Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešní noci.
Dovolím si vás pozvat ještě na noční utkání, v němž se představí domácí Kanada, která vyzve Slovensko. Duel můžete sledovat na našem portálu a já věřím, že se budete dobře bavit.
Střely na branku: 27:31.
Dnešní utkání zaslouženě vyhrála sborná, která byla více hladová po vítězství a zahraje si o zlatou medaili. Švédsko dnes tahalo za kratší konec a díky žalostné koncovce prohrálo. Tre Kronor tedy čeká boj o medaili bronzovou.
60:00
59:38
Wallmark vstřelil branku, když ukličoval tři obránce, ale branku po chvíli rozhodčí odvolali, jelikož de la Rose zboural Šestjorkina, do něhož byl natlačený!
59:15
Z mezikruží vystřelil Holmström, který trefuje masku Šestjorkina, jenž v dnešním utkání chytá perfektní střetnutí.
58:45
Kempe přisunul puk spoluhráči, který ranou z první trefuje Šestjorkina.
58:09
Söderström míří opět na střídačku!
57:46
Švédský gólmana se vrátil do branky.
57:46
Švédsku nefunguje přechod do útočné třetiny a píská se další ofsajd.
57:22
Další pokus na opuštěnou klec vyslal Bryjukvin, jehož pokus jde vedle.
56:56
Domácí hráči kombinují před brankou Šestjorkina, ale střelba nepřichází.
56:21
Ze střední třetiny vystřelil Fišenko, jehož pokus míří nad opuštěnou klec.
56:02
Söderström zůstává na střídačce a Tre Kronor hrají v šesti.
56:02
Oddechový čas pro domácí.
56:02
De la Rose nahodil kotouč na Šestjorkin, který raději kotouč schval do lapačky a přerušil hru.
55:47
První hostující lajna působí domácím velké starosti. Bučněvič si sjel mezi kruhy, kde podklouzl a bylo po šanci.
54:55
Do útočné třetiny se dostal de la Rose, které předskočil obránce, jenž zneškodnil šanci.
54:33
Švédský obránce neudržel černou gumu v útočném pásmu a dostal svůj celek do ofsajdu.
53:56
Sborná se po inkasované brance rychle uklidnila a odskočila opět na dvoubrankový rozdíl, který jí dává klid.
52:39
Rusko právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba Švédska, po které jeli dva útočníci na jediného obránce. Celou situaci chtěl na sebe vzít Fišenko, jehož tvrdou ránu vyrazil gólmana před sebe, kam první dojel MAXIM MAMIN, jenž neměl problém uklidit kotouč do branky. Asistence: Ivan Fišenko, Vladislav Gavrikov.
52:10
Domácí hráče vstřelená branku nabudila a jsou mnohem aktivnější než doposud.
51:45
A mohlo byt ještě veseleji pro Tre Kronor! Tvrdou ránu zalehl Šestjorkin, který drží Rusko ve dvoubrankovém vedení!
51:30
Švédsko právě vstřelilo branku!
A přeci jen naděje pro Tre Kronor! Kempe našel najetého Brodeckiho, který ještě našel LUCASE WALLMARKA, který si kotouč potáhl a bekhendem ho uklidil za ležícího Söderströma. Asistence: Adam Brodecki, Adrian Kempe.
50:47
Slabou střelu od levého mantinelu vyráží hostující gólmana na druhou stranu.
50:10
Mamin nabídl kotouč na teš Lešenkovi, jenž mířil mezi betony, ale Söderström byl připravený a kotouč udržel ve své výstroji.
49:45
Šestjorkin chytá střelu ze střední vzdálenosti, s níž neměl žádný problém.
49:20
Ovšem Švédsko si žádnou výraznou střeleckou situaci nepřipsalo a musí to zkusit opět od své brány.
48:43
Střela hostujícího týmu šla hodně vysoko nad branku a do útoku jdou hráči Tre Kronor.
48:11
Podél levého mantinelu vjel do útočné třetiny Hagg, který vystřelil z velkého úhlu, ale Šestjorkin byl připravený.
47:44
Ruský výběr opět zastavil útok ve středním pásmu, ale rychle kotouč odevzdal zpět a ke střele se dostal Wallmark, jehož vychytal opět pozorný Šestjorkin.
47:32
Nahození ze středního pásma končí v lapačce Šestjorkina, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
46:48
Do samostatného úniku se dostal Antolij Golyšev, jehož v rozhodujícím momentu zastavil obránce, který ruskému útočníkovi zablokoval hůl!
46:12
Po nepřesné rozehrávce hostujícího týmu se píská zakázané uvolnění, hra se vrací před Šestjorkina.
45:24
Söderström nyní vyrazil překvapivou střelu z velkého úhlu, ale na hráčích Tre Kronor je vidět velká nervozita.
44:47
Kameněv si vzal kotouč ve střední třetině a poté jej nahodil jen do rohu, kam dojel obránce.
44:15
Do samostatného úniku se hnal Bučněvič, jehož dojel obránce, který ruského hráče odstavil od puku.
43:49
43:22
Od modré čáry vystřelil opět Aho, který trefuje před brankou Brodeckiho.
42:58
Aho zavezl kotouč do útočného pásma, kde rychle vystřelil, ale jeho pokus šel pouze nad branku.
42:20
Sborná se dostala k černé gumě, kterou poslala za modrou čáru a domácí tým musejí přijít s dalším útokem.
41:49
Holström se dostal ke střele, ale následně byl stažený a na trestnou lavici putuje Judin.
41:31
Tak to je pro Tre Kronor šok! Aho uklouzl u mantinelu, kde se kotouče zmocnil Mamin, který přihrál mezi kruhy, kde byl ALEXANDR ŠAROV, jehož střela skončila za brankovou čarou. Asistence: Maxim Mamin.
40:52
První zákrok ve třetí třetině si připisuje i Šestjorkin.
40:20
Golyšev vybruslil od mantinelu až mezi kruhy, kde předal kotouč Barbašjovovi, jehož pokus vyrazil domácí gólman.
40:01
Další třetina začne přibližně v 23:49.
Střely na branku: 13:24.
Do druhé periody vstoupili lépe hráči Tre Kronor, kteří své šance nevyužili, a tak sborná hru postupně vyrovnala a následně přebrala i taktovku. Rusko díky trefám Alexandra Šarova a Zijata Pajgina vede o dvě branky a musíme přiznat, že je to vedení zasloužené.
40:00
39:43
Třetina se už pouze dohrává.
39:21
Do samostatného úniku se dostal Lešenko, jehož střelu vytěsnil Söderström ramenem!
39:00
Branka tedy opravdu uznána není!
39:00
Rozhodčí ještě volá svého kolegu u videa, tak uvidíme, co z celé situace bude!
39:00
Lešenko přihrával mezi kruhy, kde byl jeho spoluhráč, který dopravil kotouč za brankovou čáru, ale zboural i Söderströma a rozhodčí rozpažují.
38:35
Švédsku se nedaří přejít přes střední třetinu, kde Rusko pozorně brání.
37:37
Nyní se v oslabení řítili dva domácí hráči na jediného obránce, ale Wallmark s Brodeckim celou situaci překombinovali.
37:26
Rusko zakončilo střelou z pravé strany, ale domácí gólman kotouč vyrazil, i když mu clonil Kamaněv.
36:45
Bučněvič hledal mezi kruhy Golyševa, na něhož byla přihrávka moc prudká.
36:07
Lešenko dostal tvrdou sekeru přes ruce, ale rozhodčí jsou v klidu a nehodlají vylučovat.
35:46
Mamin si vybojoval faul, na trestnou lavici za držení putuje Aho.
35:10
Tre Kronor sice uzamkne soupeře v útočném pásmu, ale puk lítá jen po mantinelu, a když přijde střela, tak je nepřesná nebo zablokována.
34:34
Další nepřehlednou situaci řeší domácí brankář, jemuž se nepodařilo zalehnout kotouč, který zmizel rozhodčímu z dohledu, a tak přerušil hru.
34:20
Golyšev našel Šarova, který se ocitl sám před Söderströma, kterého střelou mezi betony nepřekonal.
33:54
Nylander motal kličkama obránce, ale hostující obránce do dohrál do těla.
33:32
Z levé strany vystřelil Bryjukvin, jehož pokus minul branku a zaduněl jen o zadní mantinel.
32:50
Sborná využívá přesilovou hru! ZIJAT PAJGIN si vyměnil kotouč s Valijevem a následnou střelou o tyč překonal vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Rinat Valijev, Vladislav Kameněv.
32:22
Rusko se opět usadilo v útočné třetině a přišla střela od modré, která sice nebyla přesná, ale odrážela se před branku, kde byl připravený gólman.
32:13
Z mezikruží vystřelil Lešenko, jehož pokus na třikrát chytá Söderström, který musel řešit nepříjemnou situaci.
31:25
Další početní výhoda pro sbornou, na trestnou lavici usedá jeden z domácích hráčů.
31:18
Tre Kronor dostali soupeře pod tlak, ale sborná se dostala do protiútoku, z něhož poprvé skórovala. Golyšev prohodil kotouč přes obránce na ALEXANDRA ŠAROVA, jehož střela do horního rohu se zastavila až v brance. Asistence: Antolij Golyšev, Alexandr Dergačjov.
30:26
Švédsko nahodilo kotouč za branku Šestjorkina, kam dojíždějí jako první obránci.
29:29
Norell našel na hranici kruhů spoluhráče, který trefuje jen prvního bránícího hráče.
28:39
Po vhazování se dostal ke střele Karlsson, jehož pokus za brankovou čáru nezamířil.
28:29
Wallmark našel vedle branky Brodeckiho, který se pěkně uvolnil, ale následnou střelou trefuje hruď Šestjorkina.
27:55
Rusko opět dobře napadá a hráči Tre Kronor o černou gumu přicházejí.
27:23
Zpoza branky přihrával Nylander, který našel Lindblöma, jemuž kotouč sjel z hole.
26:38
Nylander vyhrál vhazování a šel před branku, kde se dostal k dorážce, ale následně s brankářem posunuli bránu.
26:25
Hostující obránce hledal na modré čáře Mamina, jenž kotouč na zpracoval a dostal svůj tým do icingu.
26:06
Goldobin vyslal střelu přes obránce, která byla sražená za branku, kam hostující útočník dojel a z ničeho nic upadl.
25:33
Ve střední třetině si vzal kotouč de la Rose, který vjel za modrou čáru a tvrdou ranou zaměstnal Šestjorkina.
24:55
Rusko velmi dobře napadá rozehrávku Tre Kronor, jenž musí přijít s dalším útokem.
24:06
Z mezikruží vystřelil Bučněvič, jehož pokus vyrazil Söderström před sebe, kam dojel další hostujíc hráč, jenž trefuje opět gólmana.
23:34
Tre Kronor mělo další dobrou příležitost, z níž nic nebylo a hra se přesouvá na druhou stranu.
22:53
Lešenko šel do útočné třetiny, kde ho zastavili domácí hráči, kteří se zmocnili kotouče.
22:29
Sborná potřebovala vystřídat, a tak nahodila černou gumu jen na zadní mantinel.
22:18
Sledujeme další zakázané uvolnění Ruska.
21:39
Blidh objel branku a přihrával na hranici brankoviště, kde byl de la Rose, jenž nemohl vystřelit, jelikož byl v osobním souboji.
21:16
Sborná vyhazuje na další icing, hra se vrací před Šestjorkina.
20:58
Domácí centr se dostal po vhazovaní ku předu, kde střelou zápěstím přestřelil branku.
20:56
Přesilová hr Ruska netrvala dlouho, na trestnou lavici za hru vysokou holí putuje Tolčinskij.
20:35
Na trestnou lavici usedá Bergman, jenž nabízí sborné šanci na otevření skóre.
20:24
Bučněvič přenechal kotouč Bryjukvinovi, jenž z pravé strany nezamířil přesně.
20:02
I druhé úvodní vhazování vyhrála sborná, která toho nedokázala využít a vyhodila na zakázané uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 22:57.
Střely na branku: 6:12.
Sledovali jsem třetinu, v níž byli lepší hráči sborné, kteří jsou aktivnější, dohrávají souboje a mají více brankových příležitostí, ale žádná se neujala. Švédsko zatím vypadá trošku zaskočeně a uvidíme, co předvede v další dvacetiminutovce.
20:00
19:33
Do protiútoku se dostal Golyšev, jenž střelou přes obránce mířil na zadní tyč, kterou minul jen o kousek.
19:10
Bučněviče je plný led, nyní opět zaměstnal Söderströma, který musel rychle na nohy.
18:40
Ve středním pásmu byl osamocený Kempe, jenž nahodil černou gumu do útočné třetiny a šel střídat.
18:05
Sborná hraje v defenzivní části jednoduchý hokej, kdy raději zvolí posunutí kotouče do střední třetiny.
17:34
Domácí hráči vyslali další střelu z pravé strany, ale ani tato střela se mezi tři tyče nevešla.
16:44
Rusko dobře brání střední pásmo, s čímž mají domácí hráči obrovský problém.
16:15
Od modré čáry vystřelil Bergman, jehož kotouč mohl tečovat spoluhráč, ale nic z toho nebylo.
16:09
15:56
Sborné se nepodařilo vyhodit a Švédsko opět kombinuje v útočné třetině.
15:27
Z pravé strany vystřelil Brodecki, na jehož pokus je hostující brankář připravený.
15:04
Slabou střelu vyslal Nylander, jehož pokus zastavil bránící hráč, kterému se podařilo vyhodit.
14:35
Z pravé strany vystřelil Nylander, jehož pokus vyrazil mimo tři tyče Šestjorkin.
14:18
Střelu od modré čáry srazili ruští obránci k mantinelu.
14:09
Mamin u mantinelu dohrál zezadu Langerssona. Ruský útočník putuje za vražení na hrazení na trestnou lavici, kde si odpyká 2 +10 minut.
14:04
Bučněvič našel Barbašova, jehož střela trefuje Söderströma, ale hostující útočník šel do branky.
13:00
Švédsko se usadilo v útočné třetině, ale spíše honilo kotouč po mantinelu, odkud nebezpečí nehrozilo.
12:23
Goldobin přihrál na modrou čáru, kde byl Valijev, jehož střela byla hodně nepřesná.
12:12
Söderströma nejprve zaměstnal Golyšev, jenž trefuje jeho lapačku a nyní střelou od modré nechal zakročit gólmana Čerepanov.
11:36
Po vhazování si vzal kotouč Kempe, jenž ho vyvezl až za útočnou modrou čáry, kde o něj nepřesnou přihrávkou přichází.
11:34
Tre Kronor nepřesně rozehrávají a kotouč končí na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Söderströma.
10:39
Bučněvič přihrával před branku, kde nikdo nebyl, ale hostující útočník mohl klidně volit střelu.
09:55
Mezi kruhy dostal kotouč Tolčinskij, jemuž se nepodařilo po dobrém zákroku vracející se hráče vystřelit.
09:39
Po delší době je v permanenci i Šestjorkin, jenž chytá střelu domácího obránce.
09:15
Mamin stál v brankovišti, čehož si všimli rozhodčí a vykazují hru do středního pásma. Zároveň je domácí tým v plném počtu.
08:35
Od modré čáry vystřelil Rafikov, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel. Söderström nemohl nic vidět, jelikož před ním stál útočník.
07:39
Tre Kronor se dostalo ke kotouči a okamžitě vyhazuje. Rusko musí přijít s dalším útokem.
07:15
Bučněvič si najel mezi kruhy, kde byl tři bránící hráči, a kotouč ruskému útočníkovi utekl. Uvidíme první přesilovou hru Ruska. Na trestnou lavici odchází za podražení Wallmark.
06:51
Sborná je při chuti, jenže nyní volí nahození na Söderströma, jenž černou gumu schoval do lapačky.
06:27
Tvrdou ránu vyslal Bryncev, ale jeho pokus orazítkoval brankovou konstrukci!
05:57
Švédsko volí nejlehčí možné založení útoku, když napálí kotouč na zadní mantinel a jdou za ním.
05:15
Ruský obránce ztratil kotouč v obrané třetině, když ho o něj obral Looke, který přihrál spoluhráči, jenž trefuje pouze Šestjorkina.
04:43
Domácí hráči nahazují černou gumu na zadní mantinel, kde budou první obránci, kteří založí další útok.
03:59
Na druhou stranu spěchal Nylander, který chtěl rychle zakončil, ale kotouč mu sjel.
03:40
Od modré čáry vystřelil Gavrikov, jehož pokus vyrazil Söderström před sebe, kde jsou obránci.
03:07
Švédsko trpělivě kombinuje v obrané třetině, ale Rusko se drží ve středním pásmu.
02:22
Registrujeme první střelu na branku a tu si připsali hráči Tre Kronor, kteří ale branku nedávají.
01:48
Další útok domácího týmu je zastavený ve střední třetině, kde hostující obránce přetlačil útočníka.
01:08
Aho rozehrál nepřesně, ale jeho spoluhráči potřebovali vystřídat.
00:29
Švédsko se dostalo ke kotouči, který jen posunulo do středního pásma, kde jsou obránci Ruska.
00:01
Úvodní vhazování vyhrála sborná, která přijde s prvním útokem.
00:01
Oba celky již přicházejí na ledovou plochu, utkání za pár okamžiků začne.
Jak už bývá v zámoří zvykem, tak i dnes se začátek zápasu o několik minut posune.

Švédsko U20: Söderström (Ward) – Bergman, Hagg (A), Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund – de la Rose (C), Blind, Karlsson – Nylander, Lindblöm, Holmström – Brodecki, Wallmark (A), Kempe – Olofsson, Looke, Ehn – Bristedt.

Rusko U20: Šestjorkin (Sorokin) – Rafikov (A), Bryncev, Čerepanov, Gavrikov (C), Judin, Pajgin, Valijev, Provorov – Bučněvič (A), Barbašjov, Lešenko – Fišenko, Mamin, Bryjukvin – Golyšev, Šarov, Dergačjov – Kameněv, Goldobin, Tolčinskij.

Rozhodčí: Patafie (USA), Wehrli (SUI) – Bevan (CAN), Ritter (USA).
Ještě jednou vás vítám u dnešního semifinálového zápasů, za několik málo minut vám představím sestavy obou celků.

Muži, kteří ve čtvrtfinále stáli v brankovišti

Linus Söderström (SWE20) – 5 odchytaných zápasů, 9 inkasovaných branek, 93,23% úspěšnost zákroků.
Igor Šestjorkin (RUS20) – 3 odchytané zápasy, 5 inkasovaných branek, 94,95% úspěšnost zákroků.
Švédsko

Švédsko vyhrálo skupinu B, což mu dalo nejlehčího možného soupeře. Jenže nikdo nečekal, že na čtvrté pozici se ocitne Finsko a kanadské publikum uvidí severské derby, v němž vyhrál favorit 6:3.
Rusko

Ruští mladíci skončili na třetí pozici skupiny B, což jim ve čtvrtfinálovém duelu přisoudilo favorizovaný tým z USA. Jenže papíry jsou jedna věc a samotné klání je druhá věc. Rusko se ve čtvrtfinále postaralo o překvapení a zdolalo svého soupeře 3:2.
Vítám vás u semifinálového střetnutí na mistrovství světa hráčů do dvaceti let, v němž se představí Švédsko, které vyzve Rusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.