Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Finsko - 18. prosince 2022   13:00

Finsko
20:16' Granlund  (Aaltonen) • 26:55' Hartikainen  (Granlund, Aaltonen) • 39:24' Ruotsalainen  (Rajala, Honka) • 40:30' Granlund  (Hartikainen)
Švýcarsko
Kika, Pražák – Obwegeser, Fuchs
4 489 diváků
Finsko

Poslední představení Švýcarska na domácích Švýcarských hokejových hrách je u konce. V BFC aréně se švýcarským hokejistům znovu nepodařilo zvítězit. V utkání se sice v šestnácté minutě zásluhou Lukase Fricka dostali do vedení, ale poté už se radovali pouze Finové. Na začátku druhé třetiny skóroval Markus Granlund, o pár ,minut později získal pro Finy vedení Teemu Hertikainen a na konci čtyřiceti minut se prosadil Arttu Ruotsalainen. Po třiceti sekundách třetí části čtvrtý úspěch přidal opět Markus Granlund.

Po tomto zápase je jasné, že se Švýcarsko se ziskem jednoho budu umístí na posledním čtvrtém místě. Úřadující mistři světa obsadí třetí místo.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Na shledanou.
59:37'
Obrovskou šanci ke konci zápasu si připravili Švýcaři. Mottet mohl rozvlnit síť, ale Larmi opět skvěle ukázal, jak umí pracovat se svými betony.
58:32'
Finové se snaží vsítit další branku, Daescloux zatím nic nedovoluje.
Na dnešní utkání domácích Švýcarů s Finy se přišlo do BFC arény podívat celkem 4 489 diváků.
Na dnešní utkání mezi domácím Š
56:41'
Akce, která mohla malinko zdramatizovat vývoj výsledek, nyní Švýcarům nevyšla. Puku se ujímají Finové.
55:03'
Finsko opět útočí. Tentokráte z pravého kruhu hrozil Ikonen, ale beton Desclouxxe byl proti tomu, aby Suomi svůj náskok navýšilo.
53:01'
Blízko k pátému zásahu byl obránce Eronen, jenž zakončoval přímo před švýcarským strážcem branky, ale vedle.
51:40'
Finové si vedení hlídají. Je vidět, že už se nepouští do žádných akcí, které by si vyžadovaly nějaké zajímavé souhry.
51:02'
Po levé straně nabral rychlost Repo, po jehož zajímavém švihu zapracoval Desclouc skvěle svoji lapačkou.
49:49'
Kapitán Haas se nyní ocitl ve výhodné pozici, ale brankář soupeře se vyznamenal skvělým zákrokem pravým betonem.
48:29'
Při hře ve čtyřech se finskému gólmanovu kázal Loeffel, proti které Larmi odolal.
46:49'
Když se hráčům Švýcarska podaří mít kotouč na hokejkách, netrvá příliš dlouho, než se jim ho Finům podaří odebrat.
45:44'
A znovu Fora! Tentokrát se z levé strany probil přes finskou obranu, ale mířil mimo.
45:11'
Švýcarsko přesilovou hru neproměnilo. Puk mají na hokejkách Finové.
43:55'
Je dost možné, že pro Švýcarsko je poslední možnost, jak s tímto utkáním ještě něco provést. Nyní se k ráně odhodlal Fora, leč napálil pouze finského hráčem, který puk dostal pryč z pásma.
42:45'
Tony Sund – 2 min., krosček.
42:45'
Frickova dělovka zasáhla do obličeje Moye, který ihned odjel na střídačku.
41:19'
Švýcarsko zavezlo puk do pásma Finů, ale hned se z něho muselo poroučet zpět.
40:30'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové znovu skórují v první minutě třetiny! Tentokráte měli štěstí. Zakončení MARKUSE GRANLUNDA si nechtěně do vlastní brány srazil švýcarský obránce Dean Kukan. Asistence: Teemu Hertikainen.
V závěru druhé třetiny se vrátil na led už i druhý čárový rozhodčí Dartio Fuchs.
40:01'
Druhá siréna zazněla a je tu konec druhé dvacetiminutovky. V té jednoznačně dominovali z hlediska produktivity Finové, kterým stačilo na tři úspěchy deset střel. Už po šestnácti sekundách druhé části vyrovnával Markus Granlund. P šesti minutách strhl vedení na stranu Finska Teemu Hartikainen a 36 sekund před koncem prostředního dějství navýšil vedení Arttu Ruotsalainen. Třetí třetina začne přibližně v 14:53.
40:00'
39:24'
Finsko právě vstřelilo branku! Finové ve druhé třetiny zaznamenávají už třetí úspěch! Z prostorzu pravého kruhu zakončoval Toni Rajala, jehož rána zasáhla Desclouxe do masky. Sám Rajala se kotouče znovu zmocnil a poslal ho do předbrankového prostoru přesně na hůl ARTTUA RUOTSALAINENA, který puk dostal za záda švýcarského strážce branky. Asistence: Toni Rajala a Julius Honka.
38:34'
Zakončení Fory od modré čáry nadělalo Larmimu problémy. Kotouč tečovali dva Švýcaři a finský gólman měl co dělat, aby kotouč zkrotil.
38:00'
Švýcarsko houževnatě brání, nyní se bude vhazovat v jeho obranném pásmu.
37:11'
Tým Suomi nyní nezvládl přechod. Jediný čárový rozhodčí David Obwegeser musel písknout ofsajd.
36:27'
BFC aréna nesouhlasila s neuznáním gólu a musela tak být svědkem následné švýcarské početní nevýhody, když jejich tým neuspěl s trenérskou výzvou.
35:10'
Finové sice krouží v útočném pásmu, ale k ničemu výraznému se zatím nepropracovali.
33:30'
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Killian Mottet.
33:30'
V době střely byl útočící hráč menší části bruslí v brankovišti, a tak čeští hlavní rozhodčí gól neuznávají!
33:30'
Rozhodčí ale celou situaci bude kontrolovat na videu!
33:30'
Fora dorážel do odkryté brány odražený kotouč. Rozhodčí ale odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
33:04'
Více ze hry mají opět Švýcaři, kteří finské problémy dělají problémy. Už ale dvakrát inkasovali a musí dotahovat.
31:57'
Už to vypadalo, že Niemelä chce založit útok, ale po nahození kotouče do pásma šla celá lajna společně s ním střídat.
31:03'
Švýcaři skórovali z přečíslení dva na jednoho, do kterého se znovu dostali. Střelou se nyní prezentoval Fuchs, jenž z levé strany mířil na vzdálenější tyč. Larmi zasáhl.
29:44'
Finští hokejisté dlouho bojovali o kotouč u mantinelu, ale nakonec o něj přišli. Soupeř je ale i tak z pásma nedostal.
28:47'
Moyova přihrávka si málem našla adresáta. Nakonec se švýcarským hráčům nepodařilo sáhnout po pasu sáhnout.
26:55'
Finsko právě vstřelilo branku! Nádhernou akci nyní sehráli Finové! Miro Aaltonen v útočném pásmu přenechal puk Markusi Granlundovi, jenž si všiml TEEMUA HERTIKAINENA, který po skvělém pasu zakončil prakticky do prázdné brány. Asistence: Markus Granlund a Miro Aaltonen.
25:19'
Finové chtěli operovat v útočném pásmu. Puk v něm ale neudrželi, píská se postavení mimo hru.
25:02'
Fora, který na modré čáře obdržel kotouč, si chtěl povyjet více k ose, kde střílel. Larmi jeho střelu viděl, a tak bez problémů zasáhl.
23:58'
Švýcaři založili útok. Byli v útočném pásmu, ale žádná šance z toho nevzešla.
22:52'
V prostoru střídaček spadl čárový arbitr Dario Fuchs, který musel odejít nejspíše na ošetřovnu. Nyní se tedy hraje pouze s jedním čárovým rozhodčím.
22:52'
Finové teď rozehráli nechtěně na zakázané uvolnění, což znamená, že se bude vhazovat před Larmim.
22:02'
Scherwey z levé strany viděl volného Mirandu, kterému poslal puk přímo na hůl, jenže švýcarský útočník nedokázal ihned zakončit.
20:16'
Finsko právě vstřelilo branku! Tak to bylo rychlé! Finsko vyrovnává po šestnácti sekundách na 1:1. Švýcarská obrana předvedla velice špatnou rozehrávku. Kotouč v útočném pásmu ještě zachytil Miro Aaltonen, přiťukl ho MARKUSI GRANLUNDOVI, který bekhendem se štěstím prostřelil Desclouxe. Asistence: Miro Aaltonen.
20:01'
Prvních dvacet minut je za námi. Lépe jsou na tom hokejisté Švýcarska, kteří vedou 1:0. Dá se říci, že zaslouženě. Na kontě mají patnáct střeleckých pokusů, kdežto Finové deset. V šestnácté minutě ujeli Švýcaři do přečíslení dva na jednoho. Zodpovědnost na sebe vzal obránce Lukas Frick, jenž mezi nohy překonal Larmiho. Druhá třetina začne přibližně v 13:52.
20:00'
19:59'
Pouhou desetinu před první sirénou se BFC aréna mohla opět radovat. Finské defenzívě ujel Thürkauf, ale jeho střela si našla cestu pouze do lapačky Emila Larmiho.
19:31'
Granlund moc dlouho nevymýšlel, kam pošle kotouč při pobytu v pásmu soupeře, a tak ho poslal na modrou najíždějícímu Ohtamaaovi, po jehož střele si brankář Descloux připisuje další zákrok.
18:10'
Ode modré čáry střílel zápěstím Moy, jehož rána vůbec nebyla špatná. Zasáhl rameno finského brankáře, od kterého se kotouč odrazil do rohu.
17:23'
Švýcaři chtěli pohrozit Larmimu, ale následně o kotouč přišli a oba týmy mohou vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
16:21'
Tony Sund – 2 min., držení.
15:41'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcarsko se dostává do vedení! Přečíslení dva na jednoho vyřešil nejlépe LUKAS FRICK, který ujel, vypadalo to, že bude přihrávat svému kolegovi. Nakonec si vyjel mezi kruhy, kotouč si ještě potáhl a trefil mezírku mezi betony Larmiho. Asistence: Vincent Praplan.
14:54'
Na druhé straně chtěl využít clony spoluhráčů Fora, který zakončoval těsně za modrou čárou. Larmimu přistál kotouč na hrudi.
14:34'
Ikonen vyslal dělovku z mezikruží, ale trefil pouze mantinel za bránou Švýcarska.
14:02'
Od modré čáry napřáhl Lepistö, ale jeho rána na Desxclouxe neprošla. Zasáhla jednoho z beků Švýcarska.
12:35'
Švýcarský tým se ihned po vypršení prvního oslabení vydal kupředu, kde dlouho nevěděl, jak naloží s pukem. Larmi pro jistotu přikryl puk lapačkou.
11:27'
O podobnou akci se nyní pokoušel Ruotsalainen, jenž puk takto posílal na hůl Kuokkanena.
10:37'
Aaltonenova šikovná nabídka do slotu na Kemppainena měla oči. Descloux se musel proti finskému centrovi vytáhnout.
09:49'
Dominik Egli – 2 min., držení.
08:19'
Tikka pod tlakem musel poslat kotouč do obranné třetiny Švýcarska, poněvadž věděl, že bude napadán Eglim, a tak puk odevzdal.
07:26'
Nahození Ikonena od červené čáry protečoval do pásma Kemppainen. Tam se ale kotouče zmocnili Švýcaři.
06:37'
Oba týmy předvádí rychlý bruslivý hokej. Hra se přenáší z jedné strany na druhou. Už jsme byli svědky některých vážnějších příležitostí, se kterými si brankáři obou týmů dokázali poradit.
05:28'
Švýcar Frick se znovu pokoušel o dlouhý pas na spoluhráče, do které mu dal hůl Koivisto a naděje na útok domácích končí.
04:07'
Před švýcarským brankářem nyní Finsko značně zahrozilo. Descloux musel zasahovat po střele od modré čáry a o úspěšnou dorážku se snažil Kemppainen, jenž neuspěl.
03:57'
Frick adresoval kotouč do jízdy Herogovi, který na něj ale nedosáhl. Rozhodčí tak musí pískat icing. Hra se vrací před Desclouxe.
02:48'
Finům se teď nepodařilo zajet s pukem do útočného pásma. Na útočné modré jim tuto šanci zhatila švýcarská obrana.
01:58'
Eronen se snažil poslat kotouč od modré čáry na bránu, leč trefil pouze brusle Motteta, a tak se Švýcarsko dostává s kotoučem do středního pásma.
01:09'
Ten samý hráč nyní nezvládl rozehrávku a posílá nevědomky kotouč na zakázané uvolnění.
00:27'
První střelu v utkání vyslali Švýcaři, a to konkrétně Scherwey, který na Larmiho nevyzrál.
00:01'

Švýcarsko: Descloux (Hughes) – Kukan, Loeffel, Frick, Fora (A), Alatalo, Egli, Le Coultre – Herzog, Corvi, Moy – Mottet, Haas (C), Praplan – Miranda, Fuchs, Riat – Scherwey (A), Thürkauf, Bertschy – Riedi.
Trenér: Patrick Fischer

Finsko: Larmi (Lehtinen) – Niku, Lepistö (A), Ohtamaa (C), Niemelä, Koivisto, Eronen, Sund, Honka – Granlund, Aaltonen, Hartikainen – Kuokkanen, Kemppainen, Ikonen – Rajala (A), Tyrväinen, Ruotsalainen – Suomi, Tikka, Repo.
Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Kika, Pražák – Obwegeser, Fuchs.
FINSKO
Finové se v rámci Švýcarských hokejových her na úvod v Helsinkách střetli s českou reprezentací, podlehli jí 2:3. Hokejistům země tisíce jezer se nepovedl začátek, když vcelku rychle prohrávali 0:2, a ještě inkasovali při vlastním oslabení. V duelu skvěle zachytal Šimon Hrubec. Ani druhá třetina, kde Čechům dovolili pouze jeden střelecký pokus, na vítězství nestačila.

V sobotu ve skandinávském derby rovněž neobstáli. Na Švédsko nestačili v dovednostní disciplíně, samostatných nájezdech. Prohráli 3:4. Z 1:2 dokázali promptně otočit na 3:2, ale soupeř zase srovnal. Pouhý bod je řadí na třetí místo turnaje. Stejný počet bodů mají také Švýcaři.

Po jedné brance a asistenci má forvard Joonas Kemppainen. Produktivitě ale vládnou švédští hráči. Současné kanadské bodování vede Marcus Sorensen (3+1).
ŠVÝCARSKO
Švýcaři odehráli na svých historicky prvních Švýcarských hokejových hrách už druhý zápas. Rozpis jim jako prvního soupeře přiřadil Švédsko, proti kterému ve čtvrtek podlehli 2:3 po prodloužení. Svěřenci trenéra Patricka Fischera v sobotním utkání s Čechy před svými diváky nasadili vysoké tempo a českého brankáře Marka Langhamera zasypali sprškou celkem 46 střel, z nichž pouze jedna prošla za jeho záda. Úspěšným střelcem byl Enzo Corvi, který snižoval při hře bez brankáře. I nadále Švýcaři zkoušeli dorovnat stav v šesti hráčích v poli, leč se jim to nepodařilo.

Jak již bylo zmíněno, pro Švýcary je to hokejový svátek. Ve Fribourgu, kde se Švýcarské hokejové hry konají, přišli svůj tým v utkání proti České republice podpořit švýcarští fanoušci v malém počtu. Dorazilo jen 3 578 diváků.

V poslední den turnaje vyrukují na Finy.

Produktivita Švýcarů je velmi chabá. Ani jeden z hráčů nemá víc než jeden bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.