poločase. Tentokrát vypálila zpoza obrany z podstřelu parádní ránu, která se dostala až do branky.
33'
Alexandra Meglová zakončila další samostatný únik a připsala si dnes svou první branku.
32'
Ani jednomu týmu se nevyvedl útok. Hráčky Hodonína míčily do brankářky, naopak hráčky Písku opět vedle branky.
32'
Hráčky Písku sehrály velm idobrou kombinaci, ale míč po zakončení letěl asi metr nad horná tyčku.
31'
První půle je minulostí. Sokol Písek sice odchází do kabin jako vedoucí tým, ovšem díky skvělému závěru poločasu v podání HK Hodonína má výhodu jen jedné branky. Písek byl v začátku hry o dost lepší, od nějaké dvanácté minuty se to ale překlopilo. Hodonín začal hrát sebevědomě a dotahovat ztrátu. Posledních deset minut byl velmi vyrovnaný boj. Hodonín hodně doplácel na chyby vzadu, díky kterým soupeř několikrát skóroval ze samostatného úniku.
30'
30'
A máme tu další branku hráček v červeném dresu, Klaudia Cyganová snižuju ránou ze středu na rozdíl jediné branky. Povedený závěr v podání hostujících hráček.
29'
lucie Fleková však po několika sekundách snižuje hned z následující akce.
29'
Velkou parádu ukázala Eva Svobodová, která dostala míč na křídlo a ještě ve výskoku zmátla brankářku, naznačila střelu a vypálila do jiného místa.
28'
Petra Jadamíková si dalekonosnou ránou připsala svou první branku v dnešním utkání.
27'
Tereza Pokorná byla v obležení třech protihráček, přesto to vzala na sebe, nadkočila si a vypálila do pravé šibenice.
26'
Sedmičky Hodonínu očividně jdou. Nikola Kalinový vyslala ledabylou ránu, která ale i tak skončila v brance.
25'
A naopak ihned z dalšího útoku se prosadila Veronika Benešová a opět tak potvrdila nepsané pravidlo nedáš=dostaneš.
24'
Po obrovské hrubce Písku šly dvě hráčky Hodonína na branku samotné, ovšem zakončovatelka namířila míč přímo do brankářky a selhala tak ve vyložené šanci na snížení.
23'
Michaela Hauserová se prosadila chvíli po předchízá brance Zuzany Zálešákové.
22'
Už to vypadalo na ztátu míče, ovšem ten se dokoulel na křídlo k Zuzaně Zálešákové, která se chopila příležitosti a z křídla vypálila.
20'
Veronika Benešová však zakončuje po další hrubce v obraně soupeře samostatný únik a Písek je tak opět o ve vedení o dvě branky.
19'
Petra Jadamíková z křídla prostřelila domácí gólmnaku a vrací házenkářky Hodonína už jen do jednobrankové ztráty.
18'
Jasné držení v podání hráček Písku. Další útoku budou mit na starost házenkářky hostů.
18'
Hodonín mířil do útoku. Ten skončil po zároku jedné ze soupeřek. Sudí ale kvůli faulu hostům míč vrací.
17'
Šárka Pospíšilová další brankou po hezké kombinaci snižuje na rozdíl dvou branekk.
16'
Hodonín skvěle ubránil útok soupeřek a následně se sám dostal do útoku. Bára Krejčíková pak zakončila skvělou kombinaci diagonální ránou do levého dolního rohu.
15'
Nikola Kalinová si vzala na starost tuto sedmičku a bezpečně jí proměnila. Ani se nesnažila oklamat brankářku Písku, prostě jednoduše poslala dělovku k tyči.
15'
Vyloučení v týmu Sokol Písek (Barbora Velková).
14'
Z dalšího útoku se ale opět prosazuje Bára Velková. Ta si naskočila nad soupeřku a z větší dálky zakončila až k levé tyči do střední výšky.
14'
Nikola Kalinová střelou z křídla snižuje na čtyřbrankový rozdíl.
13'
Poprvé v zápase se prosazuje Michaela Boorová. Ta využila dalšího samostatného úniku. Míč poslala odrazem o zem pod brankářkou do branky.
12'
Tereza Pokorná však hraje vynikající zápas. Z následující šance vyslala tvrdou ránu z centra z poza obrany přímo doleva dolů.
11'
Klaudia Cyganová se nyní po delší době prosadila za hosty. Její rána se otřela o tyčku a zamířila do branky.
11'
Bára Velkován dostala po hrubce Hodonína míč do úniku a ten jednoduchou ránou k tyči proměnila.
10'
Písek se ve skóre soupeři vzdaluje a tak si Radek Bičan logicky vzal timeout, aby dal hráčkám taktické pokyny.
10'
Domácí tým jednoduše proměnil sedmičku. Ujala se jí Tereza Pokorná, která si gólmaku rozhýbala a pak poslala střelu k levé tyčce.
8'
Žlutá karta pro tým HK Hodonín (Šárka Pospíšilová).
8'
Tereza Pokorná se prosazuje u při početní nevýhodě. Její parádné střela skrze obranu mířila do spodního levého rohu.
8'
Akce Hodonína nedopadla podle představ. Dlouhá kombinace směřovala na křídlo, odkud nakonec jedna z hráček pálila pouze do gólmanky.
7'
7'
Domácí hráčky předvedly parádní blok proti střele soupeřek a okamžitě přešly do brejku. Ten ale zakončily jen střelou mimo branku.
5'
Žlutá karta pro tým Sokol Písek (Michaela Hauserová).
5'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Pešková).
4'
Oba týmy si připsaly po jednom neúspešném útoku. Ženy z Písku mířily mimo branku, soupeř zase narazil na skvěle organizovanou obranu.
3'
Gólmanka Hodonína předvedla parádní zákrok, když tygřím skokem zlikvidovala silnou střelu z křídla.
2'
I přestože byla Nikola Kalinová postrčena k zemi, v pádu dokázala vypálit a překonat brankářku Sokolu Písek.
1'
Žlutá karta pro tým Sokol Písek (Michaela Pešková).
1'
Kristýna Kubišová využila skvělé přihrávky a nadskočila si nad obranu. Pak poslala skvělou střelu do levého dolného rohu.
1'
Žlutá karta pro tým HK Hodonín (Klaudia Cyganová).
1'

