NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Tampa - 8. března 2020   01:00

Boston
Boston
34:50' McAvoy (Coyle, Grzelcyk) • 38:37' Kuraly (McAvoy, O. Kaše) • 46:37' Pastrňák (Krug, Marchand)
3:5
(0:2, 2:1, 1:2)
Tampa
Tampa
05:08' Cirelli   • 06:10' Sergačjov  (Gourde) • 26:50' Paquette  (Bogosian, Coburn) • 41:08' Killorn  (Sergačjov, B. Point) • 58:58' Kučerov
Boston
Rehman, Hanson – Sericolo, Smith
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Tampa

Utkání mezi Bostonem a Tampou je u konce. Hokejisté Bruins nenavázali na předchozí duely a dnes padli. Tampa se už v první třetině ujala vedení, které si vlastně až do konce střetnutí ustrážila. Ve 27. minutě sice vedla už 3:0, ovšem domácí se vrátili do hry ještě před druhou sirénou. Krátce po druhé pauze navýšil vedení hostů na 4:2 Alex Killorn, ale Boston ve 47. minutě využil přesilovku zásluhou Davida Pastrňáka. V závěru už to Boston zkoušel v šesti, ale Nikita Kučerov prázdnou bránu dokázal trefit.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

Erik Černák (TBL) 0+0, 0 střel na bránu, +/-: 0, čas na ledě 19:37
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel na bránu, +/-: -1, čas na ledě: 13:25.

59:33'
Tento zápas se už z obou stran jen dohrává. Je jasné, že dva body budou brát hosté.
58:58'
Tampa právě vstřelila branku!
Hosté zřejmě definitivně rozhodují o své dnešní výhře. David Krejčí se snažil dostat do pásma soupeře, jenže na vlastní modré čáře o puk přišel. NIKITA KUČEROV tak před sebou měl už celkem jednoduchou práci. Kotouč dopravil do opuštěné brány. 3:5. Bez asistence.
58:47'
Ondřej Palát vystihl přihrávku Bostonu. Dokázal tak alespoň pro malý okamžik svůj tým osvobodit.
58:18'
Rask je na střídačce! Domácí hrají powerplay.
58:07'
Už to vypadalo, že se domácí tým dostane do útočné třetiny, aby si mohl vytvořit závěrečný nápor. Postup Bruins ale zastavil ofsajd.
57:27'
Bogosianovo nahození od modré čáry skončilo na bruslích domácích beků. Vzápětí míří Boston vpřed.
56:55'
Gourdeho pokus zápěstím dokázal Rask zlikvidovat. Hra je znovu přerušena.
56:15'
Bergeron se snažil vytvořit tlak na Bogosiana, který i přesto vyvezl puk do bezpečnějších pozic ve střední třetině.
55:47'
Po ofsajdu Tampy byla hra zastavena. Před závěrem tohoto dramatického střetnutí nás čeká ještě jedna reklamní přestávka.
55:08'
David Krejčí krásně vybídl Toreyho Kruga, který se objevil v obrovské šanci na levém kruhu. Najel si do ještě lepší pozice, poslal Vasilevského na stranu, ale zamířil pouze do tyče.
54:33'
Po zakázaném uvolnění Bruins se bude vhazovat před Tuukkou Raskem.
54:15'
Při hře ve čtyřech na obou stranách jsme zatím žádnou větší šanci neviděli. Zdá se, že hosté už se budou soustředit převážně na defenzívu.
53:10'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Ondřej Kaše – 2 min., hrubost).
52:54'
David Pastrňák si to mířil úplně sám na bránu Tampy. V samostném úniku mířil nad beton, ale Vasilevskij si tento prostor moc dobře pokryl. Tváří v tvář hvězdné osmaosmdesátce uspěl.
52:18'
Pastrňák pronikl po pravém křídle až do velice nebezpečného prostoru. Nejlepší střelec soutěže se snažil vybídnout svého spoluhráče před bránou, ale Coburn zasáhl.
