1. česká hokejová liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Slavia - 14. ledna 2023   17:00

Vsetín
Vsetín
00:14' Jenyš (Rob) • 43:28' Říha (Přikryl, Hořanský)
2:5
(1:0, 0:2, 1:3)
Slavia
Slavia
23:57' Žejdl  (Klikorka, Šmerha) • 35:37' Žovinec  (Klikorka, Strnad) • 42:57' Žejdl  (Všetečka, Kulda) • 47:02' Havrda   • 59:46' Klikorka
Vsetín
Petružálek, Rapák – Polák, Vašíček
Zimní stadion Na Lapači
2890 diváků
Slavia

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště. Na počtenou!
Slavia ve třetí třetině skórovala hned třikrát díky trefám Žejdla, Havrdy a Klikorky. Vsetín se ve třetí třetině prosadil jenom jednou zásluhou Říhy. Jinak se ale k ničemu v této fázi hry nedostal, Slavii totiž podržel spolehlivým výkonem brankář Roman Málek. Slavia tak zapisuje pátou výhru v řadě a v roce 2023 zůstávají neporaženi. Naopak Valaši prohráli už počtvrté v řadě.
59:46'
Slavia právě vstřelila branku! Slavia definitivně potvrzuje vítězství. Risk Vsetína bez brankáře se nepovedl. Od vlastní brány se přes celé kluziště do prázdné branky trefil KAREL KLIKORKA. Bez asistence.
57:50'
Všetečka zakončoval bekhendem, ale bránu Žukova minul.
56:26'
Ofsajd odpískán Vsetínu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:50'
Rob vypálil na Málka a trefil břevno slávistické brány!
55:37'
Icing Valachů. Buly před Žukovem.
55:30'
Všetečka dostal puk do obranného pásma a Slavia střídá.
54:53'
Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před bránu Romana Málka.
Dnešní utkání sleduje 2890 diváků.
53:28'
Krajčík svou střelou protáhl Málka, ale ten natáhl svou lapačku a zasahuje.
52:19'
Jenáček hledal Jenyše, ale puk jen proletěl brankovištěm.
51:18'
Valaši rozjíždějí další akci zpoza vlastní brány.
50:16'
Simon se snažil jednoruč prodrat před Žukova, ale Jenáček ho nepustil a odebral mu puk.
49:54'
Icing Slavie. Buly před Málkem.
49:07'
Šmerha hledal nahrávkou Kerna, ale Smetana této nahrávce zabránil.
48:18'
47:02'
Slavia právě vstřelila branku! Slavia si při vlastním oslabení bere zpět dvoubrankové vedení. MAXIM HAVRDA vypálil z úhlu a puk se zřejmě od betonu Žukova odrazil do brány. Bez asistence.
46:18'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Lukáš Strnad – 2 min., krosček.
46:09'
Nahození Přikryla kryje pod lapačku Málek. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
45:25'
Na druhé straně hledal Šmerha před bránou Brože, ale jeho pokus ramenem vyrazil Žukov.
45:10'
Vsetínské přečíslení 3 proti 2 zakončoval Rob, ale Málek znovu skvěle zasáhl.
43:28'
Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín ale rychle odpovídá! Přikryl našel zpoza brány v mezikruží JIŘÍHO ŘÍHU, který se dočkal gólové trefy a rychlou ranou překonává Málka. Asistence: Roman Přikryl a Adam Hořanský.
42:57'
Slavia právě vstřelila branku! Slavia založila útok v obranném pásmu. Všetečka se puku chopil ve středním pásmu a parádní nahrávkou našel LUKAŠE ŽEJDLA, který pouze nastavil čepel své hole a dostal puk za záda Žukova. Asistence: Robin Všetečka a Edgars Kulda.
42:41'
Rob z pravého kruhu vyslal svižnou střelu. Málek nastavil lapačku a povedeným "semaforem" ji zastavil.
42:19'
Po dalším zásahu Málka se vhazuje znovu před jeho bránou.
42:06'
Říha znovu pálil na Málka a slávistický gólman ho opět vychytal. Říha zatím nemůže najít recept na překonání hostujícího brankáře.
42:00'
Přikryl pálil bez přípravy, ale jeho rána nebyla přesná.
