MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Kanada - 5. ledna 2023   00:30

Ukončeno
USA
USA
01:19' Cooley (Ufko, Snuggerud) • 10:30' Connors (Stramel, Brindley)
2:6
(2:1, 0:3, 0:2)
Kanada
Kanada
11:49' Bedard  (Del Mastro, Roy) • 20:47' Stankoven  (Roy, Clarke) • 25:46' Fantilli  (Dean, Zellweger) • 32:20' Roy  (Stankoven, Bedard) • 49:45' Clarke  (Fantilli, Beck) • 56:45' Roy  
USA
Sestavy:
Augustine (Mbereko) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Mittelstadt, Peart, Ufko, Chesley – Gauthier, Cooley, Snuggerud – McGroarty, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), Boucher – Connors, Stramel, Brindley – Lipkin.
Rozhodčí
Salonen (FIN), Tscherrig (SUI) – Hautamäki (FIN), Laguzov (GER)
Scotiabank Centre, Halifax
10 636 diváků
Kanada
Sestavy:
Milic (Gaudreau) – Del Mastro (A), Zellweger, Allan, Clarke, Hinds, Korchinski, Matier – Othmann, Wright (C), Guenther (A) – Roy, Stankoven, Bedard – Dean, Gaucher, Ostapchuk – Schaefer, Bankier, Fantilli – Beck.
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Ve finále tedy český tým změří podruhé na turnaji síly s domácí Kanadou, zatímco USA zabojují se Švédy pouze o bronz.
Hokejové galapředstavení v naprosto nepopsatelné atmosféře bylo nakonec po výsledkové stránce jasnou záležitostí Kanady. Spojené státy ale rozhodně nepředvedly špatný výkon, vedly 2:0, jenže pak už nedokázaly překonat fantastického Milice v kanadské bráně. O dva góly navíc ještě Američané přišli až po trenérských výzvách.

