Kanada – Dánsko
Česko – Slovensko
USA – Rusko
Švédsko – Finsko/Německo

Finsko s Německem se ještě utká v posledním zápase skupiny A v Montrealu o poslední postupové místo. Vítěz bere vše, poražený půjde do boje o záchranu se Švýcary.
V Air Canada Centre tak nyní zní nejkrásnější hymna na světě.
Nejlepší zápas ve skupině od českého týmu je minulostí a nutno říci, že zaslouženě. Rusko po celých 60 minut tahalo za kratší konec a musí se sklonit přes stejně mladými Čechy. Ti tak po mizerných výkonech proti Švédsku, Švýcarsku a Dánsku předvedli to nejlepší a postupují do čtvrtfinále, ve kterém se utkají se Slováky. Navíc se nemusejí stěhovat z Toronta.
60:00
59:13
Česko právě vstřelilo branku!
Jejich rozehrávku ale vystihl ONDŘEJ KAŠE, který poslal puk do prázdné branky a dává tak pojistku čtvrtfinále českému výběru. Bez asistence.
58:53
Rusko to zkouší bez brankáře!
58:26
Kubalíkova střela končí za ruskou brankou.
58:01
Česko dělí od čtvrtfinále 120 sekund!
57:20
Rusku se nedaří dostat po tlak český tým.
56:05
Lešenkova střela skončila na tvrzeném skle.
55:10
Rusové se nemohou dostat do útočného pásma a čas utíká. To je jedině dobře pro český tým.
54:13
Pastrňák to zkoušel sám ale u mantinelu o puk přišel.
52:47
Na druhé straně byla ale zablokována i střela Pastrňáka.
51:15
Košťálek znovu výborný a zneškodnil další střelu Rusů.
50:03
Po střele Šarova poskakoval kotouč na českém brankovišti, ale žádný z Rusů jej nedokázal doklepnout do odkryté české klece.
49:14
Ščotka je zpět. Češi přežili i další oslabení.
48:52
Výborně zasáhl Košťálek, který sebral skvělým zásahem holí gól Rusům.
48:35
Mandát ušetřil cenné vteřinky v útočné třetině.
48:00
Česká obranná čtveřice vyhazuje puk až za Šestjorkinovu branku.
47:14
Česko bude hrát opět v oslabení. Ščotka si půjde odpykat menší trest za sekání.
46:51
Nyní raději gólman Sborné přerušil hru.
46:20
Kubalík bekhendovou střelou našel pouze beton Šestjorkina.
45:54
Němeček je zpátky na ledě.
45:25
Znovu je puk za ruským gólmanem.
45:08
Na ruskou stranu se začíná vkrádat nervozita.
44:30
Češi se ale dokázali osvobodit.
43:54
Nyní jdou ale Češi do čtyř a všichni víme, co oslabení znamená.
42:54
Puku se ujal Mašín, který ho poslal podél mantinelu Pastrňákovi. Ten na nic nečekal a adresoval kotouč rovnou do jízdy PATRIKU ZDRÁHALOVI a ten střelou nad beton zvyšuje vedení Česka na 3:1. Asistence: David Pastrňák, Dominik Mašín.
42:45
Pajginova ostrá střela šla mimo.
41:30
tyčka zazvonila i za Svobodou po střele Tolčinského.
41:11
Pastrňák to zkoušel sám proti třem Rusům, Provorov ho však připravil u puk.
40:48
Po střele Zdráhala zazvonila tyč!
40:25
Rusko zahájilo poslední dvacetiminutovku základní skupiny B Icingem.
40:01
I po druhé třetině drží Češi jednobrankový náskok. Tentokrát 2:1. Nejprve Zvýšil české vedení Zacha, poté už se ale probudili Rusové. Barbašjov sice nejprve neproměnil trestné střílení, ten samý hráč ale poté potrestal nejbolestivější místo českého týmu. Pastrňákovo vyloučení velice rychle právě potrestal Barbašjov a do třetí třetiny je tak stále o co hrát. Rozuzlení zápasu začíná v 0:43.
40:00
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:10
Rusko je v plném počtu.
37:34
Mamin se objevil sám před Svobodou, ten ale vytáhl další skvělý zákrok a drží české jednobrankové vedení.
37:00
Česko kombinuje v útočné třetině, Střela ale nepřichází.
36:10
Přesilovku si ale zahrají i Češi. Bryncev dostává dvě minuty nepodmíněně za sekání.
35:44
Rusko právě vstřelilo branku!
Česká obrana ale propadal a Leščenko s IVANEM BARBAŠJOVEM vykombinovali krásně do prázdné brány, když jeli sami na Svobodu. Český gólman byl bez šance. Asistence: Vjačeslav Leščenko.
35:37
Barbašjov stál v brankovišti a Rusové jsou vykázání.
35:03
První vyloučení zápasu obstaral Pastrňák, který bude pykat za nedovolené bránění.
34:36
Výtečně si ale vedl také Šestjorkin proti Vránovi.
34:10
Nepříjemná střela Gavrikova neskončila za Svobodou.
33:30
Rusko začíná protahovat své střídání a tím i zaostávat za českým výběrem v bruslení. To vše ale hraje pouze do karet Čechům.
32:31
Mandátovu střelu s přehledem chytá Šestjorkin.
31:56
Kubalík nadvakrát pořádně vystrašil Šestjorkina.
31:33
Svoboda si zvyšuje sebevědomí proti Leščenkovi.
31:04
Češi jeli do akce 3 na 2 a finální přihrávku Kašeho zablokoval padající ruský obránce.
30:31
Svoboda ale chytá a Česko tak nadále vede 2:0! Hodně klíčový moment dnešního utkání!
30:31
Nyní je tu ale komplikace! Barbašjov šel sám na Svobodu a byl podražen. Rozhodčím nezbývalo nic jiného, než odpískat trestné střílení.
29:46
Rusové se ale sami vyhnali do středního pásma a stále si neví rady, jak přejít přes českou obranu.
29:28
Nyní je tu však opět zakázané uvolnění na straně české republiky.
28:40
Opět duo Kaše – Vrána zaměstnává ruskou obranu za jejich brankou.
28:06
Zdráhal to zkoušel sám a puk se projel po ruském brankovišti.
27:27
Vrána si našel na kruhu prostor ke střele a ohrozil Šestjorkina.
27:01
Nyní se ale čeští reprezentanti museli osvobodit pouze za ceny zakázaného uvolnění.
26:16
Útočnou snahu českého výběru zastavuje ofsajd.
25:55
Češi jsou nabuzeni a jsou opět v útočné třetině.
24:23
Košťálek zachytil puk na modré čáře, kterého se posléze ujal Pastrňák. Ten našel z druhé vlny najíždějícího PAVLA ZACHU, který se nemýlil a nejlepším možným způsobem zakončil rok 2014 a vstoupil do roku 2015. Asistence: David Pastrňák, Jan Košťálek.
24:15
Kubalíkovu střelu zachytil Šestjorkin.
23:20
Sborná se pokouší o kombinaci a nechce moc střílet. To však přesně vyhovuje českému mužstvu, který si dokáže její přihrávky pohlídat.
22:25
Rusové se sice dostali do zakončení, ale Svoboda s jejich nahozením neměl sebemenší potíže.
22:03
Rusko opět zahrálo na zakázané uvolnění.
21:28
Zacha hledal před brankou Kubalíka, tomu ale puk přeskočil hůl.
20:52
Na druhé straně byl ale zastaven čistě také Pastrňák.
20:22
Leščenko se dral podél mantinelu, ale Klok ho zastavil.
20:01
Nejlepší třetina českých mladíků je za námi. Svěřenci trenéra Přerosta jsou taktičtější, aktivnější a bruslivější než Rusové a po zásluze vedou 1:0 díky gól Zdráhala. Česko vede i na střely poměrem 12:3. Stále však ještě nemají vyhráno a druhá třetina začne ve 23:53.
20:00
19:30
Pastrňák mohl přidat druhý gól, ale na poslední chvíli mu šanci zmařil vracející se Judin.
19:01
Poslední minuta 1. třetiny.
18:26
Na pomoc jim přijel i Kubalík a Češi zůstávají na kotouči.
18:00
Vrána a Kaše operují za ruskou brankou.
17:13
nyní byla střela Sborné sražená vysoko nad do ochranné sítě.
16:35
Česká obrana zatím funguje skvěle a Rusy do ničeho moc nepouští.
15:37
Zacha to zkoušel individuálně, ale nakonec přišel o kotouč.
15:11
Snahu Čechů zastavila přihrávka rukou.
14:20
Šarov z úhlu neohrozil Svobodu.
13:42
Kaše hledal Pastrňáka. Přihrávka však přišla na paty.
13:20
Hraje se již ale před českou brankou.
11:53
Štencel se pokoušel opět nahodit puk. Ten ale skončil opět v rohu.
11:05
Pastrňák navázal za brankou na sebe ruské obránce a poté českou uličkou našel PATRIKA ZDRÁHALA, který prostřelil z hranice kruhu z první Šestjorkina a posílá Česko do vedení. Asistence: David Pastrňák.
10:30
Češi ale zatím brání skvěle střední pásmo a Rusům nezbývá nic jiného, než se do útočné třetiny dostávat pomocí nahazovaných puků.
09:59
Zacha si počkal až mu přijede Mandát, ten byl ale pokrytý.
09:00
Pastrňák dobře zaforčekoval a jeho šanci musel zastavit až Šestjorkin.
07:40
Češi se usadili v útočném pásmu. Zatím ale nepřichází žádná střela.
07:15
Růžička s Voženílkem nyní zaměstnávají obranu Rusů za jejich brankou.
06:33
Čeští mladíci se zatím nemohou dostat k pořádné střele a tak to zkoušejí zatím pouze nahozeními.
06:10
Český brankář nyní raději přidržel kotouč a přerušil hru.
05:41
Svoboda si pohlídal svou levou tyč a zabránil tak ve skórování Rusům.
05:00
Gavrikov rozehrává zpoza ruské klece.
04:20
Mandát se snažil tečovat nahození od modré čáry. Puk však skončil v rohu kluziště.
03:55
Ke kotouči se dostali po dlouhé době i Češi. Zastavil je však špatný přechod přes útočnou modrou čáru.
03:22
Nyní se jí však rozehrávka nepodařila a j tu další zakázané uvolnění Rusů.
02:55
Sborná už je ale v útočné třetině a kombinuje před Svobodou.
02:05
Ruský útok nyní přerušil ofsajd.
01:47
Rusové se nyní zatáhli až za vlastní branku.
00:47
Na druhé straně se objevilo první okénko v české obraně. Leščenkova přihrávka byla ale až příliš prudká.
00:27
První český střelecký pokus minul ruskou branku.
00:11
Rusko začíná zápas zakázaným uvolněním.
00:01

Rusko U20: Šestjorkin (Sorokin) – Judin, Rafikov (A), Čerepanov, Bryncev, Gavrikov (C), Valijev, Paigin, Provorov – Bučněvič (A), Barbašjov, Leščenko – Mamin, Šarov, Brjukvin –Kameněv, Goldobin, Tolčinskij – Golyšev, Fišenko, Děrgačjov. Trenér: Valerij Bragin.

Česko U20: Svoboda (Vaněček) – Klok, Němeček (A), Štencel, Mašín, Košťálek, Ščotka, Baránek, Voženílek – Kämpf (A), Vrána, O. Kaše – Pastrňák, D. Kaše, Zdráhal – Zacha, Mandát, Kubalík (C) – Růžička, Špaček, Gorčík. Trenér: Miroslav Přerost.

Rozhodčí: Brüggemann (GER), Wehrli (SUI) – Browne (CAN), Pesonen (FIN).
Do začátku zápasu našich reprezentantů zbývá ještě něco málo pod 60 minut, vy však již nyní můžete na našem webu onlajny.com sledovat online přenos z utkání zámořských velmocí, Kanady a Spojených států amerických.
Dnes ale nastává zápas pravdy a koho jiného porazit právě v klíčovém duelu, než neoblíbené Rusy a začít tak rok 2015 tím nejlepším způsobem. Nejlepší možnost , jak ukázat charakter, kuráž a zvednout si sebevědomí proti tak neoblíbenému soupeři.

Český národ musel již několikrát prokazovat charakter ať už to bylo v hokeji či jiných sportech. Pro české mladíky by mohl být motivací například tým mistrů světa v mužské kategorii z roku 2010, kdy po prohře se Švýcarskem musel vyhrát všechny zbylé zápasy a ve finále porazil právě Rusko.

Právě Rusko bylo i posledním soupeřem na MSJ v roce 2000, kde čeští junioři vedení trenérem Holíkem získali zlatou medaili a ve finále porazili Sbornou 1:0 na nájezdy. O rok později v Moskvě titul obhájili.
Ač se nevyplácí kalkulovat, tak si pojďme říci všechny možné varianty, které mohou dnes nastat:

1) Česko a Švédsko vyhrají v základní hrací době

V případě, že by Česko v zápase s Ruskem i Švédsko proti Švýcarům vyhrálo po 60 minutách, tak by česká reprezentace postoupila do čtvrtfinále ze 2. místa hned za Švédy a v klíčovém souboji turnaje by ve federálním derby vyzvala Slovensko.

2) Česko vyhraje v základní hrací době a Švýcarsko uhraje bod

a) V tomto případě by o umístění na druhé až čtvrté pozici rozhodovala tabulka mezi Ruskem, Švýcarskem a Českem .
Z této trojice by nejlépe vyšlo Rusko díky výhře 7:0 nad Švýcarskem (v případě, že by Češi nevyhráli o osm gólů, ale to je málo pravděpodobné), následované právě Švýcary a čtvrtí by byli Češi.

b) Pokud by Češi porazili Rusy o čtyři góly. Skončili by v tabulce před Švýcary.

3) Češi a Švýcaři vyhrají své zápasy

Nastane-li tato konstelace hvězd. Skončilo By Švýcarsko druhé ve skupině před Českem a čtvrtou pozici by obsadilo Rusko

4) Češi a Švýcaři vyhrají v prodloužení.

Jestliže Rusko uhraje minimálně bod v duelu s Českem, tak skončí druhé bez ohledu na ostatní výsledky. Švýcaři by skončili třetí kvůli horšímu vzájemnému zápasu. Naopak pro Česko by hrál lepší vzájemný zápas proti Dánům.

5) Česko prohraje jak v prodloužení nebo v základní hrací době.

Nejhorší možný scénář může nastat v případě jakékoliv porážky. Silná slova v podobě medaile by vzala za své a svěřenci trenéra Přerosta by museli ostudně bojovat o záchranu v elitní kategorii proti poraženému ze zápasu Finsko-Německo. Bohužel nutno dodat, že díky předvedeným výkonům je tato možnost nejpravděpodobnější.

Rusko

Také Rusko nezačalo turnaj právě nejlépe. Počáteční zaváhání s Dánskem a výhra 3:2 po nájezdech, mohla znamenat nějaké nejasnosti v sestavě Sborné, ale na rozdíl od Česka si mladí Rusové poradili poměrně jednoznačně se Švýcarskem 7:0. Zatím poslednímu soupeři, favorizovanému Švédsku, podlehlo Rusko po boji 2:3.
Česko

Ještě před vánočními svátky byli všichni optimisté, poněvadž trenér národního týmu Miroslav Přerost měl po deseti letech konečně tým, který dle původních předpokladů měl v této kategorii přivést zpět do Česka medaili, na kterou čeká již právě zmiňovaných deset let.

Jenomže úvodní již úvodní duel se Švédskem naznačil, že vše úplně jinak. Prohra s týmem, který z posledních tří šampionátů přivezl vždy medaili, se očekávala, byť dlouho hráli Češi se Seveřany vyrovnanou partii. Nakonec se ale před ním museli hokejisté do 20 let sklonit 2:5

Co už však bylo horší, to byla porážka se Švýcarskem. Všichni očekávali, že po adaptaci v premiérovém utkání se Švédy, se čeští mladíci proti Švýcarsku rozehrají k odpovídajícímu výkonu. První třetina tomu napovídala a Češi vedli 2:1, pak ale přišla oslabení, což je "Achillova pata" českého výběru a rázem přišla druhá porážka 2:5.

Kdo doufal v klidné a uklidňující vítězství proti Dánsku, ten musel vstřebat další hořkou pilulku. Dáni byli vyrovnaným soupeřem České republiky a byli hodně blízko k vítězství, které by jim zajistilo cílenou záchranu, V 58. minutě ale zatáhl za záchrannou brzdu Kubalík, když vyrovnal na 3:3 a v prodloužení rozhodl o výhře Pastrňák. Česko si tak připsalo hodně vydřenou první výhru na turnaji 4:3 v prodloužení.

Stále však nemají čeští mladíci vyhráno. Dánsko totiž včera porazilo Švýcarsko 4:3 na nájezdy a jasně dalo najevo, že do Kanady potažmo Toronta nepřijeli na výlet. Pokud chce Česko postoupit do čtvrtfinále a bojovat o vytčenou medaili, ke které mají daleko jako Kladno k mistrovskému titulu, tak musí dnes bezpodmínečně Rusy porazit, nejlépe v základní hrací době, protože spoléhat se na výhru v prodloužení či nájezdech je dosti nevyzpytatelné.
Přeji všem příznivcům mládežnického a především českého hokeje poslední minuty roku 2014. Mistrovství světa juniorů do 20 let v Kanadě má dnes na programu poslední zápasy v základních skupinách a 60 minut pravdy nyní stojí před Českou republikou, která si nemohla na přelom sezony 2014/2015 vybrat k zápasu většího rivala, než je Rusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.