Na Mistrovství světa hráčů do 20 let zbývá odehrát poslední zápas. A to velké finále, ve kterém se střetne Švédsko s USA. Podle odborníků jsou favoritem tohoto duelu hráči ze zámoří, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. Zápas začíná ve 14.00 hodin a my budeme samozřejmě u toho.
A je dobojováno. Zápas o třetí místo nakonec zvládlo lépe domácí Rusko, které vyhrálo 6:5 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil Valerij Nikuškin, který svému týmu vystřelil bronzové medaile. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce...

V první třetině jsme sledovali pohledný hokej, kterému nic nechybělo. Výborný vstup do utkání měli ruští mladíci, kteří už v 5. minutě vedli o dvě branky. Za domácí se prosadil Chochlačev a kapitán Jakupov. Pak se na druhé straně prosadila jedna z největších hvězd tohoto šampionátu, kanadský kapitán Ryan Nugent-Hopkins, který snížil. Jenže o minutku později to už bylo opět o dvě branky, protože se prosadil Ďjakov, který vyhnal z branky Binningtona. V 16. minutě využila Kanadu další přesilovou hru, když se trefil Huberdeau, který opět snížil na rozdíl jedné branky.

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky a stav byl po 40 minutách nerozhodný 4:4. Vyrovnávací branku na 3:3 vstřelil po necelých čtyřech minutách Scheifele. Jenže o minutku později šlo Rusko opět do vedení, když se prosadil Mozer. Ve 33. minutě hrála Kanada další přesilovou hru a opět ji využila. Trefil se Murphy, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do poslední periody vstoupili lépe domácí mladíci, kteří se zásluhou kapitána Jakupova dostali do vedení. Poté začali hráči Kanady tlačil a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Vyrovnávací gól vstřelil Brett Ritchie, který se nejlépe zorientoval před domácím brankovištěm. Poté už žádná branka nepadla a na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení.

V něm měl první velkou šanci po 90 vteřinách kanadský Hamilton, ale nedokázal dostat puk do poloprázdné branky. Následovalo tak buly, které vyhráli domácí hráči. Na dlouhou přihrávku si najel Valerij Nikuškin, který po skvělé individuální akci překonal kanadského brankáře a vystřelil tak domácímu týmu bronzové medaile.
61:35
Rusko právě vstřelilo branku!

A je rozhodnuto! Rusko vyhrálo ve své třetině buly a okamžitě šlo dopředu. Puk si vzal VALERIJ NIKUŠKIN, který se po skvělé individuální akci dostal až před kanadského brankáře, kterého nadvakrát překonal a rozhodl tak o tom, že Rusko získalo bronzové medaile! Asistence: Vladimír Tkačjov, Arťom Sergejev.
61:25
Na druhé straně měl obrovskou šanci Hamilton, který si dojel na brankoviště pro odražený puk, ale trefil pouze obránce!
61:12
Grigorenko je při chuto a ocitl se v další šanci, ale ani tentokrát neuspěl.
60:44
Domácí mladíci se tlačí dopředu. Ke střele se dostal Grigorenko, ale vítěznou branku se mu vstřelit nepodařilo.
60:01
Zápas o třetí místo mezi Kanadou a Ruskou skončil po šedesáti minutách nerozhodně 5:5 a na řadu tedy přijde prodloužení. Pokud v něm branka nepadne, tak o bronzových medailích rozhodnou nájezdy. Nutno dodat, že utkání bylo nesmírně vyrovnané a remíza je zřejmě spravedlivá. Ale někdo vyhrát musí ...
60:00
59:51
Vhazovat se bude po levici ruského brankáře. Poslední šance pro Kanadu, aby toto utkání rozhodla v normální hrací době.
59:17
Domácí se provinili zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje do jejich pásma.
59:00
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
58:34
Dopředu šla i Kanada, ale ani Rattie se svým projektil neuspěl.
57:52
Kosov šel jeden na jednoho, zvolil střelu, ale Subban puk vyrazil.
56:44
Grigorenko o pul přišel a dopředu šla Kanada. Před domácí brankou vznikl velký záver, ze kterého ale nakonec nic nebylo. Rusko mělo nyní ale obrovské štěstí, protože puk se válel před brankou, ve které ležel Makarov!
56:06
Ale chybovali a ke střele se dostal kanadský Rattie, ten ovšem domácí svatyni netrefil.
55:50
Domácí mají puk za svojí brankou.
55:20
Dopředu se tlačí oba týmy, ale obránci dominují a na další šanci tak stále čekáme.
54:27
Ke střele se dostal Žarkov, ale na Subbana nevyzrál.
54:18
Nyní se hraje na druhé straně, tedy před brankou Kanady.
53:43
Hráči ze zámoří mají tlak. Dostali se i k několika střelám, ale žádná neskončila vedoucí brankou.
53:07
Kanadští mladíci kombinují před brankou Ruska.
52:38
Pokračovat se bude po komerční přestávce.
52:14
Puk mají hráči ze zámoří, kteří kombinují ve své třetině.
51:40
Oba celky se tlačí dopředu a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
50:46
Kanada právě vstřelila branku!

Povede! Po závaru před ruskou brankou se nejlépe zorientoval BRETT RICTHIE, který práskl do puku, který skončil za Makarovem. Asistence: Scott Harrington.
50:21
Hráči ze zámoří vrhají všechny síly do útoku. Povede se jim ještě vyrovnat?
49:45
Před branku domácích si výborně najel Rattie, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Opět skvěle zasáhl Makarov.
49:02
Kanada je v plném počtu.
48:51
Kanada opět vyhodila a tuto přesilovou hru už přežije.
48:16
Kanadským hráčům se povedlo zavést puk do třetiny Ruska.
47:27
Od modré pálil Grigorenko, ale Subban jeho dělovku vyrazil.
47:02
Domácí si zahrají přesilovou hru. Za hru vysokou holí je vyloučen kanadský Murphy.
46:47
Nevymysleli ale nic a dopředu šli domácí. Ani jejich akce ale k ničemu nevedla.
46:20
Puk mají na svých hokejkách hráči ze zámoří, kteří se snaží něco vymyslet. Čas se jim rychle krátí.
45:37
Kanadští hráči přitvrdili, což pocítil například Grigorenko, který byl tvrdě atakován.
44:52
Před domácí brankou se objevili dva borci ze zámoří, ale ani jeden z nich se nakonec nedostal ke střele.
44:24
Nakonec se přeci jen vydali dopředu, ale o kus černé gumy rychle přišli.
43:56
Ruští mladíci uklidnili hru a kombinují ve své třetině.
43:20
Další útok Ruska i Kanady zhatila nepřesná přihrávka.
42:49
Nyní zahrozili i kanadští hráči, ale Makarova nepřekonali a stále tak prohrávají nejtěsnějším možným rozdílem.
41:53
Domácí mladíci jsou aktivnější a mají více ze hry. Vedoucí branka je evidentně nakopla.
41:00

A nakonec se dočkali vedoucí branky. Po boji za brankou se dostal puk před svatyni Kanady, kde byl volný kapitán NAIL JAKUPOV, který střelou pod břevno překonal Subbana. Asistence: Kirill Kapustin.
40:31
Domácí dohrávají přesilovou hru a tlačí se stále před branku Kanady.
40:01
Hráči Kanady mají smrtící hlavně přesilové hry, ze kterých už dnes dali čtyři branky. Na to si musí dávat domácí mladíci velký pozor. Naopak ruští borci zase hrozí z rychlých brejků.
Druhá třetina je za námi. Viděli jsme v ní tři branky a stav utkání je 4:4. Vyrovnávací branku na 3:3 vstřelil po necelých čtyřech minutách Scheifele. Jenže o minutku později šlo Rusko opět do vedení, když se prosadil Mozer. Ve 33. minutě hrála Kanada další přesilovou hru a opět ji využila. Trefil se Murphy, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Stav zápasu je tedy nerozhodný a v poslední třetině se máme na co těšit.
40:00
39:42
Grigorenko byl podražen a na dvě minuty si musí jít odpočinout Strome.
39:20
A ti se také vydali dopředu a jejich rychlou akci zakončil Ritchie, ale s jeho slabým zakončením neměl Makarov žádné problémy.
39:05
Další akci Ruska rozjížděl kapitán Jakupov, který byl ovšem rychle zastaven a puk mají borci ze zámoří.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Vzápětí to zkoušel Wotherspoon, ale ani on neposlal svůj celek do vedení.
38:24
Po buly pálil od modré Rielly, ale na Makarova nevyzrál.
38:21
Dopředu šli hráči Kanady a domácí se osvobodili pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.
37:54
Ihned po buly pálil domácí Ďjakov, ale Subban jeho pokus vyrazil nad branku.
37:51
A další akce Kanady skončila zakázaným uvolněním.
37:32
Mezi kruhy napřáhl Rattie, ale jeho střela skončila nad domácí brankou.
37:09
Ruští mladíci to zkusili dlouhou přihrávkou, ale celé to skončilo zakázaným uvolněním.
36:57
Od modré pálil Ouellet, ale Makarov byl i tentokrát pozorný a podržel svůj tým.
36:33
Ve velké šanci se ocitl kanadský Strome, ale Makarova nepřekonal a stav se stále nemění.
36:10
Oba celky se stále tlačí dopředu a takový hokej se musí divákům v hale líbit. Zatím je to opravdu fantastická podívaná se skvělou atmosférou.
35:46
Z dálky to zkusil Ritchie, ale Makarov s jeho pokusem neměl žádný problém.
35:20
Do konce druhé třetiny zbývá jen pár minut. Dostane se v této periodě ještě nějaký celek do vedení?
34:30
Z dobré pozice pálil domácí kapitán a miláček tribun Jakupov, ale Subban předvedl, že jeho lapačka je opravdu rychlá.
34:01
Po velkém závaru před domácí svatyní se nikdo z kanadských hráčů k puku nedostal a ten raději přikryl brankář Makarov.
33:25
Kanada nyní tlačí a usadila se před brankou Ruska.
32:53

Neuvěřitelné. Mladíci ze zámoří využívají čtvrtou přesilovou hru a vyrovnávají. Na modrou čáru dostal nabito RYAN MURPHY, který propálil vše co mu stálo v cestě a vstřelil čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Jonathan Huberdeau.
32:13
Kanada měla tlak a vynutila si další přesilovou hru. Na dvě minuty je za zdržování vyloučen domácí Albert Jarullin.
32:00
Bekhendem to chytře zkoušel Drouin, ale Makarov byl na svém místě a tento pokus si pohlídal.
31:19
Na ledě se přiostřilo, ale rozhodčí zůstává v klidu a vylučovat se zatím nebude.
30:43
Huberdeau vyhodil puk ven z kluziště a zastavil tak útočné snažení svého týmu.
30:20
Na druhé straně zahrozil Grigorenko, ale Subban skvěle zasáhl lapačkou.
30:03
Dopředu se vydali i hráči ze zámoří, ale jejich dvě střely byly zblokovány.
29:23
Nyní je k vidění velké množství nepřesností, a to na obou stranách. Na další šanci tak stále čekáme. Aktivnější jsou ale určitě domácí mladíci.
28:43
Ale akci domácích zastavil rozhodčí, ofsajd.
28:32
Hraje se před brankou Kanady. Puk mají na svých hokejkách domácích hráči.
28:15
27:55
Další vyhození kanadských mladíků.
27:35
Domácím se zatím tato přesilová hra příliš nedaří. Kanada opět vyhodila.
26:53
Subban si na své konto připsal další dobrý zákrok a podržel svůj tým. Následně se hráčům ze zámoří podařilo vyhodit přes všechny čáry.
26:15
Přesilová hra pro Rusko. Vyloučen je Ritchie.
26:12
26:05
Kanadští borci ale v této fázi utkání dobře brání. Probudilo se i domácí publikum, které žene své miláčky dopředu.
25:27
Domácí hráči jsou při chuti a stále se tlačí před branku Kanady. Povede se jim zvýšit své vedení?
24:23
´
A domácí jdou opět do vedení! Po zblokované střele se dostal k puku JEVGENIJ MOZER, který z bezprostřední blízkosti překonal střídajícího Subbana. Asistence: Maxim Šalunov.
23:16

A borci ze zámoří využívají i třetí přesilovou hru. Po krásné kombinační akci zůstal zcela sám před brankou Ruska MARK SCHEIFELE, který dostal přesnou přihrávku od Nugenta-Hopkinse, a propálil Makarova. Je vyrovnáno. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Ryan Murphy.
23:00
Za držení je vyloučen domácí Kosov.
22:57
Kanada nyní tlačila a Rusko se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:27
Mezi kruhy vystřelil Murphy, ale Makarova nepropálil.
22:02
Dopředu se vydali i mladíci ze zámoří, ale ani jejich akce k ničemu nevedla a stav utkání se tedy stále nemění.
21:27
Grigorenko to vzal na sebe a chtěl se proháčkovat před kanadskou branku, ale nebyl úspěšný a o puk přišel.
20:58
Po nahození se snažil před brankou Kanady dorážet Slepišjev, ale k puku se nedostal.
20:28
Do druhé periody vstoupili lépe domácí hráči, kteří se okamžitě vydali dopředu. Dostali se i ke dvou střelám, ale ani jedna nebyla přesná a Subban zasahovat nemusel.
20:01
Druhá třetina bude tedy ještě hodně zajímavá a dá se předpokládat, že oba týmy ještě přidají, protože jak se zdá, tak i bronzová medaile se počítá a v tomto duelu jde tedy o hodně.
První třetina je minulostí. Sledujeme pohledný hokej, kterému zatím nechybí vůbec nic. Výborný vstup do utkání měli ruští mladíci, kteří už v 5. minutě vedli o dvě branky. Za domácí se prosadil Chochlačev a kapitán Jakupov. Pak se na druhé straně prosadila jedna z největších hvězd tohoto šampionátu, kanadský kapitán Ryan Nugent-Hopkins, který snížil. Jenže o minutku později to už bylo opět o dvě branky, protože se prosadil Ďjakov, který vyhnal z branky Binningtona. V 16. minutě využila Kanadu další přesilovou hru, když se trefil Huberdeau, který opět snížil na rozdíl jedné branky.
20:00
19:57
Z té ale nic nebylo a další branky se už nedočkáme.
19:32
Puk mají na svých hokejkách hráči Kanady, kteří rozjedou poslední akci.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:38
Po krásné individuální akci se dostal do šance i Kučerov, ale ani on na kanadského brankáře nevyzrál.
18:19
Do dobré šance se dostal Grigorenko , který pálil z pravého kruhu, ale Subban jeho ránu zneškodnil.
18:00
Kanadě se podařilo vyhodit.
17:40
Ke střele mezi kruhy se dostal Chochlačev, ale jeho rána byla zblokována.
17:20
Ruští mladíci zatím nic nevymysleli. Stále ovšem kombinují před kanadskou brankou.
16:32
Přesilová hra pro Rusko. Za držení je vyloučen kanadská Ouellet.
15:52

A i tentokrát Kanada přesilovou hru využívá. Od modré pálil Muprhy, s jeho pokusem si ještě Makarov poradil, jenže vyrazil puk pouze před sebe, kde byl nikým nehlídaný JONATHAN HUDERDEAU, který se výborně zorientoval a uklidil puk za záda ruského brankáře. Asistence: Ryan Murphy, Ryan Nugent-Hopkins.
15:14
Nakonec z toho nebyla žádné šance, ale Kanada si zahraje další přesilovou hru. Vyloučen je totiž domácí Žarkov.
14:55
Hráči Kanady se usadili v ruském obranném pásmu.
14:01
Ale nevymysleli nic a dopředu se hnal Grigorenko, jenže místo střely zvolil přihrávku a nakonec z toho nebylo vůbec nic.
13:44
Další útočnou akci zakládají hráči Kanady, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
13:38
Chochlačev se hned dral dopředu, ale byl zastaven. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
13:21
Rusko je v plném počtu.
12:16
Po hezké kombinační akci Kanady se v dobré pozici ocitl Scheifele, ale proti jeho pokusu výborně zasáhl Makarov, který puk vyrazil ramenem.
12:00
Ruští borci vyhodili přes všechny čáry.
11:21
Máme tu další vyloučení. Za hrubost je vyloučen Chochlačev, který v přerušené hře srazil jednoho z kanadských hráčů.
11:21
Před branku Ruska se dral Huberdeau, který dokázal i zakončit, ale s jeho nepříliš povedeným pokusem si Makarov poradil.
11:03
Utkání má zatím tempo a k vidění je velké množství šancí, tvrdých střetů a hezkých hokejových momentů.
10:32
Velkou šanci měl domácí mladík Kučerov, který ovšem z bezprostřední blízkosti Subbana nepřekonal. A to ani nadvakrát. Kanadský muž s maskou nyní svůj tým podržel.
09:42
Kanadští hráči se nyní dostali do dvou slibných šancí, ale ani jedna neskončila gólem a stav utkání se tak nemění.
09:12
Před ruskou brankou vznikla strkanice, ale vylučovat se zatím nebude.
08:48
Kanadští mladíci se tlačí před domácí branku, ale Rusové zatím velmi pozorně brání. A hlavně tvrdě a s tím mají hráči ze zámoří velké problémy.
07:55
Po inkasovaném gólu opustil kanadskou branku Binnington, kterého nahradil Subban.
07:55

A už je to opět o dvě branky. Po vyhraném vhazování napřáhl mezi kruhy KIRILL ĎJAKOV, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a zvýšil vedení Ruska. Asistence: Vladimír Tkačjov.
07:51
Borci ze zámoří nic nevymysleli a do útoku šli domácí. Akci zakončil Grigorenko, ale kanadského brankáře nepřekonal.
07:29
Kanadským hráčům vstřelená branka pomohla a nyní se už opět tlačí před ruskou svatyni.
06:58

Hráči Kanady se rychle dostali do pásma a dočkali se kontaktní branky. Mezi kruhy se k puku dostal ostrostřelec RYAN NUGENT-HOPKINS, který prostřelil ruského brankáře. Asistence: Mark Scheifele.
06:42
Domácím mladíkům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
06:17
Za podražení je na dvě minuty vyloučen domácí Mozer. Přesilová hra pro Kanadu.
05:58
Domácí borci jsou stále aktivnější a tlačí se před kanadskou branku.
04:57
Oddechový čas pro Kanadu.
04:57

A domácí mladíci už vedou o dvě branky. Po krásné kombinaci se prosadil kapitán NAIL JAKUPOV, který uklidil puk do prázdné branky. Parádní akce domácích mladíků. Asistence: Albert Jarullin, Kirill Ďjakov.
04:17
Za držení je vyloučen Jenner (CAN).
03:31

Domácí se usadili v obranné třetině Kanady a nakonec se dočkali vedoucí branky. Střelou z pravého kruhu se prosadil ALEXANDR CHOCHLAČEV, který se štěstím prostřelil kanadského brankáře. Asistence: Kirill Ďjakov, Albert Jarullin
02:56
Od modré to zkusil jeden z kanadských obránců, ale Makarov byl pozorný a puk vyrazil.
02:18
Kanadský Scheifele odchází s krvavým zraněním na ošetření. Snad to nebude vážné.
01:50
Oba celky zatím pozorně brání a stále čekáme na první střelu na branku. Puk mají častěji na svých hokejkách mladíci z Kanady.
01:06
Dopředu se tlačili kanadští hráči, ale nedostali se ani ke střele. Vzápětí zaútočili domácí, ale skončilo to zakázaným uvolněním.
00:31
Rusové se hned natlačili před kanadského brankáře, ale kapitán Jakupov se do šance nedostal. Puk podržel Binnington.
00:15
První útok Kanady skončil zakázaným uvolněním.
00:01
Hokejisté obou celků už jsou na ledě a hlasatel představuje zahajovací pětky.
Neúspěch Ruska v semifinále už přinesl i ohlas ve zdejších médiích. Na trenéra Varnakova se snáší kritika, kouč juniorského týmu Tolpar Ufa hrajícího MHL dokonce Varnakova označil za neschopného.
Do startu utkání zbývá ještě zhruba 6 minut, Ufa Aréna se však zaplňuje pomalu. Že domácí budou hrát pouze o bronz se tu nečekalo.

Kanada: Binnington - Harrington, Hamilton, Ouellet, Reinhart, Rielly, Wotherspoon, Murphy, Camara - Nugent-Hopkins (C), Rattie, Huberdeau - Scheifele, Drouin, Strome - Ritchie, Danault, Jenner - Lipon, MacKinnon, McNeill

Rusko: Makarov - Jarullin, Nestěrov, Ďjakov, Dyblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov (C), Chochlačev, Kapustin - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Tkačjov, Nikuškin, Kosov - Šalunov, Bigarjov, Žarkov - Mozer
To Kanada působila celý turnaj sebevědomě. Základní skupinou prošla bez porážky, když porazila Německo 8:0, Slovensko 6:3, Američany 2:1 a Rusko 4:1, takže postoupila rovnou do semifinále. V něm však utrpěla vysokou porážku od USA 1:5 a nyní se Kanaďané musí připravovat na malé finále.
Ve čtvrtfinále čekalo na hostitelskou reprezentaci nevyzpytatelné Švýcarsko a Rusku teklo do bot. Nakonec ale sborná po samostatných nájezdech zvítězila 4:3 a urvala postup do semifinále. V něm ale Rusové podlehli Švédům, a tak je čeká boj „pouze“ o bronz.
Domácí Rusové se v úvodním zápase šampionátu protrápili k vítězství 3:2 nad Slovenskem v prodloužení. Silný výběr USA udolali v poměru 2:1, deklasovali Německo 7:0, ale v posledním duelu skupiny B nestačili na Kanadu po již zmíněné porážce 1:4.
Obě mužstva se na letošním turnaji už jednou potkala. Na Silvestra po kvalitním výkonu zvítězila Kanada 4:1. Rusové jsou tak připraveni na pomstu. Jakupov a spol. mají na Kanadu spadeno už dlouho. Právě největší ruská hvězda Nail Jakupov dokonce před prvním vzájemným kláním odmítal poskytovat jakékoliv rozhovory.
Zápas o bronzovou medaili mezi Ruskem a Kanadou bude takovým malým předvojem velkého finále, které v Ufě odstartuje ve 14 hodin. Rozhodně se ale dá očekávat zajímavý hokej v bouřlivé atmosféře. Utkání mezi Javorovými listy a sbornou jsou téměř vždy vyhrocená a nejinak tomu bude zítra, kdy je ve hře cenný kov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.