Z tohoto zápasu je to vše, budu se na Vás těšit třeba už při dalším zápase této série, který se odehraje v úterý opět na ledě Lokomotivu. Na počtenou!
Statistiky zápasu:

Střely na branku: 25 – 29
Zásahy brankářů: 26 – 25
Trestné minuty: 12 – 10
Využité přesilové hry: 0 – 2
Vyhrané vhazování: 22 – 30.
Zápas je u konce a Lev Praha odchází do kabin se třemi mečboly v kapse, jediný český zástupce je hodně blízko k historickému finále celé KHL.

Hosté dnes předvedli možná nejlepší výkon ze všech třech zápasů. Na úkor domácího prostředí se Jaroslavl neprobojovala k takovým šancím, které byly vidění v O2 aréně.

Největší zásluhu na dnešní výhře má švédský útočník Martin Thörnberg, který vstřelil první dvě branky svého týmu. Poslední branku přidal obránce Nathan Oystrick. Suma sumárum, je z toho výhra Pražanů 0-3.
60:00
59:58
Kotouč je za brankou, Lev Praha vítězí i ve třetím zápase této série!
59:42
Vehanen bojuje o čisté konto, to už je hodně blízko, Lokomotiv se k ničemu nedostává.
59:25
Další tlak Jaroslavle se nekoná, o hattrick se neúspěšně pokoušel Thörnberg.
59:06
Řepík se pokusil trefit z půlky prázdnou branku, to se sice nepovedlo, ale o vítězi už je rozhodnuto!
58:47
Janis Sprukts byl faulovaný, hraje se ale dál, u vlastní prázdné branky drží puk domácí.
58:12
Hra je sice přerušená, hlavní trenér King ani Jalonen si trochu překvapivě stále neberou oddechový čas.
58:12
Zackrissonovi se podařilo vyhodit tak, že domácím utekl puk z útočné třetiny. Uff, tak také tohle Lev přežil bez úhony.
58:01
57:50
Obrovský tlak Lokomotivu pokračuje, čas ale utíká!
57:34
Holosovi střela vůbec nesedla, zase se puk ocitl za brankou Lva.
57:18
Vehanen je po těžkém zákroku, při kterém vyrazil puk lapačkou na zádech, po střele Plotnikova je ale puk v rohu kluziště.
56:57
Domácí to zkouší opět v šesti, skvělý zákrok betonem předvedl Vehanen.
56:33
Kronwall nabil přihrávkou podél modré Holosovi. Lev dokázal také tuto střelu eliminovat.
56:12
Odvážné rozhodnutí rozhodčích. Ti viděli Averina v brankovišti a kvůli tomuto prohřešku se bude vhazovat ve střední třetině.
56:01
Nedovolené bránění předvedl u červené čáry Kubalík, následující dvě minuty budou mít domácí ke snížení.
55:44
Jaroslavl je sice v šesti, vylučovat se bude na druhé straně, Lokomotiv je bez brankáře.
55:23
Jaroslavl je sice u puku, Lev Praha ovšem výborně brání, Petri Vehanen je blízko dalšímu čistému kontu.
54:59
Skvělou práci předvedl v defenzívě Zackrisson, který u mantinelu vybojoval kotouč na svou stranu.
54:26
Gragnani hodně zaváhal a daroval velkou šanci domácím, za které střílel Apalkov. Kanadský obránce si po nepřesné střele asi hodně oddechl!
54:03
Birner nahodil puk za branku, kam neúspěšně spěchal Vrána. Puk na holi Apalkova.
53:53
Po střele Galimova vznikla před Vehanenem skrumáž, po které se jeden z hráčů Lva ocitl bez helmy, hra je přerušená.
53:30
53:24
Z téhle přesilovky už Lev asi nic nevyprodukuje, dvě minuty ale utekly, což Jaroslavli nepomáhá.
53:05
Němcova tvrdá střela od modré byla zablokovaná, kotouč se však odrazil na hůl Kapanena.
52:43
Z velkého boje o puk u mantinelu vyšli vítězně hosté, kteří zůstávají v útočném pásmu.
52:27
Marc-André Gragnani přenechal kotouč Řepíkovi, který z levého kruhu protáhl Curtise Sanforda.
52:03
Oba týmy po vyhození Lokomotivu střídají, kotouč je na holi Ondřeje Němce.
51:41
Lev sice musí začínat útok až zpoza vlastní branky, to trenéru Jalonenovi ale moc vadit nemusí.
51:30
Zbytečné vyloučení domácího týmu, který na chvíli hrál nepovoleně v šesti hráčích. Šance na výhru Jaroslavle se opět snižuje. Dvě minuty si odsedí Galimov.
51:16
50:51
Intenzita pískotu je o dost vyšší po dalším úspěšném vyhození jednoho z obránců Lva.
50:30
Z tribun se ozývá pískot, fanouškům Jaroslavle se výkon jejich miláčků moc nezamlouvá.
50:01
Nepřesnou střelu předvedl domácí kapitán Ilja Gorochov. Ten nepředvedl moc přesnou střelu, puk proletěl vedle tyče.
49:49
Po dalším přerušení se u Vehanana do sebe pustil Averin a Ryan O´Byrne. Vše končí bez trestných minut.
49:40
Steffan Kronwall vyslal na branku hodně tvrdou střelu, kterou Petri Vehanen dokázal se štěstím vyrazit.
49:22
Od hole Apalkova se puk vydal na výlet mezi diváky, hra se přesune do středního pásma.
49:16
Člen prvního útoku Lva Justin Azevedo usedá před komerční přestávkou za podražení na trestnou lavici. Lokomotiv má slušnou možnost ke snížení zatím dost nepříznivého stavu.
49:07
Azevedo podle sudích fauloval, po přerušení hry půjde Lev do čtyřech.
48:37
Kubalík předvedl černou práci v podobě napadání, které nadělalo Jaroslavli dost problémů.
48:09
Teď to Michal Birner napravil, tentokrát to zkusil po pravé straně, odkud se vydal až před Sanforda, který byl v souboji s českým útočníkem úspěšnější.
47:37
Vrána přihrál nalevo Birnerovi, který při přechodu přes modrou svou chybou o puk přišel.
47:25
Němec chtěl vyhodit tak, aby puk nedoklouzal na icing. Bohužel se tak nestalo a hráči českého týmu nemůžou střídat.
47:05
Oystrick sebral puk Kapustinovi, Lev může nasbírat další cenné vteřiny, které se hostům hodí.
46:33
Kartajevovi přeskočil puk čepel hokejky, Lev se jednoduše dostal k držení černé gumy.
48:07
Novotný nabral slušnou rychlost, při přechodu přes červenou čáru se však rozhodl hodit zpátečku.
45:43
Ambiciózní průnik Spruktse nebyl dobrým řešením, lotyšský útočník, který se dnes přesunul do druhého útoku neprošel k Vehanenově brance.
45:13
Lokomotiva se zadrhla, Jaroslavli se nedaří nebezpečně zaútočit a Vehanen stále drží nulu.
44:48
Pěkná souhra třetí formace Lva, brankář Curtis Sanford zasahovat tentokrát nemusel.
44:29
Domácí se pochopitelně nevzdávají, střela Apalkova z otočky kýžené ovoce nepřinesla.
43:40
Lev Praha právě vstřelil branku!
To už vypadá hodně nadějně, Lev vede už o tři góly! Kanadský tvrďák NATHAN OYSTRICK vyslal na branku dobrou střelu, kterou si do branky mírnou tečí poslal smolař Steffan Kronwall. Sanford na tuto změnu směru neměl moc šancí zareagovat. Asistence: Calle Riddervall.
43:28
Ridderwall pěkně našel Oystricka, který měl spoustu prostoru, který ale nevyužil.
42:58
Na ledě už je první útok Lva, který operuje pouze ve středním pásmu, což pochopitelně Lvům stačí.
42:31
Matai chtěl přihrávkou vyzvat ke střele Nakládala, před ním ale dobře zakročil jeden z pozorných obránců.
41:06
Řepík vrátil puk na Zackrissona, který tentokrát mířil nepřesně, jako všechny předešlé střely v této periodě.
41:46
Kartajev nahodil puk k zadnímu mantinelu a sám si ho následně dojel, nic z toho však nebylo.
41:22
Thörnberg by se za hattrick určitě nezlobil, další jeho střela ale letěla hodně vysoko.
40:58
Platt a Redlihs pokračují v kombinaci Jaroslavle, která je v úvodu této části aktivnějším týmem.
40:33
Plotnikov se odhodlal ke střele, kterou zastavil místo Vehanena až zadní mantinel.
40:09
Třetí třetinu začíná svým útokem domácí Jaroslavl, s pukem u mantinelu úřaduje Averin.
40:01
Vše se pomalu připravuje ke startu třetí dvacetiminutovky, která začne hned poté, co se hráči usadí na střídačkách.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 15 – 23
Zásahy brankářů: 21 – 15
Trestné minuty: 10 – 6
Vyhrané vhazování: 15 – 24.
Je zde konec druhé třetiny třetího finále západní konference KHL a po něm stále platí, že finský gólman Lva Petri Vehanen inkasoval od Jaroslavle v této sérii pouze jedinou branku. K radosti fanoušků pražského Lva v poslední minutě této periody zdvojnásobil své vedení. Opět se po nepřehledné situaci prosadil kanonýr Martin Thörnberg, jenž se dá rozhodně označit za nejaktivnějšího hráče hostujícího mužstva. Třetí třetina začne zhruba v 16:42.
40:00
39:55
V této druhé třetině se už nic nestane, Jaroslavl už nemá čas ke snížení skóre.
39:48
Černikov přenechal puk Kronwallovi, který marně hledal místečko mezi Vehanenem a brankovou konstrukcí.
39:36
Další přerušení hry nastává kvůli postavení mimo hru pražského Lva.
39:26
Po hodně zvláštně vypadající situaci se Lev může radovat z druhé branky, která opět padla v přesilové hře. Sekáč poslal puk na MARTINA THÖRNBERGA, který se výborně zorientoval a zařídil tak svému týmu důležitý gól, který potvrdil svým gestem po kunzultaci s kolegou u videa také hlavní rozhodčí. Asistence: Jiří Sekáč, Miko Mäenpää.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Sekáčova tečovaná střela skončila hodně vedle branky Sanforda, který nevěděl kde se kus černé gumy nachází.
38:30
Lev se usadil v pásmu, bránící čtveřice domácích si však zatím počíná solidně.
38:15
Averin, Apalkov, Oystrick a také Thörnberg se dostali do vzájemného konfliktu v rohu hřiště. Vše se obejde bez vyloučení, i když se tam pár zákroku určitě našlo.
38:04
Ale také v tomto případě se Jaroslavl dostala z obranné třetiny.
37:51
Michail Pašnin není vůbec spokojený s výrokem sudího, kteří ho poslali na trestnou lavici za hru vysokou holí. No, docela přísný verdikt.
37:41
To platilo jen pár vteřin, Geoff Platt na druhé straně ale zavinil postavení mimo hru Lokomotivu.
37:24
Bekhendová střela Jakuba Mataie nezamířila mezi tři tyče, útok Lva však pokračuje.
37:04
37:01
Azevedo z bekhendu přihrával na Kapanena, který byl ale v obležení hned tří protihráčů.
36:35
Není to příliš dobrá přesilovka, Lvi zatím Curtise Sanforda neohrozili.
36:04
Do rychlého protiútoku se hnal Sergej Konkov, nejlepší střelec svého týmu v playoff ale neprošel přes modrou čáru.
35:45
Konečně se Lvi usadili v útočném pásmu, de se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci.
35:30
Na úvod přesilovky se domácím podařilo dvakrát vyhodit, což kvitují také přítomní diváci.
35:04
Ilja Ljubuškin při vyhození holí trefil Kapanena. Za tento nechtěný zákrok si hosté zahrají přesilovou hru.
34:49
Jaroslavl je opět zahnaný až ke své vlastní brance, kde operuje Sprukts a Ljubuškin.
34:18
Opět v akci Thörnberg, jenž nyní z pravého mantinelu nahazoval před Sanforda, kde se marně snažil usměrnit puk do branky Petr Vrána.
33:54
Thörnberg díky aktivnímu napadání donutil Holose vrátit se za vlastní branku, kde čeká na dostřídání svých kolegů.
33:21
Calle Ridderwall to nemyslel vůbec špatně, další z jeho střel ale druhým gólem Lva zatím neskončila.
33:08
Je to tak. Lev naštěstí hraje v pěti hráčích, nyní rozhodčí hostujícímu týmu pomohli.
32:58
Ondřej Němec vyhodil puk z obranné třetiny mimo hřiště. Vypadá to však, že rozhodčí viděli nějakou teč.
32:34
Ilja Gorochov posílal kotouč před branku, kde hledal někoho na teč, u puku jsou opět hosté.
32:05
Birner nahrál Zackrissonovi, kterému střela moc nesedla, Lev ale hraje hodně solidně.
31:41
Galimov nevyřešil rychlý brejk domácích vůbec dobře, s pukem se vydal až za branku Vehanena, který nemusel zasahovat.
31:03
Nathan Oystrick byl v obranném pásmu ve velkých problémech, jen s pořádnou dávkou štěstí dokázal v zajímavé pozici – tedy v kleče zachytit puk.
30:43
Oystrick šikovně nahozením našel Sekáče, kterému se ale puk zamotal mezi nohama.
30:30
Po dalším přerušení si něco vyříkávají Ljubuškin a Vrána, po pár vteřinách se oba rozešli na svá místa.
30:16
První útok Lva jde střídat v nevhodnou dobu, domácí toho nedokázali využít.
29:50
Po střele z pravé strany, kde operoval Ridderwall se k dorážce natahoval Novotný, leč neúspěšně.
29:42
Po odpískaní domácího ofsajdu si pár hráčů něco vyříkávalo, vše se odehrálo bez nějakého zbytečného vyloučení.
29:33
Krátce po buly se ke střele odhodlal kanadský bek Nathan Oystrick, jehož střela končí jen na zadním mantinelu.
29:27
Pokračovat ve druhé třetině se bude po komerční přestávce, která dává možnost hráčům si na chvíli odfrknout.
29:20
Jiří Sekáč předvedl hodně drzý průnik, který zakončil střelou ze slušného místa. Skvělý zákrok lapačkou proti českému hráči předvedl Curtis Sanford.
28:50
Po krátkém útoku Lva se před branku Vehanena vrací domácí Jaroslavl.
28:10
Ou, to je škody. Tomáš Kubalík byl před Sanfordem úplně sám, z krátké vzdálenosti však neskóroval.
27:54
Jakovlev nahazoval před branku, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů, Lev se vydává do útoku.
27:31
Lev se z tlaku dostává jen díky vyhození, o který se postaral Martin Ševc.
27:00
Velké štěstí měl nyní Lev, který se dostal do obrany, naštěstí pro pražský tým ani jedna ze střel Jaroslavle gólem neskončila.
26:31
Jiří Novotný ukazuje svou bojovnost, kterou se jako správný kapitán pyšní. Ve středním pásmu ale puk nezískal.
26:11
Ridderwall měl k puku o něco dále než Vasilijev, který se postará o další rozehrávku svého týmu.
26:01
Mäenpää se neuvedl moc dobrou rozehrávkou, píská se další icing, kterými Lev dnes nešetří.
25:54
Pašnin přenechal puk svému kapitánu Gorochovovi, který ale pouze nahodil kotouč na hokejky protihráčů.
23:38
Přechod přes modrou čáru se Lvu nepovedl, hra je po postavení mimo hru na chvíli přerušena.
23:21
Nyní se Sekáč marně snažil probít přes hráčkou přesilu soupeře, Lev je ale stále u puku ve středním pásmu.
24:56
Tentokráte dobře postaveného brankáře Lokomotivu svou střelou z mezikruží trefil Jiří Sekáč.
24:41
Ani Jaroslavli se nepovedlo dostat se ke střele. To se už nedá říci o Thörnbergovi, který je dnes hodně aktivní a i nyní se pokusil o další gól, leč neúspěšně.
24:20
Ševc se musí rychle vracet, na modré čáře totiž přišel o puk, který míří na druhou stranu hřiště.
23:54
Plotnikov viděl na modré čáře volného Kronwalla, jehož střela byla úspěšně zablokovaná obětavým hráčem Lva.
23:29
Následná střela Michala Birnera gólové parametry rozhodně neměla, Sanford přesto přerušil hru.
23:20
Hosté jeli do přečíslení třech proti dvěma, Řepíkovi však v klíčové situaci utekl kotouč z čepele hokejky.
23:05
Oystrickova přihrávka na Řepíka nebyla přesná, Jaroslavl se lehce vrací k puku.
22:44
Dobrou práci u mantinelu předvedl Azevedo, který vybojoval kotouč, který následně procpal do střední třetiny.
22:21
Hra se po zakázaném uvolnění Lva stěhuje zpátky před Petriho Vehanena, který bude přihlížet vhazování, které se odehrává po jeho pravici.
22:10
Také na druhé straně zahrozilo, Justin Azevedo ale v souboji se Sanfordem neuspěl.
21:50
Kartajev se ocitl v solidní střelecké pozici, hostující branku však přestřelil.
21:31
Dobře před branku Vehanena nahazoval puk Pašnin, finský gólman neměl moc potíží.
21:30
21:20
Hra je přerušená a oba týmy můžou v klidu vystřídat, hostující kapitán už je zpátky mezi svými spoluhráči.
21:06
Dobrá práce obranné čtveřice Lva, který se nemusí trápit v obraném pásmu.
20:23
Vrána vyjel napadat rozehrávku soupeřů a dokonce na chvíli vybojoval kotouč.
20:01
20:00
Ondřej Němec a Sergej Plotnikov za šarvátku na konci první třetiny dostali dvě minuty za hrubost. Oba tresty se vykrátí, bude tedy pokračovat klasická přesilovka Lokomotivu.
Hráči obou celků se již trousí zpátky na ledovou plochu, za pár vteřin budeme pokračovat druhou třetinou třetího semifinálového zápasu mezi Lokomotivem Jaroslavl a Lvem Praha
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 13 – 13
Zásahy brankářů: 12 – 13
Trestné minuty: 6 – 6
Využité přesilové hry: 0 – 1
Vyhrané vhazování: 10 – 12
Do šaten po konci první periody odchází spokojenější hostující Lev Praha, který využil v osmnácté minutě přesilovou hru díky přesné trefě Thörnberga. Domácí Lokomotiv však rozhodně nebyl horším mužstvem, hosty opět už několikrát podržel svými zákroky Petri Vehanen, jenž nabral v playoff skvělou formu. Druhá třetina začne zhruba v 15:50.
Po zaznění klaksonu ještě u branky Vehanena vznikla menší potyčka, která už ale nic neřešila. Na začátku druhé dvacetiminutovky zjistíme, zda budou nějací hráči za tento konflikt vyloučení.
20:00
19:59
V samotném závěru třetiny měla Jaroslavl hodně velkou šanci, v poslední vteřině ještě vypálil norský obránce Jonas Holos, kterému nechybělo moc ke srovnání stavu.
19:47
Petri Vehanen pravděpodobně půjde do kabiny s čistým kontem v zádech, se střelou Platta si totiž poradil.
19:37
Domácí už nemají moc času ke střele, puk se nachází v rohu kluziště.
19:30
Kapitán Lva Jiří Novotný dostává menší trest za podražení.
19:27
Hlavního sudího už musí bolet zdvižená pravice, hraje se ve středním pásmu.
19:10
Stále se hraje, Lokomotiv hraje v šesti hráčích bez gólmana.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:35
Ljubuškin byl v obranném pásmu podražený, domácí tým si zahraje další přesilovku.
18:13
Lev se po úvodní brance opět tlačí do útoku, který ale tentokrát nic nebezpečného nepřinesl.
17:57
Je tady první branka, kterou v přesilové hře vsítil hostující tým! Michal Řepík dobře zapracoval za brankou Sanforda, odkud z jeho hole přiletěla přihrávka mezi kruhy, kde stál připravený MARTIN THÖRNBERG, který svou střelou z první otevřel skóre! Asistence: Michal Řepík, Petr Vrána.
17:41
Na špatnou přesilovku už se nemohl dívat Martin Thörnberg, který příklepem vypálil z vrcholu kruhu. Kvůli teči před ním stojícího hráče ale puk do branky nedostal.
17:24
A zase stejná situace, Řepík sám dostal Lva do středního pásma kluziště.
17:21
Jaroslavl hraje ve čtyřech Vasilijev spěchá za svými spoluhráči.
17:08
Hráči Lokomotivu sklízí potlesk za úspěšné vyhození přes všechny čáry.
16:54
Lev se na několik vteřin objevil v útočném pásmu, ale žádné velké šance si hosté nevybojovali.
16:14
Přihrávka přes brankoviště na Kapanena kýžené ovoce nepřinesla, to samé se dá říci i o následné střele finského veterána.
16:16
Sanford nic neriskoval a ihned po buly přikryl pomalu klouzající kotouč, který skončil v jeho lapačce.
16:11
A pozor, to bude velká šance pro Lva, který bude hrát přesilovku 5 na 3. Za nedovolené bránění je vyloučený další obránce Jaroslavle Michail Pašnin.
15:55
V prvních vteřinách přesilové hry Lev pouze honí puk po mantinelech, žádné střely k vidění nejsou.
15:21
První přesilovku si zahraje také Lev. Na trestné lavici sedí za držení Alexej Vasilijev.
15:20
Nyní si to oba hráči vyměnili, Vrána nahrál Němcovi, který bohužel pro hosty netrefil branku.
14:57
Němcovu střelu možná tečoval Petr Vrána, od jehož hokejky puk putoval jen kousek od brankové konstrukce.
14:46
Vše je připraveno k pokračování ve hře, vhazování se odehraje na pravé straně útočného pásma Lva.
14:46
Z nepříliš nebezpečně vypadající situace raději Curtis Sanford podržel kotouč ve své výstroji. Následuje krátká komerční přestávka.
14:32
Lvu dělají dnes problém dlouhé přihrávky, po další z nich se píská zakázané uvolnění.
14:22
Vehanen si za svou brankou počínal dost ledabyle, naštěstí pro něj to Lev přežil bez úhony.
14:00
Přesilovka je u konce a oba týmy střídají, za svou branku drží kotouč Gorochov.
13:44
13:20
Teď to měl Vehanen těžší, přesto si s tvrdou střelou Vitalije Višněvského poradil a jeho spoluhráči následně vyhodili.
13:05
Plotnikov nabil volnému obránci Kronwallovi, kterému střela od modré příliš nesedla a Vehanen zasáhl.
12:44
A do třetice vyhození, hodně z daleko ze své branky si vyjel Sanford, který urychluje rozehrávku.
12:21
Lev střídá díky dalšímu vyhození, domácím se přesilovka zatím příliš nedaří.
12:02
Hostům se snadno podařilo vyhodit až k brance soupeře, odkud rozehraje Galimov.
11:44
Petr Vrána již odchází na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za podražení.
11:35
Petr Vrána posléze fauloval, Lokomotiv Jaroslavl to chvíli zkouší v šesti hráčích na ledě.
11:18
Petr Vrána dostal dost prostoru a času ke střele, se kterou neměl Sanford žádný problém.
11:09
Po delší době se hra přerušuje, vhazovat se bude v útočném pásmu pražského Lva.
10:50
Němec si s pukem nabruslil na osu hřiště, odkud se marně snažil překvapit Curtise Sanforda.
10:20
Z ojedinělé šance na druhé straně zahrozil Ridderwall, na jehož střelu ale Sanford dobře viděl.
10:07
Výrazný tlak Lokomotivu pokračuje, Lev má velké potíže s tím, dostat se z obranného pásma.
09:35
Dobré střídání Jaroslavle! Do další slušné šance se dostal Kirill Kapustin, jenž ani tentokrát nenašel recept na finského gólmana Lva.
09:09
Černikov pěkným pasem mezi kruhy našel Kapustina, který svou střelou nedokázal překonat dobře postaveného Vehanena.
08:40
Již několikáté zakázané uvolnění pražského Lva zavinilo stěhování hráčů před branku Petriho Vehanena.
08:26
Nakládal se úplně nedohodl s Vehanenem, naštěstí pro český tým se vše odehrálo bez nějakého potrestání v podání domácích.
08:06
Galimov musel vyjet až k modré čáře, Jaroslavl je ale stále u kotouče, o který se bojuje v rohu hřiště.
07:40
Prudké nahození Gragnaniho musel ve svém brankovišti zalehnout Sanford, před kterým ještě tečoval kotouč Jiří Sekáč.
07:13
Janis Sprukts svou střelou trefil jen před ním stojícího hráče, kterým byl Nathan Oystrick.
06:55
Azevedo nahrál Ridderwallovi, s jehož střelou měl Sanford velké potíže. Prvně jmenovaný hráč se ještě dostal k dorážce, ani ta ale první branku utkání nepřinesla.
06:50
Tomáš Kubalík, který v dnešní sestavě nahradil Jakuba Klepiše se z dorážky neprosadil, své kvality nyní ukázal Curtis Sanford.
06:22
Jaroslavl má v úvodu o něco lepší pohyb, na první branku v zápase však stále čekáme.
05:45
Slušná šance v podobě rychlého brejku domácích končí hráčem v brance, Kapustin místo nebezpečné střely jen doklouzal do branky místo kotouče.
05:23
Sekáč s Vránou a Thörnbergem sice byli před brankou Sanforda, ten však žádný těžký zákrok předvést nemusel.
04:55
Domácí mužstvo potvrzuje kvalitní defenzívu, pražský Lev má velké potíže s přechodem do útočného pásma, které si Lokomotiv zatím hlídá.
04:37
Útočná snaha Jaroslavle měla jen krátké trvání, to samé se ale dá říct i o Lvu, kterému se nepovedla rozehrávka a sudí odpískali zakázané uvolnění.
03:55
Novotného pas na Azeveda nebyl přesný, kanadský útočník hostů u branky Sanforda přišel o kotouč proti hráčské přesile soupeře.
03:35
Plotnikov našel dlouhou přihrávkou Staffana Kronwalla, jehož střelu švihem bez potíží ztlumil ve své výstroji Vehanen.
03:05
Z boje o kotouč v útočném pásmu Lva vyšli vítězně domácí, kteří se tak můžou hnát do dalšího útoku.
02:20
Další zákrok si připsal Vehanen, následné vyhození Němce nebylo úplně ideální, Lev se přesto dostal z obranného pásma.
02:12
Hostující tým se osvobodil z tlaku Lokomotivu jen za pomoci vyhození, po icingu se bude vhazovat po pravé ruce Petriho Vehanena.
01:45
Hraje se nahoru dolů, Curtis Sanford musel zasahovat po slušné střele českého útočníka Michala Řepíka.
01:35
Hraje se už na druhé straně, Platt se dral do útoku, na pozorného Vehanena si ale nepřišel.
01:05
Na ledě už druhé útoky, další střelu na branku vyslal Martin Thörnberg.
00:40
První slušná šance Pražanů! Střelu Novotného vyrazil Sanford před sebe, kde číhal na dorážku Calle Ridderwall, ten ovšem nedokázal propasírovat puk přes beton kanadského brankáře Lokomotivu.
00:10
Beznadějně vyprodaný stadion viděl první vhazování, na kterém byl úspěšnější domácí tým, který však rychle o puk přišel.
00:01
Obě mužstva již vjíždí na ledovou plochu, na které si za malou chvíli vyslechnou nejprve státní hymnu České republiky a poté pochopitelně také Ruska.

Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Sprukts – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Kapustin

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov.
Semifinálová série

Kvůli kolizi s playoff české extraligy se vedení Lva rozhodlo odehrát všechny zápasy v této sérii v pražské O2 aréně. První zápas se odehrál ve středu večer a úspěšnější tehdy byl domácí tým. Dvě ze tří branek padly v koncovce první třetiny, na úvodní gól, který vstřelil Ondřej Němec o necelou minutu později navázal snad už definitivně uzdravený Jakub Klepiš. V dalším průběhu utkání byl výrazně aktivnější tým Jaroslavle, který ale místo zdramatizování utkání před koncem inkasoval třetí gól po přesném zásahu finského veterána Kapanena.

O dva dny později se do libeňské arény přišlo podívat téměř deset tisíc diváků, kteří mohli odcházet domů spokojení. Stav zápasu otevřel v první dvacetiminutovce Oystrick, kterého ve druhé periodě napodobil švédský útočník Zackrisson. Závěr zápasu byl ale hodně dramatický, o to se postaral Averin, který v polovině třetí třetiny po dlouhé době překonal Vehanena, který v playoff předvádí skvělé výkony.
HC Lev Praha

Pražský Lev po příhodu nového hlavního trenéra Kariho Jalonena dostal nový a svěží dech, díky kterému jediný český zástupce v kontinentální hokejové lize proklouzl do playoff jako nůž máslem. Po odehraných čtyřiapadesáti zápasech v základní části Praha skončila na chválihodném třetím místě v západní konferenci.

Díky napínavé koncovce soutěže los a systém ligy přiřkl Lvu v osmifinále celé soutěže chorvatský tým ze Záhřebu. Ten nedokázal ve svém historicky prvním playoff zaznamenat ani jednu výhru.

V konferenčním semifinále Lev narazil na ukrajinský Donbass Doněck a série to byla z mnoha ohledu netradiční. Hned tři z šesti odehraných zápasů se odehrály v Bratislavském azylu, kde byl úspěšnější český klub.
Lokomotiv Jaroslavl

Mužstvo Lokomotivu je rozhodně největší překvapení letošní sezóny, s postupem do playoff sice tento tým měl poměrně velké problém, ve vyřazovacích bojích už ale Jaroslavl naplno ukazuje svou sílu.

Před Jaroslavlí se ve čtvrtfinále západní konference musel nejprve sklonit vítěz základní části Dinamo Moskva. Klub z hlavního města sice první dva zápasy na svém ledě vyhrál, poté však následoval nástup Lokomotivu, který zvítězil ve čtyřech z následujících pěti zápasů.

Jako další na paškál přišel jiný z favoritů – Petrohrad. Ten oproti předpokladům vyhrál jenom dvě utkání, a tak se hvězdné mužstvo okolo Ilji Kovalčuka nebo Romana Červenky muselo rozloučit se sezónou po konečném výsledku 2-4.
Příjemné víkendové odpoledne při sledování podrobného online přenosu ze třetího finále západní konference Kontinentální hokejové ligy. Po úvodních dvou zápasech, které se odehrály v Praze se série stěhuje do ruské Jaroslavle, kde nás čekají další dvě utkání této série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.