SESTŘIH: 2. čtvrtfinále play off, Kometa Brno - Zlín 4:2

Videosestřih ze zápasu si můžete už deset minut po jeho skončení prohlédnout na webu HOKEJ.CZ.
Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a těším se u dalších zápasů play-off. Pěkný večer, hezký zbytek pracovního týdne.
Je tu konec a s ním přišlo vyrovnání série. Kometa udržela vedení ze druhé třetiny, které navýšila. Nejprve sice hosté vyrovnali, ale poté třemi brankami Kometa rozhodlo o prvním bodu pro sebe do této čtvrtfinálové série. Ta se nyní stěhuje na Valašsko, kde se hraje v neděli a pondělí. Zpět do DRFG Areny se hokejisté vrátí ve čtvrtek.
Nejlepšími hráči utkání jsou: Jiří Marušák (ZLN) – Vojtěch Němec (KOM).
60:00
59:45
Tohle už domácí zvládnou, hraje se v rohu kluziště a na dva góly je málo času.
59:10
Opět se hraje ve středním pásmu, Kometa bojuje seč jí síly stačí.
58:47
Marušákovi se nepovedla střela a domácí můžou vyvést puk z vlastní třetiny.
58:10
Hosté stahují Štůralu z brány, budou hrát v šesti proti čtyřem.
58:10
Tým PSG Zlín si bere oddechový čas.
58:10
Na ledě se opět přitvrzuje. Burian dostal pukem do obličeje a zůstal chvíli na ledě, což se domácím hodně nelíbilo, protože hosté pokračovali ve hře. Poté ještě dostal Dujsík do kotníku a také zůstal na ledě, Kometa najednou byla ve dvou.

Nakonec vše ukončila potyčka v rohu. Rozhodčí vylučují tyto hráče: Tomáš Žižka (ZLN) – Jan Káňa (KOM), 2 minuty za hrubost.
57:25
Vojtěch Němec (KOM) se ještě nechal vyloučit za sekání v útočném pásmu. To budou těžké chvíle pro Brno.
56:36
Zlín právě vstřelil branku!
Místo toho Zlínští snižují a zadělávají na drama. PETR HOLÍK si udělal prostor pro zakončení, chvilku nikdo netušil, kde je puk, ale nakonec se dostal až do sítě. Pravděpodobně šlo o vlastní gól. To je velká smůla pro Kometu, to už je dnes druhý. Asistence: Roman Vlach.
56:21
I když se hraje, Hanzlík s Čajánkem si vyříkávají nějaké souboje, ale zatím se nezdá, že by se chtěli porvat.
55:28
A všichni si užívají sladké pocity, jelikož Kometa míří za první výhrou v této sérii, pokud se nestane něco překvapivého.
Dnešní utkání sleduje 7200 (vyprodáno) diváků.
54:32
Kometa právě vstřelila branku!
A jen dvanáct sekund potřebovali domácí na další gól. Koreis vyhrál buly, našel TOMÁŠE VONDRÁČKA, který se v rohu držel pravidla, když nevíš, co s pukem, vystřel. Povyjel si kousek před brankovou čáru, odkud prostřelil na bližší tyč překvapeného Štůralu. Ten nyní nemá čisté svědomí. Asistence: Vilém Burian, Jakub Koreis.
54:20
Brňany krátká přestávka nijak nerozhodila. Naopak. První lajna rozpoutala další povedenou akci, na jejímž konci stál VOJTĚCH NĚMEC, který tečoval střelu Kováčika mimo dosah Štůraly. Asistence: Jozef Kováčik, Jan Hruška.
53:53
A znovu musel zasahovat, nejprve proti Vondráčkovi, pak i Koreisovi. Tlak Komety přeruší komerční přestávka.
53:29
Teď už úřaduje Koreisova formace, která se rovněž natlačila do útoku. Zlínský gólman je teď v neustálé permanenci.
52:36
Na ledě se objevila čtvrtá domácí lajna, která ukazuje, že si umí udělat prostor a umí zakončit. Štůrala se musí hodně ohánět.
51:38
Hosté jsou kompletní. Kometa teď ukázala, jak se dá čtyřminutová přesilovka prohospodařit.
51:16
Ke dvěma střelám od modré se uvolil Tomáš Malec, ale ani jednou jeho pokusy neměly potřebnou razanci.
50:45
Kometě se nedaří. Takhle si zbytek přesilovky rozhodně nepředstavovala. Nedaří se jí přechod modré čáry ani další potřebné aspekty k lepším zítřkům.
49:41
K dobrému zakončení se dostal Zohorna, ale dlouho čekal, až se před ním víc otevře prostor, nakonec musel střílet ve chvíli, kdy puk neměl kudy projít na bránu.
48:40
Když už se zdálo, že si domácí v útoku znovu otevřou kolotoč, přišli o puk.
48:05
Jenže Kometa se nemůže dostat znovu do pásma a sekundy z přesilovky jí rychle utíkají.
47:18
Brňané mají před sebou ještě víc než čtyři minuty početní výhody. Začínají s kombinací za vlastní brankou.
46:58
Kometa už po jednadvaceti sekundách využívá přesilovku, která navíc nekončí. Dlouho si hráči vyměňovali puk a nestříleli, když už se k ní ale odhodlali, stála za to. PETR TON netypicky od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jozef Kováčik, Vojtěch Němec.
46:37
Zdeněk Okál (ZLN) dostává trest 5 minut + osobní trest do konce utkání za nedovolené bránění. Tohle je velká šance pro Brno. Využije ji?
46:37
Už se zvedá a je po něm na ledě krvavá stopa. Odjíždí však sám bez asistence a zůstává na střídačce. Jak to ohodnotí rozhodčí?
46:37
Po jednom ze střetů zůstal na ledě ležet Jan Hruška.
46:18
Hruška dostal přihrávku do jízdy, ale zpracování bruslí se mu nepodařilo a přišel o puk.
45:59
Kometa se snaží hosty napadat, ale zatím bez jakéhokoli efektu. Ti naopak vybojovali vhazovaní v útočném pásmu, když donutili Čiliaka přerušit hru.
45:03
Oba týmy nyní dostaly dost prostoru pro zakončení, ale ani jednomu se to nijak zvlášť nepodařilo.
43:47
I hosté využívají přesilovku a vyrovnávají stav utkání na 1:1. Leška posunul puk na JIŘÍHO MARUŠÁKA, kterému pomohl jeden z bránících hráčů, který jeho střelu tečoval mezi bezony Čiliaka. Ten už na změnu směru nemohl zareagovat a puk se pomalu došoural do branky. Asistence: Petr Leška, Zdeněk Okál.
43:14
Teď už hosté svírají Kometu před jejich brankářem, ale zatím kotouč jen nahání po mantinelu.
42:28
Jeho soupeři hned po buly vyhazují přes všechny čáry.
42:23
A zlínský Valenta si řekl o faul. Za podražení si dvě minuty odpyká Tomáš Malec (KOM). Minimálně bude doufat, že celé dvě minuty.
41:40
Několik nepřesnosti na obou stranách končí za brankou Zlína, který se snaží uklidnit hru.
40:47
Nyní ještě z trochu lepšího místa pálil Němec, nicméně jeho pokus si Štůrala pohlídal a přerušil hru.
40:18
Petr Ton střílel od mantinelu vysoko a puk zamířil až k Čiliakovi podél hrazení.
40:01
Druhá třetina je minulostí a i ta přinesla jiný výsledek jak včera. Místo toho, aby Zlín otočil skóre, Kometa se ujala vedení. Už na začátku třetiny trefili domácí druhou tyčku v zápase a od té doby se dostali do tempa, kterému Zlínští v nějakých částech třetiny nestačili. O první branku utkání se postaral v přesilovce Petr Kuboš. Kometa je dvacet minut od prvního bodu ve čtvrtfinále.
Třetí třetina začne asi v 19:50.
40:00
39:30
Domácí si ještě v závěru oslabení dovolili zaútočit a dvakrát nebezpečně stříleli.
38:55
Znovu musejí pro puk až za svého brankáře. Kometa v poklidu střídá svou čtveřici a dává na lede čerstvé síly.
38:25
Zlínským se nedaří rozehrávka a nemůžou se zatím udržet v pásmu.
37:42
Stejně jako Zlínští, také Kometa se ihned po buly osvobozuje.
37:31
Kometa hrála v šesti a půjde do oslabení. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Tomáš Vondráček.
37:08
Hosté i přes velkou šanci Komety přečkali další oslabení a hrají v pěti.
36:30
Krásná akce domácích, na jejímž konci stál Hruška, který zakončoval z beprostřední blízkosti. Zlínský brankář si však přihrávky na něj všiml a vybruslil proti němu, aby mu zmenšil úhel.
35:58
Zohorna s Honejskem si dlouho vyměňovali přihrávky, nakonec střílel první jmenovaný, ale Štůralu nepřekvapil.
35:25
Domácím se nedaří založit útok, zatím se trápí ve středním pásmu.
35:04
Teď už ale rozhodčí vylučují, a to když Jiří Ondráček (ZLN) podrazil v útoku Hanzlíka. Kometa tedy dostává další výhodu jednoho muže v poli.
34:44
Mrázek se v levém kruhu odhodlal ke střele z otočky, čímž překvapil i Štůralu, ale k jeho štěstí mu puk přistál v připravené lapačce.
34:20
Na druhé straně se předvedl Hruška, ale jeho efektní kličky nepomohly ke kýženému cíli.
33:59
Ton se nyní ukázal jako zkušený obránce a zastavil rozjetého Okála.
33:10
A domácí začínají Zlínu dělat svým pohybem velké problémy. Začíná se zase dost přitvrzovat, zatím však sudí nevylučují.
32:55
K další střele se dostal Koreis, ale ani on nezamířil přesně. Toho může dost litovat, protože zlínský gólman jeho pokus nemohl vidět.
32:01
A zdá se, že Kometa po gólu ožila. Druhá formace domácích teď udělala v útoku soupeři vítr a Burian dobře mířil. Štůrala ale pozorný.
31:24
V této chvíli si obě mužstva nechala na ledě víc prostoru, čehož využili šikovní útočníci na obou stranách. Nicméně Holík ani Dočekal toho nevyužili.
30:46
Ihned po první brance Kometa zahrává dvakrát v krátkém sledu na zakázané uvolnění.
30:06
Tak přece jen Kometa využívá přesilovku a ujímá se vedení v zápase. Dvojnásobnou početní výhodu sice domácí v podstatě zazdili, ale ani v pokračující výhodě nepustili hosty ke hře a vše ukončil PETR KUBOŠ, který si sjel na kruh pro parádní přihrávku přes celé pásmo od Němce. Asistence: Vojtěch Němec, Petr Ton.
29:53
Hosté už jsou ve čtyřech.
29:26
Zakončení na sebe vzal Petr Ton, ale trefil hned prvního hráče, který proti němu vyjel.
29:01
Kometa i nadále pokračovala ve velkém tlaku a vše vyústilo v další trest zlínského hráče – Oldrich Kotvan, 2 minuty za krosček. Osmatřicet sekund si Kometa zahraje 5/3.
28:20
Kováčikovu střelu schytal jeden z bránících hráčů.
27:39
Ondřej Horák (ZLN) dostal dvě minuty za držení, když nedovoleně zabránil Vondráčkovi v zakončení jeho individuální akce po pravé straně.
27:03
Köhler přenechal puk kousek za modrou čárou Okálovi, který si udělal místo pro svůj pokus. Čiliak však na celou kombinaci dobře viděl a puk ukryl do své lapačky.
26:14
Na druhé straně platí to stejné o akci Mrázka s Káňou. Domácí se sice domáhala faulu, ale sudí zůstávají klidní.
25:42
Svoboda s Veselým se rychle hnali do útoku, ale domácím se povedlo sebrat jim puk dřív, než mohli zakončit.
25:01
Chvilku to s Brňany nevypadalo vůbec dobře, když Dujsík zavrávoral na modré čáře a Zlínští se hnali ve dvou dopředu. Jenže dřív se u puku objevil Hanzlík, který po něm skočil jak buldok a zametl jej do bezpečí. Následně si ještě dobrou střelu vypracoval Dočekal.
24:43
Do protiútoku se hnala druhá brněnská lajna, ale Burianovi se nepovedlo najít spoluhráče. Zlínští však zbrkle vyhodili kotouč až za Čiliakovu bránu.
23:41
Okála vyzval ke spurtu jeden ze spoluhráčů, ale Ptáček se stihl vrátit a zamezil zlínskému útočníkovi střílet z ideální pozice.
23:05
Napotřetí se už Kometě povedlo dostat do útoku, ale po chvilce sudí přerušil hru kvůli přihrávce rukou. Domácí však mohou aspoň konečně vystřídat.
22:48
Teď si Jihomoravané nerozuměli při rozehrávce a zahrávají puk znovu přes všechny čáry.
22:12
Následně Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do jejich obranné třetiny.
21:53
I hosté se chtějí ukázat, Říčka se drze procpal až před Čiliaka, ovšem i brněnský brankář si dal dobrý pozor a svou tyčku udržel.
21:20
A Brňané pokračují v úvodním tlaku. Burian pálil z pravé strany, nicméně Štůrala si jeho pokus pohlídal.
20:42
Obrovská šance Komety v pokračující přesilovce. Vojtěch Němec se nejprve proháčkoval až před brankáře, ale zamířil mimo branku a poté ještě dostal přihrávku do předbrankového prostoru, odkud ale zamířil pouze do tyče.
20:01
První třetina je na svém konci. Oproti té včerejší s sebou nepřinesla žádný gól. Šancí sice měly oba týmy dost, ale buď dominovali brankáři nebo jejich branková konstrukce. Na ledě se také dost přitvrdilo, což pociťují hráči obou mužstev a také trestné lavice, které jsou dnes častěji zahřívané. Nicméně před námi je minimálně čtyřicet minut a na rozluštění, kdo získá druhý bod v sérii, si ještě musíme počkat.
Druhá třetina začne asi v 18:53.
20:00
19:12
Ton – Němec – Hanzlík. Po téhle ose šla krásná kombinace domácích, ale střelu od obránce z mezikruží vyrazil Štůrala perfektním zákrokem ramenem.
18:36
Jakub Svoboda (ZLN) si našlápl po pravé straně a nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč. Jenže chvilku na to dohrál souboj s Malcem, po kterém jej sudí posílají na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.
17:43
Po boji v rohu zlínské třetiny se puk odrazil do vzduchu a skončil až u tyčky Štůraly. Ten jej sebral do rukavice.
17:08
Do třetiny se dostal Vlach, který už se chystal ke střele, ale v poslední chvíli mu jeho záměr překazil Kováčik a puk si v poklidu pohlídal Čiliak, který přerušil hru.
16:24
Čermákova střela se neujala, když skončila někde ve výstroji hráčů, kteří stáli před brankou hostí.
15:49
Domácí teď trochu uklidňují hru a začínají od vlastního brankáře.
15:10
Tomáš Vondráček trochu z nouze střílel z velkého úhlu od mantinelu, ale nakonec tato střela nadělala Štůralovi dost práce, jelikož ji vůbec neviděl. Svou hokejku však dobře přitiskl na led.
14:31
A teď už stojí celé Rondo. Po dalším zákroku na Hanzlíka se strhla velká vlna nevole, kterou však hosté nechávají bez povšimnutí. Zatím hráčům pouze domlouvají.
14:10
Teď se o tom domácí přesvědčili hned dvakrát, když se jejich hráči těžko zvedali z ledu po dalších bitvách u mantinelu.
13:25
A zase se potvrzuje, že dnes si hráči nic nedají zadarmo, každý souboj o puk končí nějakou menší strkanicí.
12:31
Hruška dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale v útoku ještě hledal dojíždějícího Tona, který se nedostal k puku, když se těsně před něj natlačil jeden z obránců.
11:23
A ještě jednou. Zohorna posílá puk až ke Štůralovi a obě mužstva střídají. S Kometou to pro tentokrát už vypadá dobře.
10:40
Kometa se zatím ve svém prvním oslabení v této sérii brání dobře. Znovu vyhazuje puk ze svého pásma.
09:41
Další vyloučení. Tak dnes sudí nastavili přísnější metr, jako další to odnesl Tomáš Vondráček (KOM).
09:26
A ještě jedna hezká akce Brňanů, Burian poslal puk na kruhy na Koreise, který na nic nečekal a vypálil. Jenže na střelu do středu brány se stihl Štůrala přemístit.
08:44
Jan Hanzlík dostal přihrávku na vrchol kruhu zpoza brány a trefil brankovou konstrukci. Dnes sledujeme v první třetině lepší podívanou, než včera.
08:27
A další velká příležitost hostí. Tentokrát akci zakončoval Jakub Svoboda, který v sezoně přišel právě z Brna, ale jeho tutovku mu lapil Marek Čiliak.
07:58
Také Zlín si vytvořil dobrou možnost, ale nakonec se jim nepovedlo zakončit povedenou akci. Brněnské publikum si hodně oddechlo.
07:10
Nyní z levého kruhu pálil Hruška a zlínský brankář dlouho nevěděl, kde má puk, ale nakonec odražený puk od jeho ramene dopadl mimo bránu.
06:25
Hosté se sice tlačili do zakončení, nicméně přišli o puk a zajímavou pozici si vypracoval Koreis s Burianem. Druhý jmenovaný se dostal ke střele, ale nebyl přesný.
05:26
A zdá se, že dnes se od samotného začátku značně přitvrdí v soubojích. Sudí samozřejmě vylučují, a to následovně: Oldrich Kovan (ZLN) 2 minuty za hrubost – Leoš Čermák (KOM) 2 minuty za napadení. Hrát se bude 4/4.
04:34
Malcova střela mířila hodně vysoko, Štůrala nemusel zasahovat. Následně se Zlín osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
04:00
Nejprve hledal Němec křižnou přihrávkou Hrušku, ale tomu chyběly dva kroky. Poté se Kometa sama vystavila do ofsajdu. Oba týmy střídají.
03:26
Petr Leška (ZLN) je dnes prvním vyloučeným hráčem, když ve svém obranném pásmu vyhodil puk mimo kluziště. Včera Kometa jednu přesilovku využila. Co dnes?
02:57
Na ledě byla k vidění celá řada nepřesností, hrálo se především ve středním pásmu. Nakonec se však do dobré příležitosti dostal brněnský Hruška, který si udělal prostor mezi kruhy. Hostující obránci však zblokovali jeho střelu.
01:56
Až teď se to aspoň částečně Brnu povedlo. O první střelu na Štůralu se postaral Kuboš. Z velkého úhlu však neměl velkou šanci na úspěch.
01:19
Zlínští aktivně napadají domácí rozehrávku a Kometa má velký problém založit útok.
00:37
Jenže do útoku se stejně dostali hosté. Veselého pokus však zblokoval Ptáček.
00:13
Hosté sice získali puk po prvním vhazování, ale ihned zahrávají na zakázané uvolnění.
00:01
Hráči už jsou na ledě, po české hymně, kterou zazpívá třináctiletá Kateřina, se může rozehrát druhé čtvrtfinále.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.
Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák, Žižka, Valenta, Řezníček, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška, Okál – Sedláček, Fořt, Ondráček.
Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Jan Hribik, Robin Šír – Stanislav Barvíř, Petr Blümel.
Ohlasy trenérů:

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): Byl to neurovnaný hokej, dlouho trvalo, než se oba celky dostaly do tempa. Na nás se projevila nervozita a díky tomu jsme nabídli soupeři možnosti. Hráče upozorňujeme na to, že Zlín je chytrý a čeká na chyby. Udělali jsme dvě zásadní a inkasovali. Když soupeř vede, je těžké proti němu hrát. Dělali jsme mnoho chyb i v rozehrávkách ve vlastním pásmu, což se nám většinou nestávalo. Je stále začátek série, jedeme dál.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Byl to klasický boj a úvodní duel souboje. Sledovali jsme hodně nepřesností a neurovnaný hokej. Začátek nám celkem vyšel, ale pak se Kometa nadechla a z tlaku se prosadila. Ve druhé části se hra srovnala, šli jsme do trháku, což bylo pro nás důležité. Soustředili jsme se na obranu, nakonec jsme však inkasovali vyrovnávací gól. Prodloužení je o štěstí.
První zápas čtvrtfinále:

HC Kometa Brno – PSG Zlín 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Čermák (Káňa, Vágner), 60. Němec (Koreis, Kováčik) – 31. Žižka (Marušák, Čajánek), 31. Vlach (TS), 61. Okál (Marušák, Leška). Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Hráči zápasu: Vojtěch Němec – Tomáš Žižka. Stav série: 0:1.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale ve druhé části první třetiny převzali iniciativu domácí. Ti šli ve čtrnácté minutě do vedení, když otevřel skóre symbolicky kapitán Leoš Čermák. Další šance už ale Kometa nevyužila, a tak si do kabiny odnesla nejtěsnější náskok.

Ve druhé periodě pokračovala Kometa v mírné převaze, ale ani největší šanci v přesilovce nevyužila. Slovo si tak vzali Zlínští, kteří udeřili hned dvakrát. Autorem první zlínské branky v play-off se stal Tomáš Žižka. Po osmnácti sekundách na něj navázal Roman Vlach, který se prosadil z trestného střílení. Ve zbytku periody Brňané působili lehce opařeně.

Třetí část nabídla očekávanou podívanou, kdy Kometa musela vyrovnat, Zlín chtěl ubránit hubené vedení. Až do času 59:49 domácí čekali na srovnání, to se nakonec povedlo zařídit Vojtěchu Němcovi. Utkání tedy dospělo do prodloužení.

Brněnskou euforii už po šestačtyřiceti sekundách ukončil Zdeněk Okál, který tečoval střelu Jiřího Marušáka se štěstím za Čiliakova záda.

První bod v sérii tak ukořistil Zlín a Kometa se v dnešním utkání musí hodně snažit, aby neprohrávala s tímto soupeřem po domácích zápasech 0:2.
Dobrý den, hezké čtvrteční odpoledne. Vítám Vás u druhého duelu čtvrtfinálové série mezi Kometou Brno a PSG Zlínem. Ve včerejším zápase muselo o zisku prvního bodu rozhodnout prodloužení. V tom vstřelili zlatý gól hosté a ti tak po prvním hracím dnu vedou v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.