Švýcarsko - Rakousko | ONLINE | 14.5.2019 20:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Rakousko - 14. května 2019   20:15

Ukončeno
Švýcarsko
Švýcarsko
19:28' Fiala (Hischier, Praplan) • 53:02' Josi (Loeffel, S. Moser) • 58:34' Kurashev (Hischier) • 59:48' Andrighetto (Diaz, Praplan)
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
Rakousko
Rakousko
Švýcarsko
Sestavy:
Berra (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Diaz (C), Moser, Frick, Loeffel, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Andrighetto, Haas – Ambühl, Rod, Bertschy – S. Moser (A).
Rozhodčí
Kaukokari, Rantala – Nikulainen (všichni FIN), Jensen (DEN)
Ondrej Nepela Arena
4488 diváků
Rakousko
Sestavy:
Kickert (Starkbaum) – Schlacher, Pallestrang, Schumnig, Heinrich, Peter, Wolf, Strong, Unterweger – Schneider, Ganahl (A), Herburger (A) – T. Raffl (C), M. Raffl, Hofer – Zwerger, Haudum, Baumgartner – Rauchenwald, Obrist, Cijan.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z naší strany je to pro dnešek vše, přejeme vám pěkný zbytek večera!
Švýcaři si tak potřetí na turnaji poslechnou svou hymnu.
Utkání je u konce! Rakousko bojovalo, Švýcarsko ale dnes vyhrálo naprosto zaslouženě. Celý zápas sice drželo těsné vedení 1:0, bylo však výrazně lepší, o čemž vypovídá počet střel. Rakousko navíc srážela mnohá oslabení, kvůli kterým v závěru inkasovalo další tři trefy. Tým ze země helvétského kříže tak vítěží 4:0 a nadále zůstává neporažen.
Nejlepší hráči utkání

Švýcarsko – Roman Josi
Rakousko – David Kickert
Střely na bránu celkem:

Švýcarsko: 45 (9, 22, 14)
Rakousko: 18 (6, 4, 8)
Střely na bránu ve třetí třetině:

Švýcarsko: 14
Rakousko: 8
Konec zápasu.
59:48'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko dvanáct vteřin před koncem střílí čtvrtý gól! Hráči v červeném rozjeli rychlou kombinaci na jeden dotek, kterou přesnou ranou z vrcholu kruhu zakončil SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Raphael Diaz, Vincent Praplan.
59:35'
Ještě v závěru zápasu přichází jedno vyloučení na rakouské straně, Raphael Wolf dostává dvě minuty za krosček na protihráče, který se snažil dorážet v předbrankovém prostoru.
59:34'
Roman Josi ještě jednou vypálil od modré, David Kickert si ale i přes sérii tečí poradil.
Dnešní utkání mezi Švýcarskem a Rakouskem sleduje v Ondrej Nepela Areně 4488 diváků.
59:00'
Vyloučení v týmu Rakousko (Raphael Herburger – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
58:34'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Rakousko nejdříve nevyužilo přečíslení dva na jednoho a následně domácí definitivně rozhodují! Nico Hischier přihrál na modré rozjetému PHILIPPU KURASHEVOVI, který mezi kruhy stahovačkou obešel obránce a poté poslal kotouč přesně k tyči. Asistence: Nico Hischier.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:39'
Ve vlastním oslabení se do útoku vydal po levé straně Alexander Rauchenwald, ten chtěl v rohu hřiště zpětnou přihrávkou přenechat kotouč svému spoluhráči, jenže ten za ním nebyl a kotouče se zmocnilo Švýcarsko.
57:32'
Vincent Praplan chtěl skrz brankoviště poslat touš na svého spoluhráče, jenže David Kickert šikovně vložil do jeho pasu svou hůl.
57:08'
Rakousko se nejspíše definitivně připravuje o šanci na zvrat. Thomas Raffl (AUT) je totiž poslán na lavici vedle boxu časoměřičů za vysokou hůl.
56:24'
Střela Raphaela Diaze prolétla mezi nohama bránícího hráče, Kickert však nemusel zasahovat, jelikož šla dva metry vedle levé tyče.
56:06'
Romain Loeffel vyslal na bránu Rakouska tvrdý projektil, který si to ale namířil těsně vedle.
55:29'
Kevin Fiala se natlačil z pravé strany před bránu a snažil se zasunout kotouč k bližší tyči, tam byl pozorně připraven gólman Kickert a nepropustil puk za brankovou čáru.
54:39'
Lehké nahození na švýcarského brankáře vyslal rakouský kapitán Thomas Raffl, Berra kotouč vyrazil a Švýcaři mohou založit protiakci.
54:32'
Peter Schneider přihrával před bránu Martinu Schumnigovi, ten se ale ze své pozice zmohl akorát na slabou bekhendovou střelu, se kterou neměl Reto Berra žádné problémy.
53:48'
Několik faktů bychom měli ještě v zásobě, nicméně plexisklo je opraveno! Můžeme pokračovat!
Dáme si zajímavost i ze švýcarského týmu. Brankáři Retu Berrovi dnes kryje záda Robert Mayer, který má napůl české občanství a s hokejem začínal v Havířově.
Pokusíme se zabavit i vás, dáme si jednu menší zajímavost. Za rakouský tým hrají dva bratři Thomas a Michael Rafflovi. V kabině je navíc doplňuje bratranec Alexander Rauchenwald. A aby toho nebylo málo, jejich otcové spolu společně vyhráli tři tituly v rakouské lize. Doslova hokejová rodina.
53:48'
Tohle bude ještě chvíli trvat. Rakušané náhlou pauzu využívají ke strategické poradě a moderátor se snaží zabavit diváky. Těch sice nedorazilo mnoho, přesto vytvořili poměrně dobrou atmosféru.
53:48'
Hráči už krouží po ledové ploše, aby neztratili provozní teplotu.
53:48'
Na plexisklu mezi střídačkami objevili rozhodčí nějakou závadu. Zápas se na chvíli pozdrží.
53:16'
Za další brankou se hnal na pravé straně rychle rozjetý Christoph Bertschy, svým zakončením na bližší tyč ale Kickerta nepřekvapil, ten byl připraven u levé tyče.
53:02'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko navyšuje vedení! Romain Loeffel přihrál na modrou čáru ROMANU JOSIMU, který se napřáhl a poslal kotouč na bránu. Jeho tvrdý pokus si nešťastně tečoval do vlastní sítě Manuel Ganahl a Rakousko tak už ztrácí dva góly. Asistence: Romain Loeffel, Simon Moser.
52:01'
Vzápětí se ke střele z mezikruží dostal Lino Martschini, jehož pokus byl tečován až do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
51:43'
Po vhazování střílel od modré obránce Lukas Frick, kotouč prolétl jen těsně vedle pravé tyče.
51:35'
Rakušané nebyli v defenzivě zrovna dobře postaveni, a tak raději vyhodili puk na zakázané uvolnění.
51:11'
Vincent Praplan nastřelil puk před bránu od pravého mantinelu, Kickert pouze vyrazil kotouč před sebe a k dorážce se dostal Nico Hischier, ale za jeho záda přes betony kotouč neprotlačil.
50:09'
Michael Fora vypálil od modré, jenže jeho střela byla tečována mimo tři tyče.
49:44'
Lukas Haudum nahrál na modré čáře na střelu z první Martinu Schumnigovi, před brankářem Berrou sice clonili hráči, i přesto si s tímto pokusem poradil.
49:19'
David Kickert nyní neudřel dělovku Romaina Loeffela od modré čáry, naštěstí pro něj se však v jeho blízkém okolí nenacházel nikdo ze Švýcarů.
49:13'
Po dalším zákroku Davida Kickerta následuje komerční přestávka.
49:02'
I tato početní výhoda branku nepřinesla, Rakousko hraje v plném počtu.
49:01'
Sražená švýcarská přihrávka ve středním pásmu skončila v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
48:35'
Kevin Fiala to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, jenže Davidu Kickertovi nikdo neclonil, a tak mohl v klidu zasáhnout.
48:01'
Švýcaři se prokombinovali rychlými přihrávkami do zajímavé pozice pro zakončení, z pravého kruhu střílel Grégory Hofmann, proti jehož pokusu se stačil včas Kickert přesunout.
47:30'
Hosté vyhazují.
47:20'
Po pokusu Raphaela Diaze se před bránou strhla menší skrumáž. Vše nakonec ukončil David Kickert, jenž ukryl kotouč pod svou lapačku. Rakousko už je navíc ve čtyřech.
47:02'
Na pravé straně v útočném pásmu zastavil Fabio Hofer (AUT) rozjetého Lina Martschiniho, jehož zahákoval, za což dostává dvě trestné minuty.
46:51'
Tým v červených dresech už hraje v pěti a začíná jeho zkrácená početní výhoda.
46:11'
Rakušané se nepřesnou přihrávkou připravují o útočnou třetinu, i nadále ale zůstávají u puku.
45:51'
A máme tu opět Romana Josiho. Ten vjel v plné rychlosti do útočného pásma a zkusil vystřelit zpoza obránce. Mířil ale mimo.
45:26'
Martin Schumnig projel s pukem rychle do třetiny podél pravého mantinelu, jeho zakončení na bližší tyč si Berra pohlídal a přerušil hru.
45:15'
Vincent Praplan opouští trestnou lavici.
45:14'
Hosté se připravují o přesilovku. Thomas Raffl (AUT) je vyloučen za hákování. Za jednu vteřinu se bude hrát čtyři na čtyři.
45:07'
Švýcaři začala oslabení dobře, když dostali puk hned po vhazování do středního pásma.
44:51'
Rakousko bude hrát necelých třicet vteřin pět na tři! Yannick Weber (SUI) narazil svého protihráče na mantinel a dostal trest na 2+10 minut.
44:34'
Raphael Diaz se dostal do zajímavé šance, když pálil z jízdy z levého kruhu, ale Berra puk úspěšně vyrazil.
44:15'
Rakušanům se nedaří usadit v útočném pásmu. Opět musí začínat na vlastní polovině.
43:36'
Pokus Michaela Raffla z pravé strany byl zblokován. Vzápětí se Švýcaři osvobozují.
43:15'
Vincent Praplan (SUI) se provinil v pravém kruhu podražením, za což si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
43:02'
Následně z podobné pozice pálil Yannick Weber, ani jeho střela ale nedoletěla do svého cíle.
41:57'
Od modré čáry střílel Lukas Frick, jeho střelecký pokus, který letěl deset centimetrů na ledem, zblokoval před brankou clonící spoluhráč.
41:33'
Rychlou souhru na levé straně útočného pásma zakončoval střelou příklepem Sven Andrighetto, bránící hráč srazil puk mimo hrací plochu.
41:04'
Romain Loeffel se napřáhl na modré a tvrdě vypálil. Jeho dělovku obětavě zblokoval jeden z Rakušanů, kterého puk trefil do velice nepříjemných míst.
40:44'
Po nepřesné rozehrávce musí Švýcarsko začít od vlastní brány, Rakousko vysoko napadá svého soupeře a znepříjemňuje mu rozehrávku.
40:29'
Markus Schlacher to zkusil z pravé strany, jeho ne moc povedenou střelu ukryl Reto Berra do své lapačky.
40:01'
Začala třetí třetina.
Prostřední dvacetiminutovka je minulostí. Druhé dějství nenabídlo moc pohledný hokej. Aktivnější jsou nadále hráči Švýcarska, kteří pálí jednu střelu za druhou. Rakousko ale drží skvělý brankář David Kickert, jenž musel předvést několik velmi těžkých zákroků. I po čtyřiceti minutách je tak stav 1:0 z pohledu domácího týmu a hráči s černou orlicí na dresech tak stále mají šanci na bodový zisk.

Nejvíce se na ledě nadále objevuje Roman Josi, který je navíc se svým spoluhráčem Simonem Moserem nejčastějším střelcem. Vhazování už jasně patří Švýcarům, kteří mají úspěšnost zhruba jednašedesát procent.
Třetí třetina začne přibližně v 21:54.
Střely na bránu ve druhé třetině:

Švýcarsko: 22
Rakousko: 4
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:38'
Vzápětí to obránce Nashville Predators zkusil od modré, tentokrát už bránu trefil, jenže jej vychytal David Kickert.
38:54'
V dnešním zápase velmi aktivní Roman Josi to tentokrát zkusil od pravého mantinelu. Jeho střela prosvištěla těsně nad břevnem.
38:41'
Lukas Haudum to zkoušel z levé strany téměř z nulového úhlu, jeho nástřel se neujal a rychle se musí vracet spolu se svými spoluhráči do obrany, jelikož Švýcarsko zakládá protiútok.
38:12'
Roman Josi posílal puk do brankoviště, jeho pas byl ale tečován přímo do lapačky Davida Kickerta.
36:48'
Rakousko hraje v plném počtu. Stav se tedy nezměnil ani po této početní výhodě.
36:37'
Ihned po vyhraném vhazování pálil příklepem od modré Roman Josi, kterému nabil Fiala, puk ale skončil na zadním mantinelu.
36:31'
Kevin Fiala přihrál přes celou šíři pásma Martschinimu, který měl před sebou odkrytou bránu. Střela mu ovšem úplně nesedla a David Kickert tak stihl zasáhnout.
35:39'
Rakušané vyhráli vhazování po pravici svého gólmana a Steven Strong poslal získaný kotouč přes všechny čáry, čímž alespoň na chvíli osvobodil své mužstvo.
35:34'
Dnes výborný gólman Rakušanů si připisuje další zákrok a přerušuje hru. Jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.
35:06'
Lino Martschini přihrál na modrou Romanu Josimu, jehož nekompromisní ránu vyrazil David Kickert.
34:48'
Před rakouskou brankou se po přerušení strhla menší potyčka, po níž bude hrát Rakousko oslabení. Michael Raffl dostal dvě minuty za hrubost.
34:47'
Roman Josi našel před bránou Simona Mosera, jenž okamžitě poslal touš na Davida Kickerta. Ten ale stihl zareagovat. Následně se před ním strhla menší potyčka.
34:28'
Hokejisté poměrně dlouho bojovali o puk v rohu hřiště u rakouské branky, nakonec se ho zmocnilo Rakouško a Michael Raffl ho obloučkem poslal ven z vlastního pásma.
34:04'
Sven Andrighetto se vrhl mezi dva obránce s černými orlicemi na dresech, jenže moc daleko se nedostal.
32:50'
Hráči Rakouska se sice snaží, ale zatím vystřelili na bránu pouze osmkrát. Soupeř je jasně přehrává.
32:16'
Hned poté pálil dvakrát od modré Michael Fora, jenže ani jeden z jeho pokusů se neujal. První mířil vedle levé tyče a druhý byl zblokovaný.
32:06'
Sven Andrighetto se prokličkoval až do ideální střelecké pozice, z mezikruží ale poslal černou gumu hodně mimo.
31:23'
Rakušané jsou kompletní.
31:22'
Po tvrdém projektilu Romana Josiho se Lino Martschini dostal hned ke dvěma dorážkám. Kotouč za Kickertova záda ale nepropasíroval.
30:29'
Švýcaři promarnili velkou šanci! Andres Ambühl nahrál z pravé strany při rychlém přečíslení před bránu Vincentu Praplanovi, jenže ten na puk nedosáhl, jinak by mohl poměrně dobře zakončovat do odkryté části brány.
30:15'
Hosté se opět osvobozují, hráčům s křížem na dresech se zatím početní výhoda nedaří.
29:28'
Rychle se do protiútoku hnal Patrick Obrist, na levé straně v rakouském útočném pásmu ho však rychle dojel obránce a zabrzdil celou akci tak, že nedošlo ani ke střele.
29:19'
Lino Martschini posílal touš do chumlu v brankovišti. Z něj ale vyšli vítězně Rakušané, kteří posílají puk na druhou stranu kluziště.
29:12'
Patrick Peter (AUT) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
28:31'
Slibně se rozvíjející protiútok Rakouska zastavilo postavení mimo hru.
27:48'
Raphael Diaz dostal od defenzivy našich jižních sousedů trochu více prostoru, a tak si od modré čáry sjel až mezi kruhy. Mířil do horního rohu, ten však těsně netrefil.
27:19'
Yannick Weber prověřil Kickerta z levé strany svým bekhendovým nahozením, rakouský brankář vyrazil puk pravým betonem a následně se k němu dostali jeho spoluhráči.
27:14'
David Kickert pro jistotu ukryl nahozený puk před dotírajícími hráči Švýcarska. Vhazovat se bude po jeho pravici.
26:51'
Je tu další rychle přerušení po vhazování před Kickertem, tentokrát to zkoušel od modré čáry Lukas Frick.
26:40'
Po chybě v rozehrávce hostující obrany se musel opět zaskvět David Kickert, který jen tak tak stačil vyrazit tvrdou střelu Lina Martschiniho. Následně jeho spoluhráči odpálili kotouč na icing.
26:31'
Po vyhraném vhazování si s kotoučem nabruslil do pravého kruhu Simon Moser s jehož střelou zápěstím na bližší tyč si Kickert poradil.
26:16'
Švýcaři se dostali do přečíslení dva na jednoho! Andres Ambühl přihrál Simonu Moserovi, který už mohl střílet, jenže ještě chtěl svému spoluhráči puk vrátit a to už mu bek Rakouska nedovolil. Prvně jmenovaný se poté ještě dostal k dorážce, tu už si ale David Kickert pohlídal.
26:04'
A následně se provinili i zakázaným uvolněním.
25:58'
Švýcaři neprošli s pukem do útočného pásma podél pravého mantinelu, čároví rozhodčí jim odpískali ofsajd.
25:41'
Kevin Fiala objel bránu a zkoušel zasunout kotouč za brankovou čáru. David Kickert se ale od jedné tyče k druhé přesunul včas.
25:08'
Sven Andrighetto si od pravého mantinelu sjel až do ideální střelecké pozice mezi kruhy, odkud mířil pouze do betonu švýcarského gólmana. O chvíli později si David Kickert poradil i s ranou Romana Josiho od modré čáry.
24:42'
Lino Martschini si po přejetí modré čáry s pukem na hokejce nabruslil do mezikruží, v dobré střelecké pozici však zamířil přímo do středu brány, kde byl připravený brankář Kickert.
24:11'
Kevin Fiala už se chystal k dalšímu zakončení, jenže ho zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
23:31'
Yannicku Weberovi utekl puk od hokejky na útočné modré, Rakousko se ho rychle zmocnilo a z rychlého útoku pálil z levé strany Raphael Herburger. Jeho pokus přizvedl bránící hráč těsně nad horní tyč.
23:22'
Pokus Kevina Fialy z pravého kruhu byl zblokován. Druh perioda zápasu zatím moc atraktivní hokej nepřináší.
23:02'
Kotouč skončil ve výstroji některého z hráčů a hra je přerušena. Buly proběhne po pravici Reta Berry.
22:05'
Přihrávku Grégoryho Hofmanna z rohu hřiště Rakušané vystihli a snažili se přejít do rychlého brejku, z něj se však do zakončení nedostali.
21:23'
Lino Martschini zavezl kotouč do útočného pásma a poslal jej na sjíždějícího Grégoryho Hofmanna, který nikým neatakován mířil mezi Kickertovy nohy. Ten ale sklapl betony včas.
20:52'
Druhé dějství zahájil střelou z levého křídla Manuel Ganahl, jenž trefil Berrovu lapačku.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 21:03.
Máme za sebou první třetinu. V té se nejdříve hrál vyrovnaný hokej, jenže poté si Švýcarsko zahrálo dvě přesilové hry, díky kterým dostalo soupeře pod tlak. Rakušané nestíhali, přesto drželi bezbrankový stav. Hráči s černými orlicemi na dresech poté dostali k dispozici čtyřminutovou početní výhodu, tu ale nevyužili a ke slovu se tak dostal tým ze země helvétského kříže, který se chvíli před první sirénou dostal do vedení.

Nejvíce vytíženým hráčem byl v úvodní periodě švýcarský Roman Josi, jenž na ledě strávil šest minut a třiačtyřicet vteřin. Zajímavé také je, že na vhazování se o několik procent daří více Rakousku, přestože centr prvního útoku, Raphael Herburger, prohrál všech pět buly, ke kterým se postavil.
Střely na bránu v první třetině:

Švýcarsko: 9
Rakousko: 6
20:00'
První třetina skončila.
19:28'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko se ujímavá vedení v samotném závěru první části zápasu! Švýcaři rozjeli rychlou akci po levé straně, při přečíslení našel Nico Hischier svým přesným pasem na pravé straně volného KEVINA FIALU a ten pálil z první přesně nad rameno brankáře Kickerta. Asistence: Nico Hischier a Vincent Praplan.
19:17'
Peter Schneider přihrál na modrou Martinu Schumnigovi, jehož projektil z voleje lapil Reto Berra. Ve stejnou chvíli se Roman Josi vrátil na led.
18:02'
Švýcarsku se nepovedlo vyhodit puk z vlastní třetiny a Rakousko se málem dostalo do velice zajímavé příležitosti, když Raphael Herburger hledal svou přihrávkou z levého rohu před brankou zcela volného Schlachera, jenže k němu kotouč neprošel.
17:53'
Pokus Dominica Zwergerera od pravého mantinelu byl sražen mimo brankovou konstrukci.
17:02'
Manuel Ganahl vybojoval puk za bránou a nejel si před Reta Berru. I přes tři dotírající soupeře dokázal zakončit, švýcarský gólman ale jeho dobře umístěnou střelu pokryl.
16:04'
Domácí celek vyhazuje, Rakousko musí začít ve svém obranném pásmu.
15:48'
Po chvíli přihrávání si v útočné třetině se nakonec rozhodl vypálit Patrick Peter, jenž trefil hrudník brankáře Reta Berry.
15:15'
Roman Josi se snažil na polovině hřiště u mantinelu v zárodku zastavit rakouskou akci, jenže si při tom počínal nedovoleně a v souboji zasáhl protihráče hokejkou příliš vysoko a oslabí svůj tým na čtyři minuty.
15:08'
Sven Andrighetto se při situaci dva na dva rozhodl pro individuální zakončení, které jeden z obránců Rakouska tečoval nad břevno.
14:12'
Tristan Scherwey chtěl při rychlém přečíslení adresovat přihrávku Philippu Kurashevovi, jenže ten na puk těsně nedosáhl.
14:06'
Další rychle podniknutý útok Rakouska, ani tentokrát však nemusel Berra zasahovat, Herburger mířil z pravého kruhu hodně nepřesně.
13:19'
Rakousko se dostalo do rychlého útoku, po přejetí modré čáry zakončoval Zwerger, jeho sražený pokus však skončil vedle pravé tyče.
12:51'
Simon Moser obdržel ve středním pásmu přihrávku pěkně do jízdy, prosmýkl se skrz obránce a ujížděl sám na bránu. Jeho bekhendové zakončení ale David Kickert ukryl do své náruče.
12:04'
Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, tým ze země helvétského kříže se ale díky přesilovkám dostal do tempa a jsou aktivnější než protivník.
11:45'
Rakušané získali puk u levého mantinelu a osvobozují se vyhozením až do útočné třetiny.
11:27'
Švýcarsko nevyužilo ani druhou početní výhodu, Michael Raffl opustil trestnou lavici.
11:24'
Vincent Praplan zkusil Kickerta překvapit ranou z hranice brankoviště, rakouský maskovaný muž si ale mezeru mezi tyčí a tělem pohlídal.
11:06'
Praplan dostal nahrávku těsně za modrou čáru, najel si s kotoučem více na střed a po stahovačce pálil, jenže trefil do nohy před sebou stojícího bránícího hráče, od kterého se puk odrazil mimo bránu.
10:51'
Hosté se osvobozují a upalují na střídačku.
10:44'
Po další chvíli kombinování nakonec Kevin Fiala vypálil z pravého puntíku pro vhazování. David Kickert měl s jeho jedovatým pokusem menší problémy, nakonec ovšem situaci ustál.
10:24'
Martschini to zkoušel z poměrně velkého úhlu z levé strany, gólman Kickert byl těsně u tyčky a puk vyrazil za branku.
09:58'
Kevin Fiala zkoušel z kruhu křížný pas na svého spoluhráče, ten ale rakouská obrana zlikvidovala.
09:27'
Rakušané se opět musí bránit. Michael Raffl (AUT) se provinil podrážením.
09:13'
Po dělovce Grégoryho Hofmanna nebezpečně dorážel Michael Fora, opět ale narazil na připraveného Davida Kickerta.
08:54'
Bertschy nabral rychlost na pravé straně a dostal se s kotoučem až k bráně, jeho pokus mířící na bližší tyč Kickert vyrazil, ale k dorážce se dojíždějící hráč z druhé vlny nedostal.
07:14'
Rakousko se úspěšně ubránilo první početní výhodě soupeře a s koncem trestu vyhazuje puk ven z vlastní třetiny.
06:40'
Vincent Praplan přihrával skrz brankoviště napřahujícímu Grégorymu Hofmannovi, ten ale v rozhodující chvíli netrefil kotouč.
06:06'
Alexander Pallestrang vystihl švýcarskou kombinaci a vyhodil puk za modrou čáru.
05:50'
Philipp Kurashev úspěšně tečoval střelu Romana Josiho, jenže kotouč si to namířil přímo do náruče Davida Kickerta.
05:12'
Uvidíme první přesilovku. Rakušané si nepohlídali střídání a dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
04:32'
Raphael Wolf zkoušel od modré vybídnout k teči jednoho ze spoluhráčů, jeho nahození bylo však sraženo do rohu.
03:29'
Nico Hischier tvrdě vypálil z levého kruhu, jenže ani on se netrefil do brány.
02:52'
Raphael Diaz chtěl využít clonících hráčů před svatyní soupeře, mířil ovšem mimo tři tyče a David Kickert tak nemusel vůbec zasahovat.
02:18'
Odpískán icing Švýcarska, hra se přestěhuje před Reta Berru.
02:12'
Zatím se hraje v celkem klidném tempu, ani jeden tým se nikam nežene.
01:26'
Na druhé straně to od modré čáry zkoušel Romain Loeffel, David Kickert měl ale velmi dobrý výhled a jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
01:05'
Další akci Rakušanů zastavilo postavení mimo hru.
00:53'
První střelu má na svědomí Dominique Heinrich, který ale trefil pouze blokujícího protihráče.
00:12'
Rakousko vyhrálo úvodní buly a hned se vrhlo do útoku, první útočná akce vedená po pravé straně se ale neujala.
00:01'
Utkání právě začalo.
Mužstva už jsou na ledě, za chvíli jdeme na to!
Švýcaři pro tento duel oblékli červené dresy, Rakousko nastoupí v bílém.
Oba týmy už mají za sebou předzápasové rozbruslení, utkání začne zhruba za dvacet minut.
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Berra (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Diaz (C), Moser, Frick, Loeffel, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Andrighetto, Haas – Ambühl, Rod, Bertschy – S. Moser (A).

Rakousko: Kickert (Starkbaum) – Schlacher, Pallestrang, Schumnig, Heinrich, Peter, Wolf, Strong, Unterweger – Schneider, Ganahl (A), Herburger (A) – T. Raffl (C), M. Raffl, Hofer – Zwerger, Haudum, Baumgartner – Rauchenwald, Obrist, Cijan.

Rozhodčí: Kaukokari, Rantala – Nikulainen (všichni FIN), Jensen (DEN).
Lotyšsko vs. Švýcarsko 1:3

Branky a nahrávky: 35. Indrašis (Balcers) – 34. Hofmann (Kurashev, Martschini), 57. Hischier (Praplan, Josi), 60. S. Moser.

Lotyšsko: Merzlikins – Cibulskis, Galvinš, Sotnieks, Freibergs, Balinskis, A. Kulda, Zile – Darzinš, Blugers, Indrašis – Abols, Balcers, Keninš – Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Meija – Marenis, Dzierkals, Gegeris – Batna.

Švýcarsko: Genoni – Y. Weber, Josi, Diaz, Moser, Loeffel, Genazzi, Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Ambühl, S. Moser, Haas – Hofmann, Kurashev, Martschini – Rod, Scherwey, Bertschy.

Duel Lotyšů se Švýcarskem nabídl zatím jeden z nejkrásnějších soubojů šampionátu. Už od začátku se hrálo ve vysokém tempu, navíc s úžasnou fanouškovskou kulisou. Už to vypadalo, že se za stavu 1:1 půjde do prodloužení, jenže hráči s křížem na dresech udeřili v závěru a brali všechny tři body.
Švýcarko

Umístění v tabulce: 3.
Počet bodů: 6
Skóre: 12:1
Poslední utkání: Lotyšsko vs. Švýcarsko 1:3

To hráči ze země helvétského kříže rozhodně mají ambice na postup, vždyť jsou to úřadující vícemistři světa. Evidentně se potkali i s výbornou formou, neboť ve svém prvním zápase na tomto šampionátu roznesli Itálii 9:0. Utkání rozhodli prakticky již v úvodní třetině, v níž vstřelili čtyři góly. Následně Švýcaři zvládli i nádherné utkání s Lotyšskem, které by v závěrečném zúčtování mohlo být klíčové.
Nominace Švýcarska na MS:

Brankáři: Reto Berra, Leonardo Genoni, Robert Mayer

Obránci: Lukas Frick, Joël Genazzi, Roman Josi, Yannick Weber, Raphael Diaz, Michael Fora, Romain Loeffel, Janis Moser

Útočníci: Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Alessio Bertaggia, Grégory Hofmann, Andres Ambühl, Christoph Bertschy, Lino Martschini, Damien Riat, Noah Rod, Kevin Fiala, Nico Hischier, Philipp Kurashev, Vincent Praplan.
Rusko vs. Rakousko 5:0

Branky a nahrávky: 13. Dadonov (N. Gusev, Kučerov), 35. Kučerov (N. Gusev), 35. Tělegin (Kovalčuk), 41. Dadonov (Sergačjov, Malkin), 45. Kovalčuk (Orlov, Kuzněcov).

Rusko: Georgijev – Sergačjov, Nestěrov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk – Tělegin.

Rakousko: Starkbaum – Pallestrang, Heinrich, Unterweger, Schumnig, Wolf, Schlacher, Strong – Schneider, Herburger, M. Raffl – T. Raffl, Komarek, Ganahl – Zwerger, Hundertpfund, Hofer – Obrist, Rauchenwald, Haudum.

Rusové od úvodní buly působili trochu laxně, přesto se ve třinácté minutě dostali do vedení. Rakušané měli poté několik zajímavých příležitostí na vyrovnání, své šance ale nevyužili a zbytek zápasu už měla Sborná pevně pod kontrolou. Náš jižní soupeř tak prohrál i svůj druhý duel na šampionátu.
Rakousko

Umístění v tabulce: 6.
Počet bodů: 0
Skóre: 2:10
Poslední utkání: Rusko vs. Rakousko 5:0

Až do 35. minuty prohrávali Rakušané jen 0:1, pak však dostali dva rychlé góly a bylo po zápase. Na střely vyhráli Rusové 37:15.
Rakouská nominace na MS:

Brankáři:
Lukas Herzog, David Kickert

Obránci:
Martin Schumnig, Clemens Unterweger, Dominique Heinrich, Alexander Pallestrang, Markus Schlacher

Útočníci:
Thomas Raffl, Alexander Rauchenwald, Fabio Hofer, Dominic Zwerger, Thomas Hundertpfund, Peter Schneider, Manuel Ganahl, Konstantin Komarek, Lukas Haudum, Michael Raffl.
Přeji pěkný úterní večer a vítám vás u textového přenosu z pátého dne šampionátu. Večerní utkání bratislavské skupiny bude dnes velmi napínavé a pravděpodobně i vyhrocené, na programu je totiž šlágr německy mluvících zemí Švýcarska a Rakouska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud