NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Vancouver - 19. října 2019   19:07

Devils
Blackwood (Schneider) – Severson, P. K. Subban, A. Greene, Vatanen, Müller, Tennyson – Hall, J. Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac, Simmonds – N. Gusev, Zacha, Bratt – Wood, Rooney, Hayden.
Schlenker, Hanson – Brisebois, Sericolo
Prudential Center, Newark
13 818 diváků
Vancouver

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a zase někdy u NHL na počtěnou.
Československá stopa v utkání:
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:57
Tři hvězdy utkání:
1. Jack Hughes (NJD) 1+0
2. Mackenzie Blackwood (NJD) 25 zák., 0 gólů, 100%
3. Thatcher Demko (VAN) 23 zák., 1 gól, 95,8%
Utkání s fotbalovým výsledkem je u konce, hrdinou duelu je Jack Hughes a Mackenzie Blackwood. Vyrovnané utkání rozhodl právě mladíček Hughes, na domácí straně parádně čapal zmiňovaný Blackwood, Canucks zase držel Demko.

Střely na branku: 24:25
59:51'
Domácí se nadále dobře bránili a nepropustili za svá záda žádný kotouč. Prázdnou branku nyní trefoval pro změnu Greene, ale ani jemu se jí nepovedlo trefit.
59:31'
P.K. Subban se za brankou otočil a poslal kotouč přes celé hřiště. Všichni napjatě sledovali, kde dopadne, ale nakonec skončil jen těsně vedle branky. Píská se ofsajd a timeout pro Vancouver.
59:16'
Od pravého mantinelu u modré čáry svižně nahazoval Alexander Edler, ale Blackwood jeho pokus viděl a kotouč schoval na prsou.
59:02'
Devils se necelou minutu před koncem třetí části osvobodili, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.
58:40'
Střelu od modré čáry tečoval mezi kruhy Horvat, ale jeho změna směru nebyla vůbec přesná a kotouč skončil na zadním mantinelu.
58:20'
Canucks dávají všechno do útoku a odvolávají brankáře Demka!
57:44'
Subban kotouč vyhodil a Hayden jej jen prodloužil za branku Demka, který bude nejspíše co nejdříve odvolán.
56:57'
Taylor Hall se hnal za kotoučem, ale ten se mu nakonec nepovedlo zachránit před ofsajdem. Po komerční přestávce uvidíme zajímavé poslední tři minuty třetí třetiny.
55:54'
Wayne Simmonds si najel do útoku a před pravým kruhem zakončoval po stahovačce. Jeho svižné zakončení skončilo jen na betonech připraveného Demka.
55:21'
Z pravého kruhu to zkoušel Pettersson, kterému se ale branku nakonec trefit nepovedlo. Do protiakce jde tak domácí celek.
54:32'
54:19'
Domácí v přesilovce nic moc nevymysleli. Severson dostal puk na pravý kruh, kde ale neměl rychlost. Z otočky nebezpečný nebyl.
53:14'
Opět se do zakončení hnal Jack Hughes, jenž se pokoušel z pravého kruhu trefit vzdálenější šibenici. Jeho pokus byl ovšem lehce tečován a skončil v ochranné síti.
52:59'
Palmieri našel před brankou úplně volného Hughese, ale tomu se nepovedlo přihrávku zpracovat a ideálně zakončit.
52:31'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Quinn Hughes – 2 min., držení).
52:02'
Kanadský obránce se vrátil na ledovou plochu a po přerušení hry se bude vhazovat. To ovšem až po komerční přestávka, necelých osm minut před koncem třetí třetiny stále čekáme na druhou branku.
51:38'
Kromě střely Millera ale hosté v útoku moc nepobyli a domácí celek dobře vyhazuje kotouč mimo své pásmo. Brzy bude Subban zpátky na ledové ploše.
51:00'
Pavel Zacha mohl přidat klid na domácí hokejky, když se v oslabení dostal do zakončení. Demka ale zakončením po ledě nedokázal prostřelit!
50:38'
Podél levého mantinelu se až do zakončení dostal Miller, kterému se ale nepovedlo pokusem na první tyčku překonat skvělého Blackwooda v brance.
50:05'
Hned po vhazování se domácímu celku povedlo vyhodit. V utkání Devils ubránili všech pět situací v nevýhodném počtu.
49:59'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., držení hole).
49:53'
Pokračovalo se v podobném tempu. Canucks jen prodloužili přihrávku do útoku a je z toho další zakázané uvolnění.
48:48'
Poslední minutky nejsou tolik zajímavé a často se nic neděje. Nyní se píská icing a vhazovat se bude po pravici jedničky Vancouveru.
47:37'
Aktivita v útoku domácím nic nepřinesla a hra pokračovala akcí Pearsona. Ten si najel na levý kruh, ale jeho svižná rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
46:36'
Hosté se dostali ke střele od modré čáry a následně také z pravého kruhu. Ani jeden z pokusů se ale do branky nedostal.
46:14'
Sami Vatanen hledal na levém kruhu Pavla Zachu, ale ten jeho hodně rychlou přihrávku netečoval do branky. Následně se přerušuje a uvidíme komerční přestávku.
45:39'
P.K. Subban šel do útočné třetiny a naprosto zbytečně před modrou čárou udělal kličku. John Hayden v ten moment vjel do ofsajdové pozice a hra se přerušuje.
44:49'
Bo Horvat se nadvakrát dostával do zakončení. První ránu zablokoval obránce, ta druhá pak skončila jen vedle branky Blackwooda.
44:06'
Lajna s Pavlem Zachou napadala rozehrávku hostujícího celku. Puk nakonec skončilo mimo ledovou plochu a pokračovat se bude vhazováním před Demkem.
43:30'
Start třetí třetiny je takový pomalejší a nic převratného se moc neděje. Ani jeden celek nechce nejspíše chybovat.
42:54'
Canucks začíná díky dobrému napadání domácího celku až od své branky. Stále je vítězná branka Jacka Hughese.
42:05'
Už se hraje v pěti na obou stranách. Jordie Benn střílel od modré čáry, ale jeho svižné zakončení skončilo na vestě připraveného Blackwooda.
41:15'
Hosté byli aktivní v útoku a mezi kruhy si nakonec najel Pettersson, který nakonec zakončoval. Opět se mu ale nepovedlo trefit branku.
40:24'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Taylor Hall se dostal individuálně do útoku a zakončoval, Demko ovšem ramenem puk parádně vytěsnil nad branku.
40:01'
Je za námi druhá třetina, která branku nenabídla, ale hlavně díky velkému počtu faulů či menších potyček trvala celkem dlouho. Oba celky si vytvořily několik nebezpečných situací, ale brankářům se dneska slušně daří. Do poslední třetiny je stav otevřený a stát se může cokoliv.

Střely na branku: 18:20
Třetí třetina začne ve 21:05.
40:00'
39:53'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kevin Rooney – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).
39:40'
Poslední sekundy se domácí nemohou vymanit z aktivní hry Canucks. V úplném závěru třetiny tu je tedy zakázané uvolnění.
39:01'
Christopher Tanev se dobře na pravém křídle uvolnil a poslal puk po ledě do brankoviště. Mackenzie Blackwood si ovšem i tuto situaci pohlídal a kryje další pokus.
38:27'
38:05'
Poslední sekundy přesilovky kanadského celku, kterému se ovšem moc nedaří. Devils několikrát vyhodili a tímto stylem nevýhodnou hru přežijí.
37:02'
Elias Pettersson a jeho další zakončení. Zakončoval do bližší šibenice, ale místečko netrefil a kotouč skončil na zadním mantinelu.
36:32'
Hned po vhazování se ke střele dostal kapitán Horvat, který ale zakončoval jen do betonu připraveného Blackwooda. Devils následně vyhodili.
36:26'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Hayden – 2 min., vysoká hůl).
36:26'
Skvěle se na pravé straně uvolnil kličkou mezi nohy Pavel Zacha, který nabídl úžasnou situaci pro Haydena. Z mezikruží se ale domácímu forvardovi nepovedlo skórovat.
36:00'
Domácí byli ještě chvilku pod takovým menším tlakem, a tak vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění. Stále vede domácí mužstvo o jednu branku.
35:47'
35:13'
Blake Coleman mohl ten faul potrestat, když se v oslabení dostal před branku, ale bekhend na zadní tyčce mu nakonec tolik nevyšel.
34:45'
Nakonec se pokračuje přesilovkou hostujícího celku, který po tom surovém zákroku vyvázl ještě dobře.
34:25'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brandon Sutter – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Mirco Müller – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
34:25'
Alexander Edler se zachoval slušně neprofesionálně a Colemana sundal nebezpečným loktem do obličeje. Nejaktivnější byl v bitce domácí Müller, který složil Suttera.
34:20'
Domácí ale nynější oslabení zvládají naprosto parádně a Zajacovi s Colemanem se povedlo vyvést kotouč. Následně byl druhý jmenovaný faulován a strhla se hromadná bitka!
33:47'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kevin Rooney – 2 min., vysoká hůl).
32:55'
Alexander Edler poté opouštěl trestnou lavici a dostal přihrávku. Šel sám na Blackwood, ale toho se mu zblízka překonat nepovedlo. Neuspěla ani jeho dorážka!
32:45'
V posledních sekundách si najel do útoku Subban, který nabídl puk pro Wooda. Ten se z levého úhlu ovšem prosadit nedokázal.
31:59'
Následně přišla střela z pravé strany od Halla a pořádný závar byl v brankovišti. Kotouč se tam válel, ale v brance nakonec neskončil a Canucks vyhodili.
31:26'
Hall obětavě udržel útočné pásmo a Simmonds mohl na levém kruhu zakončovat. Puk mu byl ovšem na poslední chvíli vypíchnut.
30:46'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., nedovolené bránění).
30:42'
Taylor Hall přihrával zpoza branky do brankoviště, kde se hned několik hráčů pokoušelo zakončit. Nakonec ani jednomu se ale nepovedlo dostat černou gumu do branky.
30:22'
Zkoušel to od modré také Tyler Myers, ale obětavá domácí obrana touš ztečovala do ochranné sítě. Vhazovat se bude po komerčce po levici Blackwooda.
30:07'
Od modré čáry to zkoušel obránce Edler, ale jeho pokus se ani nedostal do branky. Snažení Kosatek nicméně pokračuje.
29:21'
U pravé tyčky vybojoval kotouč Simmonds, který šel hned do brankoviště. Tam se mu ale nepovedlo ideálně zakončit, domácí tvrďák tak stále čeká na první branku.
28:55'
Rychlý vývoj bez přerušení přerušil až ofsajd hostujícího celku. Hra tak bude pokračovat ve střední třetině, kde se bude vhazovat.
28:17'
Travis Zajac opustil trestnou lavici a šel po pravé straně do pásma. Počkal si na Haydena, který od něj následně dostal puk. Domácí útočník se dostal před branku, kde se mu ale zakončit nakonec nepovedlo.
28:05'
27:19'
Zámek Canucks pokračoval a z pravého kruhu to zkoušel švédský mladíček. Blackwood ale zachytil a kapitán Greene následně vyhodil kotouč mimo pásmo.
26:29'
J. T. Miller následně u tyčky zakončoval, ale trefil jen beton parádně zasahujícího Blackwooda, který si připsal velice dobrý zákrok.
26:10'
Canucks to rychle rozehráli a Pettersson z pozice falešného beka hned zakončoval. Branku se mu ovšem trefit nepovedlo.
26:04'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., podrážení).
24:43'
24:29'
Na ledě je již druhá lajna domácího celku. Subban dostal nabito před kruhy, ale jeho dělová rána skončila nakonec jen na betonech Demka.
23:48'
Wayne Simmonds dostal přihrávku před branku, kde se otočil a zblízka zakončoval. Hostující jednička si ale připsala parádní zákrok!
23:09'
Prvotní aktivita nevyšla, střela přišla až nyní. Nabito na modrou dostal Sami Vatanen, ale Demkovi nikdo moc nestínil a střela finského beka nebezpečná nebyla.
22:42'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tim Schaller – 2 min., podrážení).
22:21'
John Hayden přijal přihrávku od Wooda a po pravé straně šel do zakončení. Zakončoval na vzdálenější tyčku, ale brankáře Demka se mu překonat nepovedlo!
22:10'
Puk se dostal od Joshe Leiva za brankou do brankoviště, kde jej pod lapačkou ukryl Mackenzie Blackwood. Pokračuje se po jeho pravici.
21:50'
Jack Hughes se rychle dostal do pásma, kde přenechal kotouč pro Halla. Ten střílel od levého mantinelu, ale branku se mu trefit nakonec nepovedlo.
21:14'
V závěru přesilové hry si na pravém kruhu najel do zakončení Boeser, který zakončoval na první tyčku. Blackwood ale jeho ránu dobře chytá.
20:20'
Hosté mají stále celkem dlouhou přesilovou hru, ale zatím se jim nepovedlo dostat ani do útočné třetiny.
20:01'
Je za námi první třetina utkání mezi Devils a Canucks. Aktivněji začali hosté, kteří si vypracovali menší tlak, skórovat se jim ovšem nepovedlo. Následně už hráli spíše domácí, v přesilovce se z první branky v NHL zaradoval po luxusní přihrávce Halla mladíček Jack Hughes.

Střely na branku: 8:6
Druhá třetina začne přibližně ve 20:03.
20:00'
19:55'
V posledních sekundách první třetiny obdržel puk mezi kruhy Josh Leivo, který ale střílel jen do obětavého Travise Zajaca. Tímto první třetina končí.
19:22'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesper Bratt.
19:08'
Hostující Hughes si najel na levý kruh a mezi kruhy, kde našel volného Millera. Ten hned střílel, ale zakončoval jen do bránícího hráče domácího celku.
18:25'
Kouskovaná hra pokračuje. Domácí se pokoušeli dostat do útoku, ale přihrávka na levé křídlo nevyšla a je tu další zakázané uvolnění.
17:38'
Přihrávku od levého mantinelu na první tyčku dostal Pettersson, kterému se ale nepovedlo trefit branku. Edlerovi o pár sekund později ano, ale branka z toho nebyla.
16:46'
Podobná situace i od domácího celku. Sami Vatanen rozehrával z obrany, ale jeho přihrávka podél pravého mantinelu nikoho nenašla a kotouč skončil na icingu.
16:22'
Nyní Jack Hughes přihrával před branku zpoza ní, ale najít se mu nepovedlo žádného spoluhráče. Canucks nicméně i nyní vyhodili na zakázané uvolnění.
15:48'
Vancouveru se po slušném začátku vůbec nedaří. Další akce skončila icingem a pokračuje se tak opět vhazováním před brankářem Demkem.
15:16'
Pavel Zacha byl krosčekem povalen, ale i tak se mu povedlo přihrát mezi kruhy. Palmieri mohl zakončovat, ale v rozhodující moment mu puk přeskočil přes hokejku.
14:57'
Canucks se po vhazování pokoušeli dostat do útoku, ale přihrávka z obrany nebyla přesná a kotouč skončil na icingu. Pokračuje se po pravici Demka.
14:50'
Akitivita Devils pokračuje. Na modré čáře se otočil Wayne Simmonds, jehož tvrdá rána po ledě skončila na betonech Demka. Pár sekund na to se píská ofsajd a probíhá komerční přestávka.
14:08'
Devils právě vstřelili branku!
Raduje se JACK HUGHES, rodina Hughesova a možná se usmál i bratr Quinn, jehož tým zrovna inkasoval. Taylor Hall našel jedničku draftu na pravém kruhu, odkud se americký mladíček trefil přesně a dal první gól v NHL! Asistence: Taylor Hall a Sami Vatanen.
13:38'
Následně dostal přihrávku na pravý kruh Kyle Palmieri, ale jeho zakončení po ledě skončilo jen vedle branky. Simmonds následně netrefil odkrytou branku!
13:09'
Hall zakončoval z levé strany a Simmonds z výšky dorážel. Domácí útočník trefil boční síť, ale i tak se pár fanoušků stihlo zaradovat.
13:01'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., držení).
12:25'
Následně domácí celek tlačil a Coleman z pravé strany přihrával přes brankoviště. U levé tyčky čekal opět Simmonds, ale k tomu se puk nakonec nedostal.
11:53'
Simmonds kličkoval na modré čáře, ale puk mu byl odebrán a hosté mohli jít do úniku. Stejný hráč ale hráče dojel a kotouč mu zase odebral.
10:40'
Tyler Myers pokoušel štěstí na druhé straně. Obrovský bek zakončoval z levé strany, ale Blackwood si s tímto pokusem celkem pohodově poradil.
10:13'
Na pravý kruh si sjel Nikita Gusev, který po stahovačce zakončoval. Jeho rána ale skončila na bránícím hráči Canucks.
09:21'
Boesera našel hokejku Stechera, který zakončoval za modrou čárou. Jeho rána přesná nebyla, Canucks ale pokračují ve hře s kotoučem.
08:24'
Střelu Vatanena zablokoval Quinn Hughes, který po levé straně postupoval do útoku. Zakončit se mu ale nepovedlo a u kotouče jsou domácí hráči.
07:50'
Ze středového kruhu tvrdě pálil do útočné třetiny obránce Subban. Po teči se ale černá guma dostala mezi diváky a vhazovat se bude po pravici Demka.
07:15'
Hosté se pokoušeli dostat do protiakce, ale jejich snažení nebylo nebezpečné a skončilo jen odpískáním icingu.
07:06'
Hned po vhazování se domácí dostali do tlaku, který zakončil střelou Blake Coleman. Jeho pokus šel nad rameno brankáře, ale Demko si připisuje pohotový zákrok.
06:49'
Od levého mantinelu si najel až před branku Taylor Hall, kterému se ale v těžké pozici nepovedlo ideálně zakončit. Demko má kotouč a pokračovat se bude po komerční pauze.
06:14'
P.K. Subban se do útoku dostal individuálně a obešel několik protihráčů. Zakončení mu ale nakonec nevyšlo, u branky se ke kotouči dostávají Kosatky.
05:33'
Pavel Zacha našel na levém kruhu Palmieriho, který šel do zakončení. Jeho pokus byl ale nakonec tečován a skončil mimo ledovou plochu.
04:24'
Následně si dvojka domácího celku připsala další zákrok, nyní proti pokusu z levého kruhu. Canucks jsou aktivnější a Devils snad neměli ještě ani jednu střelu na branku.
03:53'
Jay Beagle se dostal do první velké šance utkání. Puk dostal před branku, kde zakončoval u levé tyčky. Několikrát se pokoušel dostat puk do branky, ale Blackwood chytá.
03:28'
Hostující celek se pokouší hru nadále kontrolovat a kombinuje ve vlastní třetině. Následně se bude ovšem chtít dostat do útoku.
03:03'
02:10'
Elias Pettersson dostal parádní přihrávku na pravý kruh od Boesera, odkud hned z první zakončoval. Puk se ale do branky nedostal a skončil na zadním mantinelu.
01:22'
Devils brzy vyhodili kotouč mimo obranné pásmo a prvotnímu tlaku se ubránili. Canucks se ale hned vracejí do pásma a budou chtít něco vymyslet.
01:02'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., nedovolené bránění).
00:55'
Nyní se ke střele dostal domácí celek, ale zakončení od modré čáry neskončilo v brance. Pokračuje se tak hrou kanadského celku.
00:20'
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se hned hnali do útoku. Nakonec se ale píská, protože černá guma skončila mimo ledovou plochu.
00:01'

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Severson, P. K. Subban, C. Carrick, Vatanen, Müller, Tennyson – Hall, J. Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac, Simmonds – N. Gusev, Zacha, Bratt – Wood, Rooney, Hayden.

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler, T. Myers, Q. Hughes, Ch. Tanev, Jo. Benn, Stecher – Pearson, Horvat, Leivo – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Ferland, B. Sutter, Virtanen – Schaller, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Schlenker, Hanson – Brisebois, Sericolo.
NEW JERSEY DEVILS

Ďáblové start sezóny moc nechytili a i s velkou smůlou prvních šest utkání prohráli. Zlomové bylo až sedmé utkání, kde si Devils na domácím ledě poradili v derby o řeku Hudson s Rangers v poměru 5:2. Stále ale Devils ale trápí individuální výkony, velký počet inkasovaných branek a neproměňování přesilovek.

Nejproduktivnější hráči týmu
Taylor Hall – 7 zápasů, 5 bodů (1+4)
Kyle Palmieri, Blake Coleman a Nikita Gusev – 7 zápasů, 4 body (3+1)
Pavel Zacha – 6 zápasů, 4 body (1+3)
VANCOUVER CANUCKS

Kosatky naskočily do sezóny naprosto parádně a po šesti duelech mají na kontě čtyři výhry a celkem osm bodů. Dobrou vizitkou je i málo obdržených branek či čtyři výhry v řadě. Naposledy jejich formu odnesl úřadující vítěz Stanley Cupu, St. Louis se před kanadským celkem muselo sklonit v nájezdech. Opřít se mohou také Thatchera Demka, jenž má na svém kontě úspěšnost pod 94%.

J.T. Miller – 6 zápasů, 8 bodů (4+4)
Alexander Edler – 6 zápasů, 6 bodů (3+3)
Elias Pettersson – 6 zápasů, 6 bodů (2+4)
Krásný den všem fanouškům NHL! Evropským utkání týdne je duel mezi domácím New Jersey a hostujícím Vancouverem. Oba celky budou chtít vyhrát, duel startuje v příznivých 19:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.