Střely na branku – 45:37.
Konec zápasu.
59:31'
Zápas se už prakticky jen dohrává a zdá se, že se Američané ani nebudou pokoušet ještě například vyprovokovat nějakou šarvátku.
58:50'
Caedan Bankier byl jako první u vyhozeného puku a snažil se přidat ještě jeden kanadský gól, avšak Ryan Ufko mu kotouč výborně a čistě vypíchl.
57:56'
Lane Hutson posílal do brankoviště nabídku na teč, ta skutečně přišla, úpravu skóre však Spojeným státům nepřinesla.
57:20'
Kanaďané jsou dál v oslabení čtyř proti pěti, zatím ale Američany k ničemu vážnějšímu nepouští a posílají kotouč daleko od své klece.
57:02'
Jimmy Snuggerud střílel z levého křídla, puk byl tečovaný a Thomas Milic zasahovat nemusel.
56:45'
Kanada právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! JOSHUA ROY ve středním pásmu obral o puk Hughese a pak už jednoduše trefil prázdnou bránu. Bez asistence.
56:14'
A Američané jsou bez gólmana!
56:14'
Že by ještě šance pro USA? Zach Dean dostává dvě minuty za vysokou hůl.
56:14'
Ofsajd Kanady.
55:28'
Bedard napálil puk na zadní mantinel. Fanoušci už zpívají, věří, že domácím hráčům postup do finále už nic nevezme. Atmosféra je neskutečná.
54:57'
Velká škoda pro Kanadu, že Wrightovi trošku utekl kotouč z hole. Už totiž byl sám před Augustinem, na kterého nakonec střílel z poměrně ostrého úhlu. Americký brankář svůj tým ještě udržel alespoň teoreticky ve hře.
54:35'
Kevin Korchinski posunul puk do obranného pásma USA, startuje finální pětiminutovka.
Střely na branku – 45:34.
53:53'
Puk vylétl mantinely, bude se vhazovat ve středním pásmu.
53:19'
Gavin Brindley si vyměnil puk s Gauthierem a pak zkoušel z úhlu zaskočit Milice. Ten je ale dnes v takové formě, že tohle nemělo šanci na úspěch.
52:25'
Hra se po zakázaném uvolnění Kanaďanů přemístí před jejich branku. Hodně emocí teď způsobil souboj v neutrální zóně bez puku, který se kanadským příznivcům vůbec nelíbil.
51:52'
Po přetahované ve středním pásmu si puk vzal Owen Beck a obloučkem ho nahodil na zadní mantinel za americkou bránu. Spojené státy už začínají být v pořádně komplikované situaci.
Střely na branku – 44:34.
49:45'
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané dělají obrovský krok k postupu! Obránce BRANDT CLARKE si mezi kruhy zpracoval odražený puk a nekompromisně ho napálil za rozhozeného gólmana Augustina. Asistence: Adam Fantilli, Owen Beck.
48:50'
Už se dlouho hraje bez přerušení a zároveň je to výjimečná pasáž, kdy nevidíme šance.
47:23'
Lane Hutson si výborně navedl kotouč k ose hřiště, načež mířil na přední tyč. Kanadskou bránu nicméně trefit nedokázal.
46:57'
Luke Hughes zakončil dlouhé obléhání kanadské obranné třetiny ranou těsně nad ledem z levého kruhu. Thomas Milic potvrzuje svoji pohodu dalším sebejistým zákrokem.
Střely na branku – 42:30.
45:56'
Nathan Gaucher se z levé strany vytáčel před branku, na zakončení neměl dostatek klidu.
45:44'
Olen Zellweger obdržel přihrávku za kruhy, luxusně se otočil kolem své osy a bekhendem nechal vyniknout amerického brankáře Augustina!
45:21'
Hra čtyři na čtyři zatím žádnou velkou šanci nepřinesla. Až teď u brankoviště tečoval Snuggerud pokus Behrense a donutil Milice k dalšímu zákroku.
43:51'
Vyloučení v týmu USA:
Tyler Boucher – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Kanada:
Nolan Allan – 2 min., hrubost.
43:26'
Thomas Milic je naprosto neskutečný! Nejprve lapačkou vyškrábl ránu Cuttera Gauthiera z kruhu už do skoro prázdné brány. Pak udělal obrovskou chybu mimo svoji klec, ale stihl rychle skočit zpátky a vleže zabránit ve skórování Cooleymu. Neuvěřitelné momenty.
43:07'
Teď už měl ale Milic pořádné štěstí, zvonila za ním totiž tyčka, kterou krásnou střelou z levého křídla orazítkoval smolař posledních minut Rutger McGroarty. Po neuznané brance byl znovu nesmírně blízko.
42:10'
Logan Cooley dobře vystřelil z levého kruhu, brankář Milic jeho projektil lehce škrtl lapačkou. Kanada posléze vyhazuje.
41:51'
Dvě minuty za vyhození puku mimo mantinely? Na tomhle turnaji až nezvykle častý prohřešek. Dalším, komu se to "povedlo," je kanadský Ethan Del Mastro.
40:38'
Ani tenhle gól neplatí! Rutger McGroarty šel za volným pukem v kanadském brankovišti a přes Milice ho protlačil až těsně za brankovou čáru. Situace je ovšem znovu posouzena jako nedovolené bránění gólmanovi.
40:38'
Rutger McGroarty procedil kotouč ve skrumáži těsně za čáru. Kanadští trenéři si berou další challenge, budou znovu úspěšní?
40:32'
Lane Hutson chtěl nahodit puk v útočném pásmu po plexiskle, trefil se však přímo mezi diváky.
40:29'
Dylan Guenther se čelem mantinelu i s nasazením vlastního zdraví pokoušel prodloužit kanadskou rozehrávku. Neúspěšně, píská se zakázané uvolnění.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 2:42.
Druhá dvacetiminutovka končí za hlasitého bouření kanadských fanoušků. Jejich oblíbenci totiž otočili skóre ve svůj prospěch a vedou už 4:2! Nutno však podotknout, že pro Američany je to poměrně krutý vývoj – šancí totiž rozhodně nemají méně, spíš naopak. Soupeře ale fantasticky drží brankář Milic. Zápas to je ale tak divoký a nevyzpytatelný, že se tady může stát snad ještě úplně cokoliv...

Střely na branku – 33:26.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:44'
Shane Wright pohotově plácl do kotouče, který k němu přiskákal mezi kruhy. Netrefil ho ale ze svého pohledu ideálně, Trey Augustine v tuhle chvíli zasahovat nemusel.
39:19'
Kanaďané už jsou v plném počtu, důležité oslabení přečkali bez úhony. Puk má ve své moci Milic, následuje buly po jeho pravé ruce.
38:33'
A pozor, obrovskou šanci měly ve čtyřech i javorové listy! Zach Dean posunul kotouč do jízdy Joshuovi Royovi, který mířil sám na americkou branku. Zkoušel střelu do horního růžku, cíl těsně netrefil.
38:20'
Američané už kombinují v pásmu. Jimmy Snuggerud pálil po ledě z levé strany, halou se ozvalo zadunění Milicových betonů.
37:43'
Kanaďané posílají kotouč do bezpečí.
37:19'
A přesilovku zkusí využít také Spojené státy. Rozhodčí viděli zákrok Ethana Del Mastra, který si přidržel protihráče.
36:27'
Jack Peart baseballově odehrál puk od americké brány a Kenny Connors dokonce pláchl Kanaďanům na druhé straně! Milicovi chtěl puk zasunout mezi betony, kanadský gólman ale znovu rozsvítil červenou.
35:47'
Brennan Othmann si sjel před bránu k teči chytré Bedardovy přihrávky. Na puk k obrovskému štěstí Spojených států těsně nedosáhl.
35:00'
Connor Bedard natáhl ke své pověstné střele švihem z kruhu. Američané si mohli oddechnout, že zamířil mimo jejich bránu.
34:35'
Teď už se ale vylučuje. Samuel Lipkin inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a kanadský tým jde do přesilové hry.
34:25'
Zack Ostapchuk se dral za pukem mezi kruhy, američtí beci ho vzali trošku "do kleští," vylučovat se ale nebude. USA míří vpřed.
Střely na branku – 30:23.
34:11'
Diváky teď dostal do varu další zákrok Milice, který má puk pevně v moci. Na řadě je komerční přestávka.
33:54'
Caedan Bankier si připravil zakončení z levého kruhu a prudce vypálil na brankáře Augustina, který vyrazil kotouč lapačkou. Pak mu pomohli spoluhráči, když puk zametli do bezpečí.
32:20'
Kanada právě vstřelila branku!
Čtvrtý úder Kanady! JOSHUA ROY si na brankovišti našel volný puk a bekhendem ho doklepl za bezmocného Augustina. Tohle je pro Američany po neuznaném gólu velká rána... Asistence: Logan Stankoven, Connor Bedard.
Střely na branku – 29:21.
31:43'
Zack Ostapchuk se prodral skrz americkou defenzivu a nakonec se dostal i ke střele z ostrého úhlu. Trey Augustine si bližší tyč pohlídal.
30:43'
Shane Wright podnikl výpad do otevřené americké obrany a prohodil puk na Dylana Guenthera, který už byl sám před Augustinem! Gólman Spojených států svůj tým úžasně podržel, když Guentherovu střelu vyrazil.
30:12'
Samuel Lipkin vyrazil do protiútoku, vzal to z levé strany na sebe, jenže už nebyl v nejlepším úhlu a bránu navíc minul.
30:00'
Přesně v polovině řádné hrací doby zachytil Olen Zellweger vyhozený puk už těsně ve středním pásmu, píská se tedy postavení mimo hru.
29:41'
Zakázané uvolnění kanadského týmu vrací hru zpátky před Milice.
28:27'
Joshua Roy prodloužil puk k americké bráně, Spojené státy rozjíždějí další akci.
27:22'
Gól neplatí! Luke Hughes to udělal fantasticky, když dostal přihrávku za kruhy a dokázal si vylepšit pozici. Bekhendem pak poslal kotouč do brankoviště, kde si ho v těsném kontaktu s gólmanem Milicem našel Jackson Blake, rychle se otočil a zametl puk za čáru. Rozhodčí situaci vyhodnotili jako nedovolený zákrok na brankáře, Kanada tedy stále vede 3:2.
27:22'
Američané už se radovali z vyrovnání, do akce ale ještě jde video...
Střely na branku – 27:19

A počítadlo letí stále výš a výš...
26:34'
Souboje Thomas Milic – Jimmy Snuggerud jsou zatím ozdobou tohohle duelu. Americký útočník teď dostal parádní přihrávku ze strany a z osy hřiště pálil do poloprázdné klece, jenže Milic se neskutečně přesunul a zabránil už jistému gólu!

Hráči Spojených států zatím mají asi více vyložených šancí, jenže Milic teď působí místy až neprůstřelným dojmem.
25:46'
Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy dokonávají obrat a ve Scotiabank Centre je aktuálně nepopsatelná atmosféra. Zach Dean se krásně protáhl po pravém křídle a počkal si na vhodný okamžik k žabičce před bránu, kterou za záda Augustina uklidil ADAM FANTILLI! Asistence: Zach Dean, Olen Zellweger.
Střely na branku – 25:17

O komerční přestávce si můžeme trošku vydechnout. Nezdálo se to, jako moc reálné. Ve druhé třetině však sledujeme ještě o třídu lepší hokej, než v té první! Tohle je zámořské derby, jak má být.
24:49'
Kanada ujela do přečíslení, Dylan Guenther oslovil Brandta Clarkeho, jenže ten před poloprázdnou bránou ještě přihrával zpátky! Američané už si s tím poté poradili.
24:00'
Teď si ovšem Američané připravili obrovskou příležitost. Chaz Lucius to sám před brankářem zkusil do bekhendu a Milic jeho zakončení zpomalil. Kotouč se pak povaloval v brankovišti, odkud do Kanaďané odehráli!
23:29'
Joshua Roy odváděl neskutečnou práci při napadání americké rozehrávky a zvedl tím fanoušky ze sedadel. Tahle přesilovka se USA zatím nedaří.
23:02'
Kanaďané se hned na začátku oslabení dvakrát osvobozují, diváci jsou ve varu.
22:42'
Dylan Guenther si nepohlídal hokejku a je vyloučen za sekání, šance pro USA!
22:36'
Šance střídá šanci. A byl to znovu Jimmy Snuggerud, kdo měl blízko ke gólu. Thomas Milic jeho střelu z mezikruží výborně zkrotil.
22:09'
Brandt Clarke naznačil ránu a nádherně přihrál do pravého kruhu Adamu Fantillimu, který napálil tyč za už překonaným Augustinem! Sledujeme opravdu neuvěřitelný zápas.
20:47'
Kanada právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Brandt Clarke vyjel z pravé strany přímočaře k brance, čímž způsobil velký zmatek. Jeho střela se pak odrážela v brankovišti, až ji do sítě doklepl připravený LOGAN STANKOVEN. Asistence: Joshua Roy, Brandt Clarke.
20:19'
Velká šance USA hned na úvod! Logan Cooley výbornou zadovkou našel Jimmyho Snuggeruda, který pálil z ideálního místa mezi kruhy. Thomas Milic ani pořádně nevěděl, kde má puk. Co je však hlavní, za svá záda ho projít nenechal.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 1:38.
Pořádně výživná třetina je u konce! Spojené státy domácí Kanadu zpražily hned v úvodu a následně si vypracovaly dokonce náskok 2:0. Druhá polovina úvodního dějství patřila pro změnu javorovým listům, které zásluhou další Bedardovy trefy snížily na rozdíl jediné branky.

Za speciální zmínku stojí statistika střel. 31 pokusů za dvacet minut? To jasně vypovídá o tom, že sledujeme skutečnou lahůdku.

Střely na branku – 18:13.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Američtí obránci na zadním mantinelu ve dvou zavřeli Dylana Guenthera, který tak před koncem třetiny už nic vymyslet nestihl.
18:59'
Connor Bedard obdržel nahrávku do jízdy, měl ale za zády bránícího hráče. Zvolil tedy prudkou brzdu a následnou střelu ze stoje, kterou Trey Augustine schoval do rukavice.
18:35'
Luke Hughes si na levé straně našel přihrávku a z už trošku ostřejšího úhlu střílel na Milice, který kotouč vyrazil do bezpečí.
18:00'
Logan Stankoven udržel puk na hokejce a přihrál Joshuovi Royovi, jehož střela zpoza levého kruhu prolétla mimo prostor americké klece.
17:43'
Po zákroku Milice se za jeho bránou strhla pořádná strkanice. Dvířka od trestných lavic jsou otevřené, uvidíme, jak to vyřeší rozhodčí.
16:56'
Kanaďané teď doslova po hlavě skáčou do soupeřových střel. Puk se odrazil mezi kruhy a modrou čáru před Dylana Duka, jehož pumelice skončila na tělech v bílých dresech.
15:50'
Kenny Connors projel s kotoučem na holi až do levého kruhu a chtěl střílet zpoza bránícího Clarka. Ten ale dokázal střelu obětavě zblokovat a sklidil za to potlesk tribun.
15:27'
USA se po delší době snažily dostat do útočného pásma, Brennan Othmann si připsal hodně důležitý obranný zákrok.
14:39'
Kanada se objevila v náznaku přečíslení, ke své smůle nicméně akci spíše překombinovala a následná střela z úhlu už byla slabá.
14:10'
Olen Zellweger to dnes už poněkolikáté zkoušel od modré lajny, tentokrát jeho střelu přizvedla hned první soupeřova hokejka. Puk narazil do plexiskla těsně pod ochrannou sítí a zůstal ve hře.
Vypadá to, že problém je vyřešen a budeme se moct znovu vrátit ke hře.
14:06'
Hra už je docela dlouho přerušená, ledaři řeší nějaký problém u mantinelu na obranné modré čáře Spojených států.
Střely na branku – 16:11.
13:20'
Kanada vstřelená branka obrovsky nakopla a probudili se i domácí fanoušci, kteří svůj tým ženou za další změnou skóre.
12:45'
Nathan Gaucher už si dělal zálusk na vyrovnání a sjížděl si před bránu na přihrávku od zadního hrazení. Obránci ho dokázali uhlídat.
11:49'
Kanada právě vstřelila branku!
Tohle javorové listy potřebovaly. Kanaďané uspěli na buly v útočné třetině a obránce Ethan Del Mastro skvěle projel podél levého mantinelu. Následně poslal kotouč před bránu, kde připravený CONNOR BEDARD zvedl puk nad Augustineho beton. Asistence: Ethan Del Mastro, Joshua Roy.
Střely na branku – 15:8.
11:44'
Nathan Gaucher se z levé strany tlačil do zajímavé střelecké pozice, jenže neposedný puk na hokejce nezkrotil tak, jak by potřeboval. Trey Augustine ho v pohodě schoval do lapačky.
10:30'
Spojené státy právě vstřelily branku!
KENNY CONNORS ukázkově dohrál americkou akci a poté, co Milic vykopl ránu Stramela, pohotově dorazil kotouč do sítě! Asistence: Charlie Stramel, Gavin Brindley.
09:51'
Za Kanadu kontroval Dylan Guenther, který prolétl po levém křídle a střílel na Augustina, který puk zvládl vyrazit.
08:31'
Luke Hughes střelou z pravé strany vylekal Milice. Ten vyrazil puk jen před sebe a nakonec se k němu dostal znovu právě Hughes, který tentokrát zleva dorážel. Brána už byla skoro prázdná, Milic si do ní lehl. Těžko říct, jestli to byla jeho hokejka nebo tyč – Hughesova tutovka se každopádně odrazila mimo!
Střely na branku – 9:6

Od začátku sledujeme fantastické utkání, se střelami se zatím rozhodně nešetří!
07:51'
Teď už jsou Spojené státy kompletní a na řadě je první komerční přestávka.
07:22'
Americká čtveřice v oslabení střeží hvězdného Bedarda jako oko v hlavě, kanadskému fantomovi navíc puky zatím poskakují na hokejce a neposlouchají ho jako obvykle.
06:49'
Brennan Othmann už měl na pravém kruhu velkou šanci. Ještě se rozhodl přihrát na osu hřiště kapitánovi Shanu Wrightovi, jehož skvěle vychytal přesouvající se gólman Augustine!
06:20'
Amerika nedokázala vyhodit a od modré okamžitě vystřelil. Olen Zellweger. Trey Augustine zasáhl.
05:42'
Z tohohle už se ale Spojené státy nevyvléknou! Dylan Duke skutečně vyhodil puk na tribunu a inkasuje za to dvouminutový trest.
05:27'
Logan Stankoven šťoural hokejkou do brankáře Augustina. Kotouč byl stále ve hře, Američané ho včas dostali do bezpečí.
05:16'
Už to vypadalo, že si Kanada zkusí první přesilovou hru. Rozhodčí se ovšem nakonec shodli, že americký obránce vyhodil kotouč na tribunu s přispěním teče.
04:50'
Na kanadských holích zatím schází klid. Korchinskimu se nepovedla rozehrávka a hráči v bílých dresech musejí o pobyt v útočné třetině dál bojovat.
04:08'
A znovu aktivní Luke Hughes. Teď už si vybruslil do zajímavé pozice a pálil švihem, Milic si i ve spolupráci se svojí obranou zvládl poradit.
03:51'
Spojené státy zatím hrají maximálně jednoduše. Luke Hughes hned po vyhraném vhazování napřáhl od modré, rána byla sražena do ochranné sítě.
03:38'
Thomas Milic vyrazil střelu Brindleyho z levé strany jen před sebe a bekhendem se po kotouči natáhl Kenny Connors, proti němuž se Milič musel rychle přemístit.
03:00'
Ethan Del Mastro odstrčil od puku jednoho z amerických útočníků, jenže hráči USA přesto udrželi pásmo a znovu to zkusili.
02:25'
Kanadským hokejistům se zatím příliš nevede přechod přes střední pásmo, kde mají Američané převahu. Luke Hughes využil dalšího pobytu hráčů v modrých dresech v útoku k nahození, Thomas Milic chytá.
02:09'
Kanadě se nepovedla rozehrávka a píská se icing, hra se vrací před Milice.
01:19'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané dokonale zmrazili halifaxské tribuny! Po zblokované střele od modré čáry kanadští hráči nevěděli, kde mají puk. Mezi kruhy do něj tedy plácl LOGAN COOLEY, který ranou po ledě překonal Milice. Asistence: Ryan Ufko, Jimmy Snuggerud.
01:03'
Nathan Gaucher podpořil z levé strany rychlou kanadskou akci a snažil se zakončovat na vzdálenější tyči, těžkou střelu však netrefil ani zdaleka podle svých představ. Trey Augustine mohl zůstat v klidu.
00:49'
Na kotouč si dvakrát za sebou sáhl Thomas Milic. Nejprve kryl ránu od modré čáry, následně také pokus Tylera Bouchera ze skoro nulového úhlu.
00:23'
Olen Zellweger odstartoval zápas nebezpečným nahozením od modré čáry, které bylo možná lehce tečované a prosvištělo blízko okolo přední tyče americké brány.
00:01'
Utkání právě začalo.
Scotiabank Centre je narvané k prasknutí, velké derby může začít! Elitní formace už jsou připraveny na úvodní buly, atmosféra je elektrizující.
Jako domácí jsou dnes vedeny Spojené státy, které zvolily tmavě modré dresy. Kanada se představí v bílé barvě.
Druhé semifinále startuje za několik minut, čeští fanoušci ho už mohou sledovat v klidu a ve skvělé náladě. Doplní Čechy ve finále Američané nebo Kanaďané? Dozvíme se už brzy.
Úvodní sestavy:

USA: Augustine (Mbereko) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Mittelstadt, Peart, Ufko, Chesley – Gauthier, Cooley, Snuggerud – McGroarty, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), Boucher – Connors, Stramel, Brindley – Lipkin.
Trenér: Rand Pecknold

Kanada: Milic (Gaudreau) – Del Mastro (A), Zellweger, Allan, Clarke, Hinds, Korchinski, Matier – Othmann, Wright (C), Guenther (A) – Roy, Stankoven, Bedard – Dean, Gaucher, Ostapchuk – Schaefer, Bankier, Fantilli – Beck.
Trenér: Dennis Williams

Rozhodčí: Salonen (FIN), Tscherrig (SUI) – Hautamäki (FIN), Laguzov (GER).
KANADA

Kanaďané zatím rovněž ztratili jen jeden zápas, a to hned ten zahajovací proti Česku. V dalším průběhu základní skupiny si už počínali suverénně a skončili druzí. Ve čtvrtfinále se Slovenskem si ovšem překvapivě museli sáhnout pořádně hluboko! Za stavu 3:3 přežili v prodloužení klinickou smrt a díky neuvěřitelnému Connoru Bedardovi proklouzli mezi nejlepší čtyři. Teď už je čeká zkouška z kategorie nejtěžších.
USA

Spojené státy byly před startem turnaje pasovány do role druhého největšího favorita, hned za domácí Kanadou. A zatím se predikce naplňují. Ve skupině Američané skončili na prvním místě, když padli jen s výběrem Slovenska. Čtvrtfinálový zápas pak naprosto ovládli, když Německo roznesli výsledkem 11:1. Teď se poprvé představí v Halifaxu, kde se pokusí odklidit z cesty svého největšího rivala.
Zdravím všechny fanoušky nejlepšího mládežnického hokeje! Mistrovství světa U20 má na programu semifinálové duely. A k vidění bude i lahůdka v podobě zámořského derby, Spojené státy si to rozdají s domácí Kanadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.


Články odjinud