To je z Centre Bell vše, přejeme hezký zbytek noci.
Po dnešním zápase mezi Českem a Dánskem je situace v montrealské skupině ještě zamotanější. Zítra má národní tým volno, v sobotu od 19:00 středoevropského času vyzve Švédy.
Centre Bell dánským hráčům tleská a teď si vyslechne jejich hymnu.
Nejlepší hráči zápasu
Česká republika: Filip Hronek
Dánsko: Jonas Rondbjerg
60:47
Dánsko právě vstřelilo branku!
MATHIAS FROM si pohrál s Filipem Hronkem a bekhendovou střelou překonal Vladaře. Následovala obrovská radost na dánské straně. Hráči na sebe naskákali a oslavují druhé vítězství na turnaji. Češi stejně jako proti Švýcarsku berou jen bod. Asistenc: Nikolaj Krag
60:01
Stejně jako v zápase se Švýcary se bude prodlužovat. Dánové mají v tuto chvíli v tabulce už čtyři body a jejich sen o čtvrtfinále je zase o něco pravděpodobnější.
60:00
59:40
Dánové ale buly vyhráli a vyhazují.
59:34
Oddechový čas pro hosty – Jakub Petr udělí poslední pokyny ve třetí třetině.
59:34
Zřejmě poslední šance na tříbodové vítězství – buly před dánskou brankou.
59:00
Hronek to chtěl vzít na sebe a tvrdě vypálil, jenže vedle.
58:40
Bojovníci Dánska jsou blízko k dalšímu překvapivému výsledku.
58:05
Wejse se tlačil k české brance, Centre Bell zahučela, čeští obránci ale soupeři nedali prostor k přesné střele.
57:40
Puk je za Vladařem, svěřenci Jakuba Petra zakládají útok.
57:10
Strhující závěr utkání – nyní zase tlačí národní tým.
56:39
Dánové jsou na koni. Gatz střílel od modré, Vladařovi vypadl kotouč před sebe, kde se jej snažil dotlačil do branky Rondjberg. Češi situaci zvládli, byť s problémy.
56:08
Vála podrazil Truea, rozhodčí nevylučuje. Kanadské publikum zřejmě přeje Dánům, proto při opakování momentu na kostce bučí.
55:35
Velké zmatky v české obraně. Vála našel přihrávkou pouze dánského soupeře, jemuž naštěstí puk odskočil.
54:40
Musil nebezpečně tečoval před Petersenem, jenže gól nepadl.
54:20
Češi se nastěhovali před Petersena a chtějí stejně jako ve druhé třetině rychle reagovat.
53:36
Šok – Češi po chybě inkasují. Blichfeld obkroužil branku a přihrál úplně volnému NIKOLAJI KRAGOVI, který neměl se skórováním sebemenší problém. Asistence: Joachim Blichfeld.
53:12
Hrdinka pálil od modré, Petersen málem propustil puk za sebe.
53:11
Po komerční přestávce vhodí rozhodčí buly v obranné třetině Dánska.
53:06
Stav 2:1 je pro Čechy nevyzpytatelný – Dánové umí vykouzlit z ničeho nic.
52:06
Musil to zkoušel zápěstím, střele však chyběla tvrdost i přesnost.
51:21
Když chtěl Andersen vystřelit, připletla se mu do cesty hokejka, která ležela na ledě. Puk tak mají nyní Češi.
50:51
Teď pro změnu zakázané uvolnění Dánska.
50:28
Další přerušení – hra se stěhuje před Vladaře.
50:12
Hra je hodně neuspořádaná. Ofsajd Dánska.
49:24
Nečas hraje dobrý zápas. Teď vymyslel zajímavou přihrávku na modrou čáru, Dánové ale následnou střelu zblokovali.
49:00
Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu. Dochází i k drobným strkanicím.
48:25
Kaše, Kurovský a Špaček teď svou šikovností dělají Dánům problémy.
48:08
Ofsajd Česka.
47:29
Centre Bell ožívá jen při komerčních přestávkách, kdy se na kostce objevují taneční souboje fanoušků.
47:29
Velký závar před Petersenem! Reichel a Šoustal se sice k pořádné střele nedostali, zato se snažili kotouč do branky doplácnout. Bez úspěchu.
47:10
Nečas vyjel od mantinelu blíž k brankáři a střelou zápěstím vystrašil dánského gólmana.
46:25
Jenže ne na dlouho. Další akci musí vymyslet zpoza vlastní branky. Dánové se totiž osvobodili.
46:10
Národní tým kombinuje před Petersenem.
45:18
Češi budou hrát dvě minuty přesilovou hru. Gatz držel protihráče.
44:56
Dánové ovšem rychle obrátili hru a nahodili puk na Vladaře, který jej raději podržel v lapačce.
44:35
A dostali se před Petersena.
44:16
Buly před českým gólmanem vyhráli naši.
43:38
Niklas Andersen zakončoval přečíslení Dánů střelou – minul, Vladař tak zasahovat nemusel.
43:10
Dánové se v pásmu neusadili. Diváci v Center Bell sledují nepřesnosti na obou stranách.
42:54
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Češi se provinili zakázaným uvolněním.
42:30
Češi je ovšem dokázali připravit o kotouč a zakládají útok.
42:00
Dánové jsou nyní v našem obranném pásmu a přihrávají si.
40:25
To vypadalo zajímavě: ke Kurovskému se od mantinelu odrazil kotouč, český mladíček měl před sebou odkrytou část branky, puk ovšem netrefil.
40:01
Start poslední třetiny se blíží – Dánové i Češi jsou zpátky na střídačkách.
Lídr Hronek je zároveň nejvytíženějším hokejistou národního týmu. Na ledě strávil 17 minut a 36 sekund. Hodně prostoru dostávají i Michael Špaček (15:20) a Jakub Zbořil (14:20).
Nejpilnějším českým střelcem v zápase je Filip Hronek. Jedna z jeho čtyř střel navíc skončila gólem.
Co se týče vhazování, obě mužstva už jsou srovnaná. Každé z nich vyhrálo 18 buly.
Zatímco v první třetině vyhrálo na střely Česko (14:5), v té druhé za Dány zaostalo (8:10).
Dánové jsou z větší části zápasu pod tlakem, spoléhají se ovšem na dobré výkony svého brankáře a také na obrovskou bojovnost. Právě díky ní v úterý zaskočili mistry světa z Finska.

Stejně jako po první třetině vedou Češi o jednu branku, skóre se ale měnilo na obou stranách. Nejprve využil dánskou přesilovku Blichfeld, krátce poté poslal Čechy zpátky do vedení jako správný kapitán Hronek. Poslední třetina začne zhruba ve 20:47.
40:00
39:53
I největší hvězda soupeře Alexandr True se postavil střele a nenechal ji projít k Petersenovi.
39:32
Buly před Petersenem.
39:20
Dánové jsou obětaví, blokují střely a s bolestí se vrací na střídačku.
38:55
První polovinu oslabení odbránilo Dánsko výtečně.
37:58
Před koncem druhé třetiny ještě jedno vyloučení. Andersson se provinil hrubostí a vyfasoval dvě minuty.
37:24
Filip Suchý objel branku a zkoušel to bekhendem, ke skórování nechybělo moc.
37:10
Teď už zase útočí Češi.
36:51
Výborné střídaní dánských hokejistů. Vhazovat se bude před Vladařem.
35:35
Dánové opět zahrozili z brejku. Jeden z jejich hokejistů se zjevil před Vladařem, byl ale v úhlu, a tak se stav nemění.
35:00
Petersen má dnes pořádnou šichtu. Češi ho zasypali dalšími pokusy.
34:25
Dánové nahazovali od modré, puk lízl kalhoty clonícího protihráče, do branky se ovšem nenasměroval.
34:01
Hráči v červených dresech jsou kompletní.
33:45
Dánové ale vyhazují a jejich oslabení brzy skončí.
33:15
Češi jsou v útočném pásmu a ostřelují Petersena.
31:59
Zajímavá příležitost navýšit vedení o dvě branky – Weichel narazil Jaška na hrazení. Rozhodčím jeho faul neunikl a udělili mu dvě trestné minuty.
31:50
Nápor Čechů, Petersen musel dvakrát zasáhnout.
30:29
Česko právě vstřelilo branku!
Vyrovnaný stav netrvá dlouho! Obránce FILIP HRONEK od modré vybruslil, najel si ke kruhům, počkal a ve vhodné chvíli přesnou a prudkou střelou rozvlnil síť za Petersenem. Hezká individuální akce českého kapitána. Asistence: Filip Suchý.
28:41

Teď už ale Vladař na střelu JOACHIMA BLICHFELDA nestačil. Dánský mladík se trefil přesně do horního rohu naší branky. Dánové využívají přesilovou hru a vyrovnávají. Asistence: William Boysen, Oliver Larsen.
28:17
Dánové se dostali do pásma a vystřelili. Blichfeldovu ránu vyrazil Vladař efektně helmou.
27:39
Útočný faul Daniela Kurovského. Krátce po buly podrazil dánského protihráče a příští dvě minuty stráví na samotce.
27:36
Dánové ukázali zuby. Češi hru ovšem uklidňují – po komerční přestávce se bude vhazovat před Petersenem.
26:40
Boysen opustil trestnou lavici a dostal se do úniku, Vladař se znovu vytáhl. Pokryl i dorážku.
26:20
Ani ta druhá nevypadá o moc lépe.
25:30
První minuta přesilovky se Čechům nedaří.
24:39
Zato Dánové musí hrát ve čtyřech. Boysen sekl Vladaře přes ruku a dostal dvě minuty.
24:38
Česko hraje v plném počtu. Musil opustil trestnou lavici.
24:13
Česku zatím nebezpečí nehrozí. Dánové jsou za svou brankou.
23:10
Ne na dlouho, teď musí zakládat útok z vlastní třetiny.
23:00
Dánové vyhráli buly a kombinují.
22:38
Tlak Čechů nyní přerušen vyloučením Adama Musila. Dostal dvě minuty za sekání.
22:30
Češi se nastěhovali před dánskou branku.
21:30
Blichfeld z otočky vystřelil, Vladař ale nevyzpytatelný moment vyřešil bravurně.
21:00
Buly ale vyhráli Dánové a dostali do našeho obranného pásma.
20:49
Češi jsou už v útočné třetině. Vhazuje se před Petersenem.
20:20
Vladař za bránou chyboval, přihrávkou našel jen Dána, situace ale vypadala nebezpečněji, než ve skutečnosti byla.
20:01
Rozhodčí i hráči jsou na ledě. Prostřední část brzy začne.
Nejvytíženějším hráčem národního týmu je Filip Hronek. Na ledě strávil takřka devět minut! S časem 7:59 následuje Jakub Zbořil.
Statistika vyhraných buly už je o poznání vyrovnanější – Česko 10, Dánsko 9. Zajímavé je, že centr čtvrté formace Tomáš Šoustal vyhrál všechna čtyři vhazování.
Dominanci Čechů potvrzují i čísla. Vystřelili hned čtrnáctkrát, zatímco soupeř pouze pětkrát.
V úvodní dvacetiminutovce byli jasně lepší svěřenci Jakuba Petra. Dánové hrozili především z přečíslení. Jedno z nich málem skončilo gólem – Andersen trefil tyč. Střelecká převaha Čechů vyústila ve dvě branky. Jedna byla uznána, ta Nečasova, druhá už ne. Jašek totiž kopl puk bruslí a podle videorozhodčího jej nestihl tečovat hokejkou. Další třetina začne zhruba ve 20:00.
20:00
19:50
Puk se po střele Zbořila odrazil od zadního mantinelu k Nečasovi, před kterým se odkryla branka. Kotouč ale skákal, český benjamínek jej proto nedokázal usměrnit mezi tyče.
19:24
A další zakázané uvolnění soupeře.
19:16
Icing Dánska.
19:00
Hlasatel oznámil poslední minutu utkání.
18:25
Národní tým opět útočí, Petersena nenechává vychladnout.
17:56
Na kostce se nyní objevili fanoušci v amerických dresech. Někteří diváci začali bučet.
17:56
Naši zahráli vysokou holí, buly ve středním pásmu.
17:31
Zakázané uvolnění Dánska. Čechům se nabízí další šance ke zvýšení jednobrankového náskoku.
16:05
Hronek je při chuti. Tentokrát jen těsně minul branku. Halou to zahučelo.
14:40
Češi jsou už v pěti. Tohle bylo parádní oslabení!
14:26
Je to tak, branka neplatí. Stav zůstává 1:0 ve prospěch národního týmu.
14:26
Každopádně se bude volat videorozhodčímu. Dnes už podruhé.
14:26
Češi si vytvořili další velkou šanci, byť hrají ve čtyřech. Puk dokonce skončil v bráně, gól ale pravděpodobně platit nebude – Jašek kopl puk bruslí a asi jej nestihl tečovat hokejkou.
13:40
Dánsko nyní kombinuje před Vladařem.
12:57
Češi začali oslabení výborně. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.
12:40
Dánové budou hrát druhou početní výhodu. Krenželok se vracel, upadl a posunul branku. Rozhodčí mu za to udělili dvě minuty za zdržování hry.
12:40
Velká šance Dánů. Blichfeld ujížděl sám na branku, Vladař ale vytáhl skvělý zákrok.
12:05
Není ranky, není branky. Motto svěřenců Jakuba Petra je jasné.
11:20
Česko je kompletní.
10:45
Národní tým ale zvládá oslabení výborně.
09:20
Češi hráli v šesti, Dánové tak budou mít dvě minuty přesilovku. Trest odpyká Filip Chlapík.
07:56
Vrací se čas, branka totiž podle výroku videorozhodčího platí. Gól nedal Adam Musil, ale MARTIN NEČAS, který plácl do kotouče ještě po Musilovi. Puk se jen těsně doplazil za čáru. Češi vedou 1:0. Asistence: Adam Musil.
09:26
Pozor, bude se volat videorozhočímu. Adam Musil v předcházející šanci možná dotlačil kotouč za branku. Na videu se zdá, že je to skutečně gól!
09:26
Hodně zajímavý Zbořilův pokus od modré. Petersen se zjevně dobře vypsal, protože ani tato střela neskončila gólem.
09:15
Jenže Dánové dobře blokují a svému brankáři práci usnadňují.
08:00
Češi dnes pálí z každé pozice. Jejich taktika je zřejmá.
07:08
Dánské brejky, to je pořádné nebezpečí. Teď známou pravdu znovu připomněli, Vladař musel puk vyrazit betonem.
06:43
Iniciativu ovšem znovu přebírají Češi. Jejich tlak neustává a dál jsou střelecky aktivní. Naposledy vypálil Krenželok. Teď je v Center Bell komerční přestávka, po které se bude vhazovat v obranné zóně Dánska.
05:46
Teď ale z nenápadné pozice trefil tyčku Rasmus Andersen. Vladař si pořádně oddechl.
05:33
Nečasově střele chyběla razance. Vybojoval alespoň buly před brankou soupeře.
05:00
Dánové hrají hodně defenzivně. Pět z nich bylo na vlastní modré čáře.
04:17
Dostali se do útočné třetiny, Petersena ovšem neohrozili. Následuje buly ve středním pásmu.
04:00
Češi jsou aktivnější a zakládají další útok.
03:07
Zbořil nahazoval, Petersen je ale jistý. Vhazovat se bude před ním.
02:20
Znovu česká střela, na střelecké pokusy vedeme 5:0, gól ale nepadl.
02:16
Další rána Hronka, tentokrát o poznání tvrdší. Petersen ale puk viděl a chytil jej.
02:13
Teď už jsou ale v útočné třetině Češi. Vhazovat se bude před Petersenem.
01:50
A dostali se do útočného pásma.
01:25
Dánové zakládají útok od své branky.
00:25
K první střele zápasu se dostal Hronek, s jeho pokusem ale Petersen neměl problém.
00:01
Oba týmy se shromáždily před svými brankami a provádí tradiční předzápasový rituál.
Na led Centre Bell je nyní promítán videomapping s fotkami hráčů dánského a českého týmu. Utkání brzy začne, tribuny ale zaplněné nejsou. Ostatně v Montrealu je teprve jedna hodina.
Češi míří do kabin, na led se vrátí za patnáct minut, kdy začne jejich třetí zápas na turnaji.
Ještě před začátkem pár statistik z našeho týmu. Nejproduktivnějšími hráči jsou Michael Špaček (1+2) a obránce Jakub Zbořil (0+3). Jediným, kdo dal na turnaji z Čechů dvě branky, je Filip Chlapík, který je zároveň s Lukášem Jaškem nejpilnějším střelcem (mají po osmi ranách). Nejvytíženějším mužem Petrovy sestavy je kapitán Filip Hronek (47:36). Brankář Jakub Škarek má po dvou duelech úspěšnost zákroků 88,89 % a průměr gólů na zápas 2,50.
Oproti minulému zápasu mění gólmana i Dánové. Mezi tyče se postaví Lasse Petersen, který chytá v zámořské WHL. Kasper Krog, hrdina utkání s Finskem, zůstává na střídačce.
A teď z kabin přijíždí i národní tým. Připomínáme, že do jeho branky se dnes postaví Daniel Vladař.
Dánové už jsou za zvuků rockové hudby na rozbruslení.
V Montrealu dnes začalo sněžit, atmosféra na turnaji je tak zase o něco více kanadská. Ještě by to chtělo hlasitější publikum, toho se ale asi dočkáme až při příjezdu reprezentace javorového listu. Ta zatím hraje v torontské skupině B a do Montrealu dorazí až na čtvrtfinále.

Dánsko: Petersen (Krog) – Gatz Nielsen, Weichel (A), Larsen, Mieritz (A), Koch, M. Røndbjerg – Thykjær Andersson, From, True (C) – Blichfeld, J. Røndbjerg, Krag Christensen – Andersen, Boysen, Høeg – Wejse, Ladehoff, Madsen – Jensen.

Česko: Vladař (Škarek) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Kurovský, Špaček (A), Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Nečas, Stránský, Musil – Šoustal, Suchý, Reichel.
Další změny nastanou ve složení útoků. V první lajně nastoupí Michael Špaček, David Kaše a Daniel Kurovský. Chlapíkova formace bude druhá v pořadí, Martin Nečas povede jako centr třetí útok.
Do české branky se postaví Daniel Vladař, který tak zažije premiéru na juniorském mistrovství světa. V předcházejících dvou ročnících byl pouze náhradníkem.
Dánsko

V úterý zaskočili Centre Bell – Dánové porazili úřadující šampiony z Finska 3:2, a zažili tak jedno z největších vítězství ve své hokejové historii. Odpovídaly tomu i oslavy v kabině. Zdálo se, jako by celý turnaj vyhráli.

Špatný výkon neodvedli ani v zahajovacím zápase se Švédskem, byť nakonec prohráli 1:6.

Bojovníci z Dánska měli ve středu stejně jako Češi volno, po vyčerpávajícím výkonu s Finy proto stihnou nabrat síly.

Nejlepším hráčem zmiňovaného utkání se Suomi byl brankář Kasper Krog. V úvodním duelu si zachytal Lasse Pettersen ze zámořské WHL. Mezi útočníky se nejblyštivější budoucnost předpovídá Alexandru Truovi. Češi si musí dát pozor i na Joachima Blichfelda, Jonase Røndbjerga či Nikolaje Kraga Christensena. Dány ale zdobí především obětavost.
S mužstvem se i nadále připravují Vojtěch Budík a Petr Kodýtek. Na soupisce ale zbývá už jen jedno místo. Ve hře je navíc i varianta s Pavlem Zachou, útočníkem New Jersey Devils.
Český tým ve středu opustili obránce David Kvasnička (zranění) a útočník Jan Dufek (nevešel se do sestavy). Už odletěli zpátky do České republiky.
Česká republika

Po dvou zápasech mají svěřenci Jakuba Petra ve skupině A čtyři body. Tři za výhru nad Finskem (2:1), jeden po prohře v prodloužení se Švýcarskem.

S hokejisty helvétského kříže přitom Češi ještě v 50. minutě prohrávali 1:3, pak ale poslal zápas do prodloužení dvěma trefami Filip Chlapík. Národní tým sice obrat nedokonal, v nastaveném čase rozhodl Nico Hischier, v jeho kabině ale zklamání nehledejte: „Za bod můžeme být velice rádi, odvedli jsme dobrou práci. Každý bod se v naší skupině cení,“ říká Chlapík.

Klíčový je především čtvrteční zápas s Dánskem. Pokud v něm Češi uspějí, budou v pátek se Švédskem bojovat o první místo tabulky. V případě prohry může hrozit i neúčast ve čtvrtfinále. Tak zamotaná je montrealská skupina.
Třetí utkání reprezentační dvacítky na juniorském mistrovství světa v Montrealu a Torontu začne v 19:00 středoevropského času. Onlajn vám přineseme přímo ze slavné Centre Bell.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.