Portugalsko - Švédsko | ONLINE | 17.1.2020 20:30 | ME v házené mužů 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Švédsko  - 17. ledna 2020   20:30

Portugalsko
Portugalsko
1' Magalhaes  • 5' Silva  • 7' Silva  • 8' Ferraz  • 11' Ferraz  • 13' Ferraz  • 14' Ferraz  • 14' Salina  • 15' Branquinho  • 17' Portela  • 19' Magalhaes  • 21' Martins  • 23' Frade  • 24' Areia  • 29' Salina  • 32' Magalhaes  • 34' Salina  • 36' Silva  • 37' Areia  • 41' Magalhaes  • 42' Silva  • 43' Silva  • 44' Branquinho  • 45' Areia  • 48' Martins  • 49' Magalhaes  • 50' Magalhaes  • 51' Silva  • 53' Rocha  • 54' Branquinho  • 56' Rocha  • 57' Frade  • 58' Ferraz  • 60' Ferraz
35:25
(15:12)
Švédsko
Švédsko
5' Arnesson   • 7' Arnesson   • 8' Gottfridsson   • 9' E. du Rietz   • 11' E. du Rietz   • 12' L. Nilsson   • 13' L. Nilsson   • 18' E. du Rietz   • 19' Tollbring   • 25' A. Nilsson   • 31' A. Nilsson   • 36' A. Nilsson   • 38' Tollbring   • 40' A. Nilsson   • 44' Gottfridsson   • 47' L. Nilsson   • 52' Tollbring   • 57' Jeppsson   • 58' Thurin   • 59' Jeppsson   • 60' Jeppsson
Portugalsko
Gubica – Miloševič (oba CRO)
Malmö Arena (Malmö)
Švédsko

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního večera. .
Portugalsko – Švédsko 35:25 (15:12)
Nejvíce branek: Ferraz 6, Silva 6, Magalhaes 6 – Nilsson 4, Pettersson 4/4, Tollbring 3. Rozhodčí: Gubica – Miloševič (oba CRO). Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/4. Vyloučení: 5:2.
Portugalsko dnes jasně potvrdilo, že jeho výhra nad Francií rozhodně nebyla náhodou. Na ME startuje po dlouhých čtyřiadvaceti letech, dnes po naprosto úžasném výkonu v ofenzívě a famózních zákrocích brankáře Quintany rozdrtilo poslední stříbrné medailisty z evropského šampionátu o deset branek a domácímu výběru způsobilo v hale v Malmö naprostý šok. Tohle nečekal téměř nikdo, Švédové si tak výrazně zkomplikovali cestu za vytouženým semifinále.
60'
V poslední vteřině kosmeticky upravuje Jeppsson.
60'
Ferraz dává další branku.
60'
Následně je odpískán přešlap Petterssonovi.
59'
Cavalcanti nepřekonal Palicku.
59'
Podruhé za sebou skóruje Jeppsson.
58'
Další okamžitá odpověď Portugalska, prosadit se dokázal Ferraz.
58'
Přesnou mušku měl nyní Thurin.
57'
Svůj druhý gól v zápase dává Frade.
57'
Debakl Švédska zmírňuje
56'
Z pivota se prosazuje Rocha, to je neuvěřitelná demolice domácího výběru!
55'
Útočného faulu se dopustil Magalhaes, ovšem na druhé straně vychytal Gomes rozběhnutého Andrease Nilssona.
55'
Quintana nyní nadvakrát vychytal Tollbringa!
54'
Jeppsson ztratil míč a následný rychlý brejk zužitkoval Branquinho. Rozdíl ve skóre je deset branek!
53'
Náskok Portugalska navyšuje Rocha, jenž skóruje vůbec poprvé v tomto duelu.
52'
Přesnou mušku měl nyní Tollbring.
51'
Švédové ještě zkouší reagovat oddechovým časem.
51'
Z devíti metrů skóruje Rui Silva a už to vypadá na debakl!
51'
Tollbringa vzápětí vychytal famózní Quintana!
50'
Na druhé straně znovu řádí Magalhaes.
49'
Pettersson proměňuje sedmičku, nyní Gomese překonal.
49'
Quintana opět skvěle zasahuje, na rozdíl osmi branek zvyšuje Magalhaes.
48'
Ihned na to se prosazuje Miguel Martins.
48'
Lukas Nilsson nyní netrefil prázdnou branku Portugalska.
47'
Lukas Nilsson dává Švédsku ještě malou naději.
46'
Portugalský výběr si bere oddechový čas.
45'
Gomes nyní vychytal sedmičku Petterssona!
45'
Dvě minuty odsedí Miguel Martins.
45'
Za portugalský výběr skóruje Areia.
44'
Až nyní skóruje Gottfridsson.
44'
Po chybě Lukase Nilsson proměňuje rychlý brejk Branquinho.
43'
Švédové si berou oddechový čas a budou to už mít hodně těžké.
43'
Po technické chybě opět skóruje Rui Silva a je to dokonce o šest branek!
42'
Quintana znovu výborně zasáhl, poté dává gól Rui Silva! Portugalsko vede o pět branek!
41'
Znovu špatná defenzíva Švédů. na kterou vyzrál Magalhaes.
40'
Andreas Nilsson to zvládl a na poslední chvíli se prosazuje z pivota.
39'
Thurin byl nyní zablokován, Švédové ale zůstávají u míče.
39'
Darj fauloval, následnou sedmičku proměnil Areia.
38'
Švédům se alespoň daří v ofenzívě, na rozdíl tří gólů snižuje z levého křídla Tollbring.
37'
Areia na nic nečekal, Portugalcům znovu vyšla hra na dva pivoty a je to opět o čtyři góly!
36'
Na pivotu nyní dokázal skórovat Andreas Nilsson.
36'
Portugalci opět hráli bez brankáře, prosadit se dokázal Rui Silva.
35'
Švédsko se nevzdává, nyní odpovídá ze sedmičky Pettersson.
34'
Po hezké přihrávce Magalhaese se prosazuje Salina. Rozdíl je znovu čtyřbrankový.
34'
Následně se dopustil útočného faulu Lukas Nilsson.
33'
Švédsko už dlouho útočí a je mu signalizována pasivita.
32'
Palicka nejprve dobře zasáhl, pak ale pálí přesně z devíti metrů Magalhaes.
31'
Arnesson nejprve pálil nepřesně, poté se ale prosadil Andreas Nilsson.
31'
První poločas je za námi. Portugalci zatím šokují halu v Malmö, když domácí reprezentaci porážejí o tři branky. Švédově si nevědí příliš rady, ústřední postavou je hlavně brankář Portugalska Quintana. Druhý poločas začne přibližně ve 21:22.
30'
30'
Palicka si poradil se střelou Magalhaese.
29'
Na opačné straně opět čaruje Quintana, nyní vychytal Thurina.
29'
Po krásné přihrávce se nyní prosazuje Salina.
28'
Lukas Nilsson ale míří jen do Quintany, Portugalci teď zkouší hru bez brankáře.
28'
Andreas Nilsson byl faulován Fradem a ten je vyloučen, následuje tedy další trest pro Portugalsko.
27'
Ferraz se svou střelou z devíti metrů nevyzrál na gólmana Palicku.
26'
Portugalsko si bere oddechový čas.
26'
Pettersson ji proměnil, když obstřelil gólmana Gomese.
26'
Maetins chyboval při rozehrávce a sedmičku vzápětí vybojoval Andreas Nilsson.
25'
Dvě minuty navíc bude odpykávat Cavalcanti.
25'
Švédové se až nyní chytli, na pozici pivota se prosazuje Andreas Nilsson.
24'
Portugalci už vedou o čtyři góly, z pravého křídla se nyní prosadil Areia.
24'
Útočného faulu se dopustil Gottfridsson.
23'
Frade se zjevil na pivotu a s přehledem skóruje.
23'
Dvě minuty si nyní musí odpykat Darj.
22'
E. du Rietz se dostal do rychlého brejku, ale na Quintanu si nepřišel.
21'
Kim du Rietz byl zablokován, následně se dopustil útočného faulu Martins.
21'
Portugalce hráli bez brankáře a to se jim vyplatilo, branku nyní dává Martins.
20'
Andreas Nilsson vybojoval sedmičku, kterou vzápětí proměňuje Pettersson.
20'
Miguel Martins pálí z devíti metrů nepřesně.
19'
Tollbring se trefuje z levé strany.
19'
Borges si musí odpykat svůj druhý dvouminutový trest v zápase.
19'
Na druhé straně zakončil parádní kombinaci Magalhaes.
18'
Kim du Rietz si připravil dobrou střeleckou pozici a z devíti metrů se trefuje přesně.
17'
Švédsko si logicky vybírá oddechový čas.
17'
Čtvrtý gól v řadě pro Portugalsko, Portelo zvyšuje na rozdíl tří branek.
16'
Andreas Nilsson míří ze spojky vedle.
15'
Lukas Nilsson nepřesně přihrál a prázdnou branku tentokráte trefil Branquinho.
14'
Gottfridsson ztratil míč a Selina trefil prázdnou branku.
14'
Početní výhodu okamžitě zužitkoval Ferraz, který dává svůj čtvrtý gól ze čtyř pokusů.
13'
Dvě minuty teď bude odpykávat Nielsen.
13'
Lukas Nilsson se dostal do rychlého brejku a nezaváhal, dává tak svůj druhý gól v řadě.
13'
Portugalci odpovídají dalším gólem Ferraze do levého horního rohu.
12'
Silva ztratil míč a do prázdné branky se trefil Lukas Nilsson.
11'
Dvouminutový trest si navíc musí odpykat Borges.
11'
Za Švédy okamžitě odpovídá Kim du Rietz.
11'
Ferraz napřáhl z devíti metrů a razantní bombou dává krásný gól!
10'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Jesper Nielsen).
9'
Kim du Rietz se konečně prosazuje a střílí branku.
9'
Quintana znovu čaruje, nyní vychytal du Rietze!
8'
Portugalcům se zatím střelecky daří, další gól přidává Ferraz.
8'
Oba týmy se rozstřílely, za Švédsko vyrovnává Gottfridsson střelou k levé tyči.
7'
Na druhé straně okamžitě odpovídá Ruis Silva.
7'
Svůj druhý gól v zápase dává Arnesson.
7'
Pettersson se dostal do rychlého brejku, ale trefil pouze tyč.
6'
Portugalci se nedokážou prosadit postupným útokem.
5'
První gól Švédska dává Arnesson taktéž střelou z devíti metrů.
5'
Vedení Portugalska zvyšuje Rui Silva střelou z devíti metrů.
4'
Tollbring nyní nevyzrál na Quintanu, zatím je to koncert obou brankářů.
4'
Žlutá karta pro tým Portugalsko (Diogo Branquinho).
4'
Na druhé straně fauloval Branquinho rozběhnutého Andrease Nilssona a sedmimetrový hod budou házet Švédové.
3'
Nicméně Portela na brankáře Appelgrena nevyzrál!
3'
Darj fauloval Borgese a Portugalsko tak bude mít k dispozici sedmičku.
2'
Švédové se dlouho nemohli dostat do zakončení, střelu du Rietze z deseti metrů nakonec kryje brankář Quintana.
1'
Portugalci se v Mlmö dostávají do vedení, z devíti metrů se hezky trefil Magalhaes .
1'
Právě zazněly obě hymny, zápas za malý okamžik začne.

Portugalsko: Quintana, H. Gomes – Portela, Ferraz, Martins, Moreira, Silva, Salina, Rocha, H. Borges, Branquinho, Cavalcanti, Areia, Antunes, Frade, Magalhaes.

Švédsko: Palicka, Appelgren – Darj, Henningsson, Thurin, Tollbring, Pettersson, Jeppsson, Pellas, Gottfridsson, Arnesson, A. Nilsson, Nielsen, E. du Rietz, Chrintz, L. Nilsson.

Rozhodčí: Gubica – Miloševič (oba CRO).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Oba dva výběry se spolu na velké akci naposledy potkaly před necelými osmnácti lety, na ME v roce 2002 uspělo podle očekávání Švédsko (27:22).
Portugalsko

Účast házenkářského trpaslíka mezi dvanáctkou nejlepších téměř nikdo nepředpokládal. Jenomže Portugalci vstoupili do turnaje naprosto šokující výhrou nad Francií o tři góly a postup do čtvrtfinálové skupiny stvrdili úspěchem nad Bosnou taktéž o tři trefy. V souboji o první místo ve skupině D podlehli vysoce favorizovaným Norům o šest branek. V této fázi s nimi téměř nikdo nepočítá, to ale neznamená, že se nemohou postarat o další senzaci.

Dosavadní výsledky Portugalska na ME:

Portugalsko – Francie 28:25
Portugalsko – Bosna a Hercegovina 27:24
Portugalsko – Norsko 28:34
Švédsko

Severský výběr se dlouho řadí mezi evropskou špičku a svou roli by určitě chtěl potvrdit i na tomto šampionátu. Do něho vstoupil očekávaným vítězstvím nad Švýcarskem, které deklasoval o třináct branek. Následně však nedokázal vyzrát na skvělou obranu Slovinska a podlehl mu o dva góly. Na závěr skupiny se trochu trápil s Polskem, ale do čtvrtfinálové skupiny přeci jen postoupil po výhře o dvě trefy. Svěřenci trenéra Kristjána Andréssona obhajují na evropském házenkářském svátku stříbrné medaile.

Dosavadní výsledky Švédska na ME:

Švédsko – Švýcarsko 34:21
Švédsko – Slovinsko 19:21
Švédsko – Polsko 28:26
V závěrečném zápase prvního hracího dne skupiny II se představí domácí Švédové a proti Portugalsku budou plnit úlohu jasných favoritů. Švédsko se na domácí palubovce určitě bude chtít prodrat do semifinále a vzhledem k zaváhání v základní skupině F nutně potřebuje získat dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.