Slovensko - Dánsko | ONLINE | 21.5.2019 16:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Dánsko - 21. května 2019   16:15

Ukončeno
Slovensko
Slovensko
39:04' Marinčin (Studenič, Nagy) • ' Nagy 
2:1
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

2:0 (SN)

Dánsko
Dánsko
46:41' Boedker  (P. Russell, Jensen Aabo)
Slovensko
Sestavy:
Godla (Čiliak) – Sekera (A), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Daňo – Nagy (C), Krištof, Studenič – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.
Rozhodčí
Brett Iverson (CAN), Linus Öhlund (SWE) – Joep Leermakers (NED), Hannu Sormunen (FIN)
Steel Arena
7440 diváků
Dánsko
Sestavy:
Dahm (Galbraith) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Jensen Aabo (A), Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Storm, Jesper Jensen, Nicklas Jensen – Bau Hansen, Madsen (A), Meyer – Poulsen, Jakobsen, Olesen – From.
Přenos se aktualizuje automaticky

Teď už je to ode mě ale opravdu všechno. Těšit se můžete brzy na přenosy zápasů Kanady s USA tady z Košic, nebo Švédska s Ruskem z Bratislavy. Těším se u dalších onlajnů na počtenou!
Až teď opouští tým Slovenska ledovou plochu za bouřlivého potlesku a střídajících se pokřiků "Laco Nagy" a "ďakujem". Kapitán Slovenska se před tím na hřišti objevil i se svojí rodinou, přijímal gratulace a dary. Slzy se draly do očí nejednoho fanouška kolem mě.
Dánové už zmizeli v mixzóně, kde poskytnou poslední rozhovory, tým Slovenska ještě zůstává na ledě a utvořil takový půlkruh kolem středového kruhu na počest svého kapitána. Moderátor teď vzpomíná na veškeré milníky, jichž devětatřicetiletý Ladislav Nagy dosáhl. Na kostce nad ledem se promítají jeho nejslavnější a nejdůležitější momenty kariéry.
Je rozhodnuto, Slováci skončili šampionát vítězstvím! Hrdinou zápasu se stal Ladislav Nagy, který speciálně dnes dostal kapitánské céčko, protože se jedná o jeho poslední reprezentační zápas. A právě kapitán Slovenska rozhodl o vítězství v samostatných nájezdech, vyprodaná aréna svorně skanduje "Laco Nagy"! Jako už poněkolikáté na tomto turnaji z této atmosféry naskakuje husí kůže.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Markus Lauridsen (DEN) a kdo jiný než Ladislav Nagy (SVK)!

Oba týmy dneškem na turnaji končí, zbývá ještě vyhlásit jejich nejlepší hráče za celý jeho průběh. Z týmu Dánska byli vybráni Frederik Storm, Peter Regin a Mikkel Boedker (DEN), na druhé straně pak Andrej Sekera, Erik Černák a Matúš Sukeľ (SVK).
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Slovensko.
Autorem vítězné branky je LADISLAV NAGY.
Michal Krištof trefil mezírku mezi brankářovými betony a je rozhodnuto!
Frederik Storm našel jenom brankářovu lapačku.
Tomáš Tatar se dostal do ostrého úhlu a netrefil se.
Nicklas Jensen zblízka neuspěl.
Ladislav Nagy, který se loučí s kariérou a dnes má kapitánské céčko, rozjásal arénu.
Denis Godla skočil Reginovi pod hokejku a kotouč mu vypíchl.
Ani Matúš Sukeľ svůj pokus nezakončil.
Mikkel Boedker se rozjel hodně rychle, ale neuspěl.
Marián Studenič svůj nájezd nezakončil, v poslední chvíli mu utekl kotouč.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení branka nepadla. O tom, jestli se Slovensko s domácím šampionátem rozloučí vítězně či nikoliv, tak rozhodnou až samostatné nájezdy. Ty začnou za malou chvíli, až rolby upraví ledovou plochu.

