Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:43
Michael FROLÍK (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 12:55
Marian HOSSA (CHI) 0+0, 7 střel, čas na ledě 23:39
Michal HANDZUŠ (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:24

David KREJČÍ (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 27:53
Jaromír JÁGR (BOS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 20:38
Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 30:59
Tři hvězdy utkání:
1. Daniel Paille (BOS) 1+1
2. Tuukka Rask (BOS) 33 zák., 1 gól, 97,1%
3. Patrick Sharp (CHI) 1+0
Boston si dnes připisuje velmi cenné vítězství, jelikož po první třetině věřil Medvědům málokdo, když bylo Chicago jednoznačně lepším týmem. Hosté se ale herně zvedli a dokázali ve druhé části vyrovnat. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a branku nám nepřinesla a tak se muselo jít stejně jako v předešlém utkání do prodloužení. To tentokrát zvládl lépe Boston, který si díky přesné střele Pailla ze 74. minuty připisuje první vítězství v této finálové sérii.
Střely na branku: 34:28

Stav série: 1:1
73:48
Bruins právě vstřelili branku!
Na střídačce Bostonu vypukla velká radost, když si DANIEL PAILLE sjel na levý kruh, kam obdržel přesnou přihrávku od Seguina a svižnou střelou k pravé tyči rozhoduje dnešní utkání! Asistence: Tyler Seguin, Adam McQuaid.
73:34
Rychlý útok Bostonu končí postavením mimo hru.
73:01
Horton zastavil puk na modré čáře a hned jej poslal na branku, kterou ale netrefil.
72:22
Marchand se uvolnil na levém kruhu a vystřelil. Jen díky jemné teči bránícího hráče skončil puk nad brankou.
71:45
Z pravého kruhu přes obránce vystřelil Sharp, ale Rask si poradil.
70:59
Špatná rozehrávka Cháry končí zakázaným uvolněním.
70:10
Od modré čáry střílel Chára, ale jeho střela byla nadzvednutá nad branku.
69:20
Bickell se dostal na pravý kruh a přihrával před branku, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
69:08
Další zakázané uvolnění Blackhawks.
68:39
Seguin se snažil prokličkovat až do zakončení, ale to se mu nepodařilo.
67:42
Na druhé straně mohl rozhodnout Shaw, ale jeho pokus skončil na betonu Raska.
67:23
Před Crawfordem se k puku dostal Lucic, ale bekhendem minul.
66:42
Střela Krejčího byla sražena nad branku. Boston je lepším celkem.
66:13
Marchand uvolnil Bergerona, který tvrdou střelou trefil jen Crawforda.
65:41
Z mezikruží neuspěl proti Crawfordovi Kelly.
65:30
Z levého kruhu střílel z první Seguin, ale jeho střela byla zablokována.
64:39
Hraje se velmi opatrně.
63:50
Krug nahodil od levého mantinelu kotouč na branku a Crawford musel zasahovat.
62:40
Na druhé straně střílel Hossa a Rask musel zasahovat.
62:06
Od modré čáry vystřelil Chára, ale jeho pokus k brance nedoletěl.
61:54
Boychuk hledal od modré čáry Lucice, ale ten s přihrávkou nepočítal.
61:28
Střelecká smůla Jaromíra Jágra opět pokračuje! Jeho střelu přes obránce zastavila tyč!
61:14
Postavení mimo hru ze strany Chicaga.
60:32
Hossa od pravého mantinelu nahazoval puk na branku, ale ten se k ní nedostal.
60:01
Třetí třetina nám jméno vítěze nepřinesla, když nepadla ani jedna branka. Mírně lepším týmem byl Boston, ale branku ze svého tlaku nevytěžil a jelikož se nedokázalo prosadit ani Chicago, tak nás opět čeká prodloužení. To začne přibližně v 5:10.

Střely na branku: 28:20
60:00
59:59
Od červené čáry to ještě zkusil Lucic, ale Crawford si tento pokus pohlídal.
59:54
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Zřejmě nás čeká prodloužení.
59:36
Z mezikruží se snažil vstřelit branku Marchand, ale jeho střela byla zablokována.
59:15
Na druhé straně neuspěl v souboji jeden na jednoho Toews.
59:00
Bergeron vyslal do útočného pásma Jágra, ale ten se neprosadil a kotouč ztratil.
58:42
Puk je ve středním pásmu.
58:09
Krejčí uvolnil Lucice, který střelou z mezikruží těsně minul.
57:49
Další zakázané uvolnění na straně Blackhawks.
57:36
Hned po vhazování vystřelil od modré čáry Boychuk, ale Crawforda nepřekvapil.
57:30
Z mezikruží to zkoušel z otočky bekhendem Jágr, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
57:19
Nepřesná rozehrávka Chicaga končí zakázaným uvolněním.
56:38
Chára vyrobil velkou chybu, která naštěstí pro Boston zůstala nepotrestána.
56:26
Tentokrát se už Sharp ke střele dostal a z pravého kruhu vyslal kotouč do lapačky Raska.
55:56
Sharp se dostal do útočného pásma, do zakončení však nikoliv.
55:31
Následuje komerční přestávka.
55:31
Jágr se dostal do postavení mimo hru, když ještě udělal na modré čáře kličku, se kterou Marchand nepočítal.
54:40
Od modré čáry vystřelil Seidenberg, ale jeho nepříliš razantní pokus k brance nedoletěl.
54:00
Ale nahozený puk do útočného pásma skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude na středu hřiště.
53:52
Chicago rozjíždí útok ze svého pásma.
53:31
Hra je v posledních střídáních plná nepřesností. Odpískáno zakázané uvolnění Chicaga.
52:37
Postavení mimo hru ukončilo útok Bruins.
51:53
Horton s Lucicem se dostali zadarmo ke kotouči, ale nic z toho vytěžit nedokázali.
51:25
Od červené čáry nahodil kotouč na Raska Seabrook a hostující brankář hru raději přerušil.
50:43
Medvědi velmi dobře napadají a dělají Chicagu značné problémy s rozehrávkou.
49:42
Bergeron vybojoval kotouč a dostával se do zakončení, které se ale nakonec vůbec nekonalo, jelikož útočníkovi Bostonu puk přeskočil hůl.
49:27
Jaromír Jágr zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál na modrou čáru Chárovi, který pohotovou střelou trefil jen připraveného Crawforda.
48:50
Tempo hry se začíná zvyšovat.
48:14
Od modré čáry vystřelil Frolík, branku však vůbec netrefil.
47:30
Chára ukončil tlak Chicaga, když vybojoval kotouč v obranném pásmu a obloučkem jej poslal do středního pásma.
46:39
Od modré čáry vystřelil Keith a Rask vyrazil jeho pokus před sebe, kde číhal připravený Toews, který ale nedokázal vystřelit.
46:12
Boston je na začátku třetí třetiny lepším celkem.
45:23
Na modré čáře se napřáhl Seidenberg a vyslal tvrdý pokus na branku Crawforda, který předvedl zákrok lapačkou.
44:56
Z mezikruží nebezpečně vystřelil Krejčí, ale Crawford jeho pokus vyrážečkou vyrazil.
44:42
Seguin dokázal za brankou obrat o kotouč vyjetého Crawforda, ale využít toho nedokázal.
44:28
Po tlaku Chicaga se Boston osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
43:26
Jágr se skvěle uvolnil a našel na levém kruhu volného Marchanda, který střelou z první neuspěl.
42:58
Od modré čáry vystřelil Ference, ale Crawford na jeho pokus velmi dobře viděl.
42:42
Na druhé straně se do zakončení nedokázal prokličkovat Peverley.
42:01
Bollandova střela z pravého kruhu skončila na vyrážečce Raska.
41:45
Chicago zahajuje útok ze svého pásma.
41:20
Frolík zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej poslal za branku a odjel střídat.
41:14
40:42
Na útočný výlet se vydal Hossa, ale do zakončení se nedostal.
40:29
Ale Chicago zatím střeží modrou čáru a hosté se za ní nemohou dostat.
40:10
Boston začíná třetí třetinu v početní výhodě.
40:01
Druhá třetina byla naprosto vyrovnaná, ale štěstí se v ní přiklonilo na stranu Bostonu, kterému se podařilo ve 35. minutě zásluhou Chrise Kellyho vyrovnat. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity a tak o osudu zápasu bude rozhodovat třetí třetina, která začne přibližně ve 4:15.

Střely na branku: 23:12
40:00
39:45
Chicago se dokázalo osvobodit. Tato třetina už další branku nepřinese.
39:32
Z pravého kruhu vystřelil Jágr, ale Crawford jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
39:14
Přesilovou hru si zahraje pro změnu Boston, když na trestnou lavici odchází na 2 minuty za podražení Oduya.
39:11
38:58
V oslabení se dostal do úniku Marchand, který měl při zakončení velkou smůlu, když trefil pravou tyč!
38:30
Boston se opět osvobozuje.
38:12
Z velkého úhlu se snažil prostřelit Raska Kane, ale brankář Bostonu se nenechal překvapit.
38:02
Chicago se už dokázalo usadit v útočném pásmu.
37:40
Boston se zatím úspěšně brání.
37:11
Chicago bude hrát třetí přesilovou hru v dnešním utkání! Seidenberg podrazil unikajícího Saada a tak si posedí 2 minuty na trestné lavici.
35:48
K ohrožení branky se ale nedostalo, jelikož kotouč vybojoval Chára.
35:32
Chicago se dostalo do útočného pásma, kde kombinuje.
34:58
Nenápadná akce Bostonu znamená vyrovnání! CHRIS KELLY byl ve správný čas na správném místě a dokázal do branky dorazit střelu Pailla, která se od Crawforda odrazila před brankoviště. Asistence: Daniel Paille.
34:43
Krug nahodil od levého mantinelu kotouč na Crawforda a ten raději přerušil hru.
34:16
Boston ačkoliv bojuje, tak se nedokáže dostat do soustavného tlaku.
33:33
Chára si sjel před branku, ale kotouč se k němu nedostal.
33:05
Postavení mimo hru, do kterého se dostal Toews.
33:00
Ference ale rozehrál velmi nepřesně a Bruins se musí bránit.
32:52
Boston se dostal ke kotouči a rozjíždí z obranného pásma útok.
32:27
Frolík vybojoval kotouč ve středním pásmu a zavezl ho do pásma útočného, kde ale o něj přišel.
31:45
Chicago hraje velmi dobře a má hru pod kontrolou.
31:06
Na druhé straně zakončoval přečíslení domácích Hossa, ale jen střelou do betonu Raska.
30:50
Lucic se snažil od modré čáry překvapit Crawforda, ale jeho pokus k brance nedoletěl.
30:17
Kaneova střela z mezikruží byla hostující obranou sražena mimo branku.
30:15
29:36
Keithova střela od modré čáry k Raskovi neprošla.
29:12
Chicago se stále nemůže udržet v útočném pásmu.
28:45
Boston ale začal oslabení velmi dobře, jelikož je puk v obranném pásmu Blackhawks.
28:15
Chicago bude hrát přesilovou hru! Boychuk se provinil držením a posedí si na trestné lavici 2 minuty.
27:59
Jágr vybojoval na útočné modré kotouč, který předložil Marchandovi, ale ten si nedokázal puk dobře pokrýt a přišel o něj.
27:24
Rychlý útok Bostonu zastavuje postavení mimo hru, do kterého se dostal Krejčí. Následuje komerční přestávka.
26:52
Tentokrát střílel Kruger, ale jen vedle branky.
26:23
Nebezpečně přes obránce střílel Frolík, jehož střela jen těsně minula branku.
25:51
Druhá kvalitní střela Jágra v tomto utkání opět končí ve výstroji Crawforda.
25:29
Jágr našel rozjetého Marchanda, který puk protečoval do útočného pásma.
24:30
V tomto střídání se hraje převážně ve středním pásmu.
23:55
Boychuk dokázal udržet útočné pásmo, ale o puk nakonec přišel.
23:19
23:06
Seguin se prokličkoval mezi obránci s vystřelil na Crawforda, který betonem vyrazil.
22:45
Pro změnu špatný přechod přes modrou čáru, který znamená postavení mimo hru.
22:20
Zatím se Bostonu přesilová hra vůbec nedaří. Chicago s přehledem kontroluje hru.
21:56
Puk je znova až za brankou Raska. Boston rozjíždí útok.
21:30
Chicago se ale hned osvobozuje.
21:19
A bude z toho přesilová hra pro Boston! Bolland podrazil Marchanda a odsedí si 2 minuty.
20:50
Boston začal druhou třetinu velmi aktivně.
20:20
Útočit se vydal Lucic, ale po jeho nepřesné přihrávce se dostali k puku domácí.
20:01
První třetina přinesla velmi intenzivní tlak Chicaga, které se zaslouženě dostalo do vedení. Branka přišla ve 12. minutě, kdy se po velkém tlaku domácích prosadil Patrick Sharp, který tak poslal svůj celek do vedení 1:0, které už Chicago v úvodní části uhájilo. Boston měl pár světlých chvilek, ale žádná vážnější šance se na straně Medvědů neobjevila. Druhá třetina začne přibližně ve 3:20.

Střely na branku: 19:4
20:00
19:45
Oduya vybojoval u pravého mantinelu kotouč a poslal jej do středního pásma, kde se zřejmě první třetina dohraje.
19:23
Hosté se tlačí do zakončení, ale to zatím nepřichází.
18:52
Hjalmarsson přihrával před branku Bollandovi, ale ten na puk nedosáhl.
18:24
Na druhé straně se dostal za obranu Peverley, ale Crawford jeho kličku do bekhendu včas vypíchl.
17:30
Sharp mohl během krátké chvíle dvakrát rozvlnit síť, ale oba jeho skvělé pokusy skončily na výstroji Raska!
16:44
Ale ten končí postavením mimo hru, do kterého se dostal Horton.
16:42
Boston rozjíždí útok ze svého pásma.
16:17
Lucic si vyšlápl na Toewse, kterého poslal tvrdým hitem k ledu.
15:49
Boston si nyní vytvořil velký tlak, ale Crawford obstál na výbornou.
15:23
Jágr připravil střeleckou pozici pro Boychuka, ale ten střelou z první branku minul.
14:42
Jágrův útok drží kotouč v útočném pásmu, ale pouze u mantinelu.
14:07
Na zakončení se dostal mezi kruhy Frolík, ale jeho střela těsně branku přeletěla.
13:42
Chicago hraje od vstřelené branky velmi aktivně a nedává Bostonu mnoho prostoru.
13:08
Na druhé straně střílel z mezikruží Hossa, ale jen do připraveného Raska.
12:52
Krejčí bojoval v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal.
12:32
Video potvrdilo, že Rask dokázal udržet kotouč před brankovou čárou do té doby, než bylo odpískáno přerušení hry.
12:32
Vypadá to, že se celá situace bude ještě prověřovat na videu!
12:32
Okolo Raskovi branky se obtočil Toews a snažil se zasunout kotouč za rozhozeného brankáře Bostonu, který ale se štěstím puk dokázal udržet před brankovou čárou.
11:52
Chicago zůstává útočně naladěno a zůstává v útočném pásmu.
11:22
Chicago právě vstřelilo branku!
Po velkém tlaku se Chicago prosazuje! Rask velmi dlouho odolával, ale poté se ke kotouči dostal na pravém kruhu PATRICK SHARP a tvrdou střelou nedal Raskovi šanci. Asistence: Patrick Kane, Michal Handzuš.
11:00
Chicago rozjíždí další útok.
10:37
Puk je v lapačce Raska a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
10:33
Chicago ubránilo menší tlak Bostonu a rozjíždí svůj útok.
10:15
Krejčí vybojoval kotouč pro Hortona, který se do zakončení neprotlačil.
9:40
Začátek zápasu je velmi opatrný.
9:13
Nádherná střela Jágra v brance nekončí, jelikož Crawford vytáhl velmi dobrý zákrok lapačkou.
8:51
8:32
Z mezikruží střílel Shaw, ale jen do bránícího hráče.
8:06
Chicago je usazené v útočném pásmu, ale Rask zatím nemusel zasahovat.
7:45
Hossa našel z levého kruhu volného Keitha, ale tomu puk přeskočil hůl.
7:00
Medvědi se velmi rychle osvobozují.
6:51
Chicago bude hrát přesilovou hru! Ference se dopustil podražení a tak je první přesilová hra zápasu na světě.
6:26
Peverley se snažil rozjet útok Bostonu, ale jeho přihrávka byla nepřesná.
6:09
Rask musel předvést velmi kvalitní zákrok, když se jej snažil propálit od modré čáry Leddy.
5:42
Od modré čáry mohl střílet Seidenberg, ale ten zlomil hůl a musel se vrátit do obrany.
5:29
Krejčí si obhodil Hjalmarsson, ale toho zastoupil výborně Oduya, který vybojoval kotouč.
5:10
Hossova střela z levého kruhu skončila v lapačce připraveného Raska.
4:39
Jágr obdržel kotouč za branku, ale po lehkém kontaktu mu puk z hole ujel.
4:12
Leddy nahodil od modré čáry kotouč na branku, ale ten se k ní přes hromadu těl nedostal.
3:45
Z pravého kruhu prověřil pozornost Crawforda Seguin, ale brankář domácího celku je zřejmě na dnešní utkání velmi dobře připraven.
3:20
Na druhé straně ale nebyl úspěšný Sharp, který nedokázal objet Cháru.
2:53
Ale před branku jej dostat nedokázal a tak svůj útok rozjíždí Chicago.
2:32
Krejčí našel rozjetého Lucice, který dostal puk do útočného pásma.
2:00
McQuaid nahodil kotouč za branku Chicaga a hosté střídají.
1:36
Rozsíval našel rozjetého Sharpa, který lehkou střelou Raska nepřekonal.
1:20
Chicago rozjíždí útok od své branky.
0:45
Na druhé straně se dostal ke střele Saad, ale jeho pokus nebyl přesný.
0:23
Medvědi se hned dostali do útočného pásma, ale bez ohrožení branky ho zase opustili.
0:05
Úvodní vhazování zápasu vyhrál Bergeron.
00:01
Teď už je čas na úvodní vhazování!
Na řadu přichází Jim Cornelison, který zazpívá americkou hymnu.
Fanoušci Chicaga šílí, jelikož jejich svěřenci přicházejí na ledovou plochu. Současně přicházejí i hokejisté Bostonu.
Na kostce nad ledem probíhá sestřih z úvodního utkání. Hokejisté obou celků jsou stále v kabinách.
V Chicagu probíhá předzápasový program.

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Handzuš, Bickell – Shaw, Bolland, Saad – Frolík, Kruger, Bollig

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Peverley, Daugavinš – Thornton, Kelly, Paille

Rozhodčí: O'Halloran, McCauley – Sharrers, Racicot.

První utkání

Hned úvodní zápas této série nám přinesl velmi silný hokejový zážitek, když se hrálo až do 113. minuty, ve které vystřelil Chicagu první vítězství v sérii Shaw. Pro Boston je to strašná škoda, jelikož v utkání vedl dvakrát o dvě branky. Chicago ale dokázalo v poslední třetině tuto ztrátu smazat a dotáhnout zápas až do vítězného prodloužení.

Chicago BlackhawksBoston Bruins
4:3 pp. (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 24. Saad (Hossa), 48. Bolland (Shaw), 53. Oduya (Kruger, Frolík), 113. Shaw (Rozsíval, Bolland) – 14. Lucic (Horton, Krejčí), 21. Lucic (Krejčí), 47. Bergeron (Seguin, Lucic).
Vážení fanoušci NHL, vítejte u druhého finálového zápasu série mezi Chicagem Blackhawks a Bostonem Bruins. Dnes nás čeká zcela jistě další krásné utkání, které může dopadnout jakkoliv. Utkání začíná ve 2:00 a komentářem z dění Vás provede Jan Šlapáček. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Stav série: 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.