Tolik z prvního nedělního utkání. Odsud z Paříže nabídneme od 16:15 ještě utkání Finska s Francií. Dobré odpoledne do České republiky.
Nejlepší hráči utkání
Robert Sabolič (SLO)
Nathan MacKinnon (CAN)

Zazní ještě kanadská státní hymna.
Střely na branku v zápase: 14:51
Utkání mezi Slovinskem a Kanadou skončilo jasným vítězstvím Kanady, která byla po celé utkání jednoznačně lepším týmem a zatím zůstává na turnaji neporažena se ziskem šesti bodů. Hattrickem se v zápase prezentoval Nathan MacKinnon (3+1).
58:44
Utkání se dohrává zejména v útočném pásmu Kanady.
57:55
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci si vytvořili slušný tlak před brankou, kde si počínali skutečně důrazně. Puk nasměroval podél pravé tyče do branky JAN URBAS. Asistence: Aleš Krajnc, Klemen Pretnar.
56:42
Slovinsko hraje v plném počtu.
55:55
Wayne Simmonds měl gólovou šanci přímo u levé tyče, ale puk nakonec nezamířil za záda Gaspara Krošelja.
55:08
Killornovu střelu vyrazil brankář betonem.
54:42
Vyloučení na straně Slovinska. Menší trest dostal David Rodman (SLO) za hákování.
52:05
Brayden Point mohl přidat osmý gól Kanady. Přímo z blízka však slovinského strážce svatyně neprostřelil. Následuje komerční přestávka.
49:58
Andrej Tavlžej vystřelil od modré čáry. Nepříliš rozchytaný Chad Johnson však i s obtížemi puk zkrotil.
49:22
Kanadští hokejisté okupují útočné pásmo, snaží se o další přesný zásah. Chvílemi k tomu mají solidně nakročeno.
47:43
Kanada stále nepolevuje. Při skrumáži před brankou chtěli hráči v černobílých dresech znovu dostat puk do brány, jenže to se jim nepodařilo.
47:07
Po komerční přestávce se vhazuje ve středním pásmu.
47:07
Kanada právě vstřelila branku!
To byl velice laciný gól, avšak i takové zásahy se počítají. BRETT SKINNER vystřelil z pravého kruhu, přičemž puk srazil ještě směrem na branku jeden ze slovinských hráčů. Gólman Krošelj puk neviděl a posedmé inkasoval. V brance však setrval, střídání se nekonalo. Asistence: Nathan MacKinnon, Tyson Barrie.
46:42
Stále platí, že se utkání dohrává, ale co se změnilo, je to, že začali tleskat diváci. Zničehonic se totiž objevili maskoti a rozvířili emoce.
45:36
Kanaďané jsou stále v blízkosti slovinské branky a ostřelují ji.
43:55
Od pravého mantinelu vyslal povedenou střelu Tyson Barrie, ale přímo před brankou pak už kotouč nikdo netečoval.
42:31
Kanaďané jsou nastěhovaní v útočném pásmu, Slovinci je však zatím zvládají pokrývat.
41:49
Gaspar Krošelj si připsal první zákrok ve třetí třetině.
40:45
Utkání sleduje 9 128 diváků.
40:01
Druhá třetina nenabídla žádné velké překvapení, za zmínku rozhodně stojí dosažený hattrick Nathana Mackinnona. Jednu snižovací branku zaznamenalo také Slovinsko. Ve druhé třetině Kanada Slovinsko přestřílela poměrem 15:5.
Další třetina začne přibližně v 13:54.
40:00
39:54
Oba týmy hrají v plném počtu.
39:03
Slovinci byli chvíli před brankářem Kanady, jenže do žádné větší šance se nedostali.
37:48
Současné vyloučení. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Calvin de Haan (CAN), jenže pád nafilmoval Bostjan Goličič (SLO), a tak se bude hrát čtyři na čtyři.
37:48
37:11
Školácká chyba na straně Slovinců a výborná práce MITCHELLA MARNERA, který zůstal tváří tvář brankáři a zachoval chladnou hlavu, znamená další gól za zády slovinského gólmana. Mitchell Marner se nenechal rozhodit, puk si zkušeně zpracoval a pak bez problémů zakončil do protipohybu Gaspara Krošelja. Asistence: Travis Konecny.
36:23
Slovinci po vstřeleném gólu začali soupeře o něco víc napadat, jenže ten stále produkuje jednu střelu za druhou směrem na Gaspara Krošelja.
35:44
Z následného útoku po vyhraném buly Slovinci zničehonic snižují. JAN MURŠAK ujel podél levého mantinelu a zhruba na úrovni kruhu vystřelil, přičemž Chadu Johnsonovi prošel puk někudy pod betony. Asistence: Robert Sabolič.
35:36
Po jedné ze střel měl Gasper Krošelj problém s chycením kotouče, ale nakonec se mu přeci jen podařilo přerušit hru.
34:12
Diváci stále sledují herní i střeleckou převahu kanadského týmu. Je zcela evidentní, že se utkání dohrává jen z povinnosti.
33:42
Velká šance Kanaďanů, konkrétně Braydena Pointa, kterému se však nepodařilo pohotově dostat puk do zčásti odkryté brány.
32:39
Probíhá komerční přestávka.
32:39
Slibná šance Waynea Simondse, který usilovně dorážel puk na brankové čáře. Slovinský brankář však nechtěl znovu inkasovat.
31:23
Kanada hraje v plném počtu.
31:17
Slovinsko má stále tlak, jenže většina střel jde pouze na brankáře, navíc Slovinci Chadu Johnsonovi vůbec nestíní, což mu situaci o mnoho usnadňuje.
30:25
Kanada hraje ve čtyřech.
29:52
Slovinsko je už před brankou, ale nedaří se mu v zakončení. Rok Tičar nadvakrát přihrál Janu Muršakovi, který nebyl zrovna v nejlepší pozici, navíc puk ideálně nezpracoval a ani nezakončil. V této pasáži hry působí slovinští hokejisté poněkud nesehraně.
29:35
Kanada vyhrála buly, a ušetřila tak cenné sekundy z oslabení.
29:23
To může poněkud oživit hru. Slovinsko totiž bude hrát 62 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři. Dvě minuty za držení protihráče vyfasoval Jason Demers (CAN).
29:07
Slovinci jsou usazení v útočném pásmu. Z pravého kruhu vystřelil Rok Tičar, jenže se netrefil přesně.
28:25
Přesilovou hru si také po hodně dlouhé době zahraje Slovinsko. Dvě minuty za sekání dostal autor hattricku Nathan MacKinnon (CAN).
27:58
27:38
Kapitán Jan Muršak vybídl na modré čáře stojícího Matiče Podlipnika, jenže tento obránce nehraje moc povedené utkání. Místo toho, aby vystřelil, tak promáchl a ještě upadl.
26:38
Kanada vede ještě ani ne v polovině utkání již 5:0. Pokud Slovinci nechtějí připustit hodně velký debakl, měli by přidat.
25:43
NATHAN MACKINNON je očividně při chuti, protože právě vstřelil hattrick. V levém kruhu se napřáhl a nádherně překonal Gaspara Krošelja, když poslal puk s centimetrovou přesností přímo pod břevno slovinské branky. Asistence: Mitch Marner, Tyson Barrie.
25:38
Kanaďané kombinují a přesilovku hrají zkušeně.
25:14
Po dlouhé době budou diváci v Paříži svědky přesilové hry. Dvouminutový trest za hru vysokou holí dostal kapitán Jan Muršak (SLO).
24:44
Pěkně provedená akce. Nejprve z levého kruhu vystřelil Claude Giroux, načež Gaspar Krošelj ještě kotouč vyrazil, jenže na dorážku NATHANA MACKINNONA již nestačil. Asistence: Claude Giroux, Calvin de Haan.
23:46
Marc-Edouard Vlasic vystřelil od modré čáry, s pukem si však i přes poměrně velké úsilí poradil slovinský brankář.
23:12
Po postavení mimo hru se vhazuje ve středním pásmu.
22:59
Matič Podlipnik pěkně nahodil puk na bránu, avšak stále platí, že Kanada vede 3:0.
21:45
Od modré čáry vyslal puk před branku Mike Matheson, nikdo z jeho spoluhráčů ho však netečoval směrem do branky.
21:13
Slovinci dostali kotouč ke kanadské brance, kde se prosmýkl hned několika protihráčům Miha Verlič, jenže nakonec se mu stejně nepodařilo vystřelit.
21:05
Vhazuje se před Gasparem Krošeljem.
