Columbus - Minnesota | ONLINE | 29.2.2020 01:10 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Minnesota - 29. února 2020   01:10

Ukončeno
Columbus
Columbus
0:5
(0:2, 0:2, 0:1)
Minnesota
Minnesota
06:12' J. Eriksson Ek  (Greenway, Pateryn) • 06:46' Spurgeon  (Fiala, Suter) • 30:52' Hartman  (M. Koivu, Parise) • 32:30' Parise  (Greenway, Brodin) • 52:20' Fiala  (Parise, E. Staal)
Columbus
Sestavy:
Korpisalo (33. Kivlenieks) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – Gerbe, Jenner (A), N. Foligno (C) – Matteau, Dubois, Nyquist – Bemström, Wennberg, Stenlund – Robinson, Riley Nash, D. Shore.
Rozhodčí
McCauley, Walsh – Knorr, MacPherson
Nationwide Arena, Columbus
18 955 diváků
Minnesota
Sestavy:
Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Pateryn, Hunt – Fiala, E. Staal, Mayhew – Greenway, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Bez české či slovenské účasti.
Tři hvězdy utkání:

1. Zach Parise (MNS) 1+2
2. Jordan Greenway (MNS) 0+2
3. Kevin Fiala (MNS) 1+1
Máme za sebou utkání mezi Columbusem a Minnesotou, které se stalo jednoznačnou záležitostí ve prospěch hostujícího celku, který zvítězil 5:0.

Klíčové byli už první dva zásahy, které padly v rozmezí 34 vteřin. Do vedení poslal svěřence kouče Evasona střlelou do levého horního rohu Joel Eriksson Ek, o zmiňovaných pár sekund později se prosadil ránou do stejného místa Jared Spurgeon. Dva zásahy hosté přidali i ve druhé dvacetiminutovce. Na rozdíl tří branek zvýšil z předbrankového prostoru Ryan Hartman, na něhož navázal Zach Parise, kterého obrana nechala trestuhodně osamoceného před brankou.

Hostům se podařilo završit "bůra" v 53. minutě, kdy přesilovou hru využil důrazný Kevin Fiala. Velkou měrou přispěl k vítězství i Alex Stalock, který vychytal své letošní třetí čisté konto. Minnesota se po hladkém vítězství posunula v Západní konferenci před Arizonu na desátou pozici, Columbus prohrál podesáté z posledních jedenácti utkání a na Východě zůstává osmý.
Konec zápasu.
59:50'
V utkání už se nic nestane. Za brankou drží touš na holi Matt Dumba, domácí hokejisté již vzdali snahu o presink, Stalock udrží nulu.
59:28'
Čisté konto Alexe Stalocka ještě mohl v poslední minutě ohrozit Stefan Matteau, jenž dostal výbornou nahrávku do předbrankového prostoru. Ve velké šanci ale gólmana napálil do výstroje.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
Eric Staal i ve svých letech pořád patří mezi rychlé bruslaře. To prokázal, když přebruslil Gavrikova a bekhendem zakončil po ledě. Kivlenieks zakročil pravým betonem.
58:22'
Riley Donato se snažil stáhnout ztrátu na Werenskiho, avšak to se mu nepodařilo. Píská se tudíž zakázané uvolnění po nepřesném pasu Sutera.
57:50'
Do prudké nahrávky Kevina Stenlunda vložil hokejku Jordan Greenway, černá pryž se následně odrazila na domácí střídačku. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.
57:11'
Riley Nash prošel kolem Foligna, hned za ním však stál Greg Pateryn, na kterého už člen čtvrté formace Columbusu nestačil.
56:49'
Další nahození ze středního pásma, tentokráte v podání norského forvarda Matse Zuccarella. Gólman opět nepodržel puk, ale rychle rozehrál na Peekeho.
56:20'
Z vlastní poloviny nastřelil kotouč na Kivleniekse obránce Matt Dumba. Lotyšský gólman si ještě stihl rozmyslet, kam touš vyrazí, srazil jej příhodně pro Nutivaaru.
55:43'
David Savard nešel do rizika, před dotírajícím Galchenyukem poslal vysoký lob do středního pásma. Brad Hunt nechává vystřídat oba týmy.
