1. česká hokejová liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kolín : Přerov - 2. prosince 2023   17:00

Kolín
Soukup (Tichý) – Hampl, J. Šedivý, Piegl (A), Š. Němec, Pinkas, Gaspar, Naar – Vrhel, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Ouřada – D. Šedivý, P. Moravec, Gajda.
Barek, Mejzlík – Štěpánek, Maňák
Zimní stadion města Kolín, Kolín
645 diváků
Přerov

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek sobotního večera a u dalších textových přenosů naviděnou.
Utkání 27.kola Chance ligy mezi Kolínem a Přerovem je u svého konce! Dva body si za vítězství v prodloužení odváží hostující mužstvo. To od začátku zápasu tahalo za kratší konec a také bylo potrestáno v 10.minutě brankou, kterou vstřelil Dlouhý. Do druhé periodě vstoupil úplně jiný tým a Přerov dokázal skóre otočit, nejdřívě Mácha a poté Indrák. Třetí třetina byla spíše bojovná, ale naposlední chvíli dokázal vyrovnat domácí Skořepa. V prodloužení byl více na puku hostující tým a ten byl odměněn po brance Tomiho, který odhadl přihrávku Dlouhého a rozhodl o vítězství 3:2.
63:15'
63:15'
Přerov právě vstřelil branku!
Bod navíc si z Kolína odvezou Zubři! Špatnou přihrávku Adama Dlouhého vystihl pozorný VOJTĚCH TOMI. Od útočné modré mířil osamocen na Soukupa a bekhnedovou kličkou překonává domácí brankáře. – 2:3.
62:46'
Vojtěch Zeleňák zavezl kotouč za domácí branku, odsud poslal nepřesnou přihrávku.
62:07'
David Březina s Pechancem rozjíždějí další útočnou akci Zubrů.
61:39'
Kolín je v prodloužení velice statický. V útočném pásmu kombinuje Přerov.
61:15'
Vojtěch Tomi dlouho držel kotouč ve své moci. Poté po přihrávce našel Romana Vlacha, který nadvakrát Soukupa nepřekonal.
60:32'
Hra je přerušena, jelikož Antonín Pechanec po průniku před Soukupa posunul jeho branku.
60:01'
Po vyrovnání Kolína 60 sekund před koncem hrací doby bude na programu prodloužení.
60:00'
59:45'
Kolín nahnal kotouč za svou branku a už počká na konec základní hrací doby.
59:00'
Kozlové právě vstřelili branku!
Hra bez brankáře se vyplatila! Kolín znásobil přesilvou hrou odvoláním brankáře Soukupa. Po nepovedené střele Štěpána Němce vzal na sebe otěže zkušený JOSEF SKOŘEPA. Přes několik těl obránců se nakonec záhadným způsobem dostal kotouč za záda Postavy. – 2:2.
58:53'
Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.
58:37'
Obrovská šance domácího celku! Josef Skořepa se dostával k dorážce v předbrankovém prostoru. Nakonec se jeho střela odrazila k Pajerovi, který trefuje Krisla, ten skvěle zastoupil Postavu.
58:13'
Lukáš Pajer pálil z první bez přípravy. Tvrdou ranou přestřeluje.
57:41'
Další útok Marimexu znemožněn, proto hosté vyhazují přes všechny čáry.
57:18'
Kryštof Ouřada pálil po přihrávce Piegla. Puk mu nesedl na hokejce.
57:02'
Za zbytečný krosček před svou brankou odchází na trestnou lavici hostující David Chroboček.
56:34'
Kolín se dostává do tlaku a navíc bude hrát přesilovku. Martin Pinkas poslal nepřesnou přihrávku na modré.
56:03'
Vojtěch Síla se po nahození svých barev probojoval ke kotouči.
55:21'
Vojtěch Tomi po chybě domácích na modré pálil z otočky. Jeho forhendová střela míří do bloku obránců.
54:55'
Postava pokryl prudkou nahození od modré. Díky tomu nás čeká komerční přestávka.
54:10'
Hosté dokázali dlouho udržet kotouč v útočném pásmu. Kolínským tohle nevyhovuje, ale už zamíří do útoku.
53:00'
Síla společně s Morongem bojovali o kotouč v útočném pásmu. Proti přesile byli neúspěšní.
52:29'
Nádherná kombinace hostů! Po přechodu přes modrou čáru našel Antonín Pechanec před poloodkrytou brankou Zdeňka Doležala. Přerovský snajpr trefil přesouvajícího se Soukupa.
51:42'
David Březina dostával dlouhou přihrávku od Chrobočka. Tím hosté ztrácejí puk a Kolín míří do ofenzivy.
51:07'
Adam Dlouhý udělal kličku před modrou čáru, což byla chyba, jelikož vjel do ofsajd.
50:35'
