My se s vámi pro tuto chvíli loučíme a opět se vám ozveme ve 20:15, kdy startuje poslední dnešní duel, a to mezi domácím Německem a Švédskem. Z LANXESS Areny se loučí Daniel Kinc.
Utkání je u konce! Zápas nakonec končí výhrou Slovenska, kterému výhru trefil v prodloužení Peter Čerešňák, ale ještě zhruba minutu před koncem základní hrací doby to dokonce vypadalo, že naši slovenští soupeři vyjdou bodově naprázdno.

Navíc pořadatelné po skončení duelu popletli hymny a slovenskému národnímu týmu zahráli úplně jinou a po další minutě oznámili, že jejich vlastní jim zahrát z technický důvodů nemohou. Suma sumárum, Slováci berou z dnešního duelu dva body, Italové jeden.
Nejlepší hráči

Michal Čajkovský (Slovensko) – Andreas Bernat (ITA)
62:45
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci nakonec vítězí a doslova utíkají hrobníkovi z lopaty! Unavená trojka Itálie už sotva bruslila, odražený kotouč si na modré čáře sebral PETER ČEREŠŇÁK, jenž svou ránu z vrcholku kruhů skvěle skryl a jeho švih ze zápěstí skončil přesně v levé šibenici – 3:2! Asistence: Mário Bližňák, Dávid Skokan.
62:17
Scandella vyvezl po levém mantinelu kotouč, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali.
61:44
Ale nic zázračného nepředvedli, prakticky celou dobu byl u puku Miklík, který poté nastřeloval do brankoviště na Hudáčka, ten však bruslí tečoval vedle branky.
61:03
A Július Hudáček musel poté ještě dvakárt zasahovat, nakonec po druhé ráně vytřepal kotouč z rukavice a Slováci jdou dopředu.
60:37
Opačným směrem ujel úplně sám na branku Scandella, ale na Hudáčka si nepřišel, ten proti jeho ráně včas zcvakl betony!
60:14
Slováci vyhráli buly a Hudáček zavezl kotouč do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.
60:01
Třetí třetina ja za námi a budeme svědky prodloužení. Italové byli 64 sekund od prvotřídní senzace, když se prosadil přesnou tečí Luca Frigo, ale porážku s trpaslíkem odmítl při hře bez brankáře dorážející Libor Hudáček. Kdo se bude radovat ze zisku bonusového bodu? To se dozvíme během pětiminutového prodloužení 3 na 3, případěn nájezdech.
60:00
59:45
Na druhé straně vyrazili dopředu také Slováci, ale jejich postup zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
59:20
Ihned po buly se Italové dvakrát v krátkém sledu vydali dopředu, ale nikdo z nich se v závěru ke střele nedostal.
58:56
Tak přeci jen se Slováci dočkali a kámen ze srdce spadl nejednomu fanouškovi! Po vyhraném buly se k puku dostal Sersen, který nabil doleva Miklíkovi. Slovenský útočník vypálil k tyči a Bernard vyrazil kotouč jen před sebe, kde už číhal volný LIBOR HUDÁČEK, jenž propasíroval puk do odkryté části branky – 2:2! Asistence: Michel Miklík, Michal Sersen.
58:51
Oddechový čas pro Slovensko!
58:51
Nakonec brankář Italů Bernard raději podržel kotouč po prudké nahození ze středního pásma v rukavici, vhazovat se bude po jeho levici.
58:40
Jenže Italové dvakrát v krátkém sledu vyvezli kotouč a Slováci se vůbec nemohou dostat do útoku.
58:25
A Slováci hrají v šesti, Július Hudáček míří na střídačku!
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny"
57:45
Už to vypadalo, že Italové zahrají na zakázané uvolnění, ovšem slovenští obránci se vraceli dozadu hodně neochotně, a tak rozhodčí na poslední chvíli rozpažil.
57:28
Zatímco Hudáček pomalu sprintoval na střídačku, se ke ráně zápěstím dostal Gernát, ale našel jen lapačku připraveného Bernarda.
