Francie v dnešním zápase potvrdila svou extra-třídu a po výborném výkonu ve druhém poločase si připisuje další vítězství!

První poločas nabídl poměrně vyrovnanou bitvu, ve které Francie dokázala svému soupeři uniknout pouze na rozdíl čtyř branek. Kataru se však vůbec nepovedl vstup do druhého poločasu, Francie se rozjela a střílela jednu branku za druhou! Skóre druhého poločasu 7-19 mluví za vše!

Francie tak v souboji s úřadujícími mistry světa potvrdila svou kvalitu a ukázala, že i letos míří na nejvyšší příčku!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou!
Konec zápasu. (20:35)
60
Tak, ještě jedna branka přichází! Adrien Dipanda si udělal ve středu hřiště hodně prostoru a dokázal poslat míč přesně k tyči. (20:35)
59
Další branku francouzské reprezentace přidal Grebille střelou z pravé strany! (20:34)
59
Megdich dostal k dispozici 7m hod, který úspěšně proměnil. (20:33)
58
Katar v samotném závěru utkání zaznamenal svou šestou branku ve druhém poločase, což je opravdu hodně málo. Skóroval Bagarić. (19:33)
57
Na hřiště se dostal také Adrien Dipanda, který dostal hodně prostoru od katarské obrany a překonal Stojanoviće. (18:33)
56
O rychlou odpověď se postaral na druhé straně Narcisse! (18:32)
56
Tentokrát se dočkal i Katar, neboť se trefil Fernandez, pro kterého to byla první branka v zápase. (18:31)
55
Luc Abalo se dostal do samostatného úniku, avšak další branku Francie nepřidal, neboť jeho střelu zastavila tyč. (17:31)
54
Francie si závěr zápasu užívá a baví diváky! Teď předvedla francouzská reprezentace ve středu krásnou kombinaci, na jejímž konci byla přesná střely Luky Karabatiće. (17:31)
53
Kentin Mahe dostal na levé křídlo povedenou přihrávku od Narcisse a přesnou střelou mířenou na vzdálenější tyč zaznamenal třicátou branku svého týmu. (17:30)
53
Zarko Marković vystřelil ze středu hřiště, avšak jeho ránu dokázal Gerard vyrazit! (17:29)
52
Francie si zatím vede v oslabení velmi dobře. Individuální akci předvedl na útočné polovině Grebille, který však svůj průnik gólem nezakočnil. (17:29)
51
První vyloučení ve druhém poločase! Fabregas nedovoleně bránil ve středu hřiště Markoviće a dostává dvouminutový trest. (17:29)
50
Thierry Omeyer se teď dočkal při střídání obrovského potlesku velmi slušně zaplněné Future Arény! (17:29)
50
Na druhé straně se pokoušel o snížení Zarko Marković, avšak kanonýra Kataru vychytal fantástický Omeyer! (17:29)
49
Dipanda našel na pravém křídle volného Abala, který přidává svou sedmou branku v tomto zápase (pátou ve druhém poločase)! (17:29)
48
Až Teď se konečně prosadil také Katar. Úvodní rána Ameena Zakkara byla nejdříve zblokovaná, druhý pokus už byl úspěšný. (17:28)
47
Tuhle mašinu jen těžko něco zastaví! Francie přidává jednu branku za druhou a skóre narůstá. O tu zatím poslední branku se postaral Narciss. (16:28)
46
Hlavním hrdinou druhého poločasu je také Luc Abalo, který je na pravém křídle nezastavitelný a před malou chvilkou přidal svou šestou branku. (16:27)
45
A další branka v katarské síti! Valentin Porte tentokrát už mířil přesně! (16:26)
44
Marko Bagarić se pokoušel něco udělat se střeleckou nemohoucností svého týmu, avšak ani on branku netrefil. (16:25)
43
Devítibrankový náskok, Francie zkrátka vstoupila do druhého poločasu ve velkém stylu. Luc Abalo se opět prosadil z pravého křídla! (16:25)
43
Krásné momenty na obou stranách nejdříve předvedl skvělý zákrok Omeyer proti střele Mallashe. Na druhé straně zase Porteho vychytal Stojanović. (16:24)
42
Francie prostě jede! Nikola Karabatić se ve středu hřiště vyhnul Bagarićovi a přidal další branku svého týmu! (16:24)
41
Francie však přispěchala s rychlou odpovědí! Luc Abalo dostal na pravé křídlo další skvělou přihrávku a tentokrát už mířil mimo. (16:23)
41
Katar se konečně prosazuje a snižuje na rozdíl šesti branek. O to se postaral Marko Bagarić, který napřáhl z vzdálenosti 10 m a mířil přesně! (16:22)
40
Francie teď byla velmi blízko, avšak pokus Luca Abala z levého křídla zastavila tyč. (15:22)
40
Po delší době se dostal ke střele také Zarko Marković, avšak jeho pokus svatyni Thierry Omeyera minul. (15:22)
39
Sorhaindo je naopak v posledních minutách při chuti. Na brankovišti se dokázal obtočit kolem Mabrouka, avšak jeho následný střelecký pokus mířil mimo branku. (15:22)
38
Na katarskou reprezentaci teď padla velká deka... Mallash nepřesně kombinoval s Capotem a u míče je znovu Francie. (15:22)
38
Malasshe dokázal vychytat výborný Omeyer, který v dnešním utkání ukazuje své kvality! Francie se následně dostala do protiútoku, z kterého se dokázal prosadit Sorhaindo. (15:22)
37
Přichází rozhodující fáze zápasu? Pravděpodobně ano! Nikola Karabatić se dostal do protiútoku a dostává svůj tým do šestibrankového vedení. (15:21)
36
Až teď to Francouzům vyšlo a je z toho pětibrankové vedení! Sorhaindo dostal krásný pas od Narcisse a překonal Sariće! (15:20)
35
Útok Francie zatím není příliš povedený a svěřencům trenéra Onesteho se nedaří dostat kombinací do zakončení. (15:19)
34
Capote je dnes také velmi aktivní! Nyní dostal do středu přihrávku od Markoviće, avšak jeho ostrou střelu dokázal vyrazit nestárnoucí Omeyer. (15:19)
33
Francie je však ve druhém poločase zatím velmi produktivní a opět se dostává do čtyřbrankového vedení. O to se postaral Daniel Narcisse, pro kterého je to rovněž první branky v utkání. (15:19)
32
Na palubovku se dostal také Eldar Memisević, který se uvedl první brankou v tomto utkání. (15:18)
32
Na druhé straně se však z pravého křídla prosadil Luc Abalo! (14:18)
32
Katarské reprezentaci se však povedlo velmi rychle odpovědět zásluhou přesné trefy Capoteho. (14:17)
31
Katar v útoku neuspěl, míč ztratil, a tak šla Francie do protiútoku, který dokázal úspěšně zakončil Guigou. (13:17)
31
Druhý poločas před malou chvilkou začal. Jako první bude útočit katarská reprezentace. (13:16)
31
Začal druhý poločas. (13:16)
První poločas velmi ostře sledovaného duelu mezi Katarem a Francií nabídl velmi pohlednou házenou. Oba výběry se opírají o své klíčové hráče. Na jedné straně Zarko Marković, který zaznamenal čtyři branky a na straně Francie Nikola Karabatić, který má na svém kontě tři přesné zásahy a hlavně několik asistencí!

Francie si dokázala v prvním poločase vypracovat až tříbrankový náskok, avšak houževnatý Katar vždy dokázal snížit. V závěru se však Francie zásluhou branky Abala dostala opět do tříbrankového vedení a s ním bude vstupovat do druhého poločasu, který začne přibližně v 15:22.
30
První poločas skončil. (13:16)
30
Francouzská reprezentace však rychle odpověděla, když se po přihrávce Porteho prosadila Abalo! (13:16)
30
Katar však hned na začátku svého oslabení snižuje zásluhou Bagariće. (13:15)
29
Zarko Marković dostává za faul na Karabatiće dvouminutový trest! (12:15)
29
Nikola Karabatić šel do samostatného úniku a navzdory tomu, že byl faulován Markovićem, dokázal skórovat! (12:15)
28
A vzápětí si Francie bere zpět dvoubrankové vedení. Nikola Karabatić rozdal další asistenci na Grebilleho, který rychle posunul na Guigoua, a ten přeloboval Sariće. (12:14)
28
Na konci katarského útoku byl opět Zarko Marković, nicméně tentokrát dokázal elitního hráče katarského výběru zastavil Omeyer! (12:13)
27
A z následného útoku Katar snižuje na rozdíl jediné branky! Marković dostal míč na levé křídlo, kde operoval Murad. Katarský reprezentant zvolil střelu na vzdálenější tyč, což se ukázalo jako dobrá varianta. (12:13)
26
Nikola Karabatić našel další krásnou přihrávkou na pravém křídle Abala, avšak toho dokázal Sarić vychytat. (11:13)
25
Zarko Marković potvrdil svou kvalitu a přesně mířenou střelou k tyči nedal francouzskému brankáři šanci. (11:13)
25
Do zajímavé střelecké pozice se dostával Kamal Mallash, avšak při střele ho zastavil Abalo. Dle názoru rozhodčí se jednalo o faul a bude z toho 7m hod. (10:13)
24
To bylo rychlé! Francie předvedla ve středu rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Grebille, který poslal míč přesně mezi ruku a nohu Danijela Sariće. (10:13)
24
Katarské reprezentaci se vyloučení zdá poměrně přísné, avšak čeští rozhodčí si trvají na svém. (10:12)
24
Katar si při přesilové hře nevedl příliš dobře, nyní si zahraje početní výhodu Francie, neboť Hassan Mabrouk fauloval při střele Nikolu Karabatiće. (10:12)
23
Francouzský útok zakončil střelou ze středu hřiště Grebille, avšak jeho tvrdou ránu zastavila pravá tyč Sarićovy branky. (10:12)
23
Na levé křídlo dostal povedenou přihrávku Abdul Razzaq Murad, který si počkal na pohyb Omeyera a přesnou střelou do rohu branky snižuje. (10:12)
22
Luka Karabatić byl nejdříve potrestán žlutou kartou, avšak nedal si říct a nyní už je vyloučen! (9:12)
21
Karabatić je zatím ústřední postavou svého týmu! Francouzský reprezentant vzal celou akci na sebe a přesnou střelou svému týmu vrací tříbrankové vedení. (9:12)
21
Žlutou kartou je potrestán Luka Karabatić, který Capoteho nedovoleně tahal za dres. (9:11)
20
Úvodní střela Capoteho byla ještě zblokována, avšak katarský hráč se dostal ke druhé střele, a ta už byla přesná! (9:11)
20
Katarský kouč Valero Rivera logicky reaguje oddechovým časem, neboť jeho tým v posledních minutách nabral nepříjemné, tříbrankové manko. (8:11)
19
Kataru se postupný útok příliš nepovedl a přišla ztráta. Aktuální mistři světa nabídnutou šanci využili zásluhou Grebilleho, který zamířil přesně pod břevno a Sarić nedokázal zareagovat! (8:11)
18
A země galtského kohouta jde opět do dvoubrankového vedení. Ze středu hřiště vypálil Mathieu Grebille a katarský brankář nestačil zareagovat. (8:10)
17
Katarská reprezentace však přispěchala s rychlou odpovědí. Marko Bagarić zaznamenal svou první branku v tomto zápase. (8:9)
16
Nařízeného 7m hodu se zhostil Michael Guigou, jehož rána mířila přesně pod břevno. (7:9)
16
Žlutá karta pro tým Katar (Alrayes). (7:8)
16
Aktivní Rafael Capote opět drží svůj tým a snižuje na rozdíl jediné branky. (7:8)
15
Francie jde do trháku! Omeyer velmi rychle rozehrál, našel osamoceného Luca Abala, který si počkal na pohyb katarského brankáře a posílá svou zemi do dvoubrankového vedení. (6:8)
14
Nikola Karabatić uvolnil Sorhainda, a ten poslal míč přesně k tyči. (6:7)
13
A máme srovnáno! Tahle přesilovka se Francii vůbec nepovedla. Na levé straně si vzal míč Rafael Capote, který vyslal krásnou střelu do vzdálenějšího rohu branky! (6:6)
13
Na druhé straně vzal akci na sebe Nikola Karabatić, avšak tomu se nepovedlo překonat katarského brankáře. (5:6)
12
Zarko Marković si však o pár sekund později spravil chuť, když poslal povedenou střelu do levé části branky a snižuje! (5:6)
12
Teď měl Katar velkou příležitost, když se na pravém křídle ocitl zcela osamocený Zarko Marković, avšak toho dokázal vychytat výborný Omeyer! (4:6)
11
Francouzská reprezentace měla k dispozici 7m hod, ke kterému se postavil Michael Guigou, který byl úspěšný! (4:6)
11
Kamal Aldin Mallash dostává dvouminutový trest za zákrok na pronikajícího Sorhainda. (4:5)
10
Krásný házenkářský moment! Luka Karabatić sebral u vlastního kruhu míř Markovićovi a dokázal využít toho, že byl katarský brankář mimo svou klec a z velké dálky pohodlně skóroval. (4:5)
9
Francouzská reprezentace přesilovou hru velmi rychle využila. Karabatić si připisuje přesnou asistenci u branky Sorhainda. (4:4)
9
Vyloučení v týmu Katar (Hassan Mabrouk). (4:3)
8
Katar však velmi rychle odpovídá a bere si vedení zpět! Trefil se kanonýr Marković! (4:3)
8
Omeyer velmi rychle rozehrál a hodně důrazný Nikola Karabatić se dokázal přes dva hráče dostat až ke skórování a vyrovnává. (3:3)
8
Na pravou stranu dostal přihrávku Mallash, jehož střela nebyla příliš výrazná. Omeyer dokázal zasáhnout a Francie míří vpřed. (3:2)
6
Francie už je v plném počtu a postupovala do útoku. Hlavní rozhodčí však hru přerušil kvůli faulu na Nikolu Karabatice. (3:2)
6
Katar otáčí skóre dnešního duelu! Ránu Mallashe ještě dokázal francouzský brankář vyrazit, nicméně na dorážku pivota Alrayese už byl Omeyer krátký! (3:2)
4
Katarská reprezentace také přesilovou hru velmi rychle využívá. Z pravé strany se prosadil Mallash. (1:2)
4
Prvním vyloučeným je Francouz Michael Guigou. (1:2)
3
Karabatić uvolnil ve středu Mathieu Grebilleho, který se však musel dostat ještě přes dva hráče a svou individuální akci také úspěšně zakončil. (1:2)
3
Nestárnoucí Thierry Omeyer předvedl svou kvalitu proti střelee Markoviće, kterou dokázal vyrazit do rohu. (1:1)
2
Na druhé straně to zkoušela francouzská hvězda Nikola Karabatić, avšak katarský brankář zasáhl. (1:1)
2
Brzká odpověď, ve středu hřiště dostal prostor kanonýr Zarko Marković, jehož rána byla tečovaná a Omeyer nedokázal zareagovat. (1:1)
1
A Francie se hned z prvního útoku prosazuje! Z hranice střeleckého kruhu se prosadil Cedric Sorhaindo, který přetlačil Alrayese. (0:1)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
A jdeme na to! Čeští sudí již za malou chvilku zahájí dnešní duel.
Oba týmy, které se poperou v dneším zápase o důležité body, už jsou na palubovce. Fortune Arénou zní francouzská hymna!

Katar: Sarić, Stojanović – Marković, Mabrouk, Bagarić, Roine, Capote, Murad, Memisević, Alrayes, Megdich, Fernandéz, Mallash, Zakkar – Trenér: Valero Rivera

Francie: Gerard, Omeyer – Narcisse, N.Karabatić, Mahe, Grebille, N´Guessan, Abalo, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić, Fabregas, Dipanda, Porte – Trenér: Claude Onesta.
Příjemné úterní odpoledne všem fanouškům a fanynkám házené! My se dnes společně zaměříme na házenkářskou lahůdku v podobě duelu Kataru s Francií. Bude se jednat o reprízu loňského finále MS, ve kterém se radovala ze zisku zlatých medailí země galského kohouta. Začátek zápasu je naplánován v 14:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FRANCIE
Francouzská házenkářská reprezentace bude útočit v Riu na zlatý hattrick, neboť se tato evropská země radovala ze zisku zlatých medailí v Pekingu i v Londýně. Francie o svých kvalitách přesvědčila především v loňském roce, kdy dokázala vyhrát MS. I proto je považována za horkého favorita na zisk nejcennějšího kovu.

V úvodním duelu se země galského kohouta střetla s výběrem Tuniska. Leckdo čekal jasnou výhru Francie, avšak favorit se nakonec výrazně natrápil a mohl slavit vítězství 25:23. Dnes čeká francouzský výběr podstatně těžší soupeř.
KATAR
Reprezentace Kataru šla výkonnostně nahoru především při MS, které se konalo právě na katarské půdě. Do týmu přibylo několik naturalizovaných hráčů, především z Evropy a výsledkem byla historická účast ve finále. Katarská reprezentace hnána domácími fanoušky však nestačila na Francii.

Katar už má své úvodní představí na OH za sebou. V prvním utkání přehrál Chorvatsko 30:23. Katarskou reprezentaci táhl především aktivní Marković, který se postaral o osm branek a měl by i v dnešním utkání táhnout ofenzivu svého týmu.