Trestné minuty: 2:4.
Využití: 1:0.
Hráči utkání:
Armin Helfer (ITA) – Morten Green (DEN)
Zápas končí nepříliš přesvědčivým vítězstvím Dánska poměrem 2:0. Seveřané se téměř po celých šedesát minut nemohli prosadit, Italové nakonec přišli o prodloužení, které by je stejně od sestupu neuchránilo, v 58. minutě po brance Hardta. Na konečných 2:0 upravil jeden z obránců, který poslal nechtěně kotouč do své branky.
59:46
Oba celky si užívají své poslední vteřiny na šampionátu.
59:20
Tommaso Goi se ještě ocitl sám před Dahmem, přízemní střelou na něj ale nevyzrál.
58:47
Dánsko právě vstřelilo branku!
Jenže Italové si po nepřesné kombinaci dávají vlastní branku. Jako poslední se kotouče dotkl PETER REGIN. Ten se však v době nepřesné kombinace Italů možná už ani nepohyboval na ledové ploše.
58:35
Alexander Egger musel rychle zpátky, aby nemohli Dánové pálit na prázdnou branku.
58:27
Andreas Bernard zůstává na střídačce!
58:27
Italský trenér si vyžádal oddechový čas.
58:27
Dahm udržel ve svém náručí pokus z pravé strany. Hra je přerušena.
58:02
Itálie zkouší hru v šesti bruslařích bez brankáře!
57:26
Ti se nakonec přeci jen prosazují. Pouhé dvě minuty před koncem zřejmě posílá Itálii z elitní skupiny po krásné kombinaci Seveřanů NICHLAS HARDT. Asistence: Frederik Storm, Julian Jakobsen.
57:11
Teď se navíc Italové budou musel bránit početní převaze Dánů!
57:11
Vyloučení v týmu Itálie (Thomas Larkin – 2 min., vysoká hůl).
56:48
Puk letí až k Dahmovi. Hokejistům z jižní Evropy dochází čas.
56:30
Šance Italů ale byla nakonec zastavena. Hokejisté v bílých dresech zůstanou u kotouče.
56:14
Diego Kostner protečoval kotouč do útočného pásma.
56:06
Kotouč vylétl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:00
Rychlá střela Nicholase Jensena skončila pod Bernardovou výstrojí. Maskovaný muž prozatím odolává.
55:44
Tlak Dánska sílí, prosadí se jeden z celků do konce základní hrací doby?
55:15
Zakázané uvolnění Itálie.
55:01
Morten Poulsen a jeho rána, kterou Bernard vytěsnil pouze před sebe. Žádný z Dánů nedokázal kotouč dorazit do polodkryté branky.
54:20
Nichlas Hardt se vřítil do útočného pásma svůj pokus však poslal pouze do mantinelu.
54:05
Následuje poslední komerční přestávka zápasu.
54:05
Ehlers vjel do útočného pásma a svižnou ranou nad Bernardův beton málem rozradostněl příznivce Dánska. Lapačka italského gólmana byla nakonec rychlejší.
53:54
Diego Kostner byl při průjezdu do útočné třetiny sražen k zemi, rozhodčí pokyvuje k pokračování ve hře.
53:26
Dánové mají i během třetí části jasnou převahu. Je k podivu, že se ještě nedokázali prosadit.
52:42
Mikkel Aagaard málem doklepl kotouč po bekhendové kličce za maskovaného muže, v kritickém momentu ale upadl a nedokázal zakončit. Nerozhodné skóre stále trvá!
52:14
Rána Mathias Bau Hansen skončila na Bernardově vyrážečce.
52:01
V útočném pásmu ale nepobyli vůbec dlouho.
51:43
Italové míří na opačnou stranu kluziště.
51:15
Nepřehledná situace v brankovišti před brankou! Andreas Bernard se i přes obrovské komplikace dokázal roztáhnout na brankové čáře a zabránit jistému gólu!
51:11
Ehlersova prudká rána ihned po vhazování byla na poslední chvíli sražena mimo tři tyče.
50:44
Dělovka Olivera Lauridsena byla sražena do ochranné sítě.
50:21
Křižná přihrávka Storma neprošla při rychlém brejku ke svému příjemci.
50:12
Obrovská šance Micheleho Marchettiho. Ten zahlédl kotouč na pravé straně brankoviště a vydal se ho dorážet, Dahm se stihl proti kotouči postavit a nepustil ho za svá záda!
49:40
Přihrávku Mathiase Bau Hansena zblokoval jeden z italských obránců.
49:00
Zakázané uvolnění se nepíská, Seveřané musí hrát.
48:47
Emil Kristensen rozvlnil boční síť Bernardovy branky. Někteří dánští fanoušci už se začali radovat.
48:18
Italská defenziva se stále více otevírá, zřejmě bude více prostoru na brejky hokejistů v červených dresech.
47:46
Rychlý brejk zakončil Seveřanů zakončil Matias Lassen ranou vedle branky! Nerozhodný stav stále trvá.
47:24
Celku z jižní Evropy dochází čas, ostře tak napadá rozehrávku Dánska.
47:12
Italové se provinili postavením mimo hru.
46:50
Puk už se ocitl mimo útočné pásmo, Dánové musí prostor před Bernardem vyklidit.
46:25
Vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro Itálii.
Aktuální statistika střelby:

