Série se tedy za stavu 3:2 pro Chicago vrací do Bostonu, kde se již v příštím zápase může předávat slavný Stanley Cup! O krok blíže je k němu po dnešní výhře Chicago Blackhawks, Bruins ale rozhodně nedají svoji kůži lacino. Také u šestého zápasu bude server onlajny.cz, příjemné nedělní ráno přeje Petr Dejnožka.

Corey Crawford (CHI) – 23 zákroků, 95,83 % úspěšnosti zákroků
Strhující závěr pátého finále Stanley Cupu! Ač se Boston snažil, seč mu síly stačily, po nepřesvědčivém výkonu v první dvou třetinách již srovnat nedokázal. Velmi blízko byl ale například Jaromír Jágr, jenže ten znovu prokázal, že se mu střelecky příliš nedaří.
60:00
59:46
Chicago právě vstřelilo branku!
Risk však Bostonu nevyšel! Šest hráčů se po vyhraném vhazování vrhlo do pásma, puk však neudrželo a nabídlo tak šanci DAVU BOLLANDOVI, který od červené čáry trefil odkrytou branku Medvědů – 3:1! Bez asistence.
59:30
Pochopitelně přichází oddechový čas, Rask již zůstane na střídačce.
59:30
Akci Medvědů zastavil ofsajd.
59:19
Nyní již brankář Bostonu míří na střídačku, Bruins hrají v šesti!
59:06
Rask skvělými zákroky ještě drží naději na vyrovnání!
58:26
Zápas graduje, Medvědi jsou nastěhováni v pásmu Chicaga.
57:47
Jediná střela mohla ale všechno změnit! Marchand rychle vnikl do pásma, vypálil, na dorážku byl připravený Jágr, jenže nakonec se mu nepodařilo doklepnout puk do branky!
57:10
Medvědům se nedaří dostat ke kotouči a vymyslet kloudnou akci. Blackhawks mají v tuto chvíli utkání pod kontrolou.
56:46
Přihrávku rukou v podání Kana znovu přerušuje hru.
56:27
Lučič s Hortonem bojovali u mantinelu o kotouč, hráči Chicaga ale nakonec byli úspěšnější.
55:27
Hráči Blackhawks přejedou červenou čáru a nahodí kotouč. Mají připravenou obrannou formaci na případné útoky Bostonu.
54:56
Stejně jako u jediného gólu Bostonu nyní Krejčí hledal najetého Cháru, jeho rána se ale tentokrát mezi tři tyče nevešla.
53:57
Horton zbytečně ztratil puk ve střední třetině, do útočné třetiny vlétl Marcus Kruger. Jeho střela tahem ale zapadla do výstroje připraveného Raska.
52:51
Na hřišti se ve třetí třetině ještě neobjevil kapitán Chicaga Jonathan Toews. Nevíme, kde přesně je důvod, hráč sedí na střídačce a vypadá připraven do hry.
52:31
Chicago se dopustilo další icingu. Do konce zbývá nějakých sedm a půl minuty, Bruins rozhodně musí zabrat.
51:50
Kane znovu nasadil k úprku, v souboji jeden na jednoho se rozhodl vystřelit a po sražené střele vybojoval vhazování v útočné třetině.
50:33
Skrumáž před Crawfordem domácí obránci zvládli, Bruins ale stále mají silnou převahu.
49:31
Hra se po zakázaném uvolnění Chicaga vrací před Coreyho Crawforda.
49:00
Tlak Bostonu po vstřelené brance klesl, Blackhawks se dostali zpět do hry. To ale nic nemění na tom, že nás čeká zajímavý závěr zápasu.
48:36
Patrick Kane vyslal na Rask dnes již šestou střelu, jeho dělovka od modré čáry skončila v lapačce hostujícího gólmana.
48:13
Další z mnoha miniduelů mezi Tuukka Raskem a Patrickem Kanem. Dvakrát to již střelce Chicaga vyšlo, tentokrát byl ale úspěšnější brankář Bostonu.
47:44
Česká stopa mohla být v dnešním zápase ještě razantnější! Bolland velmi chytře prostrčil mezi nohama obránce na Michaela Frolíka, který z první vystřelil do protipohybu Raska! Finský brankář ale dokázal zareagovat a zabránit nejhoršímu!
