Mě nezbývá než popřát Minnesotě hodně štěstí v souboji s Chicagem. Věřím, že jste si dnešní napínavou podívanou podívanou užili plnými doušky.
Vypadnutí St. Louis Blues je dobrou zprávou pro fanoušky české hokejové reprezentace. Obránce kalibru Zbyňka Michálka by se pro nadcházející MS hodil jako sůl. Doufejme, že Zbyněk projde lékařskou prohlídkou a Blues ho na hokejový svátek do České republiky uvolní.

Zbyněk Michálek (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:21
Dmitrij Jaškin (STL) 0:0, 3 střely, čas na ledě 13:06
Hvězdy utkání:

1. Zach Parise (MIN) 2+0
2. Devan Dubnyk (MIN) 30 zák., 1 gól, 96,8%
3. Mikael Granlund (MIN) 0+1
Z domácího týmu je potřeba kromě Dubnyka vyzdvihnout Zacha Pariseho. A řeknu stručně proč: 2 střely, 2 góly.
Sluší se smeknout před Alexem Pietrangelem. Jestliže jsem o Tarasenkovi prohlásil, že dřel do úmoru, pak o pětadvacetiletém obránci musím říct, že na ledě nechal duši. Připsal si asistenci u jediného gólu Blues, přidal 5 střeleckých pokusů a na ledě strávil více než polovinu hrací doby (31:12). To je porce hodná mistra v oboru.
Takový je sport. Někdy máte den, někdy ne. Někdy dáte soupeři hattrick, někdy si za zápas připíšete do tabulky pravdy 3 minusové body. To je příběh Vladimíra Tarasenka, který v dnešním utkání dřel do úmoru, ale síť za Dubnykem nerozvlnil. Naopak byl u 3 inkasovaných branek.
To se dozvíme za pár týdnů. Teď mi ještě dovolte shrnout dnešní utkání. Rozhodly jednoznačně odlišné výkony brankářů. Devan Dubnyk si vybral v závěru druhé periody slabší chvilku, ale jinak si poradil se 30 střeleckými pokusy Bluesmanů. Působil suverénním dojmem a každý jeho zákrok kvitovali domácí příznivci velkým aplausem. Na druhé straně se na dnešek asi špatně vyspal Jake Allen. Ten z 13 střel hned 2 pustil za svá záda. A byly to nahození, které se rozhodně daly chytat.
Tam na ní čeká soupeř z kategorie nejtěžších, Chicago Blackhawks, se kterým se utká potřetí v řadě. Loni i předloni se před svým sokem musela ve vyřazovacích bojích sklonit. Jak to dopadne letos?
Je dobojováno. Minnesota vítězí 4:1 a postupuje do 2. kola play-off.
60:00
59:40
Alex Pietrangelo se opřel do puku, jak nejlépe to dovede. Byla to pořádná pecka. Ale v brankovišti úřaduje mistr Dubnyk.
59:07
A tak přeci jen. Brian Elliott na střídačce!
58:52
Tohle už hosté nezvrátí. Do konce utkání schází 68 vteřin. Ano, na 3 góly je to dost, ale buďme realisté.
58:08
Minnesota právě vstřelila branku!
Tady je hotovo. V Minnesotě propuká euforie. NINO NIEDERREITER se ani neotěžoval zajet s pukem za červenou čáru, aby se vyhnul hrozbě icingu. Prostě si věřil, že odkrytou klec trefí i od vlastní modré čáry. A trefil. Domácí vedou necelé 2 minuty před koncem 4:1. Asistence: Mikko Koivu.
57:35
David Backes, po něm T. J. Oshie, následně Pietrangelo. Domácí blokují střelecké pokusy jedna báseň.
57:13
Alexander Steen pálí nepřesně. Hned po něm ho napodobuje Alex Pietrangelo.
56:52
Brain Elliott míří na střídačku. Hosté to zkouší v šesti!
56:40
Jistě lepší rady předá svým svěřencům Ken Hitchcock z lavičky. Bere si na to time-out. Utkání vrcholí.
56:19
Hosté si posílají puk u mantinelu. Z rohu do rohu. To chce střelu. Ono se mi to ale od klávesnice radí...
55:53
Hostům už mnoho času nezbývá. Inkasovaná branka 2 vteřiny před koncem druhé třetiny Devana Dubnyka nijak nepoznamenala. Ve třetí dvacetiminutovce snese výkon domácího brankáře ta nejpřísnější měřítka.
55:40
Čas ubíhá pro hosty neúprosně. Domácí se s tím nepářou. Jakmile mají puk ve své moci, okamžitě jej vyhazují o prkna do středního pásma. To stačí.
55:06
Bluesmani byli usazeni před Dubnykem. Ke střele se ale nedostali.
53:58
Hosté vyhazují na icing a minutka k minutce sedá.
53:49
Ryan Suter střílí od modré. Střela nepříliš ambiciózní, ale stačí. Čím déle se bude hrát v útočném pásmu Minnesoty, tím lépe pro domácí.
53:37
Vladimír Tarasenko chodí na led ob střídání. Kdo jiný by měl vykřesat naději než nejlepší střelec play-off.
53:28
Střely ve třetí třetině 2:10. Góly ve třetí třetině 1:0. Pro hosty kruté, ale takový je hokej...
52:53
Icing hostů. Těm zbývá něco málo přes 7 minut, aby něco udělali s nepříznivým vývojem utkání.
51:44
Vladimír Tarasenko to vzal na sebe. Od modré čáry naznačil, že jeho kroky budou směrovat do rohu, když náhle přehodil výhybku a zamířil do prostoru mezikruží. Chalie Coyle ale na jeho parádu nebyl zvědavý. Prostě ho sestřelil k zemi. Hit na hraně. Nicméně sudí hru pouštějí. Tohle je NHL. Hra pro tvrdé chlapíky!
50:14
Ojedinělý protiútok Wild. Nino Niederreiter propagačním pokusem po delší době zkouší Elliottovu pozornost.
49:35
Střela Zbyňka Michálka si našla cestu k Dubnykovi. Jednoduchý zákrok. Kanadský brankář měl odkrytý výhled. Přízemní pokus zastavuje levým betonem.
49:27
Domácí vyhazují na icing. A Mike Yeo si bere oddechový čas. Správná volba. Pětka Minnesoty toho má plné brusle. Chvilka oddechu přijde vhod.
49:22
A znovu Vladimír Tarasenko. Z pravého křídla křížem přes celé pásmo na Alexe Pietrangelo. Přečíslení 3 na 2 řeší zkušený obránce prudkou střelou do Devana Dubnyka!
48:39
Vladimír Tarasenko naznačil střelu, ale místo ní vybídl k zakončení Alexe Pietrangela. Hostující obránci střela uplně nesedla.
47:26
A Nino Niederreiter zatlačil na Alexe Pietrangela, který neudržel puk na modré čáře, a hosté musí vyklidit útočné pásmo.
47:01
Oshie krouží za brankou. Čeká na vhodný okamžik k přihrávce. Ten stále nepřichází.
46:40
Hokejisté si dávají veliký pozor, aby se neprovinili proti pravidlům nějakým nedovoleným zákrokem. Od 28. minuty zejí trestné lavice prázdnotou. Disciplína je základním předpokladem úspěchu.
46:31
Domácí hrají obětavě. Považte sami. Poměr zblokovaných střel prozatím 16:5. I to je jeden z důvodů, proč jsou zatím ve vedení.
45:51
Jaden Schwartz rychle objel brankovou konstrukci po přihrávce od Paulua Stastneho. Devan Dubnyk byl ale u levé tyče se svým betonem včas.
45:47
Jonas Brodin vložil hůl do nahození Kevina Shattenkirka z rohu kluziště. Puk se zastavil až v ochranné síti.
45:19
Ryan Suter vyslal příliš prudký pas. To Niederreiter nemohl zpracovat. Další icing.
45:11
Puk končí mezi diváky. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
45:02
Domácí se ujali vlády nad kotoučem, ale ne na dlouho. Jejich plány hatí nepřesná rozehrávka. Je to zakázané uvolnění.
44:47
Zbyněk Michálek přihrává Berglundovi, který protečovává do pásma.
44:34
Dmitrij Jaškin nahazuje na Dubnyka. Před brankovištěm číhal Jori Lehterä. Puk ale z domácího brankáře nevypadl.
44:03
Zach Parise mohl zkompletovat hattrick. Po přihrávce od Jasona Pominvilla střílí těsně vedle.
43:32
Alex Pietrangelo to zkouší vzít na sebe. Proháčkoval se přes tři hráče, ale ke střele se nedostal.
42:49
Devan Dubnyk vyrazil nahození Pietrangela pouze před sebe. S dorážkou T. J. Oshieho si ale poradil. není mu tedy co vytknout.
41:59
Dmitrij Jaškin krouží s pukem na holi v útočném pásmu.
41:01
Aha, tak jsou to domácí, kdo střílí do černého ve třetí části jako první. Rychlý přechod do útoku táhl Jason Pominville. Jeho zakončení vyráží betonem Elliott pouze na hokejku ZACHA PARISEHO, jenž svým druhým gólem v utkání doráží puk do odkryté klece. asistence: Jason Pominville, Mikael Granlund.
40:13
A pozor, Kevin Shattenkirk... Ano, okamžiku po zpracování přihrávky pálí na branku. Devan Dubnyk je pozorný.
40:08
Jdeme na to. Hosté okamžitě nahazují do pásma. Puk přikrývá Dubnyk.
40:01
Bitva, která bude pokračovat ve 23:21. Buďte u toho s námi.
Po 40 minutách hry stále není rozhodnuto. Domácí vedou 2:1 a jistě mi dáte za pravdu, že se ve třetí třetině máme na co těšit. Hosté prohrávají v sérii 2:3 na zápasy. Dnes tedy musí vyhrát. Bude to ještě velká bitva.
Hosté jsou za svou zvýšenou aktivitu v prostředním dějství po zásluze odměněni. V čase 39:58 se prosazuje T. J. Oshie a dostává hosty zpět do hry.
40:00
39:58
St. Louis právě vstřelilo branku!
No to je zápletka. Pouhých 1,8 sekund před odchodem do kabin hosté střílí první gól v dnešním utkání. Asi jsem Devana Dubnyka přechválil. Diváci v Xcel Energy Center jsou svědky další branky, která jde na vrub brankáře. Dubnyk špatně utěsnil prostor u své levé tyče a T. J. OSHIE ho nenápadným nahozením z velkého úhlu překonává. Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Kevin Shattenkirk, Alex Pietrangelo.
39:49
Kevin Shattenkirk pálí z každé pozice. Téměř pokaždé, kdy dostane přihrávku, posílá puk směrem na branku. Tentokrát nad branku.
39:20
Zakázané uvolnění domácích.
39:01
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:55
Zbyněk Michálek posílá puk na T. J. Oshieho. Americký útočník ale prudký pas nezpracoval.
38:42
Jonas Brodin, Ryan Suter, to je spolehlivá dvojka obránců. Prosadit se přes ně je pro hosty v dnešním utkání téměř neřešitelnou záležitostí.
38:09
Bylo to dobré rozhodnutí. Mikael Granlund vyhrává buly a domácí posílají puk do středního pásma.
38:02
Hosté nahazují puk na Dubnyka. Ten si nekomplikuje život. O rozehrávku se nepokouší. Raději volí vhazování po své pravici.
37:12
Steve Ott se pokoušel vymyslet nějakou něco v útočném pásmu. Nevymyslel nic.
35:56
Nino Niederreiter si pohrál s hostujícími obránci. Sám tváří v tvář Elliottovi ale selhal. Nebo spíše hostující brankář se zaskvěl. Myslím, že to byl zákrok pravým ramenem.
35:38
Ani Vladimíru Tarasenkovi se dnes nedaří. Jeho spoluhráči by nutně potřebovali jeho gólový příspěvek.
35:19
Zbyněk Michálek nemohl střílet. Před ním ho skvěle vybruslil bránící hráč. Nahodil tedy pouze do rohu.
34:46
Devan Dubnyk si připisuje další úspěšný zákrok po nahození od modré čáry, jehož autorem byl Kevin Shattenkirk.
34:27
Hostům jde o vše. Dnes zkrátka musejí za každou cenu vyhrát. Jistě nechtějí ukončit sezónu už v dubnu.
33:59
Mikko Koivu rychlým příklepem pozdravil Briana Elliotta. Třicetiletý brankář si s jeho střelou poradil.
33:15
No pravda. Sudí rozpažují. Devan Dubnyk je v laufu.
33:15
Vynikající zákrok domácího brankáře. Sudí ještě volají do Toronta, zda puk nepřešel přes brankovou čáru, ale to je nesmysl. Dubnyk měl puk před betonem.
33:15
Chris Porter patří k nejaktivnějším hráčům Blues. Po skvělém forčekingu Steva Otta, který získal kotouč a poslal jej přímo na hokejku Portera, se opřel do puku. Červenou mu ale ukázal neuvěřitelným zákrokem Devan Dubnyk.
31:19
No a zkušený kouč Ken Hitchcock ví, že není nač čekat. Jake Allen zkrátka dnes není ve své kůži. Do branky míří Brian Elliott.
31:19
No není to zrovna den. Jaka Allena. JUSTIN FONTAINE se chopil puku ve středním pásmu, sjel mezi kruhy a pomalou, skoro až nudnou, střelou po ledě překonává Allena. Brankář hostí pouští už druhou haluz v dnešním utkání. Asistence: Marco Scandella.
30:49
"Duuuuuuu," nese se arénou. Fanoušci Wild oceňují sedmý zákrok Devana Dubnyka ve druhé třetině.
30:19
Justin Fontaine dělal vše, co mohl, aby odvrátil další icing, ale u puku by byl pomaleji, než hostující obránce. Proto čároví znovu odpískal zakázané uvolnění a bylo to správné rozhodnutí.
30:09
Čároví sudí pískají zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Devana Dubnyka.
29:54
Chris Porter se řádně napřáhl a střílí z levého křídla. Tvrdou ránu vyráží Devan Dubnyk do ochranné sítě.
28:27
Zbyněk Michálek střílí, ale jeho hokejka se láme na dva kousky. Ze střely tak je pouze střelecký pokus.
27:53
Oba celky jsou již v plném počtu. A Jaden Schwartz v ofsajdovém postavení.
27:08
T. J. Oshie má nejen šikovné ruce, ale také bojovného ducha. Zejména v prostoru před brankovištěm. Proti Scandellovi a Spurgeonovi to měl ale těžké. K dorážce Shattenkirkovy střely se nedostal.
26:30
Jonas Bordin pálí bez přípravy po příhře od Ryana Sutera. Hostující obrana jeho projektil ztečovala do rohu.
26:29
Chvilka odpočinku pro obranu Minnesoty. Komerční přestávka ji jistě přijde vhod.
26:12
Hosté si vytvořili tlak. Alexander Steen se opřel do puku, ale v brance domácích je chlapík pevný jako dub, Devan Dubnyk.
25:54
Štiplavý pokus Alexandera Steena. Devan Dubnyk pouze vyráží před sebe.
25:29
Matt Coke (MIN) a Barret Jackman (STL) se střetli ve středním pásmu. Sudí posílá oba hráče za katr. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
25:22
Také Vladimír Tarasenko přidal svou trošku do mlýna. Jeho nahození ale nenadělalo Dubnykovi žádné problémy.
23:20
Chris Porter si nelámal hlavu s tím, že Dubnyk má puk ve své moci. Několikrát do něj štouchl, až musel přijet Marco Scandella a vyčinit mu. Sudí přimhouřili oko. Vylučovat se nebude ani na jedné straně.
22:52
Steve Ott zaváží do pásma. Puk posílá po mantinelu z levého křídla na druhou stranu.
22:14
Paul Stastny přihrává na Michálka, který pouze nahazuje puk do rohu. To chtělo přímou střelu na bránu.
21:36
Ryan Suter nahazuje na Allena. Před brankou cloní Zach Parise. Jake Allen si přesto našel mezírku, díky které na puk viděl.
20:54
Jori Lehterä v souboji s Jaredem Spurgeonem přišel o kotouč.
20:22
Scandellovou nahození od modré čáry zadunělo pouze o zadní mantinel.
20:01
Zda se jim to povede můžete sledovat prostřednictvím našeho onlajn přenosu, který pokračuje v 22:18.
Domácí tedy vedou 1:0. A vedení je to naprosto zasloužené. Hosté vyslali na Devana Dubnyka pouze 4 střely. Pokud nechtějí mít od zítra dovolenou, budou muset radikálně změnit svůj přístup.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Lepším výkonem se v ní prezentovali hokejisté Minnesoty, které poslal v 8. minutě do vedení Zach Parise. V oslabení nahodil puk z velkého úhlu na Allena, jenž se musí červenat ještě teď.
20:00
19:37
Domácí dohrávají úvodní dějství v útočném pásmu. S pukem na holi, čelem k mantinelu.
18:30
Blíží se nám závěr první třetiny. Domácí stále vedou 1:0. Podaří se Bluesmanům ještě před odchodem do kabin vyrovnat skóre?
17:00
To byla hokejová paráda Charlieho Coyla, který pláchl po pravém křídle, prudkou brzdou poslal hostujícího obránce do alelůja a prudkým zakončením pořádně vystrašil Jaka Allena.
15:47
Kouč Mike Yeo nenechává nikoho na pochybách o tom, kdo že je klíčovým obráncem jeho týmu. Ryan Suter má už odehráno téměř 8 minut! Je zatím nejvytěžovanějším hráčem dnešního klání.
15:43
Domácí jsou v první třetině aktivnější. Dokládá to i poměr střel 8:4 v jejich prospěch.
15:36
Marco Scandella se vydal na výlet do útoku. Zavezl puk do pásma, předal ho Mikko Koivovi, který se pokusil rychle obkroužit branku a zasunout puk za Jaka Allena. Ten se ošálit nenechal.
14:14
Hosté uzamkli Minnesota v obranném pásmu, ale obětaví hráči domácích zablokovali všechny střelecké pokusy. Naopak mohlo udeřit na druhé straně. Thomas Vanek v úniku po levém křídle ale nechal pouze vyniknout Allenův semafor.
13:15
Domácí jsou v plném počtu.
12:58
Další dělovka směrem na Dubnyka. Jejím autorem tentokrát Kevin Shattenkirk. Domácí brankář dnes působí jistým dojmem.
12:32
Alex Pietrangelo si sjel až k bodu pro vhazování. To uviděl David Backes a adresoval mu přesný pas zpoza branky. Hostující obránce trefil boční konstrukci Dubnykovy klece.
12:09
Domácí vyhazují puk k Jaku Allenovi. Blues musí začít znovu.
11:29
Ostrá střela Alexandera Steena Dubnyka nezaskočila. Domácí brankář s ní počítal, povyjel si a chytil.
11:14
Nino Niederreiter (MIN) zahákoval Alexandera Steena. Navíc ho trefil hokejkou do obličeje. Tady si sudí mohl vybírat. Jsou to nakonec dvě minuty za hákování.
10:50
A znovu byli domácí příliš horliví při pokusu o přejití modré čáry. Postavení mimo hru.
10:37
No, vždyť to říkám. V ofsajdovém postavení Zach Parise. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
10:28
Hosté mají dobře zavřenou modrou čáru. Hokejistům Minnesoty se nedaří zavést puk do pásma.
10:03
Nový pokus o zteč Allenovy branky rozjíždí rozvážně Jordan Leopold.
09:09
Na vhazování úspěšnější Mikael Granlud. Domácí rozjíždějí útočnou akci.
08:59
Hosté se snaží o vyrovnání. Nahazují na Dubnyka a rychlým přistoupením mu nedovolují rozehrát.
08:54
Zbyněk Michálek nezachytil puk před modrou čarou. Píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:32
Tak tahle přesilovka se hostům hrubě nevyvedla. Neskórovali, inkasovali.
07:14
Achich, ouvej. Tohle je velká hrubice hostujícího brankáře. ZACH PARISE se jal naspořit nějakou vteřinku v útočném pásmu. Sjel si s pukem na hokejce do rohu kluziště a zápěstím nahodil na Allena. Ten jeho lehounký pokus z nulového úhlu pouští za svá záda. Bez asistence.
06:54
Kyle Brodziak se chopil puku a poslal jej k Allenovi. Nicméně hosté už opět s pukem na holi zavážejí do pásma.
06:31
A uvidíme i přesilovku hostů. Justin Fontaine (MIN) se nechal školácky obrat o puk Jadenem Schwartzem a následně jej podrazil. Odchází tak na trestnou lavici.
06:03
Stále čekáme na první střelu hostů. Jako by je zbrzdil pozdější začátek zápasu. Pro hráče musí být nepříjemné, když se čas úvodního buly posune oproti plánu o nějakých 20 minut.
05:57
Icing hostů. Hra se stěhuje před Jaka Allena.
05:42
Ne, domácí nic převratného nevymysleli. Přesilová hra je u konce. Paul Stastny se vrací zpátky do hry.
04:52
Konečně se domácí usadili v pásmu. Mikael Granlund pálí od modré čáry. Vytáhl se Jake Allen.
03:42
Paul Stastny (STL) je prvním potrestaným hráčem v dnešním utkání. Domácí mají k dispozici přesilovou hru.
03:34
Domácí mohli jít do vedení Nino Niederreiter rozjel přečíslení 3 na 2. Přistrčil puk do pravého křídla, kde byl Charlie Coyle. Ten pálí pouze do Allena.
02:50
Charlie Coyle je sám v prostoru mezikruží. Při pokusu o střelu mu ale puk přeskočil hokejku. Domácí musí vyklidit pásmo.
01:51
Ihned po vhazování se puku chopil Zbyněk Michálek a poslal jej směrem na bránu. Přesněji řečeno, vedle brány.
01:43
Chris Porter okamžitě dojel své nahození, které Dubnyk ukryl v lapačce. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
01:14
Patrik Berglund nahazuje puk do pásma. Tam jej ale sbírá jeden z domácích obránců a posílá jej na zakázané uvolnění.
00:47
Domácí příznivci ženou své miláčky kupředu od prvních vteřin. I dnes se dá očekávat výtečná atmosféra.
00:01
"Let´s play hockey," prohlásila do mikrofonu v Xcel Energy Center legenda Jack Morris. Souhlasím s jeho názorem. Pojďme na to.
Dle očekávání se v brankách obou týmů objevují kanadští gólmani. Na straně domácích je to osmadvacetiletý Devan Dubnyk, svatyni hostů bude chránit čtyřiadvacetiletý Jake Allen.
Kdo si počká, ten se dočká. Stále čekáme na zahájení zápasu. Pojďme si dlouhou chvíli zkrátit pohledem do statistik. Jedním z klíčových faktorů dnešního utkání mohou být přesilovky a hra v oslabení. Na tu jsou svěřenci Mika Yeoa velice dobře nachytaní. Ze všech týmů v play-off jsou to právě Wild, kteří mají největší úspěšnost ve hře v početní nevýhodě.
Jako vždy začne zápas kanadsko-americké NHL o pár minut později. Oba celky jsou již na hrací ploše. Následují ale nezbytné formality. Jednou z nich je hymna Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Koivu, Zucker – Niederreiter, Coyle, Vanek – Fontaine, Brodziak, Cooke.

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Michálek, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Berglund, Stastny, Jaškin – Reaves, Ott, Porter.

Rozhodčí: St. Laurent, Pollock – Miller, Galloway.
Chicago zvládlo šestý duel v sérii s Nashvillem, celkově jej porazilo 4:2 na zápasy, a postoupilo do 2. kola play-off. Je tedy jasné, že vítěz série mezi Minnesotou a St. Louis se o postup do finále Západní konference popasuje právě s ním.
Československá stopa v sérii:

Zbyněk Michálek (STL), 5 zápasů, 0+0, (-1)
Dmitrij Jaškin (STL), 5 zápasů, 0+1, (+1)
Fantom Dubnyk

Devan Dubnyk přišel v průběhu této sezóny z Arizony. A příchod to byl famózní. Malátná Minnesota se zmátořila a s Dubnykem v zádech prohrála pouze 9 ze 39 zápasů. Kanadský brankář měl v dresu Wild 93,6% úspěšnost s průměrem 1,78 gólu na zápas. I to z něj udělalo kandidáta na Vezinovu trofej. O tu válčí na dálku s Careym Pricem (Montreal Canadiens) a Pekkou Rinnem (Nashville Predators).

Že je to vynikající gólman dokázal v posledním utkání s Blues, kde pochytal 36 ze 37 střel, a fanouškům v NHL dal jasnou odpověď na to, jakou stopu na něm zanechal předešlý zápas v Xcel Energy Centru, kdy po 37. minutách a 6 inkasovaných brankách přepustil své místo Kuemperovi.
Tarasenko ve formě

Kouč Ken Hitchcock se ve vyřazovací části může spolehnout na střelce Vladimíra Tarasenka. Třiadvacetiletý rodák z Jaroslavle je momentálně se 6 zásahy nejlepším střelcem celého play-off. Těží především z vysokého ice-timu. V posledním utkání proti Minnesotě byl po Alexanderu Steenovi vůbec nejvytěžovanějším útočníkem Blues.
Minnesota Wild

Mírným favoritem utkání jsou hokejisté Minnesoty. Těm se v případě postupu do 2. kola play-off do cesty postaví nejspíše Chicago Blackhawks, které v sérii s Nashvillem vede 3:2 na zápasy. I to musí přiživovat jejich motivaci. Byli to totiž právě Jestřábi, jenž v posledních dvou sezónách ukončili pouť Minnesoty vyřazovacími boji. A jak se říká – do třetice všeho dobrého... Zprvu je ale zapotřebí dovést do úspěšného konce sérii s Blues.
St. Louis Blues

Pokud by se mělo pokračovat v nastoleném trendu této série, měli by být s vítězstvím na řadě hokejisté Blues. Ti totiž vítězí v sudých zápasech. Ve druhém utkání 4:1, v tom čtvrtém dokonce 6:1. Dočkají se jejich fans v šestém zápase výhry 8:1? To nejspíše ne. Nicméně pokud Hitchcockovi chlapci nechtějí mít od neděle dovolenou, musí bezpodmínečně zvítězit.
Již šestý duel nabídne čtvrtfinálová série mezi Minnesotou Wild a St. Louis Blues. Fanoušci v Xcel Energy Centru budou chtít dotlačit svůj tým k postupu do 2. kola play-off. Minnesotě k tomu za stavu 3:2 na zápasy schází poslední výhra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.