20:01
První třetina proběhla víceméně podle očekávání. V úvodu byli Slovinci sice značně aktivní a snažili se dát nějakou branku, jenže jim chyběly důraz a štěstí v koncovce. Postupem času se hokejisté ze zámoří dostali do tempa, Slovinci naopak upustili od aktivní hry. Výsledkem toho je skóre 0:3 a co se střel týče, tak ty jsou v tuto chvíli 19:6 ve prospěch Kanady. Lze zmínit i velice bídnou atmosféru v AccorHotel aréně. Při přerušeních mnohdy nehraje ani hudba a v kombinaci s naprosto tichým, nefandícím publikem zápas rozhodně nepřipomíná atmosféru hodnou mistrovství světa.
Další třetina začne přibližně ve 13:02.
20:00
19:42
Tyson Barrie střílel od levého mantinelu, trefil tyč Krošeljovy brány.
19:26
Rok Tičar vystřelil z levého kruhu, jenže to nebylo moc přesné.
18:50
I v závěru prvního dějství jsou kanadští hokejisté nastěhovaní před slovinskou brankou a snaží se přidat další góly.
17:26
Z levého kruhu vystřelil Jeff Skinner, trefil však připraveného Gaspera Krošelja.
16:49
Zakázané uvolnění Kanady. Po hodně dlouhé době se tedy bude vhazovat před kanadským brankářem Chadem Johnsonem, který si již několik minut nesáhl na puk.
16:14
O chvíli později už však Kanada přidala třetí branku. Po střele BRAYDENA POINTA z pravé strany poskakoval puk v brankovišti, přičemž si ho za brankovou čáru sklepl jeden ze Slovinců. Asistence: Travis Konecny.
15:51
Travis Konecny pálil z levého kruhu, ale puk si cestu mezi tři tyče nenašel. Hra plyne dál.
15:16
Jenže Kanada stále nemá dost, začíná to vypadat jako by Slovinsku docházely síly. Kanaďané stále krouží kolem Krošeljovy branky jako supi na lovu.
14:36
Po Skinnerově střele od pravé tyče nezvládl Gaspar Krošelj puk zalehnout a ten byl jen těsně před brankovou čárou. Ani jeho spoluhráči z obrany mu příliš nemohli. Přímo před brankou byl NATE MACKINNON, který i s dávkou štěstí procpal kotouč do sítě. Asistence: Jeff Skinner, Tyson Barrie.
14:18
Jednu z další bezprostředních střel zlikvidoval s obtížemi slovinský brankář.
13:26
Po komerční přestávce má Kanada poměrně velký tlak a její hráči se stabilně drží v prostoru kolem Gaspera Krošelja.
12:56
Wayne Simmonds byl přímo před brankářem, jenže ho bránilo poměrně dost Slovinců, a tak se mu zakončení nezdařilo.
12:25
V AccorHotels aréně končí druhá komerční přestávka tohoto utkání, po níž zamíří první třetina zápasu do finiše.
12:08
Mark Scheifele jen na branku jenže ztroskotal na Davidu Rodmanovi a Aleši Krajncovi. Tito dva hráči si následně vytvořili alespoň tichý a nesmělý potlesk od diváků v aréně, kteří jsou značně potichu. Utkání chvílemi připomíná přátelský zápas juniorů, zejména co se atmosféry v hale týče.
11:39
Miha Verlič pálil z mezikruží a byl v dobré pozici. Jenže trestuhodně zamířil mimo kanadskou branku.
11:08
Kanaďané chtěli vystřelit jenže to znemožnili slovinští obránci. Slovinsko následně obrací hru.
10:14
Na modré čáře se napřáhl Matič Podlipnik a vypálil. Chad Johnson vytěsnil puk jen díky svému betonu.
08:53
Puk je po delší době znovu v útočné třetině Kanady.
07:50
Hraje je překvapivě poměrně vyrovnaná a chvílemi má Slovinsko dokonce více ze hry.
06:59
06:35
Střela Mitji Robara byla na modré čáře zablokována. Následně se Kanada zvládla osvobodit.
06:06
Slovinci jsou sice v útočném pásmu, jenže Kanaďané je drží zejména v rozích nebo za brankou, odkud nemají šanci pořádně zaútočit.
04:59
Mike Matheson (CAN) – menší trest za hákování.
04:19
Hokejisté ze zámoří se však přeci jen ujímají vedení. Jeden z hráčů výborně stínil brankáři Slovinska, který absolutně nic neviděl. TYSON BARRIE pak vystřelil z prostoru mezi kruhy a modrou čárou a kotouč skončil až v brance. Kanada tedy vede. Asistence: Wayne Simmonds, Travis Konecny.
04:19
Wayne Suimmonds mohl dorážet do úplně prázdné branky, ale netrefil se.
03:45
Kapitán Jan Muršak se vracel z trestné lavice, dostal se k puku a jel sám na branku. Mířil mezi Johnsonovy betony, jenže tam se prostor nenašel.
03:24
03:11
Nate Mackinnon vypálil ostrou střelu z kruhu, ale Gasper Krošelj stále drží čisté konto.
02:53
Slovinci poslali puk přes všechny čáry a mohou vystřídat.
02:24
Nyní už jsou však hráči s černobílými dresy znovu před slovinským brankářem.
02:00
Slovinští hokejisté vystihli přihrávku Kanady a dostali puk alespoň do středního pásma.
01:39
Kanaďané jsou v útočném pásmu, zatím však moc nestřílejí a snaží se na soupeře vyzrát kombinační hrou.
01:24
Hned zkraje utkání si Kanada zahraje početní výhodu. Kapitán Slovinska Jan Muršak (SLO) dostal menší trest za hákování.
00:44
Mark Scheifele vyslal na slovinskou branku první ostřejší střelu, ale Gasper Krošelj kotouč vyrazil.
00:23
Po několika sekundách byla hra přerušena kvůli slovinskému icingu.
00:10
Kanada vyhrála vhazování a žene se kupředu.
00:01
Hokejisté jsou na ledě, za moment začíná zápas.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Robar, Kovačevič (A), Vidmar, Kranjc, Pretnar, Gregorc, Tavželj, Podlipnik – Ograjenšek, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Goličič, Kuralt – Mušič, Pem.

Kanada: Ch. Johnson (Pickard) – Demers, Vlasic (A), Barrie, de Haan, Matheson, Morrissey – Duchene (A), Scheifele, R. O'Reilly – Giroux (C), MacKinnon, Skinner – Konecny, Marner, Point – B. Schenn, Simmonds, Killorn.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Wehrli (SUI) – Kohlmüller (GER), Malmqvist (SWE).
Dobré dopoledne z francouzské metropole, která je již druhá den ponořena do velké oblačnosti a nepříjemného mrholení či deště. I neděle nabídne tři zápasy a načne je střetnutí Slovinska a Kanady. Na ledě se právě připravují hráči, utkání začne za několik minut.
Nominace rozhodčích
Na utkání Slovinsko – Kanada byli jako hlavní rozhodčí vysláni rozhodčí Lemelin z Rakouska a Wehrli ze Švýcarska. Na čarách pak budou Kohlmüller z Německa a Malmqvist ze Švédska. Náhradním hlavním rozhodčím je Němec Piechaczek, čárovým pak Dán Jensen.
Podle sázkových kanceláří je kurz na výhru Slovinska dokonce 36, na remízu 30. Sázet na výhru Kanady se pak tipujícím nemusí moc vyplatit, jedná se totiž o kurz 1,02. Nutno však podotknout, že i v sobotním utkání Slovinsko překvapilo a potvrdilo, že i bookmakeři se mohou mýlit.
Slovinsko a Kanada se na ledě dlouho nepotkaly, minimálně v posledních dvou letech ne. Loni totiž Slovinsko v elitní divizi MS chybělo a předloni v hrálo Slovinsko v Ostravě, zatímco Kanada v Praze. Dá se tedy říct, že se oba soupeři moc neznají a minimálně pro Slovinsko to bude hokejový svátek, protože se moc často nestává, že by se Slovinci střetávali s takovým hokejovým hegemonem jako je Kanada.
Slovinsko zahájilo turnaj v sobotu, kdy se postavilo favorizovanému Švýcarsku. To nad Slovinci vedlo po první třetině již 4:0, ale Slovinsko se nakonec vzchopilo a další branku v základní hrací době již soupeři nepovolilo. Duel šel tedy po třech třetinách do prodloužení za stavu 4:4. Rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž bylo úspěšnější Švýcarsko.
Kanada odehrála první utkání v pátek, kdy se střetla s Českou republikou. S ní hrála víceméně vyrovnanou partii, avšak Čechy předčila v efektivitě. Díky tomu zvítězila 4:1.
Víkendový nabitý program 81. mistrovství světa pokračuje nedělí. I tentokrát se od 12:15 představí Slovinsko, které vyzve Kanadu. Je jasné, že do utkání vstupuje Kanada jako jednoznačný favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.