ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Španělsko  - 23. ledna 2018   18:15

Slovinsko
Slovinsko
3' Kavtičnik  • 5' Marguč  • 7' Cingesar  • 8' Żabić  • 9' Kavtičnik  • 11' Mlakar  • 17' Blagotinšek  • 18' Mlakar  • 20' Bezjak  • 25' Marguč  • 28' Marguč  • 29' Mačkovšek  • 30' Mačkovšek  • 32' Bezjak  • 34' Blagotinšek  • 35' Mačkovšek  • 36' Janc  • 36' Cingesar  • 37' Janc  • 38' Zarabec  • 40' Blagotinšek  • 42' Zarabec  • 43' Mačkovšek  • 46' Janc  • 48' Kavtičnik  • 50' Marguč  • 52' Żabić  • 55' Verdinek  • 57' Blagotinšek  • 58' Verdinek
31:26
(13:12)
Španělsko
Španělsko
4' Rivera Folch   • 9' Rivera Folch   • 10' Guardiola   • 13' Morros de Argila   • 13' Solé   • 16' Solé   • 18' Aguinagalde   • 19' Solé   • 26' Entrerríos   • 29' Entrerríos   • 32' Figueras   • 33' Figueras   • 35' Sarmiento M.   • 37' Gurbindo   • 39' Cañellas   • 41' Ariño B.   • 46' Solé   • 49' A. Dujshebaev   • 50' D. Dujshebaev   • 52' Entrerríos   • 53' Figueras   • 54' Solé   • 55' A. Dujshebaev   • 56' Figueras
Slovinsko
Din, Dinu (oba Rumunsko)
Varaždin Arena (Varaždin)
Španělsko

Hotovo! Slovinci se radují ze zasloužené výhry. Nad Španělskem měli ve valné části zápasu navrch. Ve druhém poločase se rozchytal k parádnímu představení Kastelič. Zejména mezi 30. – 45. minutou dominoval ve své brance. To Španělům naopak nevycházela střelba ze spojek. Nakonec se vynikajícím výkonem blýskl například na spojce hrající Kavtičnik či Janc.
Slovinsko – Španělsko 31:26 (13:12)
Nejvíce branek: Marguč 5/1, Blagotinšek 4, Mačkovšek 4 – Solé 6/1, Figueras 4, Rivera Folch 3/1. Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rumunsko). Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 7:4. ČK: Morros de Argila (ESP).
60'
Slovinci se neprosadili z pravé spojky levou rukou.
60'
Pravá španělská spojka byla dvakrát zablokovaná a útočit bude Slovinsko Verdinkem, Blagotinšekem či Bezjakem.
60'
Ale dělají technickou chybu, takže hrají španělské spojky.
59'
Slovinci byli nepřesní z levé spojky o zem, ale zůstanou u míče.
59'
Skok si poradil se zakončením D. Dujshebaeva z pravé spojky.
58'
Verdinek je přesný z levého křídla i přes zásah de Vargase.
58'
Španělsko sází na vytaženou obranu, v brance je de Vargas.
57'
Solé napálil levačkou ze sedmičky pravou ruku Skoka.
57'
Po faulu na pravou spojku Španělska uvidíme sedmičku.
57'
Canellas nechal dohrát soupeře do pivota Blagotinšeka a ten gólem proti de Vargasovi donutil Španělsko k timeoutu.
56'
Slovinsko pokračovalo v postupném útoku až byl na pravé spojce faulovaný Janc.
56'
Kavtičnik byl faulovaný na levé spojce a bude se házet devítka.
56'
Následuje další branka Figuerase z pivota.
55'
Rychlou dohrávku zakončil z levého křídla Verdinek.
55'
A. Dujshebaev kontruje z pravé spojky z druhé vlny proti Skokovi.
55'
Slovinci se z otočky neprosadili proti de Vargasovi.
54'
Solé snížil po dlouhém kříži z pravého křídla.
54'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Patrik Leban).
53'
Po souhře s pravou spojkou byl přesný z pivota Figueras.
53'
Navíc D. Dujshebaev z pravé spojky neuspěl.
52'
De Vargas vyrazil střelu z levé spojky na přední tyč, ale následně dorážel z pivota Zabič.
52'
Entrerríos trefuje prázdnou branku soupeře.
51'
Kavtičnik vyhrál souboj jeden na jednoho na střední spojce, ale následně Janc trefil z pravého křídla de Vargase.
51'
Morros de Argila fauloval Bezjaka na levé spojce a dostal tak svojí třetí dvojku v utkání. Tím pádem viděl červenou kartu a dnes dohrál.
50'
D. Dujshebaev vyskočil na středu a jeho zakončení z devítky skončilo v horní části branky.
50'
Slovinci byli agresivní proti pravé spojce až vyfasoval svojí první dvojku v zápase Mačkovšek.
50'
Marguč poslal míč levačkou ze sedmičky do levé poloviny branky proti de Vargasovi.
49'
A. Dujshebaev zakončil krátký útok.
48'
Kavtičnik byl přesný z levé spojky z výskoku na devíti metrech.
48'
A. Dujshebaev nejprve nedohrál akci do levého křídla, poté mířil z levé spojky nad branku Enterríros směrem na zadní tyč.
48'
Blagotinšek byl podle vlastního názoru faulovaný, přidal k tomu nějaký komentář a nakonec dostává svojí druhou dvojku v zápase.
47'
Timeout pro Slovince.
47'
Po faulu na Zarabece na levé spojce pokračuje Slovinsko v útoku.
46'
Po dlouhé křižné nahrávce zakončil z pravého křídla Solé na bližší tyč proti Kasteličovi.
46'
A. Dujshebaev byl faulovaný na středu na devítce.
46'
Jancova střela z levé spojky z devítky z výskoku skončila u zadní tyče.
45'
Arino sebral míč soupeři, jenže posléze udělal kroky Canellas.
45'
Blagotinšek zase vzal výhoz z pivota na devítce, v obraně je agilní Arino.
45'
Slovinci mají k dispozici postupný útok proti Arinovi či Canellasovi.
44'
Blagotinšek vyhodil míč pod sebe, ale rána Mačkovšeka z levé spojky z výskoku mířila vedle přední tyče.
44'
Zarabec byl faulovaný na středu zřejmě Arinem při souhře s pravou spojkou Kavtičnikem.
43'
Španělsko navíc neuspělo dalším útokem a pokračujeme Kavtičnikem na pravé spojce.
43'
Mačkovšek zakončil razantně z levé spojky z výskoku z devítky do pravé poloviny branky do protipohybu brankáře.
42'
Tvrdá rána Zarabece z pravé spojky z výskoku zapadla k delší tyči.
41'
Mlakar udělal chybu na pravé spojce, což trestá z vlastní poloviny k pravé tyči Arino do prázdné branky.
41'
Slovinci sáhli k variantě sedm na pět, v brance Španělů je de Vargas.
41'
Po faulu na Mlakara na pravé spojce na desíti metrech dostane svojí druhou dnešní dvojku Morros de Argila.
40'
Útočí Slovinci, ale soupeř nasazuje osobní obranu, je hodně aktivní Canellasem.
40'
Kastelič dobře přečetl střelu z levé spojky do pravé poloviny branky z pohledu střelce a zasáhl rukama.
40'
Po střele ze spojky dorazil míč za de Vargase z šesti metrů Blagotinšek.
39'
Mlakar je na pravé spojce proti obraně 0:6.
39'
Canellas se dostal z levé spojky na střed a přes dva hráče důrazem uspěl proti Kasteličovi.
39'
Canellas nahrával na levou část brankoviště, kde Janc fauloval Aguinagaldeho a dostane dvojku.
38'
Zarabec ze spojky překonal Corralese.
38'
Španělsko postavilo do branky Corralese a do obrany Canellase.
37'
Gurbindo se dostal na střed, kde levačkou mezi nohama brankáře snížil.
37'
Janc napálil míč levačkou z levé spojky z výskoku do levé poloviny branky tvrdou střelou.
36'
Španělský brankář vykopl nohou trhák, ale na dorážku Cingesara už neměl.
36'
Po nahrávce Canellase zakončoval z pravé spojky Sarmiento do pravé nohy Kasteliče.
36'
Po přesném trháku levačky Jance si bere Španělsko timeout.
35'
Mačkovšek uspěl na levé spojce z druhé vlny na zadní tyč, když jej neubránil Gubrindo.
35'
Sarmiento kontruje z pravé spojky na delší tyč.
34'
Morros de Argila nechal Slovince dohrát z pravé spojky do pivota Blagotnišeka a ten uspěl proti Corralesovi.
34'
Španělsko má v obraně Morros de Argilu či Canellase, v brance je Corrales.
33'
Janc dirigoval hru z pravé spojky a poté mu nefungovala souhra ze středu s pivotem Blagotinšekem.
33'
Španělům vyšla souhra Canellase s pivotem Figuerasem, jenž zakončil k pravé tyči.
32'
Bezjak se přes dva hráče na pravé spojce dostal ke gólu.
32'
Canellas si vyměnil míč na středu se spoluhráčem a poté dohrávkou do pivota vyzval k zakončení Figuerase.
31'
Marguč levačkou ze sedmičky do pravé poloviny branky dostal míč za Corralese.
31'
Pravá spojka Zarabec faulovaná Entrerríosem, takže sedmička proti Corralesovi.
31'
Po slovinském výhozu hraje tým v bílém bez brankáře šest na pět.
31'
Což znamená, že první poločas má v kapse soupeř. Ten začal tenhle zápas velice dobře. Nicméně svým riskem a hrou bez brankáře dostal do utkání Španěly. V jakékoliv brance nedošlo ke změně během úvodního dějství. V té slovinské byl Kastelič, v té španělské de Vargas. Španělům zatím celkem vycházejí trháky a dohrávka do pravého křídla na Solého.
30'
30'
Španělsko ještě neproměnilo devítku.
30'
Vyloučení v týmu Španělsko (Viran Morros de Argila).
30'
Mačkovšek zakončil po náhozu výskokem na šesti metrech do levé poloviny branky.
30'
Španělsko pokračovalo v postupném útoku až Kastelič vychytal levou spojku.
30'
A. Dujshebaev faulovaný, devítka.
29'
Mačkovšek prolétl na levé spojce na šest metrů a byl přesný na zadní tyč.
29'
Entrerríos dostal míč na levé spojce a z druhé vlny z šesti metrů udeřil.
29'
Slovinci postavili do branky Kasteliče a do obrany Marguče.
28'
Španělsko tvoří hru s Figuerasem na pivotu.
28'
Marguč narval míč ze sedmičky levou rukou k levé tyči.
27'
Zarabec faulovaný Morrosem de Argilou, sedmička pro Marguče.
27'
Útok skončil střelou ze spojky do brankové konstrukce a míč je momentálně na ruce Bezjaka na středu.
26'
Po zákroku de Vargase útočí Španělsko na pravé spojce s A. Dujshebaevem.
26'
Enterríos se protáhl na levé spojce na šest metrů, je z toho branka.
25'
Marguč vyrovnal z pravého křídla do delšího horního rohu branky.
25'
Španělsko má v útoku na pravé spojce Sarmiento, hraje také A. Dujshebaev.
24'
A další průraz Slovinska, tentokráte z pravé spojky v podání Kavtičnika proti Riverovi Folchovi.
24'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Valero Rivera Folch).
24'
Po technické chybě soupeře zakončoval z trháku zleva na zadní tyč Rivera Folch, ale branka nebyla uznaná pro průraz.
23'
Kavtičnik rozdával balony na pravé spojce až fauloval Guardiola.
22'
Kastelič vykopl míč pravou nohou proti zakončení Rivery Folcha z trháku z osy hřiště.
22'
Enterríros vyskočil na devítce na levé spojce, ale Kastelič čekal střelu na bližší tyč.
11'
Zase byla slovinská obrana agresivní proti Entrerríosovi a sudí už mají ruku nahoře.
21'
Kastelič zastavil střelu z levé spojky, ale protože Blagotinšek fauloval Entrerríose, tak útok trvá.
20'
Guardiola byl potrestaný žlutou kartou za faul na Bezjaka na středu.
20'
I přes faul Guardioly poslal míč Bezjak ze středu do dolní části branky.
19'
Po chybě Potočnika na středu zakončila levačka Solého z výskoku trhák.
19'
A. Dujshebaev nezpracoval míč od spoluhráče na pravé spojce.
19'
Po zákroku de Vargase postupuje na branku na střední spojce Entrerríos.
18'
Aguinagalde reaguje brankou z pivota.
18'
Mlakar vyskočil na pravé spojce a levačkou na přední tyč přes Aguinagaldeho vyrovnal.
17'
Střela Solého ze spojky brankou neskončila.
17'
Sarmiento je připravený na levé spojce, ale soupeř je agresivní v obraně.
17'
Po střele z pravé spojky do zadní tyče dorážel za de Vargase z šesti metrů Blagotinšek.
16'
Solého výskok na devíti metrech a zakončení levačkou skončilo po střele ze středu u pravé tyče. Slovinci si berou timeout.
16'
Mačkovšek viděl kartu za faul na pravou spojku.
15'
Útok Španělů byl zastaven v době, kdy se v pravé části brankoviště nabízel Aguinagalde.
15'
Pravá spojka Španělů šla do dvou hráčů, ale byla faulovaná.
14'
Blagotnišek z pravé části brankoviště nevyzrál na de Vargase.
14'
Morros de Argila dostal kartu za faul na pravou spojku.
13'
Po dlouhém kříži vyskočil na pravém křídle Solé a zakončil na delší tyč před Bezjakem.
13'
De Vargas zastavil pravou spojku a hraje Španělsko Sarmientem při postupném útoku.
13'
Po zákroku de Vargase vyrovnal z vlastní poloviny do prázdné branky Morros de Argila.
12'
Slovinsko má postupný útok s Mačkovšekem na levé spojce proti Guardiolovi.
12'
Solé naznačil střelu levačkou a poté usměrnil míč za Kasteliče.
11'
Zarabec fauloval pravé křídlo Solého, bude vyloučen, navíc sedmička.
11'
Rychlá slovinská souhra skončila brankou Mlakara z pravé spojky z druhé vlny.
11'
Gurbindo fauloval Mlakara na levé spojce, nařízena devítka.
10'
Slovinsko se neprosadilo z levé spojky a Guardiola to potrestal gólem z vlastní poloviny pravačkou do prázdné branky.
10'
Sarmiento byl na levé spojce faulovaný Kavtičnikem, který dostane dvojku.
9'
Rivera Folch snižuje z levého křídla po přihrávce Sarmienta z levé spojky.
9'
Kavtičnik skóruje z levé spojky z devítky z výskoku na bližší tyč po nahrávce Zarabece a Španělsko si bere timeout.
8'
Slovinsko hrálo bez brankáře, když z pravé strany brankoviště poslal míč na zadní tyč Zabič.
8'
Blagotinšek dostane dvě minuty za faul na Riveru Folcha.
7'
Po faulu na levou spojku tady byla sedmička Rivery Folcha pravačkou do brankové konstrukce.
7'
Následoval přesný trhák Cingesara z levé strany na zadní tyč proti de Vargasovi.
6'
Španělsku nefungovala souhra pravé spojky s pivotem Aguinagaldem.
6'
Solé začal útok, následně byl faulovaný na pravé spojce Gurbindo.
5'
Sarmiento na středu zpomalil hru a poté byl na levé spojce faulovaný, takže karta pro Blagotinšeka.
5'
Po dlouhém kříži uspěl Marguč z pravého křídla na první tyč.
4'
Rivera Folch zpracoval míč od brankáře a trháku zleva poslal balon na přední tyč.
4'
Sarmiento zakončoval z pravé spojky vedle přední tyče a útočí Slovinci.
3'
Kavtičnik srovnal z pravé spojky z devítky dolů.
3'
Slovincům nevyšla dohrávka do pravé spojky do druhé vlny, protože zasáhl v obraně Rivera Folch.
2'
Rivera Folch dal gól ze sedmičky pravou rukou do pravé poloviny branky.
2'
Cingesar dostal kartu za stržení pivota.
2'
Aguinagalde narval míč z pravé spojky do pravé nohy Kasteliče.
1'
Gurbindo na pravé spojce spolupracoval s Canellasem, ale nedohrál akci do pravého křídla Solého kvůli Zarabecovi.
1'
Španělsko mělo výhoz na spojce s Gurbindem v černém.
1'

