MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Rakousko - 14. ledna 2019   17:30

Norsko
Norsko
3' Sagosen  • 6' Röd  • 8' Jöndal  • 11'   • 12' Jöndal  • 13' Myrhol  • 14' Björnsen  • 18' Sagosen  • 19' Björnsen  • 22'   • 25' S. Johannessen  • 26' Jöndal  • 28' S. Johannessen  • 32' Sagosen  • 33' S. Johannessen  • 35' Jöndal  • 37' S. Johannessen  • 41' Gullerud  • 41' Gullerud  • 44'   • 45' S. Johannessen  • 48' Myrhol  • 49' Sagosen  • 52' Myrhol  • 53'   • 54' Jöndal  • 58' Tangen  • 59' Tangen  • 60' Tangen  • 60' Blonz
34:23
(16:13)
Rakousko
Rakousko
5' M. Hermann   • 9' Bozovic   • 11' Wagner   • 13' Weber   • 17' Frimmel   • 17' Bilyk   • 18'    • 22'    • 26' Bozovic   • 30' Weber   • 31' Bozovic   • 36'    • 39' Frimmel   • 47' Bozovic   • 50' Dicker   • 52' Wagner   • 54' Zivkovic   • 56' Herburger
Norsko
Rakousko
Pilipovic, Marinovic – Bilyk, Bozovic, Dicker, Frimmel, Herburger, M. Hermann, Kirveliavicius, Klopcic, Santos, Wagner, Weber, Wüstner, Zeiner, Zivkovic.

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Hráč utkání: Göran S. Johannessen (Norsko)
Je dohráno. Norové zvládli roli favorita a berou další dva body. Rakušané odešli s prázdnou a po prohře Chile s Tuniskem je teď čeká několik důležitých zápasů.

Už v úvodu utkání šli Norové do vedení, Rakušané jim ale díky produktivnímu Weberovi dlouho gólově stíhali. Až ve 14. minutě Björnsen střelou z křídla poslal Nory poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Po několika minutách bylo ale opět srovnáno. Díky skvěle chytajícímu Christensenovi si Norové postupně vybojovali čtyřgólový náskok, který se po gólu Webera v závěru poločasu zmenšil na tři branky. Skóre po prvním poločase tak bylo 16:13.

Do druhého poločasu už vstoupili Norové mnohem sebejistěji. Po několika minutách hry vedli už o pět gólů. Díky Gullerudovi po deseti minutách hry vedli už o sedm branek. Rakušanům se do konce utkání už nepodařilo náskok seveřanů zmenšit a utkání tak nakonec skončilo 34:23.
60'
Na závěr utkání si zastřílí i méně vytěžovaní hráči! Blonz z rychlého brejku překonal rakouského gólmana a svou trefou několik setin před koncem ukončuje dnešní mač.
60'
Tangen po další střele ze středu během dvou minut kompletuje hattrick!
59'
Dělová rána ze středu hřiště od Tangena a další gól pro Nory, kteří už oslavují další vítězství ve skupině!
58'
Tangen z rychlého brejku pohodlně skóruje.
57'
Střídající Pilipovic si připisuje důležitý zákrok. Norsko přesto zůstane v útoku.
56'
Rakušané se chtějí dostat ještě zpátky do hry. Třetí rychlý gól hráčů ze střední Evropy dává Herburger.
56'
Weber sebejistě zakončuje trestný hod do pravé šibenice.
55'
Zeiner na poslední chvíli vypíchl míč prchajícímu Norovi a zabránil tak dalšímu rychlému brejku.
54'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Dělová rána Zivkovice pod břevno znamená jednadvacátý gól pro Rakousko!
54'
Využívá rakouské ztráty a pohodlně pálí do prázdné branky.
53'
Rakouská odpověď je velmi rychlá, už je to zase o devět.
52'
Pas za obranu našel Wagnera, který dokázal nadějnou akci Rakušanů zdárně zakončit.
52'
Myrhol využívá početní výhody a v pádu překonává rakouského gólmana.
51'
Herburger ukázkově trefil svého protihráče ve hře loktem do obličeje a půjde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.
50'
Padáček Magnuse Jöndala Marinovice nepřekonal.
50'
Dicker ukazuje, proč si zasloužil být dodatečně nominovaný. Z levého křídla naskočil do brankoviště, kde přízemní střelou překonal norského gólmana.
49'
Sagosen z osy hřiště prostřelil rakouského gólmana.
48'
Myrholova střele po rychlé brejku Norů končí v brance rakouského gólmana! Norové vedou už o osm gólů!
47'
Bozovic skóruje po střele ze středu.
46'
Espen Christensen v souboji jeden na jednoho chytil střelu Frimmela a zase podržel svůj tým.
45'
Oddechový čas pro hosty.
45'
Johannessen z rychlého brejku nezaváhal a dobíhajícího Marinovice překonal.
44'
Norové se prosazují z rychlého brejku. Navíc se jeden z Norů odejde na dvě minuty na trestnou lavici.
42'
Weber po faulu na Zivkovice proměňuje trestný hod.
41'
Gullerud dostal dobrou přihrávku za obranu a dává svůj druhý gól v jedné minutě.
41'
Gullerud v početní výhodě skóruje ze středu hřiště.
40'
Gól pro Norsko.
40'
Vyloučení v týmu Rakousko (Boris Zivkovic).
39'
Frimmel z rychlého brejku trefil vnitřní stranu břevna, od kterého se míč odrazil do branky.
38'
Espen Christensen si připisuje další zákrok! Norský brankář je noční můrou všech rakouských útočníků!
37'
Göran S. Johannessen razantní střelou překonává rakouského brankáře. Rakušanům začíná téct do bot, čas navíc rychle utíká.
37'
Espen Christensen si připisuje další zákrok!
36'
36'
Sagosen v důležitém momentu neproměnil trestný hod, Rakušané tak mají další šanci snížit norský náskok.
36'
Rychlý gól Rakušanů.
35'
Doplňuje svůj zisk míče i gólem ze strany a posílá Norsko do pětigólového náskoku!
34'
Magnus Jöndal obětavým skokem získává míče v obraně. Norové mají velkou šanci navýšit svůj náskok už o pět gólů.
33'
Náskok Norů je zpátky! Johannessen gólově zakončuje rychlý protiútok.
32'
Sagosen využil početní nevýhody Rakušanů, kdy Zeiner zůstal po útoku ležet na zemi a poměrně jednoduše si došel pro branku z osy hřiště.
31'
Norové trefili břevno!
31'
Bozovic stojí na konci dlouhé kombinace u norského brankoviště a z nějakých devíti metrů skóruje trefou k levé tyči.
31'
Druhý poločas zahájí Rakušané.
31'
První poločas je za námi. Norové zatím plní roli favorita, i když ne tak sebejistě, jak se čekalo. Už v úvodu utkání šli Norové do vedení, Rakušané jim ale díky produktivnímu Weberovi dlouho gólově stíhali. Až ve 14. minutě Björnsen střelou z křídla poslal Nory poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Po několika minutách bylo ale opět srovnáno. Díky skvěle chytajícímu Christensenovi si Norové postupně vybojovali čtyřgólový náskok, který se po gólu Webera v závěru utkání zmenšil na tři branky. Skóre po prvním poločase je tak 16:13.

Úspěšnost útoků: 62% – 52%.
Z pole: 74% – 44%.
Trestné hody: 2:2.
30'
30'
Weber střelou o zem podstřeluje norského gólmana!
29'
Espen Christensen dobře vybíhá proti střele a rukou vyráží další střelu mířící na norskou branku! Rakouští útočníci už musí být zoufalí!
28'
Göran S. Johannessen napodruhé překonal rakouského Marinoviče a poprvé v zápase navyšuje norské vedení o čtyři body.
27'
Neskutečný Espen Christensen si připisuje další zákrok!
26'
Magnus Jöndal se prosazuje z rychlého brejku a navyšuje norský náskok zpět na tři branky.
26'
Bozovič dělovkou z dálky skóruje!
25'
Göran S. Johannessen ukončuje dvouminutovku bez gólů povedeným nájezdem přes rakouskou obranu.
24'
Dvě nepřesné přihrávky na obou stranách, útok Rakušanů navíc likviduje Christensen už třetím zákrokem v řadě!
23'
Romas Kirveliavicius se výborně uvolnil na středu hřiště, výborně chytajícího Espena Christensena už ale nepřekonal!
22'
Jeden z Norů se po nájezdu z rohu gólově prosazuje!
22'
Rakušané snižují!
21'
Sander Sagosen proměňuje sedmičku razantní střelou k levé tyči.
20'
19'
Kristian Björnsen dobrou střelou z křídla překonal rakouského brankáře a dává gól!
18'
Rakušané opět skórují! Je srovnáno!
18'
Sagosen posílá Norsko zpět do vedení.
17'
Druhý rychlý brejk rakouských hráčů a druhý gól. Tentokrát v podání Bilyka!
17'
Rychlý brejk Rakušanů končí gólem!
16'
Hermann fauloval svého soupeře příliš tvrdě a teď si odbude zasloužený trest.
16'
Velmi dobrý zákrok norského gólmana doprovází jásající hala, která je z valné většiny okupována skandinávskými fanoušky.
16'
14'
Z dobré pozice na křídle neváhá, klamavým pohybem obchází svého protihráče a střelou o zem posílá Nory do dvoubrankového vedení.
13'
Myrhol z rychlého brejku dává další snadnou norskou branku.
13'
Weber dnes hraje skvěle a po střel z křídla si připisuje další gól.
12'
Magnus Jöndal v rychlém brejku neváhá a skóruje.
11'
Wagner se štěstím procpal míč až do norské branky.
11'
Norové skórují a opět si berou své vedení.
9'
Rakušané opět vyrovnávají.
8'
Magnus Jöndal z rohu hřiště skóruje trefou k levé tyči.
8'
Johanessen fauloval svého protihráče až moc tvdě a půjde si sednout na trestnou lavici.
7'
Weber po faulu na Zeinera proměňuje sedmičku o zem a opět srovnává.
7'
Sander Sagosen pálí vysoko nad rakouskou branku.
6'
Norové jdou opět do vedení, po nepřesné útoku Rakušanů teď navíc budou mít možnost utéct už o dva góly.
5'
Hermann ze středu hřiště srovnává skóre!
4'
Dva rychlé góly na obou stranách.
3'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen).
2'
Weber neváhá a střílí úspěšný sedmimetrový hod.
2'
Žlutá karta pro tým Norsko (Christian O'Sullivan).
1'
A je tu první gól Norů, favoriti dnešního mače načínají bodové konto proměněnou sedmičkou.
1'

Norsko: Christensen, Bergerud – Röd, Björnsen, Blonz, Gullerud, Lie Hansen, Jöndal, S. Johannessen, Myrhol, O'Sullivan, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen.

Rakousko: Pilipovic – Bilyk, Bozovic, Dicker, Frimmel, Herburger, M. Hermann, Kirveliavicius, Klopcic, Santos, Wagner, Weber, Wüstner, Zeiner, Zivkovic..
RAKOUSKO
3. místo, 2 body, skóre 53:54

Rakušané zatím patří k velkým zklamáním letošního turnaje. Po úvodní výhře totiž podlehlo jihoamerickému Chile a značně si tak zkomplikovalo postup do další fáze turnaje.

V prvním zápase se Rakušané postavili proti Saúdské Arábii, kterou zdolali 22:29. Sedmi brankami se vyznamenal Nikola Bilyk. V druhé zápase hráči ze střední Evropy už ale zaváhali, marně v zápase s Chile hledali tahouna a po prohře 24:32, se tak rakouským nejproduktivnějším hráčem stal opět Nikola Bilyk s pěti góly na svém kontě.

Rakušané nejčastěji střílí z více než devíti metrů od branky. Jejich úspěšnost je ale při těchto střelách pouze 47%.

V rakouské brance se střídá dvojice balkánských brankářů. Zkušeného Nikola Marinoviče (32% úspěšnos ) , který letos oslaví už 43. narozeniny občas vystřídá Kristian Pilipovič, který je se svou 29% úspěšností zákroků statistiky nejhorší brankářem na šampionátu.

2. místo, 4 body, skóre 74:45

Norsko zatím bezchybně plní roli favorita ve skupině "C" a připravuje se na důležité zápasy v další fázi turnaje. Důležitou zkouškou pro norské hráče by měl být zápas s Dánskem, který odehrají ve čtvrtek.

Na úvod turnaje Norové porazili Tunisko 24:34, deset branek si v norském dresu připsal Magnus Jøndal. Ani druhý zápas na Mistrovství světa nebyl pro Nory překážkou, skandinávští házenkáři rozstříleli Saúdskou Arábii 40:21.

Norové se na šampionátu můžou chlubit třetí nejvyšší střeleckou úspěšností, do branky jim totiž zapadne 76% střel. Největší síla Norů tkví zejména v nájezdech z křídla a rychlých protiútocích.

Skandinávská země se může pochlubit nejlepším duem gólmanů na celém turnaji. Zkušeného Espena Christensena v brance střídá o něco mladší Torbjørn Bergerud, oba si drží úspěšnost zákroků nad 46%.

11.01.2019 Tunisko – Norsko 24:34
12.01.2019 Norsko – Saúdská Arábie 40:21

1. Magnus Jøndal (13 gólů)
2. Bjarte Myrhol (9 gólů)
3. Magnus Rød (9 gólů)
Třetí hrací den Mistrovství světa v Německu a Dánsku je tady a přináší další zápasy skupiny "C". Proti favorizovanému Norsku se postaví Rakousko.

Poslední 3 vzájemné zápasy:

24.10.2018 Norsko – Rakousko 43:31
16.01.2018 Norsko – Rakousko 39:28
14.06.2014 Norsko – Rakousko 28:28
Krásné odpoledne všem sportovním fanouškům! Vítáme Vás u zápasu Mistrovství světa skupiny "C". Od 17:30 se proti sobě v evropském souboji postaví Norsko a Rakousko. Utkáním Vás bude provázet Libor Kokoška.