51:44'
Hosté se snaží hru uklidnit. Sledovali jsme totiž mnoho nepřesností na obou stranách.
50:56'
Ondřej Palát pálil velice tvrdě z voleje. Rask měl štěstí, že dělovka českého hráče nemířila mezi tři tyče.
50:43'
50:21'
Palátova přihrávka přes šíři kluziště nenašla adresáta. Shattenkirk pár vteřin poté útočnou třetinu neudržel.
49:55'
Sražená střela od modré čáry skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude před Raskem.
49:35'
Boston odehrál úvod svého oslabení poměrně dobře. Hosté si ale už vyměňují puk v útočném pásmu. Nyní hledají vhodnou střeleckou pozici.
48:43'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mitchell Stephens – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 2 min., hrubost).
48:43'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo + 2 min. hrubost).
48:43'
Sledovali jsme několik dalších potyček v obranné třetině Bostonu. Všemu prohřešek domácích, takže Tampa bude mít k dispozici početní výhodu.
48:22'
TD Garden ožila a domácí fanoušci teď hlasitě ženou své hráče za vyrovnáním.
47:45'
Rask se musel rychle přesouvat proti pohotovému pokusu Braydena Pointa. Tampa znovu musela přidat ve své aktivitě.
46:37'
Bruins právě vstřelili branku!
Přesilovka Bruins je využita! Kanonýr DAVID PASTRŇÁK opět nažhavil svá mířídla a tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Rodák z Havířova tak zapsal svou 48. trefu v letošní sezoně. 3:4. Asistence: Torey Krug a Brad Marchand.
46:12'
Tampa zatím nenechává domácím v přesilových hrách ani milimetr prostoru. Paquette navíc dokázal odpálit puk těsně před dorážejícím Pastrňákem.
45:48'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., krosček).
45:28'
Killorn oslovil rozjetého Cirelliho, který našlápl a ocitl se v samostatném úniku. Útočník hostujícího celku mířil nad rameno Raska, ale finského brankáře nakonec nepřekonal.
44:53'
Torey Krug čeká za svou bránou na dostřídání svých spoluhráčů.
44:03'
Boston se ujal kotouče a vyrazil dopředu. Nordström střílel z levého kruhu, ale Andrej Vasilevskij ránu švédského hokejisty moc dobře viděl.
43:45'
Nikita Kučerov vystřelil hned po vyhraném vhazování. Jeho střela zápěstím ale skončila na hrudi Tuukky Raska.
43:28'
Point zachytil nepřesnou přihrávku McAvoye. Hbitý útočník poté vyrazil dopředu, jenže při svém útočném snažení byl v pásmu soupeře osamocen.
42:58'
Goodrow hledal za obranou najetého Killorna, který si však skákavý kotouč nedokázal zpracovat.
42:02'
Tampa se pokoušela o další průnik do pásma soupeře, jenže postup hostujícího týmu byl kvůli ofsajdu přerušen.
41:08'
Hosté opět odskakují do dvoubrankového vedení. Sergačjov napálil puk po přihrávce od Pointa velice prudce. Před brankovištěm stál ALEX KILLORN, který kotouč tečoval tak, že Rask jen těžko mohl reagovat. 2:4. Asistence: Michail Sergačjov a Brayden Point.
40:40'
Tampa se už při své přesilovce usazuje v pásmu soupeře.
40:01'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Nick Ritchie – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., nesportovní chování).
40:01'
Také těsně po siréně, která ukončila druhou třetinu, byla k vidění mela. Dnešní souboj je už od začátku velice vyhrocený a rozhodčí s tresty rozhodně nešetří. Skóre se nám v rámci druhé dvacetiminutovky pohnulo hned třikrát. Tampa se ujala vedení 3:0, ale dvě branky domácích z posledních pěti minut nechávají tento duel naprosto otevřený.
Střely na bránu: 26 – 15.
40:00'
39:32'
David Pastrňák ve své tradiční pozici na levém kruhu hledal Bergerona, jenž nastrčil svou hůl. Po rychlé souhře trefil útočník s číslem 37 tyč. Boston svou přesilovku načal dobře.
38:37'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., nesportovní chování).
38:37'
Boston i nadále pokračoval v aktivitě a zaslouženě byl odměněn druhým gólem. SEAN KURALY prostrčil puk mezi betony Vasilevského a přestože se Shattenkirk postaral o vyhození puku, tak černá guma opravdu o malinký kousek překročila celým objemem brankovou čáru. Ondřej Kaše si navíc připsal svůj první kanadský bod v bostonském dresu. 2:3. Asistence: Charlie McAvoy a Ondřej Kaše.
Jedna ze situací před bránou Tampy se zkoumá u videa. Je možné, že kotouč překročil brankovou čáru.
38:18'
Bostonská první formace pořádně přitopila pod kotlem. Andrej Vasilevskij se ve svém brankovišti musel cítit jako na střelnici. Nejprve to zkusil Chára, o chvíli později také Marchand a poté také Bergeron. Ani jedna rána se ale neujala.
37:23'
Tempo hry je v posledních minutách opravdu velké. Bostonští svírají svého soupeře v obranné třetině.
36:36'
Krejčí před bránou vybízel Ritchieho, jehož pohotová střela jen těsně minula cíl.
35:35'
Boston je při chuti. Skvělou pozici ke vstřelení branky měl na levém kruhu Grzelcyk, ovšem Vasilevského svatyni minul.
34:50'
Domácí se dostávají zpět do hry. Hra 4 na 4 vyhovovala více Bostonu, který snižuje zásluhou CHARLIE MCAVOYE. Mladý zadák domácích si nabruslil mezi kruhy a pomohl svým spoluhráčům v přečíslení 3 na 2. Jakmile obdržel přihrávku od Coyla, tak okamžitě zamířil do šibenice. 1:3. Asistence: Charlie Coyle a Matt Grzelcyk.
34:34'
Nikita Kučerov ve střední třetině přihrál Braydenu Pointovi, který se dostal na kotouč a vystřelil těsně za modrou čárou. Jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
34:13'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., hrubost).
34:13'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., hrubost).
33:36'
Nick Ritchie vystřelil z mezikruží. Andrej Vasilevskij ale znovu ukázal, že dnes chytá ve velké pohodě.
33:06'
Blake Coleman si nenašel protor k výhodné střele. Zdeno Chára využil své dlouhé hokejky a puk vypíchl.
32:26'
Čtvrtá formace Bruins svedla v útočném pásmu několik osobních soubojů. Tampa ustála nápor soupeře a už se vydává do útočných pozic.
31:58'
Velmi špatnou přihrávku Matta Grzelcyka dokázal zastavit Mitchell Stephens. Jelikož útočník Tampy rychlost neměl, tak zkusil razantně vypálit. Rask ale předvedl výborný zákrok lapačkou.
31:41'
Po ofsajdu domácího celku je hra přerušena. Čeká nás druhá komerční pauza v této třetině.
31:11'
Gourde na modré čáře našel Černáka, jehož nahození jemně tečoval Cédric Paquette těsně vedle bližší tyče.
30:06'
DeBrusk proskočil okolo Shattenkirka, ale hráče, který stál za ním už neobjel. Přesto se právě DeBrusk ke střele dostal, ale ani tentokrát nebyl Vasilevskij překonán.
29:03'
Hra z obou stran nabrala na tempu. Bostonu se po delší době povedla akce v útočné třetině. Nicméně následně ale zabrala Tampa a Rask musel vytáhnout levé rameno proti zakončení Killorna.
28:22'
Coyle se z ničeho nic objevil před Vasilevským, ovšem ruský gólman rychle vyjel z brány a dokázal útočníka Bostonu vychytat.
27:46'
Po delší době musel zakročit Andrej Vasilevskij. Nepříliš důraznou střelu z pravého kruhu si bez větších potíží ukryl ve své moci.
26:50'
Dlouhé minuty bez přerušení přerušil třetím gólem Tampy CÉDRIC PAQUETTE. Před bránou si počkal na Bogosianovu přihrávku. Právě obránce hostů si dokázal povyjet od modré čáry až za bránu domácích, takže na této trefě Paquetta má lví podíl. 0:3. Asistence: Zach Bogosian a Braydon Coburn.
26:13'
Plné ruce práce měl ve svém brankovišti Tuukka Rask. Tlaku hostů odolal a už se zase hraje na opačné straně.
25:38'
Lauzon u mantinelu přitlačil na svého soupeře. Puk dostal za bránu Tampy, ale z tohoto prostoru DeBrusk přesnou přihrávku nevyprodukoval.
24:42'
Už se zdálo, že se Nikita Kučerov dostane do samostatného úniku. Byl však důsledně bráněn obráncem, a proto se k vážnějšímu ohrožení brány nedostal.
24:19'
Ondřej Kaše dlouho držel puk na holi. O pár sekund později hledal před bránou hůl Ritchieho, který se ale k zakončení neprotlačil.
23:42'
Lightning začali druhou periodu poměrně aktivně. Před brankovištěm bylo chvíli rušno. Kotouč se nakonec dostal na modrou čáru k Bogosianovi, jenž zkusil štěstí. Rameno Tuukky Raska ale bylo v pohotovosti.
23:06'
Sergačjov pálil bez přípravy z vrcholu kruhu velmi tvrdě. Mezi tři tyče svůj pokus ale zacílit nedokázal.
22:28'
Boston se při rozehrávce dostal pod tlak hostujícího týmu. Musel se tak ubránit pouze za cenu icingu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Raskem.
21:52'
Palát přes celou šíři kluziště hledal hokejku Colemana, který si však skákavý touš zpracovat nedokázal.
21:14'
20:49'
Johnsonova přihrávka před bránu našla hůl Cirelliho. Druhý jmenovaný útočník ale při své pohotové ráně branku Bostonu netrefil.
20:10'
Kotouč si jako první dobruslil Charlie McAvoy, který jej poslal přes všechny čáry až k bráně Tampy.
20:01'
Střelecká převaha Bostonu sice byla zřejmá, ale rozdíl ve skóre zatím dělají dva góly Tampy v jednom oslabení. Bruins si na Vasilevského v úvodních dvaceti minutách nepřišli, a proto je stav pro domácí barvy nepříznivý. Blesky de facto využili vše co mohli a za průběžný stav mohou být rády.
Střely na bránu: 14 – 5.
20:00'
19:48'
Tyler Johnson si hledal pozici mezi kruhy, ale pobídka z hole Kučerova mu přeskočila čepel.
19:14'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jérémy Lauzon – 2 min., nedovolené bránění).
19:06'
Akce Bostonu neskončila žádným větším ohrožením. Vzápětí se dopředu vydala Tampa, která se natlačila před bránu, ale Rask odolal.
18:22'
Hosté využili toho, že Wagnerovi byla zlomena hůl. Tampa dlouho kombinovala až do chvíle, kdy Kučerov vybídl Sergačjova ke střele. Rask měl štěstí, že tento projektil bránu minul.
17:36'
Na druhé straně to zkusil od modré čáry ránou bez přípravy Coburn. Střelu zadáka hostů ale dokázal vyrazit Tuukka Rask nad bránu.
16:58'
David Pastrňák v kleče parádně uvolnil na levé straně Marchanda, který ale nedostal puk do poloodkryté brány.
16:26'
Také Jake DeBrusk pořádně zahrozil. Jeho bekhendový pokus ale přestřelil horní tyč brány Tampy Bay.
15:52'
Coylova přihrávka z otočky mířila na Kuralyho, který stál chvíli úplně osamocen na pravém kruhu. Bostonu ale chyběla přesnost.
15:15'
John Moore na poslední chvíli zastavil Kučerova, který se velmi nebezpečně dostával z pravého křídla až před bránu.
14:36'
Coburn vyrazil rovnou z trestné lavice dopředu, ovšem Alex Killorn mu nenaservíroval přesnou přihrávku do předbrankového prostoru.
14:20'
14:03'
Tentokrát pálil Krejčí. Jen o pár čísel minul zadní tyč hostující svatyně.
13:29'
Bogosianovo vyhození podél mantinelu zamířilo až k Raskovi. Finský brankář musí svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou.
13:03'
Začátek přesilovky se domácím sice povedl, ale v tento moment se už Tampa osvobodila.
12:36'
Pastrňákova šikovná pobídka z levého kruhu našla hůl Bergerona k teči. Domácí centr trefil levý Vasilevského beton.
12:20'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., držení).
12:16'
Bruins svému soupeři pořádně zavařili. Poměrně dlouhou dobu tlačili v útočné třetině, až si vykoledovali faul.
11:47'
Na útočný výlet se vydal Jake DeBrusk, který však okolo hostujícího obránce přejít nedokázal.
10:56'
Vasilevskij se rychle přesunul proti dělovce Grzelcyka od modré čáry. Ruský brankář předvedl skvělý zákrok.
10:45'
Wagnerovi s Goodrowem jedna šarvátka nestačila. Jakmile vyjeli zpátky na led, tak se do sebe pustili opětovně. Tentokrát už oba zahodili rukavice a nabídli divákům regulérní pěstní souboj.
10:28'
Na druhé straně vyrazili dopředu hosté. Killornova střela ale přesná nebyla.
09:58'
Pastrňák byl poslán na zem Shattenkirkem těsně před bránou, ale hlavní rozhodčí usoudili, že se o nedovolený zákrok nejednalo.
09:25'
David Krejčí zkusil přejít mezi obránci hostů. Český centr ale nakonec puk ztratil a musel se rychle otáčet směrem dozadu.
08:39'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 2 min., nesportovní chování).
08:39'
Sledovali jsme pasáž hry, která byla nepřesná při rozehrávkách na obou stranách. Po zakázaném uvolnění Lightning byla hra přerušena. Už o přerušení se do sebe pustili Chris Wagner s Barclay Goodrowem.
07:47'
Palátův pokus z otočky prostor mezi tyčemi nenašel. Tampa ale v tuto chvíli velice dobře bruslí a nedává domácím prostor.
07:01'
Velmi špatná přesilovka domácích skončila. Boston si žádnou šanci nevytvořil a navíc hned dvakrát inkasoval.
06:10'
Tampa předvedla nevídanou věc. Vsítila totiž dvě branky během jednoho oslabení. O puk zabojoval Gourde, který se v útočném pásmu stačil otočit a následně najít MICHAILA SERGAČJOVA v mezikruží. Ruský obránce rychlou střelou dokázal procedit puk podél Raskovy vyrážečky. 0:2. Asistence: Yanni Gourde.
05:08'
Hosté se dostávají do vedení brankou v oslabení. Bergeron vyhrál buly, ovšem nejlépe při pohybu vpřed zareagoval ANTHONY CIRELLI. Útočník hostů poté nabral rychlost a dostal se do útočného pásma. Šikovnou střelou zápěstím dokázal Raska překonat a zároveň svůj celek poslat do vedení. 0:1. Bez asistence.
05:01'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 2 min., faul loktem).
04:36'
Tampa se dokázala ubránit pobytu domácího celku v útočném pásmu. Oba týmy hned poté zamířily na střídačku.
04:02'
Už čtyři minuty sledujeme hru bez přerušení. Hra zatím nemá nikterak velké tempo, ale zajímavé střely jsme už viděli.
