MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Maďarsko - 7. dubna 2023   01:00

Ukončeno
Francie
Francie
42:59' Duvinová (Rozierová, Väänänenová) • 48:07' Locatelliová (Duvinová, Baudritová)
2:4
(0:2, 0:1, 2:1)
Maďarsko
Maďarsko
05:46' Huszaková  (Tóthová, Kiss-Simonová) • 11:41' Metzlerová  (Kiss-Simonová, Mayerová) • 37:50' Huszaková  (Dabasiová) • 52:40' Dabasiová  (Kiss-Simonová, Mayerová)
Francie
Sestavy:
Lambertová (Mameriová) – Quartová, Pélissová, Locatelliová, Väänänenová, Leclercová, Lavorelová, Mermierová, Bergerová – Rozierová, Duvinová, Aurardová – le Scodanová, Barbiratiová, Baudritová – Cedelleová, Jouannyová, Desvignesová – Nonnenmacherová, Simonová, Casanová.
Rozhodčí
Dewarová, Manthaová – Bucknerová, Hammarová
CAA Centre, Brampton
1072 diváků
Maďarsko
Sestavy:
A. Nemethová (Reveszová) – B. Nemethová, Odnogaová, Kneeová, Bakerová, Mayerová, Kiss-Simonová, Tóthová – Gasparicsová, Kreiszová, Seregelyová – Pazmandiová, Williamsová, Jokai-Szilagyiová – Dabasiová, Huszaková, Metzlerová – Stroblová, Horvath, Szamosfalviová – Ronaiová.
Přenos se aktualizuje automaticky

Francie utkání ve třetí třetina zdramatizovala, když se postupně trefily Estelle Duvinová a Athéna Locatelliová. Francouzky byly díky své aktivní hře i blízko vyrovnání, ale pak přišel pětiminutový trest, který znamenal dlouhou maďarskou přesilovku a také snížení šancí na body pro Francie. To se také potvrdilo, když po 40 sekundách hry pěti proti čtyřem skórovala Reka Dabasiová. Francie v závěru ještě zkusila hru bez gólmanky, ale ani ta ovoce nepřinesla. Na druhou stranu se Maďarky do prázdné brány ani jednou netrefily, i když k tomu měly hned tři velké příležitosti.

Nejlepšími hráčkami byly vyhlášeny za Francii Athéna Locatelliová a za Maďarsko dvougólová Alexandra Huszaková.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, z Bramptonu se budu těšit u dalších online přenosu z mistrovství světa žen.
Konec zápasu.
59:26'
Mira Seregelyová ani Fanni Gasparicsová puk do nehlídané klece nedostaly. Střelu z pravého kruhu zablokovala Athéna Locatelliová.
59:08'
Francie ztratila kotouč ve středním pásmu. Fanni Gasparicsová míjí prázdnou branku.
58:23'
Francouzky se ženou do útoku, Lambertová je na střídačce.
57:59'
Rychlá rozehrávka dala vzniknout přečíslení tří proti dvěma, v kterém Mira Seregelyová nahrávala z pravého křídla na Emmu Kreiszovou do mezikruží. Ta měla hodně prostoru na zakončení, ale trefila jen připravenou Lambertovou.
57:45'
Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Maďarky drží puk za vlastní brankou.
57:00'
Francie hraje v plném počtu.
56:52'
Mia Väänänenová u mantinelu zastavila Hayley Williamsovou, ale Maďarky se na puku udržely. Přihrávka mířila na modrou čáru k Zsofii Pazmandiové, její pokus mířený do pravého horního rohu poslala Caroline Lambertová ramenem na zadní mantinel.
56:13'
Hraje se ve středním pásmu, u kotouče jsou Francouzky a sbírají cenný čas.
55:43'
Fanni Gasparicsová našla zadovkou Emmu Kreiszovou, tu ovšem obrala o puk Margot Desvignesová, která bleskově vyhazuje.
55:05'
Francouzky drží kotouč daleko od své branky. A pokud Maďarky přece jen přejdou útočnou modrou čáru, soupeřky okamžitě posílají puk pryč.
54:15'
Maďarsku nějakou chvíli trvalo, než se po francouzském vyhození dostalo zpět do pásma, nicméně nyní už opět kombinuje. Všechny střely byly zatím nepřesné a Caroline Lambertová nemusela zasahovat.
52:40'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Už po čtyřiceti sekundách využívají Maďarky pětiminutovou početní výhodu. Franciska Kiss-Simonová nahrála v rohu kluziště kotouč do předbrankového prostoru, kde jej k levé tyči tečovala REKA DABASIOVÁ. Asistence: Franciska Kiss-Simonová, Fruzsina Mayerová.
52:00'
Hra byla dlouho přerušena, rozhodčí u videa zkoumaly nedovolený zákrok Clary Rozierové. Ta nakonec odchází do kabiny s trestem do konce utkání, Francie navíc bude hrát pětiminutové oslabení, což komplikuje její cestu za vyovnáním.
51:23'
Na druhé straně se do zakončení opět drala Fanni Gasparicsová, její ránu zablokovala Athéna Locatelliová.
50:54'
Lisa Cedelleová se procpala mezi bránícími hráčky Maďarska a nadvakrát zakončil. Aniko Nemethová si s oběma pokusy na betony poradila.
48:57'
Fanni Gasparicsová mohla Maďarsko opět dostat do dvoubrankového vedení, ale z mezikruží trestuhodně minula branku.
48:07'
Francie právě vstřelila branku!
Francie se v přesilové hře dostává na dostřel. Povedená kombinace mířila z okolí brankoviště dál k modré čáře, odkud vystřelila Estelle Duvinová, její střelu pak za záda maďarské brankářky nasměrovala ATHÉNA LOCATELLIOVÁ. Asistence: Estelle Duvinová, Lore Baudritová.
47:54'
Aniko Nemethová na zakončení Lore Baudritové od z mezikruží vůbec neviděla. Měla štěstí, že kotouč letěl nad levý horní roh.
47:15'
Vyloučení v týmu Maďarsko:
Kinga Jokai-Szilagyiová – 2 min..
47:07'
A Maďarsko se s kotoučem také dostalo z pásma ven. Byla to Franciska Kiss-Simonová, která unikla po levém křídle, spolu s ní ale k brance Lambertové mířila také Lucie Quartová, která finální střelu zablokovala svou hokejkou. Puk sice stále mířil k francouzské brance, ale velmi pomalu, a tak jej Caroline Lambertová mohla přikrýt lapačkou.
46:50'
Hraje se v útočné třetině Francie. U kotouče jsou ovšem Maďarky.
45:32'
Francouzky se tlačí do brankoviště a doslova i na brankářku Aniko Nemethovou. Jade Barbiratiová při svém bekhendovém zakončení na betony projela brankovištěm.
42:59'
Francie právě vstřelila branku!
Francouzky vyhrály vhazování před maďarskou gólmankou a hned začaly s rychlou kombinací. O snížení se nakonec postarala ESTELLE DUVINOVÁ, která se z levého kruhu trefila přesně mezi betony Aniko Nemethové. Asistence: Clara Rozierová, Mia Väänänenová.
42:50'
Hra je plná nepřesností. Maďarská rozehrávka teď nebyla úplně z nejlepších a končí na zakázaném uvolnění.
41:20'
Francie hraje v plném počtu. Na konci oslabení musela ještě jednu nepříjemnou situaci řešit Lore Baudritová, která blokovala střelu Reginy Metzlerové.
40:48'
Kapitánka Maďarska Fanni Gasparicsová si nabruslila na hranici brankoviště, odkud vystřelila. Caroline Lambertová na její pokus dobře viděla a ukrývá jej ve výstroji.
40:42'
Nahození Miry Seregelyové končí na pravé tyči francouzské branky.
40:10'
Maďarky začínají třetí třetiny v početní výhodě, zatím se jim ale nedaří dostat do pásma.
40:01'
Začala třetí třetina.
Francie sice zatím nevstřelila ani jednu branku, ale nyní předvedla velmi povedenou druhou třetinu, kterou ovšem nedokázala korunovat gólem. Francouzky měly mnohem více šancí, většina z nich ale troskotala na maďarské obraně. A pak přišla jedna dobrá rozehrávka z rohu kluziště a druhý gól Alexandry Huszakové v utkání. Ten také určil aktuální podobu skóre, která je 3:0 z pohledu Maďarska, což oceňuje hlavně početný zástup maďarských fanoušků v hledišti.
Třetí třetina začne cca ve 2:44.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:50'
Kolem francouzské branky se protáhla Fruzsina Mayerová, která se pokusila zasunout kotouč mezi gólmančiny betony.
39:40'
Francie vyhrála vhazování před maďarskou brankou a Chloé Aurardová také pohotově vystřelila. Aniko Nemethová se štěstím zasahuje.
39:37'
Francouzské nahození Aniko Nemethová raději přikrývá lapačkou.
39:20'
Vyloučení v týmu Francie:
Margot Desvignesová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).
39:07'
Maďarky se nastěhovaly do pásma a jedna nepřesná přihrávka dala šanci Lise Cedelleové. Ta ovšem neměla k sobě žádnou se spoluhráček a sama na akci nestačila.
37:50'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Místo snížení ale přichází další branka Maďarek. Ty vybojovaly kotouč v rohu kluziště a nejprve to byla Reka Dabasiová, kdo nastřelila kotouč nepřesně jen na zadní mantinel. A od něj se pak puk odrazil na ALEXANDRU HUSZAKOVOU, která jej od pravé tyče dopravila do branky. Pro Huszakovou je to druhá branka v tomto zápase. Asistence: Reka Dabasiová
37:31'
Francouzské akce vypadají vždy velmi nadějně, Francouzkám se daří držet v předbrankovém prostoru a rychle kombinovat. Problém už je ale v zakončení, které vždy zlikviduje maďarská defenziva.
36:55'
Fanni Gasparicsová to neměla při přechodu do útočného pásma po levém křídle vůbec jednoduché, protože okolo sebe měla hned tři soupeřky. Podle toho také vypadalo zakončení z ostrého úhlu, které nebylo vůbec přesné.
35:00'
Maďarsko hraje v plném počtu.
34:57'
Lucie Quartová zakončovala z vrcholu levého kruhu. Bránící maďarská čtveřice předvádí při dobrou a obětavou práci.
34:31'
Francie hraje v plném počtu.
34:26'
Další šance Chloé Aurardové. Ta střílela ke zcela odkryté bližší tyči. Její pokus zablokovala Bernadett Nemethová.
33:57'
Chloé Aurardová zakončovala z bezprostřední blízkosti a mohla se dostat také k dorážce. Rozhodčí ovšem zapískala ještě dříve, než měla maďarský gólmanka kotouč plně pod kontrolou, a tak se francouzská útočnice k dalšímu pokusu už nedostala.
33:17'
Aniko Nemethová měla problém se střelou Lucie Quartové od modré čáry. Následně Chloé Aurardová nezvládla své zakončení a sama skončila v brance.
33:00'
Síly na ledě se vyrovnají, na trestnou lavici usedá také Alexandra Huszaková, a to za sekání.
32:45'
Caroline Lambertová na střelu Francisky Kiss-Simonové z vrcholu pravého kruhu dobře viděla a u bližší tyče zasahuje, kotouč schovává ve své výstroji a hra je přerušena.
32:31'
Teď ovšem budou mít Maďarky příležitost. Na trestnou lavici usedla Marie-Pierre Pélissová, začíná přesilovka.
32:31'
Vyloučení v týmu Francie:
Marie-Pierre Pélissová – 2 min., hákování.
31:43'
Maďarky byly s kotoučem zatlačeny do středního pásma. Zdá se, že Maďarsko opět přebírá otěže zápasu, alespoň co se aktivity na kotouče týče. Směrem dopředu se mu totiž aktuálně moc nedaří.
31:05'
Z ostrého úhlu na levém křídle to zkusila Petra Szamosfalviová. Šlo ale spíše o nahození směrem na branku, s kterým si Caroline Lambertová poradila.
30:36'
Maďarky jsou na kotouči ve svém pásmu. Pro přechod středního pásma volí pouze vyhození a nahození.
29:44'
Zsofia Pazmandiová a Kinga Jokai-Szilagyiová po souhře vyslaly do brejku Hayley Williamsovou, která čekala na přihrávku na útočné modré čáře. Svou akci po levém křídle zakončila střelou do vzdálenějšího horního rohu, který přestřelila.
29:01'
Maďarky se ujaly kotouče a cpou se s ním do brankoviště. Všechny dorážky kryje Caroline Lambertová, která nemá s maďarskými pokusy žádné problémy.
27:55'
Lisa Cedelleová získala kotouč v souboji ve středním pásmu a rozehrála. Celá akce ovšem končí zakázaným uvolněním Francouzek.
