1. Jonathan QUICK (LAK) 32 zák., 0 gólů, 100%
Marian GÁBORÍK (LAK) 0+1, 2 střely, čas na ledě 12:56

Los Angeles Kings: 15

3. třetina:

New York Rangers: 11

Los Angeles Kings: 2
Pro New York Rangers se stává situace velmi kritickou. V sérii hrané na čtyři vítězné zápasy totiž "Jezdci" prohrávají již 0:3 a pokud nezvládnou příští utkání na svém ledě, mohou se s myšlenkami na Stanley Cup rozloučit! Kings naopak učinili rázný krok směrem k nejslavnějšímu hokejovému poháru, k němuž jim zbývá již pouze jedna výhra!
Dnes to bylo skvělé představení hokejistů Los Angeles Kings, kteří na ledě Rangers odehráli skvělou taktickou bitvu a svého finálového soupeře nepustili téměř k ničemu! "Jezdci" si vypracovali pouze dvě gólové šance, s nimiž se fantasticky poradil Jonathan Quick, hlavní postava večera, která udržela čisté konto!
60:00
59:35
Je to jasné, i toto utkání ovládnou hokejisté Los Angeles, kteří se tak ve finálové sérii ujmou vedení 3:0 a budou velmi blízko zisku Stanley Cupu!
59:00
Toffoli ale netrefuje branku ze středního pásma, hosté bleskově střídají.
58:15
Hraje se převážně ve středním pásmu, z pohledu Rangers je to asi již pouze o "ráně z milosti", kterou by jim Kings uštědřili gólem do prázdné branky.
57:38
Nepřesná rozehrávka domácích, na nichž je již vidět velká "křeč", dnes, stejně jako v předchozích dvou utkáních v Los Angeles, to prostě nevyjde.
57:15
Ovšem nikoliv útočné pásmo, kde úřadují hosté.
56:50
Doughty vyhazuje puk ze třetiny, Girardi má plné ruce práce ve středním pásmu, zvládl to, domácí získávají puk.
56:43
A Stoll vyhazuje puk přes všechny čáry, byť vedle prázdné branky Rangers, zakázané uvolnění.
56:22
Rangers v útočném pásmu, střelu od modré zblokoval Doughty.
55:55
Lundqivst na střídačce, domácí v šesti, to je risk o všechno!
55:43
Domácí to zkouší bez brankáře!
55:39
Zakázané uvolnění Kings, vhazování po pravici Quicka, hosté na ledě s elitní formací.
55:02
Mezitím začala již poslední pětiminutovka, diváci v Madison Square Garden usilovně skandují, ale Rangers dnes na svého soupeře prostě a jednoduše nemají...
54:23
Brassard bojuje o puk v rohu třetiny Kings, ale úspěšnější je Doughty, který posouvá na Lewise, ten vyráží do útoku.
53:55
Jonathan Quick před svým brankovištěm, puk v jeho lapačce, hra přerušena, vhazování po jeho levici.
53:30
Moore zaváží puk do útočného pásma, kde ale ztroskotal na bránícím Martinezovi.
52:42
Quick ztratil helmu, která se povaluje v brankovišti, přerušena hra, následuje komerční přestávka.
52:15
Další nevyužitá přesilová hra Rangers, situace je již kritická a s nadějí na první vítězství ve finálové sérii to vypadá hodně bledě.
51:53
51:38
Rangers v útočném pásmu, ale Lewis dokázal puk odpálit ze třetiny.
50:52
Při vlastním oslabení uniká Trevor Lewis, kterého ale před brankou dokázal překřižovat vracející se obránce Rangers, žádné nebezpečí pro Lundqvista.
50:21
Zuccarello nahazuje puk na branku, před Quickem se snaží tečovat Brassard, gólman Kings ale celou situaci zvládl s přehledem a vyráží mimo.
50:00
Rangers nedokázali padesát minut vstřelit gól a k vyrovnání v poslední desetiminutovce potřebují dát góly tři, těžká práce!
49:53
Dustin Brown dostává za sekání dvouminutový trest a domácí si zahrají přesilovou hru.
48:55
Pouliot odpaluje kotouč ze třetiny Rangers, Kings mají územní převahu. Střelu M. Richardse Lundqvist vyráží a puk opouští třetinu domácích.
48:12
Závar před brankou Rangers, puk se povaloval kdesi v brankovišti, kde popadalo několik hráčů, nepřehledná situace, nakonec se puk ocitá v rohu!
47:58
47:38
Zuccarello při vlastním oslabení nyní zahrozil, ale hosté celou situaci dokázali vyřešit, Quick i nadále drží čisté konto.
46:48
Pak ale nepřesně rozehrávají, odpískán ofsajd, vhazování ve středním pásmu, přímo ve středovém kruhu, úspěšnější hosté.
46:40
Martinez s Vojnovem za vlastní brankou, čekají na dostřídání.
46:09
Střelu Martineze Lundqvist vyráží, ale vypadla mu při zákroku hůl, puk míří ze třetiny Rangers.
45:58
Vylučuje se na straně Rangers, Drew Doughty faulován Kreiderem, zbytečný krošček domácího útočníka, v brankovišti Kings.
45:35
Když už se Rangers dostanou do útočného pásma, je spousta střel zablokovaných.
45:15
Justina Williamse nepustil obránce Rangers ke střele, domácí mohou zaútočit.
44:50
Jenže celá akce končí tak, jako v celém zápase – ztrátou puku na útočné modré!
44:32
Martin St. Louis může dostat puk ze třetiny Rangers, daří se mu to.
43:48
Brown byl na okamžik bez hokejky před vlastní branky, toho využil Pouliot, který se z levé strany dostal ke střele, ale puk končí na plexisklem, hra přerušena, vhazování po pravici Quicka.
43:20
Kings v pohodě ubránili vlastní oslabení, domácí se nedostali ani k jedné střele, hodně nepovedená přesilová hra z pohledu Rangers!
43:02
42:35
Ze strany domácích je to již trochu zmar, nedaří se!
42:05
Kings nasbírali cenné vteřiny a ani nyní nemusí čelit tlaku soupeře, puk opět míří až za branku Rangers.
41:45
Ale útočí hosté, Kopitar s pukem za brankou Lundqvista, nakonec ale volí zpětnou přihrávku na obránce.
41:20
Puk opouští třetinu Kings, Zuccarello směřuje s pukem do útočného pásma.
41:02
Greene je dalším vyloučeným, za podražení Zuccarella dostává dvě minuty, přesilová hra Rangers.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:13 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2, třetina:

New York Rangers: 17

Los Angeles Kings: 8
Po dvou třetinách prohrává domácí tým s Los Angeles Kings 0:3 a velmi reálně hrozí, že stejným poměrem budou Rangers prohrávat i ve finálové sérii! Ve druhé dvacetiminutovce navýšil vedení Kings ve 25. minutě Muzzin, jenž se prosadil střelou od modré čáry. Pak sice domácí opticky vyrovnali hru, ale v útočném pásmu jsou zatím poměrně bezzubí, což ovšem neplatí o hráčích Los Angeles. Jejich útočné výpady jsou hodně nebezpečné a jeden z nich, konkrétně ve 38. minutě, skončil dalším gólem, když se po pěkné kombinaci s Cliffordem prosadil Richards. Ten stanovil zatím konečné skóre na 0:3 z pohledu domácího týmu, před nímž je velmi těžká zkouška – zvrátí ještě v závěrečné třetině nepříznivě vyvíjející se zápas?
40:00
39:52
Puk míří ze třetiny Kings, už se nic nestane.
39:44
Ještě se přerušuje, puk končí v ochranné síti, bude se vhazovat ve třetině Kings.
39:33
Střelu Girardiho z pravé strany dokázal zablokovat bránící Mitchell.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Až nyní hosté vyhazují puk ze třetiny.
38:32
McDonagh dělá otočku na útočné modré, neodvážil se ke střele, domácí zůstávají v útočném pásmu.
38:09
Brassard nezachytil puk na útočné modré, dobrá práce bránícího Browna.
37:44
Jake Muzzin odchází na trestnou lavici za podražení, přesilová hra Rangers.
37:14
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Velmi dobrá práce MIKE RICHARDSE, který si nabruslil do útočného pásma, vyměnil si puk s Cliffordem a z levé strany překonal přesouvajícího se Lundqvista. Asistence: Kyle Clifford.
36:45
Kings výtečně hrají hlavně ve středním pásmu, celkem snadno pronikají i přes útočnou modrou, čímž dostávají soupeře pod tlak.
36:17
Komerční přestávka.
36:02
Domácím by se hodil kontaktní gól, ještě než skončí druhá třetina a odcházet do kabin alespoň s jednobrankovou ztrátou.
35:51
35:19
Rick Nash našlápl a projel až do útočného pásma, kde odevzdal puk, ušetřené vteřiny z oslabení Rangers.
34:54
Lundqvist má, po střele Cartera z pravé strany, puk ve své výstroji, rozhodčí přerušují hru, oba týmy střídají.
34:02
Střelu Doughtyho ztečoval bránící Boyle do ochranné sítě, hra přerušena, vhazování po levici Lundqvista.
33:53
Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Kings.
33:51
Dalším vyloučeným hráčem je za sekání domácí Hagelin.
33:45
Puk je však pod ležícím Quickem, rozhodčí přerušují hru a hosté mohou konečně prostřídat.
33:27
Bránící čtveřice Kings se urputně brání, domácí mají velký tlak.
33:05
Souboj za brankou Kings, domácí získávají puk.
32:48
Rangers v útočném pásmu.
31:53
Douhty hákuje a dostává dvě minuty, domácí si zahrají další přesilovou hru.
31:29
Kings v útočném pásmu, Brassard padá u mantinelu, ale puk i přesto získávají Rangers.
30:49
Střelu Nashe, z levé strany, Quick v pohodě chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
30:25
A znovu Brassard v šanci, jeho bekhendový pokus vyráží Quick fantastickým zákrokem holí vedle branky Kings!
30:13
Hosté v plném počtu, Rangers v útočném pásmu.
29:35
Brassard ani nadvakrát nepřekonal Quicka, který chytá puk a přerušuje hru.
29:14
Přesto se Rangers stále drží v útočném pásmu.
28:48
Rangers v přesilovkovém rozestavení, obranná čtveřice Kings je ale velmi aktivní a nenechává soupeři příliš prostoru.
28:13
28:13
A po faulu na Zuccarella se bude opět vylučovat, tentokrát to bude na straně Kings, Mitchell odjíždí na trestnou lavici, přesilová hra pro Rangers.
27:43
Rangers opět ve vlastní třetině, hosté získávají převahu po vstřelení druhého gólu.
26:35
Rangers s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
25:48
Hokej konečně nabral na obrátkách!
25:23
A Muzzin opět ve střelecké pozici, Lundqvist jeho pokus z levé strany vyráží.
24:17
Hosté využívají přesilovou hru, z pravé strany, od modré, se trefil JAKE MUZZIN. Asistence: Anže Kopitar a Marian Gáborík.
23:47
Střelu Muzzina z levé strany Lundqvist vyráží.
23:28
Domácí vyhráli vhazování po levici Lundqvista a vyhazují puk ze třetiny.
23:18
A bude se opět vylučovat, i tentokrát si zahrají přesilovou hru hosté a znovu je to za hru vysokou holí, M. Staal udeřil Martineze před brankou Kings a hosté mají další přesilovku!
22:59
22:39
Alec Martinez v dobré pozici, z levého kruhu pro vhazování střílí, ale Lundqvist je pozorný a chytá, hra přerušena.
22:18
Poprvé se Kings dostávají do útočného pásma a mohou se rozestavit.
21:56
Ale chtělo by to více kombinovat, než to zkoušet individuálně. Jeff Carter v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
21:23
Puk opouští třetinu Rangers, ale Kings zachytávají ve středním pásmu a tlačí se znovu před Lundqvista.
20:59
Ostré zákroky domácí obrany, nejprve na Gáboríka, poté i na Kopitara, ten už nezůstal bez potrestání, Ryan McDonagh dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
20:25
Kings rozehrávají z vlastní třetiny, na ledě elitní formace s Gáboríkem a Kopitarem.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:13 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