Střely na bránu po prodloužení: 28:14
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Ještě Michal Krištof mířil dopředu a stihl vystřelit, Sebastian Dahm jeho přízemní ránu vyrazil pravým betonem.
64:42'
Mikkel Boedker to vzal na sebe a mířil dopředu jeden na jednoho, přes Erika Černáka se ale neprosadil.
64:23'
Teď kombinují Dánové, v přechodu do útoku je ale brzdí vlastní nepřesnosti.
63:57'
Andrej Sekera se tentokrát vydal na útočný výlet, z levé strany ale hostující bránu minul. Jeho rána se po mantinelu svezla ven do středního pásma.
63:35'
Andrej Sekera nahodil puk před bránu, nikdo jej ale nezasáhl a Sebastian Dahm pohodlně zasahuje betony.
62:47'
Slovensko bylo dlouho na puku a řítilo se znovu dopředu, za modrou čarou o kotouč ale přišlo.
62:11'
Slovensko se stále drží v útočné třetině, Michal Čajkovský a po něm ani Marián Studenič ale bránu neohrozili.
61:31'
Matúš Sukeľ zvedl diváky ze sedaček po svém průniku z pravého křídla, puk ale na bránu nedostal.
60:57'
Tomáš Tatar díky agresivnímu napadání vybojoval kotouč v útočné třetině, jeho spoluhráči ale následně kotouč ztratili.
60:10'
Dánové byli na buly úspěšnější a dostali se do útočného pásma, než se ale rozestavili, Libor Hudáček už byl zpátky ve hře.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se podařilo Dánům vyrovnat, přesilovou hru pět na tři využil Mikkel Boedker. Po základní hrací době je tak stav utkání vyrovnaný, pokračovat se bude pětiminutovým prodloužením, ve kterém čeká Dány ještě 10 sekund přesilová hra čtyř proti třem.

Střely na bránu po třetí třetině: 26:12
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:14'
Slovensko hraje ve vlastním oslabení s pukem na holích a šetří čas z Hudáčkova trestu. Dávid Bondra dokonce vystřelil z levé strany, Sebastian Dahm byl ale pozorný.
58:32'
Slovensko mohlo zahrozit i ve vlastním oslabení, Adam Liška by ale mezi kruhy v péči hned třech bránících hráčů, přes ně se k němu přihrávka nedostala.
58:09'
Vyloučení v týmu Slovensko (Libor Hudáček – 2 min., hrubost).
58:09'
Tribuny teď nespokojeně pískají, protože Libor Hudáček po tvrdém hitu na svoji osobu začal oplácet, a na dvě minuty bude potrestán jenom on.
58:09'
V Košicích je dnes na poslední zápas Slovenska opět vyprodáno. Oficiální údaj o návštěvě tedy zní, že se na tribunách Steel Areny nachází 7440 diváků.
57:44'
Až teď mohou hosté poslat na led čerstvé síly. Znovu puk vyhodili, ale mnohem šikovněji tak, aby se už o zakázané uvolnění nejednalo.
57:38'
Ani teď si unavení Dánové ještě neodpočinou. Puk sice z buly získali, ale znovu jej vyhodili jenom na zakázané uvolnění.
57:27'
Dánové jsou pod tlakem a vyhodili puk jenom na zakázané uvolnění. Rozhodčí teď ukazuje na unavené hráče, kteří skočili na střídačku, aby se vrátili do hry.
56:47'
Róbert Lantoši měl dobrou rychlost, jenže se dostal do velmi ostrého úhlu. Přesto se pokusil vystřelit, trefila ale jenom boční konstrukci.
56:01'
Marián Studenič převzal kotouč v útočném pásmu a pak jen přenechal Ladislavu Nagyovi. Ten vylákal brankáře z brány a nabízel puk před brankoviště, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
55:03'
Puk se zpoza dánské svatyně odrazil před ní k Tomáši Tatarovi, ten ale zblízka a bez přípravy trefil jenom dobře postaveného Sebastiana Dahma.
54:28'
Mikkel Boedker zavezl puk do útoku po pravé straně a snažil se vystřelit přes obránce, Andrej Sekera ale jeho pokus srazil za bránu.
53:50'
Phillip Bruggisser vyslal od modré čáry pořádně jedovatou ránu. Ta ale mířila vedle, takže Denis Godla mohl nakonec zůstat klidný.
53:17'
Libor Hudáček se hned po návratu z trestné lavice zapojil do útočné akce, mezi třemi bránícími hráči ale kotouč neudržel.
52:45'
Slovensko se osvobodilo, už se ale musí zase bránit. Dánům návrat do útočné třetiny nezabral příliš času.
52:07'
Peter Regin s Mikkelem Boedkerem dobře kombinovali, druhý hráč ale nezpracoval prudkou přihrávku a nemohl zakončovat za přesouvajícího se gólmana.
51:23'
Dánové získali puk z buly, jejich kombinaci ale brzy zastavil Martin Marinčin, který následně vyhodil puk přes všechny čáry.
51:07'
Vyloučení v týmu Slovensko (Libor Hudáček – 2 min., vysoká hůl).
50:40'
Dánové se usadili v pásmu soupeře a vykoledovali si faul. Zatím hrají v ponechané výhodě se šesti hráči v poli.
49:58'
Slovensko se díky předchozí šanci dostalo do tlaku a Libor Hudáček byl ve dvou nadějných pozicích, ani jednou ale dánského brankáře nepřekonal. Ve druhém případě neuspěl se střelou z prostoru mezi kruhy.
49:34'
Michal Krištof zavezl puk po křídle do útoku a počkal si na Marka Daňa, který mu přijel z druhé vlny. Jeho tvrdou ránu ale Sebastian Dahm zastavil.
48:42'
Marián Studenič se natlačil z levého křídla až před brankoviště, kde se snažil jít do dlouhé bekhendové kličky a zasunout puk za brankářovy betony, to se mu ale nepodařilo.
48:22'
Andrej Sekera je na ledě a Slovensko je kompletní. Dánové se v pokračující přesilové hře vůbec nedostali do útočného pásma.
47:36'
Dánové samozřejmě pokračují v klasické přesilové hře, musí ale začít od vlastní brány. Adam Liška vyvezl kotouč až na soupeřovo území.
46:41'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Ani hlasitý pískot nevyrušil Dány při kombinaci. Puk postupně putoval kolem celého pásma, až jej nakonec Patrick Russell přihrál přes brankoviště a MIKKEL BOEDKER z úhlu procedil puk do sítě! Asistence: Patrick Russell, Jesper Jensen Aabo.
46:22'
Vyloučení v týmu Slovensko (Andrej Sekera – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
46:10'
Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Daňo – 2 min., krosček).
45:43'
Oliver Lauridsen střílel od modré čáry, do jeho rány ale srdnatě skočil Libor Hudáček, který puk tělem zablokoval.
44:48'
Michal Čajkovský z vlastního pásma vystřelil na hostujícího brankáře, aby se nejednalo o zakázané uvolnění, a odešel střídat.
44:18'
Nicklas Jensen zachytil kotouč na levém kruhu a okamžitě vypálil, ale mířil hodně nepřesně. Z dobré pozice vystřelil vysoko nad bránu.
43:55'
nezajímavou část hry se snažil rozčísnout svojí akcí Patrick Russell. Ten se na levém křídle natlačil za obránce, pak už ale nic nevymyslel. Nepřesná přihrávka skončila na holích domácích.
42:43'
Na pravé straně se otevřel prostor před Adamem Liškou. Ten si nabruslil do kruhu, odkud vyslal střelu zápěstím, ta ale mířila do připraveného dánského brankáře.
42:20'
Matúš Sukeľ se dobře podíval a našel nad kruhy volného Róberta Lantošiho. Ten se tvrdě opřel do kotouče, bránu ale netrefil.
41:27'
marko Daňo po pravé straně prošel až do pásma soupeře, tam ale o puk přišel. Dánové ovšem do protiútoku přejít nedokázali, chyběla jim přesnější rozehrávka.
40:19'
Denis Godla si připisuje první zákrok této třetiny. Jesper Jensen Aabo nahodil puk od modré čáry, který ještě změnil směr, slovenský brankář jej ale vyrazil betony.
40:01'
Začala třetí třetina.
Předváděná hra se v prostřední části hry o kousek zlepšila, především jsme ale byli svědky více zajímavých momentů, a nakonec i prvního gólu. O ten se k radosti plných tribun Steel Areny postaral střelou od modré čáry Martin Marinčin. Třetí dějství začne přibližně v 17:47.

