Z AccorHotels areny vám přejeme pěkné odpoledne a těšíme se na shledanou u dalších přenosů z mistrovství světa v Paříži.
Tři nejlepší hráči každého týmu budou oceněni hodinkami značky Tissot. Z mužstva Běloruska byli vybráni Alexander Pavlovič, Jevgenij Lisovec a Javgenij Kovyršin. Z mužstva Norska byli nejlepšími hráči zvoleni Patrick Thoresen, Lars Haugen a Jonas Holös.
Nejlepší hráči:

Andreas Martinsen (NOR)
Jevgenij Lisovec (BLR)
Bělorusové si nakonec připisují druhé vítězství na turnaji, ale ve skupině B končí sedmí až za Norskem. Na střely vyhráli Norové 26:19, ale Bělorusko povedeným závěrem dokázalo zápas otočit ve svůj prospěch.
59:58
Bělorusové se osvobozují a tohle už Norové nestihnou...
59:52
Trenér Thoresen si vyžádal timeout.
59:52
Někteří Norové se už radovali z vyrovnání! Martinsen trefil ale jen tyčku, když jeden z jeho spoluhráčů skončil naražený v brance. Norové byli teď skutečně blízko. Dvě střely Karnauchov vyrazil, pak přišel zmíněný pokus Martinsena.
59:32
Haugen dlouho nemohl na střídačku, odjel tam až teď. Norové hrají v šesti.
58:50
Bělorusku už posouvání puku do středního pásma stačí, nyní to předvedl Stas.
58:00
Teď to jsou naopak Bělorusové, kteří se snaží hájit obrannou modrou a snaží se jen vyhazovat puk do středního pásma.
56:56
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak nakonec je všechno jinak! Linglet vybojoval puk u hrazení za brankou, našel Pavloviče. Ten bez přípravy vypálil, Haugen jeho pokus vyrazil jen k JEVGENIJI LISOVECOVI, jenž dorazil puk do sítě! Bělorusové otáčejí zápas! Asistence: Alexander Pavlovič, Charles Linglet.
55:15
Norové se oklepali a tráví teď víc času před Karnauchovem.
54:50
Zakázané uvolnění Běloruska.
54:06
Norové nechali trestuhodně mezi kruhy volného ILJU ŠINKEVIČE, který střelou nad vyrážečku vyrovnává! Šinkevič dostal krásnou přihrávku od Kovyršina, který vybojoval puk u hrazení. Asistence: Jevgenij Kovyršin, Michail Stefanovič.
Dnešní zápas sleduje 3 867 diváků.
53:21
Kulakov prolomil norskou hradbu, ale po chvíli zase Norové dostali puk z pásma.
52:22
Ze strany Norů to začíná být taktická hra, začínají se soustředit na bránění vlastní modré.
51:13
Nörstebö nejprve vystihl rozehrávku Bělorusů, ale šance z toho nevznikla. Lépe to vypadalo o pár sekund později na druhé straně, kdy se v protiútoku objevil Stefanovič, ale netrefil puk dle jeho gusta.
50:21
Norové jsou sice už skoro minutu v pěti, ale pořád se brání. Bělorusko opět zapnulo na plné obrátky.
49:30
Norové se snažili vyhodit puk po prknech, ale ten končí po odrazu v hledišti. Vhazuje se před Haugenem.
49:12
Pokus K.A. Olimba vyhodit puk přes všechny čáry byl zblokován a vhazuje se tak ve středním pásmu.
48:40
Pokus Šarangoviče zblízka byl zblokován do ochranné sítě.
47:34
Norové se budou muset bránit. Kristian Forsberg vyloučen za sekání.
47:32
Od modré pálil Nörstebö, před brankou byl ještě Ödegaard, který se snažil dorážet, ale Karnauchov puk vyrazil.
46:02
Roymark nejprve nahodil puk do pásma a šel střídat, pak se pokusilo o útok Bělorusko, ale pokus skončil postavením mimo hru. Komerční přestávka.
44:19
Norové hráli v závěru druhé třetiny velmi špatně, ale v kabině asi trenéři promluvili mužstvu do duše a to vstoupilo do třetí části jako vyměněné. Nyní i za stavu 3:2 hrají Norové aktivně.
43:41
Norsko právě vstřelilo branku!
Martinsen od mantinelu bekhendem krásně našel zcela volného kapitána JONASE HOLÖSE, který byl volný merzi kruhy a ranou bez přípravy posílá Nory do vedení. Asistence: Andreas Martinsen.
