To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
O převaze Slovenska svědčí i konečný poměr střel na bránu - 40 : 17! Německé šance až do samého závěru držel, dnes skvělý, Cupper. Ani on však nestačil na vítěznou trefu Čerešňáka, která padla v 62. minutě a rozhodla o vítězi tohoto utkání.
Německo dnes podalo poměrně dobrý výkon, i když technické nedostatky byly na jeho hře znát. Po všech stránkách dokázala soupeři konkurovat snad pouze první lajna, vedená Riederem a Draisaitelem.
Skončilo dnešní utkání, v němž se nakonec radoval favorit. Slovensko se ovšem na výhru neskutečně nadřelo a i když nakonec vyhrálo "jen" v prodloužení, zajistilo si tím stále reálnou postupovou šanci do čtvrtfinále.
61:40
Slovensko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Radost slovenské reprezentace, která v početní převaze v prodloužení dala vítězný gól! Přesně umístěný střela, přesně nad ramenem Cuppera, prosadil se PETER ČEREŠŇÁK! Asistence: Martin Reway.
61:30
Slováci poslali na led to nejlepší, co mají. Jsou usazeni ve třetině soupeře.
61:10
Němci se osvobozují.
60:57
Slovenský kouč si bere oddechový čas.
60:57
Ale přichází velká chyba Němců, Uvíra fauluje a jde na trestnou lavici, to bude velká příležitost pro Slováky, kteří budou hrát přesilovou hru čtyři na tři! Možný klíčový okamžik utkání!
60:45
Němci kombinují ve středním pásmu.
60:31
Připomínám, že prodloužení se hraje pouze ve čtyřech hráčích na obou stranách.
60:01
Za pár desítek vteřin začne pětiminutové prodloužení a pokud nepadne branka, budeme svědky samostatných nájezdů.
Slovensko se ve třetí třetině nezmohlo na víc, než na jeden gól, který však byl nesmírně důležitý a padl v 45. minutě po přesné dorážce B. Mráze, čímž Slovensko vyrovnalo na 1:1.
Dnešní utkání skončilo po šedesáti minutách remízou, i když v posledních vteřinách třetí třetiny se dostali do zakončení slovenští hokejisté, obětavé zákroky bránících hráčů jim zabránili v zakončení.
60:00
59:50
Ale již z toho nic nebude, třetina za pár vteřin skončí.
59:20
Závěr třetiny patří Německu, na ledě elitní lajna, která svírá soupeře v jeho třetině.
58:31
Slováci jsou nervózní, kupí jednu chybu v defenzivě za druhou, Němci se několikrát dostali do zakončení, jen díky nepřesnosti se nemohou radovat ze druhé branky.
58:00
Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny, puk v lapačce gólmana Cuppera po střele Rewaye.
57:20
Slováci se snaží vybojovat puk, ale do šance se dostává Tiffels, pronikl z pravé strany až před bránu, ale byl atakován, rozhodčí nepíská faul.
57:00
Němci kombinují v útočné třetině.
56:40
První pětka Němců dokázala Slováky dostat pod tlak.
56:10
Němci se nyní osvobozují jen za cenu vyhození puku ven ze třetiny.
55:50
Bíreš sice vybojoval puk, ale bylo odpískáno postavení mimo hru, jeden ze Slováků se "zapomněl" v útočném pásmu. Vhazování ve středím pásmu.
55:15
Ale Slováci získávají puk, ale pouze odevzdávají puk soupeři.
54:53
Další akce Němců ve třetině soupeře.
54:30
Němci se tlačí do útočného pásma, Rieder střílí na Nagyho, ale jeden z obránců lehl do střely.
54:10
Až nyní se Němci osvobozují a střídají.
53:50
Nikdo však zatím ještě nestihl vystřídat, jako by se pokračovalo v přesilové hře.
53:23
Další nevyužitá přesilovka, Německo v plném počtu.
53:15
Ale Cupper drží "akcie" svého týmu hodně vysoko!
53:00
Slovensko vyhrává buly.
52:58
Střela z velkého úhlu z levé strany nemohla Cuppera ohrozit. Vhazování v obranné třetině Německa.
52:25
Dělovka Daňa od modré byla nepřesná, Němci opět vyhazují.
52:05
Tvrdá střela od modré, teč Bíreše, ale Cupper vyráží a Němci vyhazují puk ven ze třetiny.
51:50
Slovnesko již v útočném pásmu.
51:23
Dalším vyloučeným hráčem Německa je Ketterer, Slovensko bude hrát šestou přesilovou hru v utkání.
51:10
Latta se dostává do zakončení z blízkosti Nagyho, ale ten chytá!
50:50
Další pokus o kolmé vysunutí Slovensku nevyšel, puk získává Německo.
50:11
Němci však získávají puk a pouze jeden forčekující hráč Slovenska není překážkou v rozehrávce.
50:03
Natřelený puk na Cuppera gólman chytá a Slovensko získává pásmo.
49:50
Hraje se nyní vyrovnaný hokej.
49:20
Nahozený puk do útočného pásma dojíždí Němci.
48:45
Německo v plném počtu.
48:38
Tato přesilovka se Slovákům vůbec nepovedla. Na Cuppera nešla ani jedna střela!
47:55
Slovensko se ještě nedokázalo usadit v útočné třetině.
47:25
Uvíra nyní dobře nasbíral cenné vteřiny v pásmu Slovenska, poté odchází střídat.
46:45
Ale vzápětí se vylučuje, Pauli fauluje B. Mráze a je to nabídnutá početní výhoda pro Slovensko!
46:38
Němci již nyní opět forčekují s jedním hráčem v útočné třetině.
46:17
Nagy musí zasahovat proti střele Němců z levé strany.
45:28
Slovákům vstřelený gól vlil krev do žil, často se nyní tlačí do zakončení, ale nesmí zapomínat na defenzivu!
44:45
Němcům se jejich defenzivní taktika nevyplatila a přece jenom inkasovali. Nyní se musí zase začít tlačit do zakončení.
44:02
BRUNO MRÁZ konečně překonává fantoma v bráně Německa, kdy puk odráží od bránícího hráče přímo před Cuppera, kde si dobře nabruslil právě B. Mráz a vyrovnává! Asistence: Emil Bagin, Richard Mráz.
43:35
R. Mráz přihrává před branku, ale Cupper tuto přihrávku/střelu vyráží.
43:05
Slovensko si musí dát pozor na rychlé brejky Němců, kteří se již neženou do útočných kombinací.
42:40
Němci střídají a okamžitě se formují ve svém pásmu.
42:18
Vhazování je slabinou Slováků, tam přichází o spoustu puků.
42:02
Korim se snažil překonat Cuppera z levé strany, ten však pozorný a chytá.
41:30
Slovensko opět pouze nahazuje puky do útočného pásma.
41:06
Vhazování před Cupperem, puk však na hokejkách německých hokejistů.
40:19
Zakázané uvolnění Slovenska, hra se stěhuje před Nagyho.
40:01
Hráči již nastupují na ledovou plochu, třetí třetina za pár okamžiků začne.
Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 16:38 hodin.
První a zatím jedinou branku utkání vstřelil ve 34. minutě Rieder a dokonale tak zaskočil slovenské hokejisty, kteří sice v utkání svého soupeře jasně přestříleli - 28:13, ale hokej se hraje na góly a na ty zatím vede Německo.
Skončila druhá třetina, v té jsme se konečně branky dočkali a i přes optickou převahu Slovenska, puk skončil za zády Nagyho! I přesto, že Německo bylo v předchozích dvou utkáních základní skupiny doslova "fackovacím panákem", v dnešním utkání hraje velice koncentrovaně a na Slovensko to, zatím, stačí.
40:00
39:42
Slovensko se nyní musí bránit, Němci aktivnější v samém závěru třetiny.
39:07
Probíhá poslední minuta druhé třetiny, puk za Nagym.
38:27
Nebezpečný průnik Němců, Leon Draisaitl se tlačí do zakončení z pravé strany, ale Nagy zneškodnil tuto šanci.
38:05
37:54
Slovensko kombinuje v útočné třetině, ale Cupper je nepřekonatelný.
37:12
Richard Mráz nyní mohl vyrovnat, poté se na Cuppera vrhlo klubko hráčů, ale rozhodčí kontroloval situace zpoza brány, puk zůstává před čárou.
37:10
Vhazování v německé obranné třetině.
36:45
Střela a ještě dorážka, ale Cupper odolává. Puk opouští třetinu.
36:05
Vylučuje se, Mebus odchází opět na trestnou lavici, Slovensko může vyrovnat.
35:45
Kolena se dostává nadvakrát do zakončení, výborný zákrok Cuppera!
35:30
Slovensko nastěhované v útočné třetině.
34:51
Slovensko v plném počtu, musí však dotahovat jednobrankové vedení soupeře.
34:31
Němci hrají stále přesilovou hru, tentokrát již pět na čtyři. Jsou před Nagym.
33:56
Německo právě vstřelilo branku!
TOBIAS RIEDER zakončuje dobrou kombinaci Němců, kdy se puk dostává až k levé tyči, kde čekal právě Rieder, který již neměl problém zakončit do odkryté části brány. Nagy se již nestihl přemístit. Asistence: Leon Draisaitl, Dominik Kahun.

33:30
Nyní jsou již Němci v přesilvkovém rozestavení.
32:51
A pozor, další faul slovenského hráče, na trestnou lavici odchází Kolena, tzn., že minut a třicet osm vteřin budou hrát Němci přesilovou hru pět na tři!
32:40
Němci se usazují v útočné třetině.
32:27
Vzápětí další vyloučení, Němci překvapili soupeře a Fujerik musel zastavit jednoho ze soupeřů nedovoleně.
31:33
Německo v plném počtu, další nevyužitá přesilová hra.
31:32
Přihrávka rukou, Slovensko ztrácí pásmo.
30:46
Šance Tomáše Mikúše u pravé tyče Cupperovi brány, ale nepodařilo se mu puk zvednout nad beton německého gólmana.
30:05
Až nyní se dokázalo Slovensko usadit v útočné třetině.
29:40
Slovensko ztrácí pásmo, Německo sbírá cenné vteřinky.
29:33
Tentokrát již rozhodčí vylučuje, předtím pustil několik sporných zákroků, nyní již neodpouští faul Mebusovi, který jde na dvě minuty na trestnou lavici.
28:55
Puk před Cupperem, ale obránci Německa dokáží soupeře odstavit od puku.
28:10
Hra Německa je založená na přesné a důsledné defenzivě, přes ní se Slovensko prosazuje zatím těžko a když už, výborný Cupper chytá.
27:05
Ale je to boj, žádný z týmů si nyní nevytváří střelecké příležitosti.
26:20
Puk za bránou Slovenska.
25:49
Kolena se nyní pokusil překvapit Cuppera a zasunout puk za jeho záda po objetí brány, ale gólman byl u levé tyče včas.
25:35
Slováci zjednodušili přechod přes střední pásmo, vždy jeden z hráčů zaveze puk do třetiny a tato taktika má úspěch.
25:00
Závar před Nagym, klubko hráčů zavalila slovenského gólmana, ale branka z toho není.
24:40
Ojedinělá "návštěvá" Němců v pásmu soupeře.
24:10
Tempo hry udává Slovensko, soupeř se usilovně brání.
23:20
Mikúš zakládá útok Slovenska, ale byl atakován Paulim, drobný "háček" nechává rozhodčí bez povšimnutí.
22:27
Ale Slováci se dostávají před Cuppera, ten musí zasahovat proti dvěmě střelám. Nakonec puk podržel v lapačce a bude se vhazovat v obranném pásmu Německa.
22:00
Vhazování v útočném pásmu Slovenska, znovu úspěšnější Německo.
21:45
Nastřelený puk do pásma získávají němečtí hráči, ti slovenští si zatím nevědí rady s přechodem přes modrou čáru.
20:45
Němci dobře bruslí, zahušťují střední pásmo.
20:20
Puk ve třetině Německa, ale na hokejách soupeřů slovenských hokejistů.
20:01
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, druhá třetina začne každým okamžikem.
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 15:51 hodin.
Slovenští hráči začali vyrovnávat hru až zhruba kolem dvanácté, třinácté, minutě, k čemuž jim také pomohla přesilová hra. Pak se několikrát Němci museli bránit nebezpečným šancím slovenských hokejistů, ale gólman Cupper dokázal všechny střely pochytat.
Skončila první třetina, ve které jsme sice branku nezaznamaneli, ale ve které nebyla nouze na zajímavé momenty. V jejím průběhu měli nejprve více ze hry němečtí hokejisté, kteří dokázali několikrát nebezpečně ohrozit bránu Slovenska. Navíc měli k dispozici i přesilovou hru, čímž se jejich aktivita ještě více znásobila.
20:00
19:45
Nebezpečná střela a výborný zákrok Nagyho proti střele Draisaitla!
19:15
Němci v plném počtu.
19:00
Němci se v klidu brání, další vyhození puku.
18:35
Až nyní se slovenští hokejisté dostali do klasického přesilovkového rozestavení.
18:10
Zatím se Slovensku opravdu nedaří při této přesilovce.
17:35
Latta schytal nyní střelu slovenského hráče od modré a kulhá na lavičku, polovina přesilovky Slovenska je ale pryč.
17:15
Dennis Reimer je vyloučený za hákování.
17:10
Poslední minuty se přece jenom Slováci dostávají častěji do třetiny soupeře a z tohoto tlaku pramení chyby.
16:31
Kolena přihrává na Korima, ale ten ztrácí puk, Němci postupují do středního pásma.
15:35
Střídání, na led naskakují třetí pětky.
15:05
Němci zaskočili svého dnešního soupeře aktivní hrou, Slovensko se jen těžko probíjí před Cuppera.
14:37
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.
13:32
13:27
Nechala pálí od modré, ale Cupper připravený a chytá.
12:57
Již pouze pětatřicet vteřin mají Slováci k dispozici přesilovou hru, Německo úspěšnější na vhazování, čímž získává důležité puky.
12:27
Vhazování před Cupperem, Slovensko stále ve třetině soupeře.
12:05
Korim střílí z pravé strany, ale puk končí mimo, navíc opouští třetinu.
11:32
Vylučuje se, za faul na R. Mráze odchází na trestnou lavici Bär.
10:37
Přečíslední tři na jednoho, Mikúš se snaží zakončit na levé straně, ale puk byl hodně vysoko, slovenský hráč netrefuje. Další dobrá šance!
10:20
Střela od modré, rozhodčí ale píská postavení hráče v brankovišti. Přesto končí puk na tyči Cupperovi branky, velká šance hostů!
09:30
Nepřesnost v rozehrávce, Reider se tlačí do třetiny, k zakončení se dostává Pauli, který se znenadání ocitá sám před Nagym a jen díky skvělému zákroku slovenského gólmana je stav stále bezbrankový!
08:54
Nyní se musí opět Slováci osvobozovat ze sevření soupeře, Němcům úvod utkání vyšel.
08:00
Slovenští hokejisté zatím příliš chybují, nezvládají dobruslovat nahozené puky, jejich kombinační hra vázne.
07:37
Němci stále drží soupeře před jeho bránou.
07:09
Zakázané uvolnění Slovenska, vhazování před Nagym.
06:45
Nyní se musí Němci bránit, Slovensko drží pásmo.
06:20
Vhazování před Nagym, zatím stále na první branku čekáme.
06:02
Slovensko v plném počtu.
05:50
Ale blíží se návrat vyloučeného hráče.
05:30
Nyní jsou opět Nemci nastěhováni před brankou Slovenska.
04:40
Až nyní se Slovensku podařilo vyhodit a nebýt ofsajdu na modré, mohli postupovat Bíreš s B. Mrázem na dva bránící Němce.
04:02
Tomáš Nechala vyloučený na dvě minuty, první přesilová hra Němců, kteří jsou před Nagym.
03:59
Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde Slovák.
03:30
Další nahozený puk za branku Cuppera, ale ten opět dojíždí soupeř.
02:50
Němci vytlačují Slováky do středního pásma.
02:25
Kolena se pěkně z pravé strany natlačil před bránu, snažil se zakončit přes obránce k bližší tyčce, ale gólman chytá.
02:05
Slovensko se nyní pokouší o kombinaci ve třetině soupeře.
01:20
U puku Slovensko, které nahazuje puk do pásma soupeře, tam se ho ale ujímají Němci.
00:30
Němci poprvé na návštěvě v obranném pásmu Slovenska. Nagy si se střelou z levé strany poradil.
00:15
Úvodní buly pro Německo.
00:01
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.
Slovensko dnes nemůže do utkání nasadit zraněného Patrika Lužu, kterého v utkání s Kanadou zranil surovým zákrokem Anthony Camara.

Slovensko: Nagy (Romančík) - Čerešňák, Nechala, Mikúš, Daňo, Matis - Rusina, Bagin, R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Bajanik, Korim, Kolena, Uhrik, Reway - Buri, Hudec, Rapáč, Fujerik

Německo: Cupper (Trautmann) - Meirandres, Kronthaler, Draisaitl, Kahun, Rieder - Ketterer, Keller, Latta, Uvíra, Ackermann - Haase, Faber, Kretschmann, Pfoderl, Tiffels - Mebus, Bar, Sekesi, Pauli, Reimer

Rozhodčí: Nord, Sjöqvist (oba SWE) - Kaderli (SUI), Semjonov (EST).
Němečtí reprezentanti zato prožívají herní i výsledkovou mizérii. Na turnaji odehráli už tři zápasy a nedosáhli ani jeden bod. Bídu současné německé dvacítky dokumentuje i hrůzostrašné skóre 3:24.
Svěřenci trenéra Ernesta Bokroše oba soky hodně potrápili a pokud podobný výkon zopakují i proti Německu, měli by bez problémů dosáhnout na body.
V souboji s Německem by měli být slovenští reprezentanti favority. V kolonce počtu bodů mají sice naši východní sousedé pouhý bod. Němci ale nedosáhli ani na ten. Nutno ovšem dodat, že Slovensko první dva zápasy odehrálo s velkými favority turnaje – Ruskem a Kanadou. V obou případech sice prohrálo, ale herně to z jeho strany nebylo vůbec špatné, ba naopak.
Slovensko se v nedělní odpoledne střetne s reprezentací Německa a půjde o jeden z důležitých zápasů skupiny B, který může rozhodnout o případném postupu Slováků do čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.