Je tady konec dnešního utkání, ve kterém český tým nakonec smázl Rusko 3:0. Ve třetí jsme sice branku neviděli, ale i nadále pokračoval pěkný hokej se spoustou šancí a v závěru i bitka mezi Timkinem a Kleslou.

Nejlepšími hráčí utkání byli vyhlášeni:

Alexandr Popov (RUS)

Alexandr Salák (CZE)

Toto je ode mne pro dnešek vše a já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu ze zápasu české reprezentace na počtenou!
60:00
59:28
A dočkali jsme se i bitky mezi Timkinem a Kleslou. Ruský borec povalil Kleslu na zem, ale ten mu dokázal uštědřit i pár ran z ledu. Oba kohouti odcházejí rovnou do kabin.
58:41
Dva obránci se srazili ve středním pásmu a do brejku šel Gulaš s Vondrkou, kteří si hezky vyměnili kotouč, ale překonat Šaryčenkova nedokázali. Z dorážky se ještě pokoušel dorazit Zaťovič, ale netrefil prázdnou bránu.
57:48
A je po ruských nadějích. Špatné střídání, které dobře postřehl čárový rozhodčí a trest za hráčskou lavici odpyká Ivan Fiščenko.
56:59
Simon dobře viděl najíždějícího Čáslavu, jehož střela ale končí vysoko nad bránou.
56:11
Andrej Popov se snažil natlačit před Saláka, ale český gólman výborně udržel beton u své levé tyče.
55:15
Šaryčenkov si pro kotouč dojel až do rohu, kde raději před dojíždějícím Simonem přerušuje hru.
54:36
Dnešní utkání sleduje 5985 diváků. Je beznadějně vyprodáno!
54:13
Tečovaná střela končí v ochranné síti a vhazovat se bude po pravici Saláka.
52:57
Smoleňák chtěl sklepnout puk z mantinelu, ale udělal to dost nešikovně a je z toho zakázané uvolnění.
52:50
Přestávka se protahuje. Alexandr Salák si nechává nabrouslit od kustoda brusle.
52:50
Barancev se hnal za dlouhou přihrávkou, ale Salák raději kotouč přikryl pod svou lapačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat v českém obranném pásmu.
52:08
Slepyšev nezastihl puk včas, a ten tak míří až na zakázané uvolnění.
50:33
Zámorský je na ledě a domácí pokračují v pěti hráčích na ledové ploše. Rusku se krátí čas.
50:09
Zohorna vyváží kotouč z obranného pásma a tohle již Češi přestojí bez úhony.
49:22
Oslabení jdou českému týmu zatím výborně. Rusko se nedostalo k jedinému většímu ohrožení Salákovy brány.
48:33
Petr Zámorský opět míří na trestnou lavici a oslabuje svůj tým. Tentokrát jsou to dvě minuty za hákování.
47:00
Gulaš po rychlém protiútoku poslal pas před bránu na Koukala, který ale pouze trefil ruského gólmana.
46:07
Němec ihned po buly vyhodil a Zámorský se již vrací na led.
45:15
Jakovlev dokázal i v pádu zakončit, ale jeho ne příliš prudkou střelu zastavil Salák svou hrudí.
44:40
Ručinský skvěle vyhazuje přes všechny čáry a český tým odchází střídat.
44:07
Vše vyřešil Petr Zámorský, který si jde sednout na trestnou lavici za vražení na hrazení.
43:52
Rusko je usazeno v útočném pásmu a točí hlavy domácí třetí lajně, která už by potřebovala vystřídat.
42:51
Smoleňák se snažil osvobodit svůj tým, ale puk poslal pouze na zakázané uvolnění.
42:23
Simon pálil z mezikruží, ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče, a ten tak končí za ruskou bránou.
41:57
Rusko začalo tetí třetinu aktivněji, ale zatím se nedokázalo dostat do nějaké nadějné pozice ke skórování.
41:05
Novotný probruslil po pravé straně až do útočného pásma, kde se snažil bekhendovým pokusem překvapit Šaryčenkova, ale ruský gólman puk uklidil do své lapačky.
40:32
Zaťovič spěchal za kotoučem do útočného pásma, ale Višněvskij byl rychlejší a o kotouč ho připravil.
40:01
Máme za sebou i druhou třetinu a český tým už vede 3:0. Druhou branku přidal Dominik Simon, který si pohrál se Šaryčenkovem a o třetí zářez se postaral Michal Vondrka, kterého do samostatného úniku vyslal Michal Kempný. Zatím to vypadá na jednoznačný průběh, uvidíme ale, s čím vyrukují Rusové do třetí třetiny, která začne přibližně ve 20:01.
