Francie - Slovensko | ONLINE | 17.5.2019 16:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Slovensko - 17. května 2019   16:15

Ukončeno
Francie
Francie
32:16' Manavian (Hecquefeuille, Bertrand) • 35:09' Texier (Chakiachvili, Fleury) • 57:50' Rech (Texier, Dame-Malka)
3:6
(0:2, 2:1, 1:3)
Slovensko
Slovensko
13:25' Pánik  (Lantoši, Sekera) • 19:10' Sukeľ  (Fehérváry, Tatar) • 25:31' L. Hudáček  (Pánik, Černák) • 40:16' Černák  (Pánik, Tatar) • 42:41' Čajkovský  (Buc) • 45:41' Nagy  (Daňo, Marinčin)
Francie
Sestavy:
Hardy (46. Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Valier, Treille, Bertrand – Berthon, Leclerc, Ritz – Perret.
Rozhodčí
Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE)
Steel Arena
7440 diváků
Slovensko
Sestavy:
Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Krištof, Nagy, Studenič – Lantoši, Sukeľ, Daňo – Buc, Zigo, Liška – Lunter.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a u dalšího onlajnu MS zase na počtenou!
Nejlepší hráči utkání:

Francie – Kévin Hecquefeuille
Slovensko – Richard Pánik
Je konec! Steel aréna bouří, jelikož Slovensko nakonec dnešní zápas ovládlo celkem jednoznačně 6:3. Základem pro tuto výhru se stal začátek třetí periody, kdy se Slováci trefili třikrát během šesti minut a bylo rozhodnuto. Francie se ještě pokusila se zápasem něco udělat, ale branka pro ní přišla už moc pozdě.
Konec zápasu.
59:20'
Michal Čajkovský si chtěl přidat ještě jednu branku! Dostal se ke střele z velkého úhlu, ale Florian Hardy byl dobře natlačený na své přední tyči.
59:08'
Dlouhá přihrávka se Francii ani trochu nepovedla, takže následuje jen zakázané uvolnění. Toto vedení si Slovensko už vzít nenechá.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:08'
Slovensko mohlo ihned odpovědět! Dostalo se totiž do přečíslení dvou na jednoho, kdy si hráči vyměňovali puk celkem často. Nakonec dostal finální přihrávku Dávid Buc, jenže proti němu se skvěle natáhl Florian Hardy, jenž puk zastavil betonem.
57:50'
Francie právě vstřelila branku!
Slovensko sice bylo v útočném pásmu, ale stačil jeden protiútok a skóruje Francie! ANTHONY RECH celou akci táhl a také si jí zakončil! Dostal se na vrcholek kruhu a střelou mezi betony propálil Rybára. Asistence: Alexandre Texier a Olivier Dame-Malka.
57:20'
Dnešní utkání sleduje 7440 diváků.
56:54'
Ta se s ním také ihned vydala do útoku, jenže zde nemůže nic vymyslet. Znovu utekla spousta času, než někdo získal puk po boji v rohu hřiště.
56:28'
Martin Fehérváry je dnes hodně při chuti. Vyslal další nebezpečnou střelu, ale ta skončila těsně vedle branky, kde puk sebrala jako první Francie.
55:38'
Francie se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím se jí to moc nedaří. Je to spíše tzv. rohovaná, takže žádné nebezpečí pro Slováky.
55:00'
Sacha Treille opsunul kotouč na svého spoluhráče, který si o něj klepl. Byl jím Olivier Dame-Malka, ale jeho ránu zastavil slovenský hráč.
