NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Columbus - 28. dubna 2019   02:20

07:50' Grzelcyk (McAvoy, Krejčí) • 22:01' Pastrňák (Coyle, Ma. Johansson)
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Stav série: (1:1)
Columbus
Columbus
21:03' Panarin  (S. Jones, Atkinson) • 28:03' Panarin  (S. Jones) • 83:42' Duchene  (Panarin)
Boston
Joannette, Peel – Shewchyk, MacPherson
TD Garden, Boston
Columbus

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!

3. Tuukka Rask (BOS) 38 zák., 3 góly, úsp. 92,7%
Je dobojováno. Také druhý zápas série mezi Bostonem a Columbusem šel do prodloužení, tentokrát bylo na rozhodnutí potřeba necelých 84 minut čistého času. Bostonští po první třetině vedli 1:0 a ve druhé 2:1, v obou případech ale o náskok přišli a ve druhém prodloužení vystřelil Blue Jackets výhru Matt Duchene. Série se tak stěhuje do Ohia za stavu 1:1 na zápasy!
83:42'
Columbus právě vstřelil branku!
Čtyřhodinová bitva je u konce! Panarin vypálil od modré a Tuukka Rask jeho střelu pouze vyrazil, načež se k puku dostal MATT DUCHENE a doklepl ho do sítě! Asistence: Artěmij Panarin.
82:59'
Patrice Bergeron (BOS) v útočném pásmu podrazil Setha Jonese, Blue Jackets si tak zahrají přesilovku.
82:42'
Ponechaná výhoda pro Columbus!
81:50'
Brandon Carlo jen vyhodil puk do útočného pásma a odjel vystřídat, ve druhém prodloužení se zatím ani jeden tým nikam nežene.
80:52'
Harringtonova střela od modré ještě změnila směr, Rask si však ale nakonec připsal snadný zákrok.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Po 80 minutách hry je skóre stále nerozhodné, změní to druhé prodloužení? To začneme zjišťovat v 6:02.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:33'
Těsně před koncem prvního prodloužení se bude vhazovat před Tuukkou Raskem, domácí totiž poslali puk na zakázané uvolnění.
78:30'
Danton Heinen se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, ani jemu se ale nepodařilo překonat Bobrovského!
77:48'
Bergeronovi ani tentokrát nebylo přáno! Domácí centr dostal nabito do mezikruží, Sergej Bobrovskij ale znovu bravurně zasáhl!
77:16'
Unavený Scott Harrington jen vyhodil puk z pásma a odjel vystřídat.
76:24'
Pastrňák z ostrého úhlu zkoušel dorážet Grzelcykovu střelu od modré, Sergej Bobrovskij si ale snadno poradil.
75:01'
Bruins při přechodu do útoku uvízli v ofsajdu, po dalším přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
74:03'
Domácí jen protečovali puk do útočné třetiny a odjeli vystřídat, v posledních minutách se na ledě nic převratného neděje.
73:09'
Nahození Davida Krejčího do útočné třetiny letělo příliš vysoko a kotouč skončil až mezi diváky, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
72:18'
Trest Charlieho McAvoye už se chýlí ke konci, tato přesilová hra Columbusu příliš nevychází.
71:40'
Atkinsonova střela z pravého kruhu byla zblokována, o kotouč se nyní svádí lítá bitva v rohu kluziště.
70:48'
McAvoy (BOS) se provinil vysokou holí v souboji s Duchenem, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
70:32'
Hra byla ale vzápětí znovu přerušena a nyní dojde ke krátké úpravě ledu.
70:28'
Bruins vyhodili puk na zakázané uvolnění, buly před Raskem se bude opakovat.
69:53'
Tuukka Rask po střele z levé strany raději přerušil hru, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
68:57'
David Savard vypálil od modré, jeho pokus byl ale sražen mimo Raskův dosah.
68:10'
Patrice Bergeron měl na hokejce vítězný gól, tváří v tvář skvělému Bobrovskému ale ze skvělé pozice neuspěl!
66:42'
Grzelcykovo nahození ze středního pásma neposedně poskočilo a puk tak změnil směr, Bobrovskij ale dokázal na poslední chvíli zareagovat.
66:15'
Bjorkstrandova střela z pravého kruhu byla zblokována, Tuukka Rask tak zasahovat nemusel.
65:40'
Ofsajd a v něm Sean Kuraly, hra je v poslední době velmi rozkouskovaná.
65:08'
Patrice Bergeron stál na konci domácí akce, po Krugově přihrávce si ale z pravého kruhu na Bobrovského nepřišel.
64:22'
Danton Heinen se na vrcholu kruhů zmocnil odraženého kotouče a bez váhání vypálil, jeho rána ale byla přizvednuta mimo Bobrovského dosah.
63:27'
Acciari z otočky nemířil přesně, ani Brandon Carlo neměl o pár sekund později seřízená mířidla.
62:38'
Bjorkstrandova kolmice skončila jen u Zdena Cháry, také domácí hokejisté ale o chvilku později o kotouč přišli.
61:52'
Foligno s Andersonem se vydali do přečíslení, střelu prvního jmenovaného ale Rask bravurně zastavil!
60:58'
Pastrňákovo nahození z otočky zblokoval Seth Jones, načež hosté vyhodili kotouč do bezpečí.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 5:10.
Šedesát minut hry o vítězi ani tentokrát nerozhodlo, i druhý zápas této série nabídne prodloužení.
60:00'
59:44'
Nick Foligno to zkusil z levého kruhu, lapačka Tuukky Raska ale byla ve správný čas na správném místě.
58:50'
Savard se s rozehrávkou nepáral a jen vyhodil puk do útočného pásma, do konce třetí třetiny už zbývá odehrát jen něco přes minutu.
57:58'
Po další Heinenově střele to tribunami jen zahučelo, svěřenci Johna Tortorelly ale nyní dokázali vyhodit puk ze třetiny.
57:03'
David Savard pod tlakem vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, do konce třetí třetiny zbývají už jen necelé tři minuty.
56:09'
V této fázi zápasu se kotouč neustále stěhuje ze strany na stranu, další akci Bruins nyní táhne po levém křídle Charlie Coyle.
55:14'
Heinen už byl v zajímavé střelecké pozici, jeho zakončení ale obětavě zblokoval David Savard.
54:31'
Connor Clifton se vydal kupředu po pravém křídle a nakonec z ostrého úhlu vypálil, Bobrovskij se však nenechal zaskočit.
53:44'
Boone Jenner se proti trojnásobné přesile neprosadil, protiakci Bruins už zakládá Chris Wagner.
52:58'
Atkinson už je zpět na ledě a puk nyní skončil na hostující střídačce.
52:39'
Grzelcykův pas na Charlieho McAvoye hosté vystihli a vyhodili puk do bezpečí.
51:43'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Boone Jenner, jeho průnik po pravém křídle ale na poslední chvíli zastavil Krug.
50:48'
Cam Atkinson (CBJ) vyfasoval dvě minuty za hození hole, Blue Jackets půjdou do čtyř.
50:22'
Na konci rychlé akce Blue Jackets stál Adam Clendening, jehož střelu z vrcholu pravého kruhu si ale Rask snadno pohlídal a následovat bude komerční přestávka.
49:30'
Savardovo nahození od modré nedokázal nikdo v bílém dresu tečovat a na opačnou stranu už se vydávají McAvoy s DeBruskem.
48:38'
Jonesovi se to vůbec nepozdává, jeho rozehrávka ale skončila až na zakázaném uvolnění.
47:42'
Čtvrtá lajna Blue Jackets zatlačila domácí. Brandon Dubinsky a Riley Nash se dostali do zakončení z předbrankového prostoru, ani jeden z nich ale z ostrého úhlu neuspěl!
47:15'
Domácím byl odpískán ofsajd, do TD Garden se společně vrátíme po komerční přestávce.
46:24'
DeBrusk v útočném pásmu obral o puk Texiera a poté nabil do stoprocentní palebné pozice Pastrňákovi, Bobrovskij ale skvěle zasáhl!
45:29'
Harringtonovi se nepodařilo dostat kotouč ze třetiny, o chviličku později se k němu ale puk dostal zpět a tentokrát už si zadák Blue Jackets poradil.
44:38'
Duboisovu nabídku pro Atkinsona zachytil vracející se Torey Krug, hráči v černo-žlutých dresech už pomalu zavážejí puk zpět do útoku.
43:44'
Sergej Bobrovskij nakonec raději přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Bruins.
42:47'
Krug od modré nemířil přesně, bostonští hokejisté ale i nadále drží kotouč v útočném pásmu.
41:49'
Nahození Setha Jonese od modré skončilo až na zadním mantinelu, na opačnou stranu může vyrazit Wagner.
40:58'
Pastrňákovu střelu z vrcholu kruhů Sergej Bobrovskij vyrazil, k dorážce už se žádný z domácích hráčů nedostal.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:22.
Na začátku druhé třetiny se podařilo hostům vyrovnat zásluhou Artěmije Panarina, stav 1:1 ale vydržel pouhou minutu, než TD Garden explodovala díky šťastné teči Davida Pastrňáka. Ani tentokrát ale Bruins svůj náskok neudrželi, právě Artěmij Panarin o pár minut později vyrovnal na 2:2.
40:00'
39:02'
Charlie Coyle ujel po pravém křídle a z úrovně kruhů vypálil, jeho střelu si ale Sergej Bobrovskij.
38:04'
Až nyní dokázal Kuraly dostat kotouč ze třetiny, následná akce Bostonských ale neměla dlouhého trvání.
37:10'
Riley Nash si nedokázal zpracovat prudkou kolmici, blesková protiakce Blue Jackets se tak nekoná.
36:19'
Clendeningův pokus z vrcholu kruhů zblokoval Carlo a na opačnou stranu už vyráží Joakim Nordström.
35:34'
Ránu Brandona Carla od modré Bobrovskij bez potíží zastavil a raději přerušil hru.
35:20'
Kotouč nebezpečně poskakoval na bostonském brankovišti, žádný z hráčů Blue Jackets ho ale nedokázal dostat do sítě!
34:37'
Tuukka Rask po Jennerově nahození z dálky raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
34:18'
Do TD Garden se společně vrátíme po komerční přestávce.
33:25'
Nepovedenou Chárovu rozehrávku zachytil ve středním pásmu Oliver Bjorkstrand, jeho následná protiakce ale také neměla dlouhého trvání.
32:31'
Wagnerovu první střelu sice zblokoval Harrington, puk se ale poté odrazil zpět na jeho hůl. Ani následná dorážka Chrise Wagnera ale Bobrovského neohrozila.
31:40'
Cliftonova rána od modré sice postrádala přesnost, puk se ale okamžitě poté odrazil zpět k domácím hráčům.
30:49'
Hosté se osvobozují, trest Joshe Andersona už se pomalu chýlí ke konci.
29:58'
Svěřenci Bruce Cassidyho tak dlouho drželi puk v útočném pásmu, než celou akci překombinovali a o kotouč přišli.
29:01'
Atkinson s Wennbergem se přihrnuli do další rychlé protiakce, tváři v tvář Raskovi ale neuspěli!
28:03'
Hosté i podruhé reagují na gól Bostonu vyrovnáním. Bruins nedokázali vyhodit puk ze třetiny, načež se ho ujal Seth Jones a nabil na pravou stranu volnému ARTĚMIJI PANARINOVI, který poslal kotouč nechytatlě pod břevno! Asistence: Seth Jones.
27:37'
Přesilovka Columbusu je u konce, Josh Anderson (CBJ) už míří na trestnou lavici na čtyři minuty za vysokou hůl.
27:35'
Hra je opět přerušena, tentokrát Rask raději počkal na hvizd sudího po zachycení Jennerova pokusu z pravé strany.
27:29'
Jonesova dělovka od modré byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Blue Jackets.
26:36'
Zdeno Chára (BOS) podrazil Atkinsona, Bruins tak půjdou dnes podruhé do čtyř.
25:42'
Artěmij Panarin našel na útočné modré rozjetého Atkinsona, ten ale vzápětí o puk zase přišel a Bruins už zakládají protiakci.
24:45'
Torey Krug pod tlakem vyhodil puk do bezpečí, černá pryž se ale doklouzala až na zakázané uvolnění.
23:49'
Brad Marchand to vzal na sebe z levého kruhu, jeho projektil si ale Sergej Bobrovskij snadno pohlídal.
22:53'
Acciari si najel do mezikruží, odkud tvrdě vypálil, Bobrovskij si ale tentokrát poradil a přerušil hru.
22:01'
Bruins právě vstřelili branku!
Vyrovnaný stav ale vydržel jen 58 sekund, domácí si berou ztracený náskok zpět! Charlie Coyle objel svatyni Columbusu a nahodil puk do předbrankového prostoru, ze skrumáže těl se ale kotouč odrazil od brusle DAVIDA PASTRŇÁKA až do sítě! Asistence: Charlie Coyle a Marcus Johansson.
21:03'
A je vyrovnáno, Blue Jackets využívají přesilovku! Chárovi se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, načež hosté rozjeli rychlou kombinační akci, kterou přesnou ranou z levého kruhu zakončil ARTĚMIJ PANARIN. Asistence: Seth Jones a Cam Atkinson.
20:01'
Bruins začnou druhou třetinu oslabením, Marchand (BOS) totiž půjde pykat za krosčekování Texiera v závěru první periody.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:21.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a do kabin se jde za stavu 1:0. Sledovali jsme vyrovnaný hokej, oba týmy si nenechaly ani centimetr ledu zadarmo. O něco spokojenější zatím mohou být Bruins, kteří vedou díky projektilu Matta Grzelczyka z levého kruhu v osmé minutě zápasu.
Po siréně se ještě strhla šarvátka mezi Toreym Krugem a Oliverem Bjorkstrandem, nechme se překvapit, jak to sudí nakonec vyhodnotí...
20:00'
19:11'
Na konci pohledné kombinační akce Blue Jackets stál Cam Atkinson, jeho střela z vrcholu kruhů ale postrádala přesnost.
18:34'
A znovu.
18:10'
Nepovedená rozehrávka Bruins skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce Tuukky Raska.
17:19'
Po Nordströmovi to na opačném konci kluziště zkusil Boone Jenner, jeho nečekané nahození z ostrého úhlu si ale Rask pohlídal.
16:23'
Joakim Nordström se dostal ke střele z mezikruží, Sergej Bobrovskij ale skvěle zasáhl!
15:28'
Na konci rychlé protiakce Bruins stál Patrice Bergeron, jeho projektil byl ale na poslední chvíli zblokován.
14:39'
Bruins bylo odpískáno zakázané uvolnění, po delší době se tak bude vhazovat před Tuukkou Raskem.
13:44'
Jake DeBrusk na vrcholu kruhů přenechal kotouč Davidu Pastrňákovi, jehož následnou střelu ale Bobrovskij zastavil a přerušil hru.
13:10'
Krejčího nahození od pravého hrazení postrádalo přesnost, další protiakci Blue Jackets už pomalu zakládá Scott Harrington.
12:19'
To už neplatí, nepovedené nahození Cama Atkinsona skončilo až v ochranné síti.
11:43'
Seth Jones to zkusil od modré, jeho dělovku ale Rask dokázal vyrazit. Svěřenci Johna Tortorelly však ještě pokračují v útočení.
11:02'
Po hromadné strkanici u zadního hrazení sudí raději přerušili hru, následovat bude komerční přestávka.
10:05'
Charlie Coyle ve středním pásmu obral o kotouč Bjorkstranda a okamžitě se vydal do protiútoku, domácí centr ale nakonec uvízl v rohu kluziště.
09:15'
Po Andersonově ztrátě v útočném pásmu se domácí mohli vydat do přečíslení, David Pastrňák ale neměl dostatečnou rychlost a vracející se zadáci Columbusu dokázali zasáhnout.
08:36'
Hosté se pokoušejí o rychlou odpověď, pokusy Kukana i Duboise ale byly zblokovány.
07:50'
Domácí přesilovku využívají a ujímají se vedení. Z levého kruhu napřáhl obránce MATT GRZELCYK a jeho rána proskotačila Bobrovskému do sítě! Asistence: Charlie McAvoy a David Krejčí.
07:43'
Osm minut hry je téměř za námi a až nyní se Bruins dostali ke své první střele na branku. Ta ale stála za to: Krug nahodil puk do předbrankového prostoru, odkud ho šikovně tečoval Jake DeBrusk, Bobrovskij ale na poslední chvíli zasáhl!
07:06'
Pastrňákův pas na Toreyho Kruga vystihl Nick Foligno a poslal puk přes všechny čáry.
06:29'
Josh Anderson (CBJ) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, Boston si po komerční přestávce zahraje přesilovou hru.
05:58'
Savardova střela od modré trefila Tuukku Raska do hrudníku, k dorážce už se ale nikdo v bílém dresu nedostal.
05:06'
Ofsajd a v něm Brad Marchand, s pukem hrající třiašedesátka Bruins vjela do útočného pásma příliš pozdě.
04:10'
Connor Clifton v rohu kluziště učebnicovým hitem zastavil Olivera Bjorkstranda, Bruins hrají v úvodu zápasu velmi tvrdě.
03:21'
Hra je po dlouhé době přerušena, rozehrávka Deana Kukana byla jedním z domácích hráčů přizvednuta mezi diváky.
02:34'
Navrátilec do columbuské sestavy Alexander Wennberg vyslal na zteč Bjorkstranda, jehož střelu z pravého kruhu ale Rask snadno vyrazil.
01:42'
Matt Duchene nahodil puk do útočného pásma, tam ale kotouč nikdo v bílém dresu nedojel a na opačnou stranu už může vyrazit Heinen.
00:47'
Zdeno Chára na červené čáře uštědřil tvrdý hit Rileymu Nashovi, bývalý útočník Bostonu se ale zvedl a odjel na střídačku po svých.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Heinen – Ma. Johansson, Coyle, Wagner – Nordström, Kuraly, Acciari.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Kukan, D. Savard, Harrington, Clendening – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Duchene, J. Anderson – Texier, Wennberg, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.

Rozhodčí: Joannette, Peel – Shewchyk, MacPherson.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Modrokabátníci se prokousali do vyřazovacích bojů na poslední chvíli, v prvním kole ale šokovali hokejovou veřejnost vyřazením favorizované Tampy jasně 4:0 na zápasy. V prvním utkání druhého kola si ale svěřenci Johna Tortorelly připsali svou první prohru, když Bruins podlehli 2:3 po prodloužení. „Nikdo nemůže čekat, že na cestě za Stanley Cupem vyhrajeme šestnáckrát v řadě. Prohráli jsme, musíme se z toho poučit,“ vrátil se k utkání v TD Garden mladý centr Pierre-Luc Dubois.