ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Německo - 18. ledna 2020   20:30

Chorvatsko
Chorvatsko
3' Marić  • 4' Duvnjak  • 8' Mandić  • 10' Karačić  • 15' Cindrić  • 20' Cindrić  • 21' Stepančić  • 22' Cindrić  • 28' Karačić  • 29' Duvnjak  • 30' Karačić  • 38' Brozović  • 39' Karačić  • 40' Stepančić  • 40' Mandić  • 42' Stepančić  • 44' Karačić  • 47' Stepančić  • 48' Horvat  • 49' Mandić  • 54' Karačić  • 59' Karačić
25:24
(11:14)
Německo
Německo
3' Kastening   • 4' Drux   • 6' Häfner   • 7' Kastening   • 11' Schmidt   • 16' Gensheimer   • 18' Gensheimer   • 18' Gensheimer   • 21' Weber   • 23' Weber   • 25' Böhm   • 27' Weber   • 28' Häfner   • 33' Kastening   • 34' Gensheimer   • 39' Kastening   • 41' Kohlbacher   • 43' Häfner   • 44' Weber   • 47' Kühn
Chorvatsko
Šego, Ašanin – Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić, Horvat, Šarac, Karačić, Musa, Mamić, Cindrić, Matanović, Mandić, Ravnić, Šipić, Brozović.
Santos, Fonseca (oba Port.)
Wiener Stadthalle, Vídeň
Německo
Bitter, Wolff – Drux, Zieker, Schmidt, Gensheimer, Golla, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weber, Häfner, Kühn, Böhm, Kohlbacher, Kastening.

Chorvatsko – Německo 25:24 (11:14)
Nejvíce branek: Karačić 7, Duvnjak 5/3, Stepančić 4 – Gensheimer 4, Reichmann 4/4, Weber 4. Rozhodčí: Santos, Fonseca (oba Port.). Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/4. Vyloučení: 4:8.
Chorvati bouřlivě slaví se svými fanoušky, naopak Němcům se do očí dostávají i slzy, dnešní zápas nabídl vše, co v nejlepší světové házené můžeme vidět.
Hráčem zápasu je vyhlášen Igor Karačić, autor sedmi chorvatských branek.
Je za námi jeden z absolutních vrcholů dosavadního průběhu turnaje, Chorvati po neuvěřitelném boji porážejí Německo 26:24 a udělali ohromný krok k postupu do semifinále, to se naopak výrazně vzdálilo poraženým Němcům.
60'
Kohlbacher neprostřelil brankáře Šega, Němci se pak ještě zmocnili odraženého míče, už se jim ale nepovedlo vystřelit a propuká ohromná chorvatská euforie!
60'
Mandić zablokoval střelu Kühna, Němci zůstávají u míče a do konce zbývá dvacet sekund.
60'
Po time-outu bude do konce zápasu zbývat 50 sekund a napětí by se dalo krájet.
60'
Němci v oslabení hráli v šesti bez brankáře, přesto se jim nedařilo dostat se do střelecké pozice, trenér Prokop si bere oddechový čas.
59'
Karačić se protáhl německou obranou a prostřelil Wolffa!
59'
Němci budou dohrávat bez vyloučeného Pekelera, ten dostává podruhé dvouminutový trest.
59'
Poslední dvě minuty, Chorvati se znovu nemohou prosadit proti velmi důrazné defenzivě Němců.
58'
Oddechový čas pro Chorvatsko.
58'
Julius Kühn trefuje tyč a u míče jsou Chorvati!
57'
Němci se dopustili další ztráty a Duvnjak z brejku srovnává na 24:24! Ohromné drama ve vídeňské aréně.
57'
Luka Cindrić už musel střílet z těžké pozice a netrefil branku!
57'
Chorvati se teď trápí v útoku přes důraznou německou obranu, ovšem zůstávají u míče.
56'
Utkání dospělo do závěrečné pětiminutovky a čeká nás obrovské drama, které může mít klíčovou roli při určení semifinalistů z první čtvrtfinálové skupiny.
55'
Tobias Reichmann zůstává neomylný a proměňuje sedmimetrový hod i počtvrté.
55'
Po Mandićově faulu následuje další německá sedmička.
54'
Igor Karačić se trefil prudkou střelou a je znovu vyrovnáno!
54'
Němci se dopustili technické chyby a musí se vrátit zpět do obrany.
53'
Marin Šipić trefil břevno, míč se pak odrazil na brankovou čáru a ven z branky!
52'
Tobias Reichmann i potřetí v zápase nezaváhal ze sedmimetrového hodu.
52'
Stepančić se ale dopustil technické chyby, na opačné straně byl Gensheimer faulován na sedmičku.
52'
David Mandić neproměnil rychlý brejk, ovšem byl faulován a Chorvatsko zůstane u míče.
51'
Wolff si připisuje další zákrok proti Karačićovi.
50'
Chorvati mohli jít dokonce do vedení, Stepančić se ale neprosadil proti Wolffovi.
49'
Po zisku míče se z rychlého brejku trefil David Mandić a chorvatské publikum je u vytržení!
48'
Zlatko Horvat střílí svoji vůbec první branku v zápase.
48'
Německý trenér Christian Prokop dostává žlutou kartu.
47'
Julius Kühn se uvolnil kolem bránícího protihráče a trefil se přesně.
47'
Luka Stepančić to skutečně dokázal, snižuje na 20:21 a Němci si okamžitě berou oddechový čas.
46'
Kai Häfner trefuje tyč a Chovati mohou snížit na rozdíl jediné branky!
45'
Domagoj Duvnjak se prosadil prudkou střelou kolem hlavy Wolffa.
45'
Po bránění Němců v brankovišti je pískána sedmička pro Chorvaty.
44'
Phillip Weber se po brankových asistencích dokázal sám prosadit na postu levé spojky.
44'
Mamić střílel jen do tyče, míč se ale odrazil ke Karačićovi, ten už nezaváhal.
43'
Další Weberovu přihrávku proměnil Kai Häfner.
42'
Střelecký prostor se otevřel před Stepančićem, čehož chorvatská spojka dokonale využila.
41'
Po parádní přihrávce Webera otevírá svůj střelecký účet Jannik Kohlbacher.
40'
David Mandić z brejku snižuje na dvoubrankový rozdíl a burcuje početný kotel chorvatských fanoušků. Atmosféra ve vídeňské hale je úplně neuvěřitelná.
40'
Přesná levačka Luky Stepančiće, Chorvati navíc brzy získali zase míč.
39'
Timo Kastening uspěl na pravém křídle.
39'
Německé ztráty míče využil k brance z rychlého brejku Igor Karačić.
38'
Ilja Brozović se prosadil na brankovišti a střílí první chorvatskou branku ze hry ve druhém poločase.
37'
Němci jsou zatím ze sedmiček stoprocentní, Reichmann proměňuje i tu druhou.
37'
Kohlbacher byl faulován při zakončení snad čtyřmi hráči najednou, dvě minuty dostává Duvnjak.
36'
Teď už se trefil Domagoj Duvnjak.
35'
Po faulu na Karačiće budou Chorvati házet sedmičku, v prvním poločase ale neproměnili všechny tři.
35'
Wolff vychytal i Karačiće, Chorvati jsou v útoku bezzubí.
34'
Stepančić byl faulován Wiencekem, ten dostává podruhé dvouminutový trest.
34'
Chorvatům se nedaří v útoku, naopak na druhé straně udeřil Gensheimer a Němci rychle odskakují na rozdíl pěti branek.
33'
Na pravém křídle se šikovným obstřelem prosadil Timo Kastening.
33'
Igor Karačić z další chorvatské akce minul branku.
32'
Přes minutu trval první chorvatský útok, v jeho závěru neplatí branka Mandiće.
31'
Druhý poločas začínají útokem Chorvati.
31'
První poločas nabídl úžasnou podívanou. Od úvodní minuty se hraje nesmírně emotivní zápas, oba týmy se rvou o každý míč a portugalské rozhodčí ještě čeká ve druhém dějství velmi těžká práce, aby dokázali toto utkání udržet pod svoji kontrolou.

Němci byli lepším týmem, postupně se ujali až pětigólového náskoku, Chorvatům se ale v samém závěru poločasu přeci jen povedlo trochu zkorigovat své manko.
30'
30'
Tobias Reichmann sedmičku proměnil a Němci v poločase vedou o tři branky.
30'
Dvě sekundy před poločasovou přestávkou vybojovali Němci ještě sedmimetrový hod, do chorvatské branky jde Ašanin.
30'
Igor Karačić se trefil přesně mezi nohy Wolffa.
30'
Po nepřesné střele Häfnera se k míči dostávají Chorvati, začíná poslední minuta prvního poločasu.
29'
Željko Musa inkasuje dvouminutový trest, Němci budou hrát přesilovku.
29'
Chorvati brzy získali míč a Domagoj Duvnjak připojuje desátý gól.
28'
Igor Karačić zase po čase střílí chorvatskou branku.
28'
Kai Häfner se trefuje z pravé spojky, německý náskok roste!
27'
Luka Cindrić nevyzrál na Wolffa, Němci jsou znovu u míče.
27'
Phillip Weber střílí dvanáctou německou branku, Německo vede o čtyři góly!
27'
Andreas Wolff chytil i sedmičku Horvata!
26'
Luka Cindrić byl faulován na sedmičku, Chorvati zatím neproměnili ani jednu ze dvou dosavadních.
26'
Patrick Wiencek nakonec dostává dvouminutový trest, na ně už je stav 2:6 z pohledu Chorvatů.
26'
Po zákroku Wienceka na Mandiće si rozhodčí prohlížejí video.
25'
Němci už mají dvojnásobnou přesilovku, hromady volného prostoru využil Fabian Böhm.
25'
Dalším potrestaným hráčem Chorvatů je Duvnjak, Pekeler už je na hřišti a za chvíli skončí trest i Schmidtovi, pak budou mít dvojnásobnou přesilovku Němci.
24'
Zlatko Horvath ztroskotal na Andym Wolffovi a Chorvatům se tahle přesilovka vůbec nedaří.
23'
Stepančić je navíc také vyloučen.
23'
Phillip Weber se šikovně uvolnil kolem Stepančiće a střílí desátou německou branku.
23'
Oddechový čas pro Německo.
22'
Schmidt dostává dvouminutový trest už podruhé.
22'
Luka Cindrić byl faulován při zakončení, přesto skóroval a jsou tu i další dvě minuty pro Schmidta. Opora Chorvatů navíc zůstává ležet na zemi a bude muset být ošetřena.
22'
Další německý trest, tentokrát dostává dvě minuty Pekeler. Na dvouminutové tresty to už je 0:4.
21'
Němci teď příliš uspěchali svůj útok a Böhm zakončoval z nepřipravené pozice.
21'
Luka Stepančić se uvolnil na pravé spojce, pak prostřelil Wolffa.
21'
Druhou dvacetiminutovku střeleckým úspěchem otevírá Phillip Weber.
20'
Chorvati se trefují podruhé za posledních deset minut, postaral se o to Luka Cindrić.
19'
Luka Stepančić trefuje břevno, rozhodčí pak viděli ještě nějakou německou teč a po odrazu míče do zámezí zůstane Chorvatsko v držení balónu.
18'
Schmidt zatáhl za dres střílejícího Karačiće a jde si na dvě minuty odpočinout.
18'
Wolff se zaskvěl proti Cindrićovi a z rychlého brejku skóruje Uwe Gensheimer!
18'
Uwe Gensheimer udeřil z levého křídla, Němci vedou o dvě branky.
17'
Chovati se dopustili další ztráty v útoku, pak se jim alespoň povedlo zamezit hrozícímu brejku Německa.
16'
Už v šestnácté minutě mají Chorvati o třicet přihrávek více, Německo zatím hraje daleko přímočařeji.
16'
S bleskovou odpovědí přispěchal Uwe Gensheimer.
15'
Obrovská smůla pro Wolffa, Cindrić vystřelil do tyče a od německého brankáře se míč odrazil za brankovou čáru.
14'
Ani druhá chorvatská sedmička nekončí gólem! Proti Karačićovi skvělým zákrokem vynikl Andreas Wolff. Míč se ale odrazil za postranní čáru a u míče zůstávají Chorvati.
14'
Stepančiće vychytal Wolff, Chorvat se pak ale zmocnil odraženého míče a vybojoval sedmičku.
14'
Při dalším německém útoku je Druxovi pískáno prorážení, míče se zmocnili Chorvati.
13'
Proti Böhmově podstřelu skvěle zasáhl Marin Šego.
12'
Zlatko Horvath z první sedmičky zápasu trefuje břevno!
12'
Uwe Gensheimer trefil břevno, při následné rychlé chorvatské akci je vyloučen Patrick Wiencek.
11'
Po neúspěšné chorvatské střele se k míči vrací Němci.
11'
Němci v oslabení hráli v šesti, čehož využili díky přesné střele Davida Schmidta.
10'
Igor Karačić se prosadil z těžké pozice a vyrovnává na 4:4.
9'
Od samého úvodu je zápas velmi vyostřený a emoce planou naplno na hřišti i v hledišti, čeká nás pořádná zábava v mimořádně důležitém zápase.
9'
Kai Häfner se stává prvním hráčem potrestaným dvěma minutami.
8'
David Mandić snižuje stav elegantním přehozem německého brankáře z levého křídla.
7'
Třetí chorvatská ztráta v řadě, Nemcům se pak ale nepovedlo založit rychlý protiútok.
7'
Timo Kastening vystihl nepřesnou chorvatskou přihrávku, pak sám zakončil rychlý útok a německé publikum ve vídeňské hale bouří.
6'
Němcům vyšla další rychlá souhra, kterou využil Kai Häfner a Německo se poprvé v zápase ujímá vedení.
5'
Chorvatům už byla signalizována pasivita, když se nepřesnou přihrávkou zbavili míče a musí spěchat do obrany.
5'
Wiencek fauloval Stepančiće a ačkoliv se Němci dožadovali zisku míče, tak rozehrávat volný hod mohou hráči z Balkánu.
4'
Němci odpověděli bleskovým útočným výpadem, který úspěšně zakončil Paul Drux.
4'
Domagoj Duvnjak vrací Chorvatům těsný náskok.
3'
Na pravém křídle se prosadil Timo Kastening.
3'
Skóre zápasu otevírá Marino Marić.
2'
Rozehráno! Úvodní útoky obou týmů byly neúspěšné, v útoku jsou aktuálně Chorvati.
1'

Chorvatsko: Šego, Ašanin – Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić, Horvat, Šarac, Karačić, Musa, Mamić, Cindrić, Matanović, Mandić, Ravnić, Šipić.

Německo: Bitter, Wolff – Drux, Zieker, Schmidt, Gensheimer, Golla, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weber, Michalczik, Häfner, Kühn, Böhm, Kohlbacher, Kastening..
Hezký večer při sledování přenosu naprosto zásadního zápasu pro další průběh mistrovství Evropy házenkářů, Chorvati se ve Vídni utkají s Německem a bude to skutečně obrovský duel, který bude zřejmě klíčový pro postup do semifinále.

V čele skupiny 1 jsou totiž Španělé a Chorvati s plným počtem čtyř bodů, třetí Němci už prohráli se Španělskem a mají dva body stejně jako čtvrté Rakousko, tabulku uzavírají Češi s Bělorusy, kteří si to odpoledne rozdají o první body započítané do této fáze turnaje.

Ze skupiny postupují první dva týmy do semifinále, Španělé mají pod sebou pohodlný polštář díky výhře o sedm gólů nad Německem a dá se čekat, že by si měli postup pohlídat, o druhé postupové místo si to pak s velkou pravděpodobností rozdají právě soupeři v nadcházejícím zápase.

O náboji zápasu hovoří i fakt, že oba týmy proti sobě odehrály v loňském kalendářním zápase tři zápasy a všechny skončily jednogólovým rozdílem. V tom nejdůležitějším na mistrovství světa se v domácím prostředí radovali Němci, což jim zajistilo postup do semifinále, Němci pak zvítězili i v obou přátelských zápasech na podzim.

Zatímco na světových šampionátech se oba týmy utkávají takřka pravidelně, tak na mistrovství Evropy se jedná o vůbec první vzájemný duel dvou házenkářských velmocí od roku 2002, kdy Německo zvítězilo 26:21. Shodou okolností se šampionát tehdy hrál ve Švédsku, kde právě letos také vyvrcholí, byť tento duel se uskuteční ve Vídni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.