Střely na bránu po druhé třetině: 18:9
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:39'
Dánové vyhráli vhazování v útočném pásmu a Nicklas Jensen se dvakrát snažil vystřelit, ani jednou se mu to ale nepodařilo.
39:04'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Jakoby teď Pavol Demitra shora dodal svým krajanům sílu a domácí se dostávají do vedení! MARTIN MARINČIN vyslal nenápadnou střelu od modré čáry,na kterou si sice hostující brankář sáhl, puk ale přesto zapadl do sítě! Asistence: Marián Studenič, Ladislav Nagy.
37:39'
Na kostce nad ledem se objevilo číslo 38 na černém pozadí. Tribuny vstaly jako jeden muž a ve stoje skandují jméno Pavol Demitra. Jde z toho mráz po zádech.
37:10'
Teď zase Dánové chvilku svírali svého soupeře. Jejich akce vyústila střelou Nicklase Jensena, jehož rána byla zblokovaná.
36:04'
Po souhře Hudáčka s Tatarem se dostal puk k Marku Daňovi, jeho střel zápěstím z okraje pravého kruhu zastavila až tyč!
34:57'
Erik Černák dostal přihrávku do pravého kruhu, kde byl úplně sám, jeho zápěstní pokus se stal ale snadnou kořistí Sebastiana Dahma, který zakročil lapačkou.
34:23'
Erik Černák posunul puk do útočného pásma a Ladislav Nagy se dostal ke střele, kotouč ale ještě před brankovištěm zastavil obránce Oliver Lauridsen.
34:11'
Ladislav Nagy se ve středním pásmu rozhlédl a uviděl na ose hřiště prchajícího Michala Krištofa. Ten zpracoval přihrávku a mířil sám na brankáře, Sebastian Dahm ale vyjel daleko z brány a puk chytil do své výstroje.
33:34'
Tomáš Tatar se snažil prosadit v souboji jeden na jednoho, na pravém kruhu jej ale zastavil Markus Lauridsen.
32:34'
Slovensko se dlouho drželo v pásmu soupeře a snažilo se o častou střelbu od modré čáry, Sebastian Dahm ale nemusel zasahovat ani jednou.
31:24'
Dávid Bondra bleskově otočil hru a pronikl na soupeřovo území kolem levého mantinelu. Odtud také rychle vystřelil, mířil ale do prostředka brány.
31:15'
Ve hře je hromada nepřesností. Po vyhrané buly Dánska střílel od modré čáry Oliver Lauridsen, ani on ale netrefil bránu.
30:45'
Martin Marinčin dostal nabito na modrou čáru, odkud bez přípravy vyslal prudkou dělovku, jeho rána mířila ale těsně za vzdálenější tyč.
29:32'
Marko Daňo se zmocnil kotouče ve středním pásmu, přešel modrou čáru a hned vystřelil na bránu. Jeho přízemní ránu zastavil Sebastian Dahm betony.
28:43'
Erik Černák zavezl puk do útoku, objel a sám se snažil zakončit, jenže jeho ránu srazili dánští obránci. Sebastian Dahm je tak bez práce.
28:22'
Frederik Storm teď vyfoukl kotouč trojici bránících hráčů a šel sám na bránu! Neměl ale už moc prostoru a jeho střelu k tyči lapil do rukavice Denis Godla.
27:40'
V těchto chvílích mají navrch Dánové, ani oni si ale nedokáží vytvořit pořádnou šanci. Patrick Russell vystřelil hned po přechodu modré čáry, ale znovu nepřesně.
26:26'
Teď se zase Dánové usadili v pásmu soupeře, Nicholas Jensen vyslal tvrdý projektil od modré čáry, ten byl ale opět nepřesný.
25:43'
Dávid Bondra byl v exkluzivní pozici na okraji pravého kruhu, jenže zamířil nepřesně a puk narazil jenom do mantinelu za bránou.
25:21'
Slovensko přešlo do rychlého protiútoku, který zakončoval z druhé vlny mířící Tomáš Tatar, jeho prudká rána zápěstím se ale mezi tři tyče nevešla.
24:43'
Střela Erika Černáka od modré čáry byla zablokovaná,k dorážce se tlačili Tomáš Tatar i Marko Daňo, ani jeden se ale ke kotouči nedostal.
23:44'
Dánové vyhráli buly v útočném pásmu a mohli začít přemýšlet, kudy povede jejich další kombinace, jenže tu zhatila už nepřesná přihrávka mezi obránci, kteří se sami vyhnali do středního pásma.
23:19'
Až teď musí Denis Godla zasahovat. Střela od modré čáry v podání Olivera Larsena pro něj byla ale lahůdkou, a puk s chutí schoval do lapačky.
22:58'
Nicholas Jensen vystřelil z okraje levého kruhu bez přípravy, jeho ránu ale zablokovali obránci Slovenska, puk na bránu neprošel.
22:20'
Slováci chybovali v rozehrávce, Dánsko jejich hrubku ale potrestat nedokázalo. Ze situace nevytěžilo ani střelu na bránu.
21:50'
Dávid Bondra se hnal za volným kotoučem, nevěděl ale, že stojí v ofsajdu. Hra je tak přerušena a vhazovat se bude u modré čáry.
20:58'
Tomáš Tatar se rychle dostal do útočné třetiny po levém křídle a od mantinelu mířil do horního rohu brány, Sebastian Dahm zasáhl pravým ramenem.
20:25'
Marián Studenič byl připravený před brankovištěm, kam na něj i mířila přihrávka, těsně před slovenským útočníkem byl puk ale zablokovaný.
20:01'
Začala druhá třetina.
První část tohoto utkání příliš hokejové krásy nepobrala. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit zajímavější šanci. O něco blíže ke gólu mělo Slovensko, když se puk odrazil k Liboru Hudáčkovi, jenž mohl dorážet do odkryté části klece, neposedný kotouč ale za záda dánského brankáře neusměrnil. Druhá perioda začne přibližně v 16:59.

Střely na bránu po první třetině: 7:3
20:00'
První třetina skončila.
19:26'
Dánové už jsou kompletní, ještě se ale musí bránit. Střela domácích z ostrého úhlu na pravém křídle ale příliš nadějí na úspěch neměla.
18:57'
Slováci za potlesku tribun dlouho kombinovalo, ne a ne ale vystřelit. K tomu se odhodlal až Michal Krištof, jeho ránu z levého kruhu ale zablokovali bránící hráči.
18:08'
Erik Černák na modré čáře puk nezachytil, ten mu utekl pár centimetrů za ní. Přestože se to fanouškům nelíbí, jedná se o jasný ofsajd.
17:38'
Andrej Sekera nahodil puk od modré čáry, ten byl ještě tečovaný. Sebastian Dahm jej sice lapačkou nepokryl, odražený kotouč od jeho betonů ale hosté vyhodili.
17:15'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mathias Bau Hansen – 2 min., pozdní dohrání).
16:26'
Michal Krištof nabral rychlost a po ose hřiště zavezl kotouč do útočného pásma. Tam jej rozehrál doleva na Mariána Studeniče, jeho ránu z úhlu Sebastian Dahm pokryl.
15:05'
Matúš Sukeľ dostal přihrávku na modrou čáru, do které se opřel hned z první. Sebastian Dahm měl ale dobrý výhled a přízemní střelu v poklidu vyrazil betony.
14:14'
Libor Hudáček zachytil špatnou rozehrávku soupeře v jeho pásmu a byl sám před brankářem, zblízka se mu ale nepodařilo zakončit podle jeho představ.
13:46'
Tým Slovenska se drží více na kotouči, jenže v útočné fázi si zatím vede špatně. Přesto ve Steel Areně panuje dobrá atmosféra.
12:52'
Oliver Larsen se po pravém křídle prosmýkl dopředu a na protější straně se mu nabízel Martin Fehérváry, ten ale dostal přihrávku daleko před sebe.
12:12'
Róbert Lantoši už neměl sílu pokračovat hřiště. Tak jen od červené čáry nahodil puk na bránu a odjel na střídačku.
11:05'
Tomáš Tatar se protáhl k levé tyči a u té protější hledal Marka Daňa. Toho nenašel, puk se ale odrazil k Liboru Hudáčkovi, jenž mohl dorážet puk do odkryté části klece, poskakující kotouč ale netrefil.
10:31'
Zajímavou akci předvedl Marián Studenič. Z pravé strany si posunul kotouč na osu hřiště, jeho střelu zápěstím vyrazil Sebastian Dahm pravým betonem.
10:05'
Frederik Storm se snažil najít přihrávkou přes brankoviště Nicklase Jensena, puk ale zastavil vracející se Michal Krištof.
09:33'
Frederik Storm se snažil prodrat dopředu po pravém křídle, narazil ale na Martina Fehérváryho, který dánského útočníka dál nepustil.
08:57'
Kvalitě hry teď nepřispěla ani přihrávka Andreje Sekery. Ten se snažil najít na ose hřiště rozjetého Adama Lišku, jeho dlouhá přihrávka ale doputovala jenom na zakázané uvolnění.
07:58'
Fanoušci si na tribunách hlasitě žádají gól, zatím nic ale nenasvědčuje tomu, že bychom se ho měli v následujících momentech dočkat.
06:54'
Před Andrejem Sekerou se otevřel prostor. Všichni jeho spoluhráči ale odjeli střídat, a tak musel slovenský obránce zase zařadit zpátečku.
05:56'
Adam Liška na pravém křídle dobře zpracoval puk odražené od hrazení, natlačil se za bránícího hráče, přihrávka do mezikruží ale nikoho nenašla.
04:56'
Ubojované utkání zatím nepřináší žádné výrazné šance. Změnit to chtěl Matias Lassen, jeho nahození od modré čáry ale na bránu neprošlo.
03:33'
Jesper Jensen zavezl puk do útočného pásma po levém křídle, pak předal zadovkou puk Oliveru Lauridsenovi, jehož tvrdá rána od modré čáry mířila mimo tři tyče.
02:31'
Čtveřice hráčů zašlápla kotouč v rohu slovenského pásma. Sudí už se na tuto bezvýchodnou situaci nemohl dívat, a tak raději zapískal.
01:50'
Slovenští hokejisté mají od úvodních minut navrch, zatím si ale nevypracovali kloudnou střeleckou možnost.
00:55'
Tomáš Tatar našel na pravém křídle rozjetého Libora Hudáčka, ten ale neprošel přes dvojici bránicích hráčů.
00:10'
Slovensko se po vyhrané buly ujalo kotouče, jejich nahození ale sbírají obránci v červeném.
00:01'
Utkání právě začalo.
Zahajovací formace se staví kolem středového kruhu, závěrečné přestavení obou mužstev na tomto šampionátu za malou chvíli odstartuje.
Za obrovského potlesku a jásotu právě nastupují slovenští hokejisté, kteří v dnešním utkání nastoupí v bílých dresech. Hostující Dánové nastupují jakou druzí, budou hrát v červeném.
Úvodní sestavy:

Slovensko: Godla (Čiliak) – Sekera (A), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Daňo – Nagy (C), Krištof, Studenič – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo.

Dánsko: Dahm (Galbraith) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Bruggisser, Jensen Aabo (A), Nicholas Jensen, O. Larsen, Lassen – Boedker, Regin (C), P. Russell – Storm, Jesper Jensen, Nicklas Jensen – Bau Hansen, Madsen (A), Meyer – Poulsen, Jakobsen, Olesen – From.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Linus Öhlund (SWE) – Joep Leermakers (NED), Hannu Sormunen (FIN).
Průběžná tabulka skupiny A:

1. Finsko – 16 bodů, skóre 22:11, 7 zápasů
2. Kanada – 15 bodů, skóre 33:11, 6 zápasů
3. Německo – 15 bodů, skóre 18:18, 7 zápasů
4. USA – 14 bodů, skóre 27:12, 6 zápasů
5. Slovensko – 9 bodů, skóre 26:18, 6 zápasů
6. Dánsko – 5 bodů, skóre 17:21, 6 zápasů

7. Velká Británie – 2 body, skóre 9:41, 7 zápasů
8. Francie – 2 body, skóre 14:34, 7 zápasů
Poslední zápas:

 Kanada – Dánsko 5:0

Branky a nahrávky: 1. Dubois (Marchessault, Mark Stone), 7. McCann (Turris), 9. Marchessault (Severson, Mark Stone), 34. S. Reinhart (Couturier, Chabot), 45. S. Reinhart (P. Myers, Cirelli)

Kanada: Hart (52. Blackwood) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Dubois, Mark Stone (A), Marchessault – Couturier (A), S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris (C), Mantha – Henrique, D. Strome, Joseph – Bertuzzi.

