KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Jekatěrinburg - 2. listopadu 2019   13:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
26:27' Mansurov (Šepelev) • 50:03' Kravcov (Borodkin, Sergijenko) • 50:28' Kosov (Karlin)
3:5
(0:2, 1:3, 2:0)
Jekatěrinburg
15:43' Alexej Vasilevskij  (Dacjuk, A. Garejev) • 17:24' D. Bodrov  (Holland, D. Bodrov) • 22:23' Dacjuk  (Sexton) • 29:25' Dawes  (Golyšev, Macek) • 33:55' Obidin
Čeljabinsk
Děmčenko (34. Fedotov) – Virtanen, Sergijenko, Šepelev, Kalinin, Karpuchin, Menšikov, Borodkin – Kravcov, Těrtyšnyj, Sedlák – Lisin, Malychin, Avcin – Karlin, Kosov, Fatějev – Grišakov, Šolochov, Koňkov – Mansurov.
Viktor Gašilov, Jurij Oskirko – Daniil Zacharov, Alexander Černyšjov
Ledová aréna Traktor

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:45
Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 34 zákroků, 3 góly, 91,9%
Je konec! Avtomobilist Jekatěrinburg dnes zvítězil na ledě Traktoru Čeljabinsk poměrem 5:3. Začátek utkání nebyl nijak moc atraktivní, ale nakonec jsme se přece jenom dočkali branky, když se v 16. minutě prosadil Alexej Vasilevskij. O dvě minuty později to bylo už 2:0 pro Avtomobilist, protože další branku přidal Denis Bodrov. Konec třetiny se tak hostům hodně povedl. Tak jak hosté skončili první třetinu, tak začali tu druhou a ve 33. minutě poslal hosty do tříbrankového vedení Dacjuk. Ve 37. minutě se domácím podařilo poprvé vsítit branku, kterou vstřelil Mansurov. O tři minuty později ale vrátit třígólový náskok na straně hostů Dawes a ve 44. minutě přidal ještě jednu branku Obidin. Dlouho se zdálo, že je před třetí třetinou rozhodnuto, ale v 51. minutě se trefili Kravcov a o pár desítek vteřin později také Kosov. Traktor tak snížil na 3:5, ovšem posléze už branka nepadla.
59:40'
Další velký závar před bránou Avtomobilistu, ovšem Avcinova střela neskončila za zády Kováře, ale hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
59:19'
Hostům se sice po vhazování podařilo dostat ke kotouči, ale prázdnou bránu netrefili.
59:02'
Pokus Demida Mansurova byl zblokován do ochranné sítě a po vhození kotouče na buly bude hrát Čeljabinsk v šesti bez brankáře.
58:37'
Čeljabinsk ale nedokáže udržet útočné pásmo na delší dobu a Jekatěrinburgu se daří vyhazovat kotouče.
58:09'
Lukáš Sedlák se dostal středem hrací plochy ke střele, ale tu opět zlikvidoval Jakub Kovář, který má nyní hodně práce.
57:39'
Střela domácího hráče z levé strany minula hostující svatyni.
57:04'
Hosté se tentokrát dopustili pouze zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět před bránu Jakuba Kováře.
56:06'
Avtomobilist přežil těžké dvě minuty a pomalu to vypadá, že i přes dramatický konec toto utkání zvládne.
55:44'
55:09'
Velký zmatek v brankovišti Jekatěrinburgu, ale hosté nakonec dokázali odpálit kotouč do bezpečí.
54:37'
Čeljabinsk vybojoval kotouč ve třetině svého soupeře, ale následný pokus Vitalije Kravcova skončila bezpečně v moci brankáře Kováře.
54:00'
Domácí mají šest minut před koncem další velkou šanci skórovat a snížit stav na rozdíl jediné branky, jelikož získali přesilovou hru.
53:44'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Peter Holland – 2 min., sekání).
53:20'
Nyní je hra přerušena a následuje tak krátká komerční přestávka.
52:47'
Avtomobilist se vydal dopředu po pravé straně, ale do nějakého zakončení se nedostal.
51:54'
Čeljabinsk už je opět u kotouče a snaží se něco vymyslet ve třetině soupeře. Nakonec nás tak čeká dramatický konec zápasu.
50:28'
Oddechový čas pro hosty.
50:28'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
No pozor! Traktor okamžitě dává další gól a snižuje už na 3:5! Po přihrávce Karlina se z první opřel do kotouče z mezikruží JAROSLAV KOSOV a jeho pumelice skončila přesně u levé tyče. Asistence: Ruslan Karlin.
50:03'
Domácí snižují na 2:5 a dávají tak sami sobě malou naději. Borodkin vypálil z pravé strany, ovšem jeho ránu skvěle tečoval VITALIJ KRAVCOV a Jakub Kovář na změnu dráhy letu nedokázal reagovat. Asistence: Arťom Borodkin a Jurij Sergijenko.
49:43'
Ivan Fedotov musel být opět ve střehu, protože Brooks Macek to zkoušel mazácky zpoza brány, ale neuspěl.
48:54'
Opět se domácí mužstvo dostalo do útočné třetiny, kde se ale nedostalo ani tentokrát do nějaké větší šance.
47:26'
Nikita Trjamkin prověřil domácího brankáře Fedotova, který si poradil s touto střelou z pravého kruhu.
46:48'
Traktor se snaží něco vymyslet a drží puk v útočné třetině, ovšem není to nic velkého a momentálně hokej spíše nudí, protože o vítězi je už dávno rozhodnuto.
45:58'
Po skvělé přihrávce se uvolnil Arťom Garejev, ale jeho pokus z pravé strany byl zblokován.
43:49'
Jakub Kovář byl připraven na bekhendovou střelu Ilja Karpuchina.
42:58'
Tentokrát se dopředu dostal také Čeljabinsk, ovšem zatím je začátek třetí třetiny spíše nudnější podívanou.
41:28'
Jekatěrinburg podržel puk v útočném pásmu, ale nebyla z toho nějaké nebezpečná střela na bránu.
40:48'
Domácí se dostali ke kotouči na své polovině a snaží se něco vymyslet.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:53.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Jekatěrinburg vede v Čeljabinsku už 5:1! Tak jak hosté skončili první třetinu, tak začali tu druhou a ve 33. minutě poslal hosty do tříbrankového vedení Dacjuk. Ve 37. minutě se domácím podařilo poprvé vsítit branku, kterou vstřelil Mansurov. O tři minuty později ale vrátit třígólový náskok na straně hostů Dawes a ve 44. minutě přidal ještě jednu branku Obidin. O vítězi je tak s velkou pravděpodobností rozhodnuto.
40:00'
39:59'
Vteřinu před koncem druhé třetiny přišla nebezpečná střela Vitalije Kravcova, kterou ale chytil Jakub Kovář!
39:36'
Posléze přišla ještě jedna střela, ale ta letěla nad hostující bránu.
39:09'
Traktor nyní sevřel soupeře v přesilové hře, ale Jakub Kovář vyrazil pokus od modré čáry.
38:28'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., podrážení).
37:26'
Momentálně nám toho hra celkově moc nepřináší, jelikož Čeljabinsk si neví rady, co udělat se čtyřgólovým mankem.
36:46'
Jekatěrinburg se opět snažil něco vymyslet v útočné třetině, ale tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.
Střely na branku: 19:17
35:58'
Vše mohl napravit Vitalij Menšikov, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci brankáře Kováře.
34:47'
Nyní se hraje nahoru dolů, ovšem bez nějakých střel na bránu.
33:55'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté vedou už 5:1! Rozhodčí celou předešlou situaci ještě prověřili na videu, kde zjistili, že Ivan Fedotov
vyrazil střelu ANDREJE OBIDINA těsně za brankovou čárou a je tak z toho platná branka!
33:55'
Do obrovské šance se dostal hostující útočník, který jel naprosto sám na svatyni Čeljabinsku, ale nová tvář v bráně Ivan Fedotov předvedl fantastický zákrok!
33:25'
Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Vasilij Děmčenko, přichází Ivan Fedotov.
33:25'
Ivan Višněvskij se tentokrát dostal do zakončení, ovšem to skončilo pouze a bezpečně v moci Děmčenka.
32:56'
Další střela domácích neskončila v síti hostující svatyně a následuje krátká komerční přestávka.
31:50'
Opět je hra přerušená, jelikož tentokrát musel zasahovat Jakub Kovář proti střele domácího útočníka z pravé strany.
30:36'
Enver Lisin tentokrát bojoval o kotouč blízko brány soupeře a posléze se dostal do zakončení Koňkov, ale jeho rána skončila pouze v boční síti.
30:00'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Jekatěrinburg vede na ledě Čeljabinsku jasně 4:1 a bylo by překvapením, kdyby si dnes neodvezl výhru.
29:25'
Avtomobilist si bere tříbrankové vedení zpět na svou stranu! Anatolij Golyšev to udělal naprosto skvěle, když z pravé strany našel u vzdálenější tyče volného NIGELA DAWESE, od jehož brusle skončil kotouč v bráně domácího celku. Asistence: Anatolij Golyšev a Brooks Macek.
28:58'
Po chvíli se hra přerušila a následuje tak krátká komerční přestávka.
27:36'
Traktor chytil po vstřelené brance druhý dech, ale nyní se nemůže dostat do nějaké vážnější šance.
26:27'
Tak přece jenom se domácí celek dočkal prvního gólu v tomto utkání a snižuje na 1:3! Alexandr Šepelev dostal kotouč na levou stranu, odkud vypálil tvrdou přízemní střelu, kterou lehce tečoval DEMID MANSUROV a puk tak letěl mezi betony Kováře, až skončil v bráně. Asistence: Alexandr Šepelev.
24:43'
Čeljabinsk se snažil něco vymyslet po pravé straně, ovšem zatím se jim to moc nedaří.
23:56'
Následně se sice ke kotouči dostal Traktor, ale ten jej jen vyhodil ze své třetiny.
23:36'
Avtomobilist hraje v naprosté pohodě a opět drží puk v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.
22:23'
Trenér hostujícího celku si ještě vzal coach challenge, ovšem sudí po přezkoumání gól opět uznali.
22:23'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou tak do tříbrankového vedení! Dan Sexton místo střely uviděl na levé straně volného PAVLA DACJUKA, který dokázal vstřelit kotouč do odkryté svatyně. Asistence: Dan Sexton.
21:58'
Dan Sexton se posléze dostal ke střele, která ale skončila jen vedle levé tyče.
21:21'
Jekatěrinburg může navázat na skvělý konec první třetiny, jelikož nyní mají k dispozici přesilovou hru, ale zatím pouze drží kotouč v útočném pásmu.
20:29'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., hákování).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:52.
První třetina je u svého konce a Jekatěrinburg vede na ledě Čeljabinsku 2:0. Začátek utkání nebyl nijak moc atraktivní, ale nakonec jsme se přece jenom dočkali branky, když se v 16. minutě prosadil Alexej Vasilevskij. O dvě minuty později to bylo už 2:0 pro Avtomobilist, protože další branku přidal Denis Bodrov. Konec třetiny se tak hostům hodně povedl.
20:00'
19:45'
Ke konci třetiny ještě přišlo zakázané uvolnění ze strany Jekatěrinburgu.
19:15'
Čeljabinsk chtěl vyprodukovat střelu z pravé strany, ale to se mu nepovedlo.
18:27'
Jekatěrinburg dál pokračuje v útočné hře a domácí by už nejraději chtěli konec této dvacetiminutovky.
17:24'
Hostům se konec první třetiny náramně daří, jelikož jdou už do dvoubrankového vedení! DENIS BODROV dostal puk na levou stranu a posléze vypálil ukrytou ránu, která skončila za zády Děmčenka. Asistence: Peter Holland a Denis Bodrov.
16:52'
Hosté se dál snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
15:43'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává hostující celek! ALEXEJ VASILEVSKIJ se dostal ke kotouči před mezikružím a na jeho střelu do pravé části branky nedokázal gólman Vasilij Děmčenko reagovat. Asistence: Pavel Dacjuk a Arťom Garejev.
15:18'
Posléze zkoušel své štěstí Mansurov, ale ani jeho střela nebyla přesná, nýbrž zblokována do ochranné sítě.
14:33'
Jaroslav Kosov se uvolnil na pravé straně, ale posléze poslal svou střelu jen mimo hostující svatyni.
13:53'
13:06'
Traktor sice drží kotouč v útočném pásmu, ale stále tato přesilová hra nepřináší nic nebezpečného.
12:29'
Zatím není hokej nijak moc atraktivní a ani přesilové hry nepřinášejí nebezpečné akce a střely na bránu.
11:53'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Stěpan Chripunov.
11:46'
Ani druhá přesilová hra v první třetině nepřinesla úvodní branku tohoto zápasu a Čeljabinsk je zatím o něco lepším týmem.
11:28'
10:46'
Už to vypadalo, že Avtomobilist vykombinuje obranu soupeře, ale ta nakonec na poslední chvíli zasáhla.
10:07'
První přesilovou hru v dnešním utkání si vyzkouší také hráči Jekatěrinburgu, ale zatím Traktor dokázal dvakrát vyhodit kotouč ze svého pásma a nebyli jsme tak svědky nějaké šance.
09:28'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Fjodor Malychin – 2 min., držení).
08:59'
Po delší době je hra přerušena, jelikož se Čeljabinsk dopustil zakázaného uvolnění.
07:59'
Hosté se z následného protiútoku dostali do šance, ovšem střela minula svatyni Děmčenka.
07:34'
Lukáš Sedlák tentokrát minul bránu Avtomobilistu, který je pod tlakem.
07:08'
Zatím je hra poměrně vyrovnaná, i když možná o něco lepším týmem je právě Čeljabinsk, který se dostal k další střele, ale Kovář je stoprocentní.
06:02'
Nyní se domácí útočník Jaroslav Kosov ocitl ve velké šanci, ale Jakub Kovář parádním zákrokem vyrazil kotouč svým betonem!
05:46'
Avtomobilist už v pěti hráčích se vydal dopředu, ale pokus z levé strany nepřinesl nic nebezpečného.
04:57'
04:42'
Domácí sice drží puk v útočném pásmu, ale momentálně se nemohou dostat do nějaké šance.
04:14'
Tentokrát už musel zasahovat Jakub Kovář, což se mu také podařilo a uklidnil tak menší tlak domácího celku.
03:42'
Traktor získal jako první v tomto zápase přesilovou hru, ale zatím se nemůže dostat do nějaké šance, protože Jekatěrinburgu se podařilo vyhodit kotouč.
02:57'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
02:56'
Tentokrát se do zajímavé šance dostal z pravé strany Vitalij Kravcov, ale Jakub Kovář jeho pokus vyrazil.
02:18'
Lukáš Sedlák poslal nebezpečnou přihrávku před bránu soupeře, která ale nakonec našla pouze protihráče.
02:11'
A opět musel být ve střehu Vasilij Děmčenko, který tentokrát chytil střelu z hole Brookse Macka.
01:54'
Stěpan Chripunov prověřil brankáře Děmčenka nebezpečnou střelou z pravé strany.
01:18'
Čeljabinsk se snažil projít do útočného pásma, ale nakonec rozhodčí odpískali pouze ofsajd.
00:38'
Hned na začátku zápasu se hosté dostali do šance, ovšem ta nakonec skončila pouze střelou vedle brány.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, Sergijenko, Šepelev, Kalinin, Karpuchin, Menšikov, Borodkin – Kravcov, Těrtyšnyj, Sedlák – Lisin, Malychin, Avcin – Karlin, Kosov, Fatějev – Grišakov, Šolochov, Koňkov – Mansurov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – I. Višněvskij, Gurkin, D. Bodrov, Mamkin, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Pereljajev – Golyšev, Macek, Dawes – Sexton, Holland, Litovčenko – A. Garejev, Dacjuk, Bělousov – Suslov, Chripunov, V. Popov – Obidin.

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Jurij Oskirko – Daniil Zacharov, Alexander Černyšjov.
Československá stopa

Tomáš Hyka (ČEL) – 22 zápasů, 11 bodů (5+6)
Lukáš Sedlák (CEL) – 21 zápasů, 9 bodů (6+3)

Jakub Kovář (AVT) – 21 zápasů, průměr 2,35, úspěšnost 92,6 %

Traktor Čeljabinsk:
Hokejisté Traktoru získali 22 bodů a v tabulce Východní konference jsou ještě o místo za svým sobotním soupeřem – tedy jedenáctí. Odehráli přitom už 26 zápasů, což je nejvíce z celé konference. Naposledy Čeljabinsk na domácím ledě přehrál 4:1 Minsk. Z předchozích sedmi utkání ale zvítězil jen v jednom případě. Traktoru navíc pro zranění schází nejproduktivnější hráč, kterým je český útočník Tomáš Hyka.