46:53
Chára se již napřahoval k další střele, puk mu ale na poslední chvíli přeskočil hokejku a skončil ve středním pásmu.
45:44
Na branku Blackhawks nyní míří jedna rána za druhou, nejnadějnější vyslal Seidenberg. Puk ale ještě před brankářem zastavil a odklidil do bezpečí Oduya.
45:00
Boston je psychicky hodně nahoře a snaží se zlomit soupeře vyrovnáním. Chicago se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.
43:40
Bruins právě vstřelili branku!
Aktivita hostujícího mužstva z počátku třetí třetiny je odměněna! Crawford doslova čaroval, nejprve zlikvidoval stoprocentní příležitost Lučiče, jenže puk se následně dostal na hranici levého kruhu, kde ho příklepem poslal do šibenice ZDENO CHÁRA! Naděje Medvědů rázem ožívá – 2:1! Asistence: David Krejčí.
42:41
Zakázaným uvolněním se provinili hráči Bostonu.
42:17
Na druhé straně mohl rozhodnout Saad, který postupoval sám na brankáře Raska, udělal mu bekhendovou kličku, ale puk mezi betony již zasunout nedokázal!
41:26
Po přihrávce Jágra pálil Seidenberg, jeho pokus byl tečovaný a nakonec skončil mimo tři tyče Crawfordovy svatyně.
40:38
Boston nastoupil do třetí třetiny jako vyměněný a ihned po půl minutě mu to mohlo přinést ovoce! Lučič měl na hokejce snížení, jeho dělovka se ale otřela o rameno Crawforda a skončila mimo!

Třetí třetina začne zhruba v 4:12.
Stejně jako v první třetině jsme i v té druhé viděli pouze jedinou branku. Znovu ji vstřelil Patrick Kane a troufnu si říci, že díky ní je skvěle hrající Chicago již jen krůček od mečbolu ve finálové sérii. Boston má dvacet minut na to, aby změnil svůj styl hry a svými útoky trochu více zaměstnával obranu Blackhawks v čele s Crawfordem.
40:00
39:48
V závěru prostředního dějství uháněl na branku Bostonu Michal Handzuš, jeho skrytá střela protáhla Raska! Brankář Bruins ji ale dokázal vytlačit mimo tři tyče!
39:29
Ofsajd Bostonu.
39:16
Lučič si nyní výstavně vyměnil puk s Krejčím, jeho zakončení ale postrádalo přesnost.
38:50
Aktivní je na modré čáře Boychuk, který pravidelně zaměstnává Crawforda. Brankář Chicaga má ale odkrytý výhled, a tím pádem nemá velké problémy zneškodnit jeho pokusy.
38:13
Útoky Bruins jsou zatím naprosto bezzubé, s tímto přístupem mohou hráči Bostonu na srovnání zapomenout.
37:20
37:04
V oslabení se do úniku vydal Paille, přes připraveného Seabrooka ale neprošel.
36:32
Boston vyhazuje až ke Crawfordovi.
36:06
Rask nyní musel předvést důležitý zákrok. Patrick Sharp zůstal totiž úplně osamocený na kruzích a mohl si vybrat, kam puk umístit. Brankář Medvědů ale vyjel, zmenšil úhel a střelu soupeře nakonec pokryl.
35:44
První přesilovka Chicaga v zápase nepřinesla žádnou šanci, úvod té druhé vypadá hodně podobně.
35:20
Už to vypadalo, že Boston půjde do nadějného protiútoku, vše je ale jinak. McQuaid (BOS) totiž dostává za hrubost dvě minuty a oslabuje před koncem druhé dvacetiminutovky svůj mančaft.
34:02
Bruins jsou v závěru druhé části aktivnější a snaží se ještě něco udělat s vývojem zápasu. Obrana Blackhawks dnes ale funguje téměř bezchybně.
33:28
Boychuk se na to již nemohl dívat, a tak vypálil z obtížné pozice od mantinelu. Crawford nakonec stihl sklapnout betony včas.
32:56
Chára dostal puk na modrou čáru, jeho prudké nahození se po několika tečích ocitlo v rohu.
32:34
Nyní si fanoušci Chicaga jednoznačně oddychli! Boston totiž sevřel domácí pětici v obranné třetině a byla z toho obrovská šance! Lučič nejprve Crawforda nepřekonal, odražený puk se dostal na mezikruží na Seidenberga, který ale také skulinu u brankáře Blackhawks hledal marně!