Dánsko – Itálie 24:11
46:23
Následuje komerční přestávka.
46:23
Patrick Russell poslal kotouč na italskou střídačku. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
45:52
Hraje se dlouho bez přerušení, avšak stále bez větších šancí.
45:38
Zakázané uvolnění se pískat nebude, Dánové musejí hrát.
45:04
Oliver Lauridsen a jeho další pokus z vrcholu útočného pásma. Dánský obránce pouze rozezvučel zadní mantinel.
44:35
Dánům se dvakrát nepodařilo přesně rozehrát, kotouč se k nim však v obou případech odrazil.
44:15
Italové okupují své útočné pásmo. Vymyslí něco?
43:54
Ehlersovu tvrdou ránu nápřahem od modré čáry vytěsnil Bernard betonem mimo nebezpečné území.
43:30
Tečovaná rána Marco Insama skončila jen těsně vedle Dahmovy pravé tyče!
43:08
Andreas Bernard si pohlídal svou bližší tyč a pokus z ostrého úhlu vyrazil.
42:43
Michele Marchetti se přeci jen dostal s pukem na holi přes útočnou modrou čáru, následně byl ale odtlačen jedním z připravených beků.
42:17
Dánové jsou opět v držení kotouče za brankou. Třetí třetina je prozatím ještě méně pohledná než první dvě dějství.
41:55
V podstatě totožná situace se opakuje i o chvíli později.
41:40
Kotouč jim ale nyní utekl a dánští obránci budou mít dostatek času na rozehrávku.
41:21
Ti se viditelně snaží zrychlit svůj pohyb.
41:03
Vhazování v útočné třetině Dánska patří hokejistům z jižní Evropy.
41:01
Ehlersova přihrávka byla příliš prudká a doputovala až k Andreasu Bernardovi.
40:51
Zakázané uvolnění Dánska.
40:40
Italský útok neměl opět dlouhého trvání.
40:26
Frederik Storm se šikovně natlačil do útočného pásma, jeho nahrávku z pravé strany ani jeden ze spoluhráčů nezužitkoval.
40:14
Ti okamžitě nahazují kotouč do útočného pásma.
40:02
Úvodní buly třetí třetiny vyznělo lépe pro Italy.
40:01
Oba celky se vracejí na hrací plochu. Jak dopadne závěrečné dějství?
Za předpokladu, že by utkání skončilo stejným rozdílem i po poslední třetině, Itálie by doplnila již sestupující Slovinsko. Naopak Slovensko by získalo jistotu setrvání v elitní skupině.

