Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 13. listopadu 2021   17:00

Finsko
Finsko
01:17' Rajala (H. Pesonen, Vatanen) • 13:29' Ojamäki (Vatanen, M. Aaltonen) • 15:33' Innala (Tallberg, Saarijärvi) • 46:35' V. Filppula (M. Lehtonen, Innala)
4:2
(3:0, 0:2, 1:0)
Česko
Česko
26:03' Kodýtek  (O. Najman, D. Sklenička) • 38:26' Blümel  (Michael Špaček)
Finsko
Česko
Miroslav Svoboda (21. Š. Lukeš) – J. Jeřábek, Jiříček, Pavel Pýcha, D. Sklenička, D. Mašín, Ščotka, Zábranský – D. Kaše, F. Chlapík, M. Řepík – M. Stránský, Michael Špaček, Blümel – Smejkal, Jašek, Flek – P. Kousal, O. Najman, L. Horký – Kodýtek.

Nejlepší hráči

Česko: Matěj Blümel
Finsko: Jere Innala
Zápas je u konce! Češi se snažili, ale v poslední třetině už skóroval jen soupeř. Poslední část byla na góly nejúspornější. Trefil se pouze Valtteri Filppula a poslal tak svůj tým opět do dvoubrankového vedení, které už vydrželo až do konce. Češi si tak po dvou prohraných utkáních zahrají zítra s Ruskem o třetí místo. Naopak Finové se porvou o triumf v severském derby se Švédskem.
59:47'
Špaček perfektně zablokoval soupeřovu přihrávku v akci dva na jednoho. Otočil hru a poslal svůj tým ještě na posledních dvacet sekund k brance soupeře.
59:10'
Finové utahují šrouby. Jejich kombinace je velmi rychlá a čítá kvantum střel. Češi se ke kotouči nemohou dostat.
58:29'
Češi vybojovali kotouč a dvakrát ho perfektně vyhodili. Navíc pak soupeře ještě zadrželi v jeho obranném pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty.
57:37'
Vyloučení v týmu Česko (Matěj Stránský – 2 min., hákování).
57:37'
Rajala v další, tentokrát obrovské šanci! Po chybě hostů se opět dostal do samostatného úniku, který ale nezakončil ideálně.
57:13'
Naopak Finové si z brejku vytvořili dobrou šanci. Tu nakonec z mezikruží zakončoval Rajala, který kotouč ale poslal do hrudi připraveného Lukeše.
56:55'
Český národní tým držel kotouč skoro minutu v pásmu. Nevyužil toho ale ani k jedné střele a nakonec se musel vystěhovat.
55:57'
Českému hráči sudí neodpískal pravděpodobný faul na modré čáře. Domácí publikum okamžitě dalo najevo nesouhlas mohutným pískotem.
55:10'
Češi chybovali ve středním pásmu. Tallberg najel do útočné třetiny a poslal střelu, kterou Lukeš přes obránce úplně dobře neviděl. Velmi dobře ji ale vychytal.
54:53'
Češi nahodili kotouč na Westerholma. Ten ho podržel. A tím pádem se hra přerušuje a následovat bude komerční brejk.
54:10'
Jašek dostal přihrávku do jízdy a hůl měl postavenou na teč. Jenže kotouč netrefil ten se odrazil jen za branku Westerholma.
53:32'
A tentokrát Pakarinen dokonce z pravého kruhu napálil kotouč do tyčky!
53:23'
Další Pakarinenova rána mířila opět mimo branku.
52:40'
Pakarinen parádně získal kotouč ve středním pásmu, protáhl ho útočným pásmem a z kruhu zakončoval. Jeho rána ale nebyla přesná.
51:47'
Řepík zapracoval u branky. Následně mu byl kotouč zpoza ní vrácen a český kapitán okamžitě pálil. Jeho střela ale mířila jen příhodně pro Westerholma.
51:13'
Po další akci a další střele domácího týmu Češi zbrkle odpálili kotouč pryč. Ten ale přejel všechny čáry a následovalo odpískání zakázaného uvolnění.
50:52'
Finové jeli do přečíslení tři na jednoho, které ale nakonec vyřešil Štěpán Lukeš betonem!
50:10'
Veli-Matti Vittasmäki neudržel kotouč na modré čáře a jeho tým musel rychle opustit pásmo.
49:37'
Najman dlouhým nahozením otestoval pozornost Westerholma, který kotouč chytil do lapačky a okamžitě ho rozehrál.
48:38'
Řepík se proháčkoval mezi dvěma soupeři, kteří ho ale nakonec dojeli a od kotouče ho odstavili.
47:35'
Pesonen se zjevil s kotoučem u levé tyče a následně prověřil pozornost Lukeše. Ten ale ucpal prostor a černou pryž za záda nepustil.
46:35'
Finsko právě vstřelilo branku!
Střeleckou listinu třetí třetiny otevírá VALTTERI FILPPULA! Ten se dostal k puku, který Lukeš po ráně Lehtonena vyrazil, a zasunul ho mezi betony hostujícího gólmana. Asistence: Mikko Lehtonen a Jere Innala.
46:29'
Lehtonen po kombinaci poslal dělovku od modré čáry. Ta v mžiku skončila na plexiskle za brankou.
45:16'
Vyloučení v týmu Finsko (Niko Ojamäki – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
Vyloučení v týmu Česko (Jakub Flek – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
44:53'
V obranném pásmu hostů se utvořila skrumáž hráčů, kteří u mantinelu dolovali kotouč. Trvalo to asi třicet sekund, než sudí přerušili hru.
43:59'
Hosté vyhodili kotouč na střídačku. Ten ale ťukl o mantinel a naštěstí pro Českou republiku už to tak nebude vyloučení.
43:29'
Chlapík předal kotouč Pýchovi. Ten si najel na na pravý kruh, zpomalil a tahem vypálil. Jeho rána šla však na Westerholmovu hruď.
42:54'
Najman skvěle oklamal finského soupeře, který se zamotal, otočil a málem upadl. Češi otočili hru.
42:12'
Jeden z domácích a jeden z hostujících hráčů mířili vysokou rychlostí za pukem k brance Lukeše. Oba upadli a tvrdě narazili o mantinel. Ale jako by se nic nestalo, zvedli se a okamžitě pokračovali v akci.
41:49'
Nepřesná přihrávka šla z útočného pásma za modrou čáru a český tým tak musel toto pásmo vyklidit.
41:23'
Jeřábek s kotoučem upadl ve středním pásmu. Na poslední chvíli ho ale zachránil parťák z obrany a kotouč převzal.
40:31'
Češi nahodili vybojovaný kotouč do útočného pásma, ovšem až ze své poloviny. Logicky se tak jedná o zakázané uvolnění.
40:01'
Druhá třetina byla z pohledu hostujícího týmu značně lepší! Vše začalo změnou gólmanů, ke které Filip Pešán sáhl hned po přestávce. Svobodu v brance nahradil Štěpán Lukeš, pro kterého to je stejně tak, jako pro Westerholma, reprezentační debut. Česko snížilo nejprve ve 27. minutě po skvělé teči Kodýtka, v poslední dvouminutovce se pak ještě prosadil Matěj Blümel a vše je najednou otevřené.
40:00'
38:26'
Česko právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš! Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Michael Špaček jel na branku s MATĚJEM BLÜMELEM, kterému následně kotouč předal na pravý kruh. Blümel si ho ještě stáhl a následně Westerholma propálil. Asistence: Michael Špaček.
38:20'
Valtteri Filppula parádně zablokoval českou přihrávku na modré čáře a ujel do samostatného úniku. Lukeš ho ale vychytal!
37:40'
Vyloučení v týmu Finsko (Miro Aaltonen – 2 min., nedovolené bránění).
37:32'
Dominik Mašín inkasoval u mantinelu opravdu tvrdý hit. Upadl na led, ale okamžitě se oklepal a rychle pokračoval ve hře.
36:51'
David Jiříček se prezentoval dvěma tvrdými střelami od modré čáry, ovšem pokaždé trefil jednoho z obětavých obránců soupeře, kteří do trajektorie puku najeli, aby kotouč zablokovali.
36:36'
Kotouč se po střele odrazil ze zadního mantinelu k betonu Westerholma. Pýcha se ho pak za finského debutanta snažil procpat, ale to mu nevyšlo.
35:51'
Ojamäki ztratil po buly přilbu a hosté získali pásmo. To nyní drží, ale zatím schází střelba.
35:25'
Finové byli dlouho v pásmu, ale nedokázali si najít prostor na střelu. Nakonec zkazili i přihrávku a hosté se osvobodili.
34:32'
Valtteri Fillpula si sjel z pravého kruhu a poslal ránu na pravý vingl. Lukeš ale zacpal všechny mezírky a kotouč tečoval do ochranné sítě.
33:47'
Další rána Blümela orazítkovala tyčku! Teď byli Češi opravdu blízko brance.
32:47'
Jeden z domácích hokejistů vyslal ihned po přihrávce z buly brutální ránu od modré čáry. Lukeš měl ale dobrý výhled a další branku do sítě svého týmu nepřipustil.
32:17'
Chlapík dostal dobrý pas na modrou, od níž si sjel přes pravý kruh k brance. Vypálil tahem, ovšem Westerholm sevřel betony a kotouč odrazil.
31:42'
Jašek si nerozuměl se Skleničkou. První jmenovaný kotouč poslal rychle po mantinelu, ale Sklenička se u něj vůbec nenacházel. Finové nakonec tečovali a jedná se o zakázané uvolnění.
31:18'
Harri Pesonen zacláněl Lukešovi výhled. Rána dalšího z Finů ale mířila mimo branku. Vhazovat se nakonec bude právě před českým gólmanem.
30:24'
Vhazování před Westerholmem se muselo opakovat. Češi ho nakonec vyhráli. Špaček měl napřáhnuto na kruhu, ale soupeř mu dostřely strčil hokejku.
30:08'
Češi drželi pásmo a soupeř se nemohl k puku dostat. Hru ale přerušuje teč, která poslala kotouč mimo ledovou plochu. Následovat bude komerční brejk.
29:19'
Kousal ujel do samostatného úniku na branku! Snažil se zmotat Westerholma kličkou, ale nakonec jeho úmysly finský brankář přečetl.
28:42'
Špatná česká rozehrávka dovolila soupeři lehký vstup do pásma. Ten kombinuje a drží se u branky.
27:58'
Po komerční pauze se vhazovalo před Lukešem. Český tým vyhrál buly a soupeře z pásma vyhnal. Následoval ofsajd protivníka.
27:14'
Finové se usadili v útočné třetině. Filppula pálil z první z prostoru mezi kruhy, ale jeho střela vůbec nebyla přesná a mířila asi metr od branky.
26:03'
Hosté snižují náskok. PETR KODÝTEK nabruslil do mezikruží, kde dostal parádní přihrávku od Ondřeje Najmana. Kotouč jen tečoval, ten však z dálky nabral dobrý směr a zapadl do horní části branky Westerholma. Asistence: Ondřej Najman a David Sklenička.
25:45'
Další chyba při přihrávce zbrzdila přechod do útočného pásma.
25:02'
Lukše rozehrál zpoza branky po mantinelu. Kotouč ale přejel až do obraného pásma soupeře, kde ho zachytil jeden z protivníků.
24:32'
Přechod českého národního týmu do útočného pásma zastavil ofsajd a vhazovat se tak proto bude před modrou čarou.
24:14'
Stránský ukradl kotouč padajícímu Finovi, jenže následně ho dojel a odstavil soupeřův obránce.
22:41'
Horký mohl uniknout po pravé straně, ale ve střední třetině ztratil kotouč a do pásma najel už jen bez něj.
22:12'
Smejkal dlouho čekal na přihrávku do volného prostoru. Jenže ta přišla pozdě a navíc byla mizerná. Následná střela poté tedy taky za moc nestála.
21:36'
Vatanen musel střídat, protože ztratil helmu. Češi se usadili v pásmu, ale jedinou střelu schytal domácí obránce.
20:55'
Finové se usadili v pásmu. Tam se několikrát chystali ke střelbě, ale žádná střela zatím nepřišla.
20:27'
Výběr Suomi si ve středním pásmu vůbec nerozuměl. Češi kotouč nedostihli a tak se píská zakázané uvolnění.
20:01'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Miroslav Svoboda, přichází Štěpán Lukeš.
Střely po první třetině:

Česko: 5
Švédsko: 16
První třetina je u konce. Domácí s ní mohou být velice spokojeni, protože se dokázali prosadit hned třikrát. Už ve druhé minutě skóroval Rajala, jednalo se o první střelu jeho týmu v zápase. Ve čtrnácté minutě potom potrestal faul Ojamäki a o dvě minuty později se samostatným únikem na branku prezentoval Innala, který kotouč zasunul mezi Svobodovy betony. Na druhé straně Westerholm všechny akce soupeře perfektně pochytal a debut mu vychází na výbornou.
20:00'
19:59'
Nakonec se český národní tým ještě dostal do útočného pásma, kde strávil asi dvacet sekund, ovšem nedostal se do žádné střelecké pozice.
19:28'
Češi mají v posledních sekundách problém s přechodem do útočného pásma a tráví čas ve své obranné třetině.
19:00'
Do konce první třetiny už zbývá pouze jedna minuta.
18:31'
Další chyba ve středním pásmu. Jeden z Finů ujel po pravé straně, ale nakonec ho obranným zákrokem odstavil Sklenička.
17:57'
Jeden z českých hráčů to zkusil tvrdou dělovkou od modré. Ta se ale proletěla úplně mimo a hosté tak vystřídali.
17:06'
Blümel chtěl opět zkusit stejnou kličku, kterou už v tomto zápase několikrát předvedl. Tentokrát mu ale nevyšla a kotouč odevzdal.
15:33'
Domácí už vedou o tři góly! JERE INNALA dostal pas na modrou čáru, kde ještě k tomu upadl Mašín. Innala se tak otočil a mohl pokračovat k brance sám. Kotouč poslal Svobodovi po ledě mezi betony. Asistence: Teemu Tallberg a Vili Saarijärvi.
14:58'
Čechům se podařilo vyvézt kotouč do útočného pásma, kde drží hru. Chybí ale střelba.
14:29'
Finové jsou velmi nepříjemní, v útočném pásmu si předávají kotouč z jedné strany na druhou.
13:29'
Domácí se dostávají už do dvoubrankového vedení. Dobrá přesilovková kombinace skončila na levém kruhu, kde se nacházel NIKO OJAMÄKI, jenž okamžitě kotouč vmetl do volného prostoru v brance. Asistence: Sami Vatanen a Miro Aaltonen.
12:43'
11:40'
Vyloučení v týmu Česko (Jakub Jeřábek – 2 min, sekání.).
11:13'
Špaček dostal kotouč na levý kruh, kde měl hodně prostoru. Westerholm se ale stihl přesunout a zavřel branku. Debutant v brance Suomi si vede zatím výtečně.
10:43'
Vyloučení v týmu Finsko (Miro Aaltonen – 2 min., hákování).
10:43'
Jašek se dostal k dorážce, před sebou měl poloodkrytou branku, ovšem netrefil se. Češi hráli ve výhodě, která nyní končí.
10:21'
Dva domácí hokejisté se srazili na modré čáře a a kotouč získal Sklenička. ten okamžitě založil akci.
10:10'
Češi nahodili do pásma, ale kotouč byl lehkou kořistí pro Pesonena, který stáhl hru za branku.
09:31'
Do hry se dostal i Kodýtek a hned šel ve vlastním pásmu do tvrdého souboje s finským sokem. Kotouč nakonec opustil hrací plochu.
08:45'
Velmi hezká individuální akce Stránského po pravé straně skončila pouze dalším úspěšným zákrokem debutanta ve finské kleci.
07:59'
Sklenička dost tvrdě ve středním pásmu hitoval Aaltonena, který na ledě nechal i hokejku.
07:23'
Jeráběk perfektně hokejkou tečoval střelu soupeře za branku. Savinainen pak musel rychle k čáře, aby udržel pásmo.
06:35'
Horký se dostal ke střele zleva, ovšem jeho kotouč zastavil na Westerholmově betonu. Domácí strážce svatyně pokryl i následnou teč.
06:22'
Finové vyhráli buly ve středním pásmu, ale jejich přechod do útočného pásma zbrzdil ofsajd.
05:56'
Blümel se parádně proháčkoval skrze protihráče na pravé straně. Následně po Špačkově přihrávce na kruh vypálil Stránský, ovšem ani jeho střela nebyla úspěšná.
05:14'
Domácí vyhodili a jejich vyloučený hráč se už vrátil na led. Pokračuje se v pěti proti pěti.
05:08'
04:50'
Řepík tečoval puk mezi kruhy, jeho teč vyrazil finský brankář před sebe a k dorážce se dostal Jiří Smejkal, který ale poskakující puk nedokázal dostat přes beton Westerholma. Velice povedená akce české reprezentace.
04:16'
K odraženému kotouči od Westerholmova betonu se rychle dostal Filip Chlapík, který ale nedokázal kotouč do branky dostat.
03:57'
Westerholm po dobré české přesilovkové kombinaci pokryl kotouč a vhazovat se bude před jeho brankou.
03:08'
Vyloučení v týmu Finsko (Jere Innala – 2 min., hákování).
02:36'
Hosté se ubránili dalšímu náporu Finů, ovšem kotouč jen vyslali po mantinelu pryč a nyní už musí spěchat zpátky.
01:17'
Finsko jde hned ve druhé minutě do vedení! TONI RAJALA unikl po pravé straně kolem mantinelu, napřáhl v levém kruhu a parádní ránou vymetl pravý vingl Svobodovy branky. Domácí tak skórují z první střely na branku. Asistence: Harri Pesonen, Sami Vatanen.
01:01'
Sklenička po kombinaci dostal kotouč na modrou čáru. Napřáhl a následně vypálil. Jeho rána šla ale asi půl metru od branky.
00:40'
Čechům se nepodařilo přejít přes útočné pásmo a museli se tak stáhnout do obrany, odkud opět budou zakládat útok.
00:01'
Úvodní buly první třetiny vyhrál český národní tým.
00:01'

Finsko: Westerholm (Olkinuora) – Ohtamaa, M. Lehtonen, Vatanen, Vittasmäki, Saarijärvi, Sund, J. Parikka, Kotkansalo – Pakarinen, V. Filppula, Innala – Rajala, Ruohomaa, H. Pesonen – Ojamäki, M. Aaltonen, Savinainen – Tallberg, V. Petman, Liedes.

Česko: Miroslav Svoboda (Š. Lukeš) – J. Jeřábek, Jiříček, Pavel Pýcha, D. Sklenička, D. Mašín, Ščotka, Zábranský – D. Kaše, F. Chlapík, M. Řepík – M. Stránský, Michael Špaček, Blümel – Smejkal, Jašek, Flek – P. Kousal, O. Najman, L. Horký – Kodýtek.
POSLEDNÍ ZÁPASY

Češi mají soupeři co vracet. Ten je totiž na posledním MS, které se konalo v Rize, poslal domů ve čtvrtfinále výsledkem 1:0. Celkově Finové už porazili Česko čtyřikrát v řadě. Národní tým porazil dnešního soupeře naposledy právě na loňském turnaji Karjala Cup, kdy vyhrál 0:2.
SESTAVA ČECHŮ V MINULÉM ZÁPASE

Kváča (Miroslav Svoboda) – Jiříček, J. Jeřábek, D. Sklenička, Pavel Pýcha, Pyrochta, Ščotka, D. Mašín – M. Řepík (C), F. Chlapík, D. Kaše – Blümel, Michael Špaček, M. Stránský – Flek (A), Jašek, Smejkal – L. Horký, O. Najman, P. Kousal – Kodýtek.
ČESKO

Češi si naopak v prvním zápase výhru nepřipsali. Ten sehráli ještě ve švédském Linköpingu v tamní Saab Aréně. Domácí šli do vedení už brankou Holmberga v deváté minutě. O pět minut později se prosadil Klingberg. Druhá část přinesla další dvě branky, opět ale do české sítě. Olofsson potrestal minutu a osm sekund před koncem faul Ščotky, jen o 35 sekund později (a 33 sekund do sirény) se trefil ještě Bengtsson. Třetí třetina už byla extrémně složitá. Národní tým obrovské manko nakonec přece jen snížil o jednu branku, kterou zaznamenal Chlapík. Byla to hodně šťastná trefa, kdy se nahození, které brankář Johansson chtěl za brankou zastavit, odrazilo před ní a český hokejista ho vstřelil do odkryté klece.
SESTAVA RUSŮ V MINULÉM ZÁPASE

Šugajev (Askarov) – S. Tělegin, Nikišin, Jelesin, Muchamadullin, N. Novikov, Čisťakov, Koromyslov – Raševskij, D. Voronkov (C), Vovčenko – V. Abramov, Arťom Galimov, Těrtyšnyj – Chusnutdinov, Guslistov, Čibrikov – Mičkov, I. Zinčenko, Čechovič – Svečkov.
FINSKO

Finové do tohoto ročníku domácího turnaje zvaného Karjala Cup vstoupili na výbornou. V Hartwall aréně za doprovodu osmi tisíců diváků vsítili tři branky Rudé mašině. Brankář Olkinuora dokonce soupeře vynuloval. Zápas řídila finská přesilovková lajna. Ve druhé třetině nejprve potrestal Nikišinův faul Pesonen. O čtyři minuty později skóroval opět v početní výhodě Aaltonen. Ve třetí třetině pak poslední gól, opět z přesilovky zaznamenal Filppula. Aaltonen zaznamenal kanadský bod u každé branky. Statisticky Finové vypálili na bránu téměř dvakrát více střel (17:33).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.