55:12'
Přečíslení Modrokabátníků tří proti dvěma skončilo opět velkým nezdarem. Po pravém mantinelu jel s pukem Stefan Matteau, jenže modoru čáru dříve přejel na opačné straně Nathan Gerbe. Ofsajd.
54:59'
Kevin Fiala mohl pokračovat v obléhání domácí svatyně, avšak v klidu si z útočného pásma vyjel, aby pozdržel další cenné vteřinky navíc.
54:29'
Marcus Foligno si neporadil se zpracováním těžké nahrávky od Sutera. Černé pryže se tím pádem chopil Peeke, který nahrávkou na pravou stranu našel kolegu Harringtona.
53:57'
Nebezpečné nahození Alexandera Wennberga vyrazil Stalock pouze před sebe. Gólovou dorážku měl na holi Stenlund, na poslední chvíli ale Švédovi zablokoval hůl Zuccarello.
53:30'
Zápas se víceméně už jen dohrává. Na obou týmech je znát, že jsou smíření s výsledkem. Radostněji se pochopitelně tváří hokejisté Wild.
52:20'
Minnesota právě vstřelila branku!
Přesilovka je využita, hosté završili populárního "bůra!" Po střele Staala vznikly zmatky před brankou Kivleniekse. Nejlépe se zorientoval KEVIN FIALA, jenž poslal puk sedícímu gólmanovi po ledě do sítě. Asistence: Zach Parise a Eric Staal.
51:46'
Kevin Fiala nastřelil puk za branku, kde Joel Eriksson Ek prohrál souboj s mohutnějším Werenskim. Američan osvobodil kádr Blue Jackets.
51:18'
Opět se vylučuje a znovu na domácí straně. Tentokráte se provinil Andrew Peeke, rodák z Parklandu se dopustil nedovoleného bránění.
50:45'
Situaci tři na tři hosté přestáli bez sebemenší úhony. Riley Nash přihrával na střed najíždějímu Stenlundovi, jehož skvěle pokryl Spurgeon.
50:06'
Hra se přesune před Alexe Stalocka, neboť Greg Pateryn po zisku puku zazmatkoval, a ikdyž měl dost času a prostoru, tak vyhodil na zakázané uvolnění.
49:48'
Devin Shore vybojoval útočné pásmo pro Columbus, ale ne na dlouho. Nahrávka napříč celou třetinou totiž byla vystižena Erikssonem Ekem.
49:07'
Finský obránce Markus Nutivaara je zpátky na ledové ploše. Ihned se zapojil do hry, když úspěšně zbavil kotouče po levém mantinelu jedoucího Greenwaye.
48:20'
Domácí mohli zadělat na drama poté, co se ve vlastním oslabení objevil v samostatném úniku Boone Jenner. Kanaďan se rozhodl pro kličku do forhendu,pravý beton Stalocka ovšem zůstal na ledě jako přilepený. Skvělý zákrok!
48:06'
Hostům nedalo moc práce dostat se do útočné třetiny. Po několika nahrávkách se do touše opřel Alex Galchenyuk, Kivlenieks zasáhl pravým ramenem.
47:29'
David Savard dokázal po mantinelu vyhodit kotouč přes všechny čáry do bezpečí. Suter se ještě snažil zachytit puk na modré, neúspěšně.
47:07'
Markus Nutivaara zahákoval Alexe Galchenyuka, jemuž tím zabránil v pohybu vpřed. Rozhodčím tento faul neunikl, Fin už sedí za katrem.
46:30'
Další slabší chvilka hostujícího gólmana. Nyní pro změnu za brankou nalil puk na hokejku Jennerovi, kanadský útočník ale nedokázal dostatečně rychle obkroužit bránu, zastavil ho Pateryn.
46:17'
Alex Stalock pořádně zaváhal při jednom ze zákroků. Chybu však okamžitě napravil, když skočil rybičku a holí odpálil touš do středního pásma.
45:56'
Ze všech sil se snažil Pierre-Luc Dubois ještě udržet černou pryž na modré čáře, těsně mu to ovšem nevyšlo. Píská se postavení mimo hru.
45:11'
Až po skončení přesilové hry Blue Jackets alespoň na chvíli zamkli soka v obraně. Rána Werenskiho v pokleku trefila Stalockovu vyrážečku.
44:56'
Jared Spurgeon mohl pojmout dvě minuty na trestné lavici jako odpočinkové. Domácí hokejisté se totiž nedokázali propracovat k jediné pořádné šanci.