54:31'
Na druhé straně se musel mít na pozoru také Patrik Rybár. Ten se stihl včas přesunout proti pokusu soupeře a puk chytil. Následuje pauza a čištění ledu.
54:12'
Na ledě je první obranná dvojice, která je dnes hodně vidět. K další střele se dostal Erik Černák, ale jeho prudký pokus jen zaduněl o zadní mantinel.
53:46'
Dnešní zápase se velmi rychle blíží ke konci. Ve stejný čas si Martin Fehérváry sjel na pas spoluhráče, jenže střela mu nesedla a šla vedle.
52:57'
Richard Pánik si v rychlém protiútoku počkal na příjezd Tomáše Tatara, kterému stačilo jen puk usměrnit do branky. Místo toho ale Tatar puk netrefil a veškeré vzrušení bylo zbytečné.
52:47'
Tato přihrávka se ale slovenskému obránci vůbec nepovedla. Skončila jen na zakázaném uvolnění, takže následuje buly po levici Rybára.
52:16'
Přesto se Slováci nadále drží v útočném pásmu. Přišla i zajímavá nabídka na teč, ovšem nikdo z hráčů pořádající země nedokázal puk trefit.
51:44'
Róbert Lantoši se se štěstím dostal ke kotouči v útočném pásmu. Dostal se i ke střele, jenže ta byla sražena soupeřem jen do rohu kluziště.
50:56'
Marko Daňo byl přece jen trošku naivní. Chtěl si obhodit soupeře, který s tím počítal, načež se ještě prolétl vzduchem. Faul se nepíská.
50:23'
Ladislav Nagy neměl absolutně komu nahrát, tak jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej po krátké chvilce Slovensko vybojovalo.
50:07'
Naopak se na druhé straně dostal ke střele Francouz, ale Patrik Rybár jeho střelu vyrazil. Následuje krátká přestávka a čištění ledu.
49:59'
Škoda, že se teď dva slovenští hráči nedomluvili na tom, kdo převezme Tatarovu přihrávku. Jinak by totiž vzniklo přečíslení dvou na jednoho.
49:03'
Francouzský hráč nyní upadl při rutinní kličce, kvůli čemuž získal puk slovenský hráč. Ten ho ještě posílal před branku, ale zde nikdo nebyl.
48:27'
Po zásahu jedno z hráčů se puk dostal nějakým způsobem přes plexisklo až ven ze hřiště. Následuje buly v útočném pásmu Slovenska.
47:58'
Antonin Manavian je dnes asi nejlepší hráčem svého týmu. Tentokrát se dostal ke střele hned po buly, ale jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.
47:54'
Francie se dostal k dalšímu střeleckému pokusu a dnešní zápas zatím nevzdává. Patrik Rybár ovšem pokus viděl a bez potíží zastavil na svém těle.
47:33'
Florian Chakiachvili už byl celkem dlouho na ledě, navíc neměl ani komu přihrát. Proto jen nahodil kotouč do útočného pásma.
47:00'
Vypálila i na branku, ale Rybár vyrazil. Poté získal puk ještě Anthony Rech, jehož ránu Patrik Rybár viděl a bez potíží vyrazil vyrážečkou.
46:31'
Dávid Buc byl nyní pod menším tlakem, tak poslal jen pas na obránce a šel vystřídat stejně jako jeho spoluhráči. Francie však získala puk v útočném pásmu.
46:00'
Lepší start si do poslední třetiny ani neuměli Slováci nejspíše představit. Nasázeli totiž tři branky během necelých šesti minut a nejspíše rozhodli dnešní zápas.