Nahození Zubrů bylo na nikoho. Rychlá akce domácích skončila u Ouřady, který přestřeluje domácí svatyni.
49:59'
Zdeňkovi Královi se vyplatilo rychlé napadání protihráčů, kteří pod tlakem posílají na zakázané uvolnění.
49:22'
V zadních řadách si Kozlové zavařili. Po následné dlouhé přihrávce se píská icing.
48:42'
Přerov se bude snažit v klidu dohrát zápasu. Což se potvrdil držením kotouče Březina.
48:01'
Tomáš Kudělka hned po přihrávce na modrou nahazoval na Soukupa. Brankář Marimexu vyráží do rohu kluziště.
47:28'
Vojtěch Síla se vší silou snažil probojovat za kotoučem, ale na vyššího obránce neměl nárok.
46:50'
Vysokou hůl inkasoval před vlastní brankou Chroboček. Rozhodčí ale faul nepískají.
46:16'
Josef Skořepa po skvělé individuální akci hledal ve slotu své spoluhráče, ty ale nenašel. Zubřům je poté pískán ofsajd, proto nás čeká komerční přestávka.
45:40'
Matěj Pinkas nahazoval od modré čáry na Postavu. Ten lapačkou vyrazil pouze před sebe, ale Síla nestihl kotouč dojet.
45:15'
Tomáš Kudělka váhal se střelou od modré, až vyjel za tuto čáru, proto se píská ofsajdové postavení.
45:03'
Nepřehledná situace vznikla v brankviišti Jakuba Soukupa. Ten následně kreje střelu z velkého úhlu, kterou vyslal Daniel Indrák.
44:41'
Po rychlém přechodu Zubrů zkoušel své štěstí od modré Černý. Kotouč se následně od mantinelu odrazil ke Soukupovi.
43:59'
Hned po buly si pozici ke střele připravil Kryštof Ouřada. Z nadějné pozice trefuje Postavu.
43:57'
Zakázané uvolnění se píská hostujicímu mužstvu.
43:28'
Lukáš Chudil zpoza branky posílal zpětnou přihrávku před branku, kde byl nachystán Hampl.
42:50'
Přerov se po ubráněném oslabení probojoval do útočné třetiny.
42:28'
41:57'
Po vyhození Zubrů se Pinkas znovu rychle probojoval do útoku, ale zde je znovu neúspěšný.
41:13'
Rozhodčí přerušuje hru, ale nevíme kvůli čemu. Každopádně se bude vhazovat ve střední pásmu.
41:04'
Petr Koukal pálil z přesilové hry okamžitě z první. Střelou sice překonal Postavu, který ale posunul branku a gól nemůže platit.
40:28'
Za zbytečné podrážení míří na trestnou lavici hostující David Březina.
40:18'
Hned po začátku třetí periody pálil z otočky Petr Koukal, ale mířil pouze nad.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:45.
Prostřední perioda zápasu mezi Kolínem a Přerovem je u konce! Hosté dokázali utkání otočit, a tak se do kabin jde za stavu 1:2. Vyrovnávací branku po nádherné souhře vstřelil do poloodkryté branky Joshua Mácha. To se strany Zubrů nebylo vše, jelikož dvě minuty před koncem potrestal chybu Gaspara nájezdem od poloviny kluziště Daniel Indrák.
40:00'
39:51'
Zakázané uvolnění se píská i hostujícímu mužstvu, jelikož Vojtěch Tomi nedokázal zpracovat dalekonosnou přihrávku.
39:31'
Před dalším buly se trochu přiostřilo, sudí vše s přehledem vyřešili.
39:31'
Domácí po dalším prohraném buly vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
39:22'
David Březina zavezl kotouč do útočné třetiny. Poté nahazoval Zeleňák, ale domácí obrana blokuje mimo branku. Po následném střetu se přerušuje, jelikož se v bolestech svíjí Jakub Soukup.
38:42'
Jakub Šedivý se dostal do zajímavé příležitosti před brankou, ale zamířil pouze vedle branky.
38:07'
Zubři zaslouženě otáčí vývoj zápasu! Michael Gaspar vyvedl obrovské cyhbu na modré čáře. Po následné přihrávce Richard Nemec pelášel od poloviny kluziště sám na branku DANIEL INDRÁK. Ten přesnou střelou překonal bez šance chytajícího Soukupa. – 1:2.
Asistence: Richard Nemec.
37:36'
Velká šance Zubrů! David Březina si poradil s domácím obráncem a přesnou přihrávkou ve slotu našel svého spoluhráče. Tím byl Zdeněk Doležal, který svižnou střelou nechal vyniknout Soukupa.
37:06'
Petr Koukal nevěděl komu nahrát, a tak okamžitě nahazoval za branku, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
36:31'