31:52
Patrick Kane jednoznačně útočí na hattrick. Tentokrát vletěl do útočného pásma jako uragán, udělal kličku na střed a vyprášil hruď Raska.
31:19
Boychuk s Ferencem mají velké problémy s první pětkou Chicaga, Rask si během několika sekund připsal tři důležité zákroky.
30:21
Na druhé straně z rychlého protiútoku Patrick Sharp příklepem minul vzdálenější tyč.
29:32
Skvělou práci předvedl Bergeron, který se vyháčkoval ze složité pozice a ještě dokázal předložit puk na připraveného Jaromíra Jágra. Jeho rána znovu prověřila pozornost Crawforda.
28:47
Z nenápadného útoku vzniklo přečíslení Bostonu, Lučič ale přes Hjalmarssona puk na Hortona neprocpal.
28:21
V početní výhodě si sice Chicago žádnou šanci nevypracovalo, po jejím skončení ale už ano! Znovu u toho byl dnešní střelec Patrick Kane, který opět kooperoval na brankovišti a snažil se dorazit puk za záda ležícího Raska! Brankář Bostonu ale třetí gól do své sítě nepustil!
27:59
Žádná střela na branku, žádné nebezpečí. Někteří si ani nevšimli, že Blackhawks hráli v přesile. Seidenberg je zpět mezi mantinely.
27:16
Dá se říci, že početní výhoda Chicaga je doslova tragická.
26:44
Domácím se zatím nedaří napevno usadit v útočné třetině, Medvědi dvakrát za sebou vyhodili.
25:59
Hráči Bostonu začínají ztrácet nervy. Naprosto zbytečně je nyní za vražení na hrazení vyloučen Dennis Seidenberg (BOS). Téměř v polovině zápasu tak uvidíme první klasickou přesilovku, zahrají si ji hráči Blackhawks.
25:13
Jenže nyní byl i Tuukka Rask bezmocný. Stadion v Chicagu dnes podruhé vybuchl nadšením! Z levé strany se na branku Bruins řítil Bickell, jeho ránu sice ještě dokázal brankář Bostonu vyrazit, následná dorážka z předbrankového prostoru v podání PATRICKA KANA již skončila v síti – 2:0! Asistence: Bryan Bickell a Jonathan Toews.
24:36
Jonathan Toews po delší době prověřil pozornost Raska, jeho rána příklepem skončila v náruči finského brankáře.
24:03
Hjalmarsson přišel v rohu kluziště o kotouč, čímž nabídl Bostonu šanci. Puk nakonec skončil u Ference na modré čáře, který v tísni tahem nastřelil Crawfordův beton.
23:19
Rask si s rozehrávkou věří, dnes již podruhé ale zadarmo odevzdal puk na hokejky hráčů Blackhawks.
22:49
Oba potrestaní hráči jsou zpět na ledě.
21:55
Seidenberg posunul puk na Jaromíra Jágra, bekhendem české osmašedesátky ale nenadělal domácímu gólmanovi výraznější starosti.
21:26
Hra v menším počtu hráčů více sedí Bostonu, sáhodlouhá kombinace před Crawfordem ale k ohrožení branky nevedla.
20:49
Nyní se však stal Horton (BOS) hlavním aktérem nepříjemné situace pro Bruins. Rodící se útok Handzuše totiž zastavil hákováním a sedí již na trestné lavici. První přesilovku v zápase ale neuvidíme, protože sám Michal Handzuš (CHI) pádu pomohl a za nafilmovaný pád také leští trestnou lavici. Dnes podruhé nás čeká hra čtyři na čtyři.
20:23
Lučič vyslal na Hortona střílenou přihrávku, útočníkovi první formace chyběl ke kotouči drobný krůček.
20:09
Hned po devíti vteřinách druhé části je hra přerušena. Bryan Bickell totiž poctivě dojel nahozený kotouč a donutil hostujícího gólmana ukrýt ho pod lapačkou. Poté ještě došlo k drobné strkanici, na vyloučení to ale rozhodně není.

Corey Crawford (CHI) – 11 zákroků, 100 % úspěšnosti zákroků
Siréna ohraničující první třetinu nám právě teď zazněla. Výhodnější pozici mají hráči Chicaga, kteří vedou zásluhou dorážky Patricka Kana nejtěsnějším možným způsobem. Boston se rozjížděl pomaleji, ale během první části se dokázal Chicagu vyrovnat. Má sice více střeleckých pokusů, domácí hokejisté jsou ale v zakončení výrazně nebezpečnější.
20:00
19:44
Patrick Kane nevěděl, co s kotoučem, a tak udělal to nejjednodušší co šlo – vystřelil. Jeho dělovka pouze vyprášil Raskovu hruď.
18:58
Lučičova dělovka příklepem prosvištěla jen těsně mimo pravé tyče branky Chicaga!
18:22
Nakonec ne. Z rozmíšky si potrestání odnesl pouze Seguin, který má krvavý šrám pod nosem a je v současnosti rychle ošetřován na střídačce Bostonu.
18:22
Zdeno Chára je dnes v zakončení velmi aktivní, nyní si sjel až téměř na hranici kruhů. Jeho střelu Crawford pouze vyrazil před sebe, čímž dal možnost nejen dorážkám, ale také případnému dotírání. Hráči Chicaga si to nenechali líbit a jsem zvědav, zda se bude znovu vylučovat.
17:56
A rázem se na ledě trochu rozvířily i emoce. Trestné lavice se nám zaplní na obou stranách po konfliktu Sharpa (CHI) s Boychukem (BOS). Oba totiž obdrželi menší trest za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech hráčích na obou stranách.
17:27
Obrovská radost fanoušků Blackhawks, Chicago se totiž v pátém finále ujímá vedení! Osmý gól ve vyřazovacích bojích střílí PATRICK KANE, který se po střele dostal k odraženému kotouči a na hranici brankovišti ho dostal do odkryté části Raskovy svatyně – 1:0! Asistence: Johny Oduya a Jonathan Toews.
16:17
Po vyhraném vhazování vypálil Zdeno Chára, pozorný Crawford znovu neomylný.
16:15
Nyní je odpískán icing hráčům Blackhawks.
16:06
Žádný gól, žádné vyloučení. Zdálo by se, že se hraje nezajímavé utkání, ale tak to rozhodně není. Domácí měli ke vstřelení vedoucího gólu opravdu blízko, při Sharpově šanci chyběl jen kousek.
15:28
Tuukka Rask nyní trochu zavařil svým spoluhráčům, když se rozhodl dojet pro kotouč za branku a sám rozehrát. Jenže po mantinelu ho poslal přímo na hokejku napadajícího Saada, jenž ucítil šanci. Jeho střela z první sice mířila mezi tři tyče, Rask se nakonec stihl včas vrátit.
14:54
Viděli jsme asi zatím největší šanci dnešního zápasu! Patrick Sharp dostal exklusivní přihrávku od Handzuše, z první se opřel do kotouče, jenže doslova nechal vyniknout přesouvajícího se Raska! Brankář Bostonu přizvedl kotouč vyrážečkou a tím zabránil již téměř jistému gólu v síti Bruins! Za svůj zákrok samozřejmě sklidil silné ovace v hledišti.
14:30
Boychuk však neudržel kotouč na útočné modré čáře a nabídl tím Chicagu možnost vystřídat.
13:55
Kombinace podél celé útočné pásmo Bostonu skončila sraženou střelou Zdena Cháry do rohu kluziště. Agilní hosté ale zůstanou u kotouče.
13:19
Krejčí zastavil další rodící se útok Blackhawks, následná Chárova rozehrávka také ale nevyšla podle představ.
12:36
Michael Frolík se také ukázal v dobré světle, jeho spoluhráč mu na mezikruží překonal kotouč a český útočník tahem protáhl hostujícího Raska!
12:02
Patrick Sharp nastartoval na levé straně své motory, přes pozorného Ference se mu ale do předbrankového prostoru dostat nepodařilo.
11:15
Medvědi se po ospalém začátku probrali a nyní již pravidelně zaměstnávají defenzívu Blackhawks. Corey Crawford si již do statistik připsal sedm úspěšných zákroků.
10:54
Klobouk dolů před Marchandem, který předvedl výstavní stahovačku, po níž vystrašil domácí fanoušky. Crawford chvíli nevěděl, kde má puk, nakonec se mu ho ale podařilo udržet před brankovou čarou!
10:03
Chicago má silnou územní převahu, na počtu střeleckých pokusů se to ale vůbec neprojevuje.
09:26
Od modré čáry vystřelil Stalberg, Tuukka Rask si i přes převahu Chicaga připsal teprve třetí úspěšný zákrok.
08:44
Na druhé straně byl na levé straně najetý Sharp, dokonce dostal přihrávku, nicméně ta byla příliš prudká na to, aby dokázal puk trefit a umístit ho do volného koutu hostující branky.
07:49
Nyní ho napodobil další český hráč v dresu Medvědů z Bostonu Jaromír Jágr, který si chytře vybruslil od mantinelu, ale z ostrého úhlu skulinku mezi tyčí a betonem Crawforda nenašel.
07:23
Čerstvý držitel ocenění Zlaté hokejky David Krejčí bohatě ukazuje svoji šikovnost za mořem, prosvištěl po levé straně a tvrdou střelou donutil Crawforda k reflexivnímu zákroku.
06:57
Už to vypadalo, že Toews bude znovu postupovat do dobré šance, na modré čáře mu ale kotouč utekl.
06:09
Po souboji několika hráčů u mantinelu je puk zašlápnut, po komerční pauze nás čeká vhazování ve středním pásmu.
05:56
Soderberg zachytil rozehrávku ve středním pásmu a dvakrát po sobě prověřil pozornost Crawforda. Nejprve z hranice levého kruhu jeho pokus domácí brankář odrazil vyrážečkou, následnou dorážku z ostrého úhlu již ukryl do své výstroje.
05:24
Bollandovu střelu z levého kruhu ukryl Rask do své lapačky.
05:03
Medvědům se nedaří přechod přes střední pásmo, do útočné třetiny se dostávají pouze sporadicky. Za to na druhé straně se střídá jeden nebezpečný útok za druhým.
04:13
Blackhawks jsou v začátku zápasu aktivnější a hlasitě si říkají o vedoucí gól. Obrana Bostonu zatím odolává.
03:32
Od modré čáry vyslal velmi zajímavý pokus Keith, odražený pokus se zpoza branky dostal k Jonathanu Toewsovi, který ač tísněn dokázal vystřelit a z první napálil tyč Raskovy branky!
03:23
Hned v úvodu je hra velmi rozkouskovaná, nepřesná rozehrávka Bruins nyní znamená zakázané uvolnění a stěhování se před hostující brankáře.
02:51
Rychlý protiútok se Chicagu nepovedl, odpískáno mu totiž bylo postavení mimo hru.
02:15
Paille je prvním hráčem, který si v pátém finále připsal na své konto přesný střelecký pokus. Od modré čáry ale Crawforda nedokázal zaskočit.
01:23
Puk se v útočné třetině dotkl ochranné sítě, musí být tedy pískáno. Vhazovat se bude před Raskem.
00:59
Do prvního útoku se vydali také hráči Bostonu, Ference se ale k zakončení nedostal.
00:18
Patrick Kane měl hned v úvodu nadějnou příležitost, dostal totiž křižnou přihrávku od Toewse, ale naneštěstí pro Chicago z první minul levou tyč Raskovy branky.
00:05
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Blackhawks, domácí se hned dostali do vápna a zaváří obraně Bostonu.
00:01
Ještě před začátkem si vyslechneme hymnu Spojených států.
V hale to vře, hráči jsou prozatím zalezlí v kabinách. Páté finále Stanley Cupu startuje za několik minut!

Chicago Blackhawks: Crawford – Seabrook, Keith, Leddy, Rozsíval, Hjalmarsson, Oduya – Hossa, Toews, Kane – Sharp, Handzuš, Bickell – Shaw, Bolland, Saad – Frolík, Kruger, Stalberg.

Boston Bruins: Rask – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Paille – Thornton, Peverley, Daugavinš.
Zda se podaří znovu našim hokejistům heroický výkon se dozvíme již dnes v noci. Startujeme ve 2:00!
Jak se daří Čechům a Slovákům ve finále?

Naši hokejisté ve finálové sérii zatím rozhodně ostudu nedělají. Právě naopak. Výrazná stopa českých a slovenských hokejistů je k vidění v každém zápase, v utkání číslo čtyři všech sedm zaznamenalo alespoň jeden kanadský bod!