MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : USA - 22. dubna 2023   19:00

1:12
(0:4, 1:5, 0:3)
USA
USA
01:45' Eiserman  (Moore, Vote) • 03:54' Perreault  (Smith) • 10:29' Eiserman  (Fine) • 13:04' Leonard  (Perreault, Hutson) • 26:05' Smith  (Leonard, Perreault) • 29:15' Perreault  (Leonard, Smith) • 31:42' Eiserman  (Hagens) • 32:37' Nelson  (Hendrickson, P. Fischer) • 33:10' Perreault  (Vote, Smith) • 45:19' Slaggert  (Nelson) • 48:34' Eiserman  (Vote) • 54:10' Moore  (Fine, Terrance)
Norsko
Lundberg (33. Björnsgaard) – Solberg, Hagen, Stöen, Semmerud-Garcia, Översveen, Lafton, Amundsen – Granath (C), Myhre, Bah – Sjöthun, Langland, Haugen (A) – Vatne, Sätre, Karlsen (A) – Indergaard, Sandnes, Klungtveit.
Hebeisen (SUI), Kohlmueller (GER) – Jusi (FIN), Riecken (AUT)
St. Jakob Arena
USA

Nejlepší hráč utkání na norské straně: Elias Vatne

Nejlepší hráč na americké straně: Gabe Perreault
Střely na branku: 15 – 61
Je dobojováno, ve třetí třetině přidali Američané další tři góly a střelecké hody ze strany USA se tak zastavily na dvanácti gólech. Norové se zmohli pouze na jedinou přesnou trefu a proti silnému zámořskému týmu tak utrpěli pořádný debakl.
59:38'
Ještě je hra zastavena a vhazovat se bude před norskou brankou. Zápas pomalu, ale jistě spěje ku svému konci.
59:26'
Američané mají puk na svých hokejkách, ještě se snažili překonat norského brankáře, ale ten sklapl betony a neinkasoval.
58:23'
Ryan Fine střelou z první na levém kruhu trefil pravý beton Mariuse Björnsgaarda.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty, troufám si napsat, zápasu.
57:18'
Aram Minnetian vyvezl touš z obranného pásma USA a ty jdou znovu útočit. Obrana Norů tak musí vyhlásit znovu další stupeň nebezpečí před Björnsgaardem.
56:11'
Náznak akce na norské straně byl rychle zastaven americkou obranou a Američané se ještě derou do další útočné akce.
Střely na branku: 13 – 60
54:10'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Další puk se třepotá v norské síti, Američané vedou už 12:1! Ryan Fine z levé strany našel na druhé straně volného OLIVERA MOOREA, který poté švihem nedal Björnsgaardovi žádnou šanci – 1:12. Asistence: Ryan Fine a Carey Terrance.
53:38'
Beckett Hendrickson ze za brankou Norů obtočil a poté nasměroval touš do prostoru mezi kruhy, ale nebyl tam nikdo, kdo by puk převzal.
52:50'
Beckett Hendrickson se dral do útočné třetiny, ale byl zastaven soupeřem. Následně pak šli do akce Norové, ale zblízka Carsena Mussera nepřekonali.
51:21'
Další závar před norskou brankou, Američané nepolevují, i když mají obrovský náskok. Nyní ale musel zakročit Carsen Musser, kterému po střele Hagena zaduněly betony.
50:12'
Další komerční přestávka.
49:29'
Ryan Fine byl cloněn soupeřem a nedostal se na pravé straně do zakončení. Následoval výhoz puku Nory do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
48:34'
Američané využívají přesilovou hru, v prostoru mezi kruhy přijal přihrávku od Voteho COLE EISERMAN a svižnou ranou pak prostřelil Mariuse Björnsgaarda. Jeto jeho dnes už čtvrtý přesný zásah – 1:11. Asistence: Will Vote.
48:01'
Vyloučení v týmu Norsko:
Felix Amundsen – 2 min., nedovolené bránění.
46:38'
USA je v plném počtu.
45:19'
Ve vlastním oslabení vypíchl kotouč CARTER SLAGGERT a uháněl s ním do samostatné akce, zblízka pak překonal Mariuse Björnsgaarda a dává pro USA už desátou branku – 1:10. Asistence: Danny Nelson.
44:38'
Vyloučení v týmu USA:
Cole Hutson – 2 min., hrubost.
44:09'
Carey Terrance převzal přihrávku a po levém křídle nabruslil do útočného pásma, kde napřáhl ke střele, ale po ní jen vyprášil pravý beton Mariuse Björnsgaarda.
43:50'