Robert Černý nebyl důrazný v souboji o kotouč v útočném pásmu. Piegl si poradil s přehledem.
35:55'
Kolín po vyhození Přerova bude rozehrávat za svou branku a pokračovat v rychlém tempu.
35:24'
Morong a Ouřada nebezpečně kombinovala před Postavou. Nakonec druhý jmenovaný promáchl.
34:45'
David Dobša se dostal k odraženému kotouči po nahození od modré. Soukup ho vystínil a hostující hráč míří do něj.
34:17'
Daniel Ministr si věřil na střelu z otočky. Ta se mu nezdařila a letí do rohu kluziště.
33:48'
David Dobša možná až moc zbytečně rychle vyhazoval a to až na zakázané uvolnění.
33:33'
Hra pokračuje ve velkém tempu a hlavně se hraje nahoru dolů.
32:21'
Obrovská šance Marimexu! Krysštof Ouřada skvělou přihrávkou nabídl velkou šanci najíždějícímu spoluhráči. Tím byl Štěpán Němec, který ovšem netrefuje poloodkrytou branku.
32:02'
Zdeněk Doležal se snadno uvolnil přes domácí defenzivu a zkoušel překvapit Soukupa. Puk trefuje boční síť.
31:32'
Roman Vlach chytře po mantinelu vysunul Tomiho. Ten si nabrusil před branku, ale slabým bekhendem trefuje břicho Soukupa.
30:58'
30:45'
Josef Skořepa po delší kombinaci Kozlů zakončoval z otočky, ale bekhendem pouze přestřeluje.
29:58'
Ani střídání formací se domácím nevyplatilo, jelikož Petr Gajda špatně přebral kotouč.
29:14'
Kryštof Ouřada chtěl kličkovat při přechodu modré čáry. Obránce byl proti němu úspěšný a vyhazuje.
28:58'
Daniel Ministr při souboji o kotouč nešťastně zahrál vysokou hokejkou, proto míří na trestnou lavici.
28:46'
Boj v obranném pásmu Kolína vyhrál domácí hráči, ale pouhým nahození daruje Přerovu kotouč.
28:11'
Josef Skořepa po překročení modré čáry tvrdě vypálil z nápřahu. Postavu ovšem nepřekonal.
28:03'
Soukup pokryl nahození Ondřeje Cuba. Čeká nás komerční přestávka.
27:23'
Zubři zaslouženě vyrovnávají! Nádherná kombinace hostujícího mužstva, kterou začal Roman Vlach. Poté nádhernou přihrávkou Vojtěch Tomi oslovil osamoceného JOSHUA MÁCHU, který překonává bezradného Soukupa. – 1:1.
Asistence: Vojtěch Tomi a Roman Vlach
26:54'
Michael Gaspar nepřesně hledal své spoluhráče v jízdě a tentokrát se icing pískat bude.
26:35'
Zubři špatně rozehráli ve střední pásmu. Puk letí za branku, ale zakázané uvolnění to nebude.
25:57'
Lukáš Chludil si u mantinelu pokryl kotouč před Pieglem. Ale nabídku spoluhráče nemá.
25:31'
Robert Černý byl brilantní v obranné fázi a rozehrává za branku.
24:51'
Lukáš Pajer obětavě zavezl kotouč do útočné třetiny, kde teď Marimex delší dobu kombinuje.
24:17'
Vojtěch Tomi nemůže pokračovat v dalším útočném snažení, jelikož se nacházel v ofsajdu.
23:49'
David Březina si chytře posouval kotouč před domácí obránce. Vše mu znemožnil strážce tří tyčí, který kryje kotouč.
23:08'
Přerov zasypal několika střelami domácího brankáře. Soukup se nenechal překonat a drží svůj tým nad vodou.
22:38'
Zubři do druhé části vstoupili velice aktivně. Což potvrdil Robert Černý, ale střelou trefuje mantinel.
22:00'
Přerovské nahození končí pouze na hokejkách Kolína.
21:15'
Josef Skořepa dlouho váhal s rozehrávkou až namazal hostujícímu mužstvu. Mácha toho mohl využít, ale z úhlu trefuje Soukupa na hruď.
20:36'
Šedivý výborně zavezl kotouč za hostující branku, následně našel na modré Jana Hampla, který nahazuje mimo tři tyče.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Úvodní třetina zápasu mezi Kolínem a Přerovem je u konce! Do kabin jdou za vedení 1:0 spokojenější domácí hráči. Ti se ujali vedení v 10.minutě, když po dobré práci Skořepy dotlačil se štěstím kotouč za Postavu pohotový Dlouhý. Jiank se zápas hraje v rychlém a vyrovnaném tempu, ale bez nějakých větších šancí.
20:00'
19:50'
Petr Koukal byl pod velkým tlakem, proto bezpečně vyhazuje do středního pásma.
19:16'
Vojtěch Zeleňák si adekvátně nezpracoval kotouč, ale u něj zůstává.
18:55'
Petr Moravec z velké úhlu prověřil hostujícího gólmana, který v klidu chytá.
18:24'
18:20'