57:22
Dnešní utkání sleduje 12 229 diváků! V kolínské hale je tak opět více než slušná atmosféra!
57:02
Nakonec se ke střele dostal kousek za modrou Lukáš Cingel, ale Bernard měl opět odkrytý výhled a včas sklapl své betony.
56:47
A znovu. Italové dvakrát v krátkém sledu bez servítek vyhodili do střední třetiny a Slováků čas na případné vyrovnání utíká jako voda.
56:07
Kapitán Italů Anton Bernard podržel kotouč v rohu hřiště, vyhnul se svou soupeřům a nejprve o něj přišel. Poté se však vrátil na vlastní modrou a tam zastavil další akci Slovenska.
55:32
Do pásma po levé straně projel Andrej Kudrna, pohotově vypálil, ale Bernard jeho ránu zastavil připravenou vyrážečkou.
54:55
A italští hokejisté poté opět jednoduše o mantinel vyhodili, Slováci začnou znovu zpoza Hudáčkovy svatyně.
54:11
Miklík prošel před modrou čáru i dva soupeře, vyměnil si kotouč s Haščákem, ale poté zblízka bekhendem neuspěl.
53:37
Nakonec ale sami Slovákům připravili pozici v útočném pásmu, když si nerozuměli při rozehrávce a kotouč poslali jen na zakázané uvolnění.
53:10
Slováci se vůbec nemohou dostat do útoku, naopak Italové naprosto skvělou kouskují hru a nepouštějí soupeře do tempa.
52:31
Italové opět ušetřili cenné vteřinky v útočném pásmu, kde se ke střele nedostali, avšak Slováky zdrželi a se spokojeností odjíždějí střídat.
51:44
Poté se otevřel prostor ke střele Sersenovi, ten však místo střely ještě naprosto zbytečně nabízel kotouč na teč spoluhráči a ten nic takového nečekal, a celou situaci přejel.
51:18
Na opačné stranně dobře tečoval na brankovišti Skokan, jenže v tísni poslal kotouč jen nad branku.
50:41
Opět zahrozil Frigo, který vypálil z levé strany z ostrého úhlu, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel.
50:00
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny a na světelné tabuli září málo uvěřitelný výsledek, který však naprosto odpovídá dosavadnímu průběhu duelu.
49:38
Znovu předvedlu hokejisté ve světlých dresech rychlou akci, a to po levé straně, ale Frigo se ke střele nedostal.
49:06
K té se dostal až slovenský kapitán Vlado Daravcký, jenž ujel po levé straně, měl proti sobě bránícího hráče a svoji střelu ukryl mezi jeho nohy, ovšem na pozorného Bernarda si nepřišel.
48:38
Svěřenci Zdenko Cígera byli znovu na kotouči v útočné třetině, ale Italové jsou se svým napadáním více než nepříjemní a ke střele je vůbec nepustili.
48:04
Italové se po zisku kotouč z vyhraného buly znovu jednoduše osvobodili vyhozením z obranné třetiny, a čas běží dál.
47:40
Jánošík se vydal s kotoučem středem hřištěm do pásma, ale jeho spoluhráči byli až příliš rychlí, a Slovákům je odpískán další ofsajd.
47:00
Opačným směrem předvedli Italové krásný kontr, Scandella byl chvíli po dvou žabkách útočným pásmem sám u pravé tyče, ale místo střely ještě nahrával, a nikdo z jeho spoluhráčů před prázdnou brankou kotouč neprotečoval!
46:27
Nejprve pálil prudce Suja, který branku minul, následně si mezi čárky sjel obránce Čajkovský, ale rána z první mu nesedla.
46:10
Nakonec se naši východní sousedé osvobodili, ale vyhodili jen do střední třetiny, a tam už stál blok Italů.
45:42
Slovákům najednou čas běží nesmírně rychle a jsou opět pod tlakem soupeře, který je aktivně usazen na kotouči v útočné třetině.
44:27
A kotouč Italové nakonec vybojovali, ale zbrklou rozehrávkou jej zametli jen na zakázané uvolnění.
43:54
