ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Polsko - 12. ledna 2020   16:00

Švýcarsko
Švýcarsko
3' Schmid  • 5' Gerbl  • 7' Lier  • 9' Sidorowicz  • 18' Sidorowicz  • 20' Schmid  • 23' Portner  • 29' Schmid  • 29' Raemy  • 30' Sidorowicz  • 31' Schmid  • 38' Schmid  • 40' Schmid  • 42' Meister  • 42' Portner  • 44' Rubin  • 45' Schmid  • 47' Schmid  • 48' Lier  • 51' Schmid  • 52' Milosevic  • 54' Lier  • 58' Schmid  • 59' Lier  • 60' Rubin
31:24
(14:12)
Polsko
1' Moryto   • 4' M. Gębala   • 4' Chrapkowski   • 11' M. Gębala   • 12' Majdziński   • 13' Łangowski   • 17' Majdziński   • 20' Sićko   • 23' Majdziński   • 27' Jarosiewicz   • 29' Majdziński   • 30' Jarosiewicz   • 37' Sićko   • 37' Olejniczak   • 39' Sićko   • 41' Moryto   • 43' Majdziński   • 44' Chrapkowski   • 45' Sićko   • 47' M. Gębala   • 48' Kondratiuk   • 50' Sićko   • 59' Przybylski   • 60' Przybylski
Švýcarsko
Radojko Brkič, Andrei Jusufhodzic (oba Rakousko)
Gothenburg, Švédsko
Polsko

Ode mě je to již pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se zase někdy při sledování textového přenosu na shledanou.
Švýcarsko – Polsko 31:24 (14:12)
Nejvíce branek: Schmid 15/5, Lier 5/1, Sidorowicz 3 – Sićko 5, Majdziński 5, Gębala 3. Rozhodčí: Radojko Brkič, Andrei Jusufhodzic (oba Rakousko). Sedmimetrové hody: 6/6 – 0. Vyloučení: 6:4.
Je dobojováno. Z vítězství v dnešním utkání se radují zcela zaslouženě Švýcaři v poměru 31:24 a připisují si důležité dva body do tabulky. Nejlepším hráčem nebyl zvolen nikdo jiný než švýcarská střední spojka Andre Schmid, který dnes zaznamenal 15 přesných zásahů. Určitě by jsme ale měli vyzdvihnout i výkon brankáře Nikoly Portnera, jenž zblokoval úctyhodný počet ran. Nebýt mnoha technických chyb na straně Polska, možná by jsme byli svědky vyrovnanější partie.
60'
Poslední branku Švýcarska přidává z levé spojky Lenny Rubin a upravuje skóre na konečných 31:24.
60'
A ještě jednou je to Przybylski. Napřáhl z pravé spojky a propaluje Portnera.
59'
Gól vstřelil tým Polsko (Rafał Przybylski).
59'
O vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto. Třicátý gól Švýcarska přidává Lier.
58'
Po odpykaném trestu se na hřišti ukazuje Schmid a je to znát. Střelou ze střední spojky přidává svoji 15 branku.
57'
Na straně Švýcarska zase kdo jiný, než Portner vytahuje další zákrok.
57'
Sidorowicz nyní z rychlého brejku v obrovské šanci míjí bránu.
56'
I na druhé straně si připisuje zákrok Kornecki.
56'
Švýcarsko hraje bez brankáře.
55'
Portner dnes kraluje. Vytáhl další skvělý zákrok proti střele Jarosiewicze z pravé spojky.
55'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Andre Schmid).
54'
Oddechový čas pro hosty.
54'
Raemymu to dnes s přihrávkami na pivota vychází. Nyní byl adresátem Lier který se nymýlí a zvyšuje již náskok Švýcarska na 6 branek.
53'
Výbornou přihrávku vymyslel Przybylski, který do výskoku nahrál Sickovi, jeho následnou střelu však famózně nohou vykopává Portner.
52'
Milosevic dostal příhrávku na pivota od Raemyho a z otočky skóruje.
52'
Obrana Polska blokuje pokus Rubina. U míče však stále Švýcarsko.
51'
Oddechový čas pro domácí.
51'
To, co si dnes dovolí Schmid je úctyhodné. Podíval se před sebe, naznačil přihrávku, následně se zcela bez respektu pustil do dvou protihráčů a i přes jejich nátlak skóruje.
50'
Na konci skvělé sehraného signálu Polska je Sicko.
50'
Polsko hraje bez brankáře.
49'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švýcarsko (Marvin Lier).
49'
Za faul na Raemyho nařízen sedmimetrový hod.
49'
Vyloučení v týmu Polsko (Arkadiusz Moryto).
48'
První branku v zápase si také z pravé spojky připisuje povedeným průnikem Kondratiuk.
48'
Lier se uvolnil na hranici brankoviště a v pádu napravo kolem brankáře Polska skóruje.
47'
Z pivota na druhé straně bezchybně Gebala.
47'
Střední spojka Švýcarska dnes hraje neuvěřitelný zápas. Střelou k pravé tyči přidává svou 13 branku.
46'
Polsko přichází po další chybě o míč.
45'
Schmid razantní střelou ze střední spojky znovu zvyšuje.
45'
Gól vstřelil tým Polsko (Szymon Sićko).
44'
Gól vstřelil tým Švýcarsko (Lenny Rubin).
44'
Velmi dotěrný byl teď Gerbl, který tahal Chrapkowskiho za dres, ten však vše ustál a dává branku.
44'
Morawski chytá pokus Gerbla z pravého křídla.
43'
Tvrdá rána v podání Majdzinskiho obstřeluje jak obránce, tak i brankáře Portnera a končí v síti.
42'
Druhá branka Portnera a znovu po technické chybě Polska. Přes celé hřiště zakončuje do prazdné brány.
42'
42'
Schmid nyní v roli přihravače. Na pivotu uvolnil Meistera a ten v pádu zavěšuje.
41'
Moryto se nemýlí a snižuje z pravého křídla.
40'
Vyloučení v týmu Polsko (Szymon Sićko).
40'
11 branku v zápase si připisuje Schmid a má tak velkou zásluhu na vedení Švýcarů.
40'
Miloševič zastaven jen za cenu faulu.
39'
Sičko se prodral s míčem až na levou spojku a dělovkou překonává brankáře Portnera.
38'
Gól vstřelil tým Švýcarsko (Andre Schmid).
38'
Raemy nastřelil nohu obránce Polska a tak bude Švýcarsko stále u míče.
37'
Z rychlého brejku po ztrátě Švýcarska na útočné polovině snižuje Olejniczak.
37'
Tentokrát již byl Sicko úspěšný. Uvolnil se na levé spojce a překonává Portnera.
36'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švýcarsko (Andre Schmid).
35'
Faul Moryta na Liera a Švýcarsko zahrává sedmimetrový hod.
35'
Portner drží úspěšnost zákroku na 37%. Nyní si vyšlápl na pokus Jarosiewicze z pravé spojky.
34'
Olejniczak v obrovské šanci míjí. Střelou z bezprostřední blízkosti s odrazem od země míjí levou tyč.
34'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Samuel Röthlisberger).
33'
Švýcarská obrana vyprodukovala skvělý blok proti střele Szymona Sicka
31'
Schmid obdržel přihrávku od Raemyho a střelou kolem protihráče střílí gól.
31'
Vyloučení v týmu Polsko (Piotr Chrapkowski).
31'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Michal Svajlen).
31'
Hra je pozastavena. Vypadá to, že nejspíše kvůli špatné časomíře.
31'
Je za námi první poločas utkání Švýcarsko – Polsko, které je zatím příznivější pro Švýcary, kteří vedou 14:12. Na obou stranách jsme mohli vidět řadu pohledných akcí, ale také famózní zákroky brankářů. O něco více technických chyb udělalo Polsko, a tak i proto je stav takový jaký je. Druhý poločas začne přibližně v 16:55.
30'
30'
Tak Sidorowicz to ještě stihl. Vystřelil z dálky a míč s odrazem o zem prošel za záda Morawskiho.
30'
Gól vstřelil tým Polsko (Piotr Jarosiewicz).
30'
Švýcarská obrana si výborně hlídá pivota Polska Gebalu a to je pro rozehrávku velký problém.
30'
29'
Dravost předvedl Raemy, který se vyvlékl dvěma obráncům a zakončuje k tyči.
29'
Gól vstřelil tým Polsko (Maciej Majdziński).
29'
Sedmá branka v podání Schmida. Prošel přes celé hřiště a Morewskimu nedal šanci na zákrok.
28'
A znovu Morewski, nyní vyzrál na střelu Raemyho z pravé spojky.
27'
27'
Piotr Jarosiewicz se dostal k odražené střele a Portner se již nedokázal přemístit v bráně tak, aby byl schopen střelu zneškodnit.
26'
Morewski drží Polsko. Připisuje si další povedený zákrok.
26'
Roman Sidorowicz byl pozorný v obranné činnosti a vystihl přihrávku Majdzinského.
25'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nicolas Raemy).
24'
Sidorowicz vyskočil a pak ihned sklepl míč, následně vystřelil, ale jeho výbornou střelu ještě lépe chytá Morawski.
23'
Portner nyní ukázal, že mu to jen nechytá, ale i střílí. Využil prázdné brány Polska a zvyšuje vedení.
23'
Útočný faul Schmida a Švýcarsko přichází znovu lacino o míč.
23'
22'
Kornecki sice tečoval pokus Schmida, ten jej však se štěstím dokázal propálit.
22'
21'
Švýcarsko bez brankáře.
21'
Střelu z polské ruky znovu skvěle jistí Portner.
20'
Gól vstřelil tým Polsko (Michaił Olejniczak).
20'
20'
Andre Schmid prošel přes celé hřiště, poté naznačil přihrávku na spoluhráče a tím výborně odlákal obránce, kteří stáli před ním a uvolnili mu tak cestu ke skórování.
19'
Svajlen je důrazný v obraně a taky to nyní ukázal skvělým obranným zákrokem.
18'
18'
Vysoký výskok a z toho pramenící skvělá branka v podání Sidorowicze.
17'
Maciej Majdzinski unikl obraně Švýcarů a zcela osamocen neměl problém propálit Portnera.
17'
Další povedený zákrok Portnera proti Sidorowiczi.
16'
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, oba celky se dopouští zbytečných ztrát.
15'
Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Lenny Rubin).
15'
Rubin se dopustil útočného faulu a přichází o míč.
14'
14'
Žlutá karta pro tým Polsko (Maciej Gębala).
13'
Skvělá souhra Majdzinski – Langowski a druhý jmenovaný střílí ze střední spojky další branku.
12'
Majdzinski skvěle propaluje ze střední spojky k levé tyči.
12'
Výborný zákrok si nyní připisuje Morawski, který vyzrál na Miloseviče.
11'
Znovu to byl Langowski, tentokráte však v roli přihrávače. Gebalu krásně uvolnil na pivotu a ten se nemýlil.
11'
Langowski už poslal míč do autu, rozhodčí ale na poslední chvíli píská faul.
10'
10'
Za faul Moryta na Liera je nařízen sedmimetrový hod.
9'
Z levé spojky si naskočil Sidorowicz a mezi nohami Morawskiho posílá míč do brány.
8'
Majdzinski nahrál na levé křídlo Jarosiewiczovi, ten však dělá technickou chybu a Polsko přichází o míč.
7'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Lenny Rubin).
7'
Skvělou průnikovou přihrávku dostal na pivota Lier a ten z otočky nekompromisně zavěšuje.
6'
Polská obrana nyní vyvíjí skvělý tlak na útok Švýcarů.
5'
Na druhé straně se výborně uvolnil na pravém křídle Gerbl a obstřelem propaluje Morawskiho.
4'
Chrapkowski obdržel přihrávku a z levé spojky se nemýlí.
4'
Znovu je to Arkadiusz Gebala, který dává gól z pivota.
3'
Andre Schmid potvrdil roli střelce a výbornou střelou doprostřed brány srovnává.
2'
Švýcaři sice dokázali zakončit, jenže brankář Polska míč chytá a zakládá útok.
1'
Moryto si vyborně naskočil na střední spojce a propaluje Portnera.
1'
Gebala se snažil zakončit z pivota, byl však faulován.
1'

Švýcarsko: Portner, Bringolf – Schmid, Meister, Rubin, Svajlen, Lier, Sidorowicz, von Deschwanden, Raemy, Röthlisberger, Küttel, L. Maros, Tominec, Gerbl, Milosevic.

Polsko: Kornecki, Morawski – Olejniczak, Sićko, Majdziński, Łangowski, Pilitowski, Syprzak, Moryto, Jarosiewicz, Kondratiuk, M. Gębala, Przybylski, Bondzior, Dawydzik, Chrapkowski..
Utkání startuje v 16:00 a my věříme, že si najdete cestu ke sledování tohoto utkání a budete svědky skvělé podívané.
Vzájemné zápasy:
Příznivější bilance hovoří pro Švýcarsko, které s Polskem nepoznalo hořkost porážky.

12.1.2019 Švýcarsko – Polsko 32:28
11.1.2019 Švýcarsko – Polsko 29:27
28.1.2006 Švýcarsko – Polsko 31:31
Švýcarsko

Výběr helvétského kříže schytal na úvod vysokou porážku od jednoho z favoritů turnaje a to Švédů 21:34. Přípravu na turnaj však měli svěřenci trenéra Rolfa Bracka velmi dobrou, když dokázali porazit Nizozemsko, Tunisko, Ukrajinu a dvakrát i Českou republiku. V dnešním utkání tak budou Švýcaři mírným favoritem na vítězství.
Polsko

Hráči našeho severního souseda nepřijíždí na šampionát ve vůbec dobrém rozpoložení. Nasvědčuje tomu také to, že z osmi přípravných utkání na ME dokázali vyhrát jediný a to 28:15 proti Spojeným arabským emirátům. Polsko už má za sebou také první zápas turnaje, když prohrálo se Slovinskem v poměru 23:26.
Všem příznivcům házené přeji pěkné nedělní odpoledne při sledování utkání ME mezi týmy Švýcarska a Polska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.