MS v házené mužů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maroko : Portugalsko - 16. ledna 2021   18:00

Maroko
Maroko
2' Bentaleb  • 3' Slassi  • 6' Harchaoui  • 10' Zine  • 12' Harchaoui  • 14' Slassi  • 17' Slassi  • 18' Bentaleb  • 22' Harchaoui  • 25' Slassi  • 30' Bentaleb  • 33' Harchaoui  • 44' Harchaoui  • 47' Rezouki  • 48' Zine  • 49' Rezouki  • 51' Zerouali
20:33
(12:12)
Portugalsko
Portugalsko
8' Martins   • 16' Duarte   • 20' Martins   • 22' Iturriza   • 23' L. Fernandes   • 25' Portela   • 26' Martins   • 29' Portela   • 29' Duarte   • 30' Martins   • 32' A. Gomes   • 32' Areia   • 34' R. Silva   • 34' Iturriza   • 37' Moreira   • 38' Iturriza   • 39' A. Gomes   • 40' Branquinho   • 42' Iturriza   • 43' Iturriza   • 43' Branquinho   • 45' Branquinho   • 46' Branquinho   • 48' Branquinho   • 50' Portela   • 51' Portela   • 52' Magalhaes   • 53' Portela   • 56' Portela   • 59' Portela
Maroko
Lah Bojan (SLO) – Sok David (SLO)
New Capital Sports Hall, Cairo
Portugalsko

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Statistiky utkání:
Maroko – Portugalsko 20:33 (12:12)
Nejvíce branek: Harchaoui 5, Bentaleb 4, Rezouki 4/2 – Portela 9/2, Branquinho 5, Iturriza 5. Rozhodčí: Lah Bojan (SLO) – Sok David (SLO). Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/2. Vyloučení: 7:2.
Stejně jako v prvním zápase Maročané po senzační první půli předvedli ve druhém dějství naprostý výkonnostní propad. Prakticky po pěti minutách druhé půle bylo již jisté, kdo si do tabulky připíše dnes všechny body. Portugalci vytvořili na svém brankovišti neprůchodnou hráz a trestali soupeř z rychlých protiútoků. Portugalsko tak nakonec po nepřesvědčivém začátku bere očekávané jasné vítězství 33:20.
60'
Di Silva však na Idrissiho nevyzrál.
60'
Poslední střelu utkání, a to ze semimetrového hodu, obstarají Portugalci.
59'
Přečíslení dva na brankáře nyní proměňuje opět Portela.
58'
Rezouki proměňuje sedmičku.
57'
Oddechový čas pro domácí.
56'
Portela proměňuje další samostatný únik.
55'
Gomes však nyní vytasil dva zákroky.
54'
Silva ztrácí míč a tak se k němu dostávají Maročané.
53'
Portugalci zablokovali Zineho střelu a z následného brejku se prosadil Portela.
52'
V přesilové hře se dnes prvně trefuje Magalhaes.
51'
Gól vstřelil tým Maroko (Mohamed Zerouali).
51'
Z brejku se nyní trefuje Portela.
50'
Za Portugalsko se prosazuje Portela.
49'
Z brankoviště se nyní prosazuje Rezouki.
48'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Diogo Branquinho).
48'
Gól vstřelil tým Maroko (Mohamed Zine).
48'
Moreira nyní neproměnil sedmičku.
47'
Gól vstřelil tým Maroko (Reda Rezouki).
46'
46'
Sedmičku Maroka proměňuje Rezouki.
45'
Další branku Portugalska střílí Branquinho.
44'
Sedmičku proměňuje Portela.
44'
Bentaleb je vyloučen a uvidíme další portugalskou semičku.
44'
Teprve druhou branku Maroka v druhém poločase střílí Harchaoui.
43'
Brejk v gól ze spojky proměňuje Branquinho.
43'
...a Iturriza se trefuje i následně.
42'
Rychlou kombinaci zakončuje Iturriza....
41'
Maročané se opět horko těžko prosazuje přes obranu Portugalců a přicházejí o míč.
40'
Na druhé straně se však prosazuje Branquinho.
40'
Oddechový čas Maroku moc nepomohl. Jeho plány překazil Gomes v brance Portugalska.
40'
39'
Svojí brankovou sbírku rozšiřuje i Gomes.
38'
...a následně se po rychlém protiútoku trefuje Iturriza.
37'
Moreira zvyšuje náskok Portugalska....
36'
Další blok Portugalců doplněný následným zákrokem Gomese. Portugalsko nyní může zvýšit.
35'
Portugalská obrana zaznamenala obrovské zlepšení oproti první půli.
34'
Přesilovku ihned využívá Iturriza.
34'
Slassi trefil protihráče při obranném zákroku do obličeje rukou a jde si sednout na dvě minuty.
34'
Na druhé straně ihned kontruje Silva.
33'
Harchoui se opět trefuje mezi nohy Gomese.
32'
...a hned na to z brejku Areia.
32'
Na druhé straně se prosazuje A. Gomes....
31'
Gomes si připisuje první zákrok.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
Zajímavý první poločas nám přineslo utkání mezi Portugalskem a Marokem. Na začátku půle portugalské hráče hodně trápil brankář Idrissi ze hry a při sedmičkách Aroussi. Maročané celkem jasně trestali prázdnou branku soupeře a když na ni nestačili zareagovat, měli na brankovišti nezastavitelného a neudržitelného Slassiho, který vstřelil 4 branky a to mnohdy i s faulem. Portugalský tým se postupem času zlepšil v obraně ale i v produktivitě a až pětibrankový náskok soupeře dokázali srovnat. Druhá polovina tak bude zcela jistě nad očekávání ještě zajímavá.
30'
30'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Miguel Martins).
30'
Gól vstřelil tým Maroko (Amine Bentaleb).
29'
Duarte nyní přes celé trefuje prázdnou branku. A je srovnáno.
29'
Portela nyní využívá přesilové hry.
28'
Harchoui se nyní otočil zády k obránci a narazil do něj. Za tento zákrok je nyní vyloučen.
27'
Gomes se nyní pokusil o střelu přes celé hřiště do prázdné branky. Míč šel však moc vlevo.
26'
Martins využívá přesilovou hru.
26'
Hra nohou na druhé straně. Vyloučen je Bentaleb.
25'
Na druhé straně se nyní prosazuje Slassi.
25'
Rychlý brejk nyní proměňuje Portela.
24'
A autor posledního gólu je vyloučen za hru nohou.
23'
Na druhé straně rychle kontruje Fernandez.
22'
Harchoui se opět prosazuje středem obrany.
22'
22'
Na druhé straně se prosazuje Iturriza.
21'
Gomes si nyní připisuje zákrok proti Rezoukimu.
20'
Martins nyní využil volnějšího prostoru na brankovišti a přidává další branku.
19'
Portela nyní neproměnil sedmimetrový hod.
19'
Na dvě minuty si jde sednout Harchoui a Portugalsko bude házet sedmičku.
18'
Bentaleb opět využívá prázdné portugalské branky a zvyšuje náskok.
17'
Vyloučen je navíc za faul na Slassiho Salina.
17'
Slassi je na brankovišti soupeře neudržitelný a přidává další branku.
16'
Duarte nyní nic nevymýšlel a prostě doběhl k brankovišti, vyskočil a vstřelil čtvrtý gól svého týmu.
15'
Sedmimetrový hod nyní proměňuje Portela.
14'
Naopak na druhé straně nemá problém se prosadit Slassi. Takový průběh asi nikdo nečekal.
14'
A znovu Idrissi, který chytá další pokus z devítky.
13'
Idrissi má na kontě další zákrok.
12'
Harchaoui se nyní prosazuje z devítky a míč posílá mezi nohy Gomese.
11'
Areia si nyní vylámal zuby ze sedmimetrového hodu na Ezzinem.
10'
Portugalskou obranu nyní prostřelil Zine.
9'
Idrissi si připisuje další výtečný zákrok proti samostatnému úniku jednoho z Portugalců.
8'
Portugalce z letargie probudil Martins.
7'
Bentaleb nyní netrefil prázdnou branku přes celé hřiště.
6'
Harchaoui trefuje opět prázdnou bránu Portugalců.
6'
Žlutá karta pro tým Maroko (Amine Bentaleb).
5'
Oddechový čas pro hosty.
4'
Maročané se nyní prosazují do prázdné brány.
3'
Vedení Maroku vrací Slassi.
2'
Portugalsko sorvnává.
2'
Naopak Bentaleb vyskočil nad obranu a otevírá skóre utkání.
1'
Ydrissi si připisuje první zákrok proti pokusu Branquinha z křídla.
1'
V útoku začnou Portugalci.
Státní hymny obou mužstev právě dozněly.

Maroko: El Aroussi, Idrissi – Azrour, Adli, Alaoui, Belimen, Bentaleb, Foukani, Hakimi, Harchaoui, Kechradi, Lakbi, Rezouki, Slassi, Zerouali, Zine.

Portugalsko: Quintana, H. Gomes – Salina, Branquinho, Duarte, L. Fernandes, Frade, A. Gomes, Iturriza, Magalhaes, Moreira, Portela, Areia, D. Silva, Martins, R. Silva..
Oba týmy se spolu setkaly jednou a to na Mistrovství světa v roce 2001. Tehdy Portugalsko vyhrálo 30:26.
Portugalsko se zatím Mistrovství světa v házené zúčastnilo pouze třikrát, a to v letech: 1997, 2001 a 2003. I přesto je velkým favoritem dnešního utkání.

Do turnaje vstoupilo lépe než jeho dnešní sok, když dokázalo porazit Island 25:23. Do prvního poločasu vstoupili lépe seveřané, kteří si asi polovinu tohoto časového úseku drželi mírný náskok. Jenže Portugalsko srovnávalo krok a nakonec dokázalo skóre ještě před poločasem překlopit, byť pouze o jednu branku. Druhý poločas už ale byl v režii pyrenejců, kteří si tvořili místy i pětigólový náskok. Island měl ke konci několik šancí snížit, ovšem neproměnil samostatný únik nebo třeba nastřelil tyčku. díky několika hrubkám v obraně taky dovolil soupeři několik úniků jeden na nikoho a to pyrenejcům pomohlo k vítězství.
Maročané se na světovém šampionátu představují posedmé v historii. Naposledy si mezi elitou zahráli v roce 2007. Do Egypta se kvalifikovali šestým místem na loňském africkém mistrovství. Zde udělali jediný medailový úspěch v roce 2003, kdy skončili třetí. Ani v rámci kontinentu tak nepatří k absolutní špičce a na MS přijeli spíše sbírat zkušenosti.

Maroko nevstoupilo do turnaje podle představ a z utkání z Alžírskem si po těsné prohře neodneslo ani jeden bod. Maročané přitom měli zápas skvěle rozehraný, v poločase vedli o sedm gólů (15:8) a alespoň pětibrankový náskok drželi i v první půlce druhého dějství. Pak se ale Alžířané začali dotahovat a v samotném závěru skóre definitivně otočili zásahy do prázdné branky. Favorit tedy nakonec přeci jen bere výhru.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z Mistrovství světa v házené, ve kterém proti sobě nastoupí Maroko a Portugalsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.