Sokol Písek: Preslová, Kržová – Olšová, K. Kubišová, T. Pokorná, Bicanová, Chlupová, Benešová, Hauserová, Součková, Merglová, E. Svobodová, A. Velková, Boorová, Pešková, B. Velková.

HK Hodonín: Zichová, T. Novotná, Rehušová – Vavroušková, Jadamíková, Višňovská, Kalinová, Nováková, Cyganová, Zálešáková, Malecká, Pospíšilová, Krejčíková, Fleková.

Rozhodčí: Radosla Kavulič, Dalibor Pavlát.
HK HODONÍN

Hodonín je na tom ještě o mnoho hůře. Je totiž jediným týmem, který ještě nezískal ani jeden bod. A to už ženy z Hodonína odehrály devět zápasů. Rozdíl ve skóre je propastný, -115. Na nejbližšího soupeře to ale nemají zas tak daleko, ženy z Plzně zatím získaly jen jeden bod, ale mají o dva zápasy méně.

SOKOL PÍSEK

Ženy z Písku se pohybují ve středu tabulky. Není to ale žádná sláva. Jsou na sedmé pozici a mají na kontě šest bodů, dokonce stejně jako o skóre lepší Poruba, ovšem na čelo ztrácejí neskutečných osmnáct bodů. Sice má lídr z Mostu odehráno o tři zápasy více, ovšem to nic nemění na propastném rozdílu těchto týmů. Když se na to podíváme statisticky, má lídr tabulky více bodů, než všechny týmy počínaje Pískem až do posledního místa.

Forma: P – P – P – V – P

Skóre: 192:214 (-22)

Písek – Most 22:29
Písek Slavia Praha 22:26
Most – Písek 40:14
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.