27:01'
Reka Dabasiová neposlala úplně přesnou přihrávku na svou spoluhráčku na pravém křídle, a tak přečíslení Maďarska střelou neskončilo. Maďarky se ve druhé třetině zatím do žádné větší šance nedostaly.
26:13'
Taylor Bakerová zablokovala střelu Clary Rozierové, ale po dorážka se na poslední chvíli ještě natáhla Chloé Aurardová. Francouzky jsou v útočném pásmu velice aktivní.
25:26'
Hra ve středním pásmu nejvíce sedla Eniko Tóthové, které pro sebe získala kotouč a po levém křídle se s ním sama vydala dopředu. Zakončení u pravé tyče si Caroline Lambertová pohlídala.
23:59'
Jade Barbiratiová tečovala v předbrankovém prostoru nahození Athény Locatelliové od modré čáry. Francouzky se ve druhé třetině prezentují úplně jinou hrou než v první části utkání a jsou teď lepším týmem.
23:49'
Estelle Duvinová střílela z vrcholu levého kruhu. Její rána trefila Franciska Kiss-Simonovovou do helmy.
23:24'
Francie je aktivnější, nadějná rána Lucie Quartové mířila vedle.
22:15'
Na straně Maďarska v prvních minutách druhé třetiny zahrozila Alexandra Huszaková, daleko větší šanci ovšem měla Jade Barbiratiová, která z hranice brankoviště nadvakrát zakončovala na betony Aniko Nemethové.
20:01'
Začala druhá třetina.
Maďarky byly od začátku lepším týmem, díky čemuž se dostaly do dvoubrankového vedení. V posledních minutách ovšem zahrozily i Francouzky, které měly několik šancí na snížení, a to hlavně po tečích střel od modré. Maďarky měly také nespočet individuálních akcí, jednu z nich využila Alexandra Huszaková, ostatní ovšem zůstaly bez vstřelené branky. O druhou branku Maďarska se postarala Regina Metzlerová, která skórovala v přesilové hře.
Druhá třetina začne cca v 01:56.
20:00'
První třetina skončila.
19:34'
Opakovala se obdobná situace, kdy nejprve Estelle Duvinová tečovala střelu Mii Väänänenové od modré. Následně se do úniku prodrala Maďarka Zsofia Pazmandiová, ale nezakončila.
18:01'
Nahození Lucie Quartové od modré čáry ještě před brankou tečovala Margot Desvignesová. Kotouče se ujaly Maďarky a velmi rychle se dostaly na druhou stranu. Mira Seregelyová jen těsně minula francouzskou branku a další rána letěla do boční sítě.
16:50'
Jade Barbiratiové přeskočil kotouč hokejku. Jinak by měla francouzská útočnice na hranici brankoviště dost prostoru pro zakončení k odkryté levé tyči. Francouzky byly opravdu velmi blízko snížení.
15:28'
Nahození Lore Baudritové končí za brankou Maďarska. Francie se pokouší o další útočnou akci.
14:49'
Lisa Cedelleová dostala puk z vlastního pásma, ale pouze mezi modré čáry. I to ovšem stačí k tomu, aby začaly mít Maďarky problém s přechodem do útoku.
14:00'
Fanni Gasparicsová se vydala dopředu po pravém křídle, ale šikovně ji stínovala Athéna Locatelliová, takže Gasparicsová neměla vůbec možnost zakončit. Zvolila proto přihrávku na najíždějící Miru Seregelyovou, ale až k ní se puk nedostal.
13:36'
Francie se pokouší o snížení. Marie-Pierre Pélissová kotouč nejprve nahodila do pásma, kde se k němu jako první dostala Clara Rozierová. O nebezpečnou střelu se poté postaral Estelle Duvinová.
13:05'
Dvoubrankové vedení Maďarkám nestačí a stále se cpou do brankoviště. Francouzky kotouč pouze vyhazují na druhou stranu.
11:41'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
A Maďarky využívají přesilovou hru. REGINA METZLEROVÁ dostala kotouč u levé tyče a nabruslila si s ním do výhodné pozice na hranici brankoviště. Svou střelu poté poslal k pravé tyči. Asistence: Franciska Kiss-Simonová, Fruzsina Mayerová
11:27'
Střelkyně prvního gólu Alexandra Huszaková zakončovala z vrcholu levého kruhu. Caroline Lambertová zasahuje pravým betonem.
10:32'
Vyloučení v týmu Francie:
Clara Rozierová – 2 min., hrubost.
10:29'
Maďarky hrají v signalizované výhodě.
09:31'
Po přihrávce Clary Rozierové od modré čáry zakončovala od levé tyče Estelle Duvinová. Francouzky byly velice blízko srovnání, ale gólmanka Aniko Nemethová se proti střele po ledě stačila přemístit a vložila do ní beton.
08:40'
Dlouhou maďarskou kombinaci zakončovala z levého křídla Hayley Williamsová. Pokus ale nebyl přesný.
08:01'
Souhra Margot Desvignesové s Sophií Leclercovou skončila na dvou bránících hráčkách Maďarska, které se vydávají dopředu.
07:25'
Jade Barbiratiová pracuje v předbrankovém prostoru, ale střela z toho není. Naopak na druhé straně po rychlém přechodu po levém křídle zahrozila Sarah Kneeová.
06:40'
Po komerční přestávce byly Maďarky blízko k dalšímu gólu, ale jejich pokusy z levého křídla skončily na bránících hráčkách Francie.
05:46'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Maďarsko se přece jen dostává do vedení. Po akci ALEXANDRY HUSZAKOVÉ skončil kotouč v rohu kluziště, kde maďarská hráčka vyhrála souboj a dostala se do další individuální akce. Tentokrát střílela z ostrého úhlu a podařilo se jí prosadit mezi bližší tyč a ruku gólmanky. Asistence: Eniko Tóthová, Franciska Kiss-Simonová.
05:43'
Alexandra Huszaková dostala přihrávku za francouzské obránkyně a sama se řítila na branku. Při bekhendovém zakončení jí ale sjel kotouč z hole.
04:36'
Chloé Aurardová donutila Zsofii Pazmandiovou k zavezení kotouče zpátky ke svojí brance. Maďarky jsou směrem dopředu rozhodně aktivnější, ale jejich snaha zatím nenese ovoce.
03:50'
Maďarky zavezly kotouč do pásma, Francouzky se ovšem drží pouze kolem mantinelu a do zakončení se tak nedostávají.
02:33'
Hraje se za maďarskou brankou, ovšem právě Maďarky mají kotouč na svých hokejkách. Nedaří se jim ale projít do středního pásma.
02:04'
Clara Rozierová střílela z hranice brankoviště k odkryté levé tyči, maďarské brankářce nyní pomohla obrana.
01:10'
Alexandra Huszaková nejprve neměla dost prostoru na zakončení z pravého kruhu a svou střelu poslala do boční sítě. Proti druhému pokusu, tentokrát z levého kruhu, musela Caroline Lambertová vytáhnout svou lapačku.
00:31'
Fanni Gasparicsová se protáhla před branku, ale přes bránící Francouzky nezakončila. Následovala jí ještě Hayley Williamsová, která to nadvakrát zkusila u levé tyče.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Francie: Lambertová (Mameriová) – Quartová, Pélissová, Locatelliová, Väänänenová, Leclercová, Lavorelová, Mermierová, Bergerová – Rozierová, Duvinová, Aurardová – le Scodanová, Barbiratiová, Baudritová – Cedelleová, Jouannyová, Desvignesová – Nonnenmacherová, Simonová, Casanová.
Trenér: Gregory Tarle

Maďarsko: A. Nemethová (Reveszová) – B. Nemethová, Odnogaová, Kneeová, Bakerová, Mayerová, Kiss-Simonová, Tóthová – Gasparicsová, Kreiszová, Seregelyová – Pazmandiová, Williamsová, Jokai-Szilagyiová – Dabasiová, Huszaková, Metzlerová – Stroblová, Horvath, Szamosfalviová – Ronaiová.
Trenér: Pat Cortina

Rozhodčí: Dewarová, Manthaová – Bucknerová, Hammarová.
V posledním zápase druhého hracího dne mistrovství světa žen 2023 se proti sobě postaví týmy Francie a Maďarska. Francouzky si svůj debut odbyly už včera proti Finsku, jejich úvodní vystoupení ovšem skončilo debaklem 1:14. Maďarky, které loni skončily na osmém místě, tímto utkáním zahájí svou pouť letošním šampionátem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Play off
Články odjinud