44:30'
Jordan Greenway uspěl i navzdory početní převaze. Ukázal výbornou práci holí, rozehrávat musí brankář Matiss Kivlenieks.
43:47'
Přesilovky dnes nefungují ani jednomu celku. Sice byli k vidění zatím jen tři, Modrokabátníci mají velký problém se vůbec udržet v pásmu.
43:00'
Buly v obranném pásmu zvládl na jedničku Eric Staal. Touš přihrál ideálně Ryanu Suterovi, kanadský obránce bez otálení osvobodil Wild.
42:56'
Domácí si zahrají druhou početní převahu. Nick Foligno se krásně protáhl kolem Spurgeona, který posléze forvarda podrazil.
42:35'
Ryan Suter chtěl vypálit golfákem od modré čáry, jenže černou pryž trestuhodně minul. Naštěstí pro Minnesotu stihl včas zareagovat, nenechal se předjet Gerbem.
42:07'
Brad Hunt nastřeloval kotouč takovým způsobem, aby se od zadního mantinelu odrazil před branku. Tento úmysl mu vyšel, jenže Fiala se k zakončení neprocpal.
41:29'
Tentokráte už hosté byli přesní, z vrcholku levého kruhu vypálil k pravé tyči Ryan Suter. Matiss Kivlenieks na střelu dobře viděl, touš schoval v lapačce.
41:02'
Střela Dumby od modré čáry byla hodně nepovedená. Skončila v prostoru levého mantinelu, kam nejrychleji dobruslil Pierre-Luc Dubois.
40:36'
Jordanu Greenwayovi se vůbec nelíbil atak Andrewa Peekeho na jeho osobu. Zlostně se za obráncem otočil, situaci ale raději nijak neřešil.
40:15'
Závěrečné dějství bylo odstartováno! Dočkáme se ještě nějakého dramatu nebo si Minnesota dokráčí pro pohodlné vítězství? To se dozvíme v několika následujících minutách.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:57.
Po druhé třetině je s největší pravděpodobností o vítězi rozhodnuto. Minnesota pokračovala v nastoleném tempu a přidala další dva góly. Nejprve se ve 31. minutě prosadil po krásné přihrávce Koiva z předbrankového prostoru Ryan Hartman, na něhož o necelé dvě minuty později navázal Zach Parise, jehož nechali domácí před bránou úplně samotného. Čtvrtý inkasovaný gól byl zároveň konečnou pro Joonase Korpisala, který své místo v brankovišti přenechal Matissi Kivlenieksovi.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:46'
Na led se ještě dostala i čtvrtá lajna Columbusu. A právě ta mohla zlomit prokletí soupeřovy svatyně, Riley Nash vypálil jen těsně nad.
39:26'
Modrokabátníci mohli ujet do přečíslení, jenže Nicku Folignovi chyběla potřebná rychlost. Z nadějně vypadající situace není vůbec nic.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Na poslední chvíli Ryan Suter zachytil touš na modré čáře. Místo nahození nahrával za branku Galchenyukovi, kterého úspěšně zpacifikoval Nutivaara.
38:24'
Zach Werenski si nabruslil k levému mantinelu a před brankou hledal najetého Stenlunda. Ten se snažil ze všech sil prodrat k zakončení, to mu ovšem nedovolil Pateryn.
37:35'
Lotyšský gólman si připsal další úspěšný zákrok po štiplavé střele Hunta. Domácí strážce svatyně měl štěstí, že střela šla přímo doprostřed.
37:09'
David Savard tak dlouho váhal s rozehrávkou, až o touš přišel. Alex Galchenyuk ještě vylepšoval pozici pro Zuccarella, Nor nevyzrál na Kivleniekse.
36:53'
Na modré čáře přeskočil puk přes hokejku Harringtonovi. Do brejku se rychle vydal Marcus Foligno, z velkého úhlu nezacílil mezi tři tyče.
36:22'
Nejde to a nejde. Když už se Modrokabátníci dostanou do ohrožení hostující svatyně, tak za žádnou cenu nedokáží najít recept na skvěle chytajícího Stalocka. Americký gólman si bez problémů smlsnul na zakončení Savarda.
35:56'
Po čtvrtém gólu Wild se hraje většinou ve středním pásmu. Domácí se ještě snaží s výsledkem něco udělat, jenže přes kompaktní obranu je velmi těžké se probojovat.