40:46'
Klímek připravil šanci pro Klhůfka, který prokličkoval až před Málka, ale jeho rána byla nepřesná.
40:10'
Vsetín vyhazuje na zakázané uvolnění. Buly před Žukovem.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli obrat Slavie. Nejprve se trefil při přesilovce 5 na 3 Žejdl, a pak se trefil z dorážky Žovinec. V této třetině byla k vidění bitka mezi Bergerem a Křepelkou, kterou vyhrál domácí útočník. V této třetině hodně pracovaly emoce a rozhodčí měli plné ruce práce. Třetí třetina slibuje napínavou podívanou a uvidíme, který tým si nakonec dojde pro vítězství. Třetí třetina začne zhruba v 18:50.
40:00'
39:05'
Žovinec pálil ze slibné pozice, Žukov tentokrát dokázal střelu vyrazit.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Po zásahu Žukova se vhazuje před jeho bránou.
38:23'
Němcovo nahození bez problémů vyrazil Málek.
37:39'
Rob měl na holi vyrovnání, ale z otočky bránu Málka minul.
36:58'
Oba hráči vyloučení za bitku jsou pryč z trestných lavic.
35:37'
Slavia právě vstřelila branku! Pražané otáčí skóre zápasu. Slavia byla v tlaku v útočném pásmu. Klikorka vypálil a jeho pokus vyrazil betonem Žukov jenom na hůl dojíždějícího DUŠANA ŽOVINCE, který doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Karel Klikorka a Lukáš Strnad.
35:17'
Žovinec svou střelou trefil pouze stojícího Lichance.
34:38'
Brož se na brankovišti dostal k dorážce, ale Žukov dokázal zasáhnout.
34:05'
Lichanec vypálil kousek za modrou čarou. Málek si však pokus našel a ukryl puk mezi betony. Vhazuje se před Málkem.
33:30'
Všetečka se dostal na kruhu ke střele, ale nakonec bránu minul.
32:32'
Málek přerušil svým zákrokem hru a další rozmíška před bránou Slavie. Rozhodčí musí uklidňovat emoce. Vhazovat se bude před Málkem.
31:58'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Jan Berger – 5 min., hrubost.

Karel Křepelka – 5 min., hrubost, odpyká Dominik Němeček.
31:58'
Po zákroku Málka se strhla potyčka před jeho brankou . Pěstní souboj mezi Bergerem a Křepelkou nakonec ovládl domácí útočník.
31:29'
Klhůfek nabral rychlost a dostal se ke střele. Málek ale zasáhl a vyrážečkou vyrazil puk mimo.
Byl to Michal Simon, který za pomoci svých spoluhráčů nakonec odjíždí na střídačku.
31:15'
Na ledě zůstává ležet jeden z hráčů Slavie.
30:58'
Rob hned po buly vystřelil, ale Málek se střelou žádný problém neměl a má puk v lapačce. Další buly před slávistickou bránou.
30:51'
Vhazuje se před Málkem.
30:38'
29:39'
Všetečka vypálil. Žukov však jeho pokus vyrazil betonem a Vsetín následně vyhazuje puk.
29:06'
Klhůfek z úhlu vypálil a snažil se najít místo nad ramenem Málka, ale slávistický brankář si situaci pohlídal.
28:45'
Němec hned vyhazuje puk za branku Málka.
28:38'
Ondřej Smetana – 2 min., hákování.
27:55'
Vsetín střídá a rozjíždí další akci zpoza Žukovovy brány.
26:44'
Z pravého kruhu se ke střele dostal Sihvonen, Málek střelu vyráží lapačkou.
26:01'
Na Lapači probíhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Žukovem, který před pauzou ukryl v lapačce střelu Simona.
25:57'
Strnad vypálil, ale Žukov měl prostor u tyčky pokrytý a zasáhl.
25:49'
Slavii odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.
25:19'
23:57'
Slavia právě vstřelila branku! Slavia využívá přesilovku 5 na 3 a vyrovnává skóre. Klikorka kousek za modrou čarou našel svou nahrávkou Šmerhou, který si všiml na druhé straně nikým nehlídaného LUKÁŠE ŽEJDLA, který z hranice brankoviště uklidil puk do sítě. Asistence: Tomáš Šmerha a Karel Klikorka.
23:42'
23:19'
Němec teď sestřelil při dojezdu brankáře Málka a bude se vylučovat.
21:54'
Další střela Říhy končí v lapačce Málka. Domácí obránce zatím na Málka v dnešním utkání nevyzrál.
21:42'
Dušan Žovinec – 2 min., hákování.
20:46'
Žovinec chtěl znovu vyhodit, ale u vsetínské střídačky zachytil puk Rob.
20:23'
Slavia hned vyhazuje za Žukova.
20:17'
Lukáš Žejdl – 2 min., krosček.
20:01'
Vsetín po první třetině vede 1:0, díky skvělému nástupu a trefě Jenyše po 14 sekundách hry. Slávisté měli první šanci zásluhou Šmerhy, ale ten nadvakrát neuspěl. Poté Kern v 17. minutě sice vstřelil gól, ale ten nebyl uznán kvůli hře vysokou holí. Slavia zatím hraje vyrovnané utkání a ve druhé třetině se bude snažit vyrovnat, ale bude to mít proti domácím velmi těžké. Atmosféra na stadionu Na Lapači je tradičně bouřlivá a domácí fanoušci ženou Valachy dopředu. Druhá třetina začne zhruba v 17:54.
20:00'
19:10'
Rob trefil pouze bránícího Stehlíka, ještě předtím Jenyš prověřil Málkovu pozornost, který zasáhl.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:52'
Pražanům odpískán podruhé v zápase úmyslný ofsajd. Buly před Málkem.
18:31'
Ofsajd Slavie. Další vhazování ve středním pásmu.
18:17'
Žukov vyjel z branky a chtěl pomoci s rozehrávkou, ale přihrávka na Klímka nebyla přesná.
17:20'
Puk v souboji o puk u mantinelu získal Mrňa, který ale ani nadvakrát Žukova nepřekonal. Vsetínský gólman zasáhl zřejmě betonem.
16:09'
Kern sice vstřelil gól, ale ten po shlédnutí videa neplatí, protože Kern zasáhl puk vysokou holí.
15:35'
Sihvonen mohl jet sám na Málka, ale Křepelka v pádu odehrál puk pryč a zabránil brejku domácího útočníka.
14:57'
14:24'
Stehlíkovi se povedlo dostat kotouč do středního pásma.
14:16'
Málek znovu má puk v lapačce, tentokrát po střele Němce.
13:31'
Říha potřetí v přesilovce vypálil, ale tentokrát zlomil hokejku.
13:15'
Z levého kruhu vypálil Říha. Málek se stihl včas přesunout a chytil puk do lapačky.
12:57'
Robin Všetečka – 2 min., podrážení.
12:55'
Rob zkusil vypálit na bližší tyč. Málek ale vykopl jeho pokus betonem.
11:58'
Jeden ze slávistů vypálil, ale do rány se obětavě položil Přikryl.
11:36'
Ofsajd i na druhé straně. Buly znovu ve středním pásmu.
11:23'
Ofsajd Vsetína. Vhazuje se ve středním pásmu.
10:36'
Žovinec se protáhl až před Žukova, ale před bránou nedokázal z bekhendu dostat puk za jeho záda.
10:03'
Další odpískaný ofsajd Slavie. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:30'
Všetečka ve slibné pozici před bránou pouze trefil Žukovovu vyrážečku!
08:55'
Klímek se snažil vystřelit, ale trefil jenom dobře postaveného Žejdla.
08:17'
Slavia dobrým napadáním dostala hru do obranného pásma Vsetína.
06:50'
Brož našel na brankovišti dobře postaveného Šmerhu, který se snažil překonat Žukova. Ten měl ale beton na správném místě a zasáhl. Zatím největší šance Slavie.
05:28'
Němec vypálil od modré čáry, ale trefil jenom mantinel za bránou Málka.
05:25'
Úmyslný ofsajd Slavie. Buly před Málkem.
05:05'
Hejda projel do útočného pásma a z kruhu vypálil. Žukov byl ale připraven a sebral puk do své rukavice. Vhazuje se před Žukovem.
04:18'
Vsetín má znovu puk na svých hokejkách a vyráží dopředu.
03:43'
Havrda se vydal směrem dopředu a volil střelu. Žukov vyrazil puk do ochranné sítě. Buly před Žukovem.
03:30'
Hned po vyhraném buly pálil z otočky Sihvonen, ale Málek sebral kotouč do lapačky.
03:20'
Zakázané uvolnění Slavie. Vhazovat se bude před brankou Romana Málka.
02:30'
Všetečka vypálil bez přípravy, ale rána nebyla přesná a Žukovovi nenadělala problémy. Vhazuje se před bránou Vsetína.
01:58'
Valaši rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.
01:20'
Bláha prověřil Málka. Ten však zasáhl a má puk ve své lapačce.
00:35'
Slavii zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:14'
Vsetín právě vstřelil branku! Rychlý úvod Valachů! Rob vystřelil od modré čáry a před bránou jeho pokus tečoval PAVEL JENYŠ, který poslal puk mimo dosah Málka. Asistence: Luboš Rob.
00:01'
Vsetín bude hrát v zelených dresech, Slavia v bílých.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Smetana (A), Krajčík, O. Němec, Jenáček, Říha, Ondračka – Jenyš, Bērziņš, Rob (C) – Klímek, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Hořanský – A. Koláček, Lichanec, Š. Bláha – Štefka.
Trenér: Jiří Weintritt

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák (C), Szathmáry, D. Němeček – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Šmerha, Kern, J. Brož – Mrňa, Labuzík, Strnad – L. Stehlík, Havrda, Simon.
Trenér: Daniel Tvrzník

Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Polák, Vašíček.
Posledních 5 vzájemných zápasů:
14.3. 2022 SLA – VSE 5:3
15.3. 2022 VSE – SLA 2:3 v prodl.
17.3. 2022 VSE – SLA 5:1
15.10. 2022 VSE – SLA 4:0
30.11. 2022 SLA – VSE 4:5
Zdravím všechny příznivce hokeje! Chance liga má na programu už 38. kolo a my se zaměříme na souboj Vsetína a pražské Slavie. Vsetín se zatím v tabulce Chance ligy drží na třetí pozici se ziskem 68 bodů. Slavia se posunula na příčky zajišťující účast v předkole play-off a momentálně je na 10. místě s 51 body. Valaši poslední tři zápasy prohráli, když postupně nestačili na Litoměřice, Přerov a Třebíč. Jedinou výhru v roce 2023 zatím zaznamenali ve 34. kole 4. ledna, kdy doma porazili Prostějov 4:1. Na ledě Litoměřic prohráli 0:3, doma s Přerovem 1:3 a v Třebíči 1:2. Naopak svěřenci Daniela Tvrzníka ještě v letošním roce neprohráli a vyhráli všechna čtyři utkání, která v roce 2023 odehráli. Postupně porazili Frýdek-Místek na jeho ledě 2:1, pak porazili doma Šumperk 7:2, ve Zlíně vyhráli 4:0 a naposledy porazili ve středu na svém ledě Prostějov jasně 5:0, když se dvěma góly prosadil útočník Tomáš Šmerha. Čisté konto udržel při svém prvním startu za Slavii brankář Josef Kořenář. Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je útočník Luboš Rob, který zaznamenal ve 37 zápasech 37 bodů (16+21), který je i zároveň nejlepším střelcem Valachů. Mezi obránci si nejlépe stojí Ondřej Smetana, který ve 37 utkáních zapsal zatím 19 bodů (7+12. V brankovišti zatím nejvíce příležitostí dostává Maxim Žukov, který odehrál 26 utkání a jeho procentuální úspěšnost činí 92,64 % a průměrný počet inkasovaných branek u něj je 2,01 gólu na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Slavie je Lukáš Žejdl, který odehrál 35 utkání a na kontě má 24 bodů (13+11) a je i nejlepším kanonýrem Pražanů. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Karel Klikorka, který ve 36 utkáních posbíral 22 bodů (5+17). Nejvytíženějším brankářem sešívaných je Roman Málek, který zatím odchytal 32 utkání s procentuální úspěšností zákroků 91,76 % a s průměrným počtem inkasovaných gólů 2,39 branky na zápas. Přidají Pražané pátou výhru v řadě nebo zvítězí Valaši? To se dozvíme po skončení tohoto utkání. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Na Lapači vhozeno v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.