KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Novosibirsk - 2. března 2020   15:00

Novosibirsk

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek dne!
Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 59 minut, 18 zákroků, 1 gól, 94,7 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:20 (14:9, 12:8, 11:3)
Zblokované střely – 7:19
Vyhraná vhazování – 31:16
Trestné minuty – 4:6
Hity – 25:37
Hokejisté Jekatěrinburgu podlehli v úvodním zápase 1. kola play-off KHL Novosibirsku 0:2. Domácí nedokázali odpovědět na trefu Juusa Puustinena z 18. minuty. Nic platná jim nebyla ani obrovská územní převaha ve třetí třetině. Když už puk za záda brankáře Säteriho dostali, bylo to proto, že ho tam Maxim Berezin hodil rukavicí a to pravidla samozřejmě neumožňují. 55 sekund před koncem naopak při hře Avtomobilistu bez gólmana zpečetil skóre Jevgenij Česalin.

Stav série – 0:1
59:32'
Do hostující branky nezapadl ani projektil Michaila Mamkina, který pálil od modré čáry.
59:16'
Na ledě je opět šest hráčů Avtomobilistu!
59:04'
Sibir právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Gurkin namazal rozehrávkou zpoza branky puk JEVGENIJOVI ČESALINOVI, který nemohl nabídnutou příležitostí pohrdnout. Z mezikruží zamířil do prázdné klece. Bez asistence.
58:28'
Jakub Kovář je na střídačce! Domácí to zkusí s šesti hráči v poli.
58:28'
Nahození ze středního pásma Säteri raději podržel. Domácí tak získali buly v útočné třetině.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:18'
Domácím není přáno! Nigel Dawes už po své střele zvedal ruce, kotouč ale orazítkoval pouze břevno. Dorážka Brookse Maceka pak jen projela brankovištěm!
55:31'
Domácí to teď výtečně sehráli! Zcela volný Gurkin však z mezikruží těsně minul branku!
55:02'
Domácí mají na vyrovnání už jen pět minut!
54:13'
Domácí si v útočném pásmu přihráli rukou. Proto jsou vykázáni do střední části hrací plochy.
52:56'
Alexejev hledal dlouhou přihrávkou Milovzorova. Ten puk nezachytil a hostům je pískáno zakázané uvolnění.
52:32'
Domácí ve středním pásmu ztratili kotouč a čelili přečíslení 3 na 2. Konstantin Alexejev posílal puk na vzdálenější tyčku, kde však jeho spoluhráč nedosáhl.
51:27'
Hosté nakonec dostali puk do bezpečí a mohli vystřídat.
50:57'
Zakázané uvolnění hostí. To je pro ně poměrně nepříjemná situace. Jejich pětice už totiž byla na ledě dlouho.
49:31'
Hosté se často brání jen za cenu posunutí kotouče do středního pásma. Takováhle pasivita by se nemusela vyplatit.
48:06'
Po vyhraném buly střílel od modré čáry domácí obránce Vasilevskij. Säteri si připisuje další úspěšný zákrok.
47:46'
Domácí mají ve třetí třetině znatelný nápor. Obrana Sibiru v čele s brankářem Säterim ale odolává.
47:03'
Gól neplatí! Rozhodčí se ani nejedou dívat na video. Berezin předvedl házenkářskou vložku.
47:03'
Domácí dostali puk do sítě, ale hosté okamžitě reklamují, že ho Maxim Berezin za záda Säteriho hodil rukavicí!
46:07'
Arťom Garejev přejel útočnou modrou a vypálil. Säteri zakročil vyrážečku.
45:34'
Domácí drží puk na hokejkách a nadále hledají cesty k překonání obrany Novosibirsku.
44:23'
Dobrou příležitost měl Peter Holland. Säteri si však povyjel a vyrazil ránu domácího útočníka.
43:50'
43:39'
Další vyhození. Přesilovka domácích je téměř u konce.
43:19'
Hosté vyhazují.
42:36'
Pokus Nigela Dawese z pravé strany zastavil Säteri. Ten svým zákrokem přerušil hru.
42:22'
Säteri si pohlídal vyjetí domácího hráče zpoza branky. Jeho spoluhráči poté vyhodili.
41:49'
Za podrážení je vyloučen hostující Jevgenij Česalin. Přesilovka pro domácí celek.
Hity – 19:27
Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Domácí se těžko prosazovali přes dobře organizovanou obranu soupeře. Sibir pak může mrzet nevyužitá dvouminutová přesilovka 5 na 3. Rozhodnuto rozhodně nic není, ve třetí dvacetiminutovce bude o co hrát.
40:00'
39:48'
39:28'
Domácí si dlouho měnili puk. Zakončení vzal na sebe Georgij Bělousov, jehož střelu zápěstím z vrcholu kruhů zlikvidoval Säteri opět lapačkou.
38:51'
Od modré čáry vypálil Alexej Vasilevskij. Säteri puk viděl a má ho v lapačce.
38:34'
Domácím se přesilová hra zatím nedaří. Ještě se neusadili v útočném pásmu.
37:47'
Nikita Korotkov zbytečně sekl protihráče za domácí brankou. Sibir jde do laciného oslabení.
37:37'
Střela od levého mantinelu zaměstnala Kováře. Ten byl pozorný a puk vyrazil.
36:52'
Ubráněné oslabení 3 na 5 by mohlo být pro hráče Avtomobilistu velkým psychickým povzbuzením. Uvidíme, zda se to na hře domácích projeví.
36:14'
Domácí přestáli kritické okamžiky a už jsou v plném počtu!
36:00'
Další nebezpečná střela Loginova! Kovář v poslední chvíli natáhl pravý beton ke své tyčce a puk vykopl!
35:40'
Z levé strany prudce vypálil Alexandr Loginov. Kovář si pro puk sáhl lapačkou a roztleskal fanoušky Avtomobilistu.
35:05'
Jyrki Jokipakka trefil ranou z voleje tyčku domácí svatyně!
34:13'
Domácí mají ještě větší problém! Na trestnou lavici za hákování jde totiž také Jefim Gurkin. Hosté budou hrát dvě minuty přesilovku 5 na 3!
34:13'
Hráči Novosibirsku si svou aktivní hrou vynutili přesilovku. Na trestnou lavici míří Peter Holland, který zvedl ruce v souboji s Česalinem. Přestupek byl klasifikován jako nedovolené bránění.
32:59'
Hosté teď hrají velice dobře. V posledních minutách jsou aktivnější.
31:23'
Nikita Korotkov obral protihráče o puk a dostal se ke střele. Do ní mu ale vložil hokejku obránce Trjamkin.
30:21'
Domácím se nepovedla rozehrávka. Rozhodčí píská zakázané uvolnění.
29:30'
Nigel Dawes viděl na levém křídle rozjetého Petera Hollanda. Jeho ránu ale pozorný Harri Säteri vyráží.
28:46'
Domácí se přes dobře pracující obranu Sibiru nedostávají do vyložených šancí. Když už střílejí, tak se jedná o pokusy, na které gólman Säteri vidí a likviduje je.
27:50'
Z levé strany se prezentoval dobrou střelou Alexandr Šarov. Mířil na bližší tyčku, Kovář se však nenechal zaskočit.
26:50'
Teď už zase pokračuje představení hráčů na ledě.
Komerční přestávku fanouškům zpestřil trik kouzelníka v hledišti. Ten přetáhl pytel přes figurantku a po jeho sundání měla dotyčná na sobě šaty v barvách Sibiru. Poté proběhla stejná procedura ještě jednou a tentokrát byla slečna oblečena v barvách domácího Avtomobilistu. Publikum to ocenilo potleskem
26:13'
Tentokrát hostující brankář přikryl lapačkou puk, který zůstal ležet u bočního oblouku jeho klece. Následuje reklamní přestávka.
25:36'
Jefim Gurkin vypálil na hostující branku ze středního pásma. Säteri si připsal snadný zákrok.
24:40'
Teď už jsou hosté v plném počtu.
24:16'
Hosté vyhodili.
23:57'
Od mantinelu nahazoval puk před branku Jefim Gurkin. Hrací předmět byl tečován až do ochranné sítě.
23:45'
První polovinu přesilovky domácí promrhali. Branku soupeře dosud neohrozili.
22:39'
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Juuso Puustinen.
21:22'
Domácí začali druhou třetinu náporem. Jedovku Geoffa Platta vyrazil Säteri. Na hostujícího gólmana si pak nepřišel z ostrého úhlu ani Dan Sexton.
Hity – 13:12
Hokejisté Jekatěrinburgu prohrávají po první třetině s Novosibirskem 0:1. Domácí přitom mohli jít brzy do vedení. Po střele Platta se dokonce radovali, puk se ale odrazil zpět do hřiště od tyčky. V čase 17:26 ale udeřili hosté, když spolupráci se Šarovem zužitkoval Juuso Puustinen.
20:00'
19:41'
Domácí hráči se v závěru úvodní části snaží cpát vše do branky. Säteri ale zatím většinu puků vidí a připisuje si úspěšné zákroky.
19:08'
Arťom Garejev to zkusil individuálně. Jeho střelu ze střední vzdálenosti Säteri vyrazil svými betony.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
17:26'
Hosté jdou do vedení! JUUSO PUUSTINEN si v útočném pásmu vyměnil puk s Alexandrem Šarovem, pak se z pravé strany natlačil před Kováře a bekhendem procpal puk skrz výstroj českého brankáře až za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Šarov.
16:58'
Danil Romancev prověřil střelou z levé strany na bližší tyčku Jakuba Kováře. Ten schoval puk v lapačce. Reklamní přestávka.
16:27'
Säteri si nyní připsal dobrý zákrok. Georgij Bělousov na něj střílel z pravého kruhu.
15:51'
Žádný útočný festival to zatím není. Oba celky se snaží hrát na jistotu.
14:29'
Domácí bek Nikita Trjamkin si bere puk za vlastní brankou a vyčkává, až mu spoluhráči dostřídají a najednou.
13:31'
Ilja Morozov chyboval při rozehrávce a pustil do šance domácího hráče. Ten ale nedokázal před brankou dobře zakončit.
12:10'
Střely na branku – 5:7
11:17'
Z poměrně ostrého úhlu to zkoušel Danil Romancev. Kovář svým zákrokem přerušil hru.
10:31'
Od levého mantinelu nahodil puk před branku Jegor Milovzorov. Kovář byl pozorný a odrazil kotouč do rohu.
09:47'
Jefim Gurkin střílel od modré čáry, Säteri byl připraven a vyrazil letící puk.
09:10'
Domácí poměrně dlouho pobývali v útočné třetině, ale nic z toho.
07:19'
Arťom Garejev si sjel s pukem na osu hřiště a vystřelil do zadního mantinelu. Puk se následně odrazil před brankoviště, kde si ho našel opět Garejev. Säteri se ale stačil přemístit a podržel Sibir. Následuje reklamní přestávka.
06:20'
Pokračuje se tedy za bezgólového stavu.
05:21'
Nyní je už hra přerušena. Geoff Platt trefil z levé strany vzdálenější tyčku, od níž se puk odrazil zpět do hry. To potvrdilo i video. Rozhodčí to tedy viděli dobře.
03:21'
Domácí se už radovali z gólu, ale jeden z rozhodčích rozpažil a nechal hru pokračovat. Puk se podle něj odrazil ven od brankové konstrukce, ale troufám si tvrdit, že se v přerušené hře bude zkoumat video!
01:50'
Hosté začínají poměrně aktivně. Zatím se drží častěji na puku.
00:54'
Jakub Kovář si sáhl poprvé v utkání na kotouč. Odrazil do rohu puk po nahození od mantinelu.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij (A), Gurkin, Mamkin, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Platt (A) – A. Garejev, Kučerjavenko, Bělousov – Ovčinnikov, V. Popov, Chripunov – Obidin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, J. Chabarov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (A) – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – Romajev, Šaškov, A. Jakovlev – N. Korotkov..

Avtomobilist Jekatěrinburg:
Avtomobilist získal v dlouhodobé části KHL 78 bodů a v tabulce Východní konference tak skončil na čtvrtém místě. Momentálně je tento tým ve velmi dobré formě. Základní část totiž ukončil třemi výhrami v řadě. Naposledy zdolali hráči Jekatěrinburgu Kazaň 3:0 na jejím ledě. Mezi hlavní opory mužstva patří český brankář Jakub Kovář.

HC Sibir Novosibirsk:
Hokejisté Novosibirsku nasbírali v 62 zápasech základní části 74 bodů a v tabulce Východní konference obsadili páté místo. S dlouhodobou fází KHL se navíc Sibir rozloučil dvěma domácím výhrami. Magnitogorsk přehrál 4:1 a Rigu 4:2. Ani v arénách soupeřů si hráči tohoto celku v celé sezóně nevedli úplně zle. V rámci své konferenci byli v tomto ohledu rovněž pátým nejlepším mužstvem.
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V 1. kole play-off KHL Východní konference se utkají celky Avtomobilistu Jekatěringurg a Sibiru Novosibirsk. Jedná se o souboj čtvrtého celku tabulky s pátým a tak se můžeme těšit na vyrovnané duely. Oporou Avtomobilistu je český brankář Jakub Kovář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.