Kolín nezvládne svou přesilovku, jelikož Koukal jen nahazuje.
17:44'
Přerov se dokázal po dobré práci u mantinelu osvobodit.
17:22'
Matěj Pinkas zkoušel svižnou střelou od modré překvapit Postavu. Střela letí pouze do mantinelu.
17:00'
Teď už v poklidu může domácí tým kombinovat v útočné třetině.
16:29'
Rozhodčí píská postavení domácího hráče v brankovišti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
16:24'
Jiří Krisl zcela zbytečně bez puku zastavil Ouřadu a míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
16:03'
Matěj Morong po dobré kombinaci s Ouřadou pálil z první, jenže jeho dělovka míří nad.
15:22'
Černý byl za svou brankou rychle napdán Pajerem. S nastalou situací se poradil na výbornou a rozehrává akci žlutomodrých barev.
14:54'
Přeci jen po dobré práci Vlacha pálil od modré Robert Černý. Skrytá střela nějak zvlášť domácího brankáře neohrozila.
14:30'
Hosté jsou hrozně nepřesní v rozehrávce. To se povtvrdilo i v tento moment.
13:47'
Daniel Šedivý vybojoval pro svůj tým kotouč. Jenže neměl žádnou nabídku, a tak pouze nahazuje.
13:18'
Vojtěch Síla rychle napadal rozehrávku Zeleňáka, který byl nucen vyhodit na zakázané uvolnění.
13:00'
Michal Postava musel do lapačky zachytit nepříjemné nahození domácího týmu. Čeká nás komerční přestávka.
12:15'
Jiří Krisl se z pozice obránce dostal po velké šance! Projel totiž až před Soukupa, které chtěl překonat při zemi, ale skvělý brankář drží své mužstvo.
11:30'
Petr Koukal teď měl spíše nahazovat za branku, jenže se rozhodl pro přihrávku. S čímž nepočítali jeho spoluhráči, proto se píská ofsajd.
11:05'
Lukáš Chludil našel zpětnou přihrávkou před brankou Daniela Ministra. Ten v těžké pozici trefuje vyrážečku Soukupa.
10:01'
Jakub Šedivý se snažil rozjet útočnou akci svého mužstva, to se mu nepřesnou rozehrávkou nedaří.
09:09'
Kuriozní branka domácího mužstva! Josef Skořepa skvěle objel hostující svatyni a po otočce poslal kotouč do předbrankového prostoru! Zde si nohou a následně hokejkou pomohl ke skórování ADAM DLOUHÝ a s obrovským štěstím prostřeluje hostujícího brankáře. – 1:0.
Asistence: Josef Skořepa.
08:21'
Velká šance Kozlů! Zdeněk Král po průniku do útočné třetiny hledal zpoza branky volného Stanislava Vrhela. Ten v obrovské šanci trefuje vyrážečku Postavy.
07:53'
Ofsajdové postavení domácích hráčů dovoluje písknout sudího do píšťalky. Následuje komerční přestávka.
07:32'
Ministr dokázal vyřešit všechny problémy před svou brankou a rozjíždí akci Zubrů.
06:46'
06:38'
Kolínští velice dobře odbránili přesilovou hru, jelikož podruhé za sebou vyhazuje Ouřada
05:50'
Puk nepříjemně poskakoval v domácím brankovišti. Gólman Marimexu se dobře zorientoval a skryl puk pod lapačku.
05:37'
A opět se ke střele dostal David Březina, když se dostal před bránícího Dlouhého. Narazil ovšem na Soukupa, který kryje kotouč.
05:00'
David Březina byl prvním, který chtěl prověřil Soukupa v přesilovce. Střela je nakonec sražena do ochranné sítě.
04:46'
V rohu kluziště jasnou sekeru předvedl domácí obránce René Piegl. Kozlové jdou do oslabení
04:20'
Kolín se těžko dostává do útočného pásma, jelikož Zubři hrají za zabezpečené obrany.
03:10'
První větší šanci v zápase měl Vojtěch Tomi, ale trefil pouze Soukupa do ramene.
02:24'
Jakub Naar nahazoval od modré čáry, ale nahození letí pouze za branku.
01:46'
Matěj Morong se přes několik bránicích hráčů snažil dostat kotouč na Ouřadu, to se mu nezdařilo.
01:01'
Jakub Soukup musel poprvé v zápase zasahovat. Střela z velké úhlu byla pro něj snadné sousto.
00:22'
V úvodních vteřinách to zkoušel střelecky za modrou čárou Petr Koukal. Svůj pokus poslal do blokujícího obránce.
00:01'
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují na hrací plochu. Za malý moment začínáme.
Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozbruslení. Po úpravě ledu se bude moc začít.