42:32
Nyní i po vyrovnávacím gólu zůstávají Norové aktivní.
41:19
Krásná individuální akce ALEKSANDERA REICHENBERGA! Získal puk mezi kruhy, nabruslil si až před Karnauchova a z forhendu ho překonal. Asistence: Patrick Thoresen, Henrik Ödegaard.
40:22
Mathis Olimb se hned při prvním útoku ve třetí třetině dostal do výhodné pozice, ale branku Bělorusů jeho dělovka minula.
40:01
Přestože na střely ve druhé třetině vyhráli Norové 8:5, byli to Bělorusové, kteří ovládli její důležité pasáže. Když se dostali do vedení, nechali Nory bušit do jejich vrat. Nakonec se Norsku podařilo vyrovnat, ale to byl signál pro Bělorusko, aby opět zapnulo na plné obrátky. Nejprve hokejisté v bílém trefili tyč, ale o pár vteřin se už opět radovali z vedoucího gólu. Třetí třetina začne přibližně ve 13:44.
40:00
39:41
Šinkevič neudržel pásmo, když mu skákající puk přeskočil hokejku a Norové si mohou oddechnout.
38:23
Další šance Bělorusů, ale Haugen včas sklepl betony.
37:52
Tlak Bělorusů byl nakonec korunován gólem! Po dvou rychlých přihrávkách se dostal k puku ALEXANDER KULAKOV, který přesnou střelou nad lapačku překonává Haugena a Bělorusko znovu vede! Asistence: Andrej Stas, Arťom Děmkov.
37:21
Korobov trefil zčistajasna tyčku! Tlak Bělorusů sílí!
36:43
Rána Lisovece byla v poslední chvíli zblokovaná!
35:05
Ken Andre Olimb byl dlouho jediným, který v norské přesilovce vystřelil, jinak norská souhra velmi vázla. Nakonec to byl jeho bratr Mathis, který předvedl nečekanou přihrávku na DANIELA SÖRVIKA, který tvrdou ranou ze střední vzdálenosti ze středu propálil Karnauchova a vyrovnává. Asistence: Mathis Olimb.
33:29
Bělorusko už je ve čtyřech. Norům se přesilovky vesměs nedaří.
33:05
Reichenberg v obrovské šanci! V poslední chvíli ho sekl Alexander Pavlovič a jde ven za sekání. Přes půl minuty budou Norové hrát pět na tři.
32:32
Bělorusové už potřetí během oslabení vyhodili puk přes všechny čáry.
31:29
V signalizované výhodě si najel před branku Roest pro křížnou přihrávku napříč pásmem, ale těsně před ním ji obránce dokázal srazit mimo Norův dosah. Vyloučen kapitán Bělorusů Andrej Stas za sekání.
30:12
Obrovská chyba Norů při rozehrávce. Puk se odrazil jednomu hráči od brusle, ale Volkov nedokázal zasáhnout skákající puk a ten jen prolétl brankovištěm.
29:38
Bělorusové jsou po vstřelení vedoucího gólu v těžké defenzivě. Teď vyhodili na zakázané uvolnění.
28:21
Obrovský tlak Norů, kteří se okamžitě snaží vyrovnat. Od modré pálil Lesund, pak ještě doráželi spoluhráči, ale Karnauchov tlak ustál.
26:08
Haugen vyjel za vlastní branku, aby rozehrál puk, ale jeho rozehrávku vystihl Stefanovič, rychlou přihrávkou našel JEVGENIJE LISOVECE, který si povyjel před branku, přetlačil obránce a zasunul puk do sítě! Asistence: Michail Stefanovič.
25:35
Kovyršin nahazoval puk od modré, ale Haugen chytá.
24:40
Série chyb na obou stranách. Nakonec přišel ofsajd Bělorusů, který sudí museli odpískat, protože si hráči v bílém nevšimli, že je signalizován. Postavení mimo hru bylo posouzeno jako úmyslné.
23:11
Roymark v šanci, ale Karnauchov střelu zblízka pokryl.
22:21
Norové jsou v plném počtu. Tahle přesilovka byla velká bída. Bělorusové si nevypracovali nic. Naopak čelili ve vlastní přesilovce nebezpečné situaci, když špatně rozehráli.
21:30
Bělorusové svírali Nory před Haugenem, ale nic nevymysleli. Maximem byla přihrávka Kovyršina napříč pásmem, kterou však Norové vystihli a vyhodili puk přes všechny čáry.
20:21
Mathis Olimb hned na začátku druhé části hákoval a půjde na trestnou na dvě minuty. Od modré pak pálil Chenkel, jeho pokus od modré byl zblokován a signalizovaná výhoda skončila.
20:01
První třetina nabídla spíše opatrný hokej. Největší šanci měli Bělorusové, když se Šarangovič ocitl tváří v tvář Haugenovi, ten ale předvedl výborný zákrok. Na střely vedou Norové 10:7. Druhá třetina začne přibližně v 12:58.
20:00
19:30
Hraje se ve středním pásmu, ani jedno z mužstev už nechce v první třetině udělat chybu.
19:02
Bělorusko je v plném počtu.
19:00
Teprve kapitán Holos v přesilovce vypálil, ale jeho pokus po ledě Karnauchov dobře viděl.
18:25
Norové nezvládli souboj v rohu kluziště a puk opět letí přes všechny čáry za Haugena.
17:47
Díky výborné práci Děmkova se Bělorusku podařilo vyhodit, ale už je puk zase v jejich obranném pásmu...
17:02
Norové budou hrát přesilovou hru! Mohli hrát v šesti v útočném pásmu, ale vlastní nedůsledností se o tuto možnost připravili. Na trestnou jde Arťom Volkov za podražení.
15:32
Velká šance Bělorusů! K žabičce z vlastního obranného pásma se nedůsledností Norů dostal Jegor Šarangovič, který jel téměř sám na brankáře, ale jeho střelu zblízka Haugen dokázal vyrazit. To byla dosud asi největší šance utkání!
14:22
Nahození Děmkova zkrotil lapačkou Haugen, který ještě stihl rozehrát.
13:32
Lisovec hledal mezírku mezi Haugenem a tyčkou, ale nenašel ji. Po dalším pokusu Bělorusů už Haugen přikryl puk a je tady komerční přestávka.
12:02
Ken Andre Olimb pálil bez přípravy zleva, leč Karnauchov puk vyrazil.
11:23
Kulakov našel Šarangoviče, který pálil, vzápětí střílel Pavlovič, ale Haugen oba pokusy zlikvidoval.
10:40
Kulakov jen slabě nahodil puk na branku doufajíc, že Haugen nic nevidí, ale ten dokázal puk betonem vyrazit. Vzápětí přidal ostrou ránu Děmkov.
9:34
Šance Norů! Reichenberg si vyměnil rychle puk se spoluhráčem a z úhlu zakončoval, ale Karnauchov byl pozorný.
8:03
Norové jsou zatím lepší, mají puk častěji na svých hokejkách, ale jinak se hraje ve velmi poklidném tempu, které odpovídá významu zápasu.
6:30
Norové teď pořádně tlačili, v útočném pásmu strávili více než minutu, ale vytěžili z tlaku jen střelu Roesta nad branku.
4:56
Obránce Vorobej obstřelil bránícího hráče, ale jeho pokus byl slabý a mířil doprostřed brnky.
4:11
Dobrá střela Kena Andreho Olimba od modré. Před Karnauchovem jeho spoluhráči dobře clonili, ale běloruský gólman si poradil.
2:52
Šílená přihrávka Lesunda napříč vlastním pásmem, ale Pavlovič byl tak šokovaný, že puk nezpracoval. Kdyby se mu to povedlo, mohl by se ocitnout sám před brankářem.
2:03
Norové se teď po dvaceti vteřinách ve vlastním pásmu odhodlali k rozehrávce, ale Sörvikův pas nikdo nenašel a je z toho opět icing.
1:20
I první řada Norů s bratry Olimbovými si vyzkoušela útočení, ale nyní si Norové špatně přihráli a je z toho zakázané uvolnění.
00:17
První útok předvedli Bělorusové, ale střela Šarangoviče byla slabá.
00:01
V hledišti je jen pár stovek nejvěrnějších fanoušků. Je tam vidět i jedna česká vlajka. Pro české fanoušky bude tento zápas předkrmem před odpoledním soubojem se Švýcary. Právě zní oficiální hymna turnaje od Cascady Playground.
Bělorusové do svého posledního vystoupení na turnaji nastoupí berankáře Lalanda, bratrů Kosticynů či výborných obránců Graborenka a Denisova. Norům budou chybět obránce Sveum a útočník Rosseli Olsen, kteří jinak nastoupili do všech zápasů svého týmu na šampionátu.

Bělorusko: M. Karnauchov (Trus) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Děmkov, Stas (C) – Stefanovič, Kovyršin, Kogalev – Drozd, A. Volkov. Trenér: Dave Lewis.

Norsko: Haugen (Söberg) – Lesund, Holös (C), Nörstebö, Ödegaard, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen – Martinsen, K. A. Olimb, M. Olimb (A) – K. Forsberg, Thoresen (A), Reichenberg – Bastiansen, Karterud, Valkvae Olsen – Trettenes, Olden, Röymark – Roest. Trenér: Petter Thoresen.

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Wehrli (SUI) – Leermakers (NED), Vanoosten (CAN).

BĚLORUSKO

Běloruská reprezentace prožila před rokem nepovedené mistrovství v Moskvě, kde v základní skupině dokonce prohrála s Maďarskem a do konce musela bojovat o záchranu. Mužstvo kanadského trenéra Davea Lewise chtělo letos po dvou letech zopakovat postup do čtvrtfinále, ale se čtyřmi porážkami to půjde jen těžko. Bělorusové hráli mezi nejlepší osmičkou doma v Minsku v roce 2014 a o rok později v Česku. Jenže tým stárne, neprochází obměnou a na nejlepší zdaleka nestačí. Na velký výsledek čeká reprezentace z východní Evropy hodně dlouho.

Bělorusové zahajovali mistrovství světa soubojem proti Finsku. Reprezentace Suomi si brzy vytvořila dvoubrankový náskok, ale Bělorusko ve třetí části srovnalo, deset minut před koncem inkasovalo, ale mělo šance na další vyrovnání. Finové si po výhře 3:2 mocně odfoukli. Další duely už ale Bělorusům vůbec nevyšly. Proti Česku nestíhali, skoro nezaměstnali Francouze v brance a prohráli 1:6. Kanadě podlehli 0:6 a nestačili ani na Švýcary. Za celý zápas si Bělorusko nevypracovalo gólovou příležitost a prohrálo 0:3. Proti Francouzům Bělorusové drželi dlouho vedení o jednu branku, ale pak je nepodržel brankář Lalande a Francouzi nakonec zvítězili v prodloužení. Klíčový sobotní zápas o záchranu se Slovinci ale Bělorusko zvládlo, i když po první třetině prohrávalo 1:2. Díky čtyřem gólům ve druhé třetině otočilo Bělorusko na 5:2 a v úterý už může hrát v klidu.

Skupina B, sobota 13. května, 16:15, Paříž:
Slovinsko – Bělorusko 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Branky a asistence: 17. Jeglič (Verlič, Sabolič), 20. Rodman – 14. Pavlovič (Šinkevič, Linglet), 21. Kovyršin (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 30. Pavlovič (Šarangovič), 39. Šinkevič (Pavlovič), 40. Stas (Stefanovič).
Diváci: 7 158 (53 % celkové kapacity)

Sestava Běloruska: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej – A. Kosticyn, S. Kosticyn, Kovyršin – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Děmkov, Stas (C) – Drozd, A. Volkov, Kogalev – Stefanovič. Trenér: Lewis.

Nejproduktivnější hráči Běloruska:
Alexander Pavlovič (6 utkání, 4+1)
Jegor Šarangovič (6 utkání, 2+1)
Ilja Šinkevič (6 utkání, 1+2)

Brankáři:
Kevin Lalande (5 utkání, 88.19 %, 3,48, 0 SO)
Michail Karnauchov (2 utkání, 87,04 %, 5,97, 0 SO)

NORSKO

Norové se před rokem loučili s trenérem Royem Johansenem, kultovní postavou norského hokeje, která odešla od reprezentace po dlouhých patnácti letech. Novým koučem se stal Petter Thoresen, otec Patricka Thoresena, jenž to dotáhl až do NHL. Norové se mezi nejlepší osmičku probojovali celkem třikrát, ale v posledních letech končili, byť pohodlně zachránění, jen ve skupině. Do čtvrtfinále Norové nepostoupí ani letos, byť s favority sváděli vyrovnané souboje. Norové proti Finsku i Česku ztratili zápas až v prodloužení.