03:22'
David Pastrňák se utrhl na levém kruhu, odkud tvrdě vypálil. Vasilevského beton byl ale v pohotovosti.
02:40'
Hedmanova střela zápěstím skončila na bruslích bránícího hráče. O pár sekund později zaútočila na druhé straně česká dvojice Krejčí – Kaše. Vasilevskij se ale přesunul.
02:02'
První lajna hostů se usadila před Raskovou bránou. Střelecký pokus Ondřeje Paláta ale nezamířil mezi tři tyče.
01:25'
Kuraly se natlačil před Shattenkirka, aby poté mohl vybídnout spoluhráče na modré čáře. Obránce Lauzon ale klec minul.
00:43'
Domácí si přihrávali puk ve vlastním pásmu. Tampa se snažila vysoko napadat, ovšem kotouč nakonec zůstal pod kontrolou hokejistů v černých dresech.
00:12'
Boston předvedl první nepřesnou rozehrávku. Krugův pas nikoho nenašel, a proto bylo pískáno zakázané uvolnění.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), J. Moore, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), N. Ritchie – DeBrusk, Coyle, Kuraly – Wagner, P. Lindholm, Nordström.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – Killorn (A), Cirelli, Coleman – T. Johnson, Stephens, Goodrow – Gourde, Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Rehman, Hanson – Sericolo, Smith.
BOSTON BRUINS

Bostonští Medvědi vstoupili do sezony velice dobře a v podobném duchu pokračují i nyní. Tým, kterému v loňské sezoně utekl Stanley Cup v rozhodujícím zápase, je momentálně nejlepší v lize. Boston už dnes může překonat hranici 100 bodů, jedině pokud Tampu porazí. Tým kouče Cassidyho posbíral 98 bodů v 68 zápasech a jeho náskok na druhou Tampu činí 9 bodů. Boston znovu získal velice dobrou formu, jelikož vyhrál předchozí čtyři zápasy, ve kterých postupně zdolal Dallas, Islanders, Tampu a Floridu. Zajímavostí je, že tento celek z předchozích osmnácti utkání prohrál jen třikrát.

Produktivita:

1. David Pastrňák, 68 zápasů, 47+46 (93)
2. Brad Marchand, 68 zápasů, 28+57 (85)
3. Patrice Bergeron, 59 zápasů, 30+25 (55)
4. Torey Krug, 60 zápasů, 9+39 (48)
5. David Krejčí, 59 zápasů, 13+29 (42).
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa se po nepříliš povedeném vstupu do sezony dokázala zvednout a postupnými kroky se zařadila mezi nejlepší celky ve Východní konferenci. Jednoznačný vítěz loňské základní části NHL doposud získal 89 bodů v 67 zápasech a nachází se na druhé pozici v Atlantické divizi a zároveň v celé Východní konferenci. Lepšími týmy v soutěži jsou už jen finalisté z minulé sezony, bostonští Medvědi a St. Louis Blues. Blesky si připsaly jedenáct výher v řadě na počátku uplynulého měsíce, nicméně z dalších sedmi duelů zvítězily jen dvakrát. Tampa vyjíždí po pěti zápasech v domácí Amalia Aréně na venkovní led. Proti Bostonu se utká podruhé v rámci tohoto týdne. Svému dnešnímu soupeři má rozhodně co vracet, neboť Bruins v úterý vyhráli 2:1. V následujícím zápase si však svěřenci Jona Coopera náladu spravili, Montreal porazili 4:0.

1. Nikita Kučerov, 65 zápasů, 32+50 (82)
2. Steven Stamkos, 57 zápasů, 29+37 (66)
3. Brayden Point, 63 zápasů, 23+38 (61)
4. Victor Hedman, 65 zápasů, 11+44 (55)
5. Alexander Killorn, 65 zápasů, 25+23 (48).