Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Storhamar : Třinec - 16. října 2018   19:00

Storhamar
Storhamar
10:47' Östli  • 13:41' Rönnild  • 21:20' Thoresen  • 34:32' Irving  • 43:18' Thoresen  • 46:49' Thoresen
6:2
(2:0, 2:2, 2:0)
Třinec
Třinec
25:49' Polanský   • 31:49' Svačina
Storhamar
Ansons (Lotyšsko), Hansen (Norsko) – Killian, Braten (oba Norsko)
CC Amfi
4 210 diváků
Třinec

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 27 – 11
Je dobojováno. Ve třetí třetině ještě přidali domácí dvě branky a pečetili výhru 6:2 nad třineckými Oceláři. Domácí tak slaví postup do vyřazovacích bojů, protože Djurgarden prohrál, Storhamar tak jde nakonec ze druhého místa dál. Pro hosty tak letošní pouť ligou mistrů končí prohrou a mohou se tak naplno věnovat ligové soutěži.
59:45'
Ještě se vylučovalo na obou stranách, ale nic to už nemění na tom, že tento zápas spěje do svého úplného konce.
59:05'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vladimír Dravecký – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Storhamar Hockey Hamar (Martin Rönnild – 2 min. + 2 min., hrubost).
58:58'
Patrick Thoresen vystřelil a poté zmizel puk z dohledu sudích. Hra se tak přesouvá zpět do středního pásma.
58:31'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – 2 min., podrážení).
58:05'
Do ofsajdové pasti se dostal Patrick Thoresen a hra je tak vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:20'
Třinečtí nepustili do zakončení Patricka Thoresena a hned se vydali do útočného pásma. Před Östlundem střelu nevyslali.
56:28'
Vladimír Dravecký střílel z otočky na levém kruhu, trefil však pouze obránce Hamaru. Domácí tak otáčejí hru opět před hostující branku.
55:23'
Hra ztratila na tempu. Ani jeden celek se už nikam nežene. Domácí mají velmi pohodlný náskok, zatímco hosté vědí, že se zápasem už nic neudělají.
54:47'
Milan Doudera si sjel na levý kruh a napřahoval se k pořádné střele, ale nakonec pouze promáchl.
53:44'
Střelu od modré čáry tečoval těsně před domácí brankou Ondřej Kovařčík, Östlund však vytáhl svůj pravý beton a akci hostů zastavil.
52:34'
Aron Chmielewski se snažil zachytit puk na modré čáře, to se mu nepovedlo a Třinečtí se museli vrátit zpět do středního pásma. Jenom ale na chvíli, už jsou zpět uvnitř domácího teritoria.
51:53'
Další rozehrávku hostů zachytili hráči Hamaru a bez čekání si to namířili znovu před hostující branku. Ovšem nic před Hamerlíkem nepředvedli a hra se stáčí zpět před jejich klec.
51:46'
Hamar je v plném počtu.
51:01'
Další osvobození domácích hráčů a ti tak zatím své oslabení zvládají velmi dobře. Puk míří znovu až před hostující branku.
50:24'
Hosté se natlačili do útočného pásma, ovšem okamžitě přišli o kotouč a ten až před Petera Hamerlíka posílá obránce domácích Irving.
49:46'
Vyloučení v týmu Storhamar Hockey Hamar (Christian Larrivée – 2 min., podrážení).
49:37'
Přihrávka naslepo v podání hostů a puk zachytili domácí. Hned se pokusili projít do útočného pásma.
48:27'
Odzadu začínají Oceláři svou další akci a uhánějí před branku Hamaru. Pokusí se náskok domácích znovu snížit.
46:49'
Storhamar Hamar právě vstřelil branku!
Nyní už to s hosty nevypadá dobře. Rozjetí domácí opět udeřili. Podruhé se dnes trefil STEFFEN THORESEN, který prakticky dovezl kotouč do odkryté klece – 6:2. Asistence: Lars Lökken Östli.
46:10'
Na druhé straně roztáhli akci v útočném pásmu domácí hokejisté, do zakončení před Hamerlíkem se však nedostali.
45:30'
David Musil se zjevil před brankou domácích, ale jeho střelu v pohodě pokryl brankář Östlund a hned posílá rozehrávkou puk mezi své spoluhráče.
44:50'
Hosté se nedostali před domácí brankou ke střele a do akce tak mohou vyrazit znovu hráči Hamaru.
44:26'
Hráči Hamaru tak mají znovu velmi slibný náskok a pokud ho udrží a dotáhnou zápas do vítězného konce, stále mohou živit naději na postup mezi elitní šestnáctku. Záleží jak dopadne zápas Djurgardenu.
43:18'
Další využitá početní výhoda domácích a ti jdou zpět do tříbrankového vedení. PATRICK THORESEN těsně před Hamerlíkem dorazil za jeho záda odražený kotouč po střele od modré čáry – 5:2. Asistence: Mikael Zettergren a Aaron Irving.
42:20'
Domácí jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
42:02'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Aron Chmielewski.
41:58'
A znovu přišli o kotouč, který z holí domácích letí zase před hostující klec. Domácí oslabení se tak chýlí ke konci.
41:25'
A další vyhození puku až před branku Petera Hamerlíka a hosté musejí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
41:00'
Domácí se zatím dobře bránili a vyhazovali puky do bezpečí. Hosté se tak nedostali k pořádné střele před jejich brankou.
40:36'
Johansson přidržel Jiřího Polanského a šel si odpočinout na trestnou lavici. Hosté tak mají šanci dostat se znovu na dostřel v přesilové hře.
40:20'
Vyloučení v týmu Storhamar Hockey Hamar (Joel Johansson – 2 min., držení).
40:01'
Střely na branku: 25 – 11
Také druhá třetina je za námi. V ní hned v jejím úvodu poslal domácí hráče do tříbrankového vedení Steffen Thoresen. V šestadvacáté minutě se už ale také dočkali hosté. Jiří Polanský byl vyslán do samostatného úniku a ten přetavil v první třinecký gól. O šest minut později ho napodobil Vladimír Svačina, který trefil kontaktní branku. Nicméně domácí v pětatřicáté minutě znovu odskočili zásluhou Aarona Irvinga a před třetí třetinou vedou znovu o dva góly. Třetí třetina začne přibližně ve 20:45.
40:00'
39:51'
Jan Hladonik se po střetu s Patrickem Thoresenem ocitl s bolestivou grimasou na ledě a bude potřeba jeho ošetření. Za pomoci lékaře a spoluhráče už míří na střídačku.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Steffen Thoresen se pokusil objet branku, jenže poté se nedostal před Hamerlíka. Jeden z hráčů Třince ho u mantinelu obral o puk a do akce jdou hosté.
37:38'
Hosté se drží v útočné třetině a snaží se znovu dostat se domácím hráčům na dostřel jediné branky. Zatím se jim to však nedaří.
37:00'
Domácí se z menšího tlaku vymanili a poslali puk do středního pásma.
36:20'
Nyní Douderovi utekl puk na modré čáře z hokejky, nakonec ho získal zpět a hosté mohli dále kombinovat před brankou Hamaru. Leč neúspěšně.
35:40'
Milan Doudera střílel od modré čáry, puk se dostal až před branku domácích, kde ho však nikdo z hostů netečoval. Nicméně Oceláři stále drží útočné pásmo.
34:32'
Hamar si své dvoubrankové vedení bere zase zpátky. Thoresen našel na pravém kruhu volného AARONA IRVINGA, který se napřáhl a propálil Hamerlíka – 4:2. Asistence: Patrick Thoresen.
34:04'
Adam Raška nahodil puk z levého kruhu, nakonec se po něm natahoval lapačkou Östlund a hned ho poslal svým spoluhráčům.
Do Hamaru přicestovalo několik třineckých fanoušků a ti nyní skandují a dožadují se vyrovnání. Vyslyší je jejich hokejisté?
32:00'
Následuje komerční přestávka.
31:49'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají svému soupeři na dostřel jediné branky. Na pravou stranu dostal přihrávku VLADIMÍR SVAČINA, který pálil z těžkého úhlu, přesto dokázal domácího brankáře prostřelit – 3:2. Oceláři jsou tak zase zpátky ve hře. Asistence: Martin Gernát a Jakub Matyáš.
30:40'
Další pokus hostů končí na brankáři domácích. Po jeho zákroku zaduněly betony a ten tak drží stále dvoubrankový náskok svého týmu.
29:40'
Nakonec se ale dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před branku Petera Hamerlíka. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
29:36'
Eirik Salsten si nabruslil na pravý kruh, ale poté neměl nikoho, komu by přihrál. Hned na to pak získali puk zase hosté a spěchají do útočné akce.
28:54'
Další třinecká akce. Těsně před domácí brankou zakončoval David Cienciala, ale gólman Östlund byl na svém místě a pokus hostů pokryl.
28:40'
Následuje další komerční přestávka.
28:01'
Zakázané uvolnění domácích a hra se tak stěhuje zpět před branku Östlunda. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
27:50'
Hosté ožili a dostali se do další akce, jenže tentokráte je zastavila pozorná obrana Hamaru.
25:49'
Nyní se to už hostům povedlo a snižují na rozdíl dvou branek. Domácí propadli na útočné modré a toho využil Hladonik, jenž perfektně našel ujíždějícího JIŘÍHO POLANSKÉHO, jenž pak samostatný únik přetavil bekhendovou střelou v první branku Třince – 3:1. Asistence: Jan Hladonik.
25:04'
Ethan Werek číhal v mezikruží, kotouč však nedostal a rázem tak končí další náznak akce třineckých Ocelářů.
24:07'
Doudera vybojoval za vlastní brankou puk a Oceláři zamířili do útočné akce. Před Östlundem však nevyslali žádnou střelu a o puk znovu přišli.
23:42'
Hráči Hamaru ale ještě kombinují před brankou Petera Hamerlíka a na něho šla další střela. Christian Larrivée však trefil jen beton hostujícího brankáře.
23:20'
Hosté jsou v plném počtu.
22:58'
Další vyhození puku hosty až před Östlundovu klec a přesilovka domácích pomalu končí.
22:28'
Hosté vyhodili puk až před domácí branku a ukrajují z druhého trestu Jana Polanského další cenné vteřiny. Domácí tak zakládají další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
21:20'
A hned na začátku první části přesilové hry domácí udeřili. STEFFEN THORESEN nadvakrát protlačil kotouč za Hamerlíkova záda a domácí mají tříbrankový náskok – 3:0. Ještě je tak čeká další dvě minuty přesilové hry. Asistence: Martin Rönnild.
21:10'
Domácí se nastěhovali do útočného pásma a roztáčejí přesilovkový kolotoč.
20:39'
Nyní však čeká Oceláře další oslabení, Polanský dostal větší trest za vysokou hůl.
20:39'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jiří Polanský – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
20:10'
Druhou třetinu začali hosté s pukem na svých hokejkách, ten ovšem hned ztratili a do akce šli domácí. Před Hamerlíkem se však prosadit nedokázali.
20:01'
Střely na branku: 5 – 6
První třetina je za námi. V ní se domácí dostali do dvoubrankového vedení. V jedenácté minutě otevřel účet utkání Lars Lökken Östli a na jeho přesnou trefu navázal o tři minuty později Martin Rönnild a dal tak na domácí hokejky klid. Hamar si vypracoval dvoubrankový náskok a uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 19:52.
20:00'
19:55'
Ale znovu se utrhli domácí hráči a zakombinovali před Hamerlíkem, leč neúspěšně. Nyní to už nestihne ani jeden tým a je tu konec první části hry.
19:10'
Hosté se na chvíli podívali do teritoria domácího týmu, ale jejich souhra nebyla přesná. Kotouč tak končí v moci hráčů Hamaru, kteří to ještě zkusí před třineckou klecí.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:33'
Dalekonosné nahození kotouče před branku hostů z hole Rönnilda a Hamerlík pak raději puk ukryl pod lapačku. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
17:56'
Peter Hamerlík po zákroku ztratil na pukem kontrolu a ten prosvištěl kolem jeho brankoviště. Nikdo z domácích si toho nevšiml a jeden z hostů pak kotouč odpálil do bezpečí.
16:54'
Nepřesnost v rozehrávce domácích znamenala zisk puku pro třinecké Oceláře a ti si to opět namířili do útočného pásma. Jenže i domácí byli v obraně pozorní a k ničemu hosty nepustili.
16:03'
Na útočné modré čáře hosté přišli o kotouč, toho se ujal obránce Hamaru, nakonec však o něj přišel a Třinečtí se vrátili zpět do pásma. Střela Erika Hrni pak končí jen na domácím brankáři.
15:11'
Z levého kruhu střílel jeden z hostů a vyprášil betony domácího brankáře. K puku se pak dostali hráči Hamaru a znovu si to namířili před branku Petera Hamerlíka.
14:17'
Hosté se snažili na dvě vstřelené branky zareagovat, před brankou domácích se však ke střele nedostali a místo toho míří do další akce domácí Hamar.
13:41'
Další pěkně sehraná akce Hamaru a je z toho už druhá branka v síti Třince. MARTIN RÖNNILD se dostal na pravé straně k odraženému kotouči po střele Zettergrena a poslal ho za Hamerlíkova záda – 2:0. Asistence: Mikael Zettergren a Patrick Thoresen.
13:07'
Hosté jsou už v plném počtu.
12:39'
Hned na to se ale hráči Hamaru nastěhovali do hostujícího teritoria a roztáhli přesilovkovou akci, která však k další brance nevedla. Po střele Patricka Thoresena zastavil hru Peter Hamerlík.
12:09'
Hosté se dokázali osvobodit a poslali puk až před domácí branku. Zatím své oslabení zvládají velmi dobře.
11:07'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Musil – 2 min., vražení na hrazení).
10:47'
Storhamar Hamar právě vstřelil branku! Domácí se ujímají vedení. LARS LÖKKEN ÖSTLI dostal přihrávku těsně před branku hostů a svou střelou švihem pak nedal Hamerlíkovi šanci. Puk končí za jeho zády a hosté musejí dohánět jednobrankové manko – 1:0. Asistence: Joakim Jensen a Christian Larrivée.
09:19'
Michal Kovařčík se zjevil před domácím brankářem a zblízka vyslal bekhendovou střelu. Ta však končí jen těsně nad jeho brankou!
08:51'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před domácí branku.
08:19'
Další zákrok připsal Östlund po nenápadné střele Arona Chmielewského a poté před dotírajícími hosty přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
07:45'
Patrick Thoresen dostal nabito na pravý kruh, jeho pokus ale zastavila obrana Třince a hosté tak znovu míří do rychlého protiútoku.
07:06'
Jonáš Peterek se dobře natlačil před domácí branku, kde se snažil tečovat střelu. Puk však dokázal brankář Oskar Östlund vytěsnit do bezpečí a hra je záhy přerušena.
06:36'
Ondřej Kovařčík bojoval za brankou domácích o kotouč, nakonec ho vydoloval jeden z hráčů Hamaru a domácí tak míří do další akce před třineckou klec.
05:30'
Nyní následuje komerční přestávka.
05:15'
Jenže před domácí brankou hráči Třince nic nevymysleli a domácí tak vrátili hru před Petera Hamerlíka. Po střele Patricka Thoresena pak hostující brankář vyrazil puk před sebe.
04:25'
Marian Adámek čekal s pukem za třineckou brankou a čekal, až mu vystřídají spoluhráči. Teprve potom se s nimi vydal do další útočné akce.
03:49'
Z těžkého úhlu střílel Eirik Salsten, proti němu nastavil pravý beton Peter Hamerlík a raději kotouč ukryl pod sebe. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
03:25'
Domácím se nepovedlo na druhé straně projít do útočného pásma a toho využili hosté, kteří získali puk a okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu.
02:52'
Oceláři se udrželi v útočném pásmu i po vhazování před domácí brankou a operují tam. Zatím se však nedostali ke střele, která by klec Hamaru mohla ohrozit.
01:59'
Mikael Zettergren táhl akci po levé straně, ale na kotouč, za kterým spěchal, nakonec nedosáhl. Hned na to unikli do protiútoku hosté, Guntis Galvinš vyslal střelu, kterou sklapnutím svých betonů zastavil Oskar Östlund.
01:28'
David Cienciala bekhendovou přihrávkou hledal před brankou volného spoluhráče, ten nakonec na kotouč nedosáhl. Třinečtí tak ztrácejí kotouč.
00:53'
A hned na to se zjevili hráči domácích znovu před Peterem Hamerlíkem, ovšem tentokráte z toho nebyla nebezpečná akce. Hosté berou puk a míří s ním na opačnou stranu.
00:10'
Domácí hokejisté se hned na začátku první třetiny dostali do akce, z pravé strany pálil pohotově jeden z hráčů Hamaru a Hamerlík tak musel poprvé do akce!
00:01'
Nyní je už k utkání vše připraveno a za malý okamžik začínáme.
Po oficiální hymně hokejové Ligy mistrů nyní zní tóny české národní hymny a po ní přijde na řadu ta norská.

Storhamar Hockey Hamar: Östlund (Strand) – Johansson, Öksnes, Irving, Bull, Lökken Östli, Hesbraten – Dahlström, Svensson, Thoresen P. (C) (TS)– Salsten, Fögstrom, Rönnild – Thoresen S., Larrivée (A), Jensen – Jakobs, Edvardsen, Zettergren (A) – Doken, Martinssen

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Daneček) – Gernát, Bartko, Musil, Galvinš, Doudera (A), Adámek, Matyáš – Hladonik, Polanský (C), Svačina – Dravecký (A) (TS), Werek, Chmielewski – Cienciala, Kovařčík M., Kovařčík O. – Raška, Peterek, Hrňa

Rozhodčí: Ansons (Lotyšsko), Hansen (Norsko) – Killian, Braten (oba Norsko).
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS VE SKUPINĚ

Třinec – Storhamar 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Do prvního vzájemného utkání vstoupili lépe Norové, kteří už ve 3. minutě hry otevřeli skóre. Oceláři ale dokázali utkání ve druhém dějství otočit ve svůj prospěch zásluhou tref Ondřeje Kovařčíka a Tomáše Marcinka. Ve třetí části zápasu však zvládnul norský celek vyrovnat a když už to vypadalo, že se Werk Arena dočká prodloužení, dokázal nejlepší střelec Storhamaru přesně usměrnit kotouč za záda Petera Hamerlíka. Domácí už měli příliš málo času na odpověď a utkání tak skončilo 2:3 z pohledu Třince.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Letošní účast v Lize mistrů třineckým fanouškům příliš mnoho radosti nepřinesla. Oceláři nedokázali na svém ledě získat ani jediný bod, navíc ve dvou úvodních duelech ve Werk Areně soupeři nešetřili přesnými trefami do třinecké sítě. O to více ale hráči Třince zabojovali na venkovních stadionech a z těchto kluzišť si odvezli čtyři body z možných šesti. Na postup do play off to však nestačilo, a tak se Oceláři dnešním zápasem s CHL rozloučí a budou se moci naplno soustředit na nejvyšší domácí soutěž.

V sestavě dnešního hostujícího celku je nejproduktivnějším mužem Vladimír Dravecký, který v Lize mistrů vstřelil 1 branku a připsal si 3 asistence. Nejlepšími gólovými střelci jsou se dvěma brankami Tomáš Marcinko a Aron Chmielewski.

STORHAMAR HOCKEY HAMAR

Dnešní domácí tým hned na úvod letošního ročníku soutěže překvapil Tapparu, kterou dokázal zdolat 3:2 po samostatných nájezdech. Poté však následovala série tří porážek, z nichž si Norové přece jen alespoň jeden bod odnesli, a to z utkání na domácím ledě proti Djurgårdenu. Zatím poslední zápas dopadl pro Storhamar vítězně, výsledkem 3:2 však svému dnešnímu soupeři definitivně vzali naději na účast ve vyřazovacích bojích.

Nejproduktivnějším hráčem je s 5 góly a 1 asistencí Patrick Thoresen, který dokonce zaujímá třetí místo v celkové tabulce střelců. Tento muž svému týmu výrazně pomohl v penaltovém rozstřelu proti Tappaře, jelikož dokázal proměnit všechny tři samostatné nájezdy. Rovněž také vstřelil vítězný gól v posledním utkání proti Třinci, tuto trefu si schoval až na 59. minutu hry.

Djurgården – Storhamar 5:2 (9.9. 2018)
Tappara – Storhamar 6:1 (7.9. 2018)
Storhamar – Djurgården 2:3pp (2.9. 2018)
Storhamar – Tappara 3:2sn (31.8. 2018)
SITUACE VE SKUPINĚ E:

Finský celek Tappara si v posledním utkání zajistil postup z prvního místa, z jeho tabulkových soupeřů jej už nikdo nemůže předběhnout. Naopak stále zůstává otevřený souboj o druhou postupovou příčku, o kterou se nepřímo poperou Djurgården a Storhamar. Djurgården má však do play off výrazně blíže, k postupu mu stačí v dnešním utkání uhrát proti Tappaře alespoň jeden bod. Storhamar naopak musí dnes zvítězit v základní hrací době a navíc spoléhat na čistou výhru Tappary. Třinečtí Oceláři jsou již mimo hru, jejich účinkování v Champions League dnes skončí.

Tabulka skupiny E:
1. Tappara (Finsko) – 12 b.
2. Djurgården (Švédsko) – 8 b.
3. Storhamar (Norsko) – 6 b.
4. Třinec (Česká rep.) – 4 b.
Zdravím všechny u sledování hokejové Ligy mistrů. Skupina E má dnes na programu své poslední zápasy, společně budeme sledovat utkání mezi Storhamarem Hamar a Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.