Střely na branku: 12:6 (22:10)
Trestné minuty: 2:2.
Využití: 0:0.
Máme za sebou dvě velmi nepohledné třetiny. Diváci prozatím gól neviděli, i když Dánové měli hned několik šancí ke skórování. Italové hrají o záchranu ale nejsou schopni vyslat na Dahmovu branku nebezpečnou střelu. Uvidíme, zdali se v závěrečném dějství obraz hry nějak změní.
40:00
39:58
Jenže ti se s kotoučem dostali pouze do rohu kluziště, třetina končí.
39:50
Na druhou stranu kluziště ještě rychle míří Seveřané.
39:35
Giulio Scandella poslal svou ránu zleva jen těsně nad břevno.
39:24
Možná poslední útočná akce v podání Italů během této třetiny.
39:02
Anton Bernard byl tvrdě sražen v útočném pásmu, vylučovat se nebude. Hit si vysloužil od diváků potlesk.
38:33
Italové se kvůli nepřesnostem sami dostali do komplikací za svou brankou. Situaci ale nakonec ustáli.
38:17
Kotouč zamířil přes celé hřiště až k Bernardovi. Ten okamžitě rozehrál.
38:01
Po delší době vidíme také útočnou snahu hokejistů v bílých dresech.
37:39
Italská obrana má značné potíže, Dánové ale nejsou schopni prostřelit Andrease Bernarda.
37:17
Italové posílají kotouč do středního pásma.
36:58
Mads Christensen naservíroval puk křižným pasem na pravou stranu Mortenu Greenovi. Ten téměř okamžitě vystřelil, kotouč zůstal mezi betony Bernarda.
36:19
Už to vypadalo, že kombinace bude zakončeno Lassenem. Tomu v kritickém momentu utekl kotouč.
36:00
Italové poslali kotouč do středního pásma, tlak Seveřanů stále trvá.
35:43
Dánské převaze chybějí jen vetší gólové šance, většinu střel obstarali obránci od modré čáry.
35:20
Útok hokejistů z jižní Evropy trval tak deset vteřin, poté byli obráni o kotouč.
34:47
Nakonec vystřelil od modré čáry Markus Lauridsen, rozezvučel jen zadní mantinel.
34:38
Ehlers znovu servíroval puk před branku, ale opět nenašel nikoho z připravených spoluhráčů.
34:20
Zakázané uvolnění se pískat nebude, Dahm musí hrát.
34:02
Dánové ale i tak zůstávají v útočném pásmu.
33:48
Z ostrého úhlu pálil Oliver Lauridsem klubko hráčů před sebou neprostřelil.
33:25
Italové vyhráli buly a směřují na opačnou stranu kluziště.
33:21
33:21
Stefano Marchetti si s kotoučem sjel do dobré pozice (do pravého kruhu), odkud nebezpečně pálil. Andreas Bernard proti střelci vybruslil, zmenšil mu úhel, a kotouč uschoval ve svém náručí až do hvizdu sudího.
32:58
Dánové na pár chvil zklidnili hru za svou brankou, čekají na správný moment k rozehrání.
32:29
Italská útočná snaha byla zastavena dobře se vracejícím Ehlersem.
32:02
Na druhé straně zakončoval z nulového úhlu po nečekané přihrávce zpoza branky Green. Kotouč ale poslal pouze podél brankové čáry.
31:37
Markus Gander zkusil překvapit Dahma bekhendem z levé strany. Dánský gólman s ledovým klidem nepříliš razantní pokus vyrazil.
31:15
Anton Bernard přerušil kombinaci Dánů a poslal kotouč do středního pásma.
30:49
Seveřané byli na vhazování úspěšnější a přesouvají se na druhou stranu kluziště.
30:45
Před brankou zůstal zcela osamocený Anton Bernard. Na pozorného Dahma si ale nepřišel a mohl se tak pouze chytit za hlavu, stejně jako italští fanoušci, kteří se zrovna nacházeli v záběru na kostce.
30:23
Od modré čáry pálil Oliver Lauridsen, Bernard jeho pokus srazil do zadního mantinelu.
30:12
Dánové jsou zpět ve svém útočném pásmu.
29:51
Z hlediště se místy ozývá pískot. Divákům se herní projev obou celků vůbec nelíbí.
29:29
Hokejisté v červených dresech čekají na dostřídání za Dahmovou brankou.
29:09
Andreas Bernard se vydal rozehrát kotouč za branku, následně kombinace Italů nebyla vůbec přesná.
28:42
Na vhazování byli opět úspěšnější dánští hráči, kteří mají v této dovednosti jasnou převahu.
28:37
Ofsajd Italů.
28:27
Ve druhé třetině se prozatím jedná o okupaci italského obranného pásma dánskými nájezdníky. Potvrdí Seveřané převahu brankou?
28:03
Italové měli k dispozici přečíslení 4 na 3, nevyřešili ho však vůbec ideálně a o kotouč přišli.
27:46
27:32
Do ochranné sítě dolétl také další projektil od modré čáry, tečoval ho jeden z obránců jihoevropského celku.
27:28
Dánský obránce znovu v akci, tentokrát pálil tahem a italský gólman vůbec nevěděl, kde má kotouč. Ten totiž předtím vytěsnil do ochranné sítě.
27:22
Ten si poradil i s další střelou Jespera B. Jensena, kterou betonem vytěsnil mimo tři tyče.
27:08
Bernard přerušil svým zásahem dánskou kombinaci. Vhazovat se bude po pravici maskovaného muže.
26:59
Střela Nichlase Hardta z mezikruží nebyla přesná. Na první gól si tak budeme muset ještě počkat.
26:51
Vhazování v útočném pásmu Dánů zvládli lépe hokejisté v červených dresech.
26:49

Dánsko – Itálie 15:7
26:49
26:49
To Emil Kristensen ano. Jeho dělovku od modré čáry ale s přehledem zachytil Andreas Bernard.
26:10
Ehlers v dalším rychlém protiútoku nepropálil blok těl před sebou.
25:35
Ten byl nejen přerušen, ale Italové si navíc vytvořili slibnou příležitost. Tečovaná rána od modré čáry totiž mířila do protipohybu gólmana ze Skandinávie, nakonec skončila pouze vedle tyče.
25:15
A teď už Seveřané míří do brejku.
25:03
Jenže Dánové je rychlým napadáním donutili opustit útočné pásmo.
24:54
Buly v útočném pásmu ovládli Italové.
24:51
Diego Kostner střílel po rychlém přechodu do útočného pásma z pravé strany. Dahm byl pozorný a přerušil hru.
24:24
Michele Marchetti protečoval kotouč do útočného pásma, žádný z jeho spoluhráčů ale v akci nepokračoval.
24:01
Další zakázané uvolnění Itálie.
23:50
Armin Hofer nebezpečně vypálil k bližší tyči od pravého mantinelu. Bernard si nebyl zásahem vůbec jistý, kotouč však nakonec přeci jen usměrnil mimo branku.
23:30
Seveřané opět vjeli do útočného pásma a zde kombinují.
23:10
Dánové na začátku druhé periody jasně dominují, obrana posledního celku tabulky ale stále odolává.
22:55
Anton Bernard nahodil kotouč do útočného pásma a odjíždí střídat.
22:36
Zakázané uvolnění Italů.
22:15
Bernard se musel ohánět po střele Mathiase Bau Hansena totiž vyrazil puk pouze před sebe. K dorážce se hokejisté v červených dresech nedostali.
22:00
Dánové vyhráli buly a směřují na útočnou zteč.
21:41
Dahm po dalekonosném nahození uschoval kotouč do své výstroje. Hra je přerušena.
21:33
Vzápětí jsou kompletní, ani třetí přesilovka utkání využita nebyla.
21:30
Italové se osvobozují.
21:22
Stejný hráč o několik chvil později pálil zprava, Bernard s potížemi vyrazil puk mimo branku.
21:11
Ehlers servíroval puk před branku, nikdo ze spoluhráčů ale přihrávku nečekal.
20:48
Puk znovu letí až za dánskou branku. Seveřané se ještě nedostali ke střele.
20:39
Andreas Bernard raději přerušil hru po nahození od pravého mantinelu. Vhazovat se bude po jeho pravici.
20:18
Dánům se nepodařilo usadit v útočném pásmu, po dalším výhozu budou muset založit svůj útok znovu.
20:06
Ti také okamžitě posílají kotouč za Dahmovu branku.
20:02
Úvodní vhazování ovládli Italové.
20:01
Dánové mají k dispozici ještě dvaadevadesát vteřin přesilové hry po hákování Raphaela Andergassena.
Oba celky se vracejí na led, máme před sebou druhou dvacetiminutovku utkání!
Nejvytěžovanějším hráčem první třetiny byl dánský obránce Oliver Lauridsen. Ten hrál přesně osm minut a sedmnáct vteřin.
Druhá část by měla začít přibližně v 16:59.
Statistiky první třetiny

Střely na branku: 10:4.
Rozhodně se nedá říct, že bychom byli svědky pohledného hokeje, ba naopak. Italové si dobře uvědomují, že mají poslední šanci na vyhnutí se sestupu, Dánové místy vypadají až příliš uvolněně. Po první třetině na světelné tabuli svítí nerozhodné skóre, kdo se jako první dokáže prosadit?
20:00
19:58
Jeho přihrávka ale nebyla přesná, v této třetině se již nic nestane.
19:54
Peter Regin zavezl kotouč do útočného pásma.
19:44
19:31
Vyloučení v týmu Itálie (Raphael Andergassen – 2 min., hákování).
19:27
Dánové se usazují v útočném pásmu.
19:09
Po jednom ze soubojů zůstal ležet dánský hráč před Bernardem, který měl velké potíže, aby se po kontaktu udržel na nohou. Povedlo se mu to, vše se obešlo bez vyloučení.
18:40
Střela Insama z ostrého úhlu úspěch nepřinesla, pouze přeletěla Dahmovu branku křížem.
18:20
Italové jsou mírně aktivnější, co se útočné snahy týče, rozhodně se však nedá říct, že by měli větší šanci.
18:00
Následují tvrdé boje ve středním pásmu, z těch prozatím úspěšněji vycházejí Dánové.
17:38
Giulio Scandella narazil na připravenou defenzivu, jinak by z levé strany mohl přihrát před branku najíždějícímu spoluhráči.
17:12
Italové pouze odevzdali kotouč obráncům Seveřanů a míří střídat.
16:50
Dokonce se vzápětí dostali do útočného pásma, scházela jen větší přesnost k vytvoření větší šance.
16:36
Dánové byli na vhazování opět úspěšnější.
16:32
Dahm se sice vydal rozehrávat za branku, v tu chvíli byl však pískán ofsajd Itálie. Hra je přerušena.
16:07
Ani Dánsko doposud nebylo v útoku příliš přesvědčivé, kotouč létá z jedné strany hřiště na druhou.
15:47
Marco Insam místo střely z levé střely zvolil kličku a neudělal dobře, o kotouč záhy přišel.
15:18
K vidění byl opět velmi krátký brejk hokejistů v bílých dresech, k zakončení se nedostali.
14:58
Ránu Matiase Lassena od modré čáry zachytil Bernard do lapačky a vysloužil si potlesk od diváků. Italský gólman raději puk uschoval až do přerušení hry.
14:29
Tam se jim jako již dnes tradičně podařilo udržet pouze několik vteřin. Dánové kvalitně brání.
14:17
O chvíli později už jsou ale zpět v útočném pásmu.
13:49
Po krátké kombinaci Italové přišli o kotouč.
13:37
Diego Kostner míchá s kotoučem za dánskou brankou. Co vymyslí?
13:22
Vhazování ve středním pásmu tentokrát vyznělo lépe pro prozatím poslední celek skupiny A.
13:19
13:19
Ofsajd hokejistů z jižní Evropy.
13:10
Na druhé straně ujel do úniku Nikolaj Ehlers, vyzkoušel kličku ke vzdálenější tyči, na italského gólmana si však nepřišel! Nerozhodné skóre stále trvá.
12:48
Ten přišel, ale Scandella svou dělovku zleva poslal pouze do zadního mantinelu.
12:35
Italové střídají a čekají za brankou na vhodný moment k založení útoku.
12:16
Julian Jakobsen se prodíral do slibné šance, kotouč mu však na poslední chvíli utekl.
11:57
Dánové disponují kotoučem uvnitř svého obranného pásma.
11:41
Přichází další hvizd sudího a další vhazování uvnitř středního pásma.
11:38
Ehlers zkoušel překvapit Bernarda ranou z pravé strany. To se mu však nepovedlo.
11:15
Ofsajd Dánů.
10:55
Dánové se i tak na pár chvil udrželi v útočném pásmu, poté museli kvůli signalizovanému ofsajdu vyklidit nejčastěji okupovaný prostor během dosavadního průběhu.
10:38
Ten teď pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou za brankou.
10:19
Tečovaná rána Olivera Lauridsena z vrcholu útočného pásma skončila na betonu maskovaného muže.
10:13
Bernard ukryl do své výstroje střílené nahození z pravé strany.
09:50
Hokejisté v červených dresech se sami připravili vinou nepřesnosti o útočné pásmo.
09:21
Seveřané získali kotouč, přesilovku soupeře přečkali bez větších potíží a teď čekají, až všichni spoluhráči dostřídají.
09:06
Dánsko je kompletní.
09:00
Italové jsou zpět v útočném pásmu.
08:48
Nyní navíc musel Andreas Bernard vyrazil střelu po rychlém brejku až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici italského brankáře.
08:45
Stejná situace se opakuje i o chvíli později.
08:28
Tentokrát se vůbec celku z jižní Evropy nepodařilo projít do útočného pásma.
08:13
Dánové se znovu osvobozují.
07:49
Giulio Scandella dlouho míchal s kotoučem na levé straně, nakonec ale nepřihrál ideálně a Italové přišli o útočné pásmo.
07:25
Hokejisté v červených dresech posílají kotouč přes všechny čáry.
07:05
Vyloučení v týmu Dánsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mads Christensen.
07:05
Ještě předtím však přijde na řadu komerční přestávka.
07:05
Bude se vylučovat, Itálie si zahraje přesilovku!
06:58
Icing se pískat nebude, Dánové musejí hrát.
06:41
Stejný hráč pálil i o několik chvil později, znovu zaúřadovala výstroj Bernarda.
06:23
Matias Lassen a jeho střela od modré čáry. Italský gólman kotouč vytěsnil betony mimo zařízení.
06:02
Nepřehledná situace před italskou brankou gólem nekončí. Andreas Bernard chvíli vůbec nevěděl, kde má kotouč. Ten nakonec doputoval až za branku.
05:40
Ti také budou rozehrávat zpoza své branky.
05:28
Vše skončilo soubojem v rohu kluziště, během něhož si počínali důrazněji Seveřané.
05:08
Markus Gander obral jednoho z Dánů o kotouč ve středním pásmu. Přijde šance Itálie?
04:57
Zakázané uvolnění je také k vidění na straně Dánska.
04:44
Rozhodčí se šel domluvit s časoměřiči, po pár sekundách se znovu bude hrát.
04:44
Velmi rychle ale byli zastaveni a Italové se dokonce dostali následně ke střele. Markus Gander pálil ale pouze do ochranné sítě.
04:28
Na druhou stranu hřiště míří s kotoučem Dánové.
04:07
Simon Kostner se ocitl na několik chvil osamocený před brankou, podklouzl a nedokázal tak zakončit. První náznak šance v utkání!
03:54
Larkin ustál napadání jednoho z dánských útočníků a Italové se pomalu přesouvají do svého útočného pásma.
03:47
Co se týče icingů, Italové jasně dominují. Hra je znovu přerušena.
03:35
Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků prozatím není úspěšnější.
03:20
Ti už si počtvrté kotouč vzít při vhazování nenechali a směřují do útoku.
03:11
Zakázané uvolnění hokejistů v bílých dresech.
02:51
Bernard se vydal za branku rozehrávat a Seveřané se málem dostali do šance. Italská obrana se rychle zorientovala a ke střele nedošlo.
02:41
To i potřetí v řadě vyznělo úspěšněji pro Dánsko.
02:38
Jenže následuje další postavení mimo hru a další přerušení hry. Opět budeme svědky buly.
02:31
I druhé dnešní vhazování patří Dánům.
02:28
Vše vyvrcholilo ofsajdem Italů, bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:08
Nicméně i oni se potýkají s četnými nepřesnostmi.
01:53
Na dostřel italské branky nebyli ale příliš dlouho. Hokejisté z jižní Evropy rozehrávají.
01:34
Povedlo se jim to až teď.
01:10
Ti ale prozatím nemohou najít recept na přejetí útočné modré čáry bez ztráty kotouče.
00:55
Souboj ve středním pásmu opět dopadl úspěšněji pro Seveřany.
00:34
Kotouč se nakonec dostal až za Dahmovu branku, kde ho mají na svých holích hokejisté v červených dresech.
00:24
Thomas Larkin vyvezl kotouč mimo nebezpečné území.
00:09
Ti okamžitě přecházejí do útočného pásma.
00:03
Úvodní buly ovládli Dánové.
00:01
Vše je již připraveno! Utkání může za pár chvil začít!
Hráči obou celků nastupují na led, za několik okamžiků bude zápas zahájen!
V LANXESS areně probíhá rozbruslení. Italové zápas odehrají v bílých dresech, Dánové v červených.

Dánsko: Dahm (Sörensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Klarskov, Aagaard, Bau Hansen – Russell.

Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Scandella, Andergassen – Morini, D. Kostner (A), S. Kostner – Ant. Bernard (C), Gander, Traversa – Goi, Lambacher, Marchetti.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Odins (LAT) – Ritter (USA), Suominen (FIN).
Itálie (8. místo, 1 bod)

Squadra azzura dnes sehraje utkání o všechno. Výhra za tři body ji zajistí záchranu v elitní skupině, jakákoliv bodová ztráta ji naopak pošle o divizi níže. Zápas budou zejména Slováci bedlivě sledovat, protože by právě v případě tříbodové výhry Itálie sestupovali oni.

Utkání na turnaji

Sobota 06.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
SlovenskoItálie 3:2pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)

Sestava Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank.

--------------------------------------------------------------------------------

Neděle 07.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Itálie – Rusko 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Traversa (And. Bernard, Helfer) – 10. Andronov (Barabanov, Gavrikov), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 25. Kučerov (Naměstnikov, N. Gusev), 36. Naměstnikov (Kučerov), 37. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 44. S. Plotnikov (Kučerov, Naměstnikov), 46. Mozjakin (Šipačov, Panarin), 46. Naměstnikov (Kučerov), 51. Panarin (Mozjakin, Šipačov), 59. Andronov (Barabanov, Provorov)

Sestava Itálie: Cloutier (And. Bernard) – Hofer, Helfer (A), T. Larkin, L. Zanatta, Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Scandella, Morini, Frigo – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Frank.

Úterý 09.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Itálie – Lotyšsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Insam (Traversa) – 13. Džerinš (Galvinš, Daugavinš), 59. Džerinš (Roberts Bukarts)

Sestava Itálie:And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Lambacher.

Středa 10.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USAItálie 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. B. Nelson, 26. B. Nelson (D. Larkin), 28. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin)

Sestava Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Glira, Miglioranzi – Scandella, Morini, Andergassen – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Frigo, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank.

Pátek 12.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
ŠvédskoItálie 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 4. V. Rask, 9. Holm (W. Nylander, Brodin), 30. Brodin (Holm), 41. E. Lindholm (Landeskog, Strålman), 51. Omark (Söderberg, Edler), 55. C. Klingberg (Nordström), 57. Eriksson Ek (Strålman, W. Karlsson), 59. Everberg (Holm) – 24. Morini (Scandella, Insam)

Sestava Itálie: Cloutier (And. Bernard) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Miglioranzi, Glira – Scandella, Andergassen, Frigo – Morini, D. Kostner (A), S. Kostner – Ant. Bernard (C), Lambacher, Frank – Gander, Goi, Marchetti – Insam.

Dánsko (6. místo, 4 body)

Dánové, kteří se ujmou pořadatelství příštího šampionátu, mohou být letos v klidu, sestup jim nehrozí. Na svém kontě mají jednu výhru, a to překvapivě proti Slovensku, nicméně na další tři utkání prohráli a případný postup se jim vzdálil. Svou šanci však přiživili v utkání proti domácímu Německu, které otočili a vyhráli v prodloužení. Ve včerejším utkání si definitivně zavřeli možnou postupovou bránu do čtvrtfinále, a do poslední klání turnaje tak jdou s čistou hlavou.

Sobota 06.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Lotyšsko – Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Meija (A. Kulda), 42. Indrašis (Rihards Bukarts, Sprukts), 53. Indrašis (Roberts Bukarts, Balinskis)
Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – N. Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser – Ehlers, Regin (A), Hardt – Storm, Jakobsen, Christensen – Russell, Green (C), Madsen (A) – Bau Hansen, Aagaard, Poulsen.

Neděle 07.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
USA – Dánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. B. Nelson (Schmaltz), 53. Keller – 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen)

Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Russell – Aagaard, Bau Hansen, Meyer – Poulsen.

Úterý 09.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Slovensko – Dánsko 3:4 sn. (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Gernát (Miklík, Haščák), 47. Bližňák (Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) – 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau Hansen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozh. náj. Green

Sestava Dánska: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer.

Čtvrtek 11.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem
Rusko – Dánsko 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 36. S. Plotnikov (Andronov, Tělegin), 37. N. Gusev (Šipačov, Dadonov)

Sestava Dánska: Sørensen (Nielsen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer.
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje! Mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná v Paříži a Kolíně nad Rýnem, bude již v úterý večer znát složení účastníků čtvrtfinále, nicméně my se dnes zaměříme na duel celků, které budou mít spíše záchranářské starosti. Dánsko, jež bude hostit příští šampionát a jež nemůže sestoupit, změří síly s Itálií, které půjde v tomto duelu naopak o všechno. Utkáním vás provede Kryštof Rossmann.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.