KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Astana - 8. září 2019   09:00

Astana

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:4
Utkání je u konce a domácí Kunlun se dočkal první výhry v základní hrací době. Třetí třetina přinesla snahu Barysu o vyrovnání, jenže Smith byl dnes k nepřekonání. Jeho hvězdný okamžik přišel v 57. minutě, kdy se stačil přemístit ke své pravé tyčce a zastavil Pakarinenovu střelu z první. Udržel tak čisté konto a velkou měrou přispěl k výhře Kunlunu 1:0.
59:50'
Hned po buly přilétla na Smithe nepříjemná střela z úhlu, ten opět přerušil hru.
59:45'
Kaneův pokus o střelu do prázdné branky skončil mimo, je z toho zakázané uvolnění.
59:18'
Zleva si do pásma najížděl Michajlis, přes Šustra se ale ke střele nedostal a s pukem zajel za branku.
58:45'
Hosté se teď nemohou dostat z vlastního pásma, tohle Kunlunu maximálně vyhovuje.
58:13'
Je to tak, Karlsson je na střídačce, začíná power-play Barysu.
58:13'
Karlsson již pokukuje po střídačce a vypadá to, že po oddechovém času bude hrát Barys v šesti.
57:22'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
56:58'
Chelios nahodil puk z rohu před brankoviště, Wolskiho zakončení pak ale Karlssona nepřekvapilo.
56:26'
Obrovská šance hostů na srovnání skóre! Boyd našel na levé straně Pakarinena, ten pálil z první, jenže Smith se stačil na brankové čáře roztáhnout a puk zastavit pravým betonem!
56:03'
Brulé dobře podržel puk a poté za vlastní brankou rozehrál. Kunlun může vyrazit do útoku.
55:22'
No a je velice rychle po přesilovce, neboť dvě minuty za faul v obranném pásmu dostal i Cory Kane. Verdikt zní – dvě minuty za podrážení.
55:06'
Bude se opět vylučovat, tentokrát ale na straně Barysu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jegor Šalapov.
54:27'
Po přihrávce z levé strany se do zakončení chtěl prosmýknout Wolski, při závěrečné kličce mu však odskočil puk od hole.
53:52'
Metalnikov pouze nahodil puk do útočného pásma, tím však celá akce Barysu skončila.
52:25'
Kunlun přečkal i toto oslabení, domácí opět hrají v plném počtu.
51:53'
Smith za svá záda nepustil ani střelu z ostrého úhlu, dobře si pokryl svou pravou tyčku.
51:12'
Kunlun vyhodil přes všechny čáry, bránící čtveřice odjela okamžitě střídat.
50:25'
Přesilovka pro Barys, dvě minuty za sevření puku rukou dostal Mikael Tam.
50:11'
Na druhé straně trochu na náhodu nahazoval Šustr, puk ale prošel až ke Karlssonovi a ten musel zasahovat.
49:27'
Svedberg vyslal od modré čáry nepříjemné nahození, Smith se za pukem pouze ohlédl. Mohl si oddechnout, že střela šla mimo jeho branku.
48:58'
DeFazio neuspěl v rohu s plánem vybojovat puk a rozehrát před Karlssonovu branku, Barys už pospíchá do protiútoku.
48:28'
Po přechodu do útočného pásma se domácí Kane dostal ke střele, ta byla lehce tečovaná a vznikl z toho nebezpečný oblouček. Karlsson pro jistotu skryl puk mezi svými chrániči.
48:10'
Rozehrávka hostů nedopadla dobře, z toho všeho vzniklo pouze zakázané uvolnění a hra se přesunula ke Karlssonovi.
47:16'
Mezi dvěma obránci pálil hostující Michajlis, vyprášil ale pouze Smithovu připravenou lapačku.
46:48'
Další rána na domácího brankáře, Barys začíná pomaličku stupňovat svůj nápor.
45:22'
Boydova střela z levého kruhu donutila Smithe k poměrně těžkému zákroku, své čisté konto ale udržel.
44:27'
Je po přesilovce, Kunlun je v plném počtu.
44:25'
Byl tu dokonce náznak úniku v oslabení, vracející se obrana hostů však zabránila případné šanci Kunlunu.
43:15'
Chelios vyhodil přes všechny čáry, Barys zakládá novou útočnou akci.
42:27'
Barys si zahraje přesilovku, na trestnou lavici totiž zamířil Victor Bartley, dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
42:09'
Další Smithův zákrok, nyní po ráně od modré čáry.
41:56'
Teď si ale musel dávat pozor i Smith, svou pravou ty si ale zvládl pohlídat a počíhal si i na odražený puk po Sagadejevově pokusu.
40:55'
Domácí vstoupili do třetí části hodně aktivně, hned se usadili u Karlssona a snažili se jej zaskočit střelami.

Trestné minuty: 4:2
Čtyřicet minut utkání je za námi a stále sledujeme vyrovnané utkání, o vítězi není vůbec rozhodnuto. Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólu, zatím jedinou trefu zaznamenal na začátku 29. minuty Ethan Werek, když po Millerově přihrávce dokázal procedit puk za Karlssonova záda. Kunlun tak má našlápnuto k první výhře v základní hrací době v této sezóně, před námi je ale ještě dvacet minut, během kterých bude chtít Barys výsledek zvrátit.
40:00'
39:57'
Za brankou Barysu se ještě snaží něco vykouzlit Cracknell, jsou tam na něj ale hned dva hráči soupeře.
39:18'
Kunlun chce třetinu dohrát co nejdál od vlastní branky, Maione tak rozehrál po mantinelu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
38:32'
Na druhé straně nahrával zpoza branky naslepo Wolski, jenže ani jemu se akce nevydařila a poslal puk na hokejku soupeře.
37:50'
Po souboji v rohu v pásmu Kunlunu se hosté do šance nedostali, Boyd skončil už za brankou.
36:53'
Nepovedená rozehrávka domácích, Werek nestihl prudkou přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.
35:42'
Před dotírajícím Lockhartem gólman Karlsson raději přikryl puk, přerušil hru a dal svým spoluhráčům čas na vydechnutí.
34:52'
Hostující Sagadejev nahazoval z rohu před branku, bekhendem však své spoluhráče nenašel.
33:58'
Švih předvedl i Palola, nebylo to ale natolik prudké, aby to Karlssona zaskočilo.
33:11'
V posledních okamžicích přidává Kunlun na tempu, Barys se pouze brání a snaží se dostat puk dál od Karlssona.
32:37'
Yip zleva hledal na brankovišti Kanea, ten v plné rychlosti nedotáhl svou kličku do konce.
32:05'
Teď to zkusili po rychlém kontru, Lockhart hledal najíždějícího Wereka, tomu se ale puk lehce svezl po holi.
31:28'
Hráči domácího celku často volí individuální průniky do přesily obránců, zhusta ale tyto výpady končí ještě před zakončením.
Menší závar před Smithem, ten ale své brankoviště uhájil dobrým roztáhnutím se.
29:42'
Na ledě zůstal ležet hostující Svedberg, po chvilce se ale sám zvedl a odjel na střídačku. Rozhodčím poměrně dlouho trvalo, než přerušili hru, nechali domácí dohrát akci.
28:48'
Domácí lehce přitvrzují hru, pořádný hit u mantinelu teď předvedl Brandon Yip.
28:01'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí dostali puk do branky, když po průniku do pásma přihrál Miller na ETHANA WEREKA, ten z ostrého úhlu našel mezírku u Karlssonovy tyče a procpal puk za brankovou čáru. Rozhodčí pak šli zkontrolovat video, zda před samotným zakončením nedošlo k faulu na Akolzina, kterému musel z ledu pomoci jeden z členů realizačního týmu Barysu a po poměrně dlouhém zkoumání gól uznali! Asistence: Andrew Miller.
27:31'
Další vysoký puk do pásma Barysu, ten si snadno pokryl Starčenko a založil protiakci.
26:59'
Domácí pouze vyhodili puk přes všechny čáry, ovšem tak šikovně, že z toho není zakázané uvolnění.
25:21'
Kunlun se ubránil, Lockhart naskočil na led a domácí jsou v plném počtu.
25:21'
Z podobné pozice pálil i Starčenko, zamířil ovšem nad branku a puk zaduněl o plexi.
24:59'
Neuspěl ani Blacker, který si na střelu sjel z modré čáry.
24:36'
Na vrcholu pravého kruhu nasadil ke střele Knight, prudký švih ale skončil opět u připraveného Smithe.
23:33'
Hned po buly přišla nepříjemná střela a před Smithem operoval s dorážkou Pakarinen. Gólman Kunlunu ale na brankovišti zasáhl a přerušil hru.
23:21'
Je tu přesilovka pro Barys, dvě minuty za držení obdržel Luke Lockhart.
22:45'
Až teď se hraje alespoň náznekem před Smithem, ten ale nemusí čelit střeleckým pokusům.
21:59'
Barys je i v úvodu druhé části lehce zakřiknutý a nechává soupeře hrát.
20:44'
Menší závar před Karlssonem, aktivní byli zejména Cracknell s Bartleyem, ale ani jeden si na gólmana Barysu nepřišel.

Trestné minuty: 2:2
Máme za sebou první třetinu, která sice přinesla svižné bruslení, nicméně šancí mnoho nebylo, jednalo se pouze o náznaky. Blízko úspěchu byl v závěru hostující Blacker, svým zakončením ale trefil pouze Smithův postoj a tak se do kabin odešlo za bezbrankového stavu. Na góly si prostě musíme počkat.
20:00'
19:41'
Oba vyloučení hráči se již vrátili do hry, hraje se v pěti na obou stranách.
19:09'
Zajímavá šance Barysu. Po průniku do třetiny a přihrávce mezi kruhy se ke střele dostal Blacker, jenže mířil pouze do Smithových chráničů.
18:49'
Domácí nikam nepospíchají, Wolski teď ve vlastním pásmu předvedl široký oblouk a teprve poté rozehrál.
17:41'
Dvě minuty za hrubost dostal domácí Victor Bartley i hostující Pavel Akolzin.
17:41'
Trevor Murphy předvedl u mantinelu tvrdý zákrok na Akolzina, bylo to ale v rámci pravidel. Poté se strhla menší potyčka a tu už bude rozhodčí trestat.
16:26'
Nahození od pravého mantinelu skončilo ve Smithově lapačce, je tu další přerušení hry.
15:24'
Od modré čáry vypálil Svedberg a i když měl Smith poněkud ztížený výhled, dokázal pokrýt i tuto ránu.
14:45'
Je to teď hokej nahoru a dolů, chtělo by to ale konečně gól, nebo alespoň obrovskou šanci, což by možná probralo i poněkud ospalé publikum.
13:54'
Brulé založil rychlý výpad Kunlunu, ten ale skončil nepřesnou přihrávkou Tama.
13:28'
Mezi kruhy si nyní najel Šesťakov, ale ani jemu nebylo přáno. Zakončení švihem Smith pokryl a skončil u něj i následný pokus o objetí branky a zasunutí za tyčku.
12:50'
Teď už musel Smith chytat, čelil prudké ráně z pravého kruhu. A uspěl.
11:21'
O chvíli později ale Yip ztratil puk ve svém pásmu a nabídl střelu Michajlisovi. Jeho švih prolétl nad břevnem Smithovy branky.
10:46'
Po přejetí modré čáry nasadil ke golfáku Yip, Karlsson měl však výborný výhled a poradil si.
10:06'
Zatím sledujeme svižný hokej, jenže bez větších šancí. Za hosty neuspěl v náznaku Šesťakov, domácím nevyšlo nahození z rohu na Maioneho.
09:01'
Na přihrávku z rohu si najížděl DeFazio, ale opět platilo to, že mezi dvěma protivníky nezvládl zpracovat.
08:35'
Na druhé straně to nahozením od modré zkusil Metalnikov, Smith byl ale připraven a předvedl jistý zákrok.
07:58'
Od modré pálil Maione, jeho dělovka byla sražena do rohu.
07:21'
Dlouhý pas až na útočnou modrou mířil na Wolskiho, ten ale v obklíčení dvou protihráčů nedokázal pas dokonale zpracovat.
06:50'
Smith pro jistotu přikryl volný puk a přerušil hru. Hosté tak celkem zdarma získali pásmo.
06:17'
Dnes už podruhé byla posunuta branka, kterou v této třetině hájí hostující Karlsson, ukazuje, že on nic, že branka je špatně ukotvená.
05:31'
Přes obránce na druhé straně pálil Metalnikov, jeho pokus byl lehce sražen a pro Smithe nepředstavoval problém.
04:55'
Yipovi nevyšla přihrávka na najíždějícího spoluhráče, puk skončil v rohu kluziště.
04:37'
Red Star nyní zazmatkoval v rozehře a rázem z toho byla šance pro Barys. Kousek za kruhy pálil Starčenko, našel ale pouze Smithovu lapačku.
03:55'
Kunlun v útočném pásmu, teď je to ale pouze o poziční hře bez zakončení.
02:54'
Domácí Murphy se trochu ztížil situaci při rozehrávce, ale nakonec se zvládl od dotírajícího soupeře odpoutat a dostat puk do středního pásma.
02:12'
Už se ale i hosté dostali ke střele, od modré pálil Orechov a u branky se o teč snažil Starčenko.
01:44'
Kunlun je v úvodu hodně aktivní, Barys se pouze brání.
00:56'
Zleva se do útočného pásma vřítil Foo, přijal přihrávku od Wolskiho, následný pokus o kličku mu ale v plné rychlosti nevyšel a skončilo to posunutou brankou.
00:05'
Hned z první akce málem padl gól, hostující gólman si musel dávat pozor na Cracknellův výpad.
00:01'

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – T. Murphy, Bartley, Maione, Chelios, Šustr, Tam – Foo, Brulé, Wolski – Wong, Kane, Yip – Palola, Cracknell, DeFazio – Miller, Lockhart, Werek.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Pasquale) – Metalnikov, Dietz, Svedberg, Makljukov, Blacker, Orechov, Šalapov – Knight, Boyd, Pakarinen – Akolzin, Tangradi, Ševčenko – Michajlis, R. Starčenko, Sagadejev – Petuchov, Paňukov, Šesťakov.

Rozhodčí: Bělov, Sergejev – Sadovnikov, Sazonov.
Oba týmy jsou na ledové ploše, je čas na hymny a poté hned začne samotný zápas.
Zápas v Universiade Sports Centre v Šen-čenu začne v 9:00, takže si na ráno nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Šimon Hrubec (KUN) úspěšnost 94,1%, průměr 2,00
Andrej Šustr (KUN) 1 (0+1)
Barys Nur-Sultan

Barys měl úvod nové sezóny naprosto stejný, nejprve sice doma prohrál s Vladivostokem 1:3, druhý zápas už ale dopadl lépe a Nur-Sultan zdolal Chabarovsk 3:2. Hosté sice po gólech Zohorny a Ruděnkova dvakrát vedli, jenže Sagadějev a Makljukov vždy srovnali a rozhodující úder přišel v 50. minutě z hole Knighta. Na Barys teď čeká čtyřzápasový trip a ten bude chtít zahájit nejlépe výhrou.

Domácím vstup do nové sezóny vyšel tak napůl. Nejprve sice porazil na svém ledě Ufu 4:3 po samostatných nájezdech, následná odveta už ale čínskému celku nevyšel a prohrál 0:2. O branky se v tomto utkání, které sledovalo pouhých 800 diváků, postarali Pašnin a Majorov. Dnes Kunlun uzavře první polovinu šestizápasové série na vlastním ledě proti týmu Nur-Sultanu a stejně jako proti Ufě to bude začátek dvojzápasu.
Dobré ráno u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Red Star Kunlun a Barys Nur-Sultan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.