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – J. Šedivý, Hampl, Š. Němec, Piegl (A), Gaspar, Pinkas, Naar – Z. Král (A), Koukal (C), Vrhel – Pajer, Skořepa, Dlouhý – Ouřada, Morong, Síla – Gajda, P. Moravec, D. Šedivý.
Trenér: Jan Šťastný

HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – Kudělka (A), R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl (C), F. Němec – Březina, Pechanec, T. Doležal (A) – Tomi, Vlach, Mácha – Goiš, Nemec, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr.
Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Štěpánek, Maňák.
SC MARIMEX KOLÍN

Kozlové se svou první polovinou sezóny nemohou být moc spokojeni. Po 25 zápasech jim patří 11.místo s 31 body a záporným skóre 50:58. Momentálně se po pár dnech představí na svém ledě a vstoupí tím do bojů v druhé polovině základní části. Naposledy totiž na svém zimáku porazil po tvrdém boji pražskou Slavii 2:1, tím zapsal velice důležité body o pozici zaručující play-off. Po dvou dnech volna přijede už podruhé v letošním ročníku Přerov, tedy tabulkový soused, který má Marimex sedmibodový náskok, ale má utkání víc. Kolín se bude snažit zopakovat středeční výkon, kde v podobném zápase vyhrál o jedinou branku, což se dá očekávat i v tom dnešním.
Kozlové jednoznačně vynikají v oslabení, kde letos dostali pouze 11 branek. Naopak je to v přesilovkách, v nich se podařilo skórovat pouze desetkrát. Oba tyto aspekty se navýšily právě v posledním duelu.

TOP 3 hráči:
Josef Skořepa (4+10)
Kryštof Ouřada (4+5)
Petr Koukal (5+3)
HC ZUBR PŘEROV

Zubři se svou první polovinou sezóny (ne)můžou být spokojeni. Po šestadvaceti kolech jim patří 10.místo s 38 body a záporným skóre 56:64. V rychlém sledu se představí podruhé v řadě na venkovním ledě. Právě v tom středečním nebyli úspěšní, jelikož po špatné třetí třetině prohráli v Třebíči 1:3. V tabulce si ale stále udrželi relativně velký náskok právě na Kolín, tedy sedmi bodů. Naopak Přerov nahoru tolik neztrácí, protože do čtvrtého místa jsou všichni namačkáni v šesti bodech. Zubrům se již podařilo na venkovních ledech získat 18 bodů a v tom jsou devátí v této tabulce.
Přerovu se letos vůbec nedaří přesilové hry. Z 81 duelů dokázali nastřílet pouze jedenáct přesných zásahů, což je řadí na třetí nejhorší celek v tomto ohledu Chance ligy.

David Březina (8+5)
Tomáš Doležal (4+9)
Darek Hejcman (5+7)
Dosavadní vzájemné zápasy

1:0
Branky a nahrávky: 60. Hejcman (Tomi)

Úplně poslední vzájemné střetnutí se odehrálo v druhé polovině října na ledě Zubrů. Celý zápas byl zcela vyrovnaný, otevřený a bojovný, jenže dlouho nepadla branka. Přeci jen jedna padla a to pět sekund před koncem základní hrací doby, když po vyhraném buly Tomiho pohotvě překonal Hejcman Soukupa. Přerov tak vyhrál nějtěsnějším možným rozdílem 1:0.

2:0
Branky a nahrávky: 44. Koukal (Král, Pajer), 45. D. Šedivý (Síla)

Předposlední vzájemný duel se datuje na úplný začátek letošní sezóny. Když Kolín v úvodním kole přivítal právě hokejisty z Přerova. Utkání znovu bylo velice vyrovnané a rozhodla až závěrečná perioda. V ní Kozlové vstřelili dvě slepené branky Koukala a Šedivého a získali tak první tři body v ročníku.
Krásný sobotní podvečer z Kolína! Od 17:00 zde vstoupíme do druhé poloviny základní části Chance ligy duelem tabulkových sousedů. SC Marimex Kolín se podruhé v řadě představí před svými fanoušky, tentokrát přijede HC ZUBR Přerov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.