Slovinsko: Skok, Kastelić – Blagotinšek, Verdinek, Marguč, Kavtičnik, Janc, Potočnik, Cingesar, Zarabec, Bezjak, Żabić, Mačkovšek, Mlakar, Suholeżnik, Leban.

Španělsko: P. de Vargas, Corrales – Gurbindo, Rivera Folch, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento M., Aguinagalde, Cañellas, Morros de Argila, Ariño B., Guardiola, Solé, Balaguer, Figueras, D. Dujshebaev.

Rozhodčí: Din, Dinu (oba Rumunsko).
Španělsko si v neděli snadno poradilo s Makedonií, kterou porazilo bez větších problémů.poměrem 31:20. Po celou dobu utkání měli Španělé navrch. Soupeř nepustil do hry ve druhém poločase Kirila Lazarova či Ristovskiho. Tenhle zápas aspiroval na nejnudnější duel celého letošního evropského šampionátu.

Španělsko se hned na úvod turnaje v Chorvatsku utkalo s českým výběrem, ve kterém dominovalo a bralo dva body za výhru z kategorie jednoznačných 32:15. Na hřišti nechyběl pivot Figueras, spojka Sarmiento či brankáři de Vargas a Corrales.
Slovinsko je outsiderem tohoto zápasu. Disponuje celkem solidní dohrávkou do pivota na Blagotinšeka. Na spojce se zatím v Chorvatsku prezentuje velice dobře Kavtičnik. Slovinci i s těmito dvěma hráči absolvovali před rokem světový šampionát ve Francii, kde si zahráli společně s domácím výběrem, Norskem a Chorvatskem semifinále.

Na Evropě jsou jejich šance v boji o postup mezi čtyři nejlepší celky titěrné. Momentálně jim patří poslední místo ve skupině 2, ve které získali pouze bod za remízu s Němci. Jinak podlehli o tři branky Dánům a jednu Makedonii.
Vzájemné zápasy
SPA - SLO 36:26
SPA – SLO 21:24
SLO – SPA 24:24
SPA - SLO 30:26
SPA - SLO 26:22
Hezký večer všem, kteří se chtějí bavit kvalitní evropskou házenou! V Chorvatsku probíhá čtvrtfinálová skupina evropského šampionátu mužů. My se zaměříme textovou podobou na utkání Slovinsko – Španělsko. Začínáme v 18:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.