MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 26. prosince 2023   12:00

Slovensko
Slovensko
22:00' Petrovský (Mešár) • 38:32' Repčík (Sýkora) • 41:22' Honzek  • 44:15' Žabka (Štrbák) • 45:22' Petrovský (Mešár) • 51:55' Štrbák (Pekarčík)
6:2
(0:1, 2:0, 4:1)
Česko
Česko
01:01' Rymon  (Becher, Melovský) • 51:25' Šapovaliv  (Šalé, Kulich)
Slovensko
Česko

Zatímco arénou Frölundaborg ve švédském Göteborgu zní slovenská hymna, já Vám děkuji za pozornost, přeji krásné vánoční svátky a hezký zbytek dne.
Nejlepší hráči utkání:

Česko: Robin Sapoušek
Slovensko: Servác Petrovský
Tři branky za čtyři minuty a české přání povedeného vstupu do turnaje je pryč. Výborně rozehraný duel se proměnil v noční můru zejména ve třetí třetině, ale příčinou bylo hlavně několik faulů a horní pohyb v části druhé. Tam Slováci otočili utkání a zajistili si vedení 2:1, které v divokém závěru ještě čtyřmi góly potvrdili.

Češi si tak musí spravit chuť v zítřejším utkání proti Norsku od 17:00. Na Onlajnech jej budeme přinášet také a srdečně Vás na něj zveme.
59:45'
Slováci párkrát vystřelili, ale přesilovku již zužitkovat nestihnou.
58:29'
Vyloučení v týmu Česko:
Tomáš Hamara – 2 min., držení hole.
58:00'
Slováci zlepšili po první třetině naprosto vše ze své hry. Stříbrná generace z Hlinka Gretzky Cupu 2021 ukazuje, proč může patřit mezi černé koně turnaje i bez Slafkovského a Nemce, kteří již hrají v NHL...
57:01'
Rymon se šikovně proháčkoval přes dva obránce, zakončoval ale pouze z úhlu.
55:20'
Souboje jsou hodně agresivní, k vidění bylo několik podařených hitů. Frustrace na české straně je zřejmá.
53:53'
Tempo utkání se nyní trochu zpomalilo, hraje se převážně podél mantinelů nebo ve středním pásmu.
52:08'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Slovensko:
Adam Žlnka – 2 min., podrážení.

Robin Sapoušek – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.
51:55'
Slovensko právě vstřelilo branku! Pekarčík se ještě neprosadil, ale odražený puk zužitkoval dnes velmi dobře hrající Štrbák, který zakončoval do poloodkryté klece. Autorem branky je MAXIM ŠTRBÁK. Asistence: Juraj Pekarčík.
51:35'
Becher se natlačil do slotu a zkusil vypálit. Akce jen těsně nevyšla.
51:25'
Česko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MATYÁŠ ŠAPOVALIV, který zakončoval z ideální pozice po rychlém přechodu středního pásma a přesné souhře prvního českého útoku. Asistence: Eduard Šalé a Jiří Kulich.
49:37'
Hrabal si hodně vyjel a Rečpíkovu střelu po naznačení velmi dobře vystihl.
49:37'
Hamara skočil pod nohy Repčíkovi a Slováci pojedou trestné střílení.
49:12'
Matný narazil Melovského na tyčku, hra přerušena.
49:00'
Několik nadějných střel Šalého, Kulicha i Hamary, ale slovenská obrana s Gajanem odolala dlouhému tlaku v oslabení.
47:34'
Adam Žlnka – 2 min., hákování.
45:22'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Rychlý přechod do útočné třetiny po zisku kotouče a rychlá přihrávka přes osu, kde čekal volný SERVÁC PETROVSKÝ a střelou z první málem protrhl síť. Asistence: Filip Mešár.
44:56'
Robin Sapoušek – 2 min., podrážení.
44:15'
Autorem branky je BORIS ŽABKA – naprosto přesně vymetl horní roh české branky poté, co Štrbák vyrazil dopředu a udržel puk proti třem českým hráčům. Asistence: Maxim Štrbák.
43:35'
Martin Mišiak – 2 min. hákování.
43:30'
Štancl si vynutil faul aktivním pohybem po nahození kotouče.
41:22'
Další využitá přesilovka, tentokrát druhá dorážka po střele z dálky. Autorem branky je SAMUEL HONZEK, který vpodstatě jen doklepl volný kotouč za zády Hrabala.
41:00'
Adam Jiříček nastoupil do hry, ale po prvním ostrém kontaktu s protihráčem jeho noha nevydržela nápor a Adam ze hry odstupuje nadobro.
40:20'
Slovákům zatím přesilovka nevychází podle představ.
40:01'
Závěrečná dvacetiminutovka začne v 14:00.
Zcela opačný obraz hry nabídla druhá třetina. Slováci díky přesilovkám a několika šancím získali novou energii, Česku naopak pod tlakem přestaly vycházet nahrávky a možnosti, jak přebruslit soupeře.

Najednou to byl český celek, který spíše reagoval na akce Slováků. A paradoxně jen chvíli po uklidnění hry zhruba v polovině utkání pouští východní sousedy do vedení 2:1 kvůli trochu laciné brance do šatny.
40:00'
39:44'
Matyáš Melovský – 2 min., podrážení.
39:43'
Dvorský se zkoušel prodrat do brankoviště, ale nedokázal vystřelit a upadl.
39:28'
Zranění Adama Jiříčka? Velmi nepříjemný moment v obranné třetině, Jiříček v souboji zahrál tělo, ale rozjetý útočník přes něj spadl a přisedl mu nohu v nepřirozené pozici. Mladý bek se po chvilce bolesti dokázal postavit a s pomocí odjet na střídačku, ale nevypadá to s ním dobře.
38:32'
Autorem branky je PETER REPČÍK, který zpracoval odražený kotouč, vybruslil si na vrchol kruhu a skrytou rychlou střelou švihem zaskočil Hrabala. Puk mu proletěl pod rukou a dokutálel se za brankovou čáru. Asistence: Adam Sýkora.
38:00'
Nepřehlednou situaci vyřešil Gajan dvěma zákroky.
37:09'
Barešovi klička navyšla, ale stále zůstávají Češi na puku.
36:26'
Zakázané uvolnění Slovenska.
35:21'
Šapovaliv udržel puk při rozehrávce a vyvezl ho z vlastní třetiny.
34:32'
Po nepřesné rozehrávce ve středním pásmu následuje icing a vhazování v českém pásmu.
34:01'
Pekarčík krátce po vyhraném buly přidělal práci Hrabalovi, který se musel roztáhnout do rožštěpu.
33:02'
Becher měl štestí, že po ztrátě puku osamocený Mišiak z mezikruží střílel jen do plexiskla.
32:15'
Sýkora čekal za beky na průnikovou přihrávku, kdyby ji chytil, mohl jet sám na branku...
31:10'
Komerční přestávka. Čechům přijde vhod, protože se v posledních minutách musí poctivě bránit nepříjemnému tlaku modrých.
31:00'
Jiříček lehl do střely a obětavě zblokoval tvrdou ránu.
30:34'
Štrbák pálí jednu za druhou, ale často mimo nebo nad.
30:00'
Petrovský vyslal střílenou nahrávku na Honzeka, který ale tečoval jen do ochranné sítě nad plexisklem.
29:34'
Češi vyhráli buly a vyhazují přes všechny čáry.
29:07'
Marek Alscher – 2 min., podrážení.
28:15'
Až na konci přesilové hry si dva střelecké pokusy připsal Dvorský. Oba byly zblokovány.
27:30'
Česká čtyřka zatím pracuje velmi dobře a nedovoluje soupeřům začít jakoukoli akci.
27:02'
Ani napodruhé se Slováci neusadili ve třetině.
26:40'
Češi v oslabení rychle vyhazují.
26:28'
Sebastián Redlich – 2 min., držení.
26:20'
Kočí zblokoval tvrdou ránu a v bolestech odjíždí na střídačku.
26:00'
Jiříček výborně zastavil protihráče u útočné modré čáry.
25:15'
Pekarčík naznačil střelu, potáhl puk a vypálil do betonu.
24:37'
Bareš zachytil rozehrávku, objel branku Slováků a předložil puk Štanclovi, který zblízka vypálil jen do brankáře.
23:35'
Češi se dostali před Gajana, všechny možnosti střelby se ale rychle zavřely.
22:55'
Redlich si v tomto střídání hodně zabruslil, když naháněl slovenskou rozherávku.
22:00'
Rychlá souhra přes osu – křižná nahrávka a přesná rána z první. Slováci tak srovnávají stav utkání díky úspěšné přesilovce.
Autorem branky je SERVÁC PETROVSKÝ. Asistence: Filip Mešár.
21:40'
Hrabal si připisuje i zákrok maskou.
21:30'
Štrbákova rána Hrabalovi propadla pod rukou, ale puk letěl mimo tři tyče.
21:01'
Slováci dvakrát vystřelili, po druhém přerušení ale přišli o pásmo.
20:35'
Marek Alscher – 2 min., vysoká hůl.
20:30'
Sýkora z otočky předložil tutovku Petrovskému, jeho střelu vychytal betonem český brankář!
20:01'
Druhá dvacetiminutovka začne v 13:02.
Úvodní třetina šampionátu je za námi!

Češi v ní byli aktivnějším týmem a zaslouženě vedou, protože již po minutě hry se z první akce prosadil Rymon po hezké kombinaci celého útoku.

Slováci naopak uplynulých dvacet minut neodehráli podle představ, těžkopádně zakládali útoky, nedaří se jim dostávat před Hrabala, mají slabší hru s pukem. Ve zbytku utkání se ale dá očekávat jejich vzestup a agresivnější hra. Taková, jakou zatím předváděli hlavně Češi.

Střely na branku: 7:9.
20:00'
19:01'
Čiernik získal puk napadáním a hned jej posunul před branku, kde čekal Dvorský a rychle vypálil. První větší šance Slováků.
18:22'
Štrbák při založení hezky našel Mišiaka, ten ale přihrávku tolik nečekal, tedy nezpracoval.
17:35'
Další nahození od modré, které si v klidu sbírá český brankář do lapačky.
17:23'
Štrbák od mantinelu zkusil zaskočit Hrabala.
16:10'
Slovákům se nedaří udržet na puku v útočné třetině.
15:40'
Icing Slováků po dobré práci Melovského hned po buly.
15:15'
Kulich nebezpečně dorážel před Gajanem.
14:30'
Přihrávka rukou.
14:15'
Puk už asi potřetí v dnešním utkání končí na střídačce jednoho z celků.
14:00'
Bareš udržel puk pod nohama v útočné třetině u mantinelu.
13:32'
Štrbák vypálil švihem od modré, o složitý zákrok ale nešlo. A beci Česka si po pískání poradili s dotírajícími soupeři.
12:49'
Hrabal musel zakročit proti průniku slovenského útočníka Čiernika od mantinelu.
11:56'
Melovský je dnes zatím hodně vidět, s pukem si počíná šikovně a v rychlosti.
11:00'
Kulich střílel od modré a pak přišel o puk.
10:40'
Kulich se dostal jen ke střele z úhlu.
10:23'
Češi o pásmo přišli hned nadvakrát. Slováci střídají.
09:45'
František Dej – 2 min., krosček.
09:11'
První komerční přestávka turnaje.
09:00'
Prudká střela Hamary po tlaku okolo slovenské branky skončila jen na betonech brankáře... Kdyby letěla výš, možná by zapadla až do sítě.
08:23'
Kulich ve středním pásmu nabral rychlost a po přihrávce od Melovského jel sám na Gajana! Po kličce ale přestřelil.
08:01'
07:09'
Vhazuje se před Hrabalem.
06:00'
Čechy úvodní branka pozvbudila, hlavně při hře 4 na 4 se dostali do několika zajímavých pozic. Slováci ale menší tlak ustáli.
05:10'
Becher ubránil situaci před vlastní brankou a hned se zapojil do protiútoku na zadním mantinelu za Gajanem.
04:38'
Dobrá střela Hamary letěla příliš vysoko.
04:10'
Při počtu 4 na 4 se předvedla celá česká formace, která několik vteřin dokázala držet puk na hokejkách v útočném pásmu.
03:39'
Adam Sýkora – 2 min., vysoká hůl.
03:32'
Hamara vybojoval puk a vyhodil přes všechny čáry.
03:13'
Aleš Čech – 2 min., podrážení.
03:00'
Češi rozehrávají jednoduše a rychle.
02:03'
Nejlepší bek Slováků Štrbák předvedl hezkou kličku u modré čáry.
01:30'
Štancl vypálil bez přípravy z kruhu, Gajan se přesunul včas.
01:01'
První akce českých hokejistů hned končí v brance Gajana! Krásná souhra ze situace 3 na 3 víceméně na jeden dotek do prázdné klece. Autorem branky je DOMINIK RYMON. Asistence: Ondřej Becher, Matyáš Melovský.
00:45'
První střídání za námi, puk stále v české třetině.
00:10'
Slováci se hned vrhli do napadání.
00:01'
Utkání začne až ve 12:08 kvůli reklamám v přenosu kanadské televize, která je na podobný režim zvyklá z NHL.
Vzájemná bilance CZE x SVK

Češi se utkali se Slovenskem na MSJ celkem 15x. A čeští junioři mají pozitivní bilanci 11 výher – 3 prohry – 1 remíza se skóre 56:31.

Slovensko: Gajan (Urban) – Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Pišoja, Radivojevič, Moško – Mešár (A), Sýkora (C), Petrovský – Dvorský, Mišiak, Čiernik – Pekarčík, Repčík, Honzek (A) – Žlnka, Dej, Šotek.

Česko: Hrabal (Vondraš) – Hamara (A), Alscher, Cibulka, Jiříček, Kočí, Čech – Šalé, Šapovaliv (A), Kulich (C) – Rymon, Melovský, Becher – Bareš, Sapoušek, Štancl – Redlich, Hujer, Přibyl.
Česko

Úvodní klání celého šampionátu je letos ještě důležitější. V konkurenci USA, Slovenska, Švýcarska a Norska bude klíčem k úspěchu alespoň druhá příčka tabulky B, ve skupině A totiž čekají tradičně silné celky Kanady, Švédska i Finska, tedy čím lepší pozice, tím schůdnější soupeř pro čtvrtfinále.

V české nominaci figurují 2 hráči ročníku 2006, 7 hráčů ročníku 2005 a 17 hráčů ročníku 2004. Celkem šest nominovaných má doma stříbro z posledního MS U20 v Kanadě – Tomáš Hamara, Jiří Kulich, Aleš Čech, Eduard Šalé, Matyáš Šapovaliv a Robin Sapoušek.

V přípravě čeští talenti porazili Lotyšsko 4:3 a s Finskem padli 1:4, to ale ještě nenastoupila jedna z největších hvězd turnaje. Kadaňský rodák Jiří Kulich byl před turnajem vůbec nejlepší střelec AHL se 16 brankami v 23 zápasech. Buffalo jej ze své farmy uvolnilo, a tak může navázat na stříbrnou spolupráci z loňského mistrovství v jednom českém útoku se Šalém a Šapovalivem.

Z loňského MS juniorů a kádru Radima Rulíka si jistě pamatujete i na Aleše Čecha, Tomáše Hamaru a Robina Sapouška. Také oni si budou chtít vítěznou jízdu do finále ještě jednou užít.

Noví trenéři dvacítky Patrik Augusta a Robert Reichel tedy na turnaj berou prakticky nejsilnější možnou sestavu i se skvělým brankářem Hrabalem anebo sedmnáctiletými beky Adamem Jiříčkem a Tomášem Galvasem, jejichž starší bratři si už zahráli v NHL.

Brankáři:
Hrabal Michael (University of Massachusetts), Vondraš Jakub (Sudbury Wolves), Schnattinger Michael (HC Bílí Tygři Liberec)

Obránci:
Prčík Matěj (HC Vítkovice RIDERA), Jiříček Adam (HC Plzeň), Čech Aleš (BK Mladá Boleslav), Cibulka Tomáš (Val-d'Or Foreurs, QMJHL), Hamara Tomáš (Brantford Buldogs, OHL), Galvas Tomáš (HC Bílí Tygři Liberec), Kočí Matteo (Kamloops Blazers, WHL), Alscher Marek (Portland Winterhawks, WHL)

Útočníci:
Bareš Adam (Pelicans Lahti, FIN), Přibyl Matěj (HC Vítkovice RIDERA), Rymon Dominik (Everett Silvertips, WHL), Židlický Adam (Mississauga Steelheads, OHL), Hujer Jakub Rimouski Oceanic, QMJHL) Melovský Matyáš (Baie-Comeau Drakkar, QMJHL), Redlich Sebastian (Södertälje, SWE), Maštalířský Matěj (HC Verva Litvínov), Becher Ondřej (Prince George Cougars, WHL), Sapoušek Robin (Victoria Royals, WHL), Štancl Jakub (Växjö Lakers, SWE), Slavíček Šimon (Flint Firebirds, OHL), Šapovaliv Matyáš (Saginaw Spirit, OHL), Kulich Jiří (Rochester Americans, AHL), Šalé Eduard (Barrie Colts, OHL)
Slovensko

Loni padli až v prodloužení čtvrtfinále s Kanadou, letos je hned na začátek čeká česká
reprezentace.

Slováci platí za černého koně turnaje, přestože do Göteborgu nedorazí dvě největší hvězdy – jednička loňského draftu Juraj Slafkovský ani dvojka Šimon Nemec. Slovenským útočníkům ze současné soupisky se ovšem nyní v zámoří dařilo a trápit soupeře dokáže i brankář Adam Gajan.

Silné jádro ze stříbrného Hlinka Gretzky Cupu 2021 dospělo, a pozor, Slováci mají v kádru hned jedenáct draftovaných hráčů, z toho devět útočníků. Dalibor Dvorský, Filip Mešár nebo Adam Sýkora umí být před brankou soupeře velmi nebezpeční.

V přípravě před MS Slováci nejprve padli 1:5 s Finskem, aby následně porazili Německo 6:5 po prodloužení. I v derby proti Česku lze čekat souboj silných ofenziv. Vzhledem ke kvalitě obou brankářů by ale nebylo překvapením ani nižší skóre.

Záležet bude na detailech, aktuální formě, průběhu první třetiny turnaje i speciálních formacích. Česko-Slovenský souboj je každopádně jedním ze šlágrů turnaje!

Brankáři:

Rastislav Eliaš (IFK Helsinky), Adam Gajan (Green Bay, USHL), Samuel Urban (Sioux City, USHL).

Obránci:

Richard Baran (Vitoria, BCHL), Jozef Viliam Kmec (Prince George, WHL), Marián Moško (Lincoln Stars, USHL), Dávid Nátny (Liptovský Mikuláš), Milan Pišoja (Michalovce), Luka Radivojevič (Örebro, Švédsko), Maxim Štrbák (Michigan State Univ., NCAA), Boris Žabka (Banská Bystrica).

Útočníci:

Peter Císar (Fargo, USHL), Alex Čiernik (Västervik, Švédsko), František Dej (Sherbrooke, QMJHL), Dalibor Dvorský (Sudbury, OHL), Samuel Honzek (Vancouver, WHL), Roman Kukumberg (Sarnia, OHL), Filip Mešár (Kitchener, OHL), Martin Mišiak (Erie, OHL), Juraj Pekarčík (Dubuque, USHL), Servác Petrovský (Owen Sound, OHL), Peter Repčík (Drummondville, QMJHL), Adam Sýkora (Hartford Wolf Pack, AHL), Markus Suchý, Alex Šotek (oba Poprad), Adam Žlnka (Waterloo, USHL).
Přejeme všem čtenářům krásný druhý svátek vánoční a první hokejový!

Na svatého Štěpána otevřou Češi a Slováci celé mistrovství světa juniorů vzájemným zápasem.

Po sedmnácti letech mohou letos čeští junioři zopakovat medailový úspěch. Zpříjemní si oslavy Vánoc a Nového roku ve švédském Göteborgu?

Do velké míry nám napoví právě československý start turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.