Nyní musel po delší době zakročit Carsen Musser a hru nechal přerušit. Buly po jeho levé ruce.
42:48'
Danny Nelson zkusil zužitkovat přihrávku od Voteho, ale tahle souhra nepřinesla ovoce v podobě desátého gólu Američanů.
41:45'
Z prostoru mezi kruhy střílel Cole Hutson, jeho pokus ale zastavila obrana Norů. Následovala akce na druhé straně, ale ani soupeř USA neskóroval.
40:54'
Američané ve velké šanci, ale kotouč neskončil za zády norského brankáře. Následně pak Norové otočili hru opačným směrem.
40:40'
Norsko je v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:53.
Střely na branku: 8 – 42
Také druhá třetina je minulostí a Norové by si asi už přáli, aby zápas skončil. Američané totiž zatížili jejich konto dalšími pěti góly, zatímco Norové se trefili jednou. K vidění bylo střídání gólmanů na norské straně, na té americké pak dva hattricky. Nejprve ho završil Cole Eiserman, po něm poté také Gabe Perreault.
40:00'
39:15'
Cole Eiserman zamíchal kotoučem mezi kruhy, jeho následná střela pak končí na obraně Norů. A ti se poté okamžitě osvobozují vyhozením puku až před Carsena Mussera.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Jörgen Myhre – 2 min., sekání.
37:51'
Salvatore Guzzo na pravé straně vyslal pokus, který prošel za zády Björnsgaarda. Puk okopíroval brankovou čáru a neskončil za ní.
Střely na branku: 8 – 40
37:01'
Zakázané uvolnění Američanů a hra se stěhuje před jejich branku. Vhazovat se bude před Carsenem Musserem.
36:34'
Aram Minnetian napřáhl ke střele na pravém kruhu a Marius Björnsgaard jeho pokus zastavil a kotouč má v lapačce. Hra je zastavena, buly po jeho levé ruce.
35:27'
Carter Slaggert zblízka nepřekonal Mariuse Björnsgaarda, který tak zachytil další pokus USA. Nicméně nadále čelí akci prvního útoku Spojených států, který je hodně nebezpečný.
34:23'
Další nebezpečí před norskou klecí, Norové to ale ustáli a hned vyhodili puk do bezpečí. A hned šli vystřídat unavenou pětici hráčů.
33:10'
Druhý hattrick je na světě. Do blízkosti brankáře Norska se natlačil GABE PERREAULT a po jeho pokusu končí kotouč znovu za jeho zády a může také slavit třígólový večer. Asistence: Will Vote a Will Smith.
32:37'
Střídání v týmu Norsko:
ze hřiště odchází Martin Lundberg, přichází Marius Björnsgaard.
32:37'
Už osmou branku dávají Spojené státy. Od levého hrazení si blíže brance najel DANNY NELSON a jeho švih pak znovu končí za zády Björnsgaarda – 1:8. Asistence: Beckett Hendrickson a Paul Fischer.
32:04'
Američané pokračují v útočném tažení, nyní to zkoušel Gabe Perreault, ale neprosadil se, hattrick tak zatím nezavršil.
32:01'
Další komerční pauza.
31:42'
Čepice na led! Po pasu od Hagense se zblízka nekompromisní střelou prosadil COLE EISERMAN a završuje tak dnešní hattrick – 1:7. Martin Lundberg tak na tuto rychlou střelou nemohl vůbec zareagovat. Asistence: James Hagens.
30:19'
Jsme v polovině základní hrací doby a Američané mají náskok pěti gólů. A rozhodně to nevypadá na to, že by ze zápasu mohlo být nějaké drama.
29:15'
Hned po buly se roztáhli hráči USA v útočném pásmu, na pravé straně pak u bližší tyče dorazil za brankovou čáru střelu Leonarda GABE PERREAULT a i on je dnes dvougólovým střelcem – 1:6. Asistence: Ryan Leonard a Will Smith.
28:50'
Američané vypíchli soupeři puk a vydali se na další útočný výlet směrem před branku Martina Lundberga. Ten ve svém brankovišti znovu úřadoval a zachytil touš do lapačky.
27:55'
Střely na branku: 7 – 27
27:26'
Karlsen to zkusil před Carsenem Musserem, ale jeho pokus neměl takovou razanci, aby jeho klec ohrozil.
26:39'
Do akce se opět drali Američané, zblízka ale Lundberga nepřekonal Carey Terrance.
26:05'
Hned na druhé straně ale přichází odpověď. WILL SMITH na levé straně v blízkosti branky Martina Lundberga vystřelil a kotouč pak zapadl za jeho záda – 1:5. Asistence: Ryan Leonard a Gabe Perreault.
25:35'
Norsko právě vstřelilo branku!
Krásná akce Norů a ti snižují na rozdíl tří branek. Je to jejich první gól nejen v tomto utkání, ale i na mistrovství světa. ELIAS VATNE si nabruslil až před Mussera a prostřelil ho mezi betony – 1:4. Asistence: Iver Karlsen a Felix Amundsen.
24:55'
Znovu je to tah na jednu branku, Američané se od úvodních minut druhého dějství prakticky nehnuli z pásma soupeře, kde hrozí z hodně střeleckých pozic. Martin Lundberg ale znovu brankoviště uhájil.
24:13'
Cole Eiserman dostal od spoluhráče další přihrávku do jízdy, ale jeho pokus končí jen na boční konstrukci norské branky.
22:51'
Brady Cleveland napřáhl ke střele uvnitř pravého kruhu a vyprášil střelou beton Martina Lundberga. Ten kryje další pokus Američanů a v úvodu druhého dějství odolává jejich tlaku.
21:56'
Puk se dostal do obranného pásma Američanů a pro něj si dojel Paul Fischer, následně pak Spojené státy otočily znovu hru před klec Martina Lundberga.
21:16'
Will Smith se otočil a snažil se tečovat puk před brankou Martina Lundberga, ale nakonec kotouč minul.
20:22'
Po zisku puku se Američané znovu natlačili před branku Martina Lundberga a ten musel rozkleknout v brankovišti, aby kotouč ukryl. A následně pak ještě zastavil pokus levým betonem.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:03.
Střely na branku: 4 – 18
První třetina duelu mezi Norskem a USA je za námi. Američané už od úvodních minut jasně naznačili, kdo bude pánem na ledě. A to potvrdili hned ve druhé minutě, když se prosadil Cole Eiserman, jenž bleskově využil přesilovou hru. O dvě minuty později už Spojené státy vedly 2:0. Gabe Perreault trefil odkrytou část norské klece a Lundberg musel znovu lovit puk ze své sítě. V jedenácté minutě pak vsítil svou druhou branku v utkání Cole Eiserman a brzy zadělal na hattrick, USA šly do náskoku o tři góly. A to ještě nebylo vše. Ve čtrnácté minutě se po vyšachování soupeře trefil do odkryté sítě Ryan Leonard a ten stanovil konečný stav první třetiny na 4:0 pro Spojené státy americké.
20:00'
19:48'
Američané se ubránili a už jsou kompletní.
19:30'
Obrana USA znovu získala puk na svou stranu a ten okamžitě odpálila až před branku Martina Lundberga a šetří tak další cenné vteřiny z oslabení.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:20'
Norové mají další přesilovku a už se usadili před americkou brankou. Felix Granath pak vyzkoušel pozornost Carsena Mussera, který uspěl a následně pak se Američané osvobozují.
17:48'
Cole Eiserman – 2 min., krosček.
17:20'
Cole Eiserman útočil v závěru první třetiny na hattrick. Z pravého kruhu vypálil, ale po jeho ráně zaduněly betony Martina Lundberga, jenž tak nedovolil, aby Eiserman završil třígólový večer už v úvodním dějství.
17:04'
Ryan Leonard byl v další velké šanci USA, jeho pokus na hraně brankoviště ale do odkryté klece nezaplul.
16:31'
Norové v rohu obranného pásma získali puk na svou stranu, ale poté se tam dostal jeden z Američanů a ten ho dostal zase na hokejky USA.
16:22'
Oliver Moore dostal nabito do prostoru mezi kruhy, poté napřáhl ke střele a jeho tvrdý švih pak končí na brankáři Martinu Lundbergovi. Ten raději zastavuje hru a následuje další komerční přestávka.
15:28'
Američané jsou v plném počtu a hned se ženou do útočného pásma.
15:26'
Tentokráte už ale musel zasahovat Carsen Muser, jenž čelil nebezpečnému zakončení Stiana Solberga, jenž střílel z hrany levého kruhu. Hra je opět zastavena a vhazování bude na levém kruhu před Musserem.
14:41'
A znovu se dostali do útočného pásma Norové, ale brzy se z něho zase pakovali. Američané jsou prostě všude a velmi dobře brání prostor před Carsenem Musserem.
13:56'
Spojené státy americké se dobře brání a vyhazují puky daleko od branky Carsena Mussera. Šetří tak cenné vteřiny z početní nevýhody.
13:28'
Brady Cleveland – 2 min., nedovolené bránění.
13:04'
Z další kombinace Američanů je už čtvrtý jejich zásah. Gabe Perreault vrátil přihrávku pro RYANA LEONARDA, jenž po vyšachování obrany skóruje za bezmocného Martina Lundberga – 0:4. Asistence: Gabe Perreault a Cole Hutson.
12:51'
Američané sebrali soupeři kotouč a hned se natlačili do pásma Norska.
12:12'
Liam Sätre si nabruslil na levou stranu a švihem poslal kotouč na bránu Američanů, ovšem Carsen Musser zakročil a poté raději nechal hru přerušit. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
11:03'
Američané nemají dost a jsou všude. Po další pěkně sehrané kombinaci střílel Aram Minnetian, ale rozkleknuté betony Martina Lundberga dostaly kotouč do bezpečí.
10:29'
Hned po buly v útočném pásmu poslal Ryan Fine kotouč do prostoru mezi kruhy, kde byl ideálně postavený COLE EISERMAN a ten švihem nedal norskému brankáři žádnou šanci. Velmi brzy tak má tento americký útočník zaděláno na hattrick – 0:3. Asistence: Ryan Fine.
10:26'
A na druhé straně střílel nebezpečně Cole Eiserman, autor úvodní branky zápasu se tentokráte neprosadil. Ovšem Lundberg raději ukryl puk a nechal hru přerušit. Následuje první komerční přestávka.
10:03'
Will Smith vybojoval kotouč a poté u pravé tyče zakončoval, ale trefil jen beton Martina Lundberga. Ten tak dalším zákrokem svůj tým podržel a Norové půjdou útočit.
09:05'
A nyní jsou už v plném počtu.
08:15'
Norové se na chvíli usadili v pásmu soupeře, ale nepovedlo se jim ohrozit branku Mussera. Američané se pak osvobozují.
07:05'
Cole Hutson – 2 min., vysoká hůl.
06:14'
A znovu se dostali američtí hráči do ohrožení branky soupeře, ale nakonec pokus Coleho Hutsona končí jen vedle bližší tyče.
05:09'
Norové se nyní dostávali do slibné akce, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středního pásma, kde se za chvíli bude vhazovat.
03:54'
A po chvilce vedou USA už 2:0. GABE PERREAULT vypíchl puk a poté si rychle nabruslil až těsně před Martina Lundberga, kterého tváří v tvář prostřelil – 0:2. Američané tak ukazují svou sílu už od úvodních minut. Asistence: Will Smith.
03:13'
Američané znovu zatopili obraně Norů a také i brankáři, Martin Lundberg měl opět plné ruce práce ve svém brankovišti.
01:45'
Bleskově využitá přesilová hra a Američané otevírají účet dnešního zápasu. Po buly se puk dostal na levou stranu k Oliveru Mooreovi, jenž viděl na opačné straně volného COLEHO EISERMANA a ten poté pohotově trefil odkrytou část branky Martina Lundberga – 0:1. Asistence: Oliver Moore a Will Vote.
01:35'
Oliver Langland – 2 min., hákování.
01:18'
Ryan Leonard v další velké šanci Spojených států amerických, na levé straně měl odkrytou branku soupeře, ale nakonec na kotouč nedosáhl.
00:48'
Danny Nelson nabruslil na levý kruh a hned nebezpečně vystřelil, do akce tak musel jít norský brankář Martin Lundberg, jenž nyní svůj tým podržel!
00:15'
U puku jsou Norové a hned se vydali do první akce zápasu, po střele Jörgena Myhreho ale zakročil brankář USA a soupeř Norska tak rychle otáčí hru.
00:01'
Hráči obou zemí a také všichni rozhodčí jsou už na ledové ploše a zápas tak za malý okamžik bude moci začít.
Ještě jednou přeji hezký sobotní večer u sledování textového online přenosu z mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Společně budeme sledovat utkání mezi Norskem a Spojenými státy americkými.

Norsko: Lundberg (Björnsgaard) – Solberg, Hagen, Stöen, Semmerud-Garcia, Översveen, Lafton, Amundsen – Granath (C), Myhre, Bah – Sjöthun, Langland, Haugen (A) – Vatne, Sätre, Karlsen (A) – Indergaard, Sandnes, Klungtveit.
Trenér: Christer Nylund

USA: Musser (Slukynsky) – Minnetian, Schulz (C), Buium, P. Fischer, Fortescue, Hutson, Cleveland – Leonard (A), Perreault, Smith – Moore (A), Fine, Terrance – Eiserman, Hagens, Vote – Guzzo, Slaggert, Hendrickson – Nelson.
Trenér: Dan Muse

Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Kohlmueller (GER) – Jusi (FIN), Riecken (AUT).
Vzájemná utkání

Norsko s USA v této věkové kategorii na sebe narazily naposledy v roce 2009 taktéž na mistrovství světa, tehdy vyhrály Spojené státy americké 8:0! Na tuto bitvu už ale sedla pořádná vrstva prachu, dnes je tu nový další zápas a uvidíme, co nám duel nabídne.
Norsko

Norsko svůj první zápas na světovém šampionátu osmnáctek odehrálo o den později, tedy v pátek, kdy vyzvalo celek Švýcarska, které je pořadatelskou zemí tohoto mistrovství světa. A právě domácí celek ze Švýcarska byl nad síly Norů, kteří prohráli 0:5 a na šampionátu si připsali prohru. Dnes budou chtít tuto odčinit, ovšem proti zámořskému celku to budou mít hodně těžké.
USA

Hned v úvodním dni šampionátu hráčů do osmnácti let na sebe narazily týmy Lotyšska a USA. Američané jsou favority celého mistrovství a tuto roli naplnili v prvním zápase, kdy neponechali nic náhodě a Lotyšský výběr porazili vysoko 7:1. První třetina ale byla bezbranková a Lotyši tak zámořský celek trápili. Ve třetím dějství už ale Američané ukázali svou sílu a nasázeli svému soupeři tři góly. Ve třetím dějství šli do náskoku 5:0, soupeř ale snížil. Poslední slovo ale měly Spojené státy americké, které přidaly další dva zásahy a nakonec dokráčely k prvním třem bodům celkem hladce. Dnes na ně čeká další protivník v podobě severského celku z Norska, které taktéž bude v duelu spíše outsiderem. Uvidíme, zda Norové dokáží potrápit svého amerického soka.
V rámci Mistrovství světa do 18 let se v sobotu večer utkají mládežnické reprezentace Norska a USA. Jde o další zápas skupiny B a v tomto souboji jsou jako favorité vedeni hráči USA, kteří jsou aspiranty na medailové umístění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.