MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Německo - 14. ledna 2019   18:00

Rusko
Rusko
1' Kosorotov  • 3' Kosorotov  • 5' Šiškarjov  • 9' Šiškarjov  • 10' Škurinskij  • 11' Šiškarjov  • 12' Dibirov  • 26' Šiškarjov  • 33' Kalaraš  • 36' Dibirov  • 39' Dibirov  • 42' Kiseljov  • 46' Kiseljov  • 49' Gorpišin  • 50' Dibirov  • 57' Dibirov  • 59' Žitnikov  • 59' Žitnikov  • 60' Kosorotov
22:22
(10:12)
Německo
Německo
4' Gensheimer   • 5' Groetzki   • 7' Weinhold   • 8' Gensheimer   • 10' Pekeler   • 12' Fäth   • 17' Gensheimer   • 19' Drux   • 21' Drux   • 26' Groetzki   • 29' Pekeler   • 31' Strobel   • 34' Kohlbacher   • 35' Weinhold   • 38' Gensheimer   • 46' Gensheimer   • 48' Böhm   • 50' Weinhold   • 60' Böhm
Rusko
Kurtagic, Wetterwik.
Mercedes-Benz Arena Berlín.
Německo

S tímto konstatováním se pro dnešek loučím, hezký večer.
Rusko – Německo 22:22 (10:12)
Nejvíce branek: Dibirov 8/3, Šiškarjov 4, Kosorotov 3 – Gensheimer 8/3, Weinhold 3, Groetzki 2. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 5:3.
Klobouk dolů před reprezentací Ruska, která celý zápas ztrácela dvě, tři branky, ale nepřestávala hrát svou hru a nakonec osm vteřin před koncem obírá pořádající Německo o první body na šampionátu za remízu 22:22! Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen osmigólový Timur Dibirov, společně s Gensheimerem nejlepší střelec utkání. Rusové se radují, jakoby celý šampionát vyhráli, domácí fanoušci jsou opaření.
60'
Kosorotov osm vteřin před koncem parádní bombou vyrovnává!
60'
Oddechový čas pro Rusko. Do konce zbývá pár vteřin a je možné, že kdyby Rusové vyrovnali, zápas už skončí remízou.
60'
Böhm to vzal zase na sebe, vystřelil z levé spojky přes obránce a vrací domácím Němcům vedení! Hala bouří, jejich miláčci jsou zpátky ve vedení a ještě burcují diváky.
59'
Oddechový čas pro opařené Němce.
59'
Školácká chyba Druxe v útoku! Žitnikov šel do trháku, překonává střelou o palubovku Wolffa a Rusové poprvé od stavu 10:10 neprohrávají!
59'
Žitnikov snižuje po přihrávce od Dibirova opět na jediný gól.
58'
Branku ze sedmimetrového hodu dává Uwe Gensheimer technickou střelou přes prsty.
57'
Neskutečný šlajz Dibirova z levého křídla a je to jen o gól! Rusové stále živí naději na bodový zisk.
55'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Timur Dibirov, který se nenechal rozhodit předchozím neúspěchem, překonal Heinevettera a prokazuje, jak skvělý je střelec!
55'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek).
54'
Dibirov střelou přes celé hřiště přestřelil prázdnou německou branku, na druhé straně Kirejev skvěle vychytal Weinholda.
53'
Škurinskij se hezky uvolnil, ale z osmi metrů pálil nad.
52'
Gól ze sedmimetrového hodu dává krásným lobem Uwe Gensheimer. Legendu německé házené nevychytal ani Grams, který na sedmičku v brance vystřídal Kirejeva.
52'
Drux faulován při střele a Němci mají sedmičku.
50'
To byla paráda! Dvě rychlé přihrávky a šestý gól Dibirova v utkání. Rusové stále brnkají Němcům na nervy a nepouštějí je do rozhodujícího trháku. To musí být velký nápor na domácí Němce.
50'
Gól vstřelil tým Německo (Steffen Weinhold).
49'
Gorpišin v oslabení doskočil vyraženou střelu spoluhráče a na brankovišti dává gól.
48'
Böhm nastoupil na přesilovou hru a hned z první akce dává svůj úvodní gól v utkání. Tomu se říká sebevědomí!
47'
Vyloučení v týmu Rusko (Vitalij Komogorov).
46'
Kiseljov opět snižuje na rozdíl dvou branek.
46'
Weinhold byl dobře bráněn, ale na poslední chvíli ještě dlouhou křížnou přihrávkou našel Gensheimera, který další gólem dodává Němcům klid.
44'
Teď sledujeme galapředstavení gólmanů – Wolff i Kirejev si připsali po dvou parádních zákrocích.
43'
Dva krásné zákroky předvedl německý brankář Wolff, který zneškodnil střelu Kovaljova ze spojky a následně i dorážku z brankoviště.
43'
Oddechový čas pro Německo. Domácí reprezentace je sice opticky lepší, ale Rusové se hlavně díky gólmanu Kirejevovi drží na dostřel.
42'
Kiseljov využil trochu slabší koncentrace německých obránců a z pravého křídla snižuje na rozdíl dvou branek.
40'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Děreven).
39'
Dibirov se teď rozstřílel a dává už svůj pátý gól utkání. Potvrzuje tak pověst kanonýra, kterou už má po celém světě pěkných pár let.
38'
Rusové udělali technickou chybu, míč v trháku převzal Gensheimer a dává jednodušší gól, kterých už za celou kariéru nasázel stovky.
37'
Rusové sice hrají dobrou házenou, ale na Němce fyzicky vůbec nestačí. Na brankovišti je domácí reprezentace v drtivé většině soubojů důraznější.
36'
Gól vstřelil tým Rusko (Timur Dibirov).
35'
Weinhold předvedl naprosto dokonalou akci, naznačil rameny, rozhodil na devítce svého obránce a pak bombou o břevno dává další gól.
34'
Kohlbacher převzal na brankovišti nezištnou přihrávku od Weinholda a z pozice pivota překonává gólmana.
33'
Žitnikov na sebe natáhl dva hráče a pěknou přihrávkou našel Kalaraše, jenž dává první ruský gól druhého poločasu.
31'
Strobel to vzal na sebe, přešel jeden na jednoho přes Kalaraše posílá Německo do vedení o tři branky. Vůbec poprvé v utkání!
31'
Německo před vlastním publikem po první půli vede nad Ruskem o dvě branky, ale rozhodně nemá vyhráno. Sledujeme vyrovnanou bitvu, jejíž ústřední postavou je zatím německá házenkářská legenda Uwe Gensheimer, který má na kontě čtyři branky – tři ze hry a jednu ze sedmičky.
Rusko – Německo 10:12 po první půli.
Nejlepší střelci: Šiškarjov 4, Dibirov 3/2 – Gensheimer 4/1.
30'
30'
Žlutá karta pro trenéra Německa Christiana Prokopa, kterému se rozhodnutí sudích o faulu na brankovišti vůbec nelíbilo.
30'
Po útočném faulu Němců na brankovišti mají poslední útok prvního poločasu Rusové.
29'
Pekeler si vychutnal po rychlé předávce i Kirejeva a zvyšuje na rozdíl dvou branek.
28'
První neproměněný sedmimetrový hod Timura Dibirova, který trefil tyč. Do branky se proti němu poprvé postavil Heinevetter a hned má na kontě chycenou sedmičku, přestože si na míč ani nesáhl.
27'
Gensheimer pálil v přesilovce z úhlu tvrdě pod břevno, ale Kirejev jeho pokus vyrazil krásně nad bránu.
27'
Žitnikov dostává dvouminutový trest za faul kolenem do stehna Weinholda.
26'
Gól vstřelil tým Německo (Patrick Groetzki).
26'
Opět Šiškarjov vybojoval míč na vlastním brankovišti, uvědomil si, že Němci hrají v oslabení bez brankáře a obloučkem přes celé hřiště vyrovnává.
25'
Šiškarjov dostal dlouhou křížnou přihrávku, nakonec se rozhodl jít do zakončení z křídla, ale Wolff jeho střelu srazil nohou na tyč.
24'
Vyloučení v týmu Německo (Paul Drux).
23'
Kohlbacherovi byl na brankovišti odpískán útočný faul.
22'
Žlutá karta pro tým Rusko (Gleb Kalaraš).
22'
Německý trenér Christian Prokop přerušil ofenzivní snažení svého týmu a bere si time out.
22'
Němci jdou po zákroku Wolffa do postupného útoku.
21'
Drux dává svůj druhý gól v přesilovce a posílá Němce zpátky do vedení. Teď už hrají Rusové v plném počtu.
21'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Timur Dibirov).
19'
Němci začali hrát přesilovou hru se dvěma pivoty. Ti udělali clonu Druxovi, který propálil z devíti metrů vše, co mu stálo v cestě.
19'
Šiškarjov dostává dvouminutový trest za strčení do Wienceka.
19'
Zatím sledujeme velmi napínavé a ofenzivně laděné utkání. Němci dnes evidentně narazili na prvního vážnějšího konkurenta, zápas bude jistě vyrovnaný a dramatický.
18'
17'
Kosorotov na jedné straně pálil do tyče a z protiútoku posílá Němce do vedení Gensheimer.
17'
Žlutá karta pro tým Německo (Martin Strobel).
16'
Sledujeme trochu ukvapenou pasáž. Gensheimer si věřil na zakončení, ale Kirejev jeho slabou střelu chytil.
15'
Žitnikov poslal na německou branku prudkou ránu z velké dálky, ale Wolff zasahuje a domácí fanoušci bouří.
13'
Rusové se teď trochu trápili v útoku a při signalizované pasivitě si vzal jejich kouč time out. Uvidíme, co s hráči vymyslí.
12'
Fäth srovnává na 7:7, zatím padá hodně branek, gólmani příliš dobrých zákroků nepředvedli.
12'
Účet dnešního zápasu si střelou mezi nohy otevírá dlouhodobě nejlepší kanonýr ruské reprezentace Dibirov.
11'
Vyloučení v týmu Rusko (Dmitrij Žitnikov).
11'
Šiškarjov z rychlého trháku vyrovnává!
10'
Gól vstřelil tým Rusko (Alexandr Škurinskij).
10'
Rusové změnili obranu, už nehrají dvě osobní obrany, přesto Pekeler vrací Němcům dvougólový náskok.
9'
Šiškarjov dostal přihrávku do křídla a ani napodruhé se nespletl, když krásně přehodil brankáře Německa.
9'
Žlutá karta pro tým Německo (Steffen Weinhold).
8'
Německý kapitán Gensheimer dává z křídla svůj třetí gól v utkání a navyšuje náskok domácích.
8'
Wolff vychytal gólovou pozici Rusů a drží vedení!
7'
Weinhold se protlačil v souboji jeden na jednoho do zakončení, použil hrubou sílu a poprvé posílá domácí reprezentaci do vedení.
6'
Zápas se hraje od začátku hodně tvrdě, což je dáno vysunutou obranou Rusů. K soubojům je hodně blízko.
5'
Groetzki se hned po návratu z trestné lavičky prosazuje a vyrovnává na 3:3.
5'
Šiškarjov vrací Rusy potřetí do vedení gólem z levého křídla.
4'
Gensheimer rovněž bombou kolem hlavy gólmana přidává svou druhou branku v utkání.
4'
Žlutá karta pro tým Rusko (Daniil Šiškarjov).
3'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Groetzki).
3'
Kosorotov začal utkání fantasticky a ze druhého útoku dává svůj druhý gól. Navíc si vykoledoval faul Němců.
2'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Uwe Gensheimer, hvězda německého národního týmu.
1'
Mladíček Kosorotov střelou z levé spojky otevírá skóre dnešního utkání. Rusové začali s dvojnásobnou osobní obranou.
1'
První útok mají k dispozici Rusové.
1'

Rusko: Grams, Kirejev – Kiseljov, Šiškarjov, Kovaljov, Jevdokimov, Škurinskij, Děreven, Gorpišin, Kalaraš, Ostraščenko, Dibirov, Komogorov, Žitnikov, Fokin, Kosorotov.

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fäth, Groetzki, Semper, Musche, Böhm, Kohlbacher, Drux.

Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba Švédsko).
Němci zatím předvádí na domácím šampionátu vynikající házenou a po dvou zápasech mají plný počet bodů a vyhřívají se na čele skupiny A, když porazili Koreu 30:19 a Brazílii dokonce 34:21. Tým kouče Christiana Prokopa měl jako pořádající stát účast na šampionátu jistou bez kvalifikačního síta. Němci obhajují deváté místo z roku 2017 a před vlastními fanoušky myslí rozhodně výš.
Rusové mají po dvou zápasech tři body za remízu se Srbskem 30:30 a výhru nad Koreou 34:27. Tým kouče Eduarda Koksharova na šampionát postoupil v barážovém dvojutkání přes Českou republiku. Naši reprezentaci Rusové vyřadili po výsledcích 26:27 a 29:21.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání třetího kola skupiny A házenkářského Mistrovství světa mezi Ruskem a pořádajícím Německem. Domácí reprezentace je zatím po dvou zápasech stoprocentní a má čtyři body, Rusové jsou v šestičlenné tabulce třetí s jednou výhrou a jednou remízou na kontě. Utkají se dva nejofenzivnější týmy skupiny, oba daly shodně po 64 brankách. Zápas začíná v 18 hodin, dobře se bavte.