KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Dynamo Moskva - 8. března 2020   15:00

Spartak Moskva
10:33' Fjodorov (Zubov, R. Hanzl) • 12:20' Zubov (Daugavinš, Trišin) • 34:23' Daugavinš (Zubov, Fjodorov)
11 347 diváků

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Dohráno, moskevská série mezi Spartakem a Dynamem bude trvat minimálně šest střetnutí! Domácí dnes sice neměli na ledě po většinu utkání převahu, uštědřili ovšem svému soupeři lekci z produktivity a po výsledku 3:2 srovnávají stav osmifinále na 2:2.
60:00'
Arťom Fjodorov (SPM) dostává desetiminutový "osobák" za nesportovní chování, Jegor Zajcev (DMS) zase menší trest za hrubost. To je vše, je hotovo.
60:00'
A pozor – siréna už zazněla, zaplněná moskevská hala ale ještě viděla pěkně agresivní hromadnou strkanici u hostující střídačky!
60:00'
Hanzl zasáhl prázdnou svatyni, ovšem až po siréně! Spartak tak dnes vítězí 3:2.
59:41'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tenhle gól nebyl úplně krásný, ale počítá se – hosté devatenáct sekund před koncem snižují na rozdíl jediné branky! Po střele jednoho z hráčů Dynama z mezikruží zavládl před brankovištěm domácího celku naprostý chaos, kterého naplno využil ANDRÉ PETERSSON – 3:2! Švédský útočník puk doslova protlačil za Bespalova, který vůbec neměl přehled o tom, kde pryž je. Bez asistence.
59:30'
Jerjomenko opouští svou klec!
59:14'
Hosté jsou v plném počtu, Kuljomin sbírá puk za svou svatyní. Dynamo se ještě pokusí zaútočit.
58:55'
Průběh závěru základní hrací doby (a pravděpodobně i celého utkání) zastavuje domácí ofsajd.
58:19'
Hraje se stále hlavně před hostující klecí, Spartak ovšem na Jerjomenka stále neposlal ani jednu ránu.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:44'
Domácí se poprvé od Grigorjevova vyloučení usadili před Jerjomenkem a rozjeli kombinaci.
57:05'
Michail Grigorjev (DMS) vyhodil kotouč mimo hrací plochu, Dynamu závěr zápasu vůbec nevychází.
56:52'
Spartak v přesilovce nepodává úplně solidní výkon, Dynamo oslabení zvládá bez větších obtíží.
55:46'
Zubovova střela z kruhu se od Jerjomenka odrazila před brankoviště, odkud se bezúspěšně pokoušeli puk do klece protlačit Fjodorov a Hanzl.
55:33'
Sudí nyní po přerušení vrátili hru do středního pásma, buly proběhne u hostující modré čáry.
55:11'
Spartak už je v plném počtu a začíná tak jeho zkrácená dvojnásobná početní výhoda.
55:00'
Situace jde pro Dynamo od desíti k pěti, hosté jdou do tří! Peterssonovi jede dělat společnost Andrej Mironov (DMS), jenž byl rovněž vyloučen za podrážení.
54:32'
Hraje se stále před Bespalovem, domácí nepouští Spartak do kvalitnějších střeleckých šancí.
53:36'
Přesilovka předčasně končí, André Petersson (DMS) dostává menší trest za podrážení.
53:35'
Hietanen vyhlíží přihrávku na modré čáře, jeho spoluhráči se v rohu snaží ze sebe střást soupeře.
53:09'
Oddechový čas pro domácí.
53:09'
Michail Juňkov (SPM) je šest minut a jednapadesát sekund před koncem trestán za držení
52:45'
Spartak se dostal do přečíslení dva na jednoho, Ansel Galimov z prostoru mezi kruhem a brankovištěm ale gólmana Dynama nepřekvapil.
52:30'
Z pravé strany se chtěl prosadit Jaškin, ani tentokrát ale na Bespalova nevyzrál. Další komerční přestávka.
52:16'
Domácí klec je pod velkým tlakem, z ochozů na led prší pískot a bučení. Bespalov je ve střehu.
51:34'
Hietanovu střelu Bespalov vyrazil, ani následné dorážky k druhé brance hostujícího týmu nevedly.
50:57'
Spartak si pečlivě hlídá modrou čáru, Dynamu se nyní vůbec nedaří prorazit do útočného pásma.
50:22'
Čas se sice pomalu ale jistě krátí, tempo obou celků ovšem v posledních minutách paradoxně polevilo.
49:54'
Blížíme se do posledních deseti minut základní hrací doby, na kotouči jsou momentálně domácí hráči.
49:15'
Zajcev vyjel zpoza vlastní klece a rozehrál puk dopředu, ani tentokrát se ale Dynamo dopředu nedostalo.
48:45'
Po dlouhé době se nyní hosté probojovali před Jerjomenka, jehož svatyni ale nezvládli ohrozit.
48:08'
Třetí část se nese jasně v režii Dynama, jehož postup do útoku nyní zastavilo postavení mimo hru.
Dnešní utkání sleduje 11 347 diváků (94% kapacity).
47:20'
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:50'
Střela Mironova od modré čáry zaduněla o nastavený beton maskovaného strážce domácí svatyně.
46:27'
Malychin je zpět na ledě, Spartak tentokrát oslabení přežil. Po přerušení nyní následuje komerční pauza.
46:09'
Čajkovský zastavil kotouč těsně před modrou čarou, kombinace Dynama tak může pokračovat dál.
45:43'
Domácí se za půl minuty vrátí do plného počtu, oslabení zatím zvládají a nepouští soupeře do šancí.
45:24'
Bespalov vykryl další hostující pokus o kontaktní branku a puk už zpět do hry raději nevrátil.
45:08'
Juuso Hietanen sbírá vyhozený kotouč za svým brankovištěm, Dynamo znovu vyráží dopředu.
44:20'
A pozor, Spartak opět čekají krušné chvíle. Trest pro lavici za zdržování hry odpyká Fjodor Malychin (SPM).
44:20'
V moskevské hale panuje excelentní atmosféra, kterou by Spartaku mohl závidět nejeden český klub.
43:56'
Dynamo je ve varu, po vstřelené brance zintenzivnilo svůj nápor a snaží se dosáhnout kontaktní branky.
43:03'
Hostům z přesilovky stačilo jen třináct sekund na to, aby poprvé v utkání prostřelili dlouhou dobu excelentního Bespalova – 3:1! Polygalovova střela se od zadního mantinelu odrazila na hokejku VADIMA ŠIPAČOVA, který puk obratem uklidil za bezmocného gólmana! Asistence: Ivan Polygalov, Michal Čajkovský.
42:50'
Kuljomin byl za brankou faulován Dmitrijem Višněvskim (SPM), jenž dostává trest za nedovolené bránění.
41:52'
Častěji jsou na kotouči hráči Dynama, kterým se ale ovšem dosud nepodařilo Bespalova ohrozit.
41:20'
Galimov je zpět na ledě, bekhendovým zakončením z pravého kruhu nyní přestřelil hostující klec.
40:57'
Damir Musin zaváží kotouč za svou svatyni a trpělivě čeká, až se na led dostane nová lajna Spartaku.
40:20'
Dynamu se nedaří soupeře zamknout do jeho pásma, trestaný Daugavinš se za chvíli vrátí na led.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:55.
Dvě třetiny jsou za námi, Spartak vede nad papírově silnějším soupeřem 3:0! Hosté měli o něco málo více ze hry i v prostřední periodě, stále se jim ale nepodařilo najít recept na výborného Nikitu Bespalova. Uvidíme, jestli duel ještě v nadcházející části zdramatizují, nebo zdali si domácí už výhru pohlídají.

39:55'
Bespalovovi kotouč propadl skrz výstroj, z brankoviště jej hokejkou vymetl až Cyplakov!
39:26'
Dynamo kombinuje před soupeřovou svatyní, do vážnější šance se ale ještě v přesilovce nedostal.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:38'
Čajkovský z kruhu napálil kotouč přesně do hrudníku stoprocentního gólmana domácích.
38:26'
Spartak třetinu dohraje ve čtyřech, Kaspars Daugavinš (SPM) se odebírá na trestnou za vysokou hůl.
38:19'
Fjodrov v předklonu opouští ledovou plochu CSKA Areny, snad bude v pořádku. Vylučovat se nebude.
38:19'
Čajkovský zahákoval Fjodorova, který zůstává ležet v brankovišti Dynama. Tohle nevidíme rádi.
37:44'
Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát něco málo přes dvě minuty.
37:20'
Rychlá akce Dynama skončila zákrokem Bespalova, který tak stále drží čisté konto. Veterán Afinogenov vyhořel na betonu domácího brankáře.
36:39'
Nahození ze středního pásma sjelo po Bespalovově betonu do rohu, kam se k puku sjíždí několik hráčů.
36:07'
Karsums chtěl zpoza klece uklidit puk k pravé tyči, v ten nejhorší možný okamžik mu ale puk ujel z hole.
35:20'
Jaškina se snažil u mantinelu odzbrojit Zubov, český útočník ale nakonec puk zvládl poslat spoluhráči.
34:50'
Galimov zůstal po souboji u mantinelu nějakou dobu ležet na ledě, následně se rychle zvedl a s rukou na předloktí zamířil rovnou do kabin.
34:23'
Spartak právě vstřelil branku!
Obrana Dynama doplácí na svou nedůslednost, KASPARS DAUGAVINŠ posílá Spartak do tříbrankového vedení! Zubovovu střelu z modré Jerjomenko jen vyrazil betonem před branku, a to přímo na hůl lotyšského útočníka, který měl hodně jednoduchou práci. Domácí mají slušně nakročeno k druhé výhře v sérii – 3:0! Asistence: Ilja Zubov, Arťom Fjodorov.
33:51'
Spartaku nyní nevyšla kombinace, kotouč opustil útočné pásmo. Domácí jedou pryč.
33:31'
Jerjomenko zachytil Hersleyho projektil z modré čáry do rukavice a na pár sekund přerušuje hru.
32:57'
Dynamo vyhrálo buly u své modré čáry a poslalo puk do domácího pásma, Spartak se musí stáhnout.
32:35'
Pozor, Dynamo jde na dlouhou dobu do tří! Michal Čajkovský (DMS) je trestán za hrubost.
31:53'
Poprvé ve druhé třetině uvidíme přesilovku Spartaku, Ivna Muranov (DMS) jde ven za hákování.
31:43'
Nikoncev se dostal do slušné šance, z pozice mezi kruhem a brankovištěm bekhendem trefil boční síť.
31:18'
Dlouho se hraje bez přerušení, dění se po delší době zase přelilo před svatyni Dynama.
30:55'
Kuljomin se obtočil kolem Bespalovovy klece, zakončení mu ale nesedlo. Gólman nemusel zasahovat.
30:22'
Muranova u modré čáry sestřelil Karsums, hostující borec ale stihl těsně předtím poslat puk spoluhráči.
29:48'
Hosté se tentokrát ke střele nedostali, domácí obrana jejich akci velmi rychle rozebrala.
29:06'
Domácí jsou po dlouhé době v plném počtu, hra se osvobození Galimova přesunula před Jerjomenka.
28:35'
Dynamo jen pár vteřin před koncem přesilovky rozjíždí další kombinaci. Uvidíme, co vymyslí.
28:05'
Kotljarevskij drží kotouč u mantinelu v rohu kluziště, a krájí tak cenné sekundy z domácího oslabení.
27:49'
Z bezprostřední blízkosti klece zakončoval Petersson, strážce domácí klece se po kotouči natáhl.
27:29'
Halou se ozvalo dunění Bespalovovy vyrážečky, gólman Spartaku musel poprvé v oslabení zasahovat.
27:02'
Grigorjev už se vrací do svého pásma pro vyhozenou pryž, Dynamo druhou přesilovku nezačalo nejlépe.
26:39'
Spartak si hru v plném počtu moc dlouho neužil, za podrážení je nyní trestán Ansel Galimov (SPM).
25:55'
Jaškinova střela z kruhu se neujala, Spartak následně obratem poslal puk na druhý konec kluziště.
25:35'
A znovu, kotouč za svou klecí zastavuje Jerjomenko. Do obranného pásma se vrací dva hráči.
24:57'
Dynamo chvilku kombinovalo, domácí se ale nakonec dostali k puku a vyhodili jej ven.
24:34'
Patrik Hersley (SPM) míří na trestnou lavici za sekání.
23:37'
Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. Chvilku jsou v útoku domácí, chvilku zase Bespalova trápí Dynamo. Větších šancí je ale k vidění poskrovnu.
22:52'
Spartak se poprvé ve druhé třetině probojoval před Jerjomenka, ke střele ho ale soupeř zatím nepustil.
22:22'
Pribylskij ze středního pásma nahodil puk za domácí klec, kde si ho na hůl vzal jeden z protihráčů.
21:50'
Úvod druhé třetiny se nese v režii Dynama, kterému ale nyní nevyšla rozehrávka. Další icing.
21:16'
Mironov vystřelil z modré čáry, projektil možná ještě někdo tečoval. Bespalov byl každopádně připraven.
20:37'
Petersson se protáhl po křídle před brankoviště, Bespalov si jeho jedovaté zakončení pohlídal.
20:06'
Už šest sekund po úvodním buly se poprvé přerušuje, Spartak totiž vyhodil puk na zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:58.
Mírnou optickou převahu mělo CSKA Areně v první třetině Dynamo, které se ale paradoxně odebírá do kabin s dvoubrankovým mankem. Spartak poslal do vedení v jedenácté minutě Fjodorov, na jehož zásah navázal o chvilku později Zubov. Uvidíme, jestli se hostům podaří ve druhém dějství ztrátu snížit.
19:51'
Kotljarevskij drží puk u mantinelu těsně před hostující střídačkou, první třetina se chýlí ke konci.
19:17'
Spartak vyhodil na zakázané uvolnění, hra bude pokračovat vhazováním u jeho klece.
19:06'
Ljamin vyváží kotouč zpoza vlastní klece, Dynamo se znovu pokouší vrátit před Bespalova.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:33'
Hietanen neuspěl ani na druhý pokus, moskevský gólman byl znovu ve střehu a puk hravě lapil.
18:07'
Hosté mají v závěru první třetiny na ledě jasnou převahu, Spartak se je marně snaží připravit o puk.
17:42'
Čajkovský se dostal ke střele z prostoru mezi modrou a kruhem, nemířil ale vůbec přesně.
17:13'
Postup Muranova dopředu zastavil čárový rozhodčí, který hostující hráče nachytal v ofsajdu.
16:38'
Hersley předal kotouč jednomu ze svých spoluhráčů a odjel střídat, Spartak drží puk za svou klecí.
16:02'
Brjukvin ve středním pásmu poslal k mantinelu Viklunda, který se obratem oklepal a vrátil se do hry.
15:23'
Dynamo tlačí. Pulkkinenův projektil z kruhu zblokoval Kutějkin, Bespalov tak tentokrát nemusel zasahovat.
14:59'
Hietanen zkusil štěstí z prostoru pro vhazování, Bespalov střelu vyrazil do rohu kluziště.
14:29'
Hanzl se ve vlastním oslabení dostal před Jerjomenka, veterán v hostující kleci jeho zakončení zastavil.
13:50'
Michail Kotljarevskij (SPM) ve středovém kruhu hodně ošklivě podrazil Pankratova, který v bolestech opouští led. Dynamo si poprvé zahraje přesilovku.
13:41'
Dynamo se snažilo na druhý gól rychle odpovědět, Spartak ale nakonec jeho nápor rozbil.
12:20'
Více ze hry sice měli sice nyní na ledě hosté, i druhá branka utkání ale nakonec padá do jejich klece! Daugavinš nabil na modrou ILJU ZUBOVOVI, který následně z velké vzdálenosti prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0! Asistence: Kaspars Daugavinš, Akim Trišin.
11:40'
Dynamo tlačí, maskovaný strážce svatyně Spartaku si na konto připsal už třetí zákrok za posledních deset vteřin.
11:30'
Bespalov vykryl nenápadné zakončení z bezprostřední blízkosti klece a na moment přerušuje hru.
11:16'
Častěji jsou na kotouči stále hokejisté Spartaku, kterým se ale nyní nedaří prorazit ven z vlastního pásma.
10:33'
Domácí rychle využívají svou první početní výhodu v utkání, a v polovině desáté minuty jdou do vedení! Hanzl našel před brankou Zubova, který obratem posunul puk na volného ARŤOMA FJODOROVA a ten se zakončením z první nemýlil – 1:0! Asistence: Ilja Zubov, Robin Hanzl.
09:45'
Uvidíme! Ivan Muranov (DMS) dostává menší trest poté, co u modré čáry podrazil Višněvského.
09:33'
Bespalov opustil svou klec, domácí mají ponechanou výhodu. Uvidíme první přesilovku?
09:08'
Višněvskij pomalu zaváží kotouč za vlastní svatyni. Čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
08:24'
Daugavinš zavezl kotouč zpět do třetiny Dynama, v patách jsou mu hned dva dotěrní protihráči.
07:53'
Dynamo se pokusilo vyhodit kotouč za modrou čáru, hokejisté Spartaku ho ale udrželi v útočném pásmu.
07:30'
Vidíme další zakázané uvolnění, puk skončil za Bespalovem. Buly proběhne ve středním pásmu.
06:50'
Na opačném konci kluziště zkoušel štěstí Pribylskij, Bespalov byl ve střehu. Opět se přerušuje.
06:36'
Rychlá akce po vyhraném buly vyústila ve střelu z modré čáry, gólman Dynama převedl další zákrok.
06:30'
Jerjomenko lapil ze vzduchu další kotouč, na nedostatek práce si čtyřicetiletý brankář stěžovat nemůže.
06:06'
Nápor Spartaku ukončuje první komerční přestávka.
05:42'
Nikoncev se ujal kotouče v rohu a nahrál za klec volnému Fjodorovovi, který následně popojel před brankoviště a vypálil přesně do gólmanovy výstroje.
05:05'
Jerjomenkova klec byla pod mírným tlakem, protihráči za něj chtěli puk procpat. Veterán byl ale ve střehu.
04:24'
Útočný výpad hráčů v bílo-modrých dresech domácí obrana velmi rychle zastavila, Spartak míří dopředu.
03:49'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, aktivnější jsou momentálně hráči Dynama.
03:22'
Mironov chtěl domácího gólmana překvapit střelou z vhazování, svatyni Spartaku ale přestřelil.
02:55'
Nyní se zakázaného uvolnění dopustili zase hosté, akcím obou celků chybí notná dávka preciznosti.
02:33'
A znovu, buly před Bespalovem se bude opakovat.
02:13'
Kutějkin rozehrál puk dopředu, jeho nabídku ale nikdo nezachytil a kotouč doklouzal až na icing.
01:48'
Jeden z hostů vyhodil puk za Bespalovovu klec, kde se o něj nyní přetahuje hned několik hráčů.
01:32'
Hra se snad poprvé v zápase na malou chvíli přesunula před Bespalova, k ráně se zatím Dynamo nedostalo.
00:57'
Karsums nebezpečně zakončoval z první z pravého kruhu, klec ale přestřelil!
00:35'
Do zakončení se dostal Nikoncev, veterán Jerjomenko první střelu domácích zastavil rukavicí.
00:20'
Jako první se do útočného pásma vydali hráči domácího Spartaku, které ale soupeřova obrana rychle zastavila.
00:01'
Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!
Oba celky jsou seřazeny na modrých čarách, halou jako tradičně před každým zápasem zní ruská hymna.
Hokejisty Dynama vítá na ledě hlasitý pískot, čtvrtý zápas série začne jen za pár desítek sekund.
Níže si můžete prohlédnout zahajovací sestavy. Július Hudáček dostal dnes po nepřesvědčivých výkonech v prvních třech utkáních volno, do klece Spartaku naskočí Nikita Bespalov. Československá stopa v duelu se tak bude skládat ze tří hráčů: Robina Hanzla, Dmitrije Jaškina a Michala Čajkovského.

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Viklund, D. Višněvskij, I. Višněvskij, Trišin, Kutějkin, D. Musin, Nikišin – Nikoncev, R. Hanzl, Fjodorov – Karsums, Daugavinš, Zubov – A. Galimov, Chochlačov, Malychin – Cyplakov, Kotljarevskij, Juňkov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, Mironov, Grigorjev, J. Zajcev, Pribylskij, Ogurcov – A. Petersson, Jaškin, Šipačov – Pulkkinen, Polygalov, Tarasov – Afinogenov, Jefremov, Brjukvin – Pankratov, Muranov, V. Kuljomin.

Rozhodčí: Beljajev, Oskirko – Sivov, Šišlo.
STAV OSMIFINÁLOVÉ SÉRIE: 1 – 2

1. zápas (2. března): Dynamo – Spartak 5:1
Úvodní duel osmifinále patřil jednoznačně Dynamu, které přetavilo výhodu domácí půdy ve výhru 5:1 a před sedmi tisíci diváky si ve VTB Aréně připsalo na konto první bod. Už po necelých třech minutách hry ho poslal do vedení Jaškin, ve druhé třetině se pak dvakrát po sobě prosadil Petersson a vyhnal Hudáčka z branky Spartaku. Náhradníka o čisté konto na začátku třetí části připravil Čajkovský a hosté sice v závěru snížili trefou Nikonceva, poslední slovo ovšem přeci jen měli domácí. Za ty minutu před koncem skóroval Brjukvin.

2. zápas (4. března): Dynamo – Spartak 4:3
Odveta už nabídla o něco vyrovnanější podívanou. Tentokrát šli jako první do vedení hosté zásluhou Galimova, přičemž na odpověď Dynama se čekalo až do osmadvacáté minuty. V té stav srovnal Šipačov a ač se Spartak ve třetím dějství opět chopil náskoku zásahem Hersleyho, nakonec to byli domácí, kteří se po divokém závěru radovali z výhry. V čase 56:35 se podruhé prosadil Šipačov, osmašedesát sekund před sirénou otočil Petersson a úspěch trefou prázdné klece stvrdil Grigorjev. Šest vteřin před koncem sice ještě snížil Hanzl, na další branky ale už nezbyl čas.

3. zápas (6. března): Spartak – Dynamo 5:4pp.
V pátek se série přesunula na led CSKA Areny a ani tentokrát střetnutí dvou rivalů nenudilo. Spartak do prvního duelu na vlastním ledě vstoupil tragicky: v čtyřech minutách dvakrát inkasoval po trefách Polygalova a Ljamina. Hudáček se podruhé v sérii klidil z branky a zpočátku se změna brankáře opět nejevila jako ten nejšťastnější krok – Bespalov totiž po pouhých dvaaosmdesáti sekunách na ledě nestačil na ránu Muranova. Domácí ovšem nehodili hole do žita a díky gólům Zubova, Fjodorova a Chochlačova srovnali. Dynamu sice vrátil náskok Čajkovský, na jeho zásah ovšem v závěru třetí části odpověděl Hersley, a o vítězi tak muselo rozhodnout až prodloužení. V čase 75:27 Bočarova z kruhu propálil Kotljarevskij a bylo hotovo – Spartak snížil stav osmifinále na 1:2.
Krásné nedělní odpoledne! Moskevská osmifinálová série mezi Spartakem a Dynamem se po denní odmlce vrací na scénu, dnes nás čeká duel číslo čtyři!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.