35:21'
Zach Werenski vlétl do útočného pásma jako vítr. Nenechal se rozhodit dotírajícím Greenwayem a vypálil z mezikruží, opět však narazil na výborného Stalocka.
34:57'
Teď to byli domácí hokejisté, kteří se alespoň na chvilku usadili v útočné třetině soupeře. K žádnému zakončení se ovšem nedostali, za bránou Dumba obral o touš Nyquista.
34:14'
První zákrok má za sebou Matiss Kivlenieks. Ten patřil do kategorie těch nejjednodušších, nástřel Donata ze středního pásma jej nemohl překvapit.
33:30'
Minnesota hraje s velkým klidem. Aby ne, když disponuje čtyřbrankovým vedení. To chtěl ještě navýšit Greenway, střelou ze zápěstí těsně přestřelil.
32:30'
Joonas Korpisalo toho má pro dnešek dost, své místo v bráně přepouští lotyšskému brankáři Matissi Kivlenieksovi. Nutno poznamenat, že obrana finskému gólmanovi dnes vůbec nepomohla, spíše naopak.
32:30'
Minnesota právě vstřelila branku!
To už zavání debaklem! Před brankářem zůstal trestuhodně volný ZACH PARISE. Americký útočník si puk přehodil na forhend a Korpisala prostřelil mezi betony. Asistence: Jordan Greenway a Jonas Brodin.
32:14'
Sehraný signál Columbusu nevyšel. Pierre-Luc Dubois sice dokázal vyhrát buly na Matteaua, jenže Stalock dokázal proti jeho ráně srazit betony k sobě.
32:00'
Znovu musel být v pozoru zkušený americký gólman. Tentokráte neřešil tak složitou situaci, lehké nahození Gavrikova bez problémů schoval do lapačky.
31:30'
Domácí přesto neskládají zbraně a pokusili se o rychlou odpověď. Na modrou čáru nabil Nutivaarovi centr Wennberg, Stalock včas vykopl pravý beton.
30:52'
Minnesota právě vstřelila branku!
Situace Modrokabátníků se komplikuje ještě více. Po zmatcích za brankou Korpisala se touše chopil kapitán Koivu, který vybruslil k pravému mantinelu a v předbrankovém prostoru našel RYANA HARTMANA, proti jehož zakončení z velké blízkosti Korpisalo neměl šanci zareagovat. Asistence: Mikko Koivu a Zach Parise.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Columbus nadále ztrácí dvě branky. Snaží se sice více útočit, Stalock však drží nulu ve statistice obdržených gólů.
29:49'
Hosté se po buly udrželi v útočném pásmu, nic zajímavého ale nevymysleli. Slabou střelu Fialy výborně zblokoval David Savard.
29:30'
Velkou rychlost nabral po levém mantinelu Emil Bemström. K dokonalosti chybělo jediné, lépe zamířit. Se střelou dorostřed brány si Stalock věděl rady.
28:55'
Hru klidní Nutivaara. Za vlastní brankou nechává vystřídat druhou formaci za třetí. Následně sám přihrál Stenlundovi a upaloval na střídačku.
28:27'
Nahození od modré čáry se zastavilo od jednoho z bránících hráčů. S dorážkou přispěchal Nick Foligno, z bezprostřední blízkosti ovšem nastřelil brankáře.
27:44'
Scott Harrington se hned po svém návratu mohl dostat do samostatného úniku, najít se jej pokoušel Gustav Nyquist. Obránce však pozdě přiložil hokejku k ledu.
27:20'
Joonas Korpisalo pouze sleduje, jak jeho spoluhráči skvěle zvládají první oslabení. Výborně zahrál Kevin Stenlund, který vypíchl kotouč Suterovi přímo z pod hole.
26:42'
Postavení mimo hru. Už se zdálo, že se svěřenci kouče Evasona probojují do pásma, to by ale nemohl Joel Eriksson Ek udělat před modrou čárou zbytečnou kličku navíc.
26:05'
Ani hosté se nedokázali na poprvé udržet v pásmu. Parise nevyzrál na Nutivaaru, jenž okamžitě odpálil puk za Stalockovu svatyni.
25:40'
Přesilovou hru si zahraje rovněž Minnesota. Scott Harrington nešikovně podrazil Erica Staala, bek již sedí na lavici hanby.
25:18'
Po delší době se probudili také diváci. Ti vycítili, že jejich tým potřebuje podporu, jde ale o skandování menšího počtu lidí.
24:31'
Alexander Wennberg sice buly v útočném pásmu zvládl, jenže pasivně stojící Scott Harrington se nechal přeskočit rychlým Fialou. Zbytečně teď Blue Jackets přišli o pásmo.
24:10'
Ryan Hartman se snažil ukázat, že čtvrtá lajna Wild není jen do počtu. Křídelník nabral velkou rychlost po mantinelu, v plné rychlosti však úplně zapomněl vystřelit.
23:40'
Na druhé straně si pro změnu Gerbe neporozuměl s Jennerem. Zadovku prvního jmenovaného dostal centr elitní formace za paty.
23:14'
A další icing. Tentokráte se o něj zapříčinil Brad Hunt. Kanadský obránce chtěl zrychlit hru, s čímž ovšem Zach Parise vůbec nepočítal.
22:55'
Zakázané uvolnění poněkud zklidní zatím hodně divoký úvod druhé třetiny. Matt Dumba inkasoval tvrdou ránu do oblasti kolene a tak raději vyhodil přes všechny čáry.
22:11'
Aktivita Columbusu je zřejmá, jenže mohlo udeřit na druhé straně. Od levého mantinelu se před branku probil Jordan Greenway, Korpisalo dobře vykopl levý beton.
21:45'
Po vítězném buly Duboise pálil od modré David Savard. Stalock toho moc neviděl, na poslední chvíli ovšem stihl zakročit vyrážečkou.
21:07'
Na druhé straně zahrozil Alexander Wennberg. Nabruslil si do mezikruží na přihrávku od Gerbeho, nechal ale pouze vyniknout Stalockův levý beton.
20:36'
Domácí hokejisté se prvnímu nájezdu soupeře ubránili. Po levé straně se snažil probít Fiala, nevyzrál však na Foligna.
20:10'
Premiérové buly prostřední dvacetiminutovky patřilo znovu hostům, Eric Staal přetlačil Jennera. Kanaďan ihned rozehrál na Dumbu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 2:05.
Skončila první třetina zápasu mezi Columbusem a Minnesotou, která nám nabídla dvě branky v krátkém časovém rozmezí, přičemž obě padly do domácí klece. V sedmé minutě poslal Minnesotu do vedení Joel Eriksson Ek, který z mezikruží trefil levý růžek brány. Uběhlo 34 vteřin a hosté se radovali znovu, přečíslení završil gólem obránce Jared Spurgeon.
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Tak nakonec musel Joonas Korpisalo předvést ještě jeden zásah proti slabému nahození Pateryna. Finský brankář naznačil, že by mohl rychle rozehrát, v tom mu ale zabránil Joel Eriksson Ek.
19:31'
Kapitán Minnesoty Miko Koivu ještě krátce před vypršením první dvacetiminutovky chtěl vylepšit situaci pro svůj tým, jeho obtočení svatyně ale Korpisalo přečetl a s betonem byl u levé tyčky včas.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:43'
Před dotírajícím Greenwayem se Markus Nutivaara schoval za vlastní svatyni. Odtud měl dobrý přehled o dění na ledě, rozehrál po pravé straně na Nashe.
18:15'
Na druhé straně přišlo zakázané uvolnění. Zach Parise se hned po zisku černé pryže snažil vyslat do úniku Foligna, jemuž ale ještě pár metrů k dosažení nahrávky chybělo.
17:55'
Columbusu se vůbec nedaří přechod přes střední pásmo. Alexander Wennberg to měl dobře rozjeté, jenže v klíčovou chvíli forvardovi přeskočil puk přes hokejku, čehož využil Greg Pateryn.
17:09'
Stalock mohl rozehrávat, nechtěl však riskovat a kotouč po střele Shoreho ze zápěstí raději přidržel, aby se druhá lajna Wild mohla v klidu zformovat.
16:30'
Alex Galchenyuk je zpátky na ledové ploše, jeho zákrok mužstvo kouče Tortorelly nedokázalo potrestat. Hraje se opět v pěti na obou stranách.
16:03'
Výbornou práci holí předvedl Alex Stalock, jenž za brankou zastavil prudké nahození Benstroma. Sám se snažil vyhodit puk z pásma pryč, to se mu nepodařilo.
15:33'
Až na třetí pokus se domácí hokejisté usadili v útočném pásmu. Po sérii přihrávek vypálil od modré Zach Werenski, Stalock ukryl touš v lapačce.
15:00'
Úvod početní převahy Modrokabátníkům vůbec nevyšel. Ihned po buly osvobodil Minnesotu Jonas Brodin, o pár vteřin později se totéž povedlo Ryanu Suterovi.
14:30'
První přesilovou hru si zahraje Columbus. Alex Galchenyuk v útočném pásmu zasáhl holí do obličeje Gavrikova.
14:20'
Naopak na druhé straně se musel pořádně ohánět Alex Stalock. Po pravém mantinelu ujel Eric Robinson, jenž zpětnou přihrávkou našel Nashe. Rána z první proletěla vedle pravé tyče.
13:49'
Jared Spurgeon využil více volného prostoru k najetí si až do mezikruží, odkud vysoko přestřelil. Korpisalo tentokráte mohl zůstat v klidu.
13:15'
Hosté zbytečně překombinovali přečíslení tří proti dvěma. Zuccarello už mohl střílet, ještě ale forhendem vracel kotouč Paterynovi, ten už z velkého úhlu mířil nepřesně.
12:40'
Jenže obránce Finska nic převratného nevymyslel. Místo konstruktivní rozehrávky chtěl vyslat do úniku Stenlunda, přecenil ovšem jeho rychlost.
12:12'
Člen čtvrté formace Riley Donato kvedlal s kotoučem za brankou, když inkasoval tvrdý a hlavně čistý hit od Nutivaary. Američan se těžce sbírá z ledu, zatímco jeho soupeř rozehrává akci na druhou stranu.
11:32'
O druhý zásah v utkání se snažil obránce Spurgeon. Mířil chytře do teploměru brankáře, Korpisalo ale včas přilepil pravou ruku k tělu.
11:01'
Alexander Wennberg vyhrál buly čistým způsobem na Andrewa Peekeho, který nahodil kotouč do změti těl stojících před brankou. Jonas Brodin srazil touš do ochranné sítě.
10:45'
Píská se zakázané uvolnění Minnesoty, neboť Jordan Greenway nestihl dojet prudký pas vyslaný Jaredem Spurgeonem. Následuje komerční přestávka.
10:14'
Ani teď to domácím nevyšlo! Střelu Jennera z velkého úhlu nedokázal Stalock udržet ve výstroji, do poloodkryté brány pak nezamířil přesně Matteau.
09:47'
Blue Jackets byli blízko kontaktnímu gólu! Gerbe v dobré střelecké pozici ještě nahrával Folignovi, jehož zakončení vytěsnil gólman pravým ramenem!
09:10'
Do kombinace domácích se zapojil i gólman Korpisalo. Dostal hodně času, situaci vyřešil snadnou přihrávkou na Peekeho.
08:56'
Gustav Nyquist si dobře najel na pas od Werenskiho. Z mezikruží si vybruslil do pravého kruhu, odkud nechal vyniknout Stalockovu lapačku.
08:21'
Marcus Foligno pěknou zadovkou našel Alexe Galchenyuka, ten si ovšem nedokázal poradit s dvojicí protihráčů. Ztroskotal na Nutivaarovi.
07:30'
To je pořádně studená sprcha pro domácí mužstvo. Columbus přitom nevstoupil do utkání vůbec špatně, během minuty však rázem ztrácí dva góly.
06:46'
Minnesota právě vstřelila branku!
Druhý zásah během 34 vteřin, Minnesota vede o dva góly! Rychlou brejkovou akci vyřešil Fiala nahrávkou na JAREDA SPURGEONA, který zamířil do stejného prostoru, jako před malou chvílí jeho spoluhráč. Asistence: Kevin Fiala a Ryan Suter.
06:12'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení! Werenski nebyl dostatečně důrazný, kotouč se mu nepodařilo vyhodit z obranné třetiny. Černé pryže se chopil Greenway, jenž nahrávkou do mezikruží připravil palebnou pozici pro JOELA ERIKSSONA EKA, švédský útočník zamířil neomylně do levého horního rohu. Asistence: Jordan Greenway a Greg Pateryn.
05:43'
Vysoké obranné vyhození Peekeho stáhl ze vzduchu Marcus Foligno. Hůl měl vysoko nad pasem, proto rozhodčí odpískal hru vysokou holí.
05:11'
Joonas Korpisalo si myslel, že má puk bezpečně ve své moci, jenže nebylo tomu tak. Černá guma vyplavala kousek vedle pravého betonu, od inkasované branky zachránil domácí pozorný Nutivaara.
04:48'
Kompletní třetí lajna Minnesoty se vydala do přečíslení tří proti dvěma. Zuccarello našel Marcuse Foligna, jehož rána brankáři moc starostí nenadělala.
04:04'
Zach Werenski sice zavezl kotouč do útočné třetiny, jenže moc dlouho si tohoto pobytu Modrokabátníci neužili, neboť americkému bekovi se postavil do cesty Ryan Suter.
03:30'
V útočném pásmu se hokejisté Wild udržet nedokázali. Suterovi by se to nejspíše podařilo, pokud by pravou bruslí nepozměnil směr puku Zuccarello.
03:12'
Nyquist nahodil bekhendem do útočné třetiny tak, aby k černé pryži nejrychleji dobruslil Pierre-Luc Dubois. Kanadský forvard se pokusil obtočit branku, Stalock však přilepil beton k tyčce včas.
02:30'
Nejprve postavení mimo hru, vzápětí zakázané uvolnění. Jonas Brodin to myslel dobře, Kevin Fiala jen těsně nedosáhl na dlouhý pas.
02:06'
Hosté se po ztrátě Duboise rozjeli do rychlého přečíslení, jenže to skončilo ještě ve svém zárodku. Parise totiž přejel modrou čáru dříve, než s pukem jedoucí Greenway.
01:40'
Zkušený americký gólman se na začátku střetnutí rozhodně nenudí. Okamžitě po buly vypálil Vladislav Gavrikov, tentokráte touš proletěl těsně vedle pravé tyčky. K dorážce se nedostal Matteau.
01:16'
Gustav Nyquist mohl střílet sám, na poslední chvíli se ovšem ještě rozhodl předat kotouč Nutivaarovi. Jeho ránu ze zápěstí rovněž pokryl Stalock.
00:34'
Nahození švédského centra nebylo nejpřesnější. Za brankou si puk zpracoval Zach Werenski, jenž rychle rozjel akci na druhou stranu. Nahození Stenlunda bez problémů lapil Stalock.
00:10'
Utkání právě začalo, tak pojďme na něj! Úvodní buly zvládl lépe hostující Joel Eriksson Ek, první útok tedy patří hokejistům Wild!
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – Gerbe, Jenner (A), N. Foligno (C) – Matteau, Dubois, Nyquist – Bemström, Wennberg, Stenlund – Robinson, Riley Nash, D. Shore.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Pateryn, Hunt – Fiala, E. Staal, Mayhew – Greenway, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.

Rozhodčí: McCauley, Walsh – Knorr, MacPherson.
Československá stopa v utkání

Bez české či slovenské účasti.
Minnesota Wild

Minnesota je na tom tabulkově o něco hůře, než její sobotní protivník. Na Západě je jedenáctá, ale boj o play-off ještě ani zdaleka není ztracený, manko na osmý Nashville totiž činí pouhé tři body. Hokejisté Wild bojují co to jde, neboť zvítězili ve čtyřech z předchozích pěti klání. Shodou okolností ve středu sehráli zápas právě proti Columbusu, s nímž si na domácím ledě poradili po velké bitvě 5:4. Nejproduktivnějšími hráči Minnesoty je dvojice Eric Staal, Kevin Fiala, oba mají na kontě shodně po 45 bodech.
Columbus Blue Jackets

Modrokabátnici se v probíhající sezóně kanadsko-americké NHL nacházejí ve Východní konferenci na osmém místě, drží tedy poslední postupovou příčku do vyřazovací fáze. O tu by ale brzo mohli přijít, pokud budou pokračovat ve výkonech z předešlých zápasů. Svěřenci kouče v posledních deseti utkáních porazili pouze Ottawu, mírnou náplastí může být fakt, že hned pět porážek přišlo až v nastaveném čase. Týmovou produktivitu vede Pierre-Luc Dubois s 46 body.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné sobotní ráno! Vítám vás při sledování nejlepší igy světa, u zápasu mezi Columbusem a Minnesotou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud