MS v házené mužů - ONLINE PŘENOS - Norsko : Rakousko

Norsko

Rakousko
34:23
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Norsko
- 2'O'Sullivan(žlutá karta)
- 3'Sagosen
- 6'Röd
- 8'Jöndal
- 11'
- 12'Jöndal
- 13'Myrhol
- 14'Björnsen
- 18'Sagosen
- 19'Björnsen
- 22'
- 25'S. Johannessen
- 26'Jöndal
- 28'S. Johannessen
- 32'Sagosen
- 33'S. Johannessen
- 35'Jöndal
- 37'S. Johannessen
- 41'Gullerud
- 41'Gullerud
- 44'
- 45'S. Johannessen
- 48'Myrhol
- 49'Sagosen
- 52'Myrhol
- 53'
- 54'Jöndal
- 58'Tangen
- 59'Tangen
- 60'Blonz
- 60'Tangen
Rakousko
- 5'M. Hermann
- 9'Bozovic
- 11'Wagner
- 13'Weber
- 17'Bilyk
- 17'Frimmel
- 18'
- 22'
- 26'Bozovic
- 30'Weber
- 31'Bozovic
- 36'
- 39'Frimmel
- 47'Bozovic
- 50'Dicker
- 52'Wagner
- 54'Zivkovic
- 56'Herburger
Další informace:
- Stadion
- Jyske Bank Boxen, Herning - Dánsko
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Už v úvodu utkání šli Norové do vedení, Rakušané jim ale díky produktivnímu Weberovi dlouho gólově stíhali. Až ve 14. minutě Björnsen střelou z křídla poslal Nory poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Po několika minutách bylo ale opět srovnáno. Díky skvěle chytajícímu Christensenovi si Norové postupně vybojovali čtyřgólový náskok, který se po gólu Webera v závěru poločasu zmenšil na tři branky. Skóre po prvním poločase tak bylo 16:13.
Do druhého poločasu už vstoupili Norové mnohem sebejistěji. Po několika minutách hry vedli už o pět gólů. Díky Gullerudovi po deseti minutách hry vedli už o sedm branek. Rakušanům se do konce utkání už nepodařilo náskok seveřanů zmenšit a utkání tak nakonec skončilo 34:23.
Úspěšnost útoků: 62% – 52%.
Z pole: 74% – 44%.
Trestné hody: 2:2.
Norsko: Christensen, Bergerud – Röd, Björnsen, Blonz, Gullerud, Lie Hansen, Jöndal, S. Johannessen, Myrhol, O'Sullivan, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen.
Rakousko: Pilipovic – Bilyk, Bozovic, Dicker, Frimmel, Herburger, M. Hermann, Kirveliavicius, Klopcic, Santos, Wagner, Weber, Wüstner, Zeiner, Zivkovic..
3. místo, 2 body, skóre 53:54
Rakušané zatím patří k velkým zklamáním letošního turnaje. Po úvodní výhře totiž podlehlo jihoamerickému Chile a značně si tak zkomplikovalo postup do další fáze turnaje.
V prvním zápase se Rakušané postavili proti Saúdské Arábii, kterou zdolali 22:29. Sedmi brankami se vyznamenal Nikola Bilyk. V druhé zápase hráči ze střední Evropy už ale zaváhali, marně v zápase s Chile hledali tahouna a po prohře 24:32, se tak rakouským nejproduktivnějším hráčem stal opět Nikola Bilyk s pěti góly na svém kontě.
Rakušané nejčastěji střílí z více než devíti metrů od branky. Jejich úspěšnost je ale při těchto střelách pouze 47%.
V rakouské brance se střídá dvojice balkánských brankářů. Zkušeného Nikola Marinoviče (32% úspěšnos ) , který letos oslaví už 43. narozeniny občas vystřídá Kristian Pilipovič, který je se svou 29% úspěšností zákroků statistiky nejhorší brankářem na šampionátu.
Zápasy na Mistrovství světa:
11.01.2019 Saúdská Arábie – Rakousko 22:29
12.01.2019 Rakousko – Chile 24:32
3 nejlepší střelci:
1. Mykola Bilyk (12 gólů)
2. Robert Weber (9 gólů)
3. Gerald Zeiner (8 gólů)
2. místo, 4 body, skóre 74:45
Norsko zatím bezchybně plní roli favorita ve skupině "C" a připravuje se na důležité zápasy v další fázi turnaje. Důležitou zkouškou pro norské hráče by měl být zápas s Dánskem, který odehrají ve čtvrtek.
Na úvod turnaje Norové porazili Tunisko 24:34, deset branek si v norském dresu připsal Magnus Jøndal. Ani druhý zápas na Mistrovství světa nebyl pro Nory překážkou, skandinávští házenkáři rozstříleli Saúdskou Arábii 40:21.
Norové se na šampionátu můžou chlubit třetí nejvyšší střeleckou úspěšností, do branky jim totiž zapadne 76% střel. Největší síla Norů tkví zejména v nájezdech z křídla a rychlých protiútocích.
Skandinávská země se může pochlubit nejlepším duem gólmanů na celém turnaji. Zkušeného Espena Christensena v brance střídá o něco mladší Torbjørn Bergerud, oba si drží úspěšnost zákroků nad 46%.
Zápasy na Mistrovství světa:
11.01.2019 Tunisko – Norsko 24:34
12.01.2019 Norsko – Saúdská Arábie 40:21
3 nejlepší střelci:
1. Magnus Jøndal (13 gólů)
2. Bjarte Myrhol (9 gólů)
3. Magnus Rød (9 gólů)
Poslední 3 vzájemné zápasy:
24.10.2018 Norsko – Rakousko 43:31
16.01.2018 Norsko – Rakousko 39:28
14.06.2014 Norsko – Rakousko 28:28