45:41'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Florian Hardy, přichází Henri-Corentin Buysse.
45:41'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Steel aréna praská ve švech, jelikož Slovensko využívá další početná výhodu a vede už o čtyři góly! LADISLAV NAGY čekal u pravé tyčky na přihrávku, kam jí také dostal. Slovenský hráč už neměl nejmenší problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Marko Daňo a Martin Marinčin.
44:56'
A od té doby jsme Slováky v útočném pásmu neviděli. Francie předvedla velmi dobré napadání, přestože hraje ve čtyřech.
44:26'
Tomáš Tatar si najížděl s pukem mezi kruhy, odkud chtěl pálit. Nakonec se ke střele ani nedostal, jelikož francouzská obrana ho stihla zastavit.
43:51'
Libor Hudáček zachytil přihrávku na mantinelu, ale do svého pasu nedal potřebnou razanci. přesto se Slovensko udrželo u puku a dále kombinuje.
43:46'
Vyloučení v týmu Francie (Peter Valier – 2 min., vysoká hůl).
43:32'
Francie je hodně opařená dvěma rychlými góly ze začátku třetí periody, Nyní se navíc provinila jasným faulem a bude hrát ve čtyřech.
43:07'
Slovensko hraje v plném počtu!
42:41'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci se prosazují v početní nevýhodě a udělali obrovský krok k zisku potřebných tří bodů! Po zakázaném uvolnění proběhlo buly v útočném pásmu Slovenska. Po krátké mezihře se kotouč dostal na hůl MICHALA ČAJKOVSKÉHO, jehož nádherná rána zapadla přesně do šibenice! Asistence: Dávid Buc.
42:22'
Slováci nechtějí dostat další branku v početní nevýhodě! Přistupují ke svému soupeři hodně aktivně a nepouštějí ho k vůbec ničemu.
42:09'
Slovensko se navíc dostalo ke kotouči po souboji u mantinelu a poslalo jej za obrannou modrou. Při následném přechodu se Francie provinila ofsajdem.
41:46'
Francie má nyní ideální šanci na odpověď. Zatím se drží v útočném pásmu, ale nemůže si vypracovat žádnou zajímavou šanci.
41:07'
Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Daňo – 2 min., nedovolené bránění).
40:16'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé, Slováci se prosazují už po šestnácti vteřinách! Tomáš Tatar skvělým způsobem vybojoval kotouč u mantinelu, načež ho posunul na Pánika. Ten našel z druhé vlny sjíždějícího ERIKA ČERNÁKA, jenž parádní ranou nedal Hardymu šanci! Asistence: Richard Pánik a Tomáš Tatar.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina dnešního zápasu mezi Slovenskem a Francií přinesla velmi zajímavou podívanou. Slováci se sice dostali do vedení o tři branky zásluhou šikovných rukou Libora Hudáčka, jenže Francouzi se nevzdali. Ve značené výhodě si totiž Antonin Manavian sjel na přihrávku a pěknou střelou zápěstím nedal Rybárovi šanci. To však Francii nestačilo. Hrála totiž početní výhodě, při které se do puku opřel Alexandre Texier, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Uvidíme, jestli nám poslední perioda přinese ještě nějaké drama.