New York Rangers: 4

Los Angeles Kings: 5
Hodně nepříjemný závěr první třetiny pro domácí! Ti v závěru této části nevyužili nabídnutou přesilovou hru a naopak sami inkasovali, a to vteřinu před koncem, když se prosadil Carter! Rangers tak v dalším průběhu utkání budou muset dohánět, zatím jednobrankovou, ztrátu!
20:00
19:59
Vteřinu před koncem skóruje JEFF CARTER, který se z pravé strany dostal do dobré střelecké pozice a přes padající Morreho přesnou střelou nad levé rameno překonává Lundqvista. Asistence: Justin Williams a Sláva Vojnov.
19:42
19:33
Moore nyní rozehrává z vlastní třetiny.
19:00
Poslední minuta první třetiny, Lewis osvobozují svůj tým, puk ve středním pásmu, unavená bránící čtveřice Kings střídá.
18:54
Domácí stále v útočném pásmu, velký tlak!
18:25
B. Richards pálí od modré, z levé strany, Quick vyráží. Kings zůstávají v útočném pásmu.
18:01
Vhazování ve středním pásmu, hosté úspěšnější, puk míří za branku Lundqvista.
17:42
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Willie Mitchell za hru vysokou holí, domácí si zahrají přesilovou hru.
16:46
Rangers v útočném pásmu, ale Stralman nedokázal zachytit puk na modré, Kings se osvobozují.
15:46
Muzzin s Cliffordem osvobozují Kings, domácí si vytvořili nyní mírný tlak, vše končí ofsajdem hostů na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
14:55
Williams zkouší proniknout po pravém křídle před branku Rangers, ale zastavil ho pozorně bránící M. Staal.
14:18
Girardi obral Gáboríka o puk za brankou Lundqivsta, domácí rozehrávají.
13:46
Kopitar nachází dlouhým pasem napříč středním pásmem Toffoliho, ten se z pravé strany dostává do útočné třetiny, kde ale ztrácí puk.
13:19
A "probudilo" se i publikum, které nyní žene svůj tým do útoku.
12:30
Rangers se dokázali "usadit" ve třetině soupeře a Zuccarello byl ve velké šanci, Quick již ležel na zádech, ale domácí útočník ho nedokázal přehodit, puk končí vedle branky, rozhodčí rozpažil, hraje se dál!
12:05
Greene nahazuje puk do útočného pásma, ale hraje Stralman, který dostává puk ze třetiny.
11:30
Kreider zkouší po pravém křídle proniknout před branku soupeře, ale jeho útočný "výlet" končí na modré čáře, kde ztrácí puk.
11:01
Lundqvist má puk ve své lapačce, hra přerušena, následuje první komerční přestávka.
09:55
Martin St. Louis se nachomýtl k puku u branky Kings, ale Quicka nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat, puk končí v rohu třetiny hostů.
09:29
Oba týmy hrají zatím velmi opatrný hokej, s důrazem na defenzivu.
08:18
Gáborík se snaží vybojovat puk ve středním pásmu, marně, hrají domácí. Nakonec Stralman zajíždí s pukem až za vlastní branku a dává tak prostor k vystřídání.
07:25
Je z toho ale rychlý brejk Kings, kdy Carter unikl po pravém křídle, zakončil, ale Lundqvist v pohodě zasahuje a vyráží puk do rohu.
07:05
Puk míří ze třetiny Rangers, Nash tam svádí souboj s bránícím Mitchellem.
06:27
Domácí dostávají puk z vlastní třetiny, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak stěhuje zpět před Lundqvista.
04:44
Carter dobruslil nahozený puk Toffoliho, Kings v útočném pásmu. Ale ne na dlouho, domácí se osvobozují.
04:19
McDonagh nadvakrát zkouší z pravé strany vyzrát na Jonathana Quicka, ten si prostor u své tyčky pohlídal.
03:58
A na druhé straně chytá Quick, který také přerušuje hru. Vhazování po jeho levici.
03:35
Stoll vyhrál vhazování po levici Lundqvista a Vojnov nahazuje za branku Rangers. Hosté se ale ve třetině soupeře neudrželi.
03:26
Tentokrát již ale Lundqvist musí zasahovat, od modré, z pravé strany, pálil Greene.
03:15
Střela Gáboríka z levé strany zablokována.
02:49
Puk ve třetině Rangers, oba týmy střídají.
02:22
Toffoli s pukem ve středním pásmu, hrají domácí.
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Leneveu) – McDonagh, Girardi, Moore, Stralman, M. Staal, Klein – Kreider, Stepan, Nash – Hagelin, B. Richards, St. Louis – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Boyle, Moore, Dorsett

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli- King, Stoll, Williams – Clifford, M. Richards, Lewis

Rozhodčí: Watson, Kozari – Driscoll, Heyer.
Vítejte u onlajn přenosu 3. utkání finále play-off NHL mezi týmy New York Rangers a Los Angeles Kings.
Předpokládané sestavy:

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Diaz, Klein – Kreider, Stepan, Nash – Hagelin, B. Richards, St. Louis – Pouliot, Brassars, Zuccarello – Boyle, Moore, Dorsett

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – King, Stoll, Williams – Clifford, M. Richards, Lewis.
Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
Los Angeles Kings – New York Rangers
3 : 2 (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
18. Clifford (Carter), 27. Doughty (Williams, Clifford), 65. Williams (Richards) – 14. Pouliot, 16. Hagelin (Boyle, McDonagh)

2. utkání
5:4 (0:2, 2:2, 2:0 – 0:0, 1:0)
22. Stoll (Williams, King), 35. Mitchell (Vojnov, Williams), 42. King (Greene, Williams), 48. Gáborík, 91. Brown (Mitchell, Kopitar) – 11. McDonagh (D. Moore), 19. Zuccarello (Brassard, McDonagh), 32. St. Louis (Stepan, Kreider), 35. Brassard (Zuccarello)
NEW YORK RANGERS
Nejproduktivnějším hráčem Rangers v play-off je Ryan McDONAGH, který nasbíral šestnáct bodů za čtyři góly a dvanáct přihrávek. V pořadí bodování play-off je devátý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Jezdců je Martin ST. LOUIS, který nasbíral čtrnáct bodů za sedm gólů a sedm přihrávek a v bodování play-off je dvanáctý.
LOS ANGELES KINGS
Nejproduktivnějším hráčem Kings v play-off je Anže KOPITAR, jenž má na svém kontě již dpětadvacet bodů za pět gólů a dvacet asistencí a aktuálně vede kanadské bodování play-off! Druhým nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je Jeff CARTER, který stihl nasbírat zatím třiadvacet bodů za devět gólů a čtrnáct přihrávek a v bodování play-off je druhý za svým klubovým spoluhráčem Kopitarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:25.