Norové zahajovali turnaj až druhý den večer, a to soubojem proti domácí Francii. S nástrahami úvodního duelu si poradili výborně a získali důležité tři body za výhru 3:2. Druhé utkání už jim tak dobře nevyšlo, s dalším srovnatelným soupeřem ze Švýcarska prohráli 0:3. Ve třetím duelu následovalo zatím poslední vítězství 5:1 nad Slovinskem. Zápasy s Českem a Finskem dovedli Norové do prodloužení, ale tam oba ztratili. S Čechy prohráli 0:1 po prodloužení a s Finskem 2:3 po prodloužení, když si nechali ujet hráče z trestné lavice. Teprve proti Kanadě na soupeře jasně nestačili a prohráli 0:5.

Skupina B, sobota 13. května, 12:15, Paříž:
Norsko – Kanada 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky a asistence: 18. B. Schenn (Simmonds), 19. Parayko (MacKinnon, R. O'Reilly), 35. Scheifele (Matheson), 39. Parayko (MacKinnon, Marner), 58. R. O'Reilly (Scheifele, MacKinnon).
Diváci: 5 093 (38 % celkové kapacity).

Sestava Norska: Haukeland (46. až 49. Söberg) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, K. Forsberg, Reichenberg – Trettenes, Roest, Valkvae Olsen – Karterud. Trenér: Thoresen.

Nejproduktivnější hráči Norska:
Patrick Thoresen (6 utkání, 3+3)
Ken André Olimb (6 utkání, 2+3)
Mathis Olimb (6 utkání, 1+2)

Brankáři:
Lars Haugen (4 utkání, 93 %, 1,74, 0 SO)
Henrik Haukeland (2 utkání, 90,70 %, 4,08, 0 SO)
Steffen Soberg (1 utkání, 0%, 0, 0 SO)
Vítejte při sledování textového online přenosu z Mistrovství světa 2017 v ledním hokeji. Skupinová fáze turnaje jde do finále. V prvním zápase úterního programu se střetne Bělorusko s Norskem. Ani jeden z týmů už nemůže postoupit do čtvrtfinále, a tak v tomto zápase půjde hlavně o čest.

Norové ještě mohou dosáhnout na 11 bodů, čímž by v tabulce skupiny B mohli vyrovnat bodový zisk Finska, ale i kdyby tým Suomi ve večerním zápase s Kanadou nezískal ani bod, skončí Finové před Nory. Ve vzájemném souboji totiž Finsko Nory v prodloužení porazilo. Bělorusové skončí ve skupině B s jistotou na sedmém místě. Zachránili se díky výhře nad Slovinskem, Norům se může přiblížit v tabulce i při tříbodovém vítězství pouze na jeden bod.

Zápasem vás provede David Schlegel, který v reportérském týmu Onlajnů působí už od roku 2001.
MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI 2017

Šampionát pořádají po čtyřech letech dvě země, tentokrát poprvé v historii společně Německo a Francie. Skupina A se hraje v Kolíně nad Rýnem, skupina B v Paříži. Čtvrtfinálové duely ještě budou rozděleny mezi obě města, o medaile se bude na konci turnaje hrát už jen v Německu.

Mistrovský titul obhajují v letošním roce Kanaďané, kteří ovládli dokonce poslední dvě mistrovství v Praze a Ostravě (2015) i v Moskvě a Petrohradu (2016). Nyní mají šanci zaútočit na jedinečný zlatý hattrick. Nováčky v elitní skupině jsou Italové a Slovinci. Reprezentace z Apeninského poloostrova se vrátila po třech letech, Slovinci v nejkratší možné době, tedy po dvou letech.

Také v Německu a Francii se hraje již zažitým systémem dvou skupin po osmi mužstvech, ve kterých se střetává každý s každým. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále a utkají se tradičně do kříže. Kdo skončí ve skupině poslední, automaticky spadne do nižší divize.

Zatímco do Paříže se elitní světový hokej vrátil po dlouhých 66 letech, Kolín nad Rýnem spolupořádal tuto vrcholnou akci dvakrát relativně nedávno, a sice v letech 2001 a 2010. Na obou šampionátech získala česká reprezentace zlato, před sedmi lety právě v LANXESS areně porazila v boji o titul Rusko. MS se v Kolíně nad Rýnem hrálo ještě v roce 1955.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.