Třetí část začne v 17:59.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
Francie hraje v pěti!
39:38'
Martin Marinčin dostal pěknou přihrávku. Svou střelu však poslal z velkého záklonu, takže Florian Hardy neměl velké problémy s jejím vyražením.
39:00'
Minuta do konce třetiny.
38:33'
To už byla velká skrumáž, která vznikla před branku Hardyho! Ten totiž puk neudržel, a ten se ocitl pod ním. Snažilo se ho dorážet několik hráčů, ale puk se nacházel úplně jinde, čehož si všiml Francouz jenž vyhodil přes všechny čáry.
37:57'
To byla pěkná akce Slovenska, kdy puk šel velmi rychle z hokejky na hokejku. Tu finální přihrávku dostal Andrej Sekera, jehož rána na zadní tyč šla těsně vedle!
37:45'
Vyloučení v týmu Francie (Alexandre Texier – 2 min., podrážení).
37:17'
Slovensko se již dostávalo do rychlé akce, jenže nepřesná přihrávka všechno zhatila. K tomu se ještě dva Slováci srazili v útočném pásmu.
36:58'
Martin Marinčin dostal rychlý pas na modrou a měl před sebou hodně prostoru. Proto vypálil zápěstím, ale Hardy jeho pokus viděl a udržel.
36:20'
Michal Krištof dostal pěknou přihrávku mezi kruhy. Snažil se ještě vylepšit si střeleckou pozici, ovšem při kličce o kotouč velmi rychle přišel.
35:52'
První lajna Slovenska měla nyní obrovské problémy s tím, aby vyvezla kotouč. Nakonec se dostala ale i ke střele a Florian Hardy musel zasahovat.
35:09'
Francie právě vstřelila branku!
Francie využívá svojí první početní výhodu v zápase a vypadá to, že tu bude ještě drama! ALEXANDRE TEXIER dostal přihrávku na modrou, trochu si popojel a vyslal nádhernou ránu na přední tyč. Nutno dodat, že Patrik Rybár toho moc neviděl, jelikož před ním velmi dobře clonil soupeř. Asistence: Florian Chakiachvili a Damien Fleury.
34:22'
Martin Marinčin měl možnost vyhodit, ale to se mu moc nepovedlo. Naštěstí pro něj se k puku dostal jeho spoluhráč, jenž posunul puk za obrannou modrou.
34:14'
Vyloučení v týmu Slovensko (Erik Černák – 2 min., vysoká hůl).
33:52'
Francie toho také moc nevymyslela, nyní spíše sledujeme hru plnou nepřesností na obou stranách.
33:14'
To ale vyhráli Slováci. Jenže ani ti se u puku moc dlouho neudrželi, jelikož Francouzi dobře napadali a přinutili Slováky k nepřesné přihrávce.
32:59'
Francie jakoby dostala nějakou novou krev do žil. Snažila se přijít hned s dalším atakem, jenže jí zastavilo ofsajdové postavení. Buly na útočné modré.
32:16'
Francie právě vstřelila branku!
Francouzi měli výhodu, ale ta nakonec nebude potřeba! Florian Hardy ani nestihl dojet na střídačku. Kotouč se totiž dostal na hůl ANOTNINA MANAVIANA, který si z pozice obránce sjel na spodní okraj kruhu a střelou zápěstím nedal Rybárovi šanci. Asistence: Kévin Hecquefeuille a Charles Bertrand
31:40'
Mário Lunter čekal dlouho před brankou na přihrávku. Ta sice přišla, jenže hodně pozdě. Francouzský hráč do ní stihl dát hůl a změnil směr puku.
31:27'
Nyní proběhl souboj u trestné lavice a vypadá to, že chvilku se hrát nebude. Vypadlo totiž plexisklo, což se zde stává na denním pořádku. K tomu ještě probíhá krátká přestávka a čištění ledu.
30:55'
Slovensko už také nemělo moc sil na útok, tak jen nahodilo kotouč do útočného pásma a celá pětka šla raději vystřídat. To znamená ztrátu puku.
30:22'
Valentin Claireaux byl nyní dohrán u mantinelu, přesto poslal přihrávku dále. Francie se ovšem u puku dlouho neudržela, takže mohou hrát Slováci.
29:49'