Dánsko: Galbraith (Dahm) – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo (A), O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser – P. Russell, Boedker, Regin (C) – Storm, Nicklas Jensen, Jesper Jensen – Madsen (A), Bau Hansen, From – Jakobsen, Poulsen, Meyer – Olesen.
 Dánsko

Dánsko se na turnaji trápilo. Jediným výrazným výsledkem je vítězství 9:0 nad Velkou Británií, pak už bodovalo jen proti Francii, kterou ve svém prvním zápase na turnaji porazilo po samostatných nájezdech.

Dalším bodům byli seveřané nejblíže v utkání s Německem, kdy ve třetí třetině snížili na rozdíl jediné branky. Další gól už ale nepadl, Němci se prezentovali slušnou obrannou hrou, která udržela dánské útočníky na uzdě.

Severoamerickým soupeřům Dánové příliš odporu nekladli, nejzajímavější výsledek uhráli z trojice favoritů proti Finsku. V severském derby se Dánové dostali zkraje druhé třetiny do vedení, favorizovaný celek pak ale třemi góly vývoj utkání otočil.

Dánsko se navíc během turnaje muselo vypořádat s nemilou komplikací. Po třech zápasech tým podle interní dohody opustil tahoun Lars Eller, který je do teď nejproduktivnější hráč týmu, přestože odehrál o polovinu zápasů méně. Nikdo ze spoluhráčů jeho bodový přísun nahradit nedokázal.

Umístění v tabulce: 6.
Počet bodů: 5
Skóre: 17:21
Nejproduktivnější hráč: Lars Eller (2+3)
Poslední zápas:

 Velká Británie – Slovensko 1:7

Branky a nahrávky: 18. Hammond (Richardson) – 3. Sekera (Buc), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof, Nagy), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. Sukeľ (Liška, Koch), 58. Bondra (Koch, Nagy)

Velká Británie: Bowns (17. Whistle) – O'Connor, D. Phillips, Lee, Richardson (A), Ehrhardt, Mosey, Billingsley – Lake, Davies, Betteridge – Farmer, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Perlini, Shields – Ferrara, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lewis.

Slovensko: Godla (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry – Tatar (A), L. Hudáček, Pánik – Nagy (A), Krištof, Studenič – Daňo, Sukeľ, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Bondra, Zigo.
 Slovensko

Naši východní sousedé měli na začátek turnaje nejtěžší možný los. Postupně vyzvali týmy USA, Finska a Kanady. Začali ale výborně, hned v prvním utkání překvapivě porazili Spojené státy. Na Finsko ve druhém kole sice nestačili, jejich výkony ale vzbuzovaly naděje.

Slovensko pokračovalo výborně i proti Kanadě, kdy doslova do poslední sekundy sahalo po bodech. Hokejisté javorových listů rozhodli až v poslední možný moment před zazněním sirény. V dalším utkání proti Německu byli Slováci dvě minuty od třech bodů, nakonec ale nezískali ani jeden.

Od té doby už neměli postupový klíč od bran čtvrtfinále ve svých rukou a museli spoléhat na zaváhání soupeřů. To nepřišlo, pro Slovensko tak i přes výborný start skončí šampionát už v základní skupině.

Umístění v tabulce: 5.
Počet bodů: 9
Skóre: 26:18
Nejproduktivnější hráč: Richard Pánik (1+6)
Hezké odpoledne z košické Steel Areny! Vítám vás u on-line přenosu zápasu mezi Slovenskem a Dánskem. Ani jednomu týmu už o nic nejde, své postavení v tabulce už nezmění. Přesto budou chtít poděkovat svým fanouškům za podporu, což pro domácí Slovensko platí dvojnásob. Ani jedno mužstvo tak nic určitě nevypustí. Utkání začíná v 16:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud