KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Vitaz - 2. září 2019   16:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
11:35' Karpuchin (An. Popov) • 27:51' Sedlák (Calof)
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)
Vitaz
Vitaz
02:29' Mojsejev  (Jeřábek) • 27:38' A. Sjomin  (Makejev) • 41:27' P. Černov  (A. Sjomin) • 48:29' Grebenščikov  (Laričev)
Čeljabinsk
Nikolaj Akuzovskij, Roman Ščeňov – Denis S. Ponomarjov, Maxim Stroganov
Traktor Arena
Vitaz

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Vyhrané buly: 29:34
Je konec. V prvním kole KHL nakonec vítězí Viťaz Moskevská oblast, který porazil Traktor Čeljabinsk 4:2.
Už ve 3. minutě poslal hostující celek do vedení Danila Mojsejev. Následně se ovšem hra srovnala ve 12. minutě využil přesilové hry domácí Ilja Karpuchin. Ve 28. minutě šel Viťaz znovu do vedení, když se prosadil Alexandr Sjomin, ale třináct vteřin později srovnal český hráč Lukáš Sedlák. Do třetí třetiny vstoupili opět lépe hosté a ve 42. minutě změnil skóre na 3:2 pro hosty Pavel Černov. Následně jsme se už ale srovnání nedočkali a ve 49. minutě přidal ještě jednu branku Svjatoslav Grebenščikov. Velkou zásluhu na výhře Viťazu má především brankář Ilja Ježov, který odchytal skvělý zápas a předvedl se ve vynikající formě.
59:48'
Nepovedená přihrávka domácí vyhnala z útočné třetiny a vypadá to, že je rozhodnuto.
59:35'
Domácí to zkouší bez brankáře!
59:06'
Miro Aaltonen mohl definitivně rozhodnout o výhře hostů, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče.
58:36'
Čeljabinsk nahodil kotouč do pásma soupeře, ovšem nedokázal z toho ani tentokrát vytěžit nic nebezpečného.
57:52'
A další a další střela domácích, ale tentokrát ani jedna neletěla na bránu Viťazu.
57:06'
Střela domácího hráče ze středu hrací plochy skončila zblokována hostujícím obráncem.
56:23'
Hosté se brání zuby nehty a zatím se jim to daří skvěle. Domácí trenér je značně znepokojený neproměnnými šancemi svého mužstva.
55:53'
Domácí mají šanci zdramatizovat konec utkání, jelikož budou hrát pár vteřin přesilovku 5 na 3.
55:45'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pavel Černov – 2 min., sekání).
55:36'
Alexej Kručinin se ocitl v dobré šanci, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče a ani nyní se skóre nezmění!
54:39'
Čeljabinsk drží puk v útočném pásmu, kde posílá střely na bránu Viťazu, ale zatím bez úspěchu.
54:09'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., držení hole).
53:49'
Čeljabinsk bude mít přesilovku, ale ještě zkoušel rychle zakončit, ovšem Ilja Ježov předvedl další parádní zákrok!
52:57'
Nyní se Traktor dostal do tlaku ale Ilja Ježov je ve střehu a předvádí skvělý výkon.
52:25'
Nyní je hra přerušená a následuje komerční přestávka.
51:48'
Pomalu to vypadá, že se srovnání nedočkáme, jelikož hosté jsou ve třetí dvacetiminutovce lepším týmem.
50:55'
Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, kde se nedostali k ničemu vážnějšímu.
50:00'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby a Viťaz je blízko k výhře v prvním zápase.
49:12'
Traktor sice je častěji u kotouče a dostává se do útočných šancí, ovšem třetí třetina z hlediska proměnění je zatím nulová.
48:29'
Viťaz právě vstřelil branku!
Poprvé v tomto utkání jsme svědky dvoubrankového vedení, do kterého jde hostující celek! Fantastická střela SVJATOSLAVA GREBENŠČIKOVA z pravé strany letěla přesně k tyči a Děmčenko na ní nedosáhl. Asistence: Ivan Laričev.
47:59'
Nyní bylo hostům opět odpískáno zakázané uvolnění a Ilja Ježov bude muset být ve střehu.
47:22'
Domácí útočník se nakonec nedostal k puku, jelikož přihrávka na něj byla příliš dlouhá.
46:16'
Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany Viťazu a hra se tak přesune před bránu Ilja Ježova.
45:58'
Posléze se dopředu vydali po levé straně hosté, ovšem momentálně se na hrací ploše neděje nic zajímavého.
44:53'
Opět to byl Traktor, který se snažil něco vymyslet, ale střely jsme se tentokrát nedočkali.
43:56'
Po boji za bránou Viťazu se k puku dostali domácí, ale střela z levé strany šla pouze nad svatyni hostů.
43:23'
Tentokrát se dostal ke střele Alexandr Sjomin, ale Vasilij Děmčenko byl připraven a poradil si s tímto zakončením.
42:42'
Ilja Ježov čelil tvrdé střele z pravé strany, se kterou si nakonec dokázal poradit a udržel vedení Viťazu.
42:02'
Nyní se domácí celek dopustil ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
41:27'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou tak do už potřetí v tomto zápase do vedení! Sjomin razantní přihrávkou našel před bránou hůl PAVLA ČERNOVA, který z bezprostřední blízkosti zakončil do pravé části branky. Asistence: Alexandr Sjomin.
41:18'
Posléze přišla další střela z hole hostujícího hráče, ale ta z pravé strany minula branku.
40:38'
Hosté se v přesilovce dostali do šance, ale poskakují kotouč v brankovišti nikdo nedokázal úspěšně zakončit.
40:09'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Tomáš Hyka – 2 min., držení hole).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:53.
Druhá perioda je u konce a stav je stále srovnaný, ovšem nyní už 2:2. Ve 28. minutě šel Viťaz znovu do vedení, když se prosadil Alexandr Sjomin, ale třináct vteřin později srovnal český hráč Lukáš Sedlák. Následně byl Čeljabinsk jasně lepším týmem, ale další gól nepadl a čeká nás tak velice zajímavá a napínavá třetí třetina.
40:00'
39:22'
Viťaz už by nejraději šel do šaten, jelikož tlak Traktoru se stále stupňuje a brankář Ježov má hodně práce.
38:08'
Nyní se na hrací ploše přitvrdilo a vidíme tak velké množství hitů a především tlak ze strany domácího mužstva.
37:15'
Další zmatek v brankovišti hostů, ale ani tentokrát nejde Čeljabinsk do vedení, jelikož znovu skvěle zasáhl brankář Ilja Ježov!
36:18'
Jeden hráč z celku Viťazu nyní zůstal ležet na ledové ploše po boji o puk u brány hostujícího mužstva.
35:53'
Z ničeho nic se ocitl ve velké šanci Jegor Fatějev, ale jeho zakončení po přihrávce z levé strany skončilo pouze na zákroku Ježova!
35:26'
Nyní už se hraje 5 na 5 a bohužel toho momentálně k vidění moc není a puk lítá pouze z jedné strany na druhou.
34:14'
33:56'
Nyní musel být znovu ve střehu Ilja Ježov, jelikož přišlo zakončení z hole Alexeje Kručinina, se kterým si hostující brankář poradil.
33:36'
Hostům se ale toto oslabení zatím daří a opět vyhodili puk ze své třetiny do bezpečí.
32:30'
Sergej Těreščenko to zkusil od modré čáry, ale jeho rána byla zblokována a nakonec chycená gólmanem Ježovem.
32:14'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 2 min., sekání).
30:49'
Viťaz se pokouší něco vymyslet směrem dopředu, ale ve druhé třetině nepředvádí takový výkon jako v první dvacetiminutovce.
29:47'
Opět to vřelo před hostující bránou, ale Ilja Ježov byl připraven a zlikvidoval další pokus soupeře o vstřelení gólu.
28:16'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Marsel Šolochov – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Mons – 2+2 min, hrubost).
27:51'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Blesková odpověď domácího celku a začínáme opět od znova, jelikož LUKÁŠ SEDLÁK si řekl o přihrávku před bránu a nadvakrát dokázal prostřelil gólmana Ježova. Traktor tak během pár vteřin srovnává na 2:2! Asistence: Andrew Calof.
27:38'
Tak to je šok, jelikož do vedení jdou opět hosté a vedou 2:1! ALEXANDR SJOMIN se dostal s pukem před bránu soupeře, kde si poradil s brankářem Děmčenkem a zakončil. Asistence: Alexej Makejev.
26:52'
Opět musel zasahovat Ilja Ježov, který je ve druhé části utkání pod tlakem, ale zatím drží stav 1:1.
25:37'
Čeljabinsk je ve druhé třetině jasně lepším týmem, ale hostující obrana pod tlakem opět dokázala vyhodit puk.
24:42'
Tentokrát se do dobré šance dostali také hosté, ale Pavel Koltygin z první zakončil pouze vedle svatyně soupeře.
23:34'
Andrew Calof se ocitl ve velké šanci, když dostal přihrávku před bránu a následně mířil z levé strany pod horní tyč k bližší tyči, ale Ježov předvedl skvělý zákrok!
22:52'
Opět to je Traktor, který se nacpal do útočného pásma, ale vše se obešlo beze střely.
21:37'
Domácí mužstvo se sice snažilo projít po levé straně směrem dopředu, ale to se mu nepovedlo.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:56.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Čeljabinsk hraje v prvním utkání KHL s Viťazem 1:1. Už ve 3. minutě poslal hostující celek do vedení Danila Mojsejev. Následně se ovšem hra srovnala ve 12. minutě využil přesilové hry domácí Ilja Karpuchin. Stav je tak 1:1 a Čeští fanoušci mohou mít radost, jelikož u prvního gólu asistoval Jakub Jeřábek.
20:00'
19:28'
Tentokrát musel být ve střehu Vasilij Děmčenko, jelikož čelil střele Voronkova, se kterou si dokázal poradit.
18:42'
Traktor se sice vydal dopředu středem hrací plochy, ale následné zakončení nebylo moc nebezpečné a Ilja Ježov si s ním poradil.
17:24'
Velice nebezpečná přihrávka z hole hostujícího hráče šla před bránu, kde byl připraven Pekka Jormakka, ale jeho zakončení skončilo jen v moci gólmana Vasilije Děmčenka.
16:12'
Hostující hráč Ivan Laričev to zkusil ze středního pásma, ale jeho rána byla zblokována a skončila bezpečně v moci brankáře Děmčenka.
15:38'
14:52'
Posléze sice přišla střela z levé strany, ale ta byla zblokována a puk se navíc dostal do středního pásma.
14:16'
Viťaz sevřel domácí mužstvo v útočném pásmu, ale zatím jsou k vidění pouze přihrávky ze strany na stranu.
13:38'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., sekání).
12:58'
Potom co se domácí celek dopustil zakázaného uvolnění bude následovat buly před bránou Děmčenka.
11:35'
Je srovnáno na 1:1! Nejprve byla střela Popova zblokována hostující brankářem, ovšem kotouč se odrazil přímo k holi ILJA KARPUCHINA, který jej zavěsil do poloprázdné svatyně. Domácí tak využili první přesilovou hru. Asistence: Andrej Popov.
10:43'
Nyní se hostům podařila vyhodit kotouč ze své třetiny a mohou tak vystřídat.
10:12'
Po chybě Čeljabinsku ve středním pásmu se Viťaz dostal do útoku 2 na 2, ale střelou to neskončilo.
09:42'
Andrew Calof byl dalším hráčem, který zkoušel své štěstí, ale jeho střela byla zblokována.
09:03'
Čeljabinsk získal dlouhou přesilovou hru a okamžitě jí chtěl proměnit v gól Jesse Virtanen, ovšem jeho střela od modré skončila pouze v moci gólmana Ježova.
08:44'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2+2 min, vysoká hůl).
08:16'
Marsel Šolochov najel do útočné třetiny po pravé straně, ale střely zatím domácímu týmu chybí.
07:20'
Hosté sice přišli o puk ve středním pásmu, ale z následného protiútoku Traktor nedokázal nic vymyslet.
06:56'
Puk se ocitl v moci domácího gólmana a následuje tak první komerční přestávka.
05:42'
Tentokrát mohl vše změnit Christian Thomas, ale jeho rána letěla pouze do lapačky připraveného Ježova.
05:18'
Traktor Čeljabinsk je snad ještě v šatně, jelikož ani další pokus o útok nepřinesl žádnou střelu a začátek utkání tak patří Viťazu.
04:22'
Nyní vypálil opět z levé strany Alexandr Ševčenko, ovšem ten nebyl tak úspěšný jako jeho kolega a skóre nezměnil.
03:32'
Opět to byl hostující celek, který se pokusil něco vymyslet v útočné třetiny z levé strany, ale tentokrát střela nepřišla.
02:29'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dávají hosté a jdou tak do vedení! DANILA MOJSEJEV dostal kotouč do levého kruhu odkud vypálil přesně mezi betony brankáře Děmčenka. Asistence: Jakub Jeřábek.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, S. Těreščenko, Bailen, Kalinin (C), Menšikov (A), Karpuchin, Jasinskij, Žiljakov – Calof, Sedlák, Hyka – Babenko, An. Popov, Kručinin – Thomas, Šolochov (A), Glinkin – Fatějev, Karlin, Koňkov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Voronkov, Jeřábek, V. Lajunen, Jevsejenkov (A), Golovkov, Stasenko, Pylenkov – A. Sjomin (C), Švec-Rogovoj, Makejev – Jormakka, M. Aaltonen (A), Jo. Nättinen – A. Ševčenko, P. Černov, Mons – Koltygin, Laričev, Mojsejev – Grebenščikov.

Rozhodčí: Nikolai Akuzovsky, Roman Shchenyov – Denis S. Ponomaryov, Maxim Stroganov.
Čeljabinsk skončil v minulé sezóně v základní části Východní konference na 8. místě s padesáti osmi body a v osmifinále tak narazil na Jekatěrinburg. Ovšem s tím prohrál všechny zápasy a s playoff khl se rozloučil po sérii 0:4.
Viťaz Moskevská oblast skončil v loňském ročníku rovněž na 8. příčce a to s šedesáti třemi body. V osmifinále tak narazil na CSKA Moskva, ale osud měl stejný jako jeho soupeř a v sérii utrpěl porážku 0:4.
Máme tady 1. kolo v nové sezóně KHL, ve kterém se proti sobě utkají týmy Traktor Čeljabinsk a HC Viťaz Moskevská oblast. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na ledě Čeljabinsku, kde ovšem zvítězil Viťaz Moskevská oblast 3:2. Dnes se bude opět bojovat v Traktor Aréně, která nabídne kapacitu pro 7 500 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.