KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Jaroslavl - 11. ledna 2018   17:30

Jaroslavl

Petrohrad vybojoval výhru poměrem 1:0 nad Jaroslavlí, když se jako jediný prosadil ve 32. minutě Hersley střelou z jedničky po nahrávce Šipačovova. Tou dobou seděl na trestné lavici český obránce Jakub Nakládal.

Ve třetí třetině domácí výborně bránili, nepustili svého soupeře k nějakému většímu tlaku. Výrazně pomohli vynikající defenzivou Šesťorkinovi. Ten si tak připsal cenné konto. Dnes to byl ovšem velký boj a dřina pro vedoucí tým KHL. Tohle hodně bolelo. Nebyl to zrovna dvakrát pohledný zápas.
59:47'
Po nahození hostů zastavil Šesťorkin kotouč pro Hersleyho na pravé straně.
59:43'
Kovalčuk držel kotouč na levé straně a Petrohrad už je blízko výhře nad Jaroslavlí.
59:29'
Domácí posunuli kotouč na levou stranu hřiště, aby to nebylo zakázané uvolnění.
59:05'
Obrovský tlak hostů do brány, ale Šesťorkin se natáhl ve své pokladnici a uhájil ji.
58:43'
Bělov byl součástí soubojů v pravém rohu pásma, následně je připraven zakončovat Kronwall.
58:37'
Oddechový čas pro hosty. Jaroslavl bude hrát powerplay.
58:25'
Po rozehrávce Jelesina pokračoval po pravé straně spoluhráč až do pásma.
57:47'
Domácí byli důrazní, ale následně jsou hosté díky Apalkovovi na pravé straně v útočném pásmu.
57:17'
Šipačov křížem nahrával na pravou stranu na Kovalčuka nepřesně, následně chtěl ještě hrát Zubarev.
56:50'
Plotnikov forčekoval s Kovalčukem proti Pajginovi až hosté neuspěli po levé straně.
56:30'
Po ráně z větší dálky vyklepal Sudnicin kotouč z lapačky a pokračoval Nakládal.
56:11'
Prochorkin měl kotouč na pravém kruhu a poté se do zakončení ze středu tlačil Dacjuk.
56:07'
Dacjuk přihrával na pravý kruh Vojnovovi, proti němuž vytasil zákrok Sudnicin.
55:40'
Prochorkin napadal hostující rozehrávku proti Jelesinovi marně, následně ovšem dobře pracoval v obraně Gavrikov.
55:17'
Po nahrávce Širokovova zakončil Rykov zleva vedle delší tyče.
55:00'
Hersley počkal na spoluhráče ve vlastní třetině a posléze se již hraje před hostující brankou.
54:40'
Kovalčuk se na levém kruhu pustil do souboje s Čerepanovem, následně nezasahoval Sudnicin.
54:25'
Střela Hersleyho od modré čáry znamená zákrok Sudnicina.
54:05'
Šipačov podržel kotouč na pravé straně a poté mu v útočné třetině pomohli Jakovlev a Kovalčuk.
53:45'
Zřejmě Dacjuk vyhazoval a Sudnicin zastavil kotouč pro Nakládala.
53:27'
Plotnikov se po buly vrhl po puku, ale ten mají ovšem hosté.
53:23'
Zajímavá střela Apalkova z pravého kruhu vedle zadní tyče, následně zasáhl lapačkou Šesťorkin proti Pajginovi.
52:54'
Tentokráte mířil kotouč z obranné třetiny domácích až ke Sudnicinovi.
52:37'
A další výhoz zleva, takže spěchat musí ve vlastní třetině Nakládal.
52:20'
Domácí ovšem překazili nahrávku na levý kruh a vyhodili kotouč z pásma.
52:02'
Hosté navíc vyhráli buly v době, kdy je na modré čáře na pravé straně Kronwall.
Thoresen bude vyloučen za podražení Ivanovova.
51:39'
Širokov chtěl hrát po levé straně s Thoresenem, ale byl ve střední třetině zastaven.
51:21'
Teď při kontru dva na jednoho nezpracoval jeden z hostů křižnou nahrávku Apalkova na levém kruhu.
51:00'
Hosté ještě ve třetí třetině nedostali domácí celek pod větší tlak.
50:48'
Kovalčuk ujel po levém křídle a následně přišla nahrávka na Hersleyho, jenž zaměstnal hostující obranu tvrdou střelou z první zprava.
50:12'
Gusev kroužil v levé části útočného pásma, ale kombinaci domácích přerušil Koledov.
49:43'
Následně přečíslení domácích brankou neskončilo a rozehrávat bude za vlastní brankou Nakládal.
49:18'
Kronwall rozehrával rychle na pravou stranu, kde minula puk hokejka Ivanovova.
49:06'
Střely na branku – 23:15.
48:40'
Prochorkin si odvedl své v levé části útočného pásma, ale kotouč nakonec sebral Ivanov.
48:08'
Širokov byl zbrklý při rozehrávce a poté se Prochorkin nedostal ke střele zleva přes Koledova.
48:01'
Icing hostů.
47:48'
Šipačov byl hodně rychlý na pravé straně, ale střela Kovalčuka z první z levého kruhu minula branku.
47:20'
Kovalčuk na levé straně ztratil kotouč, ale vše za něj napravil ve vlastní třetině Gavrikov.
47:09'
Po spolupráci Rykova a zakončujícího Širokovova se snažil kotouč tečoavt před Sudnicincem jeden z domácích hráčů.
46:54'
Série nepřesností ve střední třetině a nakonec zakončení Kalinina z levého kruhu před Ljubuškinem.
46:15'
Nakládal nahrával na levou stranu z vlastní třetiny před forčekujícím Širokovem, následně ovšem šel puk na hokejku Hersleyho.
45:50'
Ketov posunul hokejkou kotouč na pravém křídle, ale poté se již nic dalšího nestalo.
45:27'
Koskiranta vypálil z pohybu z levé strany přes beka, ale kotouč mířil mimo tři tyče.
44:52'
Nákladal vzal rozehrávku a pak směřoval na pravou stranu křížem na hůl Kuzuna proti Rykovovi.
44:20'
Kontiola napadal rozehrávku, posléze si sjel na levou stranu Šipačov, ale nikterak neprověřil Sudnicina.
43:47'
Rozehrával Jelesin na levou stranu, ale tam byly pouze domácí dresy.
43:43'
Následně trefil Javkovlev z levé strany lapačku Sudnicina.
43:37'
Spolupráce Thoresena se spoluhráčem na levé končí tlakem do brankoviště a zásahem Sudnicin před Širokovem.
43:05'
Zubarev se na levé straně vysunul proti Jelesnovi a hrát bude domácí celek z vlastní třetiny Thoresenem.
42:38'
Následně poslal Koskiranta kotouč na pravou stranu, kam si proti Kraskovskému sjel jeho spoluhráč.
42:19'
Po rozehrávce Jelesina skončil kotouč až za brankou domácích na holi Rykova.
42:00'
Aktivita Plotnikova na levé straně nepřinesla střelu proti Sudnicinovi.
41:27'
Šipačov zavezl kotouč po levé straně do pásma, ale tam byli domácí jen pár sekund.
40:56'
Bělov rozehrával na Šipačova, následně domácím nevyšel útoku po pravé straně s Plotnikovem.
40:24'
Dacjuk pustil Kovalčuka na levý kruh, v obraně je připraven Averin.
40:05'
Dacjuk nahrával ze střední třetiny pod sebe.
40:01'
Po dvou třetinách vede Petohrad 1:0, když Hersley otevřel skóre svojí střelou z první ve 32. minutě při vyloučení Nakládala. Jedná se o vyrovnaný mač. Hosté nastřádali celkem dost trestů ve druhém dějství. I tak byl například Kovalčuk ke konci druhé třetiny docela frustrovaný. Uvidíme, co přinese třetí dějství. Jaroslavl není bez šance na nějaký bod z Ice Palace.
40:00'
39:55'
Kovalčuk se z levé části útočného pásma neprosadil.
39:43'
Zajímavá střela z levého kruhu mimo tři tyče, nakonec z druhé strany nedorážel Dacjuk.
39:32'
Kontiola podrazil Kalinina hrajícího po pravé straně a Petohrad bude hrát přesilovku.
39:14'
Tlak v podání Kraskovského ze svého pohledu u levé tyče ukončil svým zákrokem rukou Šesťorkin.
38:49'
Gavrikov spolupracoval v rozehrávce se Zubarevem na pravé straně, ale domácí se nedostali ani pryč z vlastní třetiny.
38:30'
Hosté marně forčekovali až se domácí dostali do pásma po praév starně Ketovem.
37:58'
Plotnikov střílel po navedení kotouče zprava na střed z osy hřiště do betonu Sudnicina.
37:25'
Hersley a Šipačov byli připraveni v pravé části pásma, stejně tak Plotnikov.
36:57'
Korškov se po pravé straně natlačil přes beka a poté svedl zajímavý souboj se Šesťorkinem, který podrazil svého protihráče a měl dostat dvojku.
36:34'
Hosté vyhazují až na forhendovou část hole Šesťorkina.
36:09'
Poté, co domácí nahodili kotouč do pásma si sjížděl Kalinin do prostoru před branku.
36:00'
V útočném pásmu byli Dacjuk či Vojnov či Kovalčuk.
35:48'
Jakovlev byl za vlastní brankou podražený Kadjěkinem, který dostane dvě minuty.
35:45'
Kovalčuk přihrával křížem na levý kruh, výhoda trvá.
35:30'
Petrohrad bude hrát přesilovku!
35:05'
Rozehrávka Jelesina po pravé straně skončila na hokejce Bělova.
34:57'
Po aktivitě Šipačova a Kalinina na pravé straně zakročil levým betonem Sudnicin.
34:38'
Hostující rozehrávku vzali Nakládal a Kronwall, ale posté hostům nefungoval přechod do pásma.
34:00'
Vojnov rozehrával na pravou stranu, kde kooperovali Dacjuk a Prochorkin.
33:25'
Koledov našel v levé části útočného pásma Pajgina, ale po tlaku hostů nezasahoval Šesťorkin.
33:17'
Hostující celek se po pravé straně dostal k zakončení bekhendem z kruhu do lapačky Šesťorkina.
32:39'
Zakázané uvolnění hostů.
31:38'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nakládal se vrací zpět na led. Domácí využívají svojí početní výhodu. Šipačov stál za brankou a posléze dva bránící hráči nezabránili tomu, že si PATRIK HERSLEY sjel na hranu pravého kruhu a s hokejkou na pravou stranu tvrdou střelou z jedničky posunul Petrohrad do vedení 1:0. Asistence: Vadim Šipačov, Nikita Gusev.
31:20'
Kraskovskij nebyl úspěšný na buly, a tak hraje na pravé straně na modré čáře Hersley.
31:15'
Plotnikov nahrával křížem na levou stranu a posléze zakončoval z druhé vlny zprava Hersley tvrdou střelou do lapačky Sudnicina.
31:04'
Samostatný únik Loktionova v oslabení končí bekhendovou střelou do lapačky Šesťorkina, Kontiola se nedostal k dorážce.
30:53'
Kovalčuk se po pravé straně dostal do pásma, ale hosté předvedli vynikající obranu.
30:29'
Kovalčuk udělal chybu na pravé straně a útočit bude soupeř proti Kalininovi.
30:15'
Po sérii soubojů v útočné třetině domácích nakonec hosté vyhodili a puk vzal Kovalčuk.
29:53'
Nakládal bude dnes podruhé vyloučen, tentokráte za nedovolené bránění proti Plotnikovovi v útočném domácím pásmu.
29:02'
Gusev nabral výbornou rychlost po křižné nahrávce na levém křídle, dostal se před beka, ale napálil pouze beton Sudnicina.
28:47'
Bělov rozjel kolotoč po pravé straně, nakonec pokračoval Zubarev a Tichonov.
28:22'
Korškov nemohl vjet do útočné třetiny, což se na druhé straně povedlo středem Ketovovi.
28:02'
Hostující hráč byl na pravém kruhu zablokován a odešel střídat.
27:30'
Kotouč na levém křídle nedostal na hokejku Kovalčuka, a tak může forčekovat Averin.
27:17'
Nakládal zakončoval z levé strany na zadní tyč, ale tohle byla snadná práce pro Šesťorkina.
26:52'
Hosté tlačili na brankovišti na Šesťorkina, ale ten všemu odolal.
26:44'
Po ráně z velké dálky zasáhl Šesťorkin.
26:40'
Ofsajd hostů.
26:24'
Kajumov nedostal po pravé straně kotouč pryč z pásma.
26:07'
Zubarev naznačil střelu, ale poté nahrál křížem na pravý kruh spoluhráči Gusevovi, až hosté dobře komunikovali se Sudnicinem.
25:48'
Hosté prováhali možnost zakončení z levého kruhu a reagovat může Tichonov.
25:20'
Koskiranta prohrál buly po levé ruce Sudnicina a útočit bude hostující celek Jelesinem.
25:09'
Po křižné nahrávce neprošel do útočného pásma po levé straně jeden z hostujících hráčů.
24:45'
Hersley zvládl souboj na jedničku s Korškovem na levém křídle.
24:22'
Domácí nerozehráli vůbec dobře a tak hosté kontrovali střelou na lapačku Šesťorkina.
23:47'
Vojnov si zahrál v útočném pásmu až byl důrazný Kronwall a narazil Šipačova na mantinel v pravém rohu domácí útočné třetiny.
23:15'
Zubarev měl na sobě Kajumova, posléze po pravém křídle útočil Šipačov a Plotnikov.
22:49'
Hersleyho střela z pravé strany útočného pásma šla výrazně mimo tři tyče, ale pokračuje ještě Vojnov.
22:14'
Jeselin, Koskiranta a Tichonov se sešli v pravém rohu domácího útočného pásma, nakonec nebyl donucen Sudnicin k zákroku.
21:38'
Ketov bruslil až do útočné třetiny, ale Sudnicin si hokejkou pohlídal kotouč za vlastní brankou a chybu neudělal.
21:20'
Apalkov byl aktivní na levém křídle, zatímco se do hry zapojil také na levém kruhu Kartajev.
20:48'
Kronwall hrál až ve středním pásmu a posléze napadal jeho rozehrávku jeden z domácích hráčů.
20:26'
Spolupráce Kontioly a Kronwalla v levé části útočného pásma k zakončení nevedla.
20:02'
Poté, co se Kontiola a Dacjuk postavili na buly, tak byla rozehraná druhá třetina.
20:01'
První třetina branku nepřinesla a nebezpečnější byla spíše Jaroslavl, která zakončení z levého kruhu otřela o spoj domácí branky. Petrohrad měl velice špatnou přesilovku. Hosté nehrají vůbec zle. Zajímavé je, že Vojnov si již dvakrát poseděl na trestné lavici. Favorit zápasu si v úvodním dějství nevypracoval žádnou větší příležitost.
20:00'
19:57'
Domácí ještě vyhodí kotouč pryč z pásma.
19:38'
Po nahrávce Nakládala jsme viděli zakončení zleva z jedničky do pravého betonu Šesťorkina.
19:19'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., hákování).
19:08'
Hosté si dali s rozehrávkou hodně na čas a posléze hrál ve střední třetině Apalkov.
18:46'
Petrohrad bude vyloučen, Sudnicin už je na střídačce.
18:21'
Poté, co se Šesťorkin dotkl kotouče hokejkou, tak domácí nevystřelili na branku soupeře.
18:02'
Kontiola šel do dvou hráčů na pravé straně, takže Šesťorkin nezasahoval.
17:25'
Hosté uspěchali útok po pravé straně a poté si stoupl Bělov v pravém rohu pásma před Averina.
16:42'
Hosté si nahrávali v útočné třetině až do všeho svojí hokejkou zasáhl Kovalčuk.
16:23'
Šesťorkin je bez masky po zakončení do helmy v podání Kraskovského z pravého kruhu.
15:52'
Po rozehrávce Kontioly nahodili hosté po pravé straně kotouč do pásma.
15:25'
Další výhoz domácích na forhendovou stranu hokejky Sudnicina.
14:45'
Po tvrdé střele nedorážel u pravé tyče Apalkov, dobře se prezentoval Jakovlev.
14:18'
Hersley naopak po pravé straně nevyhodil, a tak hraje na pravém kruhu Apalkov.
14:05'
Domácí ihned vyhazují až na hokejku Sudnicina.
13:58'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vjačeslav Vojnov – 2 min., sekání).
13:42'
Kalinin měl na levém křídle dobrou rychlost, ale soupeř jej tělem čistě odstavil od kotouče.
13:13'
Rozehrávka šla za Jelesinem a Kontiolou až vyrazil Šesťorkin střelu z pravého kruhu před sebe.
12:43'
Jeden z domácích hráčů byl na pravém křídle zřejmě podražený, ale hraje se dál.
12:16'
Plotnikov se vrátil do obrany, načež hosté trefili z levého kruhu brankovou konstrukci.
11:50'
Plotnikov spolupracoval se Širokovovem na levé straně, ale nikdo z nich neposlal kotouč na Sudnicina.
11:20'
Rykov zakončoval z levé strany a poté sahal po přesné dorážce u levé tyče Javkovlev.
10:46'
Vojnov v levé části hřiště přišel o kotouč a za vlastní brankou bere rozehrávku Kronwall.
10:25'
Domácí si nevedli dobře s Dacjukem ve středním pásmu, ale hosté poté nezakončili bekhendem z pravé strany.
10:11'
Nakládal byl na modré čáře, následoval kotouč před branku soupeře, kdy nedorážel dlouhou rukou Loktionov.
09:47'
Jelesin musel spěchat do obrany, ale domácí celek zpomalil svojí akci ve středním pásmu.
09:35'
Šesťorkin zasáhl levým betonem a poté schoval kotouč do lapačky, čímž nepustil k dorážce u pravé tyče Kajumova.
09:30'
Po nahrávce pod sebe pálil z levého kruhu Apalkov, ale střela byla sražena do ochranné sítě, vhazování v hostujícím útočném pásmu.
09:19'
Špatná domácí rozehrávka s Gavrikovem znamená, že nikdo z hráčů SKA nebude postupovat na Sudnicina.
09:03'
Šipačov nechtěl forčekovat a následovala rána z velké dálky do lapačky Šesťorkina.
08:30'
Špatný přechod hostů do pásma, následně ovšem pracuje za vlastní brankou svojí holí Jelesin.
08:11'
Domácí vyvinuli tlak na Nakládala, následně vsadil na razanci ze středu modré čáry Vojnov.
07:41'
Čerepanov měl rozehrávku společně se spoluhráčem až se hosté vydali do útoku po levém křídle Kraskovskijem.
07:13'
Loktionov zachytil kotouč ještě v pásmu, ale posléze spolupracovala domácí obrana.
06:49'
Hosté hrají lepší přesilovku než domácí celek v úvodu utkání, ale není jim to zatím nic platné.
06:21'
Sudnicin přihrával na pravou stranu, kde čekal rozjetý Apalkov a zavezl kotouč do pásma.
05:52'
Hostující kombinaci v útočné třetině pokazila nepřesná nahrávka na pravou stranu ke Kronwallovi.
05:23'
Sudnicin si zahrál hokejkou za vlastní brankou a pokračovat bude hostující celek po pravé straně Talbotem.
05:15'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vjačeslav Vojnov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
04:57'
Poté, co Šipačov vyhrál buly, tak z levého kruhu nepřišla střela v podání Jakovleva, stejně tak Plotnikova.
04:35'
Kajumov vypálil zprava přes beka na přední tyč, kde byla lapačka Šesťorkina.
04:15'
Thoresen na tom nebyl špatně ve střední třetině, následovalo nahození za hostující branku.
03:45'
Zubarev měl svého hráče a nakonec nevyšla hostům snaha o teč Talbota před brankou.
03:20'
Domácí chybovali v rozehrávce, ale vše poté na hranici brankoviště uhasil Hersley.
02:52'
Jelesin si nevedl vůbec špatně v souboji jeden na jednoho, když se soupeř chtěl obtočit kolem tyče.
02:45'
Další střela zprava ihned po buly, tentokráte zřejmě Dacjuk poslal puk do lapačky Sudnicina.
02:44'
Kovalčuk si na levém kruhu odvedl své, ale i přes tlak Thoresena a Kalinina do branky odolal Sudnicin ve spolupráci s Koledovem.
02:33'
Sudnicin chytá Kovalčukovu střelu z pravé strany útočného pásma do lapačky.
02:11'
Po dalším výhozu nezakončil na branku rozjetý Bělov z levého kruhu.
01:55'
Hosté vyhodili puk z pásma.
01:31'
Plotnikov si sjel na pravou stranu útočného pásma, následovala nahrávka za branku na Guseva.
01:05'
Gusev si stoupl na levý kruh, Bělov na pozici levého beka, Plotnikov byl také v pásmu.
01:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:46'
Šipačov cpal bekhendem z pravého křídla kotouč pod víko, ale ten zastavil svým zákrokem na přední tyči Sudnicin.
00:22'
Dacjuk sebral kotouč za vlastní brankou, ale jeho nahrávka bekhendem na pravé křídlo nebyla přesná.
00:02'
Domácí hrají v modrém, hosté v červenobílém.
00:01'

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov (A), Vojnov (C), J. Jakovlev, Hersley, Rykov, A. Bělov, Zubarev – Kovalčuk, Dacjuk, Kalinin – N. Gusev (A), Šipačov, S. Plotnikov – Širokov, Prochorkin, Thoresen – Tichonov, Koskiranta, Ketov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Jelesin, Pajgin, Koledov, Čerepanov – Talbot (A), Kozun, Kontiola – Apalkov, Averin (A), Kartajev – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kajumov, Ivanov, Loktionov – Kadějkin.

Rozhodčí: Beljajev, Ravodin – Sadovnikov, Sazonov.
SKA Petrohrad
Domácí jsou v dnešním zápase podle mínění sázkových kanceláří velkým favoritem. Z KHL si udělali v letošní sezoně svojí vlastní soutěž. Momentálně ji vedou o osm bodů před moskevským CSKA.

Na rozdíl od Lokomotivu nenastupuje za SKA jediný český hokejista. I bez české stopy zvítězil Petrohrad v posledním duelu doma proti Kunlunu 4:2, i když se hodně nadřel. Vítěznou trefu nakonec obstaral svým forhendovým blafákem v 36. minutě Nikolaj Prochorkin.

V domácím dresu by dnes neměla chybět hvězdná ruská dvojice Pavel Dacjuk – Ilja Kovalčuk. V brance byl naposledy připravený Šesťorkin, ale o víkendu chytal Fin Koskinen, tak se nechme překvapit koho ruský stratég Oleg Znarok dnes postaví do brankoviště obhájce Gagarinova poháru.
Lokomotiv Jaroslavl
Hostující celek vybojoval ve svých devětačtyřiceti odehraných zápasech celkem osmaosmdesát bodů, což jej řadí na čtvrtou pozici v tabulce Západní konference. V posledním utkání z toho byla výhra vypsaná poměrem 3:1 na ledě Dynama Minsk. Z posledních duelů můžeme poukázat například na vyhranou přestřelku na stadionu Jekatěribungu 6:5 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnějším hokejistou Lokomotivu je Švéd Staffan Kronwall (32 bodů = 9+23). Společně s ním můžeme připomenout jméno českého reprezentačního beka Jakuba Nakládala, stejně tak šikovného Fina Petriho Kontiolu. Za hosty nastupuje také Kanaďan Max Talbot, jenž rozhodl sedmé finále Stanleyova poháru Detroit – Pittsburgh na jaře 2009 svými dvěma góly v dresu Pens.