Tomáš Tatar už je dlouho na ledě, jako jediný nestihl ze svého útoku vystřídat. Francie nyní navíc mačká svého soupeře v obranném pásmu.
29:11'
K Richardu Pánikovi se odrazil kotouč, jenže byl hodně skákavý. Proto ho Pánik netrefil a do útoku se mohou po delší době vydat francouzští hráči.
28:34'
Libor Hudáček naznačil přihrávku na Tatara a chtěl to zkusit individuálně. Jenže už při první kličce přišel o puk, takže ho má u sebe Francie.
28:15'
Nyní jsme viděl minimálně zajímavý odraz puku. Kvůli tomu ho nesebrala Francie, nýbrž Slovensko. To nakonec vypálilo, ovšem Hardy má puk u sebe.
27:48'
S velkými šancemi se nám právě roztrhl pytel a tato může Francouze rozhodně mrzet! Alexandre Texier byl totiž sám před gólmanem, přesto nedokázal ani zakončit!
27:22'
Matúš Sukeľ se nyní málem proměnil z role střelce na roli nahrávače! Dostal se se svým spoluhráčem do přečíslení, jenže Marko Daňo nedokázal poslat puk do sítě!
26:53'
Damien Fleury se ještě snažil dorážet u tyčky, ale byla mu podržena hokejka. Rozhodčí si toho ovšem nevšimli, takže nedovolený zákrok se nepíská.
26:06'
Damien Fleury v obrovské šanci! Znovu to zkusil takovou střelou nad lapačku. Tu sice Rybár vyrazil nad sebe. Puk se však snášel, načež skončil jen těsně vedle tyčky!
25:31'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci znovu využívají přesilovou hru a dostávají se do tříbrankového vedení. LIBOR HUDÁČEK dostal přihrávku mezi kruhy. Byl v pohybu, předvedl nádhernou kličku, kterou vykoupal francouzského gólmana. Prosazuje se tedy podruhé ve třech zápasech! Asistence: Richard Pánik a Erik Černák.
24:55'
Až teď se Slováci rozestavili v útočném pásmu a mohou tam něco vymyslet. Nakonec přišla střela, kterou musel Hardy vyrazit mimo nebezpečí.
24:22'
Slováci mají zatím problém se dostat do nějakého tlaku v útočném pásmu. Zatím spíše bojují o puk. Proto nepřicházejí na Hardyho ani žádné střely.
23:50'
Andrej Sekera nyní vůbec nezvládl svou pozici a vyhnal svůj tým z útočného pásma. Jeho přihrávka šla totiž do území nikoho.
23:43'
Vyloučení v týmu Francie (Peter Valier – 2 min., faul loktem).
23:13'
Nyní se Slovákům zrovna dvakrát nepovedla rozehrávka. Nedosáhl na ní nikdo ze slovenských hráčů, takže puk skončil až na zakázaném uvolnění.
22:32'
Marián Studenič si křikl na svého spoluhráče, který mu puk přenechal. Poté posílal puk ještě na Matúše Sukeľa, ale až k němu se kotouč nedostal.
21:53'
Oba týmy se nyní snaží hodně střílet, jenže jejich pokusy nebývají úplně přesné. Nyní mají puk na hokejkách Francouzi a snaží se něco vymyslet.
21:16'
Tomáš Tatar získal kotouč, načež se s ním dostal až do útočného pásma. Předvedl pěknou zasekávačku a jeho tým mohl v klidu vystřídat.
21:00'
Nyní vidíme dlouhý souboj o puk u mantinelu v obranném pásmu Slováků. Ti ho sice nakonec vyhráli, jenže poslali puk jen na zakázané uvolnění.
20:10'
Patrik Rybár nyní pomohl svým spoluhráčům, přestože nejspíše vůbec netušil, že za ním jeden francouzský hráč. Nakonec to ale zvládl.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 7 – 9.
Je za námi první perioda dnešního utkání, po které vede Slovensko nad Francií o dva góly. Jenže ta první branka Slováků, po které přebrali otěže zápasu, nese známky pochybnosti o regulérnosti. Hudáček totiž gólmana jasně atakoval v brankovišti, čímž mu znemožnil chytat a Richard Pánik měl jednoduchou pozici. Poté se ještě padesát vteřin před koncem první třetiny trefil Matúš Sukel', který nádherně tečoval nahození Fehérváryho.

Další třetina začne přibližně v 17:09.
20:00'
První třetina skončila.
19:32'
Peter Valier se ještě snažil s tímto stavem něco udělat. Posílal pěknou přihrávku, kam si najížděl jeho spoluhráč. Ten puk nakonec netrefil.
19:10'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko předvedlo rychlý protiútok a střílí druhou branku dnešního utkání! Martin Fehérváry vyslal krásnou střelu na teč, kterou tečoval MATÚŠ SUKEL přesně do protipohybu Hardyho, který neměl šanci zasáhnout. Asistence: Martin Fehérváry a Tomáš Tatar.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:28'
A to klidně mohlo být srovnáno! Damien Fleury se totiž také dostal do úniku, načež pálil. Patrik Rybár jeho ránu vyrazil a posléze puk schoval do lapačky. Důležitý zákrok v podání Rybára.
18:16'
Dávid Buc dobře napadal rozehrávku soupeře a moc mu nechybělo, aby se k puku dostal. Nakonec se mu to nepovedlo, takže dopředu míří Francie.
18:03'
Róbert Lantoši mohl přidat druhou branku svého týmu! Dostal se toitž do samostatného úniku, načež to zkusil po ledě. To mu však nevyšlo a Hardy nyní svůj tým hodně podržel!
17:30'
Michal Krištof to nyní možná trochu překombinoval. byl v dobré střelecké pozici, jenže poslal puk ještě na Nagye, k němuž se ale kotouč už nedostal.
16:41'
Richard Pánik dostal krásnou žabičku od svého spoluhráče a vydal se do útoku. Následně ještě posunul puk na spoluhráče, jehož ránu Hardy vyrazil.
16:05'
Slováci měli možnost buly v útočném pásmu, a to se jim podařilo vyhrát. Nakonec přišla i tvrdá rána od modré, ale ta nemířila mezi tři tyče.
15:30'
Róbert Lantoši si najížděl do dobrého prostoru, kam mu také byla posílána přihrávka. Lantoši byl však sražen k zemi, takže se ke kotouč nedostal.
15:00'
Jenže Francie je naopak inkasovanou brankou paralyzována. Má sice puk na svých hokejkách, ale nemůže se v útočném pásmu dostat do tlaku.
14:13'
Slovensko je po vstřelení brance hodně aktivní a rádo by přidalo do konce třetiny ještě jednu. Nyní však mají kotouč na svých hokejkách Francouzi.
13:25'
A branka je nakonec uznána, i když tedy být nemusela! Libor Hudáček totiž jasně najel do gólmana, který tak nemohl chytat. Rozhodčí ale situaci posoudili takto a Slovensko se dostává do vedení!
13:25'
Jenže v roli máme ještě video, takže radost Slováků může být ještě hodně předčasná. Florian Hardy byl totiž s někým v souboji, ale s kým, toť otázka.
13:25'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Třetí početní výhodu už Slováci využívají a dostávají se do vedení! Andrej Sekera vypálil tvrdě od modré, načež Florian Hardy vyrazil puk jen před sebe. Tam si nejlépe počínal RICHARD PÁNIK, jenž doklepl puk do sítě. Asistence: Róbert Lantoši a Andrej Sekera.
13:00'
Francouzi vybojovali puk v útočném pásmu a dostali se až do zakončení. To však nebylo přesné a o nějaký tlak se tak může znovu postarat Slovensko.
12:30'
Andrej Sekera poslal přihrávku na Erika Černáka, jenž vyslal prudkou střelu z první. Ta nakonec skončila jen těsně vedle branky, načež Francie vyhodila.
12:15'
Vyloučení v týmu Francie (Antonin Manavian – 2 min., hákování).
12:05'
Slováci mají nyní obrovský tlak v útočném pásmu, což vycítili i fanoušci. Florian Hardy nakonec celou situaci zažehnal, když puk schoval.
11:36'
Martin Fehérváry dostal přihrávku na modrou poté, co jeho spoluhráč vybojoval puk. Fehérváry vypálil, jenže jeho pokus šel vysoko nad branku.
11:04'
Poté nahodil puk do útočného pásma, jenže Slovensko zde celkem rychle získalo puk. Proto jdou oba týmy střídat a uvidíme další pětky.
10:32'
Libor Hudáček chtěl samostatnou akcí dostat svůj tým do útočného pásma a přešel takhle trojici hráčů. Peter Valier mu už ale vystavil stopku.
10:18'
Jenže ta se zde moc dlouho nezdržela. Puk opustil hrací plochu a vhazovat se bude u Rybára. Ještě před tím bude krátká pauza a čištění ledu.
10:00'
Hráči pořádající země se snažili získat puk v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim. Dopředu se tedy může po delší době vydat také Francie.
09:35'
Alexandre Texier byl nyní pod tlakem, a tak udělal to jediné, co mohl. Vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění. Buly po levici Hardyho.
09:10'
Slovensko tedy nevyužilo ani druhou přesilovou hru a nutno dodat, že si nevytvořilo ani žádnou gólovou šanci. Takto to opravdu nepůjde.
08:52'
Francie hraje v plném počtu!
08:37'
A Erik Černák měl ještě dvě další střelecké pozice. Proti první musel Hardy zasahovat, ale puk vyrazil. Posléze byla jeho rána sražena do ochranné sítě.
08:01'
Erik Černák měl na modré dostatek času i prostoru, tak si najel a vyslal střelu zápěstím. Tu však zastavil znovu francouzský hráč, který poté vyhodil.
07:34'
Martin Marinčin vyslal dobrou střelu na teč od modré, ale francouzský obránce předvedl dobrý zákrok, když puk sklepl a vyhodil ho přes všechny čáry.
06:58'
Róbert Lantoši si nyní nerozuměl se svým spoluhráčem na modré. Posouval mu puk, zatímco obránce si sjížděl do střelecké pozice. Kotouč tedy opustil útočné pásmo a Slovensko musí začít od svého brankáře.
06:52'
Vyloučení v týmu Francie (Damien Fleury – 2 min., hákování).
06:05'
Tomáš Tatar nyní ukázal, že má dobrou předvídavost. Najel si za branku v dobré pozici, díky čemuž získal puk proti soupeři. Nic z toho ale nakonec nebylo.
05:30'
Francie se snad poprvé dostala pořádně do útočného pásma. Zatím však spíše bojuje o puk u mantinelu a nemůže se dostat k žádné zajímavé akci.
04:55'
Adam Liška zachytil nepřesnou přihrávku a hned se vydal do útoku. Posílal puk ještě na Mária Luntera, jenže těsně před ním byl puk zasažen.
04:48'
Nyní se z ničeho nic rozhodčí rozhodl zapískat, ale už víme proč. Patriku Rybárovi totiž upadl beton, takže si ho musí připevnit znovu a lépe.
04:30'
Slovensko mělo v početní výhodě tlak, jenže žádnou gólovou šanci si nepřipsalo. Stále tedy platí bezbrankový stav. Gólovku jsme neviděli ještě žádnou.
04:09'
Francie hraje v pěti!
03:44'
Slováci jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Florian Hardy byl však proti střele připraven a puk vyrazil.
03:07'
Andrej Sekera nyní z první posunul kotouč na Tomáše Tatara, jenž se do puku taktéž opřel z první. Trefil ale jen boční konstrukci branky.
02:35'
Erik Černák nyní táhl celou útočnou akci. Slováci se totiž dostali do rychlého přečíslení, ovšem jeho pokus byl sražen a gólman nemusel zasahovat.
02:18'
Tomáš Tatar zvládl v těžké pozici u mantinelu posunout puk na Erika Černáka. Tomu však přeskočil puk hokejku a skončil až za modrou, píská se ofsajd.
02:09'
Vyloučení v týmu Francie (Pierre Crinon – 2 min., podrážení).
01:43'
Marko Daňo se dostal ke střele z dobré pozice, jenže ta byla sražena mimo nebezpečí. Každopádně Slováci mají výhodu a budou hrát přesilovou hru.
01:14'
Směrem dopředu se něco pokoušela vymyslet Francie, jenže zde nepředvedla vůbec nic. Jen nahodila puk a raději celá pětka vystřídala.
00:45'
Martin Marinčin dostal hned dvě možnosti ke střele, ale ani jedna se mu nepovedla. Ta první skončila už na prvním soupeři, zatímco ta druhá na druhém.
00:34'
A bylo to právě Slovensko, které se dostalo k první střele v zápase. Erik Černák napřáhl na modré, ale jeho pokus byl sražen jen do ochranné sítě.
00:12'
A už se hraje! Slováci dnes budou muset bezpodmínečně vyhrát, aby si zachovali alespoň nějakou naději na postup do čtvrtfinále. Tak uvidíme.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Francie: Hardy (Buysse) – Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Valier, Treille, Bertrand – Berthon, Leclerc, Ritz – Perret.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Krištof, Nagy, Studenič – Lantoši, Sukel', Daňo – Buc, Zigo, Liška – Lunter.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE).
Slovensko

Umístění v tabulce: 6.
Počet bodů: 3
Skóre: 13:14

Slováci začali letošní šampionát velmi dobře. V úvodním duelu totiž narazili na Spojené státy americké, které sice byly favoritem zápasu, jenže Slovensko je dokázalo porazit 4:1. Od té doby však Slováci čítají jen porážky. Ta první přišla hned další den, kdy hráli s Finskem. To byl sice vyrovnaný zápas až do konce druhé třetiny, jenže v té třetí Finsko vstřelilo dvě branky, zatímco Slovensko ani jednu. Poté následovaly dva kolapsy během posledních dvou minut. V zápase s Kanadou totiž kanadští hráči rozhodli o své výhře dvě vteřiny před koncem zápasu. Ještě větší kolaps však přišel v zápase s Německem. Zde totiž ještě dvě minuty před koncem Slovensko vedlo o jednu branku. Němci to tedy zkusili bez gólmana a srovnali. To však nebylo. Pak se dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy Draisaitl, který zmrazil slovenské diváky necelou půl minut před koncem. Pro případný postup do čtvrtfinále je to pro Slováky velká trhlina, odteď už musí jen vyhrávat, a ani to nebude znamenat jistotu postupu.
Poslední zápas:

 Německo – Slovensko 3:2

Branky a nahrávky: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Y. Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels, Kahun) – 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. L. Hudáček (Pánik, Tatar).

Německo: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Kahun, Draisaitl (A), Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer – Bergmann.

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukel', Studenič – Daňo, L. Hudáček, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.
Slovenské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Martin Marinčin (1+3)
Nejlepší střelec týmu: Matúš Sukeľ – 3
Nejlepší nahrávač týmu: Martin Marinčin, Richard Pánik, Marian Studenič – 3
Nejtrestanější hráč: Ladislav Nagy – 12 min.

Brankáři:

Patrik Rybár – 1 výhra, úspěšnost zákroků – 86,96%, průměr inkasovaných branek – 3,72.
Marek Čiliak – 0 výher, úspěšnost zákroků – 87,27%, průměr inkasovaných branek – 2,96.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 33,33%
Oslabení: 54,55%
Francie

Umístění v tabulce: 7.
Počet bodů: 1
Skóre: 8:21

Francie započala svou cestu šampionátem v sobotu, když se utkala s Dánskem a tomuto zápasu tedy moc nechybělo. Francie se dostala až do vedení o dvě branky, jenže ani to jí nestačilo. Ze zápasu si nakonec odnesla bod za prohru v samostatných nájezdech. Další body už francouzští hráči nepřidali. V dalším zápase totiž padli vysoko 1:7 a v zápase se Spojenými státy neměli nejmenší nárok. Další utkání odehrála Francie s Německem a ani zde se bodu nedočkala, jelikož padla 1:4. V posledním zápase se francouzští hokejisté utkali s Kanadou. V tomto zápase celkem rychle prohrávali o tři branky, ale celkem nečekaně se ještě zvládli do zápasu vrátit a stáhnout ztrátu na rozdíl jednoho gólu. Jenže to bylo od Francie vše, jelikož nakonec ještě dvakrát inkasovala a padla 2:5.
Poslední zápas:

 Kanada – Francie 5:2

Branky a nahrávky: 9. Mantha (Theodore, Severson), 11. Nurse (Marchessault, Dubois), 17. Cirelli (Couturier, S. Reinhart), 49. Mantha, 51. Mark Stone (Marchessault) – 37. Fleury (Chakiachvili, Guttig), 43. Rech.

Kanada: Hart (M. Murray) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, P. Myers, Theodore – Dubois, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, D. Strome – Joseph, Bertuzzi.

Francie: Buysse (Ylönen) – Gallet, Hecquefeuille, Chakiachvili, Thiry, Janil, Crinon, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Ritz, Treille, Bertrand – Valier, Berthon, Leclerc – Perret.
Francouzské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Valentin Claireaux (1+2) a Tim Bozon (0+3), Damien Fleury (3+0), Anthony Rech (2+1).
Nejlepší střelec týmu: Damien Fleury – 3
Nejlepší nahrávač týmu: Tim Bozon – 3
Nejtrestanější hráč: Valentin Claireaux – 6 min.

Brankáři:

Sebastian Ylonen – 0 výher, úspěšnost zákroků – 83,33%, průměr inkasovaných branek – 7.
Florian Hardy – 0 výher, úspěšnost zákroků – 89,71%, průměr inkasovaných branek – 3,42.
Henri-Corentin Buysse – 0 výher, úspěšnost zákroků – 89,13%, průměr inkasovaných branek – 5.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 25%
Oslabení: 72,73%
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud