MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Lotyšsko - 27. prosince 2022   22:00

Lotyšsko
13:03' Ločmelis  (Ozolinš, Kazaks) • 37:50' Dukurs  (Ozolinš, Lavinš)
Švýcarsko
Menniti (CAN), Salonen (FIN) – Hautamaki (FIN), Oliver (CAN)
Avenir Centre, Moncton, Kanada
Lotyšsko

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou zase někdy příště.
Švýcaři prohrávali po dvou třetinách 1:2, ale Dionicio při hře bez brankáře v 59. minutě srovnal. V prodloužení mohli Lotyši rozhodnout, ale dvě velké šance neproměnili. Nájezdy byly napínavé až do poslední chvíle a v sedmé sérii rozhodl o dvou bodech pro Švýcary Reichle rozhodujícím nájezdem. Švýcaři tak i ve svém druhém utkání na tomto turnaji berou dva body, Lotyši získali svůj první bod. Lotyše čeká v dalším utkání ve čtvrtek Finsko, Švýcaři se ve stejný den střetnou s Američany.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.
LIEKIT REICHLE si pohrál s brankářem. Mezi kruhy několikrát zakvedlal kotoučem, a pak rychlou střelou propálil Berzinše. Švýcaři tak berou dva body do tabulky. Lotyši mají první bod v turnaji.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měly oba týmy několik šancí, ty dvě největší ale Lotyši neproměnili v gól. Po krátké přestávce přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:27'
Další zákrok Pascheho po střele Hodasse.
63:44'
Ločmelis mohl ukončit prodloužení, když ze strany najel před Pascheho, ale ten znovu podržel svůj tým.
63:22'
Fenenko se řítil sám na Pascheho, ale ten předvedl skvělý zákrok a podržel Švýcary.
62:44'
Hodass má puk za vlastní bránou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
61:45'
Lotyši střídají. A rozjíždí další akci.
61:01'
Biasca vypálil z mezikruží, Berzinš vyráží.
60:01'
Začalo prodloužení.
Lotyši sahali po třech bodech a celou třetinu drželi vedení 2:1. Až v 59. minutě srovnal při hře bez brankáře Dionicio a rozhodl o tom, že zápas půjde do prodloužení, které začne po krátké přestávce.
60:00'
Třetí třetina skončila.
58:04'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcarům se podařilo srovnat! Bichsel našel na modré čáře RODWINA DIONICIA, který se opřel do puku a nechytatelnou ranou se trefil do horního růžku Berzinšovy brány. Asistence: Attilio Biasca a Lian Bichsel.
57:52'
Švýcaři to zkouší bez brankáře!
57:52'
Puk na lotyšské střídačce a hra je přerušena.
57:18'
Střelu Zanettiho zpoza pravého kruhu sebral do lapačky Berzinš.
56:45'
Lotyši v plném počtu.
56:32'
Švýcaři dvakrát zahrozili. Robin ani Biasca ale své šance neproměnili.
55:52'
Berzinš má další zásah. Kotouč je v jeho lapačce. Buly před jeho brankou.
55:13'
Biasca si na levém kruhu udělal dva rychlé kroky a vypálil, ale rána skončila těsně vedle.
54:45'
Vyloučení v týmu Lotyšsko:
Peteris Purmalis – 2 min., podrážení.
54:45'
Biasca se plnou rychlostí dostal do útočného pásma. Jeho ránu z levého kruhu schoval ve výstroji Berzinš. Po komerční pauze se bude vhazovat před lotyšskou bránou.
54:01'
Švýcaři teď mají puk na hokejkách a snaží se o vyrovnání skóre.
53:12'
Další zakázané uvolnění Lotyšů. Buly před Berzinšem.
51:55'
Oba týmy kompletní.
51:31'
Lotyši získali u mantinelu puk.
50:19'
Bichsel se dostal s pukem do prostoru mezi kruhy a vypálil. Lotyši měli štěstí, protože Bichsel trefil břevno!
49:55'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Maxmilian Streule – 2 min., držení.

Sandis Vilmanis – 2 min., krosček.
49:40'
O puk se bojovalo v rohu u mantinelu a nakonec ho získali Švýcaři.
47:52'
Po střele jednoho ze Švýcarů zůstal kotouč na brankovišti. Berzinš ho raději schoval pod lapačku, čímž zařídil vhazování před svou bránou.
47:16'
Po vyhraném buly se na modrou čáru dostal puk k Bichselovi. Jeho pokus lapil Berzinš do své lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
47:12'
Další zakázané uvolnění Lotyšů. Hra se stěhuje před bránu Berzinše.
46:12'
Icing Lotyšska. Buly před Berzinšem.
45:21'
Müller se po straně podél mantinelu dostal až k brance Berzinše, ale následně ho lotyšská obrana obrala o kotouč.
44:50'
Puk mimo hrací plochu a hra je přerušena.
43:20'
Těsně před pravým kruhem vypálil Kazaks. Puk se před bránou odrazil od brusle Desponta, ale naštěstí pro Švýcary posléze skončil v rukavici Pascheho.
42:57'
Švýcaří posílají ze střídačky nové hráče a zahajují další akci.
42:30'
Icing odpískán Švýcarům. Buly bude před brankou Pascheho.
41:55'
Berzinš má na svém kontě další zásah. Buly před jeho bránou.
41:37'
Puk dojel až k Paschemu a Švýcaři zpoza vlastní brány zahajují další akci.
40:06'
Po zásahu Berzinše se vhazuje před jeho bránou.
40:01'
Druhá třetina je za námi. Lotyši v jejím závěru zásluhou Dukurse využili přesilovku a otočili skóre utkání na svou stranu. Největší šanci Švýcarů měl ve 26. minutě kapitán Attilio Biasca, jehož ránu skvělým zákrokem zlikvidoval Berzinš, který zatím Lotyše drží a chytá spolehlivě. Švýcaři ale do třetí třetiny nic nebalí a budou se snažit otočit skóre ve svůj prospěch. Třetí třetina začne zhruba ve 23:56.
40:00'
37:50'
Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyšsko využívá přesilovku a obrací skóre. Lavinš zavezl kotouč do útočného pásma a na modrou nabil Ozolinšovi, jehož střelu Pasche vyrazil. K odraženému kotouči se před bránou dostal DARELS DUKURS a s trochou štěstí dostal puk mezi betony do sítě. Asistence: Gustavs Ozolinš a Martins Lavinš.
37:20'
Z levého kruhu nebezpečně pálil Veinbergs. Pasche však nastavil svou lapačku a zasahuje. Vhazuje se před jeho bránou.
36:58'
Švýcaři vyhodili puk za lotyšskou bránu.
36:47'
Dario Sidler – 2 min., držení.
36:02'
Nyní je Švýcarům odpískáno zakázané uvolnění a hra se vrací před Pascheho.
35:55'
Ravinskis vypálil zápěstím. Pasche byl připravený a lapil puk do lapačky. Buly před jeho bránou.
35:27'
Skvělý přehled ve hře předvedl brankář Berzinš. Před jeho bránou zůstal volný puk, za kterým se hnal kapitán Biasca. Berzinš se ale po kotouči natáhnul a ukryl ho pod lapačku.
34:27'
Lotyši poslali kotouč z vlastního obranného pásma, ale icing to není. Švýcaři se díky tomu dostávají k puku.
33:36'
S rozehrávkou za bránou pomáhá brankář Berzinš.
32:59'
Ofsajd Lotyšska. Buly ve středním pásmu.
32:49'
Švýcaři mají puk za vlastní bránou a rozjíždí další akci.
32:05'
O puk oba týmy bojují nyní u mantinelu v rohu kluziště.
30:41'
A znovu zásah Pascheho.
30:37'
Po zásahu Pascheho je znovu hra přerušena a vhazuje se před švýcarskou brankou.
30:19'
Další dobrý zákrok Pascheho, jenž má puk v lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho klecí.
30:13'
Zakázané uvolnění Lotyšů. Vhazování před Berzinšem.
29:37'
Ofsajd Švýcarů. Vhazování ve středním pásmu.
29:27'
Mischa Ramel – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
28:49'
Ramel hned dvakrát prozkoušel pozornost Berzinše. Ten ale oba pokusy dokázal vyrazit.
27:53'
Icing tentokrát na druhé straně. Buly před Berzinšem.
27:31'
Zakázané uvolnění odpískáno Švýcarsku. Vhazování před Paschem.
26:34'
Berzinš má puk mezi svými betony a hra je přerušena. Po komerční pauze se tak bude vhazovat před Berzinšem.
25:46'
Velkou šanci měl Biasca. Z prostoru před brankou ale neuspěl, protože Berzinš předvedl důležitý zákrok a podržel svůj tým.
25:38'
Pasche má na kontě další zásah. Bude se vhazovat před jeho bránou.
25:10'
Švýcaři mají puk na hokejkách a kombinují v útočném pásmu, jenže nyní se vyhnali do středního pásma.
23:46'
Cjunskis využil zaváhání Švýcarů a ztráty puku u mantinelu a vydal se dopředu. Celou akci nakonec sám zakončil, ale bránu minul.
22:48'
Icing Švýcarů. Vhazování před brankou Pascheho.
22:48'
22:27'
Další ránu Biascy chytil do lapačky Berzinš a vhazuje se před jeho brankou.
21:36'
Přesilovku zatím Švýcaři hrají dobře, nicméně pouze s jednou střelou, kterou vyslal Biasca, ale Berzinš ji vyrazil.
20:48'
Martins Lavinš – 2 min., podrážení.
20:34'
Jeden z Lotyšů za brankou získal puk, ale posléze upadl a o puk přišel.
20:01'
V první třetině jsme viděli vyrovnaný průběh. Jako první se v zápase prosadili Švýcaři zásluhou Robina, ale Lotyši srovnali ve 14. minutě brankou Ločmelise. V 19. minutě mohlo Lotyšsko otočit zápas, ale proti úniku Cjunskise skvěle zasáhl brankář Pasche. Lotyši hrají zatím podobně, jako ve včerejším zápase s Američany. Druhá třetina začne zhruba ve 23:00.
20:00'
18:53'
Cjunskis se řítil sám na Pascheho. Jeho střelu těsně před brankou vyrazil švýcarský brankář. Pasche teď uchránil Švýcary od inkasované branky.
18:16'
Švýcaři v plném počtu.
17:16'
První minuta přesilovky pryč, Švýcaři znovu vyhazují puk ven z pásma.
16:41'
Švýcaři dostali kotouč za Berzinšovu bránu, tam ho přebírají Lotyši.
16:16'
Vincent Despont – 2 min., nedovolené bránění.
15:23'
Z pozice před bránou pálil nebezpečně Alge. Berzinš si však poradil a má puk mezi betony. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
14:49'
Švýcaři rychle střídají a vyjíždí do další útočné akce.
13:03'
Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyši srovnávají! Lotyši vyrazili od vlastní brány dopředu. S pukem na holi se vydal vpřed Ozolinš, který počkal, až si DANS LOČMELIS najede do útočného pásma, a pak mu poslal puk. Ločmelis vypálil z mezikruží a Pasche jeho pokus vyrazil. Odražený puk se vrátil právě k Ločmelisovi, který se už napodruhé nemýlil. Asistence: Gustavs Ozolinš a Edgars Kazaks.
12:28'
Teď hrají s kotoučem více Lotyši, kteří jsou nastěhovaní před Paschem. Střela ale zatím nepřichází.
11:50'
Pasche ukryl puk ve své výstroji po střele Fenenka od modré. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
09:48'
Biasca teď vyhodil až k brankáři Berzinšovi.
09:21'
Fenenko střílel od modré, avšak Pasche vyrazil puk do rohu.
08:50'
Jeremy Jabola-Prada – 2 min., podrážení.
08:20'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Teď už ale švýcarský tlak přináší první gól zápasu! Lotyši ve středním pásmu ztratili puk a zmocnil se ho LOUIS ROBIN, který o něj posléze přišel. Zůstal ale v prostoru před bránou a kotouč mu před bránu posléze vrátil Zanetti a Robin nadvakrát překonal Berzinše. Asistence: Brian Zanetti.
07:23'
Puk za vlastní bránou má Meile a vyráží dopředu.
06:36'
Švýcaři začínají další akci zpoza vlastní brány a střídají.
05:59'
Ravinskis otočil hru a vehnal se do útočného pásma. Jeho rána zamířila mimo branku.
05:14'
Další střelu obstaral Bichsel, lotyšská obrana znovu zblokovala ránu.
04:48'
Lotyši čelí velkému tlaku. Švýcaři jsou v jejich obranném pásmu.
04:00'
Biasca nyní dvakrát střílel, ale v obou případech střelecké pokusy zablokovala obrana Lotyšska.
03:02'
Kapitán Švýcarů Biasca vypálil z levého kruhu. Berzinš ale ránu viděl a schoval puk ve své výstroji. Vhazuje se před jeho bránou.
02:23'
Puk se dostal k brankáři Paschemu, který ho následně poslal holí do rohu.
Je to Lazarenovs, který se ale zvedl a za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.
02:09'
Na ledě zůstává ležet jeden z lotyšských hráčů a hra je přerušena. Na led spěchá lékař lotyšského týmu.
01:31'
Zanetti má puk za vlastní bránou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
01:00'
Švýcaři díky dobré práci dostali puk až k bráně Berzinše.
00:28'
Lotyši se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinací dostat k nějaké střele.
00:01'
Švýcaři nastoupí v červených dresech, Lotyšsko v bílých.
Utkání začne s tradičním menším zámořským zpožděním.

Švýcarsko: Pasche (Beglieri) – Bichsel, Streule, Sidler (A), Zanetti, Dionicio, Meile, Despont – Robin, Canonica, Biasca (C) – Taibel, Alge, Jabola-Prada – Truog, Baechler (A), Reichle – Perrenoud, Müller, Ramel.
Trenér: Marco Bayer

Lotyšsko: Berzinš (Lipskis) – Hodass, Ozolinš (C), Fenenko, Simanovičs, Kazaks, Lazarenovs, Mackevičs – Vilmanis, Veinbergs, Dukurs (A) – Lavinš (A), Ločmelis, Darzinš – Purmalis, Bukarts, Silkalns – Ravinskis, Rullers, Cjunskis.
Trenér: Artis Abols

Rozhodčí: Menniti (CAN), Salonen (FIN).
Zdravím všechny hokejové příznivce! Dalšími zápasy pokračuje MS juniorů. My se zaměříme na souboj Švýcarska s Lotyšskem. Lotyši ve svém úvodním vystoupení dlouho trápili favorita ze Spojených států. Po dvou třetinách bylo skóre 2:2, ale Američané třemi góly v poslední třetině rozhodli o svém vítězství. I tak ale Lotyši zanechali dobrý dojem a předvedli dobrý výkon, který mohou aplikovat i nadále v průběhu turnaje, pokud se chtějí udržet v elitní skupině a vyhnout se boji o záchranu. Naopak Švýcaři se postarali o první velké překvapení, i když ne tak velké v porovnání s výhrou Česka nad Kanadou. Proti obhájcům stříbra Finům vedli od 25. minuty 2:1. Finsko dokázalo ale srovnat ve 49. minutě zásluhou Väisänena. Utkání tak šlo až do prodloužení, které ale trvalo jenom 41 vteřin, když se trefil Attilio Biasca a zařídil dva body Švýcarsku. Švýcaři tak navázali na své dobré výsledky z přípravy před turnajem, když přímo v dějišti turnaje zdolali český tým 4:2, a pak Švédy 4:3 v prodloužení. Jedinou prohru v přípravě zaznamenali proti domácí Kanadě, které podlehli 0:6. Čeká nás tak velice zajímavé utkání, ke kterému jste všichni srdečně zváni. Přeji příjemnou zábavu při sledování tohoto zápasu. Úvodní buly bude vhozeno kolem 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.