Do pásma nakonec ale pronikli, ke střele se však nedostali a hosté je v rohu hřiště dobře napadají.
43:16
Italové je najednou plný led a jsou všude dřív, naopak Slováci si nemohou dát ani jednoduché přihrávky zhruba na metrovou vzdálenost.
42:41
Itálie právě vstřelila branku!
V Kolíně se dnes dějí neuvěřitelné věci! Giulio Scandella po své první neproměné šanci pokračoval v honu za kotoučem, nakonec se k němu dostal a z vrcholků kruhů prudce nahodil, a kotouč po teči LUCI FRIGA zapadl přesně k levé tyči pod vyrážečku Hudáčka – 1:2! Bez asistence.
42:33
Šance jako hrom pro Italy! Scandella si vyměnil puk se spoluhráčem a byl úplně sám před brankou, ovšem kotouč zvedl nejen nad ležícího Hudáčka, ale také nad břevno!
42:08
Jenže jeho spoluhráči byli hodně zbrklí při rozehrávce, při níž si nerozuměli a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
41:48
Július Hudáček musel oěpt zasahovat, ale tentokrát už předvedl spolehlivější zákrok a kotouč udržel na své hrudi. Vhazování proti jeho levici.
41:02
Na druhé straně pálil po přihrávce spoluhráče Mário Bližňák, jeho tvrdá rána skončila kousek vedle levé tyče.
40:29
A málem se dostali do vedení, když Hudáček podcenil střelu z pravé strany v akci dva na dva, diváci už zvedali ruce, ale nakonec kotouč udržel mezi rukou a tělem.
40:10
Slováci vyhráli první buly třetí třetiny, ale nic kloudného směrem dopředu nevymysleli. Italové otáčejí hru.
40:01
Střely na branku: 21:11
Druhá třetina je za námi a Slováci poté, co si hodně zahrávali se svým náskokem, přeci jen inkasovali a Italové se dočkali vyrovnání. O něj se postaral Giovanni Morini, jenž doklepl z brankoviště nesmírně pohotově vyraženou ránu Friga. Uvidíme, co nám přinese třetí část, do níž oba celky budou vstupovat za stavu 1:1. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:46.
40:00
39:54
Málem ale ještě inkasovali! V úplně poslední šanci druhé části dostal přihrávku do druhé vlny zcela volný Sersen, ten však z první v mezikruží trefil jen přesouvajícího se Bernarda!
39:41
Italové vyhazují.
39:20
Znovu, již potřetí v této přesilovce, dostal nabito na levý kruhu Michel Miklík, tentokrát už mu rána vyšla, ale nesedla, a kotouč pouze zaduněl o zadní mantinel.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:44
Naopak se k ní na opačném křídle dostal třinecký forvard a kapitán Slováků Vladimír Dravecký, nicméně Bernard utěsnil mezírku u své tyče a udržel kotouč v podpaží.
38:27
Miklíkovi po vyhraném buly na pravém kruhu dvakrát kotouč přeskočil přes hokejku, ke střele se útočník finského Jyvaskyle nedostal.
38:04
A navíc si zahrají čtvrtou přesilovku. Vyloučen je Giovanni Morini (ITA) na dvě minuty za držení protihráče.
37:38
Slováci hodně žehrají s osudem a po zdánlivě jednoduché rozehrávce za branou málem nabídli soupeři šanci ke skórování, ale Miklík svou špatnou rozehrávku napravil.
36:59
Po dalším nebezpečném nahození vznikl v brankovišti závar, ale Bernard stihl odklidit kotouč do rohu hřiště. V pokračování akce pálil od modré čáry Cingel, jehož pokus ukryl ve svém náručí.
36:31
Nyní je však vysvobodili sami Slováci, kterým se nepovedl přechod do útočného pásma a byl jim odpískán ofsajd.
36:02
Italové hrají nyní jako polití živou vodou, nicméně v některých situacích se ženou dopředu až příliš bezhlavě a zapomínají na zadní vrátka.
35:31
Slovensko mohlo opět vést! Po vyhraném buly v útoné třetině se dopředu vydal Jánošík, který obkroužil branku a po teči jednoho z Italů skončil kotouč těsně nad břevnem!
35:06
A je to tady, Italové vyrovnávají a začínáme od znovu! Frigo dostal přihrávku k levému mantinelu, odkud pohotově vypálil a Hudáček jehho ránu vyrazil jen před sebe, a GIOVANNI MORINI pohotově ze vzduchu sklepl odražený kotouč pod jeho vyrážečku – 1:1! Asistence: Luca Frigo.
34:45
Slováci jsou nyní nepochopitelně pod velkým tlakem a hodně si koledují, naopak soupeř jej svírá ve vlastním pásmu.
34:15
Po skončení přesilovky ujel celé obraně Italů Hudáček, chtěl zakončit kličkou na vzdálenější tyč, ale Bernard mu puk skvěle vypíchl!
33:54
33:30
A jejich přesilovku mohl zužitkovat Andregassen, který dostal přihrávku na levý kruh, opřel se do kotouče, ale minul branku.
32:43
Slováci se poté dvakrát v krátkém sledu osvobodili vyhozením, Italové začínají znovu zpoza branky Andrease Bernarda.
32:17
Na tribunách to jen zahučelo! Marco Insam dostal nabtio na modré čáře a vypálil povedenou ránu k tyči z první, ovšem Hudáček jeho pokus reflexivně vykopl svým betonem!
31:54
A první přesilovku si zahrají také Italové. Vyloučen je obránce pražské Sparty Michal Gernát, a to na dvě minuty za krosček.
31:03
Italové jsou znovu v plném počtu a zároveň také v útočném pásmu, a Hudáček dokonce musel zasahovat, s prudkou ránou si však poradil a ukryl kotouč v náručí.
30:44
30:04
Kotouč se po přihrávce zpoza branky dostával k Čajkovskému, ten jej na brankovišti netrefil ideálně, ale poslal jej doprava na Jánošíka, jemuž však přeskočil v rozhodující chvíli přes hokejku!
29:40
A celou kombinaci zakončil nebezpečným nahozením z dálky Čajkovský, nikdo do jeho rány svou hůl nevložil, a tak Bernard mohl opět pohodlně zasáhnout.
29:15
V první šanci byl Michel Miklík, který měl nalito na levé kruhu, ale jeho ránu příklepem z první brankář Bernard vyrazil.
28:44
Alex Lambacher dobře forčekoval, ale poté zbytečně trefil soupeře do obličeje vysokou holí a opět si odpyká na trestné lavici dvouminutový trest. Přesilovka Slovenska.
28:01
Na opačné straně kluziště musel zasahovat také Hudáček, ale střela soupeře byl hodně pomalá a přistála přímo v jeho rukavici.
27:38
Po buyl pálil v krátkém sledu jak Čerešňák, a tak Jánošík, ale rány obou obránců byly zablokovány.
27:07
A co víc, z protiútoku mohli klidně inkasovat, když nabito dostal v mezikruží Čajkovský, kotouč trefil velmi prudce, ale nakonec Bernard sklapl betony včas.
26:57
Italové v posledních minutách herně ožili a dokonce se na minutu usadili v pásmu soupeře, ale opět jejich produktivitě chyběl střelecký pokus.
26:24
Nakonec byla celku v tmavých dresech odpískána přihrávka rukou, vhazovat se po komerční přestávce bude ve středu hrací plochy.
25:32
Znovu se Italové velmi snadno dostali do pásma, ale nevydrželi tam příliš dlouho a po nepřesné přihrávce jej museli opět vyklidit.
24:51
To na druhé straně si kotouč dobře pokryl Suja, jenž nakonec zkusil překvapivou střelu po ledě bekhendem, ale trefil jen oblouk branky.
24:25
Italové jsou v plném počtu a poprvé ve druhé třetině se vydali dopředu, ovšem ke střele se nedostali.
23:46
23:31
Italové nejprve vyhodili, ale poté znovu započal další útoku soupeře, na konci nějž sták na modré čáře Čerešňák, jenž minul.
23:02
Celou akci nakonec završila rána Michala Čajovského, jeho pokus příklepem však gólman Andreas Bernard udržel ve svém náručí.
22:40
Miklík z levé strany šikovně nabízel kotouč na teč Draveckému, ten bekhendem přizvedl puk jen nad břevno.
22:10
První akci Slováků se ale celek v bílém dokázal ubránit, Italové vyhazují až za branku Hudáčka.
21:46
Další přesilovka pro Slováky. Italové hráli v šesti, za což obdrží menší dvouminutový trest. Odpyká jej Tommaso Traversa.
21:40
Na druhé straně prověřil pozornost brankáře Hudáčka prudkou střelou Traversa, slovenský gólman jeho pokus pohodlně zneškodnil.
21:19
Slováci se záhy znovu velmi rychle prodrali do pásma, jenže po nepřesné Miklíkově přihrávce o něj přišli.
20:54
A další akci našich východních sousedů zastavujne ofsajd, ve kterém se ocitl Michel Miklík.
20:27
Nakonec se z první akce neprosadili, ale vzápětí se ke kotouči dostal Hudáček, který obešel dva hráče, a prudce vypálil, ovšem minul branku.
20:08
Slovác ovládli úvodní buly druhé třetiny a ihned se aktivně ženou do útoku.
20:01
Střely na branku: 8:4
První dějství je za námi a Slováci podle očekávaní vedou, nicméně zatím pouze 1:0. O jedinou trefou se v sedmé minutě postaral útočník Michel Miklík, který na pravé straně pohotově doklepl do prázdné branky vyraženou střelu obránce Jánošíka. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 17:00.
20:00
19:32
Hofer v závěru třetiny dobře vypálil z pravé strany, Julis Hudáček jeho ránu trochu podcenil a vyrazil ji jen před sebe, nicméně nikdo v bílém se k dorážce nedostal.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:39
Tlak pokračovala a další možnost ke skórování měl tentokrát na modré čáře obránce Čajkovský, ani on si ale na brankáře Italů nepřišel.
17:50
Slováci se štěstím udrželi v pásmu a ke střele se na modré čáře dostal Šedivý, však jeho rána pouze zaduněla o pravý beton brankáře Bernarda.
17:11
Suja se utrhnul ve středním pásmu a postupoval se spoluhráčem do akce 2 na 2, ovšem jeho pas byl zablokován.
16:25
Jenže nic světoborného nevymysleli, puk pouze ometli o mantinel za branku Slováků a oba celky rychle střídají.
15:46
Opět sledujeme velmi poklidnou pasáž hry, u kotouče jsou nyní Italové, kteří se snaží rozehrávat zpoza vlastní branky.
15:17
Následně pokračoval výběr v tmavých dresech v útočném snažení, ale odpískána byla hra rukou a celé dění se stěhuje do středního pásma.
14:27
Nakonec to zkusil Dravecký, jenž si najel s pukem do pásma z levé strany, efektní stahovačkou se zbavil obránce, ale poté zamířil vedle branky.
13:58
Tempo hry mírně upadlo, Slováci jsou ale i nadále aktivnější, soupeř však víc zhušťuje střední pásmo, čímž zamezuje soupeři v jednoduchém přechodu.
13:21
Čtvrtá lajna Slováků předvedla velmi dobrý kolotoč v útočné třetině, ale nakonec se ke střele nedostala. Vyčerpaní Italové vyhazují.
12:52
12:36
Celek z Apeninského poloostrova se nyní dvakrát v krátkém sledu osvobodil, přesilovka Slováků se chýlí ke svém konci.
12:20
Nakonec vznikl po dalším nahození od modré čáry v brankovišti Itálie obrovský zmatek a závar, hokejisté Slovenska však nedokázali neposedný kotouč dostrkat za záda ležícího brankáře Bernarda!
11:45
Peter Čerešňák velmi dobře nahazoval od modré čáry, jeho pokus byl snad třikrát tečován, ale nakonec zamířil nad branku.
11:18
Úvod přesilovku se však nese v duchu velkých nepřesností, odpískán byl ofsajd a Slováci se do pásma nedostanou.
10:52
První přesilovka zápasu, zahrají si ji, jak jsem již zmínil, Slováci. Vyloučen je Alex Lambacher (ITA) na dvě minuty za hru vysokou holí.
10:40
A pokračoval ještě téměř minutu a opět Sersen, nicméně obránce bratislavského Slovanu ani tentokrát přesně mezi tyče.
10:05
Sersen v ponechané výhodě pálil od modré čáry, ale branku netrefil. Tlak Slováků pokračuje.
09:37
Svěřenci Zdeno Cígera až na jednu šanci soupeře zatím hrají velmi dobře a hlavně ze zabezpečné obrany, Italům naopak dělají největší potíže útoky po křídlech.
08:59
A opět to byl v pokračování celé akce útoční Libor Hudáček, který tentokrát dostal skákavý pas do mezikruží, puk povedeně trefil z první, ale nasměroval jej jen vedle pravé tyče.
08:33
Sersen našel na modré čáře dobře najetého Hudáčka, ten však pálil jen do chumlu těl před brankou.
08:05
Další akci na druhé straně táhli Slováci, ty však zastavil ofsajd a následovat bude první komerční přestávka celého duelu.
07:46
Záhy mohlo být vyrovnáno! Daniel Frank zůstal zcela osamocen před brankou, dostal přesný pas z rohu hřiště, ale z blízkosti si na Hudáčka nepřišel!
06:58
To, co muselo přijít, také přišlo, Slováci jdou do vedení! Obránce Liberce Adam Jánošík rychle projel do pásma a nad ledem vystřelil křižně na zadní tyč, kde Bernard dobře zasáhl betonem, ale puk vykopl jen do strany, kde už byl volný MICHEL MIKLÍK a ten pohodlně doklepl kotouč do prázdné branky – 1:0! Asistence: Adam Jánošík.
06:40
Další nahození Bernard pohodlně odrazil, Slováci se však ženou do dalšího útoku.
06:12
Zajímavou šanci si mohl na levém křídle útočné třetiny vypracovat Šťastný, prohazovačka mezi nohama mu ale nevyšla a hosté opět vyhrazují.
05:40
Suja se nejprve šikovně po pravém mantinelu protáhl do pásma, následně byl však zakřižován a raději rozehrál zpět na střed hřiště.
04:58
Slovenští hokejisté dle očekávání vstoupili do duelu hodně aktivně a jsou jasně lepší, Italové však zatím všem jejich útokům odolávají.
04:29
Dvakrát v krátkém sledu pálil Andrej Kudrna, jemuž nejprve puk přeskočil hůl a poté, v ještě lepší pozici, trefil jen brusle bránícího hráče.
04:09
Nejprve Slováky zastavila v útočném pásmu nepřesnost, po níž se Italové vysvobodili další vyhozením o mantinel, a následně jim byl odpískán ofsajd.
03:36
Luca Frigo projel po levé straně, rychle zasekl a poté křižně bekhendem hledal volného spoluhráče, ale slovenští obránci jeho úmysl vystihli.
02:57
A vzápětí se osvobozují dokonce znovu, ale jen za cenu zakázané uvolnění – hra se stěhuje opět před brankáře Bernarda.
02:32
V další akci Slovenska dostal nabito na vrcholu levého kruhu Suja, jeho pokus, který byl lehce tečovaný, skončil nad brankou, a Italové se osvobozují.
02:01
Celou akci završil střelou od modré čáry Juraj Mikúš, Bernard si nebyl příliš jistý svým zákrokem, ale nakonec kotouč udržel pod betony.
01:38
To na opačné straně dobře projel po pravé straně Kudrna, který ještě hledal ve výhodné pozici zadovkou naslepo na brankovišti Šťastného, tomu ale přeskočil kotouč přes hokejku.
01:20
Oba celky rychle vystřídaly, na led naskočily třetí pětky. Italové přešli dopředu, ale u pravého mantinelu se do šance nedostali.
00:41
Haščák si v pásmu vyměnil kotouč s Miklíkem, ke střele se však nedostal. Poté pálil od modré čáry Jánošík, ale jeho pokus byl zblokován.
00:16
Úvodní buly ovládli Italové, nicméně naši východní sousedé se ihned dostali k puku, ale první rozehrávka jim nevyšla – odpískáno je po čtvrtminutě hry zakázané uvolnění.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše. Slováci nastupují v modrých dresech, Italové se oděli do bílého.

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický.

Trenér: Zdeno Cíger.

Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank.

Trenér: Stephan Mair

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Antonín Jeřábek (CZE) – Joep Leermakers (NED), Alexander Otmachov (RUS).

Itálie

Cíl celku z Apeninského poloostrova? Jednoznačně záchrana! Bude to však pro italský národní tým velmi náročné, protože je nečeká vůbec lehká skupina. Italové se na Mistrovství světa nejvyšší kategorie vrací po tříleté pauze, kdy zápolili o divizi níže. Letos budou rozhodně nejvíce spoléhat na brankáře Andrease Bernarda, jenž chytá finskou nejvyšší soutěž.

Před dvěma lety na MS v Bělorusku uhráli ve skupině pouze tři body, a to po výhře 2:1 nad Francií. Uvidíme, jakou formu si squadra azzura přivezla do Kolína nad Rýnem.
Nominace Itálie na MS 2017

Brankáři: Frederic Cloutier (Asiago), Gianluca Vallini (Gherdëina), Andreas Bernard (Ässät Pori/Fin.),

Obránci: Stefano Marchetti, Enrico Miglioranzi (oba Asiago), Armin Helfer, Armin Hofer (Pustertal/Val Pusteria), Daniel Glira, Alexander Egger (oba Bolzano/EBEL), Thomas Larkin (Mannheim/Něm.), Luca Zanatta (Martigny/Švýc.),

Útočníci: Anton Bernard, Marco Insam, Daniel Frank, Luca Frigo, Markus Gander, Michele Marchetti (všichni Bolzano/EBEL), Simon Kostner, Tommaso Traversa (oba Ritten/Renon), Tommaso Goi, Diego Kostner (oba Ambri-Piotta/Švýc.), Giulio Scandella (Asiago), Raphael Andergassen (Val Pusteria), Giovanni Morini (Lugano/Švýc.), Alex Lambacher (Hannover/Něm.).

Slovensko

Přijde úspěch podceňovaného celku, nebo se naplní prognózy a slovenští hokejisté budou mít velký problém s postupem a možná také se záchranou? Národní tým našich východních sousedů se musí s mířit s faktme, že letos mu nepomůže ani jeden jediný hráč z NHL. Slováci budou v brance spoléhat na Juliuse Hudáčka, v obraně a útoku na sehranost a soudržnost hokejistů z evropských soutěžích.

Vždyť Cígerovi svěřenci čekají na postup mezi nejlepší osmičku už čtyři roky. Na posledy v roce 2013 podlehli v Helsinkách na tehdejším světovém šampionátu Finům, o rok dříve vybojovali na stejném místě historické stříbro. Co přijde letos?
Nominace Slovenska na MS 2017

Brankáři: Július Hudáček (Örebrö), Ján Laco (Chomutov), Jaroslav Janus (naposledy Litvínov)

Obránci: Michal Sersen (Slovan), Juraj Mikuš a Martin Gernát (oba Sparta), Michal Čajkovský (Jekatěrinburg), Eduard Šedivý (Košice), Peter Čerešňák (Plzeň), Adam Jánošík (Liberec), Peter Trška (Kometa Brno)

Útočníci: Vladimír Dravecký (Oceláři Třinec), Libor Hudáček (Örebrö), Michel Miklík (Jyväskylä), Marcel Haščák (Kometa Brno), Mário Bližňák (Liberec), Dávid Skokan (Chomutov), Andrej Šťastný (Trenčín), Pavol Skalický (Slovan Bratislava), Lukáš Cingel a Andrej Kudrna (oba Sparta), Jakub Suja (Košice), Tomáš Hrnka (Plzeň), Tomáš Zigo (Mountfield HK), Tomáš Matoušek (Banská Bystrica)
Vítám všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje! Hokejové Mistrovství světa, které se letos koná v Paříži a Kolínu nad Rýnem, pokračuje druhým hrací dnem a poprvé v akci se představí výběry Slovenska a opět po dvouleté pauze také Itálie. Oba celky tak vstoupí do šampionátu právě vzájemným zápasem. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.