40:00
39:53
Němec už pouze kontroluje hru u vlastní brány a čeká na konečný hvizd rozhodčích.
39:12
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:26
Michal Vondrka byl v obrovské šanci! Gulaš ho našel samotného před bránu, ale český forward nedokázal bekhendovým blafákem zakončit přesně.
37:21
A KV Arenou projíždí mexická vlna. Za takovou atmosféru by se nemusel stydět ani nějaký fotbalový stadion.
36:47
Radil našel před bránou Nakládala, který ale trefil pouze boční síť ruské brány.
34:50
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné! Diváci vyburcovali český tým k další brance. Kempný našel krásným pasem přes půl hřiště MICHALA VONDRKU, který sám proti Šaryčenkovi uspěl střelou nad beton. Asistence: Michal Kempný.
34:42
Celá KV Arena vstává a skanduje pokřik "Kdo neskáče, není Čech!"
33:35
Kotouč nyní nebezpečně proskákal kolem Salákovy pravé tyče, ale naštěstí pro český tým z toho nic nebylo.
32:27
A je tu druhá branka Česka! Martin Ručinský vybojoval v rohu kotouč, poté ho předložil na nikým nehlídaného DOMINIKA SIMONA, který stál mezi kruhy, a měl dost času zpracovat si kotouč a nad rameno propálit Šaryčenkova. Asistence: Martin Ručinský.
32:12
Problémy se Sálakovou brankou, kterou se nedaří ukotvit a na řadu přichází technická četa.
32:12
Gulaš před bránou srazil Alexandra Popova na Saláka a před českým gólmanem se strhla menší strkanice. Vše se vyřešilo domluvou.
31:15
Zaťovič projel do útočného pásma a dával dobrou přihrávku na Zohornu, který dokázal kotouč nasměřovat pouze do betonu ruského gólmana.
30:38
Smoleňák se vytáčel do střely, ale tu dokázal se štěstím tečovat do ochranné sítě Jakovlev.
29:59
Ručinský nahodil kotouč před Šaryčenkova a ruský gólman jeho pokus ztečoval do ochranné sítě. Vhazovt se bude v obranném pásmu Ruska.
29:30
Radil je na ledě a ani Rusko nedokázalo svou přesilovou hru využít.
28:58
Další nepřesnost a Rusko se samo připravuje o pásmo, když nepřesně přihrál Sošnikov.
28:39
Rusové se sami vyprovodili z pásma, když po jejich teči kotouč skončil v hledišti.
28:12
Barancev dostal puk mezi kruhy, ale nedokázal vypálit, jelikož byl dobře od kotouče odstaven.
27:30
Až nyní je hra přerušena a Lukáš Radil míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
26:51
Radil se pokoušel obhodit na modré čáře Jakovleva, což se mu nepodařilo a nakonec fauloval.
26:25
Glinkin je na ledě a Rusko je v plném počtu.
25:59
Němec pálil od modré, ale jeho střela nebyla vůbec přesná. Byl to spíš pokus z nouze.
25:42
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a pálí z každé pozice na Šaryčenkova.
24:25
A právě Anton Glinkin si jde sednout na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
24:20
Novotný tvrdě vypálil a divákům za bránou ještě teď zřejmě zvoní v uších.
23:17
Glinkin dostal kotouč do jízdy a mířil sám na Saláka, ale dnes skvělý Alexandr vystrčil svůj beton a střelu ruského útočníka vyrazil.
22:36
Zámorský si až příliš hrál s pukem na modré čáře a vše končí ofsajdem. Vhazování ve středním pásmu.
22:19
Čáslava nahazoval od modré čáry na bránu, kde stínil Zaťovič, ale Šaryčenkov si pro kotouč došel a ukryl ho ve své lapačce.
21:33
Smoleňák byl z buly vykázán a nahradil ho Novotný, který nakonec vhazování dokázal vyhrát.
21:33
Zakázané uvolnění českého týmu a vhazovat se bude po pravici Saláka.
20:35
Začal druhá třetina a uvidíme, co Oleg Znarok naordinoval svým svěřencům o přestávce v kabině.
20:01
Je tady konec první třetiny, ve které jsme viděli zatím jeden gól, který po pěkné přihrávce Vondrky vstřelil Petr Koukal a otevřel skóre dnešního utkání. Rusko se zatím moc nepředvedlo, více šancí bylo k vidění na straně českého týmu, který se tlačil do útoku, ale druhý gól přidat nedokázal.

Druhá třetina začne přibližně v 18:11.
20:00
19:45
Fiščenko pálil z levého kruhu, ale jeho sražená střela končí v rohu kluziště.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny a je zajímavé, že jsme zatím neviděli ani jednoho vyloučeného hráče.
18:32
Další nepřesná rozehrávka domácího celku a hra se znovu stěhuje do obranného pásma před Saláka.
17:25
Po zakázaném uvolnění českého týmu se bude vhazovat po levici Alexandra Saláka.
16:57
Koledov se pokoušel nadvakrát překonat Saláka, ale ani jednou neuspěl.
16:23
Zaťovič byl tvrdě atakován u mantinelu, což se nelíbí karlovarskému publiku, které má Martina Zaťoviče doslova jako modlu.
14:48
Ručinský se dostal k dorážce, ale byl doslova zbourán dvěma obránci, kteří ho čistě připravili o možnost zakončit.
13:59
Gulaš se nyní vyhnul dvoum atakům ruských hráčů a sklízí velké ovace od publika.
13:16
Ševc nahodil do pásma, kam za pukem spěchal Kempný, ale špatný odskok mu nedovolil se puku zmocnit.
12:20
Smoleňák ztratil puk za ruskou bránou a Barencev okamžitě vyhazuje kotouč z pásma, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.
11:32
Novotný projel až do útočné třetiny, ihned vypálil, ale jeho střelu stihl ztečovat Gavrikov. Vhazovat se bude v ruském obranném pásmu.
10:59
Fiščenko se snažil u mantinelu vybojovat kotouč, o který ho nakonec připravil Simon.
10:28
První zakázané uvolnění českého týmu a hra se stěhuje před Saláka.
09:56
Němec myslel dobrou přihrávku k pravému mantinelu na Sobotku, ale jeden z ruských obránců dokázal jeho úmysl vystihnout.
08:50
Loktijonov dostal puk mezi kruhy, odkud se rozjel směr Salák, ale český gólman jeho střelu kryje betonem.
07:59
Nakládal projel po pravé straně a snažil se najít najíždějícího Smoleňáka, ale Šaryčenkov s menšími problémy přihrávku zachytil.
06:47
Ručinský bojuje v rohu o kotouč a nakonec ho i získal a hledá pohledem své spoluhráče před bránou.
06:21
Ruský útok zastavil čárový rozhodčí, který píská ofsajd. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:02
Loktijonov se vytáčel před bránu, ale jeho střela skončila pouze na chráničích Kempného, který uklidňuje hru.
05:37
Ševc nahodil na Koukala, který pouze tečoval do útočného pásma, kam se řítí Vondrka.
04:48
Tak to byl opravdu bleskový start do utkání, který předvedli domácí.
02:55
Karlovarská arena se otřásá v základech! Vondrka objel bránu a z rohu předložil kotouč na PETRA KOUKALA, který byť byl atakován, dokázal na dlouhou hůl prostřelit Šaryčenkova. Asistence: Milan Gulaš, Michal Vondrka.
02:16
Čtvrtá formace naskakuje na led a připravuje se k dalšímu útoku.
01:26
Nakládal nahodil od modré čáry puk na Šaryčenkova, který v klidu přerušuje hru. Smoleňák se pokoušel dorážet, ale marně.
00:50
Až nyní se dostali Češi k puku a mohou založit i oni svůj první útok. Na ledě je druhá lajna v čele s Jiřím Novotným.
00:05
Úvodní buly vyhrál ruský tým a okamžitě nahazuje puk do útočné třetiny, kam za ním spěchá Glinkin.
00:01
Vyslechli jsme si hymny obou týmů a vše je připraveno k vhození úvodní buly. Vyprodaná KV Arena je ve varu.
Na ledě se již chystá ceremoniál pro Ondřeje Němce, který dnes obdrží dres ke svému 100. startu v národním týmu.

Česko: Salák (Hrubec) – Němec, Kolář, Nakládal, Klesla, Zámorský, Čáslava, Ševc, Kempný – Simon, Sobotka, Ručinský – Adamský, Novotný, Smoleňák – Radil, Zohorna, Zaťovič – Gulaš, Koukal, Vondrka

Rusko: Šaryčenkov (Višněvskij) – Kiselevič, Višněvskij, Jakovlev, Ožiganov, Hafizullin, Grigorjev, Koledov, Gavrikov – Glinkin, Loktijonov, Andrej Popov – Kugryšev, Alexandr Popov, Sošnikov – Lazarev, Tkačev, Slepyšev – Kraskovskij, Andronov, Timkin – Barancev, Fiščenko

Rozhodčí: Bjork, Sjöqvist – Lhotský, Suchánek.
Vzájemná bilance mluví pro Rusy:

Oba vzájemné zápasy zvládli Rusové, kteří ve Finsku vyhráli 4:2, když rozhodnuto bylo v podstatě po první periodě, kterou český tým prohrál 0:3. Ani v Bolšoj aréně v Soči to z českého pohledu nebyl ideální zápas, když opět nevyšla národnímu týmu první třetina. Rusové odskočili na rozdíl dvou branek a to ještě ve 25. minutě zvyšoval Jakovlev dokonce na 3:0. Český tým se sice semkl a dokázal snížit na 3:2, na body to však ani ani tentokrát nestačilo.

Dnes však český tým nastupuje v mnohém zkušenější sestavě, která by reálně mohla pomýšlet na vítězství. Uvidíme, zda se nelichotivou bilanci podaří poupravit již dnes.
Ruská nominace z KHL oživena mladou krví:

Ruský trenér Oleg Znarok povolal na dvojzápas proti Česku hráče převážně z Kontinentální hokejové ligy, na soupisce však najdeme také mladé tváře. Ruský tým se sešel poprvé až 3. února a i sám Znarok se nechal slyšet, že to není příliš času. Cílem je rozšířit spektrum hokejistů o nové tváře, na soupisce tak najdeme čtyři hráče ze šampionátu dvacetiletých, kde Rusko bralo stříbro, těmito hráči jsou Ilya Sorokin a Igor Šesterkin, obránce Vladislav Gavrikov a Ivan Fisčenko. Mezi gólmany si premiéru odbude Maxim Tretiak, vnuk legendárního Vladislava Tretiaka.

Brankáři:
Ilya Sorokin (CSKA Moskva), Maxim Tretiak (Red Army Moskva), Alexander Šaryčenkov (Dynamo Moskva), Igor Šesterkin (SKA St. Petersburg)

Obránci:
Denis Barantsev (Lada Togliatti), Dmitry Višnevsky (Dynamo Moskva), Vladislav Gavrikov (Lokomotiv Jaroslavl), Mikhail Grigoriev (Torpedo N. Novgorod), Bogdan Kiselevič (CSKA Moskva), Igor Ožiganov (Sibir Novosibirsk), Nikita Pivtsakin (Avangard Omsk), Dinard Khafizulin (SKA St. Petersburg), Jegor Jakovlev (Lokomotiv Jaroslavl)

Útočníci:
Sergei Andronov (CSKA Moskva), Anton Burdasov (SKA St. Petersburg), Anton Glinkin (Traktor Chelyabinsk), Vladislav Kamenev (Metallurg Magnitogorsk), Pavel Kraskovsky (Loko Jaroslavl), Alexander Kučerjavenko (Vityaz Podolsk), Dmitry Kugryšev (Sibir Novosibirsk), Anton Lazarev (Avtomobilist Yekaterinburg), Andrei Loktionov (Lokomotiv Jaroslavl), Alexander Popov (Avangard Omsk), Andrei Popov (Traktor Chelyabinsk), Anton Slepyšev (Salavat Yulaev Ufa), Nikita Sošnikov (Atlant Moskva Oblast), Jevgenij Timkin (Metallurg Magnitogorsk), Ivan Fišenko (Avangard Omsk)
Oproti původní nominaci musel Růžička udělat čtyři změny, ale stále je tým silný a hráči, realizační tým a hlavně fanoušci již netrpělivě očekávají první vítězství v EHT. V průběžné tabulce totiž českému týmu patří čtvrtá příčka s pouhými dvěma body. Naopak Rusové jsou přesně na opačném pólu tabulky, když se třinácti body EHT vedou.
Růžička povolal zkušenost:

První dvě měření v rámci EHT pojal staronový kouč reprezentace Vladimír Růžička hlavně jako test mladých hráčů. Pro dvojzápas s Ruskem se však role obrací, prostor dostali zkušení mazáci, kteří mají šanci se poprat o místenku v nominaci na květnový šampionát jenž hostí Praha a Ostrava.

Nominace české reprezentace na dvojutkání s Ruskem:

Brankáři:
Alexandr Salák (Novosibirsk, KHL), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci:
Ondřej Němec (CSKA Moskva, KHL), Jak Kolář (Vladivostok, KHL), Petr Čáslava (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Michal Kempný (HC Kometa Brno), Jakub Krejčík, Petr Zámorský (oba Örebro, Švédsko), Rostislav Klesla (HC Oceláři Třinec), Martin Ševc (Skelleftea, Švédsko), Jakub Nakládal (Turku, Finsko).

Útočníci:
Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Vladimír Sobotka (Omsk, KHL), Jiří Novotný (Jaroslavl, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Martin Adamský (HC Oceláři Třinec), Radek Smoleňák (MODO Švédsko), Petr Koukal (Jokerit Helsinky, KHL), Milan Gulaš (Färjestad, Švédsko), Martin Ručinský (HC VERVA Litvínov), Michal Vondrka (HC Sparta Praha), Lukáš Radil, Tomáš Zohorna (oba HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Ondřej Roman, Vladimír Svačina (oba HC VÍTKOVICE STEEL), Dominik Simon (HC Škoda Plzeň).
Program Euro Hockey Tour v letošní sezóně doznal jistých změn. Po finské Karjale a ruském Channel One Cupu se nyní utvořily dvojičky týmů, které si to proti sobě rozdají ve dvojzápasech. Český tým ve dvojzápase vyzve doma Rusko, první utkání je naplánováno na dnes v Karlových Varech, druhý zápas se odehraje v pražské O2 aréně v sobotu.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30 